Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

Noi Vrem Respect!

124»

Comentarii

  • Dj_deea90Player (RO1)Dj_deea90Player (RO1) RO1 Postări: 899
    Imi pare rau doar de colegii de cooperativa. Atat. Daca nu ar fi fost ei, la ferma as fi renuntat de mult. Au stricat si au prostit atat de tare jocul fata de cum era acum 3 ani, incat nu cred ca sunt asa multi cei care i-ar regreta inchiderea.
    Daca as fi bagat bani, da, mi-ar fi parut rau de investitie, dar asa...

    O zi frumoasa va doresc! Spor la insulara :)
  • elena787 (RO1)elena787 (RO1) RO1 Postări: 1,222
    De foarte mult timp numai sunt intr-o coop,de foarte mult timp nu mai scriu pe forum ,de foarte mult timp numai joc BigFarm
    Indiferent de posibilele diferente de opinie, ma bucur sa te vad din nou pe forum, krisanda! Ti-am simtit lipsa!  :)
    Toate cele bune!
  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68
    editat 11.04.2016

    Salutare Beopmin.

    Bun venit pe forum,dar parerea mea este ca daca ai inceput sa ne explici ce este un Bug si mai ales cum se rezolva ,ai inceput cu stangul....

    1 Pentru ca cine a vrut sa stie ce este un bug, stie deja, iar cine nu a vrut este pt ca nu il intereseaza.

    2 Cei care cheltuie bani pe jocul asta nu o fac ca sa primeasca bug-uri

    Post edited by wizardmt13 (RO1) on
  • JavraDeOrash (RO1)JavraDeOrash (RO1) Postări: 348
    editat 11.04.2016
    Beopmin sincer ma bucur ca ai citit ce am postat noi aici pe forum, sincer chiar nu ne intereseaza ce e acela un BUG pentru ca noi jucatori cumparam pana acum ceva timp ofertele GGS  sa jucam fara BUG`uri. Daca spuneti ca aveti echipe care lucreaza vrem sa vedem si rezultatele. Spun ca le cumparam pentru ca daca politica voastra de a vinde un lucru prost noi va trebui sa raspundem cu aceeasi moneda si sa ocolim ofertele.

    Cand avem eventuri contra timp si din cauza unui BUG nu termin eventul si dau iar gold sa termin acel event nu prea ma incalzesc scuzele tale si descrierea unui BUG.

    Se poate face un server BETA unde sa testati un update pe spatele jucatorilor care sunt dispusi sa vada ce vine nou in joc si sa isi faca cont acolo ei va vor sugera ce BUG`uri produceti iar cand veniti cu un up`date pe serverele principale veniti cu un produs testat care sa merite ca un jucator sa fie incantat sa cumpere oferta.
    Ma ingrozeste gandul ca maine e update si ma gandesc ce bug`uri mai ne prezentati.

    Problema e alta, noi vrem respect din partea GGS care a adus noi modificari bazate doar pe a stoarce gold de la jucatori si in schimb nu ofera mare lucru nici un fel de multumire a jucatorului. Multi joaca inca din reflex, obisnuinta  sau pentru oamenii din cooperativa, asta nu inseamna ca mai baga si gold in jocul asta.

    Am inteles ca nu e mariachi vinovat, desi nu i-am inteles personal excesul de zel manifestat fata de colegii mei de cooperativa, si daca el nu e vinovat tu ii aperi pe cei de la GGS deci nici ei nu sunt vinovati ce sa inteleg ca singuri vinovati suntem noi jucatorii pentru ca inca mai jucam acest joc?!?




  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68
    Am inteles,deci daca nu ne plac bug-rile pe care le primim , solutia este sa ne facem bagajul si sa ne retragem:)
  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68

    Salut,

    Am inteles foarte bine ce ai vrut sa spui ,la fel de bine cum ai inteles si tu ce am vrut eu sa spun cu primul mesaj. Ti-am aratat doar ca nu esti singurul care se pricepe sa interpreteze cum vrea si sa bata campii ,doar ca eu o fac foarte scurt.

    Probabil ca m-as fi oprit pt ca sigur nu o scoatem la capat in felul asta ,dar sincer sunt cativa lingai pe care mor de placere sa ii vad abuzati :)

  • krisanda (RO1)krisanda (RO1) Postări: 943
    Pentru Beopmim
    Spui:"De acolo programatorii pot instala şi testa aceste update-uri (în acelaşi timp noile update-uri sunt prezentate celor de la Game Design). Prima dată testează update-ul developerii şi apoi cei de la QA(Quality Assurance)"

    Ce se intelege de aici?
    Ca voi testati update?Pai daca il testati ,la voi nu apar bug-uri-erori de cod?Apar numai la noi pe serverele live?Asa ceva nu-i posibil tehnic,eroarea de cod e eroare de cod ,ea se manifesta indiferent de unde  o testezi-daca o testezi.Dupa cum abunda bugurile eu nu pot trage decat o singura concluzie,ca dati drumul la update cum o fi,noi jucatorii suntem pe post de game tester,forumul pe post de raport bug,iar voi va chinuiti sa gasiti linia de cod scrisa gresit si sa o corectati.
    Sunt progamator cu multa vechime,stiu foarte bine ce e un bug de program-eu personal nu va acuz ca apar,sunt aproape firesti,nu exista program pefect din prima,de aceea testerii-testarea e foarte importanta.
    A livra un program plin de bug-uri e lipsa de respect fata de utilizatori si un vot de blam asupra companiei.

  • Sunt cu totul de acord cu ce spune krisanda, Noi jucatorii suntem un fel de cobai. Nu eu ca jucator trebuie sa propun un server BETA de test, cei mai interesati sunteti voi moderatori de forumuri. Din cate bine observi toate problemele legate de BUG`uri se resfrang asupra voastra ca moderatori si ajungeti sa clacati, unii au clacat deja.

    Faza e ca sunt unele buguri, e drept s-a intamplat de foarte putine ori, in defavoarea GGS si acele buguri s-au remediat uluitor de repede. Din asta eu inteleg ca e rea vointa la adresa jucatorilor. Sunt exemple in acest sens si pot fi confirmate de jucatori.
  • qwerty (RO1)qwerty (RO1) RO1 Postări: 68
    Sunt cu totul de acord cu ce spune krisanda, Noi jucatorii suntem un fel de cobai. Nu eu ca jucator trebuie sa propun un server BETA de test, cei mai interesati sunteti voi moderatori de forumuri. Din cate bine observi toate problemele legate de BUG`uri se resfrang asupra voastra ca moderatori si ajungeti sa clacati, unii au clacat deja.

    Faza e ca sunt unele buguri, e drept s-a intamplat de foarte putine ori, in defavoarea GGS si acele buguri s-au remediat uluitor de repede. Din asta eu inteleg ca e rea vointa la adresa jucatorilor. Sunt exemple in acest sens si pot fi confirmate de jucatori.
    Salutare, JDO! În sprijinul celor spuse de tine, am putea reaminti banalul bug (etern, de acum) al ''neapariţiei'' sau al uitării apariţiei obiectelor ascunse în cea de a zecea zi a evenimentului, indiferent că e vorba de inimioare, de ouă sau alte bazaconii.
    Şi pentru că nu mă prea pricep la limbajul elevat folosit prin prog-gaming :), ce nume i s-ar putea da acestui bug ANUNŢAT de jucători, PREVĂZUT cu câteva luni înainte, şi NEREZOLVAT nici la următorul event ''obiectul ascuns''? Pe la noi deseori i se spune ''bugul bătăii de joc'', cu toţi nervii regretatului Mariachi... Succesuri!
  • MickyGhost (RO1)MickyGhost (RO1) RO1 Postări: 274
    Stimate Beopmin, imi pare rau ca trebuie sa ne incepem "relatia" asa, dar am o intrebare care ma sacaie: cum poti fi moderator al unui joc pe care nu il joci? Nu joci, nu cunosti, prin deductie logica nu stii sa raspunzi intrebarilor legate de problemele jucatorilor.
    Sa dau un exemplu sau este neconcludent? Pentru mine raspunsul implica cunoastere, nu poti raspunde la toate intrebarile cu aceleasi mesaje repetitive si obsedante: contactati......., stergeti....... etc.
    Sunt jucatori cu nivel mai mare sau mai mic care viseaza jocul, dau clickurile de rigoare cu ochii inchisi si, cand intampina o mica problema, au nevoie de un raspuns de la un cunoscator al jocului, nu de contactati......., stergeti....... etc.
    Imi pare rau sa iti spun dar copy-paste putem face toti din regulament, contract si alte informatii ale GGS.

    Cu stima,
    un jucator de lvl 207.


  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68

    Cei care au participat la ultima competitie poate ca isi mai amintesc ca dupa cateva ore de la inceperea competitiei jocul a fost oprit fara nici un anunt prealabil si s-a facut un update. Acel update a fost  ca sa repare un bug care facea ca sumele mari cheltuite la booster-ul cooperativei sa nu fie scazute din contul cooperativei. Nimeni nu am vazut sa sesizeze bug-ul respectiv.

    Deci concluzia este ca ,atunci cand bug-rile sunt in defavoarea GGS se pot rezolva urgent ,dar in alte cazuri trebuie sa treaca saptamani,sa asteptam un update programat si atunci daca se deranjeaza cineva.

    Despre lipsa asta de respect la adresa jucatorilor este vorba de fapt.

  • fau5ta (RO1)fau5ta (RO1) RO1 Postări: 44
    Sunt cu totul de acord cu ce spune krisanda, Noi jucatorii suntem un fel de cobai. Nu eu ca jucator trebuie sa propun un server BETA de test, cei mai interesati sunteti voi moderatori de forumuri. Din cate bine observi toate problemele legate de BUG`uri se resfrang asupra voastra ca moderatori si ajungeti sa clacati, unii au clacat deja.

    Faza e ca sunt unele buguri, e drept s-a intamplat de foarte putine ori, in defavoarea GGS si acele buguri s-au remediat uluitor de repede. Din asta eu inteleg ca e rea vointa la adresa jucatorilor. Sunt exemple in acest sens si pot fi confirmate de jucatori.
    Salutare, JDO! În sprijinul celor spuse de tine, am putea reaminti banalul bug (etern, de acum) al ''neapariţiei'' sau al uitării apariţiei obiectelor ascunse în cea de a zecea zi a evenimentului, indiferent că e vorba de inimioare, de ouă sau alte bazaconii.
    Şi pentru că nu mă prea pricep la limbajul elevat folosit prin prog-gaming :), ce nume i s-ar putea da acestui bug ANUNŢAT de jucători, PREVĂZUT cu câteva luni înainte, şi NEREZOLVAT nici la următorul event ''obiectul ascuns''? Pe la noi deseori i se spune ''bugul bătăii de joc'', cu toţi nervii regretatului Mariachi... Succesuri!
    Salut,

    Ai putea sa imi oferi te rog mai multe informatii?

    Iti povestesc eu ce spune qwerty. Din cand in cand apare cate un event de 10 zile, in care trebuie sa culegi 10 bucati pe zi (bomboane, oua, inimioare, ciuperci etc). Iti pui vederea la incercare si culegi, din jurul fermei.Dupa 30, 50, 70, 90 100 te alegi cu cate un premiu. Ehh... dupa ce ai cules cele 100 in fix a 10-a zi ( ca nu poti culege decat maxim 10 zilnic) ai luat toate premiile si dintr-o data apare bugul culegerii de 98, sau 97. Si dai restart de iti vine rau. Alte 2-3 bucatele s-au evaporat, inclusiv si ultimul premiu.


    Din cand in cand apare unul din cele 4 eventuri uzuale. Unul din ele e in desfasurare "Asia"... data trecuta a durat 3 zile din 6.


    Din cand in cand, in timpul campionatului, cand sunt foarte multi on... in timpul misiunii jocul se intrerupe brusc... cere restart.


    Din cand in cand daca GGS are vreun bug care sa-i atace bugetul, jocul intra in mentenanta instant si se rezolva imediat problema.


    Din cand in cand, cate un jucator care a cotizat aproape zilnic, se retrage ca nu mariachi sau tu ne rezolvi problemele citind din regulament. Nici macar nu le duceti mai departe la support, sa nu amintesc faptul ca o perioada indelungata nu a fost nici macar support in lb romana. Bugurile nu dispar, se rezolva cate unul apoi apar din belsug ca ciupercile dupa ploaie.


    Din cand in cand ne mai luam cate un ban ca postam chestii care pentru unii din noi sunt importante, dar pe forumul international se pot posta, chiar daca incurajeaza jocul eco pentru rezolvarea problemelor.


    Sunt multe alte lucruri care nu imi vin acum in minte, care tin de respect. Dar care se pot completa de alti jucatori nemultumiti de situatie. Si daca unii se simt atat de abuzati ii rog sa joace in tihna, si sa ne lase pe noi astia nemultumiti sa ne spunem offurile.

    Multumesc pentru intelegere!


  • Salut fau5ta,

    Iti multumesc foarte mult pentru explicatia amanuntita, o voi trimite echipei de suport.Daca mai gasiti erori va rog sa ma anuntati


    Toate cele bune,
    Beopmin


    As fi curios ce raspuns ai primit din partea echipei suport.
    De fapt avem nevoie de un om care sa transmita ceea ce noi jucatori propunem si vrem sa se realizeze echipelor de dezvoltare de suport si sa ne dai raspunsul primit din partea lor. Poti sa faci lucrul asta pentru noi?


  • Ma bucur ca in sfarsit cineva  va obtine (  DACA va obtine ) ceva raspunsuri de la echipa de suport a GGS -  personal nu am nici cea mai mica speranta , avand in vedere  ca am sesizari  trimise de.anul trecut - 2015 si in afara de  scuze , ca de ,,aglomeratie mare " altceva nu am primit desi unul din bug-rile atat de discutate  m-a costat 90.000 gold - sper ca esti de accord ca lipsa raspunsului la sesizarea facuta  este totusi o lipsa de respect .
    Stiu ca inca ai un nivel mic ( 22)   dar , usor ,usor , te vei confrunta  si tu cu o situatie  care pe mine ma exaspereaza ; cum poti  lua bataie , intr-o cursa la cai , cand calul tau are sanse 77,77 %???  si  adversarul cu restul de 22,23 %  invinge  si uneori   ti se intampla si de 5,6 ori la rand ??? unde este logica ????? de ce se mai afiseaza   ??? inteleg, odata  se impiedica calul, odata  cade jocheul  dar de atatea ori la rand si zilnic ??
    Crezi ca poti afla  si posta si acest raspuns de la echipa de suport ????
    Multumesc
  • qwerty (RO1)qwerty (RO1) RO1 Postări: 68
    Sunt cu totul de acord cu ce spune krisanda, Noi jucatorii suntem un fel de cobai. Nu eu ca jucator trebuie sa propun un server BETA de test, cei mai interesati sunteti voi moderatori de forumuri. Din cate bine observi toate problemele legate de BUG`uri se resfrang asupra voastra ca moderatori si ajungeti sa clacati, unii au clacat deja.

    Faza e ca sunt unele buguri, e drept s-a intamplat de foarte putine ori, in defavoarea GGS si acele buguri s-au remediat uluitor de repede. Din asta eu inteleg ca e rea vointa la adresa jucatorilor. Sunt exemple in acest sens si pot fi confirmate de jucatori.
    Salutare, JDO! În sprijinul celor spuse de tine, am putea reaminti banalul bug (etern, de acum) al ''neapariţiei'' sau al uitării apariţiei obiectelor ascunse în cea de a zecea zi a evenimentului, indiferent că e vorba de inimioare, de ouă sau alte bazaconii.
    Şi pentru că nu mă prea pricep la limbajul elevat folosit prin prog-gaming :), ce nume i s-ar putea da acestui bug ANUNŢAT de jucători, PREVĂZUT cu câteva luni înainte, şi NEREZOLVAT nici la următorul event ''obiectul ascuns''? Pe la noi deseori i se spune ''bugul bătăii de joc'', cu toţi nervii regretatului Mariachi... Succesuri!
    Salut,

    Ai putea sa imi oferi te rog mai multe informatii?
         Mulţumesc, Fau5ta, pentru că ai răspuns moderatorului pentru mine: nu am timp să intru zilnic pe forum... ;)
        Răspunsul tău e mai cuprinzător decât aş fi putut să-l dau eu, dar îmi voi permite să-l rezum cu propriile mele cuvinte: aşadar, stimate moderator, la eventul de acum, cu ''găseşte ciuperci'', mă aştept- aşa cum s-a întâmplat ÎNTOTDEAUNA LA ACEST TIP DE EVENT- ca în ziua a zecea ciupercile să nu apară DELOC. Normal ar fi ca la o eroare accidentală, chestia să se întâmple o dată în ziua x, o dată în ziua y etc. Dar culmea e că ''eroarea'' apare mereu doar în fatidica zi 10. De aceea am spus: o eroare PREVĂZUTĂ de jucători nu mai e eroare, e B.D.J....
        Aaaa, daaaaa, problema se rezolvă după ''cache, browser, delete etc'' (repertoriul lui Mariachi)...de mai lipseşte să reinstalezi windowsul... iar până apar obiectele, faci inventarul la toate obiectele de cult din toate religiile cunoscute, şi-ţi cam piere cheful de joc...
        Succes în activitate, Beo, şi ne re-vedem în ziua a zecea... la ora de folclor... :)))

  • Arwyn (RO1)Arwyn (RO1) RO1 Postări: 403
    editat 14.04.2016
    Ma bucur ca in sfarsit cineva  va obtine (  DACA va obtine ) ceva raspunsuri de la echipa de suport a GGS -  personal nu am nici cea mai mica speranta , avand in vedere  ca am sesizari  trimise de.anul trecut - 2015 si in afara de  scuze , ca de ,,aglomeratie mare " altceva nu am primit desi unul din bug-rile atat de discutate  m-a costat 90.000 gold - sper ca esti de accord ca lipsa raspunsului la sesizarea facuta  este totusi o lipsa de respect .
    Stiu ca inca ai un nivel mic ( 22)   dar , usor ,usor , te vei confrunta  si tu cu o situatie  care pe mine ma exaspereaza ; cum poti  lua bataie , intr-o cursa la cai , cand calul tau are sanse 77,77 %???  si  adversarul cu restul de 22,23 %  invinge  si uneori   ti se intampla si de 5,6 ori la rand ??? unde este logica ????? de ce se mai afiseaza   ??? inteleg, odata  se impiedica calul, odata  cade jocheul  dar de atatea ori la rand si zilnic ??
    Crezi ca poti afla  si posta si acest raspuns de la echipa de suport ????
    Multumesc
    Ca si in cazul oanei pot spune ca tocmai un amic de al meu mi-a spus ca el are  un cal de niv 12 si a batut unul de 47. Nu mai intreb cum e posibil asa ceva ca m-am saturat deja. Am incercat sa gasesc toate explicatiile posibile. Iar eu cu un cal cu niv mai mare patesc la fel, sunt infranta de niv mai mici ca mine si cu 20 de niv. 
  • znnd123 (RO1)znnd123 (RO1) Postări: 30
    editat 23.02.2017
    Ma bucur ca in sfarsit cineva  va obtine (  DACA va obtine ) ceva raspunsuri de la echipa de suport a GGS -  personal nu am nici cea mai mica speranta , avand in vedere  ca am sesizari  trimise de.anul trecut - 2015 si in afara de  scuze , ca de ,,aglomeratie mare " altceva nu am primit desi unul din bug-rile atat de discutate  m-a costat 90.000 gold - sper ca esti de accord ca lipsa raspunsului la sesizarea facuta  este totusi o lipsa de respect .
    Stiu ca inca ai un nivel mic ( 22)   dar , usor ,usor , te vei confrunta  si tu cu o situatie  care pe mine ma exaspereaza ; cum poti  lua bataie , intr-o cursa la cai , cand calul tau are sanse 77,77 %???  si  adversarul cu restul de 22,23 %  invinge  si uneori   ti se intampla si de 5,6 ori la rand ??? unde este logica ????? de ce se mai afiseaza   ??? inteleg, odata  se impiedica calul, odata  cade jocheul  dar de atatea ori la rand si zilnic ??
    Crezi ca poti afla  si posta si acest raspuns de la echipa de suport ????
    Multumesc
    Ca si in cazul oanei pot spune ca tocmai un amic de al meu mi-a spus ca el are  un cal de niv 12 si a batut unul de 47. Nu mai intreb cum e posibil asa ceva ca m-am saturat deja. Am incercat sa gasesc toate explicatiile posibile. Iar eu cu un cal cu niv mai mare patesc la fel, sunt infranta de niv mai mici ca mine si cu 20 de niv. 
    uite aici explicatia despre cal https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ro/discussion/comment/2872777/#Comment_2872777

    .

    La foarte interesante lucruri se pricep romanii.
    Educatia primita de acasa ai vrea sa n-o ai si este tot ceea ce esti oricum visezi tu sa schimbi ce ai in jur este de fapt in capul tau iar "iadul" din capul tau il creezi tu celolrlati. 
    Problemele numite "bug"uri sunt de la calculatoarele voastre unele vechi neperformante pe care nu merg programele moderne, iar cei care aveti calculatorul opus il umpleti ca cica ar merge. Eu m-am invatat minte de multi ani sa-mi tin calculatorul curat(adica am doar browser si inca 2-3 aplicatii exceptand programele necesare ca video driver, sunet framework etc), si DA calculatoru meu are cate o problema dupa multe ore de cand e ferma deschisa. Dar asta nu se intampla numai la acest joc (deci nu-i vina la GGS)
    = Cand tu rasfatatu vrei ceva mai mult si nu poti avea, faci scandal, mai bagi cate o minciuna ca sa atragi atentia ...
    Unora le place, unora mai noi care inca nu stiu la ce paradis de ferma se poate ajunge, iar jocul este inca in schimbari, mai scoate un lucru, mai adauga altele noi... 

    Interesant ca topicu era atat de vechi, mii de multumiri pentru scandalu din 17-22 octombrie . Logic ca am verificat ce scriati si gasit adevaru. 

    . am scris de pe contu care-mi apartine mie, care a fost sters si pe care nu joc, am numit ferma special pt cei care complotati :* am ajuns si la nivel special ! 

    eu sincer nu am facut nici o ferma albastra de care sa ma ingrijorez la partea cu oprirea serverului, sau ce s-ar intampla cu contu meu. 


    voi nu intelegeti doua lucruri:

    1. DA, sunteti liberi sa semnalati bug-uri sau alte probleme tehnice ale jocului.
    sunteti liberi, si sunteti chiar invitati, sa dati cate detalii doriti, sa spuneti tot ce credeti ca ar putea ajuta la gasirea unei solutii, sa va exprimati opiniile cu privire la posibilele solutii, sa dati solutii, sa faceti propuneri de imbunatatire a jocului etc.

    2. NU, nu sunteti liberi sa jigniti echipa GGS si/sau sa indemnati jucatorii la a abandona jocul sau la a boicota jocul prin necumpararea de galbeni sau prin alte actiuni de protest care pot duce la inchiderea serverului.
    ganditi-va ca, pentru firma producatoare, profitul este esential. insasi existenta unui server, dar si existenta si dimensiunea echipei de suport aferente depind in cea mai mare masura de cat de profitabil este serverul respectiv. exista cateva servere care inca nu mai au echipa de suport in limba nationala. noi vom avea in curand.

    asadar, nu amestecati aceste doua aspecte si veti fi in regula si sub urmatorul moderator al forumului.
    insa, daca veti continua sa insistati pe ideea de boicot si veti continua sa indemnati jucatorii spre a parasi jocul, veti fi in continuare sanctionati si, cel mai probabil, nefericiti :)

    in ce-i priveste pe cei din Quo Vadis, care s-au hotarat sa nu mai foloseasca galbeni in campionat, dupa ce au condus detasat tocmai datorita galbenilor, timp de multe editii de campionat... mi se pare totusi un gest frumos si altruist :). asta va da sanse celorlalte cooperative de top sa ajunga pe locul 1. lupta va fi interesanta si cu siguranta va face fericiti vreo 50 de oameni din alta cooperativa. bravo! :)

    dar atata timp cat mai sunt moderator, comentariile care incalca regulamentul forumului nu vor fi tolerate.


  • znnd123 (RO1)znnd123 (RO1) Postări: 30
    apropo TLC pare ca ai bagaje bine infipte pe aici care nu te lasa sa construiesti https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ro/discussion/comment/2953056/#Comment_2953056 sa revin la vechea mea paranoia sa intreb daca alea 2 st conturile tale sau unde e auru luat de tine nu cel primit de la joc in 3 ani? 

    .
     
    Voi tatilor, bunicilor si ce-o-ti mai fii:
    1. Daca insulti TU lumea nu meriti nici un respect, pro
    babil GGSului ii pasa de banii tai de inca ai contul 
    2. Jocul este FERMA facuta pt copii pro
    babil care probabil vor sa se joace de-a fermele nu de-a educatia lui ceasusescu si ce ati mai invatat voi prin armata. Pe ei lasati-i sa se joace si voi vedeti-va de "munca" aia reala si ce obtineti de acolo si cheltuiti-i pe unde aveti voi chef daca asta nu va convine. 

    .

    Sa reiau vechiile scene ? 
    Sau poate ca eu sunt cineva care de 1-2 DeCenii protestez viata asta la creatorul care i-a facut pe unii sa ai
    ba si ei pot obtine tot ce vor, si eu cineva care nu am pot doar sa le folosesc celor care-mi pot distruge tot la sfarsit, eu nu vreau sa-nteleg ca nu am voie si ma duc sa-mi iau, si uite asa ma lupt cu scandalagii din astia si dispare tot si numai pot avea eu. Asta o sa fac tot restu vietii mele probabil, caci pare ca pentru asta exist eu. Caci creatorul asta a creeat deja lumea cum nu-mi convine mie.

  • znnd123 (RO1) Postări: 29

    S-au inventat medicamente si pentru tine.
    Du-te la nani.

    Dedicatie:

    https://www.youtube.com/watch?v=EgZ7ORBYP88

    Nu e la subiect dar pt tine tot una e.
  • znnd123 (RO1)znnd123 (RO1) Postări: 30
    editat 26.02.2017
    stati voi potoliti in bancile  voastre pe F E R M E 

    (poftim https://postimg.org/image/fnnjum69t/) 
    Post edited by znnd123 (RO1) on

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier