Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

URGENT de citit!!!!!

Salutare fermieri,

De dimineata am inceput sa primesc reclamatii de la jucatori din mai multe cooperative (inclusiv cooperativa din  care fac parte eu), cum ca anumiti jucatori precum " - SUPORT -", "Spooke"  se dau ca membrii ai echipei pentru a cere jucatorilor sa se inscrie la o tombola oferind numele si parola contului vostru de joc cu promisiunea de a castiga o anumita suma de dolari si galbeni, insa aceasta este o tombola care nu exista iar acesti indivizi sunt doar niste nemernici care incearca sa pacaleasca oamenii pentru a fura conturi.

Va rog sa ignorati aceste mesaje, sa nu raspundeti la aceste mesaje, ci sa mi le transmiteti direct mie (chiar si in acest subiect care il las deschis pentru discutii) 


Echipa BigFarm nu o sa va ceara niciodata parola contului, prin urmare va rog sa nu dati crezare acestor mesaje iar in cazul in care le primiti sa ma informati.
Singura metoda de a castiga sume de galbeni  oferite de echipa este prin concursurile de forum, unde NU se cere parola.


Va rog sa fiti atenti iar in cazul in care cititi asta sa va informati colegii si prietenii sa NU ofere datele contului lor! NU riscati sa pierdeti conturile

Voi raporta acesti jucatori echipei si o sa aplicam masurile necesare.
Post edited by BeoFarmer on

Comentarii

  • qwerty (RO1)qwerty (RO1) RO1 Postări: 68
    Poate dacă le vom ''răspunde'' la mesaj cu nişte cuvinte ''interzise minorilor'', cocălarii nemernici din spatele acestor conturi vor înţelege că au fost deconspiraţi şi o vor rumega în linişte. 
    Reînnoiesc mesajul lui Beo către- mai ales- cei mai noi: nu vă lăsaţi ademeniţi de câştigurile uşoare promise, pentru că ce vine ca premiu de la suport vine în automat, fără alte discuţii. Ce vă cere date de orice fel- e mai bine să ignoraţi.
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    Hmmm!!



  • spyrydus_07 (RO1)spyrydus_07 (RO1) RO1 Postări: 6
    eu am aceptat aceasta tombola si era cit pe aici sa mi imi pierd contu dar lam recuperat dar pe alda parte am pierdut dolari si galbeni din cont si nu stiu cum au putut sa imi goleasca dalari si galbeni din cont fie asta este.
    aveti mare grija chiar ca este o pacaleala cu acesta tombola si va goleste te dolari si galbeni din cont chiar daca va veti recupera contu
  • spyrydus_07 (RO1)spyrydus_07 (RO1) RO1 Postări: 6
    Buna ziua . Ati fost ales de catre Echipa GoodGame BigFarm , SUPORT , intr-o tombola sa castigati 1.000.000 de bani si 100.000 de galbeni . Pentru a intra in posesia acestui premiu , trebuie sa lasat inapoi un mesaj cu ACCEPT si Numele de cont si Parola acestuia . Va multumim !
    cam asa apare mesaju lor te la suport care va fura conturile dolari si galbeni din cont dupa ce ve ti recupera contu inapoi veti ramine fara nimic
    atentie mare grija
  • cuceri (RO1)cuceri (RO1) Postări: 6
    da ma asteptam si la chestia asta si pe big ferm 
    ca asa se facea si pe empire
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Gata, au fost banati
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    Si conturile sterse, presupun. O idee ar fi ca fiecarui nou jucator/ cont creeat sa i se trimita un mesaj din partea echipei ggs in care sa fie avertizat de furturile de conturi si sa i se explice si ce sa faca in cazul acesta. De ce sa se fereasca si cum sa anunte o posibila incercare de furt.
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    http://prntscr.com/gnsbe1
    Eeeeei...vrea si el un cont de nivel 384....ce mare lucru :):)
  • lady15 (RO1)lady15 (RO1) RO1 Postări: 26
    http://prntscr.com/gnsbe1
    Eeeeei...vrea si el un cont de nivel 384....ce mare lucru :):)
    Sigur !!!! I l-as fi dat cu placere, daca nu facea de ras limba romana !!! Asa, nu am putut decat sa ii ignor mesajul.... :/
  • luizazanuta (RO1)luizazanuta (RO1) Postări: 989
    editat 23.09.2017
       Saracii , sunt prea lenesi sa-si dezvolte singuri contul :D
  • cristi.u (RO1)cristi.u (RO1) RO1 Postări: 4
    nu ne fura doar anumiti jucatori au ajuns sa fure si nemti ca niste golani - daca intrati pe mos sau dati provocari la targ dispare din gold - am dat provocare pe targ si au disparut 6.000 de gold 

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier