Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Zależność pomiędzy sianą rośliną a wypadającym elementem kolekcji

karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
edytowano 04.04.2019 w Pytania ogólne Big Farm
Tak mnie ostatnio zastanowiła pewna rzecz, a mianowicie zależności pomiędzy sianą rośliną, a wypadającym elementem kolekcji. Teoretycznie z pola ma szansę wypaść: bilet, kasa fiskalna, traktor, praca zespołowa, siła robocza i ciężarówka. Jako że mamy właśnie MS, a do tego trafił mi się dodatkowo skrócony czas produkcji oraz ja z tych "siejnych", to wiadome, że na misje z polami akurat zwracam uwagę. I właśnie tę moją uwagę zwrócił fakt, że np. z kwiatków wypadają mi tylko kasy fiskalne, z lucerny i kukurydzy tylko bilety i traktory. Przy czym z lucerny bilety lecą jak szalone, znacznie lepiej niż kukurydzy.. Z brukwi same traktory jak na razie.. 

I tak się wiec zastanawiam, czy każda roślina ma swój element bądź zestaw elementów, czy też to czysty przypadek? Ewentualnie (jeżeli przypuszczenie jest słuszne), to czy gdzieś można znaleźć rozpiskę, który element do której rośliny jest dopasowany? 

edit: 24/02/2019: Skoro więc (jak wynikło z dyskusji poniżej) nie otrzymamy żadnych informacji na ten temat i jedyne, co nam pozostaje, to budować teorie i snuć domysły, to chciałabym Wam zaprezentować moje przemyślenia. Czy słuszne? Dzisiaj uważam, że tak. Jak zmieni się gra i moje zdanie w przyszłości - nie wiem ;)

1. Zależność pomiędzy elementami kolekcji a sianą rośliną - rośliny podstawowe:



2. Zależność pomiędzy elementami kolekcji a sianą rośliną - rośliny "eventowe":



3. Zależność pomiędzy elementami kolekcji a sianą rośliną - rośliny podstawowe (nasiona specjalne): 



Post edited by karadok (PL1) on

Komentarz

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Witam,

    takiej rozpiski nie posiadamy. Natomiast wchodząc w inwentarz i klikając na dany przedmiot kolekcji, możesz sobie zobaczyć z jakich budynków produkcyjnych dany przedmiot ma szansę wypaść.
    Zapytam naszego CM, czy może ewentualnie udostępnić nam taką rozpiskę.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 29.06.2018
    Tak, Yalenko, ale informacja dotyczy budynku (tutaj akurat pola), a nie konkretnej rośliny. Teoretycznie z każdej rośliny powinno wypadać wszystko (bo przecież to ciągle to samo pole, ten sam budynek), ale jak na razie niczego takiego nie zauważyłam. Wręcz odwrotnie. Odnoszę wrażenie, że w zależności co siejemy, takie elementy kolekcji dostajemy. I teraz jest to trochę nie fair, bo jeżeli nie wiem, że np. puzzle wypadają tylko z róż (totalnie losowy wybór, bo nie wiem, czy tak jest), to siejąc lucernę nigdy tych puzzli nie trafię, choć teoretycznie (rzadko, bo rzadko), ale powinny wypaść i z lucerny, bo to przecież pole.


    edit: dla porównania - 70 zbiorów kapusty i żaden element kolekcji nie wypadł.. 
    Post edited by karadok (PL1) on
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 01.07.2018

    BARDZO ważny temat poruszyłaś Karadok - dzięki...też chętnie się dowiem co powinno ze wszystkich roślin, które siejemy, wylatywać ???...szczególnie jestem ciekawa różyczek, fiołków, słoneczników a także kwiatków z eventów, jak i roślin z kwiatowej, bo jak zauważyłam ostatnio, puzzle lecą po 1 sztuce ale z trawy...

    Poza tym czy zespół ma w planie przebudowanie w projektach ? jak również w wypadajkach kolekcji ? pojemników [młyn -kompostownik -> oba obiekty pracują non- stop]leci nam tyle, nikt nie wie po co, bo właściwie ich nie zużywamy...obecnie posiadam ich ponad 126 000...i jeszcze dokłada się pojemniki jak nagrody...zupełnie dla mnie niepojęte.

    Proszę by temat projektów i wypadajek przekazać do zespołu.

    Post edited by malwina-m (PL1) on
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    ha, a przecież można by zrobić wymianę  jednych elementów kolekcji na inne. Skoro za dolary można czasem kupować te najbardziej potrzebne, to dlaczego nie za te, których mamy od groma?
    Traktory, muchy, rękawice ogrodnicze, miski do mieszania, szufelki do karmy leżą nieużywane. Handel wymienny powinien być możliwy  i balansu by diabli nie wzięli - ale to tylko marzenia
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Podnoszę temat...bo pól, ogrodów, łąk mamy coraz więcej, gdyż większość wydarzeń wymaga siania...ale taka rozpiska co z czego i ile oraz czy poziom produkcji ma wpływ...byłaby naprawdę miłe widziana.
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Nie chodzi o eventy, tylko o elementy kolekcji (te potrzebne do projektów), jak również nie o samą szansę wypadnięcia. W teorii z pól mają wypadać: praca zespołowa, bilet, kasa fiskalna, siła robocza, ciężarówka i traktor. I wypadają, tylko niestety to, co wypada, uzależnione jest od rośliny, którą siejemy. I tak z polnych kwiatków wypadają tylko kasy fiskalne (odkąd zaczęłam zwracać uwagę nie zdarzyło mi się, by wypadło cokolwiek innego - a sieję kwiatki w misjach podczas MS), a z kukurydzy bilet i traktor. A co trzeba posiać, by wypadły puzzle?
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 21.01.2019
    Karadok...według tego co pokazuje inwentarz...wychodzi na to, że skoro pole, skoro łąka...to cokolwiek posiejesz powinny puzzle wylatywać...ale wiemy, że tak nie jest, bo kolekcji na kwiatowej to ja nie widzę od zawsze ;)
    i dlatego właśnie zapytałam o to, co wylatuje np. z posianych fiołków na zwykłym polu poziom 7 ?

    Ale pewnie wszystko jest losowe :D:p automat działa ;) czyli 100 pojemników, 50 traktorów i 1 puzzelek...samotny trzymany przez rękawiczki...heh...wypadajki kolekcji od dawna do naprawy.
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 21.01.2019
    Jak na razie udało mi się zauważyć/ustalić, że 

    polne kwiaty = kasa fiskalna
    kukurydza = bilet, traktor
    lucerna = bilet, traktor
    brukiew = traktor, bilet
    żółty hibiskus = bilet (rzadko, ale w ilości 20)
    fiolek = bilet (znów ilość 20), siła robocza (ilość 3) - znów rzadko wypada cokolwiek 
    róża = puzzle (ilość 1) - super rzadko (na 50 zbiorów element kolekcji wypadł 2 razy)

    Trzy ostatnie to dane wstępne (z 50 zbiorów). I chyba nie ma różnicy, na jakim poziomie mamy pole. Tyle samo (ilości) leci z pola poziomu 9, 7, 2 i 1.

    Więcej po dalszych testach :smile:

    Jeżeli ktoś może, to również zapraszam do sprawdzania. Może uda nam się stworzyć listę.

    edit: 
    ryż = siła robocza (ilość 10)
    rzepak = siła robocza (ilość 9), bilet (ilość 45)

    Post edited by karadok (PL1) on
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Posty: 28,812
    edytowano 23.01.2019
    wiśnie 2x współpraca (puzzle) spada tylko sporadycznie
    http://de.bigfarm.wikia.com/wiki/Sammelobjekte

    9xkurczaki - puzzle 2
    Post edited by pexi (CZ1) on
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Strona dana przez Pexi...potwierdza tylko to, co już wiemy od 2012...że puzzelki to rzadkość :D;)
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 12.02.2019
    Dokładam kolejne obserwacje:

    pszenica - siła robocza
    kapusta - nic (albo mam wyjątkowego pecha)

    edit: skoro mamy już moderatorów, to bardzo proszę @TOM, @Diana, czy możecie dopytać jak to z tymi polami i kolekcją jest? Bo teoria, ze kolekcja nie jest związana z polem jako takim, a konkretnymi nasionami, które siejemy, u mnie się potwierdza (nie chce być inaczej).

    a z kapusty nadal nie wypada nic...
    Post edited by karadok (PL1) on
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Dokładam kolejne obserwacje:

    pszenica - siła robocza
    kapusta - nic (albo mam wyjątkowego pecha)

    edit: skoro mamy już moderatorów, to bardzo proszę @TOM, @Diana, czy możecie dopytać jak to z tymi polami i kolekcją jest? Bo teoria, ze kolekcja nie jest związana z polem jako takim, a konkretnymi nasionami, które siejemy, u mnie się potwierdza (nie chce być inaczej).

    a z kapusty nadal nie wypada nic...
    Cześć

    dopytam się  i jak dostanę odpowiedz to ją  zamieszczę 

    Diana
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    edytowano 22.02.2019
    Cześć 
    Dostałam odpowiedz od CM  ,ze nie otrzymamy informacji  w tej sprawie ,ale gracze  mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami  odnośnie wypadających elementów kolekcji  a  nasianiami na polach.

    Diana
    Eddit / edytowałam moją odpowiedz.
    Post edited by Diana on
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Diana powiedział(a):
    Cześć 
    Dostałam odpowiedz od CM  ,ze otrzymamy informacji  w tej sprawie ,ale gracze  mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami  odnośnie wypadających elementów kolekcji  a  nasianiami na polach.

    Diana


    Rozumiem, że miało być, że NIE otrzymamy takiej informacji, Diano, prawda? 
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Cześć

    niestety nie otrzymacie takich informacji. Dziękuje za zwrócenie mi uwagi ,zaraz edytuje mój wpis dodam słowo  "nie", które mi uciekło.

    Diana
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Diana powiedział(a):
    Cześć

    niestety nie otrzymacie takich informacji. 

    Diana
    Dziękuję, Diano. 

    W takim razie zbiorę wszystkie zebrane przeze mnie informacje i zamieszczę je w tym temacie w pierwszym poście. Trochę to czasu zajmie, gdyż nie sprawdziłam jeszcze nasion specjalnych, jak również przy nie wszystkich roślinach zapisywałam ilości wypadających elementów (a to również ciekawa informacja), tak więc wszystkich zainteresowanych tematem proszę o cierpliwość, a chętnych "zbieraczy informacji" o zamieszczanie swoich danych :)
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Karadok
    napisze tyle, że oprócz siłacza, traktora i biletu [liczba pojedyncza jako element kolekcji] nic mi więcej z pól nie wylatuje. Ciężarówki nie dojrzałam, puzzli również.
    Postaram się zapisywać ilości.
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Ciężarówka wypada ze słoneczników (w ilości 1 albo 2 max 3 - zapomniałam niestety zapisać), natomiast puzzle tylko z róż (w ilości 1). Zostało mi sprawdzić złotniczki, ale tych akurat nie posiadam;)

    Teraz jestem na etapie badania nasion specjalnych (GMO) i wnioski wstępne są takie, że z lucerny i kukurydzy wypadają bilety i traktory (ilości traktor 1, bilet 3 w obu przypadkach), natomiast z kapusty..... NIC (tak, jak ze zwykłej kapusty). 

    Dodam przy okazji tabelę z ilościami, ale niestety na razie nie mam wszystkich danych, gdyż początkowo skupiłam się tylko na tym, co z czego (i czy w ogóle) wypada, a dopiero teraz patrzę również na to, ile.
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Karadok
    90 razy posiałam różyczki ...wyleciało w sumie 7 puzzli.
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Zgadza się, niestety. U mnie jest podobnie. Na 1 siejną rundę (obsianie wszystkich pól) zdobywam z róż 1, czasem 2 puzzle. Jeszcze trudniej było się zorientować z siłą roboczą. Wypadała jeszcze rzadziej niż puzzle (cały czas piszę o różach). 

    Zaktualizowałam tabele w pierwszym poście: podopisywałam ilości w tabelach (tam, gdzie miałam dane) - reszta w trakcie tworzenia ;)
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Może to pomoże Karadok...posiałam trochę ;) te same pola, 18 razy
    wyniki są takie:

    1. fiołki - raz 3,raz 6 siłacz [2 razy siane]
    2. różyczki - 3 puzzle
    3. fasolka - 120 bilet, 75 siłacz [10 pól z grabkami]
    4. hibiskus - 20 bilet,  43 siłacz
    5. rzepak - 45 bilety, 9 siłacz
    6. pszenica duża - 4 siłacz
    7. ryż - 50 bilet, 26 siłacz
    8. brukiew mała - 4 bilet
    9. brukiew duża - 15 bilet, 1 traktor
    10. kuku mała - 2 traktor
    11. kuku duża - 27 bilet, 4 siłacz, 4 traktor
    12. lucerna mała - 1 bilet, 1 traktor
    13. lucerna duża - 21 bilet, 2 traktor
    14. małe kwiatki - 0
    15. duże kwiatki - 0
    16. mała kapusta - 0
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Dziękuję Malwina :) 

    Tylko chciałąbym jeszcze dopytać, bym dobrze zrozumiała - te wyniki, to jest suma tego, co Ci wypadło ze zbiorów z 18 pól, czy też ilości, które wypadły z pojedynczego pola? Bo te 120 biletów z fasolek, to dla mnie jakieś kosmiczne, ale też ja sieje bez grabek czy koniczynek (do tej pory myślałam, że nie mają na nic wpływu, podobnie jak humus). 

    I tak u mnie te ilości są małe - ale zapisuję je jako ilość wypadającą z pola, czyli np. teraz sprawdzam pszenicę specjalną i wypada mi siła robocza, ale zakażdym razem po 1 - i tę wartość wpisałam w tabelę w poście pierwszym. Do tej pory na 48 razy wypadła mi 3 i za każdym razem wartość elementu była 1. U Ciebie jest 4 i teraz właśnie: czy wypadło Ci 4x po 1, czy może 1 raz, ale w wysokości 4? Albo w innej kombinacji? 

    Bo też mi przyszło do głowy - nie wiem, czy słusznie - że może przy elementach może się zdarzyć, jak przy innych "wypadajkach", że podstawowa ilość czasem jest podwajana, np jak w przypadku obecnie trwającego Dnia Patryka: z kukurydzy raz może wypaść 2, a raz 4 (kapeluszy, koniczynek)...

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    hej Karadok 

    Suma.
    Zapisywałam ilość kolekcji, siałam i znów zapisywałam.
    Ale mogę zrobić polowe wyliczenie kilku kwiatków, żeby zobaczyć ile wypada z jednego pola.
    Teraz przy Patryku można posprawdzać.
    Ale widać, że puzzli nie widać :D;) 

    Przyjrzę się też ogrodom i łąkom.

    Co do fasolki - zwróciła moją uwagę - razem z ryżem, bo jedno i drugie jest do kupienia w złotych ofertach, może właśnie dlatego, że dają więcej wypadajek. 

  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Dziękuję jeszcze raz Malwina :)

    I jeżeli możesz zwócić uwagę, czy Twoje dane pokrywają się z tymi z tabeli, będę wdzięczna*. Jak widać, do pewnych elementów trzeba mieć szczęście - mi z ryżu ani razu nie wypadła siła robocza, Tobie udało się jej zebrać 26...

    I jeszcze, bo nie zapytałam, a przyjęłam za pewnik: "duże", to u Ciebie specjalne (GMO), tak?

    *Tylko dla jasności: te moje numerki w prawym dolnym rogu, to właśnie ilość danego elementu wypadająca z pojedynczego pola. I nigdy mi się nie zdarzyło, by z jednego pola równocześnie wypadły dwa różne elementy.
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Jako że o puzzle od dawna jest wojna :D;) chętnie sprawdzam puzzlowanie :D

    Zwrócę uwagę czy z jednego pola wypada więcej niż jeden element.
    Duże to duża ilość...hehehe...pszenka duża to ta zwykła, pszenka mała ze szkółki...

    Teraz sprawdziłam różyczki...ulubione kapelusze leciały aż miło :D za to kolekcja heh...18 razy różyczki + humus 50% + grabki = z jednego pola 2 siłacz, z kolejnego 1 puzzle --> razem 3
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Karadok

    Nie wiem czy to zasługa trawy...akurat teraz odbywa się jej sianie...ale z łąk wylatują puzzle...po 1 sztuce wprawdzie ...ale to wypadanie wpadło mi w oko ;) 
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    szybki hotfix przeprowadzony przez Zespół wyeliminuje ten błąd, albowiem mogłoby dojść do zachwiania balansu gry ;)
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    malwina-m (PL1) powiedział(a):
    Karadok

    Nie wiem czy to zasługa trawy...akurat teraz odbywa się jej sianie...ale z łąk wylatują puzzle...po 1 sztuce wprawdzie ...ale to wypadanie wpadło mi w oko ;) 
    Wow, mi kiedyś RAZ wypadł puzzle ze specjalnego aloesu, ale wzięłam to za błąd... Podobnie z resztą jak ciężarówkę, która RAZ wypadła mi z kapusty. Czekam na powtórkę i jakoś jednak doczekać się nie mogę...
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    3 sztuki wyleciały :D:D:D 

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik