Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Przedstawiamy sezon letni!

Witam:)
Zapraszam Was do dyskusji odnośne najnowszej aktualizacji. Ogłoszenie jest TUTAJ.
Diana

Komentarz

• DianaDiana Moderator, ModGreen Posty: 4,037
    Szklarnia dla sadów jabłkowych (rozmiar 6x6, tylko główna farma, maks. 2)
    15 000 diamentów - czas budowy 2 godziny - 5000 PD.
    25 000 diamentów - 4 godziny - 6000 PD.
    35 000 diamentów - 6 godz. - 7000 PD
    45 000 diamentów - 9 godzin - 8000 PD
    55 000 diamentów - 12 godzin - 9000 PD
  • sylciafi (PL1)sylciafi (PL1) PL1 Posty: 320
    Witaj Diano :) mam pytanie odnośnie luksusowego sadu jabłoniowego oraz wspaniałego sadu jabłoniowego .Za jaką walute gry  sa podnoszone te sady bo nigdzie nie dojrzałam  albo przeoczyłam :)
  • DianaDiana Moderator, ModGreen Posty: 4,037
    sylciafi (PL1) powiedział(a):
    Witaj Diano :) mam pytanie odnośnie luksusowego sadu jabłoniowego oraz wspaniałego sadu jabłoniowego .Za jaką walute gry  sa podnoszone te sady bo nigdzie nie dojrzałam  albo przeoczyłam :)
    Witam :)
    Te sady ulepsza się za dolary.
    Diana
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Czy ktoś wie do kiedy trwa sezon letni?
    Teoretycznie lato trwa trzy miesiące, skoro sezon letni (a więc i lato) zaczął się 26 lipca to trzy miesiące daje powiedzmy 25 października, chyba ze jesień zacznie się wcześniej
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Sezon letni ma się skończyć 23 sierpnia.
    Uuuu dziękuję, to i tak nie ma szans na uzbieranie tej waluty na cokolwiek 
    edytowano 31.07.2023
    Nie zgodzę się. Nie jest tak źle :)

Za ostatni silos można było z nagród za wysiłek zdobyć prawie 26tyś (plus ewentualnie za ranking dla wybrańców). Teraz w MS (liga złota) łącznie można zdobyć tyle samo (znów plus nagroda za miejsce sojuszu w rankingu dla wszystkich członków) - a że lig jest wiele, to i sporej liczbie osób wpadnie trochę jabłek :)

Każdy event trwa 3-4 dni, więc jeżeli ilość będzie stała, to tylko z nagród za wysiłek będzie można uzbierać na ten najlepszy sad :) 

W najgorszym razie, pod koniec sezonu będzie można kupić letnie żetony na następny sezon (o ile te z nami zostają :))

Niby tak, ale to jednak czasu trzeba mieć sporo, a jak pójdę na urlop to odpoczywam od gry na ile się da. Poza tym nie mam zamiaru się zajechać z tą grą , co ugram to ugram. Jak diabli wezmą żetony to niech się nimi cieszą
    edytowano 01.08.2023
    W każdej grze tak jest - żeby coś wygrać, trzeba grać. A jak nie gramy, to możemy ewentualnie liczyć na dyplom za udział ;)
  • sk0rpion (PL1)sk0rpion (PL1) PL1 Posty: 35
    Słabo :)
    Gra ma być zabawą a nie obowiązkiem :)
    Aby "wygrać" należy grać - oczywista oczywistość :)
    Tylko nikt nie ma obowiązku grać 12 - 14 godzin dziennie aby wygrać jabłonkę  :)
    Poza grą istnieje życie również :)
    Może Kolega Karadok tego nie zauważa usiłując zabawić się w matematykę :)
    Obawiam się o błędne wyliczenia jednak mając na uwadze wiele czynników :)
    Poziom gracza , grających kolokwialnie mówiąc złotem , gdzie szanse tych słabszych , nawet grających 24  / h  są raczej znikome )
    Jak Kolega liczy to może należy wszystkie aspekty zauważać :)))
    Pozdrawiam matematycznie :)))))))))))))))))))))))))

Gra JEST zabawą, a nie obowiązkiem. To my DECYDUJEMY, czy i kiedy, i jak gramy.  Jeżeli ktoś uważa, że bawi go siedzenie przed komputerem/telefonem i sianie "marchewki", to sobie siedzi i sieje, i zdobywa to, co uważa za cenne... Jeżeli ktoś uważa, że go to nie bawi, to nie siedzi i robi inne rzeczy, i po prostu sobie tych nagród nie zdobywa. Ot, cala filozofia. 

I w grze, tak jak w życiu - żeby coś osiągnąć, trzeba się napracować :) Jak pisałam już kiedyś: wchodząc do piekarni, nie oczekuję, że piekarz da mi bułki, tylko dlatego, że weszłam do sklepu. Dlaczego więc miałabym oczekiwać, że wygram główną nagrodę w evencie, tylko dlatego, że biorę w nim udział...? 

• sk0rpion (PL1)sk0rpion (PL1) PL1 Posty: 35
    Dalej sen wypowiedzi umyka :)))
    Jesteśmy zgodni co do wielu aspektów :)
    Jednak dalej będę twierdził uważając iż racja po mojej stronie:)
    Gracze na niskich poziomach nie mają żadnej szansy grając samodzielnie lub nawet będąc umiejscowieni w małych i słabszych Sojuszach zdobyć określoną ilość zielonych jabłek niezbędnych do zakupu mega Jabłonki :)
    Można chcieć , nawet bardzo :)))
    Kończy się tylko na chceniu :)
    Pozdrawiam:)
     :) Jeszcze można wydać krocie na eventy. Ja i tak jak i reszta sojuszu nie damy rady. Szkoda czasu na grę. dla jednego sadu szkoda zachodu. A z grającymi złotem, to choćbym miał ich sto to i tak nie dam rady. To już wolę urlop i góry
    edytowano 04.08.2023
    Ale dlaczego gra miałaby iść na rękę osobom grającym rzadko, tworzące małe społeczności? Podobnie ze słabszymi, niskopoziomowymi graczami... To przecież totalnie nie ma sensu... Nagrody w eventach (a już przede wszystkim nagrody główne) mają za zadanie popychać graczy do dalszego rozwoju, do jak najczęstszego logowania, a przede wszystkim do kupowania złota/subskrypcji/ofert za gotówkę. Umożliwianie graczom zdobywanie wartościowych nagród bez konieczności angażowania się w grę jest więc z punktu widzenia twórców gry strzałem w stopę... 

A co do jabłek jest tak, jak napisałam wyżej. Średni gracz w dużym sojuszu jest w stanie wg. mnie uzbierać sobie na sad za 200 tyś letnich jabłek bez wydawania złota i siedzenia 24h na dobę (a na pewno na ten za 140 tyś). Gracz niskopoziomowy lub grający mało aktywnie w małym, nieaktywnym lub ledwie aktywnym sojuszu - nie, ale akurat jest to dla mnie jak najbardziej zrozumiałe. I oczywiście, można preferować ten "lajtowy" styl gry (sama swego czasu grałam samotnie w nieaktywnym sojuszu), ale też jest to równoznaczne z zaakceptowaniem faktu, że na pewne nagrody nie mamy wtedy totalnie szansy. I tak, kończy się wtedy na chceniu, ale przecież są to konsekwencje naszych własnych wyborów.

edit: w samych tych letnich jabłkach nie podoba mi się, że przepadają wraz z końcem eventu. Szkoda, że niewykorzystane nie zostają wymienione na złote lub srebrne (a może będą?). Albo w ogóle, że nie ma możliwości za te letnie jabłka kupić złotych lub srebrnych, bądź wybrać jako nagrodę od razu złote lub srebrne zamiast letnich.  

Post edited by karadok (PL1) on
  • Półpasierb (PL1)Półpasierb (PL1) PL1 Posty: 48
    edytowano 04.08.2023
    Witam - Padło juz pytanie za jaką walutę będzie się ulepszać owe magiczne sady - pójdźmy z tym dalej skoro wiemy że będą to dolary:)

Ile bedą kosztować poszczególne poziomy tych dwóch jabłuszek? Bo rozumiem ze ten droższy będzie droższy a ten tańszy będzie drogi....... Chociaż jest to rzadkością to musze pochwalić zespół za ten sad ( obojętnie który) - jest to jeden z nielicznych wypuszczonych ostatnimi czasy budynków który warto mieć.
    Pozdrawiam
  • Kaspaldo (PL1)Kaspaldo (PL1) PL1 Posty: 349
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Nie zgodzę się. Nie jest tak źle :)

Za ostatni silos można było z nagród za wysiłek zdobyć prawie 26tyś (plus ewentualnie za ranking dla wybrańców). Teraz w MS (liga złota) łącznie można zdobyć tyle samo (znów plus nagroda za miejsce sojuszu w rankingu dla wszystkich członków) - a że lig jest wiele, to i sporej liczbie osób wpadnie trochę jabłek :)

Każdy event trwa 3-4 dni, więc jeżeli ilość będzie stała, to tylko z nagród za wysiłek będzie można uzbierać na ten najlepszy sad :) 

W najgorszym razie, pod koniec sezonu będzie można kupić letnie żetony na następny sezon (o ile te z nami zostają :))

to teraz ja się z tobą nie zgodze ,moze u ciebie w sojuszu ,bo widzę ze jesteś w dośc pręznym sojusz da się to wszystko co napisałas osiagnąc ale sa sojusze duzo słabsze i jak dogberry11 mówi ,teraz są urlopy i wakacje duzo osób odpoczywa , więc nie masz na zdobycie tych jabłek przynajmniej u nas :)
    No nie widzę możliwości ugrania sadu tylko z uczestnictwa w centrach. Oczywiście wcale nie muszę tego sądu mieć, nie oto chodzi. Trzeba ostro grać i być w bardzo dobrym sojuszu, żeby takiego celu udało się osiągnąć. Choćby eventy - może rybny silos, jestem w stanie ukończyć, żeby zebrać wszystkie nagrody, ale pozostałe już nie. O mistrzostwach nie wspomnę. Trze się dla tego sadu zajeździć. Nagroda nie warta tak ostrej gry.. Pytanie czy na to ustrojstwo będą działać nakładki wszelakie związane ze wzmocnieniem jabłek? Cz będzie można stosować te dodatkowe żetony  wzmocnień? Na śnieżnych sadach nie działają co mnie osobiście wkurza
    Poczekam, może da się kiedyś kupić za jabłka? Ekstra obory czy kaczki też były niedostępne.... Cierpliwy jestem.
    Poza tym urlop  corsz bliżej i farmy idą precz, chyba że wifi trafię wieczorem 

edytowano 06.08.2023
    Nie oceniam szans na zdobycie nagród za wysiłek poszczególnych sojuszy - wyciągam prosty wniosek, że z samych nagród za wysiłek z eventów można na sad uzbierać. A przecież do tego dochodzą nagrody za miejsca w rankingu (te są w każdej lidze). Tyle... To, czy sojusz zdobywa nagrody za wysiłek (i rankingowe), to już sprawa sojuszu i jego organizacji. Są różni gracze i różne sojusze: jedni chcą stworzyć duży sojusz, inni malutki, kilkuosobowy... Każda opcja ma swoje wady i zalety, a gracz sam wybiera, gdzie chce grać. Wybór łączy się z konsekwencjami, których gracz jest świadomy, podejmując decyzję, do jakiego sojuszu wstępuje...

Tak, jedni zdobędą więcej letnich jabłek, inni mniej, a jeszcze inni pewnie wcale. Wszystko zależy od tego, w jakim sojuszu jesteśmy, jaką taktykę wybrał nasz sojusz, jak bardzo gracze w sojuszu angażują się w eventy... Możliwości jednak są. Kiedyś, by wygrać specjalny budynek, trzeba było wygrać cały event (być jak nie top1, to przynajmniej w top5), więc teraz, gdy zdobycie budynku nie jest uzależnione tylko od pozycji sojuszu w rankingu, uważam to za duży plus. Bo mój sojusz może być i ostatni w lidze, ale jednak, gdy zapracuje na nagrody za wysiłek, to będzie miał z tego korzyść w postaci głównej nagrody w evencie. I podkreślam: głównej nagrody, więc teoretycznie nagrody wyjątkowej :)

karadok (PL1) powiedział(a):

edit: w samych tych letnich jabłkach nie podoba mi się, że przepadają wraz z końcem eventu. Szkoda, że niewykorzystane nie zostają wymienione na złote lub srebrne (a może będą?). Albo w ogóle, że nie ma możliwości za te letnie jabłka kupić złotych lub srebrnych, bądź wybrać jako nagrodę od razu złote lub srebrne zamiast letnich.  

super :) 
    Dla mnie to znikanie monet/innych walut po zakończeniu eventu to jest bez sensu. jeżeli to ma być motywacją walki do upadłego o osiągniecie ilości danej waluty, żeby zdobyć główną nagrodę/sensowną nagrodę to mnie taka polityka nie przekonuje. Niech lepiej te monety i inne waluty diabli porwą :)
    Złotych jabłek mogę kupić 150 a srebrnych dwa. to chyba jakieś żarty. lepiej niech je robaki zjedzą
    Na srebrne nie masz ograniczenia - możesz ich kupić do woli. Na złote jest ograniczenie - max. 150 sztuk.
  • PandaPanda Moderator, Announcement_Rights_CS Posty: 2,139
    Półpasierb (PL1) powiedział(a):
    Witam - Padło juz pytanie za jaką walutę będzie się ulepszać owe magiczne sady - pójdźmy z tym dalej skoro wiemy że będą to dolary:)

Ile bedą kosztować poszczególne poziomy tych dwóch jabłuszek? Bo rozumiem ze ten droższy będzie droższy a ten tańszy będzie drogi....... Chociaż jest to rzadkością to musze pochwalić zespół za ten sad ( obojętnie który) - jest to jeden z nielicznych wypuszczonych ostatnimi czasy budynków który warto mieć.
    Pozdrawiam
    Witam
    Zobacz tu:

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik