Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Întrebări cu privire la joc

Intrebari pentru echipa de "dezvoltatori"

In martie a.c a aparut pe forumul international un membru al echpei GGS, Meela, "omul cifrelor" - 'game balancer' spunea ca se numeste oficial. Presupun ca este persoana responsabila de aceasta ...echilibristica - financiara care a dus la disparitia posibilitaii de a vinde direct pestele prins... ehei...departe si la mare adancime.

httpsimageprntscrcomimageMeOnW_T-RQeA9dBi-2Vowwpng

Promitea atunci ca va raspunde oricaror intrebari legate de cifrele din joc - dar nu aici, ci acolo:
https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/147658/hi-im-meela-the-numbers-guy#latest

Propun sa-l invitam si la noi, daca nu vine il rugam pe moderatorul nostru sa ii transmita intrebarile, iar pana atunci sa incepem sa le adunam.

Eu as vrea sa stiu, pentru inceput, daca a calculat de cat timp are nevoie un jucator cu ferme mediu dezvoltate (upgradarile cu Steve la nivelul maxim nu se amortizeaza intr-un timp rezonabil de joc) cu profit substantial - sa adune dolarii necesari upgradarii laboratorului - nici nu indraznesc sa spun la nivel maxim - dar el poate sa raspunda :)
De cat timp are nevoie, fara profitul de la pescuitul de mare adancime - pe care a hotarat sa il scoata, intrucat avansarea in joc era mult prea rapida, nu?

Despre gradul de placere oferit de joc si de provocarile lui cred ca se ocupa altcineva din echipa...
Ariel_9 @ ro 1

Comentarii

• Ar fi mai simplu daca am merge pe forumul EN si sa le spunem propunerile/intrebarile acolo.

Brigada_Veselaa

• Dj_deea90Player (RO1)Dj_deea90Player (RO1) RO1 Postări: 899
    Ar fi mai simplu daca am merge pe forumul EN si sa le spunem propunerile/intrebarile acolo.
    Nu intelegi ideea. Suntem o comunitate, vrem sa fim auziti pe forumul nostru, chiar daca va fi in limba engleza.

Ce e si mai interesant decat bazaconia asta de imbunatatire este alt lucru... Avem server de test, da? De ce nu s-a bagat acolo zona de pescuit intai? Nu era server pentru testat tampenii? Sau Mr. Meela isi face magia doar pe serverul de joc?

improbus

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier