Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Anunţuri oficiale

Update 8 Martie - Ziua Sfantului Patrick, Competitia cailor si altele!

ArwynArwyn Guest Postări: 800
editat 26.03.2017 în Anunţuri oficiale
Salutare dragi fermieri,

Urmatoarea noastra actualizare cuprinde un nou eveniment, un nou sezon de cai si imbunatatiri la roata norocului si fermele temporare. Citeste in continuare pentru a afla mai multe!

Eveniment nou - Ziua Sfantului Patrick

In timpul acestui eveniment ferma ta va fi vizitata de cativa spiridusi! Dupa cum stiti spiridusii sunt creaturi magice foarte rare carora le place sa se joace de-a v-ati ascunselea si sa faca farse oamenilor... dar daca ii gasesti o sa primesti recompense mari! Evenimentul incepe pe data de 10 martie. Pregateste-te!

Cum functioneaza  
  • Exista 2 tipuri de colectii de colectat in timpul acestui eveniment
  • Aceste colectii pot fi obtinute de pe toate fermele voastre principale (parcela, parcela fertila, gradina, pajiste)
  • Fiecare granula va creste satisfactia decorativei finale:
  • Puncte de satisfactie normale obtinute doar pentru efortul individual
  • Puncte de satisfactie pentru sat: influentata de activitatea cooperativei(aceasi valoare pentru fiecare membru)
  • Din cand in cand un spiridus o sa va face farse iar atunci una din cladirile tale va avea o scadere a productiei de 50%
  • Pentru a elimina acest efect negativ trebuie sa termini productia sau sa gasesti spiridusul ascuns in ferma
  • Dupa ce gasiti spiridusul el va va prezenta 3 vase din care trebuie sa alegeti unul!
  • Unul dintre ele va arunca un alt efect negativ unei alte cladiri iar efectul precedent dispare deoarece efectul a  fost anulat prin gasirea spiridusului
  • Unul dintre ele va contine un booster de 100% pentru un ciclu de productie
  • Unul va contine o cantitate aleatoare de colectie pentru eveniment sau poate chiar o suma mica de galbeni!
Recompense:

  • 50 recompense pentru activitate
  • decoratiuni tematice
  • un aspect de eveniment tematic(locuinte) pentru top10 jucatori individual
  • un steag pentru primii 50 de jucatori din top individual
1.          2.  3.
Alte informatii:

  • Vor fi disponibile 2 decoratiuni noi: sperietoare de spiridusi(galbeni) si oala din aur(dolari)
  • De asemenea, Frida va avea de vanzare un nou orizont 
  • Toti lucratorii din ferma vor fi costumati in costume St. Patrick
  • Asa cum e la toate evenimentele o sa aveti sansa de a completa evenimentul cu galbeni la sfarsit, insa se va acorda doar fericirea simplu, nu si cea pentru sat
Reprelucrarea recompenselor de la roata norocului
Dupa un timp in care am studiat feedback-ul cu privire la roata norocului am decis sa inlocuim unele recompense cu altele noi, mai bune!

Runda normala:

  • Am adaugat: Pavilion(deco), cutii de mister,potcoave,seminte violete,humus si ingrasamant premium
  • Am scos: 200 dolari, porumb,varza,grau, hrana pentru animale,hrana pentru vite,furaje pentru porci,gunoi,frunze,pom ornamental mare, un picnic tihnit, zona pentru gratar
Runda jackpot:

  • Am adaugat: humus din alge, ferma rustica, cotet de gaini rustic, mai multe seminte de trandafir
  • Am scos: sperietoare, iaz,casa in copac, loc de joaca
Top1:
  • 100% XP booster(48)
  • Aspect rustic casa
  • Aspect rustic casa simpla
  • Teatrul ambulant
Top 2-5:
  • 100% XP booster(48)
  • Casa simpla rustica
  • Teatrul ambulant.
  • Recompensa selectabila: pavilion de aur, booster XP pescuit sau 50% potcoave (24h boostere)
Top 6-50:
  • 100% XP booster(48)
  • Izvor de caritate
  • Recompense selectabile: pavilion de argint, booster XP pescuit sau 50% potcoave (12h boostere)
Top 51-500:
  • 100% XP booster(48)
  • Recompensa selectabila: pavilion de bronz,booster XP pescuit sau 50% potcoave (8h boostere)
Turneu de cai

Urmatorul turneu de cai este planificat pentru 13 martie si va contine unele dintre recompensele trecute

1.   2. 

3.     



Rebalansarea fermelor temporare

De la inceputul anului 2017 incepe o noua ferma temporara la fiecare data de 9 a lunii. Incepand de atunci adunam feedback care ne-a spus ca nu aveti suficient timp pentru a va ocupa de fermele voastere,campionat,evenimente si alte caracteristici BigFarm. Pentru a rezolva aceste lucruri am decis ca de acum inainte fermele temporare vor dura 24 de zile si nu 30 insa va fi reechilibrat astfel incat sa puteti obtine recompensele la fel ca inainte
O sa aveti cu 20% mai putin timp entru a termina ferma temporara, insa de asemenea punctajul pentu recompense va scadea cu 20-50%

Exemple:
  • Ferma bomboanelor - prima etapa: doneaza 100 de bomboane - acum 50 (-50%)
  • Ferma insulara - prima recompense pentru eforturi - 700.000 - acum 430.000 (-43%)
  • Ferma de iarna - ultima recompensa pentru eforturi - 90.000.000 - acum 65.000.000 (-28%)
  • Ferma bomboanelor - ultima etapa - doneaza 750.000 bomboane - acum 550.000 (-27%)
Alte modificari:
  • Zapada paraseste ferma
Aceasta actualizare este planificata pentru Miercuri, 8 Martie

Distractie placuta,
Cu respect,
Echipa voastra Big Farm!

Post edited by BeoFarmer on

Comentarii

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 08.03.2017
    Salut,

    Odata cu acest update o sa reducem drop-ul la unelte din siloz si compost. De asemenea nu vor mai costa 990 galbeni ci 390.
Sign In to comment.