Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm Porady i Triki

Nowa Stadnina - poradnik

DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
edytowano 09.04.2020 w Porady i Triki
Istniejące wartości koni zapewniają nowe działanie na wyzwaniach turniejowych
1. Poziom konia
1. Poziom konia  określa czas potrzebny do pokonania pierwszej przeszkody lub toru wyzwania.Wyższy poziom prowadzi do szybszego startu.
2. Atrybuty konia: 
Ten atrybut ma wpływ na postęp  opanowania przeszkód, odpowiednio, „Niebieski okser, „Hałda piasku”, „Kwietny slalom” w każdej z trzech dyscyplin.  
3. Atrybut konia: Wytrzymałość
Ten atrybut ma wpływ na postęp w opanowaniu przeszkód: „Czerwona koperta”, „Błotna sadzawka”, Potrójna szykana z drzewami”  w każdej z trzech dyscyplin.
4.   Atrybut konia: Zręczność
Ten atrybut ma wpływ na postęp w pokonywaniu przeszkód  „Podwójna stacjonata”, „Połamane gałęzie”, „Brama triumfalna” w każdej z trzech dyscyplin.
5.. Efekty hodowlane 
a.Siła
b. Wytrzymałość
Zmniejszenie szansy zachowania: nieposłuszeństwo i zwiększenie zmiany zachowania: cwał na przeszkodach„Czerwona koperta”, „Błotna sadzawka”, Potrójna szykana z drzewami”
c. Zręczność
Zmniejszenie szansy zachowania: nieposłuszeństwo i zwiększenie zmiany zachowania: cwał na przeszkodach 
 „Podwójna stacjonata”, „Połamane gałęzie”, „Brama triumfalna”
d. Ujeżdżenie
Zwiększenie szans na zachowanie: cwał w ujeżdżaniu i zwiększenie zmiany zachowanie: nieposłuszeństwo w dwóch pozostałych dyscyplinach. 
e.Wyścigi
 Zwiększenie szans zachowania: cwał wyścigów i zwiększenie szans zachowania: nieposłuszeństwo w dwóch pozostałych dyscyplinach. 
.Skoki
f Zwiększenie szans zachowania: cwał w skokach i zwiększenie zmiany zachowania: nieposłuszeństwo w dwóch pozostałych dyscyplinach.
6. Specjalny poziom - nie ma w tej chwili żadnego szczególnego wpływu
7. Pokolenie łąki   - nie ma w tej chwili żadnego szczególnego wpływu

Zachowania 
Wraz ze zmianami wartości konia, od tej pory,każdy koń ma trzy różne potencjalne zachowania, gdy przechodzi przez przeszkodę w trakcie wyzwania. 
Zachowanie: zwykłe - Koń mija każdą przeszkodę z normalną prędkością. 
Zachowanie: nieposłuszeństwo - Koń mija każdą przeszkodę wolniej. (Jak zwykle wymagany dłuższy czas)
Zachowanie: cwał -  Koń szybciej pokonuje każdą przeszkodę. (Wymagany jest krótszy czas, jak zwykle 
Wskazówka : Atrybuty konia określą dokładnie, jak szybko (lub powoli) koń minie każdą przeszkodę lub ślad. Trenowanie konia zwiększy jego wydajność (prędkość). 
Siła

Zmniejszenie szansy na Zachowanie: nieposłuszeństwo i zwiększenie zmiany szanse cwału i nieposłuszeństwa na przeszkodach „Niebieski okser", „Hałda piasku”, „Kwietny slalom”


Dialog z treningiem koni

Możecie wykorzystać każdy z treningów, takich jak Siła, Wytrzymałość i Zwinność do poprawy wartości konia, tak jak wcześniej. System treningowy nie zmienił się zbytnio, ale nowe okno dialogowe dostarcza więcej informacji odnośnie wartości koni .Na każdy atrybut konia potrzeba jednej przeszkody z każdej dyscypliny. Na przykład, obrazek poniżej pokazuje, jak Wasz koń radzi sobie na każdej z przeszkód (panel po lewej stronie). Możecie również zobaczyć, ile czasu każde zachowanie konia po treningu zyskuje. (panel po prawej stronie). 





Wyzwania i sezon jeździecki                                                                                                    

W każdym sezonie jeździeckim macie do wyboru trzy dyscypliny, w których możecie rywalizować: Skoki, wyścigi i ujeżdżanie. W każdej dyscyplinie macie do wyboru jednego zawodnik z trzech.Każda z dyscyplin oferuje swoją własną, nieco inną strukturę toru i nagrody za wyzwania. 

W oknie dialogowym Wyzwania turniejowe można zobaczyć wcześniejszy przebieg trasy i wyzwania (np. jakie są ustawione przeszkody i jakiego atrybutu wymaga każda przeszkoda, itp.) Gracze mogą, więc  wybrać najlepszego konia, aby sprostał wyzwaniom, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. 




Każde wyzwanie turniejowe  zawiera pewną liczbę przeszkód, które można przewidzieć w oknie dialogowym . Istnieją trzy różne rodzaje przeszkód, które odnoszą się do trzech atrybutów konia. Są to: Siła, Wytrzymałość i Zwinność. Atrybuty konia mają wpływ na to, jak koń może pokonać każdą przeszkodę. 


  • Dyscyplina 1 - Skakanie :

    • Niebieski okser 

    • Czerwona koperta

    • Podwójna stacjonata
  • Dyscyplina 2 - Wyścigi

    • Błotna sadzawka

    • Hałda piasku

    • Połamane gałęzie

  • Dyscyplina 3 - Ujeżdżenie

    • Brama triumfalna

    • Potrójna szykana z drzewami

    • Kwietny slalom

W oknie dialogowym wyzwania wyświetlane są następujące informacje: 

  • Kurs - Możecie zobaczyć wszystkie przeszkody na trasie, klikając zieloną strzałkę.
  •  Panel Konia - oferuje dwa różne widoki 
  •  Przedmioty, w które wyposażony jest Wasz koń. Możecie również dodawać przedmioty na panelu.  
  • Panel Umiejętności Konia 
  •  Możecie zobaczyć wszystkie informacje o tym, jak Wasz koń wypadłby w wybranym wyzwaniu i jaki jest koszt energii dla wyzwania. 
  • Po kliknięciu na zielony przycisk "Start", rozpocznie się animacja wyzwania, a następnie natychmiast otrzymacie wyniki.




Wyposażenie konia

Dzięki tej aktualizacji zostaną wprowadzone nowe przedmioty, wyposażenie konia do wyzwania. Wszystkie przedmioty pozwalają wesprzeć konia, wyposażając go przed wyzwaniem. Każdy sprzęt ma unikalny wpływ (dodatni i ujemny) na różne wartości koni. Sprzęt można wyprodukować w nowym budynku produkcyjnym- zakładzie rymarskim



  • Siodła

 Siodła pomogą poprawić zachowanie konia (czasy cwału i nieposłuszeństwa), jeśli koń wykazuje te specyficzne zachowania podczas mijania przeszkód lub torów


  • Buty do jazdy konnej

Buty mogą zwiększyć szansę na szybkie zachowanie:cwał , gdy koń mija przeszkody lub tory. Możesz poprawić tylko efekty hodowlane, które Twój koń już posiada.


  • Dżokejki i toczki

Dżokejki i toczki mogą podnieść nagrodę za wyzwanie, podczas gdy koń mija przeszkody lub tory przez zachowanie: cwał Musisz wygrać wyzwanie, aby otrzymać tę dodatkową nagrodę.


  • Derka

Derka może dodawać nowe efekty hodowlane, aby zwiększyć szansę na zachowanie: cwał, podczas mijania przez konia przeszkód lub torów. Dla każdego nowego efektu koń musi zapełnić puste miejsce na efekt..


  • Owijki na nogi                                                                                                                                                                   

Owijki na nogi mogą zastąpić karne efekty hodowlane. Możecie zastąpić tylko te efekty hodowlane, które Wasz koń już posiada. 


Uwaga:                                                                                                                                                                                    

  • Całe wyposażenie konia jest przedmiotem konsumpcyjnym.                                                                                       

  • Każda przeszkoda może wymagać użycia więcej niż jednego elementu wyposażenia. Na przykład,jest 10 przeszkód na torze wiec jak macie 10 siodeł  to wszystkie 10 zostanie zużytych w jednym wyzwaniu. Oczywiście możecie ukończyć wyzwanie bez wyposażenia.                                                                                        


Produkcja Sprzętu Konnego

Nowe zakłady produkcyjne - Drzewa

W Stadninie znajdzie się siedem rodzajów drzew, które mogą wytwarzać siedem różnych podstawowych składników wyposażenia konia. Cała produkcja jest zautomatyzowana i można zebrać określoną ilość składników podstawowych dla każdego cyklu produkcyjnego każdego drzewa.



  • Drzewa bukowe produkują grzyby

  • Dąb Korkowy produkuje korki

  • Drzewa kapokowe produkują owoce kapoka

  • Jesiony produkują Chmiel

  • Brzozy wytwarzają liście brzozy

  • Egzotyczne drzewa produkują niebieskie robaki

  • Drzewa hibiskusa wytwarzają kwiaty hibiskusa


Uwaga: Możesz także hodować nowe Drzewa na każdym pniu. Ale uwaga: nie możesz zobaczyć, który typ drzewa dostaniesz przed zakończeniem budowy. Każdy gracz odblokuje tę samą liczbę różnych drzew, ale w losowej kolejności. 

Możesz sprzedawać produkty drzewne w gospodarstwie rolnym


Nowe budynki produkcyjne

Podstawowe składniki z drzew można przetwarzać w trzech nowych budynkach produkcyjnych, w których można produkować elementy rafinerii do wyposażenia konia. 


  • Garbarnia

    • Wegańska skóra grzybowa, wegańska skóra korkowa i wegańska skóra kompozytowa mogą być     produkowane z grzybami i korkami.


  • Przędzalnia

Włókno kapokowe, włókno szyszkowe i włókno kompozytowe są produkowane z  owoców kapokowych i szyszek. 
  • Farbiarnia

    • Żółty barwnik, niebieski barwnik i czerwony barwnik można produkowane z liści brzozy, niebieskich robaczków i kwiatów Hibiskusa.

Uwaga:

  • Wszystkie procesy produkcyjne są zautomatyzowane, a elementy są zbierane automatycznie. 

  • Ale każdy budynek produkcyjny może produkować tylko jeden element  . Jeśli chcesz wyprodukować kolejny przedmiot , musisz przejść do innego przepisu. 

  • Możesz pominąć dowolną produkcję za pomocą złota.    

  • Na początku wszystkie trzy nowe budynki produkcyjne nie są dostępne. Musisz zbudować każdy z nich, wydając herby koni.

  • Wszystkie elementy  mają unikalny limit magazynowy niezależny od zwykłego limitu magazynowego w oborach.

  • Możecie sprzedawać produkty w zarządzaniu gospodarstwem zakładka Magazyn.


Wszystkie elementy , które zostały wyprodukowane w garbarni, przędzalni i farbiarni, można następnie przetwarzać w nowym budynku produkcyjnym: warsztacie rymarskim. 


  • Warsztat rymarski

    • Cały sprzęt dla koni można wytworzyć i wyprodukować.  

    • Wszystkie procesy produkcyjne są natychmiastowe.

    • Cały sprzęt dla koni ma unikalny limit składowania, niezależny od zwykłego limitu składowania i jest oferowany w oknie dialogowym Wyposażenie konia.

    • Każdy typ przedmiotu może zajmować tylko jedno miejsce.

    • W każdym miejscu można układać ograniczoną liczbę przedmiotów tego samego typu.


Sprzęt konny do wyzwania

Jeśli inny gracz rzuci Wam wyzwanie w turnieju, jeden z Waszych koni będzie konkurował z jednym z przeciwników. W zakładce wyzwanie turniejowe  możecie wybrać, który koń ma być użyty i w jakiej dyscyplinie. 


Konfigurowanie wyposażenia 
Jak już wiecie, wyzwanie odbywa się w tle. Nie możecie go odrzucić. Każdy wybrany koń dla każdej dyscypliny może mieć dwa elementy wstępnie wybranego wyposażenia konia do kontrataku. Ten wybrany sprzęt może zwiększyć wartość konia w wyzwaniu i jest bezpłatny.
Post edited by Diana on
«1

Komentarz

  • big bamber (PL1)big bamber (PL1) PL1 Posty: 85
    edytowano 06.04.2020
    Moim zdaniem, to wszystko jest przesadzone po tej aktualizacji, gra Tnie i ścina... 


  • Paralusek (PL1)Paralusek (PL1) PL1 Posty: 694
    gołym okiem widać, że stadnina jest obliczona na zyski dla GGs... ciale chca wiecej złota,,,wiec niech GGs sobie kupi to zloto i zagra.... napisali cos w rodzaju książeczki...ale sie napracowali...wiec teraz niech sie bawia sami tymi duperelami...!!
  • Doris40 (PL1)Doris40 (PL1) PL1 Posty: 159
    I jak konie były mało problematyczne i miłe w obsłudze, tak w nowej odsłonie to jest dla mnie całkowicie niezjadliwe, okropne, przekombinowane. Nawet nie będę próbowała tego spamiętać, szkoda zachodu, a zysk marny....
    Jak zwykle aktualizacja wprowadziła masę błędów i nic ponad to.
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    a co z efektami z łąki? są one gdzieś liczone?
    szkoda, że na grafice napisy są po angielsku... gdyby były po polsku, pewnie by nam coś więcej mogły wyjaśnić.

    wcześniej mogłam ustawić konkretnego konia do każdej konkurencji. Dlaczego teraz koń co chwilę sam się zmienia na innego?
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    a co z efektami z łąki? są one gdzieś liczone?
    szkoda, że na grafice napisy są po angielsku... gdyby były po polsku, pewnie by nam coś więcej mogły wyjaśnić.

    wcześniej mogłam ustawić konkretnego konia do każdej konkurencji. Dlaczego teraz koń co chwilę sam się zmienia na innego?
    Co do łąki końskiej to jutro się zapytam,zgłosiłam już fakt ,że ustawienia konia się nie zapisują.
    Diana
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    Diana powiedział(a):
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    a co z efektami z łąki? są one gdzieś liczone?
    szkoda, że na grafice napisy są po angielsku... gdyby były po polsku, pewnie by nam coś więcej mogły wyjaśnić.

    wcześniej mogłam ustawić konkretnego konia do każdej konkurencji. Dlaczego teraz koń co chwilę sam się zmienia na innego?
    Co do łąki końskiej to jutro się zapytam,zgłosiłam już fakt ,że ustawienia konia się nie zapisują.
    Diana
    dziękuję
    mam nadzieję, że jutro coś się zmieni

    jest też błąd w czasie wysyłania koni na trening, wybieram konia A a wskakuje koń B, trzeba szukać znów tego co ma trenować...
  • Rozbudowana grafika na koniach, dodatkowe elementy i przez to gra nie daje rady i wszystko zwalnia.
  • Makrystka (PL1)Makrystka (PL1) PL1 Posty: 12
    Poproszę koniki po polsku :)
    Bo po angielsku to troszkę nie halo :(
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Makrystka (PL1) powiedział(a):
    Poproszę koniki po polsku :)
    Bo po angielsku to troszkę nie halo :(
    Koniki są po polsku trzeba wyczyść historię przeglądania i pliki cookies.
    Diana
  • Makrystka (PL1)Makrystka (PL1) PL1 Posty: 12
    Tak ... już wiem :)
    Ludziki z sojuszu podpowiedzieli co zrobić.
    Dziękuję za zainteresowanie :)
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Witam @amik23 (PL1) :)
    Dostałam odpowiedz odnośnie końskiej łąki sojuszowej: efekty nadal są uwzględnione, ale pokolenie łąki nie ma żadnego wpływu.
    Diana
  • gandalf66 (PL1)gandalf66 (PL1) PL1 Posty: 65
    witaj Diano :)
    ja wyczyściłam ciasteczka,historie,przelogowałam i niestety ale nadal mam napisy  na konikach po angielsku:(((
    jak temu zaradzić???
  • Hania22222 (PL1)Hania22222 (PL1) PL1 Posty: 166
    edytowano 09.04.2020
    Diana powiedział(a):
    Witam @amik23 (PL1) :)
    Dostałam odpowiedz odnośnie końskiej łąki sojuszowej: efekty nadal są uwzględnione, ale pokolenie łąki nie ma żadnego wpływu.
    Diana

    Witaj Diano,
    Jeżeli efekty z łąki powinno uwzględniać - to dlaczego tak się nie dzieje?
    Możesz dopytać - poniżej pokazane co w wyścigu wzięło pod uwagę - ani jednego efektu z łąki - a mam ich 6
    I jeszcze czy można wyjaśnić - co oznacza stwierdzenie, ze pokolenie łąki nie ma wpływu - bo nie bardzo to rozumiem
    Hania

  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    edytowano 12.04.2020
    Hania22222 (PL1) powiedział(a):
    Diana powiedział(a):
    Witam @amik23 (PL1) :)
    Dostałam odpowiedz odnośnie końskiej łąki sojuszowej: efekty nadal są uwzględnione, ale pokolenie łąki nie ma żadnego wpływu.
    Diana

    Witaj Diano,
    Jeżeli efekty z łąki powinno uwzględniać - to dlaczego tak się nie dzieje?
    Możesz dopytać - poniżej pokazane co w wyścigu wzięło pod uwagę - ani jednego efektu z łąki - a mam ich 6
    I jeszcze czy można wyjaśnić - co oznacza stwierdzenie, ze pokolenie łąki nie ma wpływu - bo nie bardzo to rozumiem
    Hania

    Witam :)
    Efekty z łąki są uwzględniane.Nie widzisz ich ,bo jest to błąd wyświetlania,który ma zostać naprawiony.Pokolenie łąki nie ma wpływu oznacza,że liczba  serduszek nie ma znaczenia na moc Twojego konia.
    Diana
    Post edited by Diana on
  • Świniarz (PL1)Świniarz (PL1) PL1 Posty: 550
    Ja tu czegoś nie rozumiem. Mój koń wykonał zadania o wiele szybciej, a przegrał... 

  • Hania22222 (PL1)Hania22222 (PL1) PL1 Posty: 166
    Świniarz (PL1) powiedział(a):
    Ja tu czegoś nie rozumiem. Mój koń wykonał zadania o wiele szybciej, a przegrał... 


    musisz zobaczyć na ostatniej przeszkodzie - czy szybciej - zielona strzałka po prawej
    Diana powiedział(a):
    Hania22222 (PL1) powiedział(a):
    Diana powiedział(a):
    Witam @amik23 (PL1) :)
    Dostałam odpowiedz odnośnie końskiej łąki sojuszowej: efekty nadal są uwzględnione, ale pokolenie łąki nie ma żadnego wpływu.
    Diana

    Witaj Diano,
    Jeżeli efekty z łąki powinno uwzględniać - to dlaczego tak się nie dzieje?
    Możesz dopytać - poniżej pokazane co w wyścigu wzięło pod uwagę - ani jednego efektu z łąki - a mam ich 6
    I jeszcze czy można wyjaśnić - co oznacza stwierdzenie, ze pokolenie łąki nie ma wpływu - bo nie bardzo to rozumiem
    Hania

    Witam :)
    Efekty z łąki są uwzględniane.Nie widzisz ich ,bo jest to błąd wyświetlania,który ma zostać naprawiony.Pokolenie łąki nie ma wpływu oznacza,że liczba w serduszek nie ma znaczenia na moc Twojego konia.
    Diana
    Wg mnie nie uwzględnia, bo koniki teraz inaczej się zachowują. Wygrywam z tymi z którymi kiedyś przegrywałam a to raczej tak nie powinno być :)
    A kiedy błąd zostanie naprawiony?

  • Malwa621 (PL1)Malwa621 (PL1) PL1 Posty: 127
    Świniarz (PL1) powiedział(a):
    Ja tu czegoś nie rozumiem. Mój koń wykonał zadania o wiele szybciej, a przegrał... 

    Jeszcze są kolejne strony, musisz przewinąć zieloną strzałką
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Świniarz (PL1) powiedział(a):
    Ja tu czegoś nie rozumiem. Mój koń wykonał zadania o wiele szybciej, a przegrał... 

    Witam
    Jak przewiniesz cały tor strzałką zielona do końca i zobaczysz całkowity czas i wtedy będziesz miał odpowiedź.
    Diana
  • małgorzata33 (PL1)małgorzata33 (PL1) PL1 Posty: 2
    edytowano 11.04.2020
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    a co z efektami z łąki? są one gdzieś liczone?
    szkoda, że na grafice napisy są po angielsku... gdyby były po polsku, pewnie by nam coś więcej mogły wyjaśnić.

    wcześniej mogłam ustawić konkretnego konia do każdej konkurencji. Dlaczego teraz koń co chwilę sam się zmienia na innego?
    dajcie napisy po polsku nic z tego nie wiem latam tam po omacku chore
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    A ja mam pytanie dotyczące nowych drzewek a właściwie magazynu w stadninie.
    Nie wiadomo, co i gdzie wyrośnie, jak buduję to muszę poczekać do końca aby zobaczyć jakie drzewko się pojawi. Więc, teoretycznie mogą mi rosnąć same grzyby, inne drzewka mogą się nie pojawiać. Już teraz mam więcej grzybów niż innych drzew. W magazynie max grzybów i nie mam co z nimi robić. Bo innych materiałów do produkcji mi brakuje...
    może Zespół powiększy magazyny?
    Druga sprawa - teraz zbieramy jajeczka. Czy nowe drzewa ich nie zasłaniają? Jajeczka pojawiają się po 13 ale przecież nie muszę wtedy być na farmie i ich zbierać. Do czasu, aż się pojawię, może wyrosnąć mi jakieś drzewo. W miejscu gdzie wyrośnie, mogło być jajeczko. Nie zostanie zasłonięte?
    a jak już o jajeczkach piszę - może Zespół pomyśli o naszym wzroku i ułatwi trochę szukanie jajek, grzybów itp w wiosce sojuszu??? Delikatnie mówiąc, zniechęca nas do szukania w wiosce ...

    Pozdrawiam i wesołych Świąt Wszystkim życzę
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    A wiecie, ze drzew jest sto do zrobienia? tyle pniaków z już istniejącymi drzewami mi wyszło.Każde drzewo kosztuje 150 000 herbów, Każda budowa drzewa to 8 godzin (ponad 30 dni budowy)
    Gra w konie długoterminowa, a jeszcze pewnie będa rozbudowy budynków
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Hania22222 (PL1) powiedział(a):
    Świniarz (PL1) powiedział(a):
    Ja tu czegoś nie rozumiem. Mój koń wykonał zadania o wiele szybciej, a przegrał... 


    musisz zobaczyć na ostatniej przeszkodzie - czy szybciej - zielona strzałka po prawej
    Diana powiedział(a):
    Hania22222 (PL1) powiedział(a):
    Diana powiedział(a):
    Witam @amik23 (PL1) :)
    Dostałam odpowiedz odnośnie końskiej łąki sojuszowej: efekty nadal są uwzględnione, ale pokolenie łąki nie ma żadnego wpływu.
    Diana

    Witaj Diano,
    Jeżeli efekty z łąki powinno uwzględniać - to dlaczego tak się nie dzieje?
    Możesz dopytać - poniżej pokazane co w wyścigu wzięło pod uwagę - ani jednego efektu z łąki - a mam ich 6
    I jeszcze czy można wyjaśnić - co oznacza stwierdzenie, ze pokolenie łąki nie ma wpływu - bo nie bardzo to rozumiem
    Hania

    Witam :)
    Efekty z łąki są uwzględniane.Nie widzisz ich ,bo jest to błąd wyświetlania,który ma zostać naprawiony.Pokolenie łąki nie ma wpływu oznacza,że liczba w serduszek nie ma znaczenia na moc Twojego konia.
    Diana
    Wg mnie nie uwzględnia, bo koniki teraz inaczej się zachowują. Wygrywam z tymi z którymi kiedyś przegrywałam a to raczej tak nie powinno być :)
    A kiedy błąd zostanie naprawiony?

    amik23 (PL1) powiedział(a):
    A ja mam pytanie dotyczące nowych drzewek a właściwie magazynu w stadninie.
    Nie wiadomo, co i gdzie wyrośnie, jak buduję to muszę poczekać do końca aby zobaczyć jakie drzewko się pojawi. Więc, teoretycznie mogą mi rosnąć same grzyby, inne drzewka mogą się nie pojawiać. Już teraz mam więcej grzybów niż innych drzew. W magazynie max grzybów i nie mam co z nimi robić. Bo innych materiałów do produkcji mi brakuje...
    może Zespół powiększy magazyny?
    Druga sprawa - teraz zbieramy jajeczka. Czy nowe drzewa ich nie zasłaniają? Jajeczka pojawiają się po 13 ale przecież nie muszę wtedy być na farmie i ich zbierać. Do czasu, aż się pojawię, może wyrosnąć mi jakieś drzewo. W miejscu gdzie wyrośnie, mogło być jajeczko. Nie zostanie zasłonięte?
    a jak już o jajeczkach piszę - może Zespół pomyśli o naszym wzroku i ułatwi trochę szukanie jajek, grzybów itp w wiosce sojuszu??? Delikatnie mówiąc, zniechęca nas do szukania w wiosce ...

    Pozdrawiam i wesołych Świąt Wszystkim życzę
    Dobry wieczór :)
    Niestety nie mam informacji, kiedy błąd zostanie naprawiony.
    Nie sądzę,aby nowe drzewa zasłaniały jajeczka.Co do wioski sojuszu to przekażę Twoją sugestię odnośnie ułatwienia w szukaniu jajeczek grzybów itp.
    Diana
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    Diana powiedział(a):
    Hania22222 (PL1) powiedział(a):
    Świniarz (PL1) powiedział(a):
    Ja tu czegoś nie rozumiem. Mój koń wykonał zadania o wiele szybciej, a przegrał... 


    musisz zobaczyć na ostatniej przeszkodzie - czy szybciej - zielona strzałka po prawej
    Diana powiedział(a):
    Hania22222 (PL1) powiedział(a):
    Diana powiedział(a):
    Witam @amik23 (PL1) :)
    Dostałam odpowiedz odnośnie końskiej łąki sojuszowej: efekty nadal są uwzględnione, ale pokolenie łąki nie ma żadnego wpływu.
    Diana

    Witaj Diano,
    Jeżeli efekty z łąki powinno uwzględniać - to dlaczego tak się nie dzieje?
    Możesz dopytać - poniżej pokazane co w wyścigu wzięło pod uwagę - ani jednego efektu z łąki - a mam ich 6
    I jeszcze czy można wyjaśnić - co oznacza stwierdzenie, ze pokolenie łąki nie ma wpływu - bo nie bardzo to rozumiem
    Hania

    Witam :)
    Efekty z łąki są uwzględniane.Nie widzisz ich ,bo jest to błąd wyświetlania,który ma zostać naprawiony.Pokolenie łąki nie ma wpływu oznacza,że liczba w serduszek nie ma znaczenia na moc Twojego konia.
    Diana
    Wg mnie nie uwzględnia, bo koniki teraz inaczej się zachowują. Wygrywam z tymi z którymi kiedyś przegrywałam a to raczej tak nie powinno być :)
    A kiedy błąd zostanie naprawiony?

    amik23 (PL1) powiedział(a):
    A ja mam pytanie dotyczące nowych drzewek a właściwie magazynu w stadninie.
    Nie wiadomo, co i gdzie wyrośnie, jak buduję to muszę poczekać do końca aby zobaczyć jakie drzewko się pojawi. Więc, teoretycznie mogą mi rosnąć same grzyby, inne drzewka mogą się nie pojawiać. Już teraz mam więcej grzybów niż innych drzew. W magazynie max grzybów i nie mam co z nimi robić. Bo innych materiałów do produkcji mi brakuje...
    może Zespół powiększy magazyny?
    Druga sprawa - teraz zbieramy jajeczka. Czy nowe drzewa ich nie zasłaniają? Jajeczka pojawiają się po 13 ale przecież nie muszę wtedy być na farmie i ich zbierać. Do czasu, aż się pojawię, może wyrosnąć mi jakieś drzewo. W miejscu gdzie wyrośnie, mogło być jajeczko. Nie zostanie zasłonięte?
    a jak już o jajeczkach piszę - może Zespół pomyśli o naszym wzroku i ułatwi trochę szukanie jajek, grzybów itp w wiosce sojuszu??? Delikatnie mówiąc, zniechęca nas do szukania w wiosce ...

    Pozdrawiam i wesołych Świąt Wszystkim życzę
    Dobry wieczór :)
    Niestety nie mam informacji, kiedy błąd zostanie naprawiony.
    Nie sądzę,aby nowe drzewa zasłaniały jajeczka.Co do wioski sojuszu to przekażę Twoją sugestię odnośnie ułatwienia w szukaniu jajeczek grzybów itp.
    Diana
    Dziękuję :)
    mam nadzieję, że Zespół coś zrobi w wiosce. Ostatnio dałam tam podpowiedź, aby znaleźć jajeczko. I mimo podpowiedzi, nie było go widać.
    Pozdrawiam.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    No nie wiem jaki jest problem z wioską sojuszu, ja w każdym razie te jajka znajduję - wszystkie  widać (choć faktycznie u każdego moze być inaczej). Zwykle nie zbieram tych jajek, grzybków baloników itp., bo mnie to już nudzi, ale skusiła mnie dekoracja w zakresie  ilości PD
  • Witam 
    Mam sprawę odnośnie nowych drzewek w wiosce koni  ,czy gdzieś jest podgląd,w których miejscach 
    rośnie jakie?
     Pozdrawiam serdecznie i Miłego dzionka życzę :)
      ps. wyposażenie  konia  dla Mnie czarna magia :'(:'(:'(
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    O Ile dobrze pamiętam, to jest to losowe, każdy docelowo ma mieć tyle samo rodzajów drzewo, ale pojawiają się losowo w trakcie ich budowy
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    Po kilku dniach zabawy w nowej stadninie chciałabym zapytać, czy Zespół tworząc te nowości wszystko dobrze przemyślał?
    Jak to jest, że na jedno wyzwanie potrzebne jest czasem np 19 siodeł? Koń pokonuje przeszkodę w ciągu, powiedzmy 30 sekund i zużywa siodło, buty i kask... 
    W baku jest 100 paliwa, mogę dokupić jeszcze dodatkowe. Starczy to na wiele wyzwań. A siodła itp. skończą mi się po 2-3... a nowych od razu nie zrobię, bo brakuje materiałów...
    jak łowię ryby u Olega to żyłka, kołowrotek, wędka starcza na długo i to jest w miarę przemyślane. A tutaj jest dziwnie... Czy zawodnik, jadąc na zawody zabiera ze sobą 1000 siodeł, butów itd? Czy co 30 sekund zmienia wszystko? Proponuję, aby Zespół przemyślał jeszcze raz wszystko i wprowadził poprawki w stadninie. Aby to było jakoś bardziej realne, bo teraz tak nie jest. W realu nie ma szans na to, aby w jednym wyzwaniu 20 razy zmieniać cały sprzęt.
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    GamerEwaczubak6 (PL1) powiedział(a):
    Witam 
    Mam sprawę odnośnie nowych drzewek w wiosce koni  ,czy gdzieś jest podgląd,w których miejscach 
    rośnie jakie?
     Pozdrawiam serdecznie i Miłego dzionka życzę :)
      ps. wyposażenie  konia  dla Mnie czarna magia :'(:'(:'(
    Witam
    Niestety nie ma nigdzie podglądu jakie drzewko urośnie."Uwaga: Możesz także hodować nowe Drzewa na każdym pniu. Ale uwaga: nie możesz zobaczyć, który typ drzewa dostaniesz przed zakończeniem budowy. Każdy gracz odblokuje tę samą liczbę różnych drzew, ale w losowej kolejności. "
    Diana
  • aginexx (PL1)aginexx (PL1) PL1 Posty: 272
    witam.
    poproszę o jakieś wyjaśnienia odnośnie wyposażania konika.
    wytworzyłam sobie wyposażenie ale nie mogę konia w nie wyposażyć i nie wiem dlaczego. jest tylko informacja twój koń nie może być w ten element.
    wybieram dyscypline, wybieram wyposażenie dopasowane do dyscypliny. mam odpowiednią ilość sztuk.
    generalnie doszłam do wniosku ze chyba mnie to przerasta... ktoś pomoże?
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    aginexx (PL1) powiedział(a):
    witam.
    poproszę o jakieś wyjaśnienia odnośnie wyposażania konika.
    wytworzyłam sobie wyposażenie ale nie mogę konia w nie wyposażyć i nie wiem dlaczego. jest tylko informacja twój koń nie może być w ten element.
    wybieram dyscypline, wybieram wyposażenie dopasowane do dyscypliny. mam odpowiednią ilość sztuk.
    generalnie doszłam do wniosku ze chyba mnie to przerasta... ktoś pomoże?
    Witam :)
    Jeżeli masz możliwość dodania wyposażenie ,to w okienku danego wyposażenia jest zielona strzałka

    a użyj jest tez podświetlone na zielono

    Diana

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik