Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

Noi Vrem Respect!

24

Comentarii

  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68

    Mariachi ,daca inca nu ai inteles, noi nu avem nimic personal cu tine ci cu atitudinea ta...eu te apreciam si chiar ti-am folosit unele dintre postarile facute in trecut. Dar oamenii se mai schimba si din pacate nu intotdeauna in bine.Pot intelege ca jobul nu iti permite sa sustii initiativa dar asta nu justifica excesul tau de zel in a impiedica comunicarea deciziei noastre(inchiderea discutiilor , stergerea lor sau incercarea de a devia discutia de la subiect).Cum am specificat ,am facut o postare pe forumul UK unde era explicit faptul ca vrem sa boicotam competitia si inca este acolo ,ei nu si-au permis sa o stearga.Deci nu este vorba de nici un razboi ci doar o incercare de a schimba ce consideram ca nu este correct.

    Dar dupa cum spuneam ,daca noi suntem singurii nemultumiti putem incheia subiectul si eu voi incerca sa nu mai intervin.


  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    inteleg ca te intereseaza foarte mult bugetul GGS ceea ce inseamna ca esti platit in functie de incasari
    altfel nu pot intelege interesul tau !
     ma scuzi dar asta reiese din ceea ca spui si faci !!!
  • furina (RO1)furina (RO1) Postări: 37
    imageuite ce bine merge jocul, bug peste bug dar trebuie sa fim multumiti si sa nu ne mai plangem atata, ce numai coop Que vadis are ceva de zis ........eeeee sa ne fie rusine :smiley: 
  • fau5ta (RO1)fau5ta (RO1) RO1 Postări: 44
    yoyobz (RO1) nu e nimeni in razboi, ati inteleg gresit intreaba situatie, au fost ceva mesaje pe forumul international si era normal dupa mine sa fim sustinuti de Domnul Mariachi, nu sa incerce sa ne reduca la tacere cand e dreptul nostru sa spunem  ce ne deranjeaza mai ales ca in echipa Qv sunt destui jucatori care folosesc oferte de gold, si fiecare joaca de placere si logic ar fi sa fim respectati pentru activitate si implicare in acest joc. Si fiecare coop merita respect si jucatori ei deoarece big farm exista datorita  celor ce bagam gold si pierd timp pretios din viata lor
    nu voi putea niciodata sustine pe cineva care cere boicotarea jocului, sau a unor parti din el, cum ar fi campionatul, prin abandon sau prin necumpararea de galbeni. cu cat mai repede veti intelege si accepta acest fapt, cu atat mai repede se vor stinge conflictele inutile si se vor putea discuta si gasi solutiile cu adevarat constructive la intreaga problema.

    Auz' Mariachi... sa-ti zic eu ceva cu boicotul asta ! Am privit de la distanta... si lucrurile mie imi rezulta asa:
    1. Practic bocotul s-a transformat in boicot contra QV. Cand Wizarmdt a scris pe International si nu l-ai sustinut ! Mai mult ai obtinut de la echipa de acolo strict pentru problema noastra un fel de "marsh pe forumul tau si scrie in limba ta... ce-mi pasa mie ca nu ai support"
    2. Celelalte echipe in loc sa multumeasca initiativa unora de a le rezolva problemele se multumesc cu a marca cate un spam probabil frustrati ca pe FB nu exista decat like. Eu asta o incadrez la mediocratie... cand nu pot fac pe istericul si sa nu ma vada nimeni cat is de neispravit.
    3. Abandonul vine din nesolutionarea problemelor vechi si aparitia altora cu fiecare update. Practic tu ar trebui sa fii un fel de curier intre noi si GGS.
    Si acum nah... m-am nimerit in QV, dar nu inseamna ca daca as fi fost inca in Legendary nemultumirea mea ar fi fost alta.
    Daca se rezolva problemele toti care de obicei atuncam cateva sute pe luna pentru gold vom continua, altfel ce sens are sa facem cont la banca GGS ?

  • yoyobz (RO1)yoyobz (RO1) RO1 Postări: 43
    Si acum nah.....furina ce zice Roxana.....cum se poate numi ?
    Pentru Tudor si nu numai:
    https://www.youtube.com/watch?v=9VfW0B1YP7w
    O duminica linistita:)
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    multumesc pentru dedicatie  o seara de dumineca placuta si voua !
  • furina (RO1)furina (RO1) Postări: 37
    si eu as dedica ceva din paraziti pentru yoyobz  dar mai bine nu ca sunt o draguta :*
  • yoyobz (RO1)yoyobz (RO1) RO1 Postări: 43
    wow....nici duminica nu putem zambi?
    ma bucur ca ai preferat sa fii draguta:)
    nu ascult parazitii dar banuiesc ce dedicatie mi-ai fi dat:)
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 13.03.2016
    voi nu intelegeti doua lucruri:

    1. DA, sunteti liberi sa semnalati bug-uri sau alte probleme tehnice ale jocului.
    sunteti liberi, si sunteti chiar invitati, sa dati cate detalii doriti, sa spuneti tot ce credeti ca ar putea ajuta la gasirea unei solutii, sa va exprimati opiniile cu privire la posibilele solutii, sa dati solutii, sa faceti propuneri de imbunatatire a jocului etc.

    2. NU, nu sunteti liberi sa jigniti echipa GGS si/sau sa indemnati jucatorii la a abandona jocul sau la a boicota jocul prin necumpararea de galbeni sau prin alte actiuni de protest care pot duce la inchiderea serverului.
    ganditi-va ca, pentru firma producatoare, profitul este esential. insasi existenta unui server, dar si existenta si dimensiunea echipei de suport aferente depind in cea mai mare masura de cat de profitabil este serverul respectiv. exista cateva servere care inca nu mai au echipa de suport in limba nationala. noi vom avea in curand.

    asadar, nu amestecati aceste doua aspecte si veti fi in regula si sub urmatorul moderator al forumului.
    insa, daca veti continua sa insistati pe ideea de boicot si veti continua sa indemnati jucatorii spre a parasi jocul, veti fi in continuare sanctionati si, cel mai probabil, nefericiti :)

    in ce-i priveste pe cei din Quo Vadis, care s-au hotarat sa nu mai foloseasca galbeni in campionat, dupa ce au condus detasat tocmai datorita galbenilor, timp de multe editii de campionat... mi se pare totusi un gest frumos si altruist :). asta va da sanse celorlalte cooperative de top sa ajunga pe locul 1. lupta va fi interesanta si cu siguranta va face fericiti vreo 50 de oameni din alta cooperativa. bravo! :)

    dar atata timp cat mai sunt moderator, comentariile care incalca regulamentul forumului nu vor fi tolerate.

  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68
    voi nu intelegeti doua lucruri:

    1. DA, sunteti liberi sa semnalati bug-uri sau alte probleme tehnice ale jocului.
    sunteti liberi, si sunteti chiar invitati, sa dati cate detalii doriti, sa spuneti tot ce credeti ca ar putea ajuta la gasirea unei solutii, sa va exprimati opiniile cu privire la posibilele solutii, sa dati solutii, sa faceti propuneri de imbunatatire a jocului etc.

    2. NU, nu sunteti liberi sa jigniti echipa GGS si/sau sa indemnati jucatorii la a abandona jocul sau la a boicota jocul prin necumpararea de galbeni sau prin alte actiuni de protest care pot duce la inchiderea serverului.
    ganditi-va ca, pentru firma producatoare, profitul este esential. insasi existenta unui server, dar si existenta si dimensiunea echipei de suport aferente depind in cea mai mare masura de cat de profitabil este serverul respectiv. exista cateva servere care inca nu mai au echipa de suport in limba nationala. noi vom avea in curand.

    asadar, nu amestecati aceste doua aspecte si veti fi in regula si sub urmatorul moderator al forumului.
    insa, daca veti continua sa insistati pe ideea de boicot si veti continua sa indemnati jucatorii spre a parasi jocul, veti fi in continuare sanctionati si, cel mai probabil, nefericiti :)

    in ce-i priveste pe cei din Quo Vadis, care s-au hotarat sa nu mai foloseasca galbeni in campionat, dupa ce au condus detasat tocmai datorita galbenilor, timp de multe editii de campionat... mi se pare totusi un gest frumos si altruist :). asta va da sanse celorlalte cooperative de top sa ajunga pe locul 1. lupta va fi interesanta si cu siguranta va face fericiti vreo 50 de oameni din alta cooperativa. bravo! :)

    dar atata timp cat mai sunt moderator, comentariile care incalca regulamentul forumului nu vor fi tolerate.


    In continuare vad ca incerci sa dezinformezi si sa deviezi discutia de la subiect.

    1 Nu am jignit pe nimeni doar tu vad ca incerci sa ne jignesti inteligenta

    2 Faptul ca renuntam la a juca cu gold nu este ca sa lasam locul altora sa bage gold ci ca sa protestam impotriva practicilor GGS de a stoarce cat mai multi bani livrand in schimb un joc plin de baguri si erori.

  • furina (RO1)furina (RO1) Postări: 37
    faceti pe cei de la GGS cu bani si cumparati manuale ca o sa fie luate inapoi si o sa primiti nimic in schimb, bagati galbeni sa le faceti bugeturi frumoase si ei pentru noi nimic. Foarte frumos ce ne invata domnul mariachi , chiar sunt impresionata de textele tale 
  • voi nu intelegeti doua lucruri:

    1. DA, sunteti liberi sa semnalati bug-uri sau alte probleme tehnice ale jocului.
    sunteti liberi, si sunteti chiar invitati, sa dati cate detalii doriti, sa spuneti tot ce credeti ca ar putea ajuta la gasirea unei solutii, sa va exprimati opiniile cu privire la posibilele solutii, sa dati solutii, sa faceti propuneri de imbunatatire a jocului etc.

    2. NU, nu sunteti liberi sa jigniti echipa GGS si/sau sa indemnati jucatorii la a abandona jocul sau la a boicota jocul prin necumpararea de galbeni sau prin alte actiuni de protest care pot duce la inchiderea serverului.
    ganditi-va ca, pentru firma producatoare, profitul este esential. insasi existenta unui server, dar si existenta si dimensiunea echipei de suport aferente depind in cea mai mare masura de cat de profitabil este serverul respectiv. exista cateva servere care inca nu mai au echipa de suport in limba nationala. noi vom avea in curand.

    asadar, nu amestecati aceste doua aspecte si veti fi in regula si sub urmatorul moderator al forumului.
    insa, daca veti continua sa insistati pe ideea de boicot si veti continua sa indemnati jucatorii spre a parasi jocul, veti fi in continuare sanctionati si, cel mai probabil, nefericiti :)

    in ce-i priveste pe cei din Quo Vadis, care s-au hotarat sa nu mai foloseasca galbeni in campionat, dupa ce au condus detasat tocmai datorita galbenilor, timp de multe editii de campionat... mi se pare totusi un gest frumos si altruist :). asta va da sanse celorlalte cooperative de top sa ajunga pe locul 1. lupta va fi interesanta si cu siguranta va face fericiti vreo 50 de oameni din alta cooperativa. bravo! :)

    Adica sa inteleg ca daca tu mergi la camangerie cumperi carne alterata ca sa nu intre in faliment carmangeria?

    mariachi
    nu voi putea niciodata sustine pe cineva care cere boicotarea jocului, sau a unor parti din el, cum ar fi campionatul, prin abandon sau prin necumpararea de galbeni. cu cat mai repede veti intelege si accepta acest fapt, cu atat mai repede se vor stinge conflictele inutile si se vor putea discuta si gasi solutiile cu adevarat constructive la intreaga problema.
    Ce sa inteleg ca e ok sa bag bani in joc dar cand am ceva ce ma deranjeaza sa tac din gura si sa bag bani in continuare in joc? Am impresia ca vrei sa imi jignesti inteligenta si nu e prima data cand faci asta.

    Atunci cand am deschis acest topic si m-am adresat catre mariachi am facut-o pentru ca topicul bug peste bug penibilism a fost inchis de catre el apoi cand s`a redeschis un subiect de discutie tot pe aceeasi tema de catre wizardmt13 topicul a disparut desi mai aveam ceva de spus.
    Daca opiniile mele le considerati insulte imi cer scuze.

    QV joaca ECO si din cateva surse mai sunt cooperative care vor face acelasi lucru pentru ca ne dorim respect pentru jucatorii de BigFarm de pe serverul romanesc si ne dorim corectitudine. Daca trebuie sa jucam fara gold ca sa fim bagati in seama de dezvoltatori atunci asta vom face. Daca nici asa nu vom fi luati in considerare fiecare are alegerea lui mai departe, cel putin am incercat.
    O seara buna in continuare!
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 13.03.2016
    JavraDeOrash (RO1) a zis:
    Adica sa inteleg ca daca tu mergi la camangerie cumperi carne alterata ca sa nu intre in faliment carmangeria?

    Ce sa inteleg ca e ok sa bag bani in joc dar cand am ceva ce ma deranjeaza sa tac din gura si sa bag bani in continuare in joc? Am impresia ca vrei sa imi jignesti inteligenta si nu e prima data cand faci asta.

    QV joaca ECO si din cateva surse mai sunt cooperative care vor face acelasi lucru pentru ca ne dorim respect pentru jucatorii de BigFarm de pe serverul romanesc si ne dorim corectitudine. Daca trebuie sa jucam fara gold ca sa fim bagati in seama de dezvoltatori atunci asta vom face. Daca nici asa nu vom fi luati in considerare fiecare are alegerea lui mai departe, cel putin am incercat.
    O seara buna in continuare!
    Analogia este cel putin fortata si cu totul nepotrivita. Nu-mi insulta nici mie inteligenta incercand sa ma convingi ca ai platit pentru servicii defecte sau care nu au venit. Ai platit grabirea productiei, ai platit grabirea construirii, ai cumparat diverse si ai primit totul asa cum se cuvenea. 
    Dupa cum spuneam si cu alta ocazie, voi NU platiti pentru suport, nu platiti programatorii etc. Voi cumparati galbeni pentru a obtine avantaje IN JOC, si exact pe acelea le obtineti. Galbeni contra avantaje, asta platiti voi.
    Ca firma foloseste banii reali pentru a plati programatori, suport, curent electric si avocati, asta e obligatia lor, nu un serviciu oferit jucatorilor.

    In al doilea rand, ce n-ai inteles din punctul 1 de mai sus, pe care l-ai si citat, de spui acum ca trebuie sa taci din gura cand ceva te deranjeaza? Esti liber sa te exprimi, sa spui ce te deranjeaza, cu conditia sa nu incalci regulamentul forumului.

    Daca actiunile voastre vor duce in cateva luni la inchiderea serverului romanesc, va rog sa le spuneti si tuturor celor care au cumparat galbeni pentru a avea ferme frumoase si competitive si care vor ramane brusc fara sursa de distractie zilnica ca macar ati incercat ;)

    Cat despre respect, respectati si voi regulile si nu veti mai fi cenzurati, avertizati, blocati etc. Respectul trebuie sa fie reciproc. Nu merge ca voi sa incalcati regulile in mod repetat si eu sa va tolerez in mod repetat.

  • Mariachi si noi tot bani reali bagam ca sa grabim productia sa construim steagul pe cladire de nivel 8.
    Cand imi dai bug de nu cultiv decat flori si porumb si mie imi trebuie altceva sa termin un event la final imi zice da x gold ca sa iti dam decoratiunea care o puteam termina in timp daca jocul nu avea probleme cine suporta goldul GGS sau buzunarul meu?
    E chestia tot de corectitudine.
    Pentru mine e subiect inchis stiu ce am de facut. Pentru restul e treaba lor!
    As fi vrut sa spun imi pare bine de cunostinta mariachi dar las pe altii. Sa fii iubit.
  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68

    Cred ca majoritatea stim deja ce avem de facut:))


  • Cred ca majoritatea stim deja ce avem de facut:))


    ufff,dilema mare,sefu,eu nu stiu ce sa fac :)))
  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68

    Cred ca majoritatea stim deja ce avem de facut:))


    ufff,dilema mare,sefu,eu nu stiu ce sa fac :)))

    Cum nu?ne jucam pe banii altora:))
  • furina (RO1)furina (RO1) Postări: 37
    Si eu stiu ce am de facut si nu e vorba numai de intrecerea viitoare, din acest moment nu voi mai contribui cu gold oricum nu va afecta cu nimic decizia mea. Succes
  • elena787 (RO1)elena787 (RO1) RO1 Postări: 1,222
    Nu vreau sa reaprind niciun conflict, dar as vrea sa imi expun si eu parerea umila. 
    Inteleg plangerile aduse aici si imi permit sa trag cateva concluzii strict personale.
    In primul rand, felicit Quo Vadis pentru ca sunt uniti intr-o initiativa destul de dificila pentru modul lor de joc. Sper cu adevarat ca strategia lor, in esenta ei, sa dea rezultate. Desi in ultimul timp nu am mai cumparat galbeni, sprijin aceasta idee.
    In al doilea rand, il sprijin neconditionat pe mariachi. Cred ca suntem majoritatea oameni maturi si putem judeca la rece o situatie. Indiferent de motivele lui, si cred sincer ca sunt 99% altruiste, inca este moderator al forumului. Si din aceasta pozitie, are anumite obligatii. Nu cred ca a dat multe motive pentru ca noi sa ne indoim de cuvantul lui, atunci cand spune ca nu a sters o anumita postare. Cat despre "apararea" GGS-ului, cred ca suntem capabili sa intelegem pozitia in care se afla.

    O sa ma explic ce ma face pe mine sa empatizez cu el. Lucrez de aproape 10 ani in domeniul telefoniei mobile. Cred ca fiecare dintre noi am avut la un moment dat o nemultumire in ceea ce priveste serviciile primite. In 10 ani, credeti-ma, daca as avea 1 leu pentru fiecare nemultumire primita de la clienti, as conduce lejer masina visurilor mele. :wink: 
    In pozitia in care ma aflu in fata unui client nemultumit, mai ales daca se intampla ca EU sa ii fi propus serviciul care il nemultumeste, pot maxim sa empatizez cu el si sa ii preiau reclamatia, trimitnd-o mai departe. Nu va depinde de mine ceea ce compania va face ca acea reclamatie sa fie solutionata. De multe ori nu se intampla nimic, chiar daca sunt 100 de reclamatii pe aceasi problema.
    Ce pot eu sa fac? Ma apuc sa injur compania? Ma apuc sa fugaresc clientii? Nu pot face asta, oricat de mult mi-as dori. Nu pot nici sa ii permit clientului sa se apuce de strigat in gura mare in fata magazinului ce hoti sunt cei din respectiva companie. Pot doar sa incurajez oamenii sa reclame in continuare, sa persiste in problema lor si sa transmit si eu, pe calea mea, mai departe superiorilor mei problemele.
    Caz concret: intr-o anumita localitate, unde numai reteaua Cosmote avea semnal, am incheiat peste 100 de contracte. Am mers personal acolo, am discutat si am convins clientii ca e mult mai avantajos sa treaca la abonament etc. In mai putin de 3 luni, reteaua Orange si-a imbunatatit puterea semnalului instaland noi relee in zona respectiva. Relee care le bruiau pe cele vechi ale Cosmote-ului, reducand aproape de zero semnalul retelei. Nici sub releu nu mai era semnal.
    Imaginati-va ploaia de plangeri care s-au iscat dupa aceea. Toti oamenii care au venit direct la mine cu nemultumirile lor evidente si perfect justificate. Unii pasnici si cu respect, unii ajungand pana la jigniri obscene si chiar si la scuipat in directia mea, la propriu.
    Nu am putut face nimic mai mult decat sa le preiau reclamatiile, sa sun si sau dau mail-uri catre toti superiorii mei, sa indrum clientii chiar si catre Protectia Consumatorului si sa indur fiecare nemultumire, fiecare acuzatie. Nu puteam eu, un simplu consultant de vanzari, sa impun Cosmote-ului sa investeasca sume enorme intr-o zona unde pentru companie piata era extrem de mica. Dar eu eram in prima linie, deci cel mai usor de luat ca tinta.
    Incepusem sa am o oroare in a veni la munca. Problema s-a solutionat intr-o anumita masura, dupa vreo cateva alte luni, care numai placute nu au fost pentru mine.

    Cred ca analogia este destul de clara, cu precizarea ca mariachi nu isi castiga painea de la GGS si ar putea foarte simplu sa ne spuna frumusel sa ne ducem... pe campuri. 
    Sa incercam sa ne comportam ca niste oameni maturi si obiectivi. Sa oferim respect celor care il merita. Mai ales ca l-am primit de fiecare data.
    Imi cer scuze daca v-am plictisit, dar am simtit nevoia sa spun toate astea, mai ales ca nu ar fi prima data in care as fi acuzata ca "tin cu ursul".

    mariachi, daca am incalcat cumva regulamentul (pentru prea multe cuvinte, poate :wink: ), iti dau permisiunea mea sa imi editezi postarea.

    O zi minunata tuturor!

  • Nu vreau sa reaprind niciun conflict.............
    Imi placi atat de mult :blush: 
  • elena787 (RO1)elena787 (RO1) RO1 Postări: 1,222
    Imi placi atat de mult :blush: 
    Sentimentul e 100% reciproc!  :*
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Mariachi, sincer, nu inteleg ce are de-a face campionatul cu cumpararea de gold? Stiu ca asa se ajunge pe primele locuri, cel putin pe serverul romanesc, dar ... campionatul e o intrecere intre jucatori / cooperative. Mie mi s-ar parea mai normal sa se joace curat, fara galbeni. Atunci s-ar vedea valoarea fiecaruia. Dar ... e alegerea jucatorilor pana la urma.
    Stau si ma intreb de ce te ataci asa tare cand se propune simplu, sa nu se mai cumpere gold?
    Cei de la GGS ar trebui sa inteleaga ca meritam putin respect. Numai ca doar asa pot fi atentionati: nu cumparam gold, nu le intra bani, si poate se intreaba ce se intampla. Si atunci poate fac ceva. Sau nu.
    Dar macar luam atitudine.
  • cvg9 (RO1) a zis:
    Mariachi, sincer, nu inteleg ce are de-a face campionatul cu cumpararea de gold? Stiu ca asa se ajunge pe primele locuri, cel putin pe serverul romanesc, dar ... campionatul e o intrecere intre jucatori / cooperative. Mie mi s-ar parea mai normal sa se joace curat, fara galbeni. Atunci s-ar vedea valoarea fiecaruia. Dar ... e alegerea jucatorilor pana la urma.
    Stau si ma intreb de ce te ataci asa tare cand se propune simplu, sa nu se mai cumpere gold?
    Cei de la GGS ar trebui sa inteleaga ca meritam putin respect. Numai ca doar asa pot fi atentionati: nu cumparam gold, nu le intra bani, si poate se intreaba ce se intampla. Si atunci poate fac ceva. Sau nu.
    Dar macar luam atitudine.
    Din pacate campionatul dintre cooperative a fost creat de catre GGS pentru a incuraja cumpararea de galbeni. Nu inteleg de ce nu se intelege asta :) Din moment ce este o sursa ATAT DE BUNA de venit pentru ei, de ce ar schimba-o? Din moment ce sunt jucatori care cumpara si nu se plang de sistem. 
    Din punct de vedere etic si moral ai perfecta dreptate, dar nu este un joc bazat pe etica si moralitate...
    Si nu inteleg de ce nu intelegeti ca mariachi trebuie sa respecte niste reguli, la fel ca toata lumea care foloseste acest forum. Pentru ca nu este forumul lui, al meu sau al oricui.. este forumul GGS. Si ei interzic mesajele de incurajare a jucatorilor sa nu mai cumpere aur. Este atat de simplu, ca logica elementara.
  • alina10 (INT1)alina10 (INT1) Postări: 34
    ?"""""se vor stinge conflictele inutile si se vor putea discuta si gasi solutiile cu adevarat constructive la intreaga problema. """"cand?..

  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68
    cvg9 (RO1) a zis:
    Mariachi, sincer, nu inteleg ce are de-a face campionatul cu cumpararea de gold? Stiu ca asa se ajunge pe primele locuri, cel putin pe serverul romanesc, dar ... campionatul e o intrecere intre jucatori / cooperative. Mie mi s-ar parea mai normal sa se joace curat, fara galbeni. Atunci s-ar vedea valoarea fiecaruia. Dar ... e alegerea jucatorilor pana la urma.
    Stau si ma intreb de ce te ataci asa tare cand se propune simplu, sa nu se mai cumpere gold?
    Cei de la GGS ar trebui sa inteleaga ca meritam putin respect. Numai ca doar asa pot fi atentionati: nu cumparam gold, nu le intra bani, si poate se intreaba ce se intampla. Si atunci poate fac ceva. Sau nu.
    Dar macar luam atitudine.

    In sfarsit ,mai este cineva care a inteles corect sensul demersului nostru :)
  • TLC (RO1)TLC (RO1) Postări: 49
    editat 29.03.2016

    Buna ziua

    Am stat mult si am cantarit situatia, dar saptamana aceasta nesimtirea GGS-ului a atins cote alarmante

    isi bat joc de noi pe banii nostri

    cred ca e momentul sa imi fac bagajele si sa plec din big farm

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/32541/heres-to-nature-tessa-camping-event/p24

    Spor la joc !

  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68

    Din pacate din ce in ce mai multa lipsa de respect fata de jucatori si din ce in ce mai evidenta fuga dupa castig a GGS.

    Eventul care tocmai s-a incheiat dupa doar trei zile a fost intentionat scurtat fara nici o notificare ,in asa fel incat cei care doreau sa il termine sa foloseasca galbeni.

    Noile boostere personale pentru competitie  care pana acum le primeai daca cumparai galbeni acum le primesti doar daca ii si cheltui.Deci daca inainte ramaneai cu galbenii sa mai faci ceva prin ferma sau sa ii folosesti in competitie ,de acum va trebui sa cumperi altii pentru asta.

    Sunt absolut convins ca toate astea nu vor aduce mai multe castiguri pt GGS,ba din contra,castigurile vor fi din ce in ce mai mici ,iar jucatorii care sa mai bage vreun ban in jocul asta ,din ce in ce mai putini.

    Sincer,in ritmul asta nu stiu daca mai prinde Craciunul.

  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Eu cred ca vor fi in continuare ofertele sa cumperi galbeni si sa primesti 250% mai multe puncte de reputatie. Si va ramane si prime spending - primesti puncte de reputatie daca cheltui galbeni. Cumpararea de boostere va fi ceva suplimentar. Interesul lor e sa cumperi cat mai multi galbeni ... si sa ii cheltui daca tot i-ai cumparat, sa ai motiv sa mai cumperi.
    Or fi aflat de boicot, si au zis ca asta e contraatacul - sa iti dea motiv sa cumperi / cheltui galbeni.
    Si in plus, vor sa scoata si dolarii de pe ferme ca deja ne-am boierit :)). Fermele insulare se pare ca nu ii ajuta prea mult in acest demers.
  • yoyobz (RO1)yoyobz (RO1) RO1 Postări: 43
    Cum poti fi in top la intrecerea cooperativelor .... pe timpul unei,,forme de protest forma ECO"?
    E o nelamurire nu un repros.
    Sau nu se poate spune secretul.
    Oricum succes:)
  • fau5ta (RO1)fau5ta (RO1) RO1 Postări: 44
    Cum poti fi in top la intrecerea cooperativelor .... pe timpul unei,,forme de protest forma ECO"?
    E o nelamurire nu un repros.
    Sau nu se poate spune secretul.
    Oricum succes:)

    Daca te uiti in topul jucatorilor din campionat nu prea ii vezi pe acolo... Sunt foarte buni si fara gold !

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier