Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

NAGRODY

Witam. Od bardzo dawna nie było możliwości kupna za złote jabłka zlotniczkow oraz licencji. Ja wiem że to jest naiwne pytanie i głupi nie jestem ale twórcy gry nie określili się jednoznacznie. Skoro nagrody się zmieniają to czemu losowo od jakiegoś dluuuugiego czasu nie ma możliwości zakupu złotych gratyfikacji? Czyżby losowosc w tym przypadku akurat nie wypadala na najcenniejsze dla niektórych nagrody?
Czemu w parku radości zabrano możliwość kupna licencji za bilety/kupony?
To na serio zniechęca. I co więcej nie skłania mnie do wydawania realnej kasy jak się mi zabiera ordynarnie coś co było za darmo. Nie tędy droga. Ale wiadomo. Każdy nawet taki twórca gry ma prawo myśleć inaczej. Aczkolwiek czy to słuszne rozumowanie? Okaże się na zestawieniu półrocza dochodów firmy.....

Komentarz

• karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Zabrano możliwość kupna licencji i złotniczków, gdyż najwyraźniej  taka jest teraz polityka firmy, która w założeniach przecież ma zarabiać, a nie być fundacją, sponsorującą graczom darmową zabawę. Mieliśmy przez pewien czas możliwość napełniania swoich sakw za darmo (złotniczki i licencje były rozdawane na lewo i prawo), ale widać te czasy odeszły do lamusa.  

Idąc do piekarni, nie oczekujesz chyba, że piekarz da Ci pieczywo za darmo tylko dlatego, że zajrzałeś do sklepu...

Ale żeby nie było: dalej masz możliwość zarabiania złota w grze. Licencje i złotniczki możesz zdobyć w niektórych eventach oraz w skrzyniach, które również są nagrodami. Dostajesz złoto przy awansie na wyższy poziom oraz czasem jako nagrodę za dzienne logowanie. Za złote jabłka możesz kupić legendarne katalizatory, dzięki którym możesz produkować złoto lub licencje. Złoto i różnego rodzaju nagrody premium  możesz dodatkowo wygrać w konkursach na forum i discordzie. Oczywiście nie są to ilości, które umożliwią Ci zbudowanie/wykupienie wszystkiego w krótkim czasie (jak było jeszcze do niedawna), ale jeżeli używasz wygranego złota oszczędnie, to jesteś w stanie na wartościowe opcje uzbierać. 

Pomijam tu fakt, że za srebrne jabłka możemy bez problemu kupić fioletowe karmy, nawozy, humusy, żetony KF, które przecież też normalnie powinniśmy kupować za realną gotówkę.
  • gladia (PL1)gladia (PL1) PL1 Posty: 53
    edytowano 17.04.2023
    To zarabianie, to pisząc żartobliwie, rozbój w biały dzień. Ceny za wirtualne złoto są z kosmosu i wielu graczy za realnie wydane pieniądze mogłoby sobie kupić dziesiątki profesjonalnych gier. Oczywiście nikt nikogo nie zmusza do kupowania złota, ale tym zlotem, co kapnie czasem w grze, niewiele da się zdziałać (jeśli chce się grać na poważnie a nie raz na tydzień posiać kukurydzę i patrzeć jak rośnie ;) bo koszty wszystkiego co wymaga złota, są ogromne. Także ta gra (i pewnie większość tego typu gier) to studnia bez dna. Dlatego zabieranie graczom jeszcze tego, czego jak na lekarstwo, jest niefajne.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Gra złotem to sprawa indywidualna, nigdy w tej grze tego złota bez kupowania za prawdziwe pieniądze nie było tyle, żeby można było walczyć o palmę pierwszeństwa ze złotymi szaleńcami, szastającymi kasą na prawo i na lewo. Zrobiłem sobie kiedyś symulację kosztów gry złotem - polecam tę zabawę choćby dla sportu. Są lepsze inwestycje od gry :) Chociaż to rzecz indywidualna, każdy kupuje co chce

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik