Strona główna Polish Konkursy

Moja przygoda na Tropikalnej Wyspie

DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
edytowano 20.08.2020 w Konkursy

Moja przygoda na Tropikalnej Wyspie 

Zapraszam Was do udziału w kolejnym konkursie forumowym. Waszym zadaniem będzie ułożenie opowiadania do powyższego obrazku.

Konkurs trwa od teraz do 30.08.2020 r. do godziny 20:00.
Wyniki zostaną opublikowane na następny dzień.
Opowiadanie umieszczacie w jednym poście,możecie go dowolnie edytować do czasu zakończenia konkursu.
Zwycięzców wybierzecie sami .Wygrają opowiadania trojga graczy ,z największą liczba polubień.
A każdy ze zwycięzców dostanie po 4000 sztuk złota .Tak więc jest o co powalczyć.
(*Moderator zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu i nagród)
Pozdrawiam,
Diana
Post edited by Diana on

Komentarz

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627

    Ponieważ nikt nie pisze, to zacznę.

    Konterfekt wyspy tropikalnej był wspaniały. Kapłan, który zachwalał nowe życie był jeszcze lepszy. Słowa zachęty do przeprowadzki płynęły szerokim potokiem z jego ust, a w wypowiedziach nie było chwili wahania czy tez drżenia głosu. Przeprowadź się wołał; podaruj sobie lepsze życie!; na naszej wyspie wszystkiego w bród!; wolność i swoboda!

    Kto by nie skorzystał? Miraż niczym nieograniczonego bogactwa zawsze jest w stanie skusić naiwnych. Wielu skorzystało z tej jakże atrakcyjnej oferty.

    Początki zwykle bywają trudne, ale tutaj o dziwo wszystko było w porządku: i ciepło, i palmy i bogactwo. Dobre urodzajne pola,  w bród ryb, słowem sielanka. Nawet władze wyspy były jakieś takie niekonfliktowe zadowalając się raczej szczęściem poddanych niż nie wiadomo jak dużymi zyskami z podatków.

    Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy, a tutaj skończyło się z pojawieniem doradców, którym ten stan się nie spodobał, w szczególności w sprawie słabych dochodów państwa.

    Na początek skończyły się przywileje.

    Chcesz mieć przywileje? – to płać!. Nie stać Cię?- trudno przyjacielu - klepiesz biedę. I pamiętaj, ci co płacą utrzymują cię. A jak się nie podoba, droga z wyspy jest wolna, idź i poszukaj sobie innej.

    Zawsze są tacy, którzy wolą zapłacić i mieć spokój. Jak ten spokój okraszony jest większą władzą i zyskami, tym chętniej płacą. Kasa popłynęła szerokim strumieniem do decydentów.

    Potem pojawiły się nowe przepisy i skończyła się swoboda, wypowiedzi. Masz własne zdanie? Proszę bardzo, ale mów o tym w domu i cicho, żeby nikt cię nie usłyszał. Niepokorni szli za kraty, albo wyeliminowano ich z posiadania prawa głosu na zawsze (dobrze, że mieli zakaz wypowiedzi, bo mogło być gorzej). Podobnie z tymi, którzy apelowali o niepłacenie za przywileje.

    Wszelkie zastrzeżenia i dobre pomysły odbijały się grochem o ścianę. Władza nie dyskutuje z poddanymi, bo nie musi się z niczego tłumaczyć. Już miałem powiedzieć co  o tym myślę, ale....obudziłem się. 

    Okropny sen…brrrr. i włączyłem BF…

  • Czarreq (PL1)Czarreq (PL1) PL1 Posty: 533
    Tajemnicza wyspa

    W pięknym rajskim regionie,
    znajduje się wspaniałe ustronie.
    Głosy ptaków, głośne i urocze,
    gdzieś nad stawem żaba tam rechocze.
    Drinki, palmy, kąpiel w oceanie,
    nie ma na co czekać, zaczynamy pakowanie.
    Z bagażami płynę łódką,
    wiatr powiewa moją bródką.
    Chcąc zaszaleć, czuć przygodę,
    Skaczę na głęboką wodę.
    Już do wyspy kilka chwil,
    Widać plażę i leżaki - wiem to będzie niezły chill.
    Wszędzie czystko, kolorowo,
    pawie kroczą szeregowo.
    Ilość zwierząt oszałamia,
    wszyscy tańczą dziś do rana.
    Jest impreza, dużo ludzi,
    zaraz słońce się obudzi.
    I tak kończy się przygoda,
    a do domu wracać szkoda... 
  • Tropikalna Wyspa.

    Na pewnej Tropikalnej Wyspie żyła Farmerka nazywała się Amelka była przepiękną Kobietą.

    Często była uśmiechnięta i radosna uwielbiała śpiewać z czerwonymi ptaszkami.

    Prowadziła bardzo małe gospodarstwo, żyły w nim dwa rodzaje zwierząt, były to : Tropikalne Kury, oraz Pawie.

    Mieszkała  w małym przepięknym  domku na drzewie.

    Farmerka  zbierała Kokosy i inne owoce,  gromadziła je w skrzynkach.

    Budowała różne rzeczy z drewna i innych materiałów.

    Tworzyła również przepiękne naszyjniki z kwiatków.

    Gdy gospodyni zbierała kokosy jeden spadł jej na głowę, Amelka przestraszyła  i obudziła się w swoim łóżku.

    Był to Tropikalny i fantastyczny sen.

  • trojan (PL1)trojan (PL1) PL1 Posty: 59
    Za górami,lasami,pomiędzy morzami znajduje się tropikalna wyspa z barami,kokosami,plażami.Kiedyś przypadkowo na nią trafilem i przez pewien czas sie super bawiłem.Dużo slońca,piasku,kokosów,ananasów i innych frykasów,uciechy co nie miara.Pięknie było,ale się szybko skończyło.
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Witajcie

    Dziękuję odważnym za udział w konkursie. Czas chyba na odpoczynek od konkursów. Wszyscy którzy wzięli udział otrzymają nagrodę.
    Gratuluję Wam .Nagrody zostaną dopisane do Waszych kont w przeciągu tygodnia.

    Diana
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Witam :)
    Dziś rano nagrody zostały dopisane do kont zwycięzców. Gratuluje raz jeszcze.
    Diana
Ta dyskusja została zamknięta.