Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Întrebări cu privire la joc Tutoriale şi sfaturi

Jocul merge lent? sa ne sfatuim

Aceasta problema este intalnita din ce in ce mai des pe masura ce jocul se actualizeaza - mai ales dupa adaugarea satului si  a noilor zone de pescuit - o parte din noi avand calculatoare antice si laptopuri vechi.
Daca nu ne permitem  pc-uri noi si mai bunicele sau pana sa ne cumparam unul, sunt cateva solutii de a face jocul sa se miste macar putin mai bine si acceptabil. Intrand la optiuni( in partea de sus spre dreapta a ecranului cand suntem pe joc) si dand click la setari ,putem face urmatoarele modificari:
-oprirea animatiilor (aceasta e principala problema-mai ales cand avem mult sclipici si fermele mari)- dezavantajul va fi ca nu vom mai vedea porcii jucandu-se in noroi spre exemplu... :)
-setarea calitatii video la mediu sau scazut
Am mai observat ca, cel putin la un laptop vechi, se misca mai greu pe Chrome in special cand avem si alte pagini deschise, asa ca recomand un alt broswer, de exemplu la mine cu M. Firefox merge destul de ok.
Mai sunt si alte metode chiar simple, cred ca toti stiti ca jocul va functiona mai bine daca calculatorul are mai putine functii de indeplinit... dar am deschis aceasta discutie in speranta ca vor veni si altii cu completari si alte sfaturi( de exemplu ce aplicatie fura mai multa viteza si o oprim in timp ce ne jucam) pe care sa le explice corect :)



Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier