Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

Nu ma pot conecta...

Buna ziua !
Nu stiu ce s-a intamplat iar ,dar nu ma mai pot conecta de loc la joc,nici la serverul principal RO1.
Nu-mi mai apare tabla unde sa-mi pot scrie numele de jucator si parola ,si nici de unde se poate alege serverul International sau Romania1.

Comentarii

  • mina77 (RO1)mina77 (RO1) RO1 Postări: 6
    editat 02.12.2016
    Da, se pare ca daca incercam sa intram pe ferma test, ramane blocat si nu mai putem sa ne conectam pe serverul de RO. Zice @conectare esuata. reconecteaza-te@ sau ceva de genul asta.
    Incearca sa-ti schimbi parola, se pare ca daca ai aceeasi parola pe test si pe RO1, nu mai poti intra. Mi-am schimbat parola pe RO1 si merge acum...
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Nu am aceeasi parola , numai numele de jucator am pastrat si acolo,dar nici nu as avea unde scrie.Nu-mi apare locul unde ar trebuii sa-mi scriu numele si parola .Arata ca jocul s-a incarcat dar nu merge mai departe .
    Dar este adevarat ca ieri seara ,vazand ca exista intre optiuni din nou Test server ,am incercat sa intru acolo si de atunci nu mai merge de loc.
    Deja incepe sa-mi fie frica ca nu voi mai putea juca acest joc,fiindca cu Firefox de mult nu merge la mine .Nu imi pot inchipui o zi fara  Big Farm.
  • WinnerAlex70 (RO1)WinnerAlex70 (RO1) RO1 Postări: 13
    Buna, si eu am aceeasi problema, voi mai reusi oare sa intru pe contul meu? Incerc de doua ore si nu reusesc :( , ce-i de facut?
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
     sterge istoricul ,cookie si memoria cache si cam tot ce mai este pe acolo si inchide-ti apoi intrati iar si va merge si eu am patit la fel
  • WinnerAlex70 (RO1)WinnerAlex70 (RO1) RO1 Postări: 13

    Multumesc frumos pentru sfat, gata am reusit :))

  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    cu placere , ma bucur ca am putut fi de ajutor :))
  • Arwyn (RO1)Arwyn (RO1) RO1 Postări: 403
    CCleaner este un program bun de curatat pc-ul deci il puteti instala si folosi de fiecare data cand utilizati internetul.
    Cat despre browser puteti sa va mai instalati preventiv si altceva (Chrome/Opera), si alegeti unul singur sa fie ca Default Browser( Motor de cautare prestabilit). 
    Serverul de test a fost din nou inchis pentru o perioada, daca erati conectati pe el ultima data inainte de a-l inchide si aveati bifata casuta pentru a ramane conectati atunci ati ramas conectati pe el si acum cand vreati sa intrati pe joc va ,,conecta" automat la ultima pagina accesata. Metoda cu stergerea cookies si cash ale browserului si flash-ului este una pe care toti jucatorii ar trebui sa o stie si sa o foloseasca. Daca ceva pe joc nu mai merge atunci folositi,,pachetul" de optiuni : Refersh, Stergere cookie si cash, Incercare a altui browser, Restart pc, daca nicio metoda nu merge atunci intranti pe forum si vedeti daca s-a mai discutat despre aceasta problema, nu gasiti informatiile necesare, atunci intrebati, faceti si niste print screen-uri si le trimiteti la suport. Cumva se rezolva problema  :)
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna ziua ,din nou .
     Am reusit sa intru din nou in joc .Nu stiu sa fac si nu am curatat nimic ,dar daca cineva a facut ceva remediere ii multumesc frumos.
    Big Farm  face parte deja din viata mea ,la care nici o data ,-din propria initiativa-,nu voi renunta .
    Voi incerca totdeauna sa revin cumva in joc . 
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna seara !

     ...si iar am facut aeeasi gresala ...Am vrut sa vad dupa masa ,daca Test server nu merge inca ?...si de atunci nu ma pot conecta nici la Romania 1. 
    Jocul se incarca ,dar nu apare tabla cu locul unde sa-mi pot scrie numele si parola ,si de unde  se poate alege Serverul de joc.
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    cauta pe browser unde se sterge istoricul si sterge tot ce gasesti acolo inchide si intra iar si ai sa poti sa intri in joc

  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    pe ce browser joci,crom, mozila, opera ?
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Joc pe Chrom,cu Mozilla de mult nu mai pot intra in joc.
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Multumesc frumos pt. raspuns .
    A sters baiatul meu istoricul si acum sunt din nou in  joc .

  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    cu placere !

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier