Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Zmiany w sposobie komunikacji

Witajcie Farmerzy!
Zapraszam Was do zapoznania się z oficjalnym oświadczeniem Zespołu CM, które możecie przeczytać TUTAJ
Chętnie zapoznamy się z Waszą opinią na temat wprowadzonych zmian.

«1345

Komentarz

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    edytowano 28.06.2019
    No tak, jak się nie potrafi czegoś zrobić, to się likwiduje .Mam propozycję udostępnienia harmonogramu za złoto.
    teraz już niczego nie będzie można zaplanować, gracz stacza się po równi pochyłej
    Przecież jeżeli nie wiem kiedy będzie silos rybny, to za żadne skarby świata go nie zrobię, opamiętajcie się!
    Upały  były w Niemczech ostatnio, ale że tak dały w głowy? No, no, no
    Post edited by Dogberry11 (PL1) on
  • Anka857 (PL1)Anka857 (PL1) PL1 Posty: 7
    czyli nie bedzie kalendarza bf szkoda...:(
  • freelancer (PL1)freelancer (PL1) PL1 Posty: 245
    to chyba żart?  a ta na marginesie prima aprillis jest 1 kwietnia ;-).. pozdrawiam
  • Bedziemy siedziec cały dzien czekac na wiadomosc ,moze to dzis bedzie evend,ms,jarmark LM ,bo niestety nie mamy nic wiecej do roboty,ODECHCIEWA SIĘ GRAC
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy...taka prawda...

    Dobrze że można wszystko zrzucić na pogodę...jeden problem z głowy...nie trzeba się będzie tłumaczyć dlaczego nastąpiły zmiany.
    Jak to dobrze, że zespół wprowadza terapie odzwyczajania się od gry :D:p zresztą zbyt elitarna i kosztowna się stała dla dużej liczby graczy.
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    Chyba Zespół chce, abyśmy pomyśleli o długim urlopie od farmy... a na pewno od intensywnej gry.
    Jakiś czas temu na Twitterze miały być informacje m.in. o fajerwerkach.
    Czasem tam zaglądałam.  A później darowałam sobie, bo nowych inf nie było.
    Na forum chyba niedługo też przestaniemy zaglądać... Kalendarz był jedną z najważniejszych informacji, której wiele osób tu szukało.

    Teraz po wejściu na farmę będzie nas czekać "niespodzianka" - silos, event, może jeszcze coś innego. Może i mistrzostwa sojusznicze będą z zaskoczenia?
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    A to wszystko dla naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać:))
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    ręce opadają....  co prawda keidyś kalendarza nie bylo, ale eventy byly stabilne i wiadomo bylo, jeden się kończy, drugi zaczyna...z wyspami podobnie, nie było problemu tego ogarnąć. Teraz porobili jakieś MS, Śm... wioskowe, i inne, ogarmąć trudno....   Jak nie chcę bysmy grali, to niech zamkną, nedzie spokój. 
  • Daria42 (PL1)Daria42 (PL1) PL1 Posty: 69

    To jeden z najgorszych pomysłów GGS. Odnoszę wrażenie , że przez natłok wydarzeń, którymi zasypaliście graczy, zespół stracił kontrolę nad grą skoro nie wie jakie wydarzenia będą następowały po sobie. Myślę, że ta zmiana odbije się czkawką dla GGS bo wielu graczy po prostu odpuści sobie wydarzenia i eventy.

    PS.  Jeżeli ten system powiadamiania ma wyglądać tak jak w przypadku  meczu na MŚ kobiet to ja wysiadam. Tweet pojawił się 30 min przed rozpoczęciem meczu.

  • Chyba jak wiekszość graczy, tak i mnie ten element zaskoczenia pogodowy wcale nie przypadł do gustu, w zyciu realnym mam na dosc takich efektów pogodowych, żebym jeszcze na grze czekał na  efekty specjalne. Ten brak kalendarza sporo utrudni większości gre, nie mam zamiaru całych ranków czekac na niespodzianke ggs co my bedziemy tam dzis grac, szybciej wykresle wszystkie wydarzenia ze swojego kalendarza gry. Owszem dawniej nie było nic planowane, ale ile było wydarzen wtedy a ile jest dzisiaj?  W tym układzie to nawet nie mam po co sie logowac, skoro nie wiem co mam zebrac, co zasiac, bo nie wiem co tam ggs ma "w pogodzie". A samo siedzenie i czekanie dzien za dniem to raczej bedzie prowadzic do flustracji niz rozrywki.  Kolejny raz GGS swoja amatorszczyzne w tworzeniu gry przedstawiło jako coś pozytecznego dla graczy, szkoda tylko, że my gracze tego nie rozumiemy:(
    Do tego nikt nie pomyślał, że wiekszosc tych eventów jest tak stworzona, ze po 12 h od rozpoczecia nawet nie ma  co zaczynac sie w cos bawic, jesli komus np zalezy na wysokim miejscu :(  do tego sporo pułapów nagród obliczona jest tak, ze zeby je zdobyc trzeba naprawde wydarzenie przesiedzieć od poczatku do końca...  A po 24 h na dobe w tym układzie to niech sobie GGS prowadzi dyzury
  • Myślę, że udar słoneczny należy leczyć... Nikt przy zdrowych zmysłach nie pozbawia graczy podstawowych informacji o nadchodzacych wydarzeniach. To forum BF powinno służyć do komunikacji a nie jakieś tam
    pop-up-y w grze, Facebook i Twitter. Och tak !
  • michdo (PL1)michdo (PL1) PL1 Posty: 124
    Kochani ta zagrywka jest nakierowana tylko na jedno - złoto :) Chcesz osiągnąć wynik , wydarzenie już trwa to podganiaj złotem :)

  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    edytowano 29.06.2019
    A mi wcale nie zabranie kalendarza na forum gdy się pojawił był publikowany raz pod koniec miesiąca lub na początku nowego teraz jest więcej wpisów niż wydarzeń w grze bo ciągle go zmieniają 
    Dla zwykłych graczy niema większego znaczenia kiedy i co pojawi się w grze taka informacja jest nie zbędna dla tych co walczą o czołowe pozycje w każdym wydarzeniu a tam i tak złoto się leje więc nie bardzo rozumiem oburzenie że chodzi o złoto
    .........................................................................................................................................................................................................................
    Post edited by Diana on
  • madllen (PL1)madllen (PL1) PL1 Posty: 116
    No pogratulować!!! Fantastyczna sprawa! Fantastyczna zabawa! i zespół jakże fantastyczny.... i fantastyczne pomysły też ma.....
     
    a co mi przepraszam ma dać info. że np. lejek rybny zacznie się za pół godz?!? toż to pół lejka zdąży minąć zanim łodzie na pierwszą skrzynkę mi wrócą....

    "Więc w dniu, w którym zaczniemy wydarzenie, będziecie pierwszymi, którzy się o tym dowiedzą." (pod warunkiem, że - ja - zaczynam dzień od facebooka czy twittera...- a zapewniam, że nie zaczynam i zaczynać na pewno nie mam zamiaru) - łee no dzięki GGS...jeej!!! cóż za wielka łaska...

    no to ja się tylko zapytam, czy w interesie zespołu jest żebym grała, czy żebym siedziała na facebook'u? bo mi osobiście od zawsze szkoda było czasu na facebooka itp- a na tą grę coraz bardziej zaczyna być mi szkoda czasu....
  • po fali krytyki zapewne zmianę wprowadzą... a wystarczyło chwalić pod niebiosa i była by szansa na niewprowadzenie tego przegenialnego rozwiązania!
    po wejsciu do gry dowiem się że zaczęło się jakieś wydarzenie...hmm.. w sumie można było niektóre przegapić

    dołączam do grupy odpuszczających eventy bo cieżko mieć nałowionych ryb i inne produkcje w pogotowiu gdyż nie wiadomo co nas spotka po wejściu do gry... MASAKRA

  • maRuda (PL1)maRuda (PL1) PL1 Posty: 119
    aż nie mam nic do powiedzenia :blush: - głupota mnie powaliła :worried::dizzy::weary:
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    niunia6111 (PL1) powiedział(a):
    Myślę, że udar słoneczny należy leczyć... Nikt przy zdrowych zmysłach nie pozbawia graczy podstawowych informacji o nadchodzacych wydarzeniach. To forum BF powinno służyć do komunikacji a nie jakieś tam
    pop-up-y w grze, Facebook i Twitter. Och tak !
     Takie działanie to kolejny przykład zwiększania kontroli nad ludźmi. To jest wredne. No nie mam co robić tylko czekać na łaskawą informację jaki event dziś bedzie.
    WinnerKuba44 dobrze napisał.

    Nie zapomniałem jeszcze tych głodnych kawałków, jaki raczono nas szmat czasu temu, że to jest gra strategiczna itp. opowiastkami. Może Zespół poczytałby historię, bo na razie działania przypominają rozszarpywanie własnego dzieła (ciekawe kto z autorów gry tam jeszcze pracuje).

    Nie mam Facebook'a i Twittera i żadna siła mnie do założenia kont tam nie zmusi.
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 29.06.2019
    Przyznam, że mam dość ambiwalentny stosunek do właśnie podjętej przez Zespół decyzji. Bo niby z jednej strony jest to utrudnieniem w planowaniu naszych następnych działań (o czym pisali już użytkownicy wyżej), ale z drugiej na żaden inny event oprócz Święta Ciężkiej Pracy (edycja rybna) na dobrą sprawę w moim przypadku decyzja ta nie ma wpływu. Tak jak napisał farm boy:

    farm boy (PL1) powiedział(a):
    A mi wcale nie zabranie kalendarza na forum gdy się pojawił był publikowany raz pod koniec miesiąca lub na początku nowego teraz jest więcej wpisów niż wydarzeń w grze bo ciągle go zmieniają 
    Dla zwykłych graczy niema większego znaczenia kiedy i co pojawi się w grze taka informacja jest nie zbędna dla tych co walczą o czołowe pozycje w każdym wydarzeniu a tam i tak złoto się leje więc nie bardzo rozumiem oburzenie że chodzi o złoto
    .............................................................................................................................................................................................................................................

    Doszło do tego, że kalendarz na forum to jedno, a wydarzenia w grze to drugie. Ostatnio mieliśmy nawet sytuację, w której kalendarz update'owano już po pojawieniu się eventów w grze...

    Jak wspomniałam problemem jest tylko Silos rybny, ale to tylko dlatego, że założenia łowisk nie dają kontroli graczowi nad tym, co aktualnie na tych łowiskach robi. To nie my decydujemy, jakie ryby i w jakich ilościach łowimy, tylko gra losowo podrzuca nam łowiska, z których możemy skorzystać. I tu trzeba liczyć na szczęście, co przypomina trochę Koło Fortuny, bo albo potrzebne nam łowisko trafimy, albo nie... Gdybyśmy mieli pełną kontrolę nad łowiskami, data rozpoczęcia wydarzenia nie byłaby taka ważna (jak w przypadku pozostałych dwóch Silosów, gdzie to od nas i tylko od nas zależy, co, kiedy i w jakich ilościach produkujemy/zbieramy).

    Jednak jest też druga strona medalu: jesteśmy przyzwyczajani do pewnych praktyk (tu: podawanie konkretnych dat wydarzeń na forum) i teraz wycofanie się z tej praktyki, jest po prostu krokiem wstecz w całościowej ocenie gry. 
    Post edited by Diana on
  • Doris40 (PL1)Doris40 (PL1) PL1 Posty: 159
    WinnerKuba44 (PL1) powiedział(a):
    (...) Owszem dawniej nie było nic planowane, ale ile było wydarzen wtedy a ile jest dzisiaj?  (...)
    Włączając się do dyskusji podpowiem ;-) na początku - a jestem tu już chyba 7 lat albo dłużej - wystarczyło osiem stoisk na wydarzenia, które i tak nie były zapełnione. Eventy tematyczne miały chyba max 5 poziomów (do zrobienia bez złota w zależności od poziomu), trwały 7 dni, a pojawiały się co dwa tygodnie! Przynajmniej człowiek odpoczął... Podobnie jak Dogberry nie mam facebooka, ani twittera i nie zamierzam mieć. Tym bardziej, że obydwa zaczynają umierać śmiercią naturalną. Wystarczy poczytać trochę różne publikacje i zestawienia, żeby zauważyć ten trend w Polsce więc tym bardziej w Niemczech chyba jest to zauważalne. Rozumiem, że GGS oczekuje odejścia ludzi z gry, tak jak odpływają z Face'a do innych mediów. Licencji w lejku nie udało mi się zdobyć, nawet z wyprzedzoną informacją, bo skorupiaki to się pojawiają jakby były ze złota, a nagrody są takie, że przy wyższych poziomach, sorry ale mało atrakcyjne. Czarno widzę swoją przyszłość w tej, grze. Znam takich co już dawno sobie odpuścili... chyba nadszedł czas i na mnie... Życzę powodzenia bijącym się o monumenty, naprawdę nie wiem czy wkład pracy jest tego wart i testować nie będę, bo nie dla mnie liga mistrzowska. Podsumowując - gra sięga dna, a tam jeszcze metry mułu i wodorostów, jest więc szansa, że spadnie jeszcze niżej, czego nam graczom osobiście nie życzę ale widząc w jakim poważaniu mają twórcy nasze zdanie jestem w tym zakresie pesymistką.
  • madllen (PL1)madllen (PL1) PL1 Posty: 116
    edytowano 29.06.2019
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Przyznam, że mam dość ambiwalentny stosunek do właśnie podjętej przez Zespół decyzji. Bo niby z jednej strony jest to utrudnieniem w planowaniu naszych następnych działań (o czym pisali już użytkownicy wyżej), ale z drugiej na żaden inny event oprócz Święta Ciężkiej Pracy (edycja rybna) na dobrą sprawę w moim przypadku decyzja ta nie ma wpływu. Tak jak napisał farm boy:

    farm boy (PL1) powiedział(a):
    A mi wcale nie zabranie kalendarza na forum gdy się pojawił był publikowany raz pod koniec miesiąca lub na początku nowego teraz jest więcej wpisów niż wydarzeń w grze bo ciągle go zmieniają 
    Dla zwykłych graczy niema większego znaczenia kiedy i co pojawi się w grze taka informacja jest nie zbędna dla tych co walczą o czołowe pozycje w każdym wydarzeniu a tam i tak złoto się leje więc nie bardzo rozumiem oburzenie że chodzi o złoto
    .............................................................................................................................................................................................................................................

    Doszło do tego, że kalendarz na forum to jedno, a wydarzenia w grze to drugie. Ostatnio mieliśmy nawet sytuację, w której kalendarz update'owano już po pojawieniu się eventów w grze...

    Jak wspomniałam problemem jest tylko Silos rybny, ale to tylko dlatego, że założenia łowisk nie dają kontroli graczowi nad tym, co aktualnie na tych łowiskach robi. To nie my decydujemy, jakie ryby i w jakich ilościach łowimy, tylko gra losowo podrzuca nam łowiska, z których możemy skorzystać. I tu trzeba liczyć na szczęście, co przypomina trochę Koło Fortuny, bo albo potrzebne nam łowisko trafimy, albo nie... Gdybyśmy mieli pełną kontrolę nad łowiskami, data rozpoczęcia wydarzenia nie byłaby taka ważna (jak w przypadku pozostałych dwóch Silosów, gdzie to od nas i tylko od nas zależy, co, kiedy i w jakich ilościach produkujemy/zbieramy).

    Jednak jest też druga strona medalu: jesteśmy przyzwyczajani do pewnych praktyk (tu: podawanie konkretnych dat wydarzeń na forum) i teraz wycofanie się z tej praktyki, jest po prostu krokiem wstecz w całościowej ocenie gry. 
    moim skromnym zdaniem, brak kalendarza ma wpływ na wszystkie eventy- te małe i te duże też-  może faktycznie nie aż tak znaczący jak w przypadku lejka rybnego, ale zmniejsza nasze szanse we wszystkich...bo skąd mam wiedzieć czy mogę np ustawić sobie dłuższą rozbudowę np na 48 godz- czy mi zespół z wyspą jakąś nie wystrzeli... albo czy mogę o godz 10 zebrać mleko czy inne kaczki, żeby o godz 10,03 przeczytać na facebooku że będzie event do którego np potrzebować będę mleka, albo czy mogę posiać pszenicę czy mi zespół odpali ms lub jarmark.... itp.... a może mam wstrzymywać całą produkcje na farmach i czekać nie wiadomo jak długo (jak było ze sławetnymi fajerwerkami) i wgapiać się w pusty ekran, cierpliwie czekając bo może zespół zaraz da łaskawie znać co ma dzisiaj w planach.... chore to!!! i zwyczajnie głupie- gra (moim zdaniem) polega na GRANIU- nie na patrzeniu "czy mi trawa równo rośnie" na ekranie na którym nic się nie dzieje, bo czekam na info od zespołu....

    ps. poza tym jestem graczem i jak sama nazwa wskazuje jestem tu po to żeby GRAĆ- nie po to żeby siedzieć na facebooku czy innym twitterze- i uważam że wszystkie niezbędne informacje dotyczące gry powinny znajdować się w samej grze!!! bez konieczności odsyłania mnie gdziekolwiek po potrzebne mi informacje... jest to moim zdaniem kompletny brak szacunku dla Gracza i jego czasu i absolutny brak profesjonalizmu ze strony GGS!
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Zgadzam się absolutnie ze wszystkim co zostało mocno podkreślone.

    I tak jak Karadok napisała, brak daty najbardziej się odczuje na lejku rybnym...ponieważ nie może flota stać i czekać w nieskończoność, musi łowić a my zarabiać...

    I wcale tych wydarzeń nie ma tak dużo...żeby był wielki problem, jaki się próbuje nam pokazać, żeby nie można coś ustalić, ale skoro wszystko ma być dopasowane tylko do zysków...a nie logiki i graczy...
    to jest TYLKO GRA...akurat większość nie widzi powodu by rzucać realne życie, po to by lecieć i zbierać wirtualne jabłka do bubla ;)
    Kiedyś robiono porządek -> światowe  1 miesiąca...MS w datach wyznaczonych...eventy co tydzień....wyspy i cukier po kolei...i nieźle szło...silosy raz w miesiącu...szukania wraz z powodem do szukania...

    A nadrabianie złotem nie wypali...bo jak się "spóźnię" to nakicham ;) na wydarzenie...i tyle...

    Już od dawna...zaczynam to w latach liczyć...ma miejsce odpychanie od gry, poprzez zmuszanie graczy do pewnych zachowań...niestety firma musi się liczyć z tym, że być może znajda się wielcy fani...nawet wieloletni...ale większość poczuje się źle, bo nikt nie lubi jak mu się coś narzuca, szczególnie za jego własne pieniądze.
    I tak jak napisał Wojtuś...kto siedzi w grze, ten siedzieć będzie, kogo pasjonują media społecznościowe, może coś szybciej się dowie...jednak jak Dog, Maddlen i inni, dnia od fejsa zaczynać nie mają zamiaru.

    Twitter na forum...który ma rzekomo nam pomagać, może zacznie pomagać, kiedy informacje zostaną podane z sensem....a nie że np. coś się pojawi w ciągu 24 godzin...
  • Kaspaldo (PL1)Kaspaldo (PL1) PL1 Posty: 349
    Wszystkiego się spodziewałem w tej grze ( ukryte zmiany, niespodzianki od zespołu)  a że dopadną kalendarz ......!!!
    Praca w rzeczywistości na roli to faktycznie "fabryka pod gołym niebem" uzależniona od pogody .
    Obecne upały zaszkodziły naszemu zespołowi ,udar słoneczny padł im na mózgi.
    Kalendarz jest potrzebny  tu w grze a nie szukanie na obcych stronach, nie bede pisać dlaczego jest potrzebny , wyżej juz zostało opisane 
    brawo!!! zespole  za głupi pomysł jedynie dla WAS dobry :(
  • sylwia82 (PL1)sylwia82 (PL1) PL1 Posty: 47
    Pomysł dla graczy jest oczywistym utrudnieniem, ale chcę zwrócić uwagę, że dla zespołu to też czysta strata. A to dlatego, że jak gracz spóźni się na event to go w całości odpuści, nawet taki gracz, który by chętnie powalczył o nagrody wiedząc z góry że będzie. Rozumiem pomysły, które mają generować większe zyski dla zespołu, rozumiem choć nie popieram. Ale wymyślić coś co jest niekorzystne dla obu stron to ....dopowiedzcie sobie sami.
  • mika304 (PL1)mika304 (PL1) PL1 Posty: 2,159
    A ja stwierdzam że lepszego idiotyzmu i tak dennego tłumaczenia swojej pomysłowości dawno nie widziałam! Kalendarz likwidować ... ? może jeszcze gwiazdy likwidujecie których nie ma? Bo tak na prawdę kalendarz był pro forma bo co chwile go zmienialiście... zwyczajnie nie chce się Wam podawać bo ludzie się wkurzają za Waszą nie prawdomówność.Po za tym jakim prawem gra ingeruje w naszą prywatę jak facebook? Czemu mamy na silę korzystać z innych stron jak mamy forum jak mamy grę w której powinny być zawierane wszystkie treści do gry! To  ja może będę chodziła jeszcze po rządowych stronach bo tam informacje o kaczkach nadają? Śmiech na sali! Strzelacie sobie w kolano i to porządnie.

    Poprawcie wpierw statek, wyświetlanie kołowego menu,stadninę i inne błędy bez liku natworzone i zgłaszane! Nie wspomnę o supporcie... też do kitu działa.Zabierzcie sobie i w nos wsadźcie  park radości - bubel zupełnie nie opłacalny, Obiecujecie cuda wianki a za chwile się wycofujecie.
    NIE MAM JUŻ DO WAS ŻADNEGO ZAUFANIA klikam se na odpał bez jakiejś spiny bo szkoda mi tracić czas i nerwy na Was.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Szanowne GGS. Ci którzy grają złotem i kasą mają w poważaniu czy event jest ogłoszony, czy nie. Grający normalnie i mają!cy w pamięci normalne zasady gry, pięć razy zastanowią się zanim to zrobią. Ta gra nie stacza się po równi, ona już pędzi. Takie działanie oznacza wg mnie jedno- wycisnąć co się jeszcze da i zaorać. Tak to się skończy.
    Mnie tam ganz egal!
    I jeszcze raz napisze facebook i twitter nie dla mnie. Jak lajki sobie chcecie nabijać, czy jakieś inne głupie ćwierkania- to beze mnie
    A na razie au revoir!
    jadę pochodzić po górach:)
  • Kaspaldo (PL1)Kaspaldo (PL1) PL1 Posty: 349
    Proponuję przenieść na Twittera i fejsa ,wasze ulubione i gorące ofert z tego wszyscy sie beda cieszyc
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Totalna głupota i wielkie lenistwo, kalendarz na forum pomagał farmerom, był bardzo korzystny i potrzebny.
    Wiele osób nie posiada portali społecznościowych. Osobiście na fb posty szybko przemijają a na forum bardzo szybko mogłam odnaleźć.
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Przyznam, że mam dość ambiwalentny stosunek do właśnie podjętej przez Zespół decyzji. Bo niby z jednej strony jest to utrudnieniem w planowaniu naszych następnych działań (o czym pisali już użytkownicy wyżej), ale z drugiej na żaden inny event oprócz Święta Ciężkiej Pracy (edycja rybna) na dobrą sprawę w moim przypadku decyzja ta nie ma wpływu. Tak jak napisał farm boy:

    farm boy (PL1) powiedział(a):
    A mi wcale nie zabranie kalendarza na forum gdy się pojawił był publikowany raz pod koniec miesiąca lub na początku nowego teraz jest więcej wpisów niż wydarzeń w grze bo ciągle go zmieniają 
    Dla zwykłych graczy niema większego znaczenia kiedy i co pojawi się w grze taka informacja jest nie zbędna dla tych co walczą o czołowe pozycje w każdym wydarzeniu a tam i tak złoto się leje więc nie bardzo rozumiem oburzenie że chodzi o złoto
    .............................................................................................................................................................................................................................................

    Doszło do tego, że kalendarz na forum to jedno, a wydarzenia w grze to drugie. Ostatnio mieliśmy nawet sytuację, w której kalendarz update'owano już po pojawieniu się eventów w grze...

    Jak wspomniałam problemem jest tylko Silos rybny, ale to tylko dlatego, że założenia łowisk nie dają kontroli graczowi nad tym, co aktualnie na tych łowiskach robi. To nie my decydujemy, jakie ryby i w jakich ilościach łowimy, tylko gra losowo podrzuca nam łowiska, z których możemy skorzystać. I tu trzeba liczyć na szczęście, co przypomina trochę Koło Fortuny, bo albo potrzebne nam łowisko trafimy, albo nie... Gdybyśmy mieli pełną kontrolę nad łowiskami, data rozpoczęcia wydarzenia nie byłaby taka ważna (jak w przypadku pozostałych dwóch Silosów, gdzie to od nas i tylko od nas zależy, co, kiedy i w jakich ilościach produkujemy/zbieramy).

    Jednak jest też druga strona medalu: jesteśmy przyzwyczajani do pewnych praktyk (tu: podawanie konkretnych dat wydarzeń na forum) i teraz wycofanie się z tej praktyki, jest po prostu krokiem wstecz w całościowej ocenie gry. 
    Brak kalendarza wpłynie na wszystkie eventy. To nieprawda, że tylko na silos rybny
    Pozbieram z farmy przed 8, posieję na polach np. pszenicę, a np o 11 dowiem się, że wystartował silos sojuszniczy albo zwykły... A te silosy zaczynają się od kuku... Wtedy mam 3 wyjścia
    1. czekam, powiedzmy 3 godz, zbieram z pól, sieję kukurydzę i zaczynam silos
    2. kończę złotem pszenicę (i chyba w tym wszystkim właśnie o to chodzi), sieję kukurydzę i zaczynam silos
    3. odpuszczam i nie zaczynam tego eventu (możliwe w przypadku silosu zwykłego, sojuszniczy trzeba kiedyś zacząć bo mój wynik ma wpływ na wynik sojuszu).
    Jest jeszcze 4 możliwość - rano zamiast tej pszenicy posieję kukurydzę, nie będę zbierać, bo może Zespół postanowi tego dnia dać silos. Tylko co zrobić, jak o 15 nic nowego się nie pojawi? Zbierać? Siać coś innego? A jak zbiorę i posieję coś innego a silos pojawi się o 16?
    Ta ostatnia możliwość przypomina mi, jak to kilka lat temu czekało się na architekta. Wtedy nie było wiadomo, kiedy przyjdzie. Jak przychodził to na krótko, w każdej chwili mógł uciec. Więc jak chciałam ulepszyć np. oborę, zostawiałam pustą, czekała na architekta. Nie przynosiła zysku ale jak architekt przyszedł, mogłam ulepszyć tę oborę. 
    Na zwykle eventy (np trwającą aktualnie Tajemniczą Azję) brak kalendarza też wpłynie. Do tej pory mogliśmy przygotować się do pierwszego zadania, teraz nie będzie tej możliwości. W pierwszym zadaniu "Azji" trzeba m.in. zebrać nawóz. Jak wiedziałam, że danego dnia event się zacznie, mogłam ustawić silos tak, aby nawóz był rano gotowy. A teraz, gdy zbiorę rano, ustawię na 10-12 godzin a właśnie dadzą "Azję"? Kończyć złotem? Zacząć event później? Odpuścić?
    Praktycznie na każdy event brak kalendarza wpłynie...
    Park "radości" można zacząć bez względu na to, co mamy posiane na polach. Ale wynik zależy od tego, czy mamy pełne magazyny, czy mamy środki na to, aby dokupić to, czego nam zabraknie. Więc jak zacznie się z zaskoczenia, też będzie trudniej.

    Jakikolwiek kalendarz był lepszy niż nic. Zawsze było wiadomo, że może się zmienić. Ale mniej więcej wiedzieliśmy, co będzie w grze. A teraz to będzie nam zabrane...
    Tylko to gracze dają Zespołowi zarobić... To my decydujemy, czy kupimy kiedyś złoto... To my decydujemy, czy będziemy grać... A Zespół chyba stara się bardzo o to, aby nas zniechęcić do zabawy, do rywalizacji i zachęcić do poszukania czegoś nowego...
  • graz (PL1)graz (PL1) PL1 Posty: 4
    Zastanawiam się ...czemu  ma służyć  brak kalendarza?  Jakie korzyści mam  dać ? :(
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    edytowano 01.07.2019
    Zmiana kalendarza to na lepsze zmiana dla GGS. wprowadza elementy zaskoczenia, które gracze tak uwielbiają. To powinno zadziałać odwrotnie, kiedy GGS zostanie zaskoczone działaniami graczy
    Post edited by Dogberry11 (PL1) on

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik