Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Update 31.03.2016 - Schimbari la Campionatul Cooperativelor (II) - Discutii

Aici puteti discuta pe marginea urmatorului update.
«134

Comentarii

  • Numai mie mi se pare trist ?:(
  • Archangel (RO1)Archangel (RO1) Postări: 145

    Echilibreaza si asta ??!??? jucator level 38 sa joace cu 139 109 78 75 ???  ala de 57 mai zic da restu nu e un echilibruuu!!! aveti balanta stricataa!!


  • Archangel (RO1)Archangel (RO1) Postări: 145
    Numai mie mi se pare trist ?:(
    Eu cred ca e foarte bun update-ul!
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 30.03.2016

    Echilibreaza si asta ??!??? jucator level 38 sa joace cu 139 109 78 75 ???  ala de 57 mai zic da restu nu e un echilibruuu!!! aveti balanta stricataa!!



    de cand s-au inventat misiunile in joc, si voi tot n-ati invatat ca nu nivelul de joc conteaza, ci capacitatea de productie si performantele in misiuni.
    in loc sa comparati nivelele si sa fiarba sangele in voi, de ce nu comparati cate parcele, staule, cotete etc. au respectivii jucatori si ce punctaje fac prin misiuni. acolo este adevarata comparatie, si daca vreti argumente pentru GGS, acolo trebuie sa le cautati. daca ii tot dati inainte cu nivelul, nu se uita nimeni la voi...
  • Ioana_brojbeanu (RO1)Ioana_brojbeanu (RO1) Postări: 931
    editat 30.03.2016
    Numai mie mi se pare trist ?:(
    Eu cred ca e foarte bun update-ul!
    Da... acum se pot cumpara puncte de reputatie pe aur pe intreaga durata a campionatului, nu doar la final sau oferta ocazionala :) Excelent, ce pot sa spun :)
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    Numai mie mi se pare trist ?:(
    Eu cred ca e foarte bun update-ul!
    Da... acum se pot cumpara puncte de reputatie pe aur pe intreaga durata a campionatului, nu doar la final sau oferta ocazionala :) Excelent, ce pot sa spun :)
    boostere cu aur se puteau cumpara si inainte, pe toata durata campionatului.
    si functionau in acelasi mod, adaugau un procent la punctele castigate in misiuni.

    noutatea este ca se poate modifica procentul si se pot lua doua boostere, nu unul. au aparut cele personale.
  • Numai mie mi se pare trist ?:(
    Eu cred ca e foarte bun update-ul!
    Da... acum se pot cumpara puncte de reputatie pe aur pe intreaga durata a campionatului, nu doar la final sau oferta ocazionala :) Excelent, ce pot sa spun :)
    boostere cu aur se puteau cumpara si inainte, pe toata durata campionatului.
    si functionau in acelasi mod, adaugau un procent la punctele castigate in misiuni.

    noutatea este ca se poate modifica procentul si se pot lua doua boostere, nu unul. au aparut cele personale.
    Dap, alea personale sunt chiar o idee buna. Stiu ca existau si inainte booster-ele, diferenta este ca erau oarecum limitate. Acum se pot cumpara si personal, si la nivel de cooperativa...
    Oricum, normal ca nu ma asteptam sa scoata avantajul galbenilor din campionat :))) Ma bucur cel putin ca l-au ajustat. Si din cate am observat eu, felicitari pentru faptul ca ai fost primul moderator care a publicat anuntul cu partea a doua a update-ului... 
  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68
    Da,intr-adevar "excellent" daca pana acum cumparai galbeni si primeai boosterul ,acum trebuie sa ii si cheltui dupa ce I-ai cumparat ca sa il primesti...buna treaba:)
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Eu cred ca ar trebui facut ceva cu hrana, nu poti considera egal 200 hrana de vite (care se face in 13 ore) cu 200 hrana suculenta pentru porci (care se face in aproximativ 10 minute). Sa fie cumva proportional, sa se considere ca pentru hrana de vite sa fie proportia 300:100, hrana de porci 200:100, cea de gaini 100:100, furaj 75:100, hrana suculenta 50:100, sau ceva de genul asta. Mi s-ar parea mai echitabil. La misiunile care erau inainte, era mai echilibrat, de ex. aveai gunoi mai mult la vaci, dar trebuia sa astepti 6 ore dupa el, sau oua mai multe la rate, dar tot asa - asteptai. Ar mai trebui lucrat nitelus la misiunea cu hrana. 

    In legatura cu: "in loc sa comparati nivelele si sa fiarba sangele in voi, de ce nu comparati cate parcele, staule, cotete etc. au respectivii jucatori si ce punctaje fac prin misiuni. acolo este adevarata comparatie, si daca vreti argumente pentru GGS, acolo trebuie sa le cautati. daca ii tot dati inainte cu nivelul, nu se uita nimeni la voi..."
    am avut misiuni cu jucatori care aveau sub 200.000 puncte de reputatie (si nivel sub 50, cu garaj mic), eu avand peste 2.000.000 puncte de reputatie. Mie mi-a convenit, dar lor? E corect asta, sau echilibrat? Si totusi, punctele de reputatie tin de nivel, de nivelul garajului, oricat s-ar spune altceva.
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    cvg9 (RO1) a zis:

    am avut misiuni cu jucatori care aveau sub 200.000 puncte de reputatie (si nivel sub 50, cu garaj mic), eu avand peste 2.000.000 puncte de reputatie. Mie mi-a convenit, dar lor? E corect asta, sau echilibrat? Si totusi, punctele de reputatie tin de nivel, de nivelul garajului, oricat s-ar spune altceva.
    acum se lauda ca au schimbat multe in sistem. vom vedea.
    daca adunati, de dupa update incolo, o serie de dovezi cum ca exista inca dezechilibre semnificative, faceti un subiect aici si poate urmatorul moderator le va transmite mai departe.
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 30.03.2016
    informatii noi:

    noile sume ce trebuie atinse pentru a castiga toate cele 50 de premii pentru activitate:
    (ceea ce inainte necesita 32 mil. rep., pana la Trofeu inclusiv)
    Liga de Aur: 100 mil. rep.
    Liga de Argint: 15 mil. rep.
    Liga de Bronz: 6 mil. rep.
    Incepatori: 3 mil. rep.

    toti membrii primelor 2 cooperative din Liga de Aur (in clasamentul final) vor castiga o decoratiune animata, 2x2, de calitate 8.

    Copacul Rosu al Cooperativei va aduce un bonus la rata de aparitie a obiectelor de 100% pana la 300%, in functie de nivelul de dificultate ales.


    Post edited by mariachi (RO1) on
  • David. David (RO1)David. David (RO1) Postări: 1
    editat 30.03.2016
    Nu e nimic clar , dar  multumim , oricum  :)

    Post edited by David. David (RO1) on
  • Vio Vio (INT1)Vio Vio (INT1) INT1 Postări: 10
    editat 30.03.2016
    "Copacul Rosu al Cooperativei va aduce un bonus la rata de aparitie a obiectelor de 100% pana la 300%, in functie de nivelul de dificultate ales." 

    Copacul Rosu al Cooperativei   il ia  doar  cine castiga  locul 1 in liga  de aur ?  E in locul  livezii de mere, sau  il  castiga  toti  cei  clasati  in liga de aur  ?
    Post edited by Vio Vio (INT1) on
  • Archangel (RO1)Archangel (RO1) Postări: 145

    Echilibreaza si asta ??!??? jucator level 38 sa joace cu 139 109 78 75 ???  ala de 57 mai zic da restu nu e un echilibruuu!!! aveti balanta stricataa!!



    de cand s-au inventat misiunile in joc, si voi tot n-ati invatat ca nu nivelul de joc conteaza, ci capacitatea de productie si performantele in misiuni.
    in loc sa comparati nivelele si sa fiarba sangele in voi, de ce nu comparati cate parcele, staule, cotete etc. au respectivii jucatori si ce punctaje fac prin misiuni. acolo este adevarata comparatie, si daca vreti argumente pentru GGS, acolo trebuie sa le cautati. daca ii tot dati inainte cu nivelul, nu se uita nimeni la voi...
    Adica vrei sa zici ca tre sa fac poze sa vada ei clar ca eu am mai putine terenuri deschise ca ei ?? si ca nu pot sa bag mai multe parcele si ca nu am acces la parcele de nivelul care le au aia cu 20+ nivele peste mine ca sa inteleaga ??? 
  • niku 13 (RO1)niku 13 (RO1) RO1 Postări: 48
    te-au citit astia ingerasule cu contul tau de lvl 38  :)
     tu bucura-te ca mai existi pe jocul asta la cate nemernicii ai facut.....mai ai si pretentii 
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850

    Echilibreaza si asta ??!??? jucator level 38 sa joace cu 139 109 78 75 ???  ala de 57 mai zic da restu nu e un echilibruuu!!! aveti balanta stricataa!!



    de cand s-au inventat misiunile in joc, si voi tot n-ati invatat ca nu nivelul de joc conteaza, ci capacitatea de productie si performantele in misiuni.
    in loc sa comparati nivelele si sa fiarba sangele in voi, de ce nu comparati cate parcele, staule, cotete etc. au respectivii jucatori si ce punctaje fac prin misiuni. acolo este adevarata comparatie, si daca vreti argumente pentru GGS, acolo trebuie sa le cautati. daca ii tot dati inainte cu nivelul, nu se uita nimeni la voi...
    Adica vrei sa zici ca tre sa fac poze sa vada ei clar ca eu am mai putine terenuri deschise ca ei ?? si ca nu pot sa bag mai multe parcele si ca nu am acces la parcele de nivelul care le au aia cu 20+ nivele peste mine ca sa inteleaga ??? 
    exact. pentru ca sunt multi jucatori de nivel 150+ care au doar 2 parcele, dar in schimb au 12 staule sau 10 livezi...
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    editat 30.03.2016
    Deci sa inteleg ca asta e logica de a da mai multe puncte de reputatie la colectarea de pe parcela. Dar asa ne batem cap in cap cu noul up de la hrana rapida, ca avem si productia mai mica la grajduri si luam si mai putine puncte de reputatie. Ramane de vazut o sa fac calcul la misiuni si sa vad avantajele si dezavantajele, de ex la gunoi fata de florile de camp. 
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    Eu as merge la misiuni pe logica de la fermierul harnic in care fiecare joaca cu membrii care are au niv apropiat lui. Uite sa dau un exemplu la o misiune, eu la o tura colectez in jur de 2k oua si sunt cu unul de niv 100+ cu cotete de rate full care strange 20k , unde e echilibrul? cum se presupune ca il intrec? la fel si la gunoi, cu toate bonusurile mele si manuale, masina de ferma, hrana din alge tot ar fi prea putin probabil sa il intrec. De ce? pentru ca el are 2 parcele normale de niv 7-8 care fac cat 4 de ale mele niv 3. Din cate am observat niv mari isi iau parcele fertile si una normala, cu seminte speciale si alge ma poate depasi chiar daca eu am 7 parcele normale de niv 3-4.
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    editat 30.03.2016
    Singurul moment in care am reusit sa-i intrec pe cei cu niv mare a fost fie ca nu au participat ei la misiune, fie ca au apucat deja sa colecteze inainte gunoiul, ouale, porumbul si acum colectau numai de la gaini,respectiv porumb dar  nu cu seminte speciale.
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    Si inca nu inteleg logica de la competitiile de cai!
  • Sora13 (RO1)Sora13 (RO1) Postări: 32
    Exista informatii referitoare la durata noului Campionat?
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    Banuiesc ca va fi tot de 5 zile
  • Archangel (RO1)Archangel (RO1) Postări: 145

    Echilibreaza si asta ??!??? jucator level 38 sa joace cu 139 109 78 75 ???  ala de 57 mai zic da restu nu e un echilibruuu!!! aveti balanta stricataa!!



    de cand s-au inventat misiunile in joc, si voi tot n-ati invatat ca nu nivelul de joc conteaza, ci capacitatea de productie si performantele in misiuni.
    in loc sa comparati nivelele si sa fiarba sangele in voi, de ce nu comparati cate parcele, staule, cotete etc. au respectivii jucatori si ce punctaje fac prin misiuni. acolo este adevarata comparatie, si daca vreti argumente pentru GGS, acolo trebuie sa le cautati. daca ii tot dati inainte cu nivelul, nu se uita nimeni la voi...
    Adica vrei sa zici ca tre sa fac poze sa vada ei clar ca eu am mai putine terenuri deschise ca ei ?? si ca nu pot sa bag mai multe parcele si ca nu am acces la parcele de nivelul care le au aia cu 20+ nivele peste mine ca sa inteleaga ??? 
    exact. pentru ca sunt multi jucatori de nivel 150+ care au doar 2 parcele, dar in schimb au 12 staule sau 10 livezi...
    Aha si diferentierea de topuri la eventul ala cu masina de ambalat cum e ?? acolo ce criteriu mai e ??
  • Alevinta (RO1)Alevinta (RO1) Postări: 12
    la nivelul de puncaj solicitat pt modul expert mi se pare ca noul campionat va fi pentru cateva coop. mai putine decat degetele la o mana. Daca perioada de competitie e mai mare s-ar putea face. mai ales ca procentul de reputatie e 40%.
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 30.03.2016
    Exista informatii referitoare la durata noului Campionat?
    deocamdata nu.

    la nivelul de puncaj solicitat pt modul expert mi se pare ca noul campionat va fi pentru cateva coop. mai putine decat degetele la o mana. Daca perioada de competitie e mai mare s-ar putea face. mai ales ca procentul de reputatie e 40%.
    daca te referi la obtinerea tuturor celor 50 de premii in Liga de Aur, atunci da, doar cateva cooperative vor reusi aceasta performanta, mai ales daca aleg modul expert.
    vom vedea ce premii sunt, in cele 50. poate ca si un punctaj obisnuit pana acum, gen 40-50 mil., aduce destule premii interesante.

    iar pentru celelalte ligi, punctajul este chiar foarte accesibil.
  • TLC (RO1)TLC (RO1) Postări: 49
    editat 30.03.2016


    normal, pana se face si asta de 3 zile ca celelalte evenimente


  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850

    Si inca nu inteleg logica de la competitiile de cai!
    Aha si diferentierea de topuri la eventul ala cu masina de ambalat cum e ?? acolo ce criteriu mai e ??
    aici se discuta despre altceva. aveti alte nelamuriri, comentati in subiectele aferente.
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69

    Si inca nu inteleg logica de la competitiile de cai!
    Aha si diferentierea de topuri la eventul ala cu masina de ambalat cum e ?? acolo ce criteriu mai e ??
    aici se discuta despre altceva. aveti alte nelamuriri, comentati in subiectele aferente.
    Am spus in ideea ca nici acolo nu e egala diferenta de niv, nu aveam de gand sa continui discutia despre asta
  • mariushutanu (RO1)mariushutanu (RO1) RO1 Postări: 6
    cate zile sant in camp[onat?
  • TLC (RO1)TLC (RO1) Postări: 49
    off

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier