Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Modificari La Regiunea De Pescuit

1811

Comentarii

• syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    este foarte simplu Beo....sa ia modelul de la piata organica si baltile sa fie ca la incept...daca ai si vanzare libera si contracte iti dai silinta sa prinzi tot peste, fiecare dupa propria strategie
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Sa scada pretul de echipare al barcilor..
    Denion @ ro 1

• BeoFarmer a zis:
    1. sa reorganizeze baltile de pesti pentru ca sunt praf, nu stiu de ce le-au modificat pentru ca ele eram bune.
    am 5 balti cu scoici si stridi si 1 cu homar.

2. sa reduca preturile la echipamente cu 60-65%. sau sa se scoata.

3. sa mareasca sumele de dolari pe care le primesti din contracte pentru ca in momentul de fata nu se merita sa trimiti o barca cu 10.000.000 dolari si sa vinzi contract cu 130.000 dolari ?!?!?!?!?!?!?!? si sa scape de cacaturile alea de peri si greble ca nu avem nevoie de asa ceva.

4. diversitate in contracte, ca de 2 zile oricate contracte refuz primesc numai ce nu am sau nu pot pescuii din lipsa de balti.

5. si poate si reducerea de peste in contracte ca cere cam mult.

daca mai imi vine ceva mai completez. 
    oricum mi-am pierdut timpul spunandu-le si pastea.

Multumesc! Voi transmite acum!

syby (RO1) a zis:
    Beo, daca selectezi pareri, nu mai are rost sa stam nici macar pe forum...eu daca vorbesc nu o fac doar in numele meu...
    Nu selectez pareri, insa pana acum am tot spus ca jucatorii sunt nemultumiti deoarece pestele nu poate fi vandut si sa zis foarte clar ca acest lucru nu va mai fi posibil, de ce sa o fac din nou si din nou? Acest lucru mai mult ar inrautatii, as fi luat drept un om insistent, nesimtit, neintelegator care repeta zile intregi acelasi lucru!
    Eu de 3 zile nu am balti cu scoici dar mi se cer la piata...e normal?
    asta tot intreb si eu,cred ca se cam evita un raspuns
    Pentru ca...
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Cei care nu doriti contractele actuale, ele pot fi refuzate, iar dupa 30 de minute apar altele

syby (RO1) a zis:
    este foarte simplu Beo....sa ia modelul de la piata organica si baltile sa fie ca la incept...daca ai si vanzare libera si contracte iti dai silinta sa prinzi tot peste, fiecare dupa propria strategie
    Se va transmite si in legatura cu baltile. Daca tot refuza vanzarea directa a pestelui, sa incercam macar sa putem vinde mixurile, ele nu cred ca ar dezechilibra ceva in termen lung
    Am transmis si sa speram ca se va face acest lucru

• flori763 (RO1)flori763 (RO1) RO1 Postări: 46
    editat 18.08.2017
    buna ziua,
    pentru ca ma intereseaza foarte mult ce se intampla cu zona de pescuit, vin cu o propunere de contract:

200 homar = 2.718.750 la valoare contract 0
    aceeasi cantitate de homar, dar la valoare contract 99, adica 25% in plus = 3.625.000 dolari.

in felul acesta obtinem aceeasi suma, pe care am obtinut-o pana la update din vanzarea directa. le facem pe plac si plimbam pestele prin piata:)

sigur, contractul poate cere mai multe sortimente de peste, cu conditia ca acesta sa fie vandut dupa exemplul de mai sus.
    NU doresc puncte karma si greble sau alte "bunatati" pentru pestele vandut la piata.

am investit foarte mult timp si bani reali in acest joc, cred ca am fost intre primii 5 care a finalizat zona de pescuit in timp scurt si da... sunt foarte dezamagita de acest ultim update.

transmit celor de la GGS, ganduri bune si ii rog sa redreseze zona de pescuit!
    Post edited by flori763 (RO1) on
    flori763 @ ro 1
    daca eu investesc timp si bani sa prind pestele, vreau ca EU sa decid cum sa l folosesc: mix, contract , vanzare libera
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    BeoFarmer a zis:
    Cei care nu doriti contractele actuale, ele pot fi refuzate, iar dupa 30 de minute apar altele

syby (RO1) a zis:
    Se va transmite si in legatura cu baltile. Daca tot refuza vanzarea directa a pestelui, sa incercam macar sa putem vinde mixurile, ele nu cred ca ar dezechilibra ceva in termen lung
    Am transmis si sa speram ca se va face acest lucru

Asta nu e o solutie Beo, ca ceva mai bun nu pica oricum....
    Denion @ ro 1

• tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    beo nu am nimic cu tine dar eu nu sunt deacord cu vinzarea pestelui doar prin piata adica conditionat si comunisti au facut cam al fel si au cazut au disparut  asa va dispare si acest joc si domnul Dennis va ramine cu degetul in gura si va fluiera a paguba !!
    respec ceea ce faci dar ori esti cu noi ori cu GGSul eu pina nu am sa am vinzare libera la zona de pescuit o sa fiu nemultumit si am sa fac tot ce pot sa le fac viata grea si cred ca nu sunt singurul care gindeste asa doar ca eu am curajul sa ma exprim public dar cred ca se vor mai alatura si alti care nu au vrut sa se amestece in discutii spor la joc si la frumoasele imbunatatir pe cre le ve-ti propune daca se vor realiza , ca vad ca astia gindesc ca cei de 7-8 ani e jocul meu si fac ce vreau sa vedem cit va mai putea face ce vrea va ramine cu el :))

Eu imi iau o pauza, de 2 zile nu mai am facut nimic pe joc, stau cu fermele neculese ca sa raspund pe forum

Puteti pune intrebari si propuneri in continuare, dar o sa raspund putin mai greu
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 623

Astfel incat preturile din contracte sa aduca profit nu pierderi.
    Multumesc tare mult, imaginile acestea sunt de mare ajutor!
    Dragilor,

Va las cu ale voastre, doleante, gandesc si cer ceva prea mare ca sa fiu sustinut si de ceilalti jucatori
    taierea unui 0 inseamna 4.700 versus 47.000 cum veti putea cere sa se modifice preturile pe care le vedeti aici;
    http://crazybigfarm.tk/farm/buildings/MF_laboratory.htm si cum credeti ca veti ajunge vreodata in acest mileniu sa atingeti 100lv - incepand cu nivelul 31 costul este de 1.009.000.000 Dolari iar la nivel maxim este 2.100.000.000 Dolari, credeti ca o astfel de groapa a Marianelor o sa fie umpluta vreodata de cate un firicel de nisip pe care il primim de la cate un contract la piata?, cate zerouri ar trebui puse la contracte sa compenseze acest upgrade?
     La momentul la care vreti sa va ridicati am sa fiu langa voi si va voi sustine atat cat pot, pana atunci o sa intru din cand in cand pe forum pentru a ma mai distra putin ca jocul nu mai are acest efect asupra mea.

Cu multa consideratie! 

(vor fi voci care vor spune-uite lasul pleaca nu mai vrea sa lupte)
    (lupta aceasta nu este pentru un singur om-raspund eu MotherRussia)

laboratorl, scoala, Lester, nu sunt incluse la sarcini, sunt optionale daca vrei sa ai anumite avantaje fata de restul jucatorilor, investesti bani reali....pt asta sunt facute
    problema la doc este alta....nu poti recupera banii investiti pt pescuit daca nu vinzi tot pestele si il ti stocat prin contracte sau asteptand un contract la un anumit tip de peste
  • m1rela (RO1)m1rela (RO1) RO1 Postări: 17

buna ziua

degeaba se comenteaza daca se joaca in continuare ca si cind nu sar intimpla nimic rau

vorbele fara fapte sint egale cu zero si tot dupa cum vor ei se face

daca ei or aplicat metoda dura ar trebui si noi sa facem la fel

dar noi sintem prea slabi sa putem face asta

asa ca distractie placuta sa jucati cum vor ei

• rxn. (RO1)rxn. (RO1) Postări: 97
    BA VEZI CE SCRIU? CONTINUI SA FACI SI MAI MULT MISTO DE MINE?

ZI TUUU CCCINE PLATESTE COMPANIA ASTA SA SCHIMBE JOCUL DUPA CUM CERE 
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Mulţumesc GGS pentru peştii pe care mi-i dă acum gratis. Nu mai echipez nicio barcă şi totuşi GGS îmi dă peşti. Oare cât timp o să-mi mai dea, că sigur o să-mi taie şi posibilitatea asta ...?

https://prnt.sc/ga3htg
    -moon_light- @ ro 1
  • Buna dimineata!-Draga comunitate

GGS_ul vorbea de termen mediu si lung(acesta va fi un spam pentru care i-mi cer scuze) si ca atunci cand nu mai avem ce face ne vom plictisi......
    In momentul de fata am trecut la nivelul 54(desigur cu dolarii castigati din vanzarea pestelui) fara ajutorul acestei zone de pescuit va voi tine la curent cu evolutia contului meu(de parca ar interesa pe cineva acest lucru)-fara a investi bani reali(jocul este gratuit) sa vedem(desigur daca va fi transmisa mai departe informatia) daca cum vrea zeul nostru-product manager va interveni sau nu plictiseala, voi strange fiecare Dolar si voi fi atent ca fiecare vanzare sa fie bonusata cu cat mai mult(20-25%) fac asta din 2 motive:
       1-orice cont activ pentru GGS are o anumita cheltuiala de mentenanta mai mare  fata de un cont inactiv (nu este o razbunare ci un fapt pe care GGS si l-au asumat la momentul la care au creat acest joc(in speranta ca vor castiga rezonabil de pe urma lui-nu ca se vor imbogati) si ar trebui ca acesta aplicatie/joc sa atraga cat mai multi utilizatori/jucatori care sa le respecte munca si sa ii remunereze/plateasca (doar ca ei au gasit o piata-Romania pe care considera ca o pot calca in picioare-pe mine unul nu ma va calca)
       2-sa demonstrez ca fara avantaje(cum ar fi aceasta zona de pescuit in discutie-cu trecerea timpului au mai taiate si altele) nu vor avea sanse sa atraga noi jucatori(sponsori ai acestui joc-spunea cineva) din care actionariatul sa aibe profit.
    transmis astazi 19Aug2017

Cu stima!
    MotherRussia

• cristi si ferma (RO1)cristi si ferma (RO1) RO1 Postări: 1,062
    Atunci product managerul nu este bun...nu își da seama cați jucători a pierdut si va pierde. Pe mine m-a pierdut. Si pe mulți alții. Si din toate porcăriile de până acum asta a întrecut măsură cu prea mult...m-am saturat de tâmpeniile lor. RENUNT ! Adio, o sa vedeți pana la urma ca asta e o soluție sa nu mai prăpădim bani in prostie si sa nu ne mai facem nervi.
    cristi si ferma (RO1)
    By CARPE DIEM Coop.
     :)  :):)
  • arabu.lolo (RO1)arabu.lolo (RO1) Postări: 22
    editat 19.08.2017
    ce facem cu sarcinile zilnice ..si de acolo mai trageam niste px...se transforma in sarcini saptamanale_ce naiba chiar totul sa fie asa de lent la jocul asta..px..dolari,up-uri...dezvoltare,incep sa cred ca nu mai merita nimic jocul asta ,AM TOT INTREBAT DE BALTILE CU COD..SPADA...SA LE MAI ASTEPTAM SAU NU..VIN SI ELE LA FEL CA ARHITECTUL DIN AN IN PASTE???NU POT FINALIZA CONTRACTELE CU COD SI SPADA..
    Pentru ca...
  • bulina 2004 (RO1)bulina 2004 (RO1) RO1 Postări: 109
    Cel mai ,,bun,, update GGS dinainte de Hristos. E adevarat ca folosindu-ne de pescuitul la mare adancime gastigam mult prea multi bani,insa fara el castigam mult prea putini bani avand in vedere costurile de echipare a barcilor,preturile astronomice pe care le platim pentru upgraduri-le la scoala Matildei,laborator sau ascunzatoarea lui Lester.Asta ca sa nu mai pomenim de faptul ca pana dezvoltam noua piata ca sa avem mai multe contracte de unde alege,trebuie sa pescuim toate felurile de peste,si nu-l putem alege pe cel mai convenabil......
    Dupa astea,mai pescuieste tata puiu' peste!
    bulina 2004 COOP Big Tata :) Intrati la noi in cooperativa. ;)
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    ar fi bine sa putem vinde si peste la piata dar si in adminustrarea fermei 

Daca ma gasiti pe joc , nu puneti feste!
      Daca suntem in aceeasi coop , udati-mi copacul!
    @Blackana5 (Ro1)
  • jan93 (RO1)jan93 (RO1) Postări: 10
    fermier nicu         asta e chiar bataie de joc la adresa jucatorilor pestele nu se vinde la liber bun asta am inteles dar mixurile de ce nu se vand?  sa vindem si noi ceva sa putem supravitui sa putem echipa barcile sa le trimitem la pescuit sa vindem si noi ceva la liber                  dati voie sda vindem si noi ceva la liber    mixurile   pestele l;a contracte iar mixurile la libera vanzare  nu vreti sa vedeti inactivitate  pe ferme  pentru ca asa vreti asa vrea dumnezeu  big farmului 
                                                                            greva ar fi foarte buna la toate fermele
    greva generala inactivitate   totala      sa le facem viata un calvar  salarii pauza
                      greva e un leac pentru dumnezeu big farmului   greva  generala
    jan93 @ ro 1
  • Dj_deea90Player (RO1)Dj_deea90Player (RO1) RO1 Postări: 899
    Odata cu update-ul asta au scos si posibilitatea de a castiga cativa galbeni la scoala chinezului?
    improbus
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    daca ai nevoie de galbeni cumpara ca au si ei nevoie de bani de concediu:)))))))
    chiar vrei sa saraceasca:)))

Odata cu update-ul asta au scos si posibilitatea de a castiga cativa galbeni la scoala chinezului?
    Nu stiu nimic despre asta
  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    editat 19.08.2017
    Dupa cum credeam cei din castigatoare nu se pot aptine sa nu cumpere gold si dupa acest updeiti .... asa mai fac si cei de la GGS niste bani ! Sun  grupuri din Rusia,Japonia Si multe alte tari care au luat  cu toti o decizie sa nu mai cumpere gold deloc ! ! nu ca la noi. Pâna nu se face ceva cu regiune de pescuit ~! ! 
    IULYAN2120 @ ro 1

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier