Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Update 1.03.2016 - Calul meu este fantatic! - Discutii

Aici aveti detaliile pentru update-ul de maine. Spor la joc!

Comentarii

  • Soyo (RO1)Soyo (RO1) Postări: 16
    Inca nu am reusit sa ''inteleg'' modul dupa care se castiga sau se pierde o cursa!!! Am cal de 58, cu nivel ''deosebit'', putere de sarire +13, eleganta +11 si viteza +12, si pierd cu un cal amarat de level 30 sau 35 !!!
     Poate cineva ma aduce si pe mine la zi cu asta. Si inca ceva: daca (ex. provocare +4 si pierdere +4), de ce nu i-mi da punctele si cans castig atunci cand ma provoaca altcineva ?????
     Va multumesc ca mi-ati luminat ziua.
  • Soyo (RO1)Soyo (RO1) Postări: 16
    de ce nu imi da punctele si cand castig atunci cand ma provoaca altcineva ?????
    Scuze. o mica corectie de scriere...
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    Soyo (RO1) a zis:
    de ce nu imi da punctele si cand castig atunci cand ma provoaca altcineva ?????
    Scuze. o mica corectie de scriere...
    asa e regula jocului. castigi puncte doar cand provoci tu pe altii daca, evident, iesi invingator :)
  • Soyo (RO1)Soyo (RO1) Postări: 16
    Evident, cand provoc, castig sau pierd punte, dar cand sunt provocat, doar pierd !  Vi se pare corect ?
  • Soyo (RO1)Soyo (RO1) Postări: 16
    Soyo (RO1) a zis:
    asa e regula jocului.
    Nu-l mai numiti joc. De fapt este o afacere( cu mana lunga de luat si scurta de dat)...

  • dami2008 (RO1)dami2008 (RO1) Postări: 17
    Soyo (RO1) a zis:
    Evident, cand provoc, castig sau pierd punte, dar cand sunt provocat, doar pierd !  Vi se pare corect ?
    De fapt cand provoci doar castigi.  De pierdut puncte, pierzi doar cand te provoaca altii si tu pierzi.
  • Soyo (RO1)Soyo (RO1) Postări: 16
    Asa este! Scuze
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Orele necesare sa imbunatatesti grajdul mi se par exagerat de multe. Ca sa ajungi la ultimul nivel iti ia 144 de ore, adica 6 zile. Cum as putea risca sa dau up la grajd, si sa apara insula, sau arhitectul, iar eu sa mai am 5 zile de construit la grajd? Iar prin faptul ca au modificat recompensele la competitia cailor (nu mai apar dolarii - dau seminte speciale de varza, nu mai dau humus din alge, ingrasamant din alge, cutii cu mistere) si ca nu prea se tine cont in intrecerea dintre cai de pregatirea lor, nu stiu cine ar fi interesat sa isi creasca nivelul grajdului atat de mult. Poate daca ar face mai atractiva aceasta competitie ... altfel, e un nou mod, mascat, de a te face sa cheltui galbeni.
  • TLC (RO1)TLC (RO1) Postări: 49
    editat 01.03.2016

    Acum nu se mai poate intra in grajd cat timp este la imbunatatit, inainte se putea, era activa iconita cu capul de cal din meniul cerc.

    Asa ca acum nu se mai pot vedea atributele celorlalti cai si nici nu mai pot fi ameliorati cai pe parcursul nenumaratelor zile cat tine imbunatatirea grajdului.

    Te rog Mariachi sa trimiti mai departe, daca poti, poate e o scapare totusi si nu un nou tertip.


    Multumesc !


  • YO_MARIA_YO (RO1)YO_MARIA_YO (RO1) RO1 Postări: 12
    SOYO, nu esti singurul jucator care pierde la cal de lvl.mare in fata unuia de lvl.mult mai mic. Sunt uimita sa constat ca de multe ori pierd cu calul meu in fata altor cai mai mici, cu toate ca am sanse de castig si de 78%.Am incercat sa imi ridic calutul.Am ajuns la lvl.89 si tot n-am reusit sa ajung la liga de diamant.Nu reusesc sa trec de bariera celor 1056 de puncte.Nu inteleg de ce. De-o saptamana sunt la acest puctaj si nu mai avansez.Bat pasul pe loc.Ceea ce castig "ziua" se pierde "noaptea".Ba uneori si mai mult...
  • Pai s-au inspirat si ei din ''BALADA MESTERULUI MANOLE''.
  • Cred ca trebiue ''jertfit'' un ADMIN.... :p
  • TomV (RO1)TomV (RO1) Postări: 211
    :)))
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    din cate am observat eu, avand calul la nivelul X nu poti ajunge in campionat decat maxim pana la etapa Y.
    asta jucand normal, cu benzina obisnuita, fara a plusa cu galbeni. daca ai mai multa benzina nu stiu ce se intampla. probabil avansezi mai departe, dar nu am testat.

    de exemplu, un cal de nivel 88 se opreste undeva in jur de Platina II-III.

    de aceea, jocul iti da adversarii si rezultatele astfel incat sa ajungi in etapa care iti corespunde si doar atat. cand ai ajuns acolo, se pastreaza un echilibru. pierzi si castigi aproximativ sume egale de puncte, astfel incat sa stationezi.

    asta e ceea ce am observat din experienta. daca cineva a observat altceva, rog sa ne impartaseasca si noua din experienta lui :)

  • Dj_deea90Player (RO1)Dj_deea90Player (RO1) RO1 Postări: 899
    Dupa rationamentul asta, daca joc cu un cal de 40, ar trebui sa fiu in Aur V?
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    Dupa rationamentul asta, daca joc cu un cal de 40, ar trebui sa fiu in Aur V?
    nu stiu care sunt pragurile. eu am spus ce am observat din experienta mea. e posibil sa fie adevarat, e posibil sa nu. bine ar fi ca mai multi jucatori sa comenteze aici spunand ce nivel are calul lor si pana la ce nivel ajung in competitie., poate asa deducem o corespondenta :)
    sau poate "teoria" mea va fi infirmata :)
  • Dj_deea90Player (RO1)Dj_deea90Player (RO1) RO1 Postări: 899
    Calul cu care joc acum are 38 si ma plimb intre Platina si Aur.

    Oarecum pe langa subiect...la ce e buna canistra?
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 03.03.2016
    Calul cu care joc acum are 38 si ma plimb intre Platina si Aur.

    Oarecum pe langa subiect...la ce e buna canistra?
    intre Platina si Aur, sau intre Argint si Aur?
     
    ca sa provoci un jucator, ai nevoie de 12 combustibil. in canistra gasesti combustibil, 8 daca o cumperi cu dolari, 16 daca o cumperi cu galbeni. :)

  • Dj_deea90Player (RO1)Dj_deea90Player (RO1) RO1 Postări: 899
    Platina si Aur.

    Nu de combustibil zic, ala m-am prins cum functioneaza :))
    E un bidon sub, vrea 48.000 de dolari. Acolo e misterul :(
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    Platina si Aur.

    Nu de combustibil zic, ala m-am prins cum functioneaza :))
    E un bidon sub, vrea 48.000 de dolari. Acolo e misterul :(
    combustibil se aduna in fiecare ora. cu acea canistra primesti si un supliment de 1 combustibil pe ora, timp de 24 de ore.
  • Dj_deea90Player (RO1)Dj_deea90Player (RO1) RO1 Postări: 899
    Interesant, multumesc frumos.
  • TomV (RO1)TomV (RO1) Postări: 211
    calul meu e la nivelul 17 si de obicei ajung la aur IV-V, dar joc de fiecare data cand intru
  • Cal de nivel 66, calitate deosebita, cu patru efecte peste +10 si jucat dimineata si seara, nu trec mai departe de platina V sau IV.
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    editat 03.03.2016
    Cal nivel 78, calitate Rar, cu 5 efecte de 10,10,15,16,17, nu trec mai departe de Platina IV (4)
  • sin_axel (RO1)sin_axel (RO1) RO1 Postări: 396
    Cal 46 obisnuit + la eleganta platina v
  • cal obisnuit, nivel 48. de obicei nu trec de Platina II
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Buna,cal rar,nivel 100,cu 5 caracteristici,n-am reusit mai sus de platina II

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier