Strona główna Polish Konkursy

Konkurs walentynkowy

DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
edytowano 13.02.2020 w Konkursy


Zapraszamy Was do udziału w kolejnym konkursie forumowym. Waszym zadaniem będzie opisanie  słowami wymarzonej randki Tessy i Bennego. Obowiązkowymi elementami zawartymi w tekście to słowa  ognisko i serenada.




Konkurs trwa od teraz do 14.02.2020r. do godziny 20:00.
Wyniki zostaną opublikowane na następny dzień.
Opowiadanie umieszczacie w jednym poście,możecie go dowolnie edytować do czasu zakończenia konkursu.
Obowiązkowe elementy zawarte w tekście to słowa ognisko i serenada.


Zwycięzców wybierzecie sami .Pięć postów z największą liczbą polubień otrzyma w nagrodę złoto i nagrodę niespodziankę od moderatorów. 
Pozdrawiamy,
Diana i Tom.
Post edited by Diana on

Komentarz

  • LILI73 (PL1)LILI73 (PL1) PL1 Posty: 26
    edytowano 05.02.2020
    Benny bardzo chciał zaprosić na randkę walentynkową Tessę. Wymyślił sobie, że ta idealna randka powinna odbyć się nie w drogiej restauracji tylko na łonie natury. Wybrał do tego piękne miejsce nieopodal schroniska turystycznego w Dolinie Chochołowskiej. Zadzwonił do znajomego, który obiecał, że zajmie się organizacja tej randki. Tessa, gdy tylko dowiedziała się o zaproszeniu, była bardzo szczęśliwa. Nadszedł w końcu ten upragniony dzień. Pod dom Tessy zajechały piękne sanie. Benny pomógł Tessie wsiąść do nich, okryli się cieplutkim kocem. Sanie zaprzężone w dwa białe konie sunęły po śniegu. Gdy dotarli na miejsce, oniemieli z zachwytu. Przywitało ich piękne ognisko. Tessa i Benny usiedli na grubych futrach, częstowali się gorącą „góralską” herbatką, zajadali kiełbasa pieczona z ogniska. Benny śpiewał serenadę, przygrywając sobie na gitarze. Gdy skończył, ukląkł przed Tessą i ofiarował jej piękny pierścionek i swoją miłość. Tessa była zachwycona i oczywiście przyjęła oświadczyny. Gdy ognisko zaczęło przygasać, zakochani po uszy w sobie poszli do schroniska, gdzie spędzili upojną noc. Gdy nastał ranek, Tessa stwierdziła, że jej wybranek serca zniknął z zakwaterowania. Zniknął też jej pierścionek, dokumenty i portfel z całą zawartością. Tessa bardzo zdenerwowana wróciła do domu, gdzie dowiedziała się, że Benny jest poszukiwany przez policję. Tak naprawdę Benny nazywał się Karol i był znany z tego, że wpierw rozkochiwał w sobie kobiety, a potem je okradał i znikał. Okazało się, że mężczyzna swój cały łup z rabunków ofiarowywał swojej jedynej prawdziwej miłości życia, czyli mi - Lili73 A ja kupuje za te pieniądze złoto, bo ciągle mi go brakuje :):):)
  • tajka (PL1)tajka (PL1) PL1 Posty: 66
    W pewien wieczór niespodzianie,
    Benny poczuł serca kołatanie.
    Tessę zabrał na wycieczkę,
    bo pokochał tą dzieweczkę.
    Ona zaś się ucieszyła
    -będzie wobec Niego miła!
    Zakochana była w Bennym
    i nic tego już nie zmieni.
    Przygotował Benny randkę
    -ognisko rozpalił, usmażył kaszankę,
    gdyby tego było mało
    wnet serenada rozbrzmiała.
    Pierścień wydobył z przepastnej kieszeni
    Tessa szczęśliwa-ślub tej jesieni!
    Randka wymarzona w pamięci zostanie
    czeka życie w dobrostanie.
  • anyw (PL1)anyw (PL1) PL1 Posty: 14
    Pewnego ciepłego, letniego wieczoru Benny niespodziewanie zjawił się w domku Tessy, aby zaprosić ją na randkę. W ręku trzymał bukiet polnych kwiatów, ulubionych kwiatów przyjaciółki. Zaskoczona Tessa nie wiedziała jeszcze co ją czeka. Benny zakrył jej oczy, poprosił o pełne zaufanie i zabrał ją w pewne tajemnicze miejsce. Gdy pozwolił Tessie odsłonić oczy, dziewczyna ujrzała niesamowity krajobraz. Pośród gór i drzew na zakochanych czekało rozpalone ognisko, butelka szampana i smakołyki. Tessa była zachwycona niespodzianką. Wieczór mijał im bardzo przyjemnie. Jednak to nie był koniec niespodzianek. Benny wyciągną ukrytą za drzewem gitarę i wykonał swojej wybrance serenadę. Wzruszona Tessa nie wiedziała co powiedzieć. Rzuciła się w ramiona swojego ukochanego. Przy blasku księżyca zakochani wyznali sobie miłość do końca życia. 
  • Kaspaldo (PL1)Kaspaldo (PL1) PL1 Posty: 349

    Tessa i Benny umówili śie na randkę na leśnej polanie:)
    Zanim sie spotkali musieli najpierw odświeżyć swoje stroje .
    Benny chciał rozpalić ognisko,uff cięzko było....
    Po przelogowaniu ognisko pieknie zapłonęło,co ucieszyło Tesse:) 
    Benny przygrywając sobie gitarą zaczął śpiewc serenade  Tessie,
    sielanka długo nie trwała gitara przestała grac,trzeba było wyczyścic wszystko ,ciasteczka ,historie, ,przegladarke i koniec randki........
    Reset komputera przywrócił ich do rzeczywistości :)
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Tessa wstała z myślą się że dziś jest Dzień Św. Walentego. Była pewna że jej ukochany przyczyni się do tego aby ten dzień wyglądał wyjątkowo. Benny miał się zjawić po południu w domu na obiad, gdy się spóźniał zadzwoniła, jednak nie odbierał. Gdy już mijała 18, była lekko przygnębiona że mija ten dzień. Zaczęła oglądać romantyczną komedię....
    Tessa, Tessa kochanie gdzie jesteś? - odezwał się basowym głosem.
    Tutaj jestem w pokoju - odpowiedziała.
    Mężczyzna pospieszył swoją ukochaną aby się przebrała, twierdząc że ma dla niej niespodziankę.
    Gdy była już gotowa, pojechali w tajemnicze miejsce. Na końcu lasu znajdowało się wzgórze, widok na sąsiadującą wioskę która o tej porze była już oświecona. Niedaleko pod największym dębem postawiony był już namiot i dość niewielkie ognisko, które już płonęło. 
    Usiedli obok siebie.
    Poczekaj....mam jeszcze wino i - szepnął chłopak.
    Przyniósł jedną róże oraz gitarę - jeszcze napisałem dla Ciebie piosenkę. Zaczął przygrywać serenadę.
    Wzruszona Tessa po zakończeniu występu, rzuciła mu się w ramiona i go czule pocałowała. 
    Nagle kobieta zerwała się z łóżka. Ach co to był za sen - rzekła zaspana.
    Weszła do kuchni a na blacie leżała kartka z informacją że jej Walenty idzie do Johnny'ego na piwo.
    Zrozumiała wtedy że zapomniał o ich wyjątkowym dniu.
  • Sewirra (PL1)Sewirra (PL1) PL1 Posty: 44
    Dnia pewnego  Walentego swieta zakochanego ziscilo sie marzenie pieknej pary nie do wiary.Tessa i Benny sobie przeznaczeni przy ognisku zblizeni wpatrzeni w blask ksiezyca przytuleni zakochani :Wreszcie mogac poczuc bliskosc wyznajac swe uczucia przy szampanie jak przystalo na kochanie.Benn swa milosc pokazujac spiewal serenady ze serce Tessy nie dalo rady.Cud kobieta serce swe otworzyla calujac namietnie swego kochanka do bialusiego ranka.Lecz to jeszcze nie koniec opowiesci to co napisze w glowie sie nie miesci .Benn  w dowod swej milosci pozapraszal mnostwo gosci oswiadczajac sie przy wszystkich i uwierzcie daje slowo tez tam bylam wino i wodeczke pilam .Gosci bylo co niemiara bo to przeciez piekna para.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627

    Benny znowu zaspał, a umówił się z Tessą na wieczorne spotkanie.  Marzył mu się blask księżyca przy dogasającym ognisku, śpiewanie serenady przy dźwiękach gitary; może nawet słuchanie śpiewu słowika, o ile ten leń w końcu raczy zaśpiewać.

    A tu masz babo placek, ścięło go tak po południu, że usnął jak zabity. W pośpiechu ubrał się (jakimś cudem miał gotowe ubranie) i na złamanie karku popędził na działkę starego kapitana, który znowu popłynął gdzieś na antypody, oddając mu klucze do zaopiekowania się małym wygodnym domkiem.  Benny uwielbiał darmowe miejscówki (no kto nie lubi) i czasem spotykał się tam…ale o to i znajomy domek. O dziwo nikogo w pobliżu, a już Tessy ani widu ani słychu. Rzut oka na zegarek potwierdził, że spóźnił się z godzinę. Może jeszcze nie wszystko stracone. W pośpiechu rozpalił ognisko, przygotował wino (z piwnicy kapitana) i jakieś przekąski i czekał…

    Ognisko zgasło już dawno, butelka była już pusta a smętne resztki jedzenia nie były warte uwagi.  Tak mnie puścić kantem. Ostrzegali mnie przyjaciele, a człowiek głupi parł dalej. Dopiero teraz przypomniał sobie wszystkie niewarte wcześniej uwagi szczegóły: olewanie odpowiedzi na pytania, prośby o wsparcie odsyłane na Berdyczów, jakieś opowieści o problemach z babcią, zapewnienia, że zaraz się tym zajmę, wiem o tym. ;pracuję nad tym…Tak.. nawet ten cholerny słowik nie zaśpiewał, byłoby chociaż małe epitafium.

    Coś się kończy, coś zaczyna...

  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    edytowano 15.02.2020


    Dobry wieczór :) 
    Nasz konkurs dobiegł końca !!! Dziękujemy wszystkim za udział.Z przyjemnością  przedstawiamy laureatów:
    1 Kaspaldo (PL1)
    tajka (PL1) 
    3,4,5 miejsce zostalo wyłonione spośród 4 graczy z taką samą liczbą polubień w drodze losowania
    LILI73 (PL1)
    4 anyw (PL1) 
    5 Sewirra (PL1)
    Nagroda to 3 tysiące sztuk złota oraz  unikalna dekoracja "Palenisko Społeczności"- nagroda niespodzianka od moderatorów.
    Laureatom gratulujemy.Nagrody do Waszych kont zostaną dopisane w przeciągu tygodnia.
    Polubienia, które zostały umieszczone po oficjalnej dacie zakończenia konkursu nie zostały wzięte pod uwagę. 
    Pozdrawiamy,
    Diana i Tom
    Post edited by Diana on
  • anyw (PL1)anyw (PL1) PL1 Posty: 14
    Gratuluję wszystkim wygranym!
  • tajka (PL1)tajka (PL1) PL1 Posty: 66
    Chciałabym serdecznie pogratulować pozostałym wygranym, oraz podziękować wszystkim osobom, które oddały na mnie swój głos:))
  • Kaspaldo (PL1)Kaspaldo (PL1) PL1 Posty: 349
    Dziekuje bardzo :)

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Zwycięzców wybierzecie sami .Pięć postów z największą liczbą polubień otrzyma w nagrodę złoto i nagrodę niespodziankę od moderatorów. 
    Pozdrawiamy,
    Diana i Tom.

    Dobry wieczór  
    Nasz konkurs dobiegł końca !!! Dziękujemy wszystkim za udział.Z przyjemnością  przedstawiamy laureatów:
    1 Kaspaldo (PL1)
    2 tajka (PL1) 
    3,4,5 miejsce zostalo wyłonione spośród 4 graczy z taką samą liczbą polubień w drodze losowania
    3 LILI73 (PL1)
    4 anyw (PL1) 
    5 Sewirra (PL1)
    Nagroda to 3 tysiące sztuk złota oraz  unikalna dekoracja "Palenisko Społeczności"- nagroda niespodzianka od moderatorów.
    Laureatom gratulujemy.Nagrody do Waszych kont zostana dopisane w przeciągu tygodnia.
    Polubienia, które zostały umieszczone po oficjalnej dacie zakończenia konkursu nie zostały wzięte pod uwagę. 
    Pozdrawiamy,
    Diana i Tom

    Żeby nie było nie zależy mi na tych 3 tysiącach, ale:
    "Zwycięzców wybierzecie sami .Pięć postów z największą liczbą polubień otrzyma w nagrodę złoto i nagrodę niespodziankę od moderatorów. 
    Pozdrawiamy,
    Diana i Tom."

    No więc powinno być tak, jak ustalono.
    A tymczasem:

    "Dobry wieczór  
    Nasz konkurs dobiegł końca !!! Dziękujemy wszystkim za udział.Z przyjemnością  przedstawiamy laureatów:
    1 Kaspaldo (PL1)
    2 tajka (PL1) 
    3,4,5 miejsce zostalo wyłonione spośród 4 graczy z taką samą liczbą polubień w drodze losowania
    3 LILI73 (PL1)
    4 anyw (PL1) 
    5 Sewirra (PL1)
    Nagroda to 3 tysiące sztuk złota oraz  unikalna dekoracja "Palenisko Społeczności"- nagroda niespodzianka od moderatorów.
    Laureatom gratulujemy.Nagrody do Waszych kont zostana dopisane w przeciągu tygodnia.
    Polubienia, które zostały umieszczone po oficjalnej dacie zakończenia konkursu nie zostały wzięte pod uwagę. 
    Pozdrawiamy,
    Diana i Tom"

    Może mi ktoś wyjaśni, kiedy była mowa o losowaniu?; ano nie było nic w regulaminie konkursu w którym, uwaga, podobno głosujący mieli sami ustalić kolejność i nikt inny. I co? Gucio

    To po co brać udział w  konkursach, w których i tak decyduje Zespół i Moderatorzy. Miałem więcej nie pisać, ale ponieważ jesteście oszustami i sami decydujecie co i jak i zmieniacie zasady w trakcie gry,  to łamię swoje postanowienie, w końcu w świetle powyższego wolno mi. Jak są miejsca ex aequo, to traktuje się wszystkich tak samo.
    Odrobina szacunku dla Zespołu właśnie uleciała.
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    edytowano 15.02.2020
    Tak, ale było paru graczy z taka sama liczba polubień i spośród tych graczy wylosowaliśmy 3 zwycieżców.Nie jesteśmy oszustami,nie obrazaj moderatorów. Zrobiliśmy to uczciwie, los zdecydował.
    Diana
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    nie było w regulaminie konkursu, zawsze trzymacie się tego jak mantry, skoro wprowadza się zasady trzeba ich się trzymać, szczególnie jeżeli dotyczy to wymagań od graczy. 
    Zero zrozumienia, no szkoda więcej  mojego pisania. Skupię się na czym innym  na forum
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
     W nagrodach nie regulaminie jest inforamacja, że 5 postów z największą liczbą polubień wygra. I tak też się stało. Graczy z najwiekszą liczbą polubień było 6.Dlaszą dyskusję na ten temat uważam za zbędną.Trzeba cieszyć się z wygranych innych graczy.
    Diana
  • LILI73 (PL1)LILI73 (PL1) PL1 Posty: 26
    Dziękuję bardzo.Gratuluję wszystkim biorącym udział w konkursie :)
  • LILI73 (PL1)LILI73 (PL1) PL1 Posty: 26
    Witam.Czy były już rozdane nagrody z konkursu?Na razie nic nie zauważyłam.
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    edytowano 21.02.2020
    LILI73 (PL1) powiedział(a):
    Witam.Czy były już rozdane nagrody z konkursu?Na razie nic nie zauważyłam.
    Witam :)
    Nagrody właśnie zostały dodane do Waszych kont.Gratuluje raz jeszcze wygranych.
    Diana

    Post edited by Diana on
  • LILI73 (PL1)LILI73 (PL1) PL1 Posty: 26
    Dzięki :)
Ta dyskusja została zamknięta.