Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm Porady i Triki

Liga Mistrzowska

magdalenka1978 (PL1)magdalenka1978 (PL1) PL1 Posty: 956
edytowano 23.06.2019 w Porady i Triki
Witajcie ;)

W Mistrzostwach Sojuszniczych pojawiła się nowa liga, więc dla wszystkich ciekawskich ;) postanowiłam zamieścić  przegląd nagród rankingowych, nagród za wysiłek, oraz jak wygląda rozbudowa i poszczególne premie Monumentu. Potencjalnie :D nagrody te, można zdobyć w Lidze Mistrzowskiej ;) jak to wychodzi w praktyce i czy warto, każdy musi ocenić sam ;) 

                                 Masters leagueNagrody ligowe przyznawane wszystkim członkom sojuszuMasters league

Pozycja 1

Trofeum supermistrzów (Village happinessZadowolenie wioski 100%)



Doskonałe drzewo sojuszu (dumne świadectwo zaradności i pracowitości Waszego sojuszu w wiodącej lidze Mistrzostw Sojuszniczych) 
 


1 600 sztuk Monet (*w zależności od pory roku otrzymujecie różne monety, które służą do ulepszania monumentu)


Złoty ogier (zadowolenie 100, zadowolenie wioskiVillage happiness20, wymiary 4x4, jakość )

Punkty sojuszu x 8 000 



Pozycja 1-5

Dwie dowolne nagrody do wyboru spośród poniższych pozycji:
~ Olśniewająca zagroda dla kaczek (poziom 5)
~Ogromna obora (poziom 5)
~Sojuszniczy sad jabłoniowy (poziom 5)
~Sojuszniczy sad wiśniowy (poziom 5)
  
1 Stable Duck duckGiantEffHigh4 StabilnyApple Coop 5Coop cherry 5Cowshed5555



Tajemnicza skrzynia (złoto) x 20 



Pozycja 1-10

Dwie dowolne nagrody do wyboru spośród poniższych pozycji:
~Angielski domek  
~Wiejski kurnik 
~Wiejskie pole
~Użyźnione wiejskie pole
~Urocza wiejska obora
~Wiejskie laboratorium
~Wiejski silos
~Wiejski magazyn
~Wiejski warsztat
~Wiejski kompostownik
~Wiejski młyn
~Wiejski chlew
~Wiejska obora
(Powyżej wymienione nagrody do wyboru są to nakładki zestawu wiejskiej farmy)

 





Pozycja 2-5 

Trofeum supermistrzów (Village happinessZadowolenie wioski 80%)


1280 sztuk Monet (*w zależności od pory roku otrzymujecie różne monety, które służą do ulepszania monumentu)


Punkty sojuszu x 6 000 



Pozycja 6-10

960 sztuk Monet (*w zależności od pory roku otrzymujecie różne monety, które służą do ulepszania monumentu).



Jedna dowolna nagroda do wyboru spośród poniższych pozycji:
~ Olśniewająca zagroda dla kaczek (poziom 5)
~Ogromna obora (poziom 5)
~Sojuszniczy sad jabłoniowy (poziom 5)
~Sojuszniczy sad wiśniowy (poziom 5)

1 Stable Duck duckGiantEffHigh4 StabilnyApple Coop 5Coop cherry 5Cowshed5555

Tajemnicza skrzynia (złoto) x 15 


Punkty sojuszu x 4000 



Pozycja 6-35

Trofeum supermistrzów (Village happinessZadowolenie wioski 50%)




Pozycja 11-20

640 sztuk Monet (*w zależności od pory roku otrzymujecie różne monety, które służą do ulepszania monumentu)


Tajemnicza skrzynia (złoto) x 10 




Pozycja 11-35

Jedna dowolna nagroda do wyboru spośród poniższych pozycji:
~ Olśniewająca zagroda dla kaczek (poziom 1)
~Ogromna obora (poziom 1)
~Sojuszniczy sad jabłoniowy (poziom 1)
~Sojuszniczy sad wiśniowy (poziom 1)

1 Stable Duck duckGiantEffHigh0 Stabilny Coop Apple 1Coop cherry 1Cowshed1111 1


Jedna dowolna nagroda do wyboru spośród poniższych pozycji:
~Angielski domek  
~Wiejski kurnik 
~Wiejskie pole
~Użyźnione wiejskie pole
~Urocza wiejska obora
~Wiejskie laboratorium
~Wiejski silos
~Wiejski magazyn
~Wiejski warsztat
~Wiejski kompostownik
~Wiejski młyn
~Wiejski chlew
~Wiejska obora
(Powyżej wymienione nagrody do wyboru, są to nakładki zestawu wiejskiej farmy)




Pozycja 21-35 

320 szt. Monet (*w zależności od sezonu otrzymujecie różne monety, które służą do ulepszania monumentu).


Tajemnicza skrzynia (złoto) 5 szt.


Punkty sojuszu x 3 000 



***************************************************************************************************************************************
Nagrody za wysiłek 

1. Super humus x 10 
2. Monety nowej ligi x 30 
3. Żeton do koła fortuny x 10 
4. Jedna dowolna nagroda do wyboru (  żetony konstrukcyjne x 18, super karma dla kur x 20, super karma dla świń x 20, super karma dla krów x 20)
5. Monety nowej ligi x 50 
6. Nasiona słonecznika x 10 
7. Nasiona opuncji x 20 
8. Super karma dla świń x 100 
9. Części dekoracji x 1 000 
10. Monety nowej ligi x 70 
11. Nasiona lilii wodnych x 20 
12. Szczęśliwa moneta x 5 000
13. Punkty sojuszu x 1 000
14. Super karma dla krów x 160 
15. Monety nowej ligi x 100
16. Nasiona orchidei x 10
17. Jedna dowolna nagroda do wyboru (  żetony konstrukcyjne x 22, super karma dla kur x 20, super karma dla świń x 20, super karma dla krów x 20)
18. Nasiona trąb anielskich x 10
19. Żeton do koła fortuny x 15
20. Monety nowej ligi x 130
21. Super nawóz x 300
22. Punkty sojuszu x 1500
23. Tajemnicza skrzynia x 20
24. Części dekoracji x 2 000 
25. Monety nowej ligi x 160
26. Nakładka otwarty chlew
27. Jedna dowolna nagroda do wyboru (  żetony konstrukcyjne x 24, super karma dla kur x 20, super karma dla świń x 20, super karma dla krów x 20)
28. Humus szklarniowy z wodorostów x 10
29. Nawóz z wodorostów x 60
30.  Monety nowej ligi x 210
31. Żeton do koła fortuny x 20
32. Karma z wodorostów x 100
33. Płynny nawóz z wodorostów x 50
34. Tajemnicza skrzynia (brąz) x 10
35. Monety nowej ligi x 250 
36. Super humus x 30 
37. Nasiona złotniczka  x 4
38. Jedna dowolna nagroda do wyboru (  żetony konstrukcyjne x 38, super karma dla kur x 30, super karma dla świń x 30, super karma dla krów x 30)
39. Tajemnicza skrzynia (srebro) x 10
40. Monety nowej ligi x 300
41. Nasiona magicznej fasolki x 40
42. Karma z wodorostów x 200
43. Licencja na wydobycie złota x 2
44.  Tajemnicza skrzynia (złoto) x 5
45. Monety nowej ligi x 400
46.  Legendarny katalizator x 10
47. Humus z wodorostów x 10
48. Jedna dowolna nagroda do wyboru ( nakładka: prosty indyjski dom lub wyszukany indyjski dom)
49. Big Farm na lodzie ( dekoracja: wymiar 3x3, zadowolenie 60, zadowolenie wioski 10, jakość 9)
50. Monety nowej ligi x 700.
51. Drzewo doskonałości (dekoracja: wymiar 4x4, zadowolenie 80, zadowolenie wioski 80, jakość s)

*Jakość  w dekoracji informuje nas, że takiej dekoracji nie możemy ani ulepszyć, ani zdemontować na części ;)


******************************************************************************************************************************************
                                                                                      Monument 

                                                                       


Monument ulepszamy za monety nowej ligi, każdy poziom ulepszenia kosztuje 500 monetek.
Możliwość ulepszenia aż w 8 kategoriach :

1. Zwiększ zadowolenie na farmie zapewniane przez ten monument.
2. Zwiększ zadowolenie w wiosce zapewniane przez ten monument.
3. Odblokuj automatyczną produkcję karmy z wodorostów i zmniejsz czas produkcji. (5 sztuk karmy z wodorostów!!!!!)
4. Zwiększ produkcję roślin brzegowych na Twojej głównej farmie.
5. Zwiększ produkcję obornika w stajniach Twojej głównej farmy. 
6. Zwiększ produkcję jajek w kurnikach.
7. Zwiększ produkcję świń w chlewach.
8. Zwiększ produkcję mleka w oborach.

Na poniższym zrzucie wpisałam wartości poszczególnych ulepszeń ;)  Premie z ulepszeń rzucają na kolana :D szczególnie ilość karmy z wodorostów, 5 sztuk karmy co X godzin!!!! :D 

Po wykupieniu pola ulepszenia w danej kategorii, prostokącik premii zmienia kolor na zielony ;)

A tak wygląda koszmarny świniaczek, który jest w trakcie produkowania aż 5 sztuk karmy z wodorostów :D 


P.S. Ogromne podziękowania dla @~~Mona~~ (INT1) za udostępnienie mi informacji na temat nowej ligi :*<3B) 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie o:)
magdalenka1978

Post edited by magdalenka1978 (PL1) on

Komentarz

  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Nie wiem, po co robić "poradnik", a potem go wyśmiewać... Szczególnie, że to wyśmiewanie za chwilę będzie "przez łzy", gdy sobie pewne rzeczy policzymy :D

    Spójrzmy na te "marne" ulepszenia monumentu:

    Oczywiście rozpatruję opcję max, czyli 20%, ponieważ w pierwszej kolejności większość "Mistrzowskoligowców" zacznie od mleka na 20% :).

    I tak mała obórka zajmuje tyle samo miejsca, co monument (5x5). Jedna taka obórka, daje 100% mleka. Monument na każdą już stojącą obórkę daje 20%, czyli na każde 5 obórek monument działa jak jedna dodatkowa obórka... Wniosek? Jeżeli mam przynajmniej 5 obórek, to monument działa jak jedna dodatkowa, ale jeżeli mam 10 obórek, to monument działa już jak 2 dodatkowe obórki, przy czym miejsca zajmuje jak jedna :). Jeżeli mam 15, to działa jak 3... I teraz tak sobie pomyślmy... A co się stanie, jak użyjemy karmy premium i poprosimy sojuszników o światełka, i włączymy wzmocnienie z garażu, a mamy pół farmy w małych obórkach...? Dalej premie "rzucają na kolana"? 

    Podobne przeliczenie można zrobić dla świnek. Też wyjdzie 5 (zawsze wyjdzie 5, bo to przecież 20% :)) Jednak monument miejsca zajmuje mniej niż chlew i może działać też na mleko, nawóz, kurze jaja, brzegowe, będzie dawał również zadowolenie jak dekoracja i dodatkowo produkował fioletową karmę... Jasne "tylko" 5 i tylko co 8 godzin, ale z drugiej strony to 15 dziennie tylko za to, że monument stoi na naszej farmie i daje bonusy do mleka... Nie wiem, jak Wy, ale dla mnie to taki bonus logowania. Robi się sam, moich zasobów nie pobiera - co na tym tracę?

    Ogólnie, im więcej ulepszeń, tym lepsze działanie. Możemy przez całe lato zbierać monety (i jeżeli nie przepadają), to możemy nawet zmagazynować je na przyszły letni sezon i przyszły monument (ryzyko? oczywiście, ale może się opłacić :)). Na zakończenie sezonu możemy zdecydować, co ulepszyć (bo przecież nie musimy tego robić od razu) i czy nam się to opłaca... A miejsce monumentu to tylko 1 mała obórka... I jedyny problem, to tylko mała ilość zdobywanych monet - nie wszyscy będą mogli ulepszyć wszystko... 
     
    Wygląd? Cóż, to rzecz gustu... 

    Dygresja: bardzo to zabawne, że monument wyśmiewa ktoś, kto właśnie zmienił sojusz, by w następnych MS mieć szansę zagrania w lidze mistrzowskiej :D Szczególnie, że jak widać, oprócz monumentu dostajemy również inne nagrody i to za sam fakt bycia w Lidze Mistrzowskiej, bo najgorszy z najlepszych również dostaje nagrody, nawet jeżeli nie zrobi żadnych punktów...


  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Cóż za riposta, brawo!
    matematyki nie da się oszukać, problem oczywiście w żetonach/monetach, ale gra warta świeczki, oprócz tego co pisałem, że to dzielenie kolejne, graczy przez GGS
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Cześć @magdalenka1978 (PL1)
    Dziękujemy za podzielenie się z Nami informacjami odnośnie nagród w nowej Lidze Mistrzowskiej. Doceniając trud jaki włożyłaś w przygotowanie informacji o nagrodach i wcześniejszej o ogrodzie ,razem z Tomem postanowiliśmy przyznać Ci upominek w postaci 5000 tysięcy sztuk złota.
    Pozdrawiamy,
    Diana i Tom
  • Witam

    @Diana, @TOM dziękuję :)


    Z całym szacunkiem droga @karadok (PL1), tak na marginesie przede wszystkim nie jest to poradnik. Tylko tak jak zauważyła moderatorka jest to tylko spis informacji. Nie ma tu żadnych rad.
    Tak jak napisałam wyżej, czy monument warty jest włożonego trudu by go zdobyć, ocenić musicie sobie sami :)
    Ton mojej wypowiedzi nie był absolutnie prześmiewczy, jedynie pozwoliłam sobie w sposób żartobliwy wyrazić moją opinię na temat nowego monumentu. O ile nagrody rankingowe są całkiem niezłe, to nie potrafię sobie w żaden sposób tego wyobrazić, by postawić aż 4 pomniki w ciągu roku na farmie, a w kolejnym następne itd....
    Miłego dnia życzę ;)


  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Nie wiem, po co robić "poradnik", a potem go wyśmiewać... Szczególnie, że to wyśmiewanie za chwilę będzie "przez łzy", gdy sobie pewne rzeczy policzymy :D

    Spójrzmy na te "marne" ulepszenia monumentu:

    Oczywiście rozpatruję opcję max, czyli 20%, ponieważ w pierwszej kolejności większość "Mistrzowskoligowców" zacznie od mleka na 20% :).

    I tak mała obórka zajmuje tyle samo miejsca, co monument (5x5). Jedna taka obórka, daje 100% mleka. Monument na każdą już stojącą obórkę daje 20%, czyli na każde 5 obórek monument działa jak jedna dodatkowa obórka... Wniosek? Jeżeli mam przynajmniej 5 obórek, to monument działa jak jedna dodatkowa, ale jeżeli mam 10 obórek, to monument działa już jak 2 dodatkowe obórki, przy czym miejsca zajmuje jak jedna :). Jeżeli mam 15, to działa jak 3... I teraz tak sobie pomyślmy... A co się stanie, jak użyjemy karmy premium i poprosimy sojuszników o światełka, i włączymy wzmocnienie z garażu, a mamy pół farmy w małych obórkach...? Dalej premie "rzucają na kolana"? 

    Podobne przeliczenie można zrobić dla świnek. Też wyjdzie 5 (zawsze wyjdzie 5, bo to przecież 20% :)) Jednak monument miejsca zajmuje mniej niż chlew i może działać też na mleko, nawóz, kurze jaja, brzegowe, będzie dawał również zadowolenie jak dekoracja i dodatkowo produkował fioletową karmę... Jasne "tylko" 5 i tylko co 8 godzin, ale z drugiej strony to 15 dziennie tylko za to, że monument stoi na naszej farmie i daje bonusy do mleka... Nie wiem, jak Wy, ale dla mnie to taki bonus logowania. Robi się sam, moich zasobów nie pobiera - co na tym tracę?

    Ogólnie, im więcej ulepszeń, tym lepsze działanie. Możemy przez całe lato zbierać monety (i jeżeli nie przepadają), to możemy nawet zmagazynować je na przyszły letni sezon i przyszły monument (ryzyko? oczywiście, ale może się opłacić :)). Na zakończenie sezonu możemy zdecydować, co ulepszyć (bo przecież nie musimy tego robić od razu) i czy nam się to opłaca... A miejsce monumentu to tylko 1 mała obórka... I jedyny problem, to tylko mała ilość zdobywanych monet - nie wszyscy będą mogli ulepszyć wszystko... 
     
    Wygląd? Cóż, to rzecz gustu... 

    Dygresja: bardzo to zabawne, że monument wyśmiewa ktoś, kto właśnie zmienił sojusz, by w następnych MS mieć szansę zagrania w lidze mistrzowskiej :D Szczególnie, że jak widać, oprócz monumentu dostajemy również inne nagrody i to za sam fakt bycia w Lidze Mistrzowskiej, bo najgorszy z najlepszych również dostaje nagrody, nawet jeżeli nie zrobi żadnych punktów...


    Cześć
    Bardzo proszę o uszanowanie czyjejś pracy. Przeczytałam wpis magdalenki 1978 bardzo uważnie i nie zauważyłam w nim żadnej złośliwości .A Twoja dygresja jest nie na miejscu.
    Diana
Ta dyskusja została zamknięta.