Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Comunitate Distracţie şi conversaţie

Subiect Important Pentru Viitorul Comunitatii

BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
Draga Comunitate,

In primul si in primul rand vreau sa va multumesc pentru primirea calduroasa oferita mie si colegei mele @Arwyn in comunitatea BigFarm RO.
Dupa cum bine stiti,dupa ce @mariachi (RO1)  a renuntat la functia de moderator,a durat ceva timp pana ce forumul romanesc a ajuns sa detina din nou Moderatori, timp in care activitatea forumului a scazut deoarece nu a avut cine sa se ocupe si totodata nu a avut cine sa ofere constant informatii importante cu privire la joc.

Eu si @Arwyn o sa ne straduim sa fie totul bine,o sa  anuntam din timp viitoarele opriri de server, actualizari traduse,dar asta nu este suficient!

Avem nevoie de....................... o atmosfera placuta 

Cum planuim sa facem acest lucru?

Pentru inceput vrem sa deschidem subiecte cu jocuri de forum care va plac.Asteptam cu drag propuneri din partea voastra,cine stie,poate o sa deschideti chiar voi un subiect deosebit :)

De asemenea, eu si @Arwyn fiind foarte darnici, o sa oferim tot timpul galbeni jucatorilor prin intermediul concursurilor de forum,si,de asemenea,avem nevoie de propuneri/idei si cu privire la acestea, puteti gasi >>>aici<<< mai multe informatii

Asteptam orice propunere din partea comunitatii pentru a face comunitatea si mai activa,si mai prietenoasa,si,cel mai important este sa fim uniti si sa nu ne jignim intre noi

Mult succes la joc si astept cu drag propunerile voastre :)  


Post edited by BeoFarmer on

Comentarii

  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    Am o  sugestie : 

                                                            Concurs de primavara
    _______________________________________________________________________________________
      Prima data , veti face o descriere ( daca vreti) , de ex:
     E primavara! Ce aer curat de primavara. Ar trebui sa fie putin si pe Forum etc.. Repet: Doar daca vreti puteti face o descriere.
     ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
     Runda 1 : 
     Din toate plantele , de pe toate cele 3 ferme ( Chiar si de pe cele temporare , daca va e necesar) Sa faca un buchet de primvara . Intai , sa spuna ce flori folosesc si ferma de unde le poti planta/recolta. 
     Reguli/indicatii ( daca faceti comcursul , voi puteti sterge , sau adauga alte reguli indicatii)
     - Nu e obligatoriu sa se faca un buchet de PRIMAVARA. Am folodit numele ca sa aiba legatura cu concursul.
     - Sa fie in reteta cel putin 3 plante/produse finite ferma floricola
     - Sa fie permis si alte lucruri , care nu sunt plante , insa DOAR de pe ferma floricola ( Parerea mea pt ca are legatura cu florile si nu ar strica buchetul.  Niste oua in buchet sau niste briose cu migdale cred ca ar strica buchetul)
     - Obligatoriu nume la buchet.
     -  sa fie scris cum se realizeaza.
     -  Sa se scrie cate plante de fiecare trebuie sa pune pentru a realiza.
     Am eu un exemplu , ca sa intelegeti mai bine : 
      ,, Buchet parfumat cu iasomie"
     12x Iasomie ( Ferma floricola)
     5x Flori de Camp ( Ferma principala)
     1x Parfum de flori ( Ferma floricola)
     1x Esenta de Iasomie ( Ferma floricola)
    Se pune iasomia si se strange intr-un buchet.  Printre iasomie , strecurati cateva flori de camp. Ca sa fie mai parfumat , dati cu parfum de flori peste buchet ( dati foarte putin, doar 2 picaturi) . Ca buchetul sa aiba miros de iasomie , dati si cu esenta.  Puneti toata sticluta ,  stiind ca  o sticluta are 4 ml . Gata buchetul!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Runda 2 :
      Un restaurant de primavara avea o seara minunata pentru cei care au cumparat bilete : Cina de lux , farfurii si racamuri de aur , concert cool etc...  Dar cei de la restaurant au pierdut invitatile... chiar in forumul nostru! ASa cum ati facut si cu ouale de Paste , textele de Paste  trebuie sa gasim biltele prin forum. , iar primul care le vede citeaza si mesajul , si invitatia iar dupa aceea sa scrie ,, Bilet gasit!"
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
     Runda 3 :
     E primavara , dar in ferma tropicala e tot vara. Locuitorii din casele tropicale vor reamenajari noi in casa. Propuneti look-uri noi de interior , stiind ca acele case au  forma rotunda.  Dar nu vor reamenajari doar pentru casa , vor si pentru terasa! Va fac eu ca sa  intelegeti mai bine:
    Reguli: ( ca si la runda 1 , puteti  adauga sau sterge cateva reguli , daca imi acceptati ideea)
     - trebuie sa spuneti si culoarea podelelor/peretilor
     - casa nu trebuie vopsita pe exerior
     - casa nu are balcon , doar terasa
     - Daca vreti sa faceti o ,, gradina" in terasa , nu puneti plante gen : porumbul , varza care nu cresc la ferma tropicala. 
     - Puteti pune mobila repetata ( de ex. 2 scaune de acelasi fel)
     Va fac eu un exemplu , sa intelegeti mai bine :
    Parter : 
    Podea - Culoarea pielii
    Pereti - verde
    Ca sa fie mai simplu :
     ne prefacem ca fata zambareata e casa. Cam pe la ochiul drept as pune o mica bucatarie : 2 dulapuri jos , 3 sus , o chiuveta deasupra unui dulap de jos , aragaz si frigider langa dulapuri. In partea dreapta a gurii voi pune masa. In locul ochiului stang va fi un pat.
     Gradina:
     Voi pune un portocal si un alun. Voi decoracu flori tropicale.
    P.S: Eu am pus doar un exemplu , voi decideti daca  trebuie foarte frumoasa casa .
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Runda 4 , runda finala : 
      Chestionar de prmavara. Puteti pune cateva zeci de intrebari legate de primavara. 
     Exemplu , pun eu 2 intrebari


     Ce face natura primavara?
     a) Renaste    b) moare    c) imblanzeste pasari
     Scrie cel putin 2 pasari care se intorc in tarile noastre primavara
    1. Barza
    2. Randunica
    Voi puteti sa puneti intrebari mai grele, era noapte cand am scris si m-am grabit.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Am si o idee despre cum o  sa se puncteze:
    Ca juriu , ne-ar trebui 5 oameni. Pentru ca moderatori sunt numai 2 , moderatorii o sa aleaga 3 juatori avansati , cu experienta , care umbla prin forum.
     Sa zicem ca acestia au fost singurii care au facut la prima runda
     Player6676                                                                                                                    BeoFarmer
     Jucator678912                        Iar juriul ar fi :                                                                 Arwyn                        Fermier88                                                                                                                       Ferma Ta
    Lol34                                                                                                                              Jucator5555
    LilyFermiera                                                                                                                    Porumb12                                                                                                                                                                  
                                                                                                                                          
                                                                                                                                          
    ( la juriu , am inventat nume , cu exceptia moderatorilor)
    Fiecare om din juriu are voie sa dea doar un punct la un participant per runda.
    Voturile lui Porumb12 
    Player6676 - 1 punct!
    Jucator678912 - 1 punct!
    Fermier88 - 0 puncte
    Lol34 - 0 puncte
    LilyFermiera - 1 punct
    etc...
    Player6676 - 5 puncte ( in total de la fiecare mode/player cu experienta)
    Jucator678912 - 5 puncte
    Fermier88 - 4 puncte
    LilyFermiera - 2 puncte
    Lol34- 1 punct
    La a doua runda , se da un punct  pentru fiecare bilet gasit
    Acum:
    Player6676 - 13 puncte ( 8 bilete gasite)
    Jucator678912 - 14 puncte ( 9 bilete gasite)
    LilyFermiera - 10 puncte ( 9 bilete gasite)
    Fermier88 - 9 puncte ( 5 bilete gasite)
    Lol34 - 7 puncte ( 7 bilete gasite)
    La a treia runda , cea cu casa , se face tot cu vot : 
    Jucator678912 - 19 puncte ( 5 puncte de la toti din juriu)
    Player6676 - 17 puncte ( 4 puncte de la toti)
    LilyFermiera - 12 puncte ( 2 puncte runda asta)
    Fermier88 - 12 puncte ( 3 puncte)
    Lol34 - 8 puncte ( 1 punct)
    La ultima runda , se va da un punct pentru fiecare intrebare raspnsa corect : 
    Si castigatorul este .. Player6676!
    Fiecare punct valoreaza 30 galbeni ( sau orice suma vreti voi) iar cel cu cele mai multe puncte castiga. Castigatorul va primi 3000 gold ( sau ce suma vreti voi)
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Idee buna?

    asta e propunerea luizazanutei 

    e buna 
  • luizazanuta (RO1)luizazanuta (RO1) Postări: 989
    editat 13.05.2017
    BlackAna5 , sau Zina ( cum vrei sa iti zic) , ai copiat tot ce am scris ?
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    da 

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier