Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

Bug la hranirea cainelui - gaseste comoara

Dupa hranirea cainelui din 8 in 8 ore, dar nu-I problema ca eu intru 1 data / zi, dupa hranirea cainelui nu mai gaseste si comoara. Pur si simplu cainele dispare de pe ferma. Iti poti lua stelutele albastre, dar cainele dispare nu numai ca nu gaseste comoara.

Comentarii

  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    Eu n-am avut aceasta problema.
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Apare aceasta problema pe ferma unde nu construiesti copacul pisicii. Am avut-o si eu si a disparut dupa ce am construit copacul. Nu ca ar fi spus cineva ca recompensa cainelui e legata in vreun fel de pisica.
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    Hmm, se pare ca asa este, cred ca abia acum am bagat eu de seama. Un alt bug este culoarea cainelui care se schimba in alb in momentul cand accesezi meniu de dresaj si afisarea unui timp scurt pana la urmatoarea hranire. Revin maine cu poze.
  • Ariel_9 (RO1)Ariel_9 (RO1) Postări: 80
    editat 04.10.2017
    cvg9 (RO1) a zis:
    Apare aceasta problema pe ferma unde nu construiesti copacul pisicii. Am avut-o si eu si a disparut dupa ce am construit copacul. Nu ca ar fi spus cineva ca recompensa cainelui e legata in vreun fel de pisica.
    Exact! Si atunci nu e firesc sa ne intrebam - este oare un "bug"? Sau este o modificare intentionata, pentru a ne obliga sa achizitionam minunata pisica?
    Pentru ca ofera o satisfactie de 35 pe ferma si 5 pt. sat - fantastic de mult pentru o cladire de 6x4 ;)
    Desigur, pana acum am upgradat decoratiuni cu ajutorul Gretei pe sute de milioane de dolari, pentru a obtine fericire de n ori mai mare la aceeasi suprafata degeaba, pentru ca de abia asteptam sa le scot si sa fac loc pisicii :))
    Sau poate motivul e acela ca pentru a "activa" pisica e nevoie de cateva milioane de inimi (in functie de nivel, dar si de ferma pe care se aseaza pisica), care costa in medie 80k gold?
    (BTW: unii spun ca ar mai fi nevoie de un spatiu liber de 2x2 in fata copacului pisicii, ca altfel nu se da jos din copac- dar poate e alt bug).
    Prin urmare, daca este un bug, astept cu nerabdare solutionarea lui astfel incat sa pot beneficia de ceea ce am cumparat, iar daca nu este, rambursarea banilor dati pe o cusca nivel 8 (da, nici cusca pentru catel nu merita doar pentru satisfactia data/ suprafata ocupata - am upgradat-o si pastrat-o doar pentru "comorile" pe care le aducea catelul).


    Post edited by Ariel_9 (RO1) on
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Este o eroare si a fost luata la cunostinta de echipa (au fost raportate cazuri si pe alte servere), iar dezvoltatori lucreza la repararea ei cat mai repede posibil. ;) 
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 06.10.2017
    OK. revin cu 2 poze. stiu ca e cam tarzior dar mi-a fost umpic cam lene.





    alba neagra - uite ursu, nu e ursu. :D:D:D Nu m-ar deranja sa fie alb, ca si Ursu meu este alb.
  • Si la mine bug-ul asta  cu albirea , dar mai e altul :

     Cainele mi-a dat satisfactie doar pt 7 min , nu 7h.
     Nu vrea sa se duca la cusca sa il hranesc.
     De cele mai multe ori vine dar nu ma lasa sa il hranesc , de cate ori apas pe caine imi apare un mesaj cu ErrorCode Arleadyfeed sau ceva de genu ca nu-mi arata decat o data.
      Hranit , nehranit , tot e activat bonusul de satisfactie de la catel.

      Asta da bug!

        

      
  • Blurr01 (RO1)Blurr01 (RO1) RO1 Postări: 84
    dragi moderatori, avem un raspuns legat de problemna cu catelul datorata pisicii :)))??????
    repet - am dat cu totii ceva banuti pe catelusii astia, sunt cu pedigree nu sunt chiar maidanezi :)

  • bulina 2004 (RO1)bulina 2004 (RO1) RO1 Postări: 109
    Arwyn a zis:
    Este o eroare si a fost luata la cunostinta de echipa (au fost raportate cazuri si pe alte servere), iar dezvoltatori lucreza la repararea ei cat mai repede posibil. ;) 
    Vai,da' ce mult le pasa astora de la GGS de problemele noastre... Ii dore-n fund(scuzati limbajul:)) )!!!!
    Am investit galbeni si dolari buni in cainele asta,da na',stiti cum se spune. Big Farm este un joc realistic: Nici un animal nu traieste vesnic. Dar buguri-le da......
  • gainusha (RO1)gainusha (RO1) RO1 Postări: 41
    daca tot ne-au rupt cu pisica asta, avem sanse sa repare catelu?


  • roxhanik89 (RO1)roxhanik89 (RO1) RO1 Postări: 84
    Dupa hranirea cainelui din 8 in 8 ore, dar nu-I problema ca eu intru 1 data / zi, dupa hranirea cainelui nu mai gaseste si comoara. Pur si simplu cainele dispare de pe ferma. Iti poti lua stelutele albastre, dar cainele dispare nu numai ca nu gaseste com.

    Despre ce comoara vorbesti? Al meu decat stelutele ce mi le da :)))) La comori a fost zgarcit, nu cred ca am luat una pana acum. :) 

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier