Strona główna Polish Sugestie, pochwały i krytyka

Prawdziwa rywalizacja w grze

Witam wszystkie farmerki i farmerow.Czytajac  sugestie odnosnie pkt doswiadczenia chcialem podzielic sie  z Wami moimi przemysleniami. o grze.Otoz problem lezy zupelnie gdzie indziej.W grze nie ma balansu miedzy graczami kupujacymi zloto czy inne subskrypcje a graczami grajacymi free to play.A gra potrzebuje i takich i tych drugich  by zyla.
Obecnie zloto czyni cuda i mozna za ten kruszec zrobic wszystko.Natychmiastowe budowy ,zbiory itd,itp.
Gracz z niskim lvl-em wykupujac za zloto dzialki i je zabudowujac nie ma ochoty isc z lvl-em w gore bo spotka sie  z silniejszymi.Gracz grajacy za dolary chce podniesc lvl by moc wykupic dzialki..I juz widac na starcie problem  z balansem.
Remedium jest takie:Nie mozna wykupic dzialek przed ukonczeniem lvl-a.Gdy zdobedzie poziom moze zdecydowac czy za zloto,czy za dolary
Druga sprawa to skracanie czasu budowy.Klik zlotem i juz  jest.Cuda:)Powinno byc skrocenie czasu o max 50% za zloto.
i trzecia sprawa fioletowe karmy, homusy czy nawozy.Obecnie  zaden gracz nie ma pewnosci ze wygra w co kolwiek.
Czeka  w misjach np sojuszniczych bo nie wiadomo co sie wydarzy gdyz gracz  z jedna obora go pokona przez cuda.
Lekarstwo jest proste.Znerfienie fioletow.Wiadomo ze  wydawca gry musi zarobic wobec tego nalezalo by z fioletow wyprowadzic  skrocenie czasu z 100% a zaimplementowac  np czas max 50%..
Gdyby w innych grach gdzie np lvl-je sie postac i sa  potyczki miedzy graczami,byl magiczny przycisk "zabij przeciwnika za 50 zlota" gdy sobie nie radzisz  to taki tytul jest do zamkniecia..




Komentarz

  • MrocznyŻniwiarz (PL1)MrocznyŻniwiarz (PL1) PL1 Posty: 197
    edytowano 06.03.2020
    No zmartwie Cie bobik ale grałem i gram nie tylko w farme...
    wszystkie gry teraz daza do jak najwiekszego zysku i wszedzie jest mnostwo wszelkich "przyspieszaczy" i "polepszaczy" za waluty premium czy opcji wykoncz przeciwnika natychmiast za tyle i tyle...
    ale co wyroznia farme to fakt ze tutaj jest kompletny brak balansu miedzy graczami premium i free, a ci przeciez takze sa potrzebni aby gra "zyla"
    farma jest gra bardzo droga w porownaniu do innych tytulow, brakuje tu jakiejkolwiek rownowagi, do tego zamiast dbac o graczy co chwile im sie obcina czy zabiera jakies nagrody, vide np zlota rybka, indywidualne nagrody z jarmarku, , park rozrywki,kraina tessy.... wszedzie w tych wydarzeniach pod pozorem ulepszen czy aktualek pozabierano co cenniejsze nagrody w zamian dajac sam chlam....
    niestety panuje tendencja z jednej strony probowania wyciagania kasy a z drugiej zabierania graczom czego sie tylko da , a chyba nie tedy droga...
     wiec nie ma sie co dziwic ze serwer pada i graczy jest coraz mniej...
  • Polemizujac z Slavo ,owszem za wykupienie czegos za prawdziwa kase daje sie graczowi lepsza bron, czy jakis tam ekwipunek.Ale nie daje sie do reki czegos co unicestwia przeciwnika.
    Nie jestem przeciwnikiem zarabiania przez wydawce na grze ,jednak gracze tacy winni miec przewage w jakims tam procencie a nie  w 100%,klik i gotowe.
    Gdyby fiolety mialy czas respawnu 50% czasu to gra wygladala by zupelnie inaczej.
    Drugi fakt zloto jest arcydrogie.
    Coz pozyjemy zobaczymy w jakim kierunku pojdzie gra.
  • haha, no to polemizujmy dalej....
    pokaz mi choc jedna gre w ktorej obecnie nie ma mozliwosci kupna za walute premium  natychmiastowego zakonczenia budowy czegostam, zwerbowania wojska, przyspieszenia ataku czy podobnych rzeczy....
    no ja szczerze mowiac takiej nie kojarze i samo w sobie to moze takie zle nie jest bo przeciez wydawcy na grach chca zarabiac, dla zysku i zarobkow je tworza
    ale zgadzam sie z Toba tak czy inaczej, na farmie brak jakiejkolwiek chocby minimalnej rownowagi miedzy graczami wydajacymi czy nie wydajacymi kasy
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    No niestety w grach online tak już jest, przecież nawet aplikacje na telefon tak mają, ze są wersje z reklamami i bez (jak się zapłaci). Niestety problem jest w tym, o czym piszecie - równowadze (zwanej dawnej przez Zespół balansem). Wygrać z graczami ze złotem nie idzie w niczym, chociaż ja czasem dla sportu robię w wyzwaniach taką akcję, że ogrywam, no niestety używając zaoszczędzonych fioletów, takiego gracza z półki najwyższej. Uprzedzam, fioletów zwykle do rywalizacji nie używam, raczej leżą w magazynie, bo mi się nie chce klikać, klikać i klikać. I tak za dużo w grze jestem.
    Ale wsparcia powinny być jakoś inaczej zbalansowane, żeby dać choć namiastkę rywalizacji
  • Rollo (PL1)Rollo (PL1) PL1 Posty: 90
    edytowano 10.05.2020
    .
    Post edited by Rollo (PL1) on
  • Mirka64 (PL1)Mirka64 (PL1) PL1 Posty: 117
    To jest...kontrowersyjne co piszesz. Nie można wszystkich wrzucać do jednego wora. Jednak w dwóch punktach masz rację - moim zdaniem.
  • Rollo (PL1)Rollo (PL1) PL1 Posty: 90
    edytowano 10.05.2020
    .
    Post edited by Rollo (PL1) on
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    no trochę to nie tak jest, zważywszy koniec wypowiedzi, okazuje się, że przegrywam, bo nie umiem wykorzystać potencjału farmy:)
    jeszcze należy dodać, ze ilość posiadanych budynków tematycznych zależy też od ogólnego wyniku sojuszu, w którym się jest, bo będąc na niższym poziomie, ale  w sojuszu topowym,  można załapać się na niezłe budynki tematyczne, czego każdemu życzę:)
  • Rollo (PL1)Rollo (PL1) PL1 Posty: 90
    edytowano 10.05.2020
    .
    Post edited by Rollo (PL1) on
  • Rollo (PL1)Rollo (PL1) PL1 Posty: 90
    edytowano 10.05.2020
    .
    Post edited by Rollo (PL1) on
  • Witam.Zakladajac temat mialem na mysli co przeszkadza w rywalizacji miedzy nami farmerami.
    Tak Slavo, musza byc zakupy by wydawca mial zysk.I tak tez jest ze taki gracz musi miec przewage i niech sie bawi tak jak lubi.
    Kolega Rol tez ma racje.Graj calymi dniami a wynik jakis kiedys przyjdzie.Grasz 30 min a chcesz duzo to zaplac.Ale  co mnie najbardziej przeszkadza to jeszcze raz napisze.
    Fioletowe wodorosty,karmy czy tam nawozy.
    ta bomba atomowa niszcy rozgrywke.
    Niech juz to zloto zostanie.Klik i juz masz.Ale gdyby fiolety mialy skrocony czas  produkcji do 50% od razu wszystko by sie zmienilo.
    Lepszy w czyms,majac wiecej budynkow takich,czy tam pol ma prawie pewnosc ze jest w tej branzy poprostu lepszy i wygrywa.
    Bo  np.gdybym ja mial wiecej prosiakow a ktos chcialby mnie przebic zlotem to by sie zastanowil czy warto poswiecic z 4000 zlota czy mnie pokonac.A tak  40 karm fioletowych i po sprawie.Zmienilo by sie wszystko we wszystkich wydarzeniach,silosy,mistrzostwa sojusznicze,jarmark.Malo ktory gracz lecialby zlotem bo poprostu by zbankrutowal i kiedys  by gral tym co oferuje gra,
    taka jest moja sugestia dla wydawcow,a napewno przywrocilo by to chociarz troszke "prawdziwej rywalizacji w grze"
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Niestety nie mogę zgodzić się z przykładem ze złotem. Zapewniam Cię, że dla grających złotem 4000 czy nawet 40000 złota w parę minut nie stanowi problemu. Spojrzyj na rankingi w silosie rybnym, mistrzostwach sojuszy, rybkach zł itd. Takiego poziomu gracze na miejscach najwyższych na pewno nie osiągnęli grając dolarami czy nawet fioletami. Po prostu nie da się i już, nawet grając non stop. Najlepszy przykład to spojrzenie na ranking graczy w PD sytuacja jest analogiczna. Nie żebym zazdrościł czy krytykował, każdy gra po swojemu.

    Tu jest jeden wyjątek na razie-wędkarskie PD - mam całkiem niezłe miejsce a złotem w ryby (konkretnie zdobywanie rybnych PD) nie gram. Tu taktyka, której zwolennikiem jest Rollo (pozdrawiam:)) działa. Ale to jeden z niewielu wyjątków, niestety.

    Już kiedyś proponowałem zrobienie eventów wyłącznie za dolary i bez jakichkolwiek przyspieszaczy, zrobienie opcji wyboru (np. przycisk) nie stanowi problemu, trzeba tylko chęci autorów gry. I wtedy premie za grę dostaną Ci którzy siedzą długo na farmie. Chociaż i tak złoci gracze posiadający full wypas osiagnięty za złoto byliby do przodu. Dałoby się to skorygować podziałem na współzawodnictwo na aktualnie posiadane PD, żeby rywalizowali gracze o podobnych poziomach. Taka rywalizacja była w pierwszej edycji ligi partnerskiej, niestety potem zostało to zmienione, (a dlaczego to już o tym pisałem w innym poście, a bana już nie chcę kolejnego:))

  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Tu nie ma zależności czy jest wspomaganie humusem i złotem czy tylko złotem, Ci co lubią rywalizować, Gracze z top sojuszy, zawsze znajdą sposób, by zdobyć te punkty nawet za wszelką cenę i jak napisał Gracz wyżej im nie jest szkoda wydać złota. Ludzie chętnie wydają realne pieniądze na złoto, po za tym jak często utrzymują dobre pozycje w wydarzeniach to dobre nagrody, sporo zdobytych licencji na złoto. Po prostu są ustawieni i mogą wiele. Raczej trzeba by było stworzyć system wydarzeń dla Graczy graniem złotem i bez, wtedy było by sprawiedliwie.
  • MrocznyŻniwiarz (PL1)MrocznyŻniwiarz (PL1) PL1 Posty: 197
    edytowano 15.03.2020
    Rollo (PL1) powiedział(a):
    ODP. Dogberry11
    :) Nie dlatego przegrywasz że nie potrafisz wykorzystać potencjału swoich farm ale dlatego że to co na nich posiadasz nie zapewnia ci odpowiednich możliwości (patrz wyżej brak balansu farmy).
    Co do grania w topowych sojuszach każdy może w nich zagrać ale nie każdy jest w stanie grać na takim poziomie co do niskich poziomów i zdobywania budynków :) Obecnie nie jest do tego potrzebny topowy sojusz ale chęć grania w wydarzeniach w których je można zdobyć . Szybki przykład :
    - mając farmę na 30 poziomie i grając inteligentnie na farmie polarnej można zdobyć polarna zagrodę 
    - grając na niskim poziomie można zdobywać monety mistrzostw za które tez można kupić budynki tematyczne . Dlaczego tego gracze nie robią ? 
    Podsumowując to nie sojusz decyduje co masz ale twoja praca na farmie i chęć walki :) A efektem takiej pracy jest możliwość grania w topowym sojuszu . Ja nie gram od miesiąca moja farma ma trzy lata. :) 


    Musze zgodzic sie z Rollo. U nas na serwerze graczych "złotych" czyli operujacych duzymi ilosciami golda jest jak na lekarstwo, zapewniam Cie ze brakuje ich na zapelnienie dwoch rywalizujacych ze soba u nas topowych sojuszy. Dlatego nie jest prawda ze nie mozna grac w topce nie kupujac zlota czy kupujac je naprawde w niewielkich ilosciach. Spokojnie mozna i w moich soju jest naprawde sporo takich osob Wiadomo wtedy trzeba wlozyc wiecej czasu od gracza premium zeby wykonac jakis narzucony limit, ale spokojnie jest to do wykonania jesli jestes w miare aktywnym graczem. Czasem moga sie one wydawac osobom z zewnatrz dziwnie wysokie ale wez pod uwage ze w takim soju zbierasz za gre duzo nagrod, np za sam udzial w LM jest chyba 30 zlotych skrrzyn... Wiec i mozliwosci zwiekszenia mocy produkcyjnych i zapasow magazynowych sporo. Mnostwo wpada tez z nagrod budynkow specjalnych z wieksza produkcja, wiec i osiagane wyniki duzo lepsze, tak samo takie soje stac na dobre wzmocnienia  bo raczej staraja sie uczyc swoich sojusznikow sposobow zarabiania kasy, czy taktyki gry, bo jej znajomosc moze naprawde znaczaco obnizac koszta osiagniecia bdb wynikow Ja tez juz od jakiegos czasu jestem graczem non premium i bez problemu "wyrabiam normy". wiec mitem jest ze farma jest gra tylko dla bogatych. I prawda tez jest ze liczy sie tez odpowiednia rozbudowa farmy, to bardzo wazne .zwroc chocby uwage na ostatnia "mode" na dziesiatki czy ponad setke pol na glownej... Tacy gracze wydaja kase jedynie na subskrybcje a potrafia wygrac misje z graczami premium bo Ci musieliby sie po prostu sporo naklikac...
    Wiec zapraszam do sprobowania jednak swoich sil  w grze na topce, aktywny gracz na pewno spokojnie sobie poradzi
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Cyt: "I prawda tez jest ze liczy sie tez odpowiednia rozbudowa farmy, to bardzo wazne .zwroc chocby uwage na ostatnia "mode" na dziesiatki czy ponad setke pol na glownej... Tacy gracze wydaja kase jedynie na subskrybcje a potrafia wygrac misje z graczami premium bo Ci musieliby sie po prostu sporo naklikac..."
    Jednak kasę na coś trzeba wydać, właśnie na subskrypcje:)

    No ale ostatecznie wychodzi na to, że grać nie umiem, no trudno wolę głupim zostać do końca. Chyba jednak zostanę przy swojej taktyce, bo nie mam zamiaru śnić o farmie po nocach:))) Korzyści i tak nie są większe od kosztów. Cały czas wnioskuję o eventy bez złota i 
    przyspieszaczy, a wtedy zobaczymy
  • Rollo (PL1)Rollo (PL1) PL1 Posty: 90
    edytowano 10.05.2020
    .
    Post edited by Rollo (PL1) on

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik