Strona główna Polish Problemy techniczne i błędy

Wzmocnienia - Jarmark

karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
edytowano 29.03.2019 w Problemy techniczne i błędy
Chciałabym zgłosić sprawę wzmocnień w wioskowym jarmarku. Niestety włączenie wzmocnień indywidualnych blokuje włączenie wmocnień sojuszowych. Tak nie powinno być - bo po co rozdzielenie wzmocnień, gdy tak naprawdę indywidualnych włączać się nie opłaca (zyskuje tylko jedna osoba, a nie cały sojusz...). Proszę więc Moderatorów o przekazanie odpowiedzialnym informacji o błędzie. Wzmocnienia powinny działać tak, jak w innych wydarzeniach (możliwość włączenia przez sojusz wzmocnienia sojuszowego dla wszystkich oraz przez jednostkę wzmocnienia indywidualnego tylko dla siebie) i oczywiście nie powinny się wykluczać. 
«1

Komentarz

  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Chciałabym zgłosić sprawę wzmocnień w wioskowym jarmarku. Niestety włączenie wzmocnień indywidualnych blokuje włączenie wmocnień sojuszowych. Tak nie powinno być - bo po co rozdzielenie wzmocnień, gdy tak naprawdę indywidualnych włączać się nie opłaca (zyskuje tylko jedna osoba, a nie cały sojusz...). Proszę więc Moderatorów o przekazanie odpowiedzialnym informacji o błędzie. Wzmocnienia powinny działać tak, jak w innych wydarzeniach (możliwość włączenia przez sojusz wzmocnienia sojuszowego dla wszystkich oraz przez jednostkę wzmocnienia indywidualnego tylko dla siebie) i oczywiście nie powinny się wykluczać. 
    Cześć
    Poproszę o zrzut ekranu.
    Diana
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Wygląda to w następujący sposób:

    Mogę włączyć wzmocnienia dla siebie i dla sojuszu:



    Włączam wzmocnienie indywidualne, które sobie leci (mogę je nawet zwiększyć w czasie jego trwania :)):



    I po zakończeniu czasu wzmocnienia mam coś takiego:



    Ok, swoje indywdualne wyrzystałam, ale sojuszowe przy okazji też!!!


  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 29.03.2019
    Przepraszam, że post pod postem, ale to kolejny aspekt "zamieszania" ze wzmocnieniami. Tutaj już polski serwer i sytuacja, gdzie nie mogę wykorzystać wzmocnień idywidualnych, bo ktoś inny już je sobie wykorzystał pod moją nieobecność (jak widać zalogowałam się zbyt późno i w obecnym wyzwaniu wzmocnienia są dla mnie zablokowane):



    Sojuszowe również są zablokowane, więc widać włączenie souszowych również blokuje włączenie indywidualnych... (zaznaczam - gdy były włączone, nie byłam zalogowana, więc z nich nie skorzystałam - podejrzewam również, że moje wzmocnienia (jak i sojuszowe) mogły zostać zablokowane przez włączone indywidualne wzmocnienia innych sojuszników).

    tu zablokowane sojuszowe:


  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    edytowano 29.03.2019
    Cześć
    Bardzo dziękuje za zrzuty ekrany ,przekaże je do Zespołu gry .Odpowiedz zapewne będzie w poniedziałek jak ją dostane to zamieszczę . Na razie spróbuj wyczyścić ciasteczka ,historie przeglądania, 
    Diana
  • aurelka40 (PL1)aurelka40 (PL1) PL1 Posty: 103
    a ja mam pytanie pojawily sie % po rubryce czolnek wlasnie wskoczyly u kiklu naszch graczy ale nie bardzo wiemy do  czego jest ten odnosnik i czego dotyczy
  • TOMTOM Guest, PL1 Posty: 412
    aurelka40 (PL1) powiedział(a):
    a ja mam pytanie pojawily sie % po rubryce czolnek wlasnie wskoczyly u kiklu naszch graczy ale nie bardzo wiemy do  czego jest ten odnosnik i czego dotyczy
    Witaj, są to % wykręcone w kole fortuny.

    Pozdrawiam
  • to super ze dowiadujemy się o takiej możliwości po fakcie :/
    to samo z blokowaniem wzmocnień - zajma sie tym w poniedziałek czyli po jarmarku! jak zwykle puszczają nowość i biorą sobie kilka dni wolnego :/
    w działaniach nie widać kto rzuca wyzwanie oczywiście zajmą się tym kiedyś to po co bubla dawali w ogóle do gry??
  • MIKRUS01 (PL1)MIKRUS01 (PL1) PL1 Posty: 36
    Mam pytanie , co oznacza czas podawany w tabeli wyników osobistych
  • TOMTOM Guest, PL1 Posty: 412
    Karolineczka7 (PL1) powiedział(a):
    to super ze dowiadujemy się o takiej możliwości po fakcie :/
    to samo z blokowaniem wzmocnień - zajma sie tym w poniedziałek czyli po jarmarku! jak zwykle puszczają nowość i biorą sobie kilka dni wolnego :/
    w działaniach nie widać kto rzuca wyzwanie oczywiście zajmą się tym kiedyś to po co bubla dawali w ogóle do gry??
    Problem blokowania wzmocnień występował też wcześniej. Niestety nie pozostaje nam nic innego jak przeprosić za niedogodności.... Niestety jako moderatorzy możemy tylko przekazywać informację od Was o problemach a nie mam wpływu na ich rozwiązywanie. Mamy nadzieję że w kolejnym Jarmarku będzie wszystko działać poprawnie. Wzmocnienia w kole można było zdobywać już wcześniej, nie były one wtedy wyświetlane.

    MIKRUS01 (PL1) powiedział(a):
    Mam pytanie , co oznacza czas podawany w tabeli wyników osobistych
    Jest to czas przez jaki gracz korzystał z wykupionych wzmocnień.
  • Sensei (PL1)Sensei (PL1) PL1 Posty: 3,162
    edytowano 31.03.2019
    TOM powiedział(a):
    MIKRUS01 (PL1) powiedział(a):
    Mam pytanie , co oznacza czas podawany w tabeli wyników osobistych
    Jest to czas przez jaki gracz korzystał z wykupionych wzmocnień.
    Chciałbym dopytać z wykupionych czyli jeśli gracz kupi swoje albo dla sojuszu ?
  • TOMTOM Guest, PL1 Posty: 412
    Podawane są tam zarówno wzmocnienia wykupione indywidualnie jak i dla sojuszu.
    Pozdrawiam
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    TOM powiedział(a):
    Karolineczka7 (PL1) powiedział(a):
    to super ze dowiadujemy się o takiej możliwości po fakcie :/
    to samo z blokowaniem wzmocnień - zajma sie tym w poniedziałek czyli po jarmarku! jak zwykle puszczają nowość i biorą sobie kilka dni wolnego :/
    w działaniach nie widać kto rzuca wyzwanie oczywiście zajmą się tym kiedyś to po co bubla dawali w ogóle do gry??
    Problem blokowania wzmocnień występował też wcześniej. Niestety nie pozostaje nam nic innego jak przeprosić za niedogodności.... Niestety jako moderatorzy możemy tylko przekazywać informację od Was o problemach a nie mam wpływu na ich rozwiązywanie. Mamy nadzieję że w kolejnym Jarmarku będzie wszystko działać poprawnie. Wzmocnienia w kole można było zdobywać już wcześniej, nie były one wtedy wyświetlane.

    MIKRUS01 (PL1) powiedział(a):
    Mam pytanie , co oznacza czas podawany w tabeli wyników osobistych
    Jest to czas przez jaki gracz korzystał z wykupionych wzmocnień.
    Ale to nieprawda. Mam pokazane, że czas trwania wzmocnień u mnie to ponad 2h, ale ja żadnych wzmocnień nie kupowałam. Osobiście podejrzewam, że jest to czas wzmocnień uzbierany z nagród za wysiłek (tych niby sojuszowych). Bo te nagrody moim zdaniem również zdobywamy indywidualnie, chociaż teoretycznie są dla całego sojuszu:



    Niestety nie mamy żadnej informacji, ile punktów należy zdobyć, by dane "wsparcie" osobiście otrzymać, więc nie mogę potwierdzić tej teorii, ale swoją opinię bazuję na fakcie, że swój czas "zdobyłam" poprzez osiągnięcie ponadprzeciętnego (dla mnie ponadprzeciętnego ;)) wyniku punktowego w jednym wyzwaniu. I wtedy nagle czas mi się pojawił...
  • TOMTOM Guest, PL1 Posty: 412
    edytowano 31.03.2019
    karadok (PL1) powiedział(a):
    TOM powiedział(a):
    Karolineczka7 (PL1) powiedział(a):
    to super ze dowiadujemy się o takiej możliwości po fakcie :/
    to samo z blokowaniem wzmocnień - zajma sie tym w poniedziałek czyli po jarmarku! jak zwykle puszczają nowość i biorą sobie kilka dni wolnego :/
    w działaniach nie widać kto rzuca wyzwanie oczywiście zajmą się tym kiedyś to po co bubla dawali w ogóle do gry??
    Problem blokowania wzmocnień występował też wcześniej. Niestety nie pozostaje nam nic innego jak przeprosić za niedogodności.... Niestety jako moderatorzy możemy tylko przekazywać informację od Was o problemach a nie mam wpływu na ich rozwiązywanie. Mamy nadzieję że w kolejnym Jarmarku będzie wszystko działać poprawnie. Wzmocnienia w kole można było zdobywać już wcześniej, nie były one wtedy wyświetlane.

    MIKRUS01 (PL1) powiedział(a):
    Mam pytanie , co oznacza czas podawany w tabeli wyników osobistych
    Jest to czas przez jaki gracz korzystał z wykupionych wzmocnień.
    Ale to nieprawda. Mam pokazane, że czas trwania wzmocnień u mnie to ponad 2h, ale ja żadnych wzmocnień nie kupowałam. Osobiście podejrzewam, że jest to czas wzmocnień uzbierany z nagród za wysiłek (tych niby sojuszowych). Bo te nagrody moim zdaniem również zdobywamy indywidualnie, chociaż teoretycznie są dla całego sojuszu:



    Niestety nie mamy żadnej informacji, ile punktów należy zdobyć, by dane "wsparcie" osobiście otrzymać, więc nie mogę potwierdzić tej teorii, ale swoją opinię bazuję na fakcie, że swój czas "zdobyłam" poprzez osiągnięcie ponadprzeciętnego (dla mnie ponadprzeciętnego ;)) wyniku punktowego w jednym wyzwaniu. I wtedy nagle czas mi się pojawił...

    powiedział(a):
    Karolineczka7 (PL1) powiedział(a):
    to super ze dowiadujemy się o takiej możliwości po fakcie :/
    to samo z blokowaniem wzmocnień - zajma sie tym w poniedziałek czyli po jarmarku! jak zwykle puszczają nowość i biorą sobie kilka dni wolnego :/
    w działaniach nie widać kto rzuca wyzwanie oczywiście zajmą się tym kiedyś to po co bubla dawali w ogóle do gry??
    Problem blokowania wzmocnień występował też wcześniej. Niestety nie pozostaje nam nic innego jak przeprosić za niedogodności.... Niestety jako moderatorzy możemy tylko przekazywać informację od Was o problemach a nie mam wpływu na ich rozwiązywanie. Mamy nadzieję że w kolejnym Jarmarku będzie wszystko działać poprawnie. Wzmocnienia w kole można było zdobywać już wcześniej, nie były one wtedy wyświetlane.

    MIKRUS01 (PL1) powiedział(a):
    Mam pytanie , co oznacza czas podawany w tabeli wyników osobistych
    Jest to czas przez jaki gracz korzystał z wykupionych wzmocnień.
    Ale to nieprawda. Mam pokazane, że czas trwania wzmocnień u mnie to ponad 2h, ale ja żadnych wzmocnień nie kupowałam. Osobiście podejrzewam, że jest to czas wzmocnień uzbierany z nagród za wysiłek (tych niby sojuszowych). Bo te nagrody moim zdaniem również zdobywamy indywidualnie, chociaż teoretycznie są dla całego sojuszu:



    Niestety nie mamy żadnej informacji, ile punktów należy zdobyć, by dane "wsparcie" osobiście otrzymać, więc nie mogę potwierdzić tej teorii, ale swoją opinię bazuję na fakcie, że swój czas "zdobyłam" poprzez osiągnięcie ponadprzeciętnego (dla mnie ponadprzeciętnego ;)) wyniku punktowego w jednym wyzwaniu. I wtedy nagle czas mi się pojawił...
    Wchodząc w pomoc Jarmarku Sojuszniczego po przełączeniu na stronę nr 5 mamy następującą informację:


    Punkty wykupione za złoto zarówno osobiste jak i sojusznicze napewno też są tam dopisywane.

    Pozdrawiam
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    To mógłbyś się dowiedzieć dokładnie, co składa się na ten czas? Bo o ile wiem, że wzmocnienie można zdobyć lub kupić, o tyle rozgryzienie tabeli z wynikami indywidualnymi (czas wzmocnienia) już takie proste dla mnie nie jest. Czas pojawił się u mnie nagle - po rozegranych kilku wyzwaniach (jak opisałam wyżej). Do tamtej pory był 0:00:00. Teraz (nie wiem dokładnie kiedy) mam już tego czasu ok 6h... Skąd? Nie mam pojęcia, bo jak również wspominałam żadnych wzmocnień nie kupowałam (ani sojuszowych, ani indywidualnych). A przyznam, że chciałabym to zrozumieć. Szczególnie, że również nie wiem, czy z tego czasu skorzystałam/korzystam i kiedy. Jakoś to wszystko dzieje się jakby za moimi plecami... :(
  • TOMTOM Guest, PL1 Posty: 412
    Postaramy się dowiedzieć jaki jest dokładnie mechanizm naliczania tych minut i przekazać Wam jutro informację.

  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Dziękuę, Tom :). W takim razie czekam z niecierpliwością na wieści.
  • Wioskowy jarmark dobiega końca ,wciąż nie wiadomo kto rzuca wyzwanie ,czy ktos wogóle zamierza coś z tym zrobić ????
  • TOMTOM Guest, PL1 Posty: 412
    Dorota11115Play (PL1) powiedział(a):
    Wioskowy jarmark dobiega końca ,wciąż nie wiadomo kto rzuca wyzwanie ,czy ktos wogóle zamierza coś z tym zrobić ????
    Po południu mamy otrzymać wiadomość odnośnie czasów wzmocnień, skąd dokładnie się biorą.
    W sprawie osoby rzucającej wyzwanie w tej edycji zapewne nie zostanie już to poprawione....
  • Ja nie wykupiłam żadnych wzmocnień ..a nalicza mi czas,...jakby za to że aktywnie dorzucam do wyzwań w ..więc to chyba nie wzmocnienia za złoto..podobnie inne aktywne osoby w sojuszu..
  • TOMTOM Guest, PL1 Posty: 412
    Otrzymałem odpowiedź i jest tam wpisywany również czas zdobywany podczas zapełniania pomarańczowego paska podczas robienia wyzwania przez danego gracza.
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 01.04.2019
    TOM powiedział(a):
    Otrzymałem odpowiedź i jest tam wpisywany również czas zdobywany podczas zapełniania pomarańczowego paska podczas robienia wyzwania przez danego gracza.
    Również... A co wpisane jest jeszcze? Czy mógłbyś podać nam całą listę? 

    I kolejne pytanie: wzmocnienie zdobywane w kole fortuny - jak dokładnie działa? (jest indywidulne? sojuszowe? działa cały czas, czy tylko przez pewien czas..)
  • TOMTOM Guest, PL1 Posty: 412
    Na to wzmocnienie składa się wykupione za złoto wzmocnienie indywidualne, wzmocnienie sojusznicze oraz to zdobyte za uzupełnianie pomarańczowego paska.

    Pozostałe informacje jakie otrzymaliśmy:
    System wzmocnień składa się z jednostek wypracowanych podczas realizacji wyzwania (nagrody wsparcie za wyzwanie) oraz wzmocnienia zdobyte podczas innych wydarzeń np koła fortuny.
    Wzmocnienie zdobyte z koła działa natychmiastowo, natomiast te zdobywane za wyzwanie zaczynają działać dopiero po zakończeniu trwającego wyzwania. (działają w kolejnych wyzwaniach do końca Jarmarku.

    Czas wzmocnienia:
    Czas wzmocnienia można zdobyć w wydarzeniu za nadprodukcję (uzupełnianie pomarańczowego paska w wyzwaniu) lub kupić (w sklepie ze wzmocnieniami).
    Jeżeli zakupisz go zaczyna działać natychmiast, jeśli zdobędziesz to wzmocnienie przez nadprodukcję, zostanie ono dodane do wzmocnień sojuszu po zakończeniu bieżącego wyzwania. Zarówno wspomniany tutaj czas i siła (%) są widoczne w zakładce „Ranking członków” . Został on dodany tam głównie jako dodatkowy sposób na zobaczenie wydajności innych członków oprócz Punktów Wyzwania, które są już pokazane. Ponieważ niektórzy z was już zauważyli i zgłosili że procenty są wyświetlane dość dziwnie, z wieloma zerami zajmując całą przestrzeń pragniemy poinformować że nie powinno tak być, postaramy się to zmienić.

  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Dziękuję Ci Tom za wyjaśnienie :). Ale jeszcze dopytam, by się upewnić, że dobrze zrozumiałam: za zebranie podstawowej ilości produktów (biały pasek - tak to nazwę) nie jest przyznawany żaden czas, tak? Czas jest "zbierany" poprzez zapełnienie pomarańczowego paska? I teraz każdy członek sojuszu, który zbiera jako "pierwszy" (w czasie białego paska) żadnego czasu doliczanego nie ma, tak? Ten czas dolicza się tylko osobom, które zbierały jako "drugie" - czyli zbierały "pomarańczowe" produkty? Nasuwa mi się również pytanie, a co z produktami, które są zbierane jako "trzecie" (zapełniam biały pasek, potem pomarańczowy - czyli zdobywam dodatkowy czas), a kolejna nadprodukcja nadprodukcji? Czy za te produkty dalej zwiększany jest czas wzmocnienia, czy może już nie opłaca się zbierać, bo maksimum trwania bonusu już się zdobyło?

    No i jak to działa: rozumiem, że siłę wzmocnienia zdobywamy poprzez nagrody (wsparcie za wysiłek), ale czy są one zdobywane sojuszowo czy indywidualnie? A jeżeli indywidualnie, to jak są doliczane? Każdemu z osobna, czy jest to taki sam bonus dla całego sojuszu (indywidualne się sumują i powstaje jeden bonus, który dostaje każdy członek sojuszu)? Bo teoretycznie po każdym wyzwaniu zdobyłam jakieś nagrody. Nawozy, karmy, itp. jestem w stanie zobaczyć, ale wzmocnień już nie... 

    I na koniec: od czego zależy, że dane wsparcie za wysiłek zdobywamy? A raczej, że jest nam przyznawane? Bo ostatnio mi się trafiło, że pomimo iż w wyzwaniu zdobyłam sporo punktów, to na zdobytych nagrodach miałam kłódki i czas wzmocnienia w każdym przypadku wynosił 0:


    Widać, że nagrody zdobyłam (zielony znak wyboru za kłódką), ale kłódka te nagrody blokuje... Czyżby była to sytuacja, kiedy zbierałam podczas "białego paska", a nie pomarańczowego? I dlatego nagród nie dostałam? Totalnie tego nie pojmuję :(
  • TOMTOM Guest, PL1 Posty: 412
    Za zbieranie podstawowego paska (zielonego) nie przybywa żaden czas wzmocnień, dopiero po zebraniu pełnego zaczyna się "nadprodukcja" za którą dodawany jest czas wzmocnienia.
    Po zapełnieniu pomarańczowego paska nie przybywa już czas wzmocnienia, dostajemy jedynie punkty.
    W tym przypadku wyzwanie musiało być rozegrane po raz drugi, nie można wtedy zdobyć ponownie nagród.
    Można w nim zdobywać jedynie punkty.

  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Diękuję Tom za wyjaśnienia :)

    To badzo prawdopodobne, jak teraz o tym myślę, rozegranie po raz drugi wyzwania. Widać musiałam stracić rachubę i przestałam kontrolować, kiedy jedno wyzwanie się kończy, a następne zaczyna ;).

    Czas wzmocnienia - zakładam, że w każdym wyzwaniu jest jakieś maksimum wzmocnienia czasowego (założone przez Zespół), które możemy zdobyć poprzez wypełnienie warunków "nadprodukcji", tak? Np. Za 30 minutowe wyzwanie - czas wzmocnienia 15 minut, dla godzinnego - 30 min. Dobrze kombinuję? 

    A teraz siła tego wzmocnienia: zdobywamy ją poprzez zdobywanie odpowiednich nagród za wysiłek, czyli maksymalna wartość tego wzmocnienia to procent podany przy nagrodzie razy ilość członków sojuszu, którzy tę nagrodę zdobyli, zgadza się? Oraz ewentualnie suma, jeżeli dla danego rodzaju wzmocnienia była więcej niż jedna nagroda w puli. (mam nadzieję, że w miarę jasno opisałam, co mam na myśli :)).

    I na koniec: wróćmy jeszcze raz do początku, do blokowanych wzmocnień. Z całej "rozmowy" wiemy, że problem występował już wcześniej, tak więc zakładam, że jest to sytuacja znana Zespołowi, ale jakie w takim razie jest ich stanowisko w tej kwestii? Czy jest to błąd (i będzie naprawiony), czy jednak tak to właśnie miało działać i nadal wzmocnienia indywidualne będą blokowały sojusznicze? 

  • TOMTOM Guest, PL1 Posty: 412
    Tak,wygląda na to że wszystko zrozumiałaś :)
    W sprawie wzmocnień wszystko wskazuje na to że dokładnie tak miały one działać
    Pozdrawiam i cieszę się że mogłem pomóc.
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Tom, ale czy możesz się upewnić tak na 100% - wiesz, pocisnąć kogo trzeba, by przekazał jasne stanowisko Zespołu: błąd, czy nie błąd? Wbrew pozorom to ważne.
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Tom, ale czy możesz się upewnić tak na 100% - wiesz, pocisnąć kogo trzeba, by przekazał jasne stanowisko Zespołu: błąd, czy nie błąd? Wbrew pozorom to ważne.
    Cześć
    Jest to błąd.Zespół obecnie pracuje nad jego naprawą,więcej informacji na obecna chwile nie posiadamy.
    Diana
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Dziękuję, o to chodziło :)
  • Bruttona (PL1)Bruttona (PL1) PL1 Posty: 116
    Dlaczego dzisiaj nie są doliczane  wzmocnienia punktów wyzwań z koła fortuny??? Wczoraj wszystko działało prawidłowo.......... Kręciłam kołem 6 razy(x8) i ani jednego wygranego wzmocnienia nie doliczyło . Proszę o interwencję.........

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik