Strona główna Polish Szkicownik

Funkcje nadchodzące w roku 2019 – drobna aktualizacja

YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496

Witajcie Farmerzy!

 

W październiku przedstawiliśmy Wam krótką informację na temat planów rozwoju Big Farm w bliższej i dalszej przyszłości. Mamy dla was małą aktualizację – dowiecie się, jak nam idzie do tej pory i co będziemy robić dalej.

 

Wiele rzeczy z naszej poprzedniej listy zostało już wprowadzonych, wiele czeka na swoją kolej, a kilka zostało przeniesionych z tamtej listy na tę. Zobaczmy, co nas czeka:

 

  • Dolina Dekoracji
    • Mamy nadzieję, że spodoba Wam się nasza nowa strefa prezentacji dekoracji i zaprosicie znajomych do Doliny, żeby zobaczyli Wasze piękne kolekcje. Chcemy dalej rozwijać tę funkcję, dodając nowe wydarzenia i inne ciekawe rzeczy do robienia poza samym chwaleniem się dekoracjami i motywami.

 

  • Poprawki błędów
    • Planujemy skrócić listę błędów CM-ów, skupiając się przede wszystkim na poważnych kwestiach, takich jak ciężka praca, wydarzenia i problem ze skrzyniami.

 

  • Tryb planowania
    • Już prawie skończyliśmy przebudowę tej funkcji, dlatego wejdzie ona w życie na początku przyszłego roku!

 

  • Wszechstronny Kupiec
    • Funkcja ta zostanie wprowadzona na początku przyszłego roku. Wszechstronny kupiec będzie robił to, co sugeruje jego nazwa – różni kupcy z gry będą dostępni w jednym miejscu!

 

  • Kocia kryjówka
    • Kocia kryjówka wzbudziła mnóstwo emocji i wiemy, że wiele osób uznało ja za niewypał. Chcemy przebudować kota, ułatwić jego odblokowywanie dla wszystkich graczy i ostatecznie rozwinąć działanie funkcji poza jeden poziom dostępny obecnie. Najpierw jednak chcemy usprawnić odblokowywanie, żebyśmy mieli pewność, że funkcja ta jest dostępna dla graczy, zanim rozwiniemy jej działanie.

 

  • Greta Greensmith i grypa.
    • Obiecaliśmy rozwiązać kilka problemów z Gretą (czuła się nie najlepiej, co czasami wpływało negatywnie na jej zdolności matematyczne). Nie udało nam się zrealizować tego planu w roku 2018, dlatego zajmiemy się tym na początku 2019.

 

  • Chiński Nowy Rok i inne wydarzenia sezonowe
    • Zorganizujemy nasze standardowe wydarzenia sezonowe, w tym Chiński Nowy Rok i walentynki. Jak zwykle dokonamy aktualizacji nagród za te wydarzenia.

 

  • Wymiana nagród
    • Zaktualizujemy niektóre nagrody za wydarzenia, między innymi za Mistrzostwa, aby były dalej ekscytujące.
  • Ostatnie zlecenie Fridy
    • Frida ciężko pracowała nad nowymi dekoracjami dla zwycięzców Mistrzostw i dzięki niej powstało wiele fantastycznych dzieł! Pragniemy podziękować wszystkim naszym zwycięzcom za wspólną pracę. W styczniu po raz ostatni Frida zaoferuje tę nagrodę, ale oczywiście nie musicie się niczego obawiać! Na przyszłe edycje zaplanowaliśmy nowe atrakcje.

 

  • Nowe poziomy maszyn rolniczych
    • Chcemy przedłużyć życie maszyn rolniczych, które tak uwielbiacie, i dać Wam więcej opcji podnoszenia ich poziomów!

 

  • Wydłużenie subskrypcji i zmiany
    • Zamierzamy wydłużyć i poszerzyć subskrypcje oraz wprowadzić kilka zmian na podstawie Waszych sugestii po początkowym uruchomieniu programu subskrypcyjnego, aby poprawić premie i uatrakcyjnić cały program!

 

  • Rozwinięcie wioskowego jarmarku
    • Zaplanowaliśmy kilka rozszerzeń, których nie mogliśmy wprowadzić w tym roku, na przykład punktację wewnątrz sojuszu i nagrody dla najciężej pracujących członków.

 

  • Przebudowa rybołówstwa morskiego
    • Zmiana była planowana już od dawna i temat ten był poruszany już w przeszłości, ale nie chcieliśmy poświęcać jakości na rzecz szybszej realizacji. Przebudowa systemu rybołówstwa morskiego zostanie przeprowadzona w roku 2019.

 

To tyle. Mamy nadzieję, że ten krótki przegląd przypadł Wam do gustu. Będziemy informować Was na bieżąco, gdy kolejne funkcje będą gotowe do wprowadzenia. A tymczasem – życzymy udanej pracy na farmie!

 

Wasz Zespół Big Farm

Komentarz

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 21.12.2018
    Heh właściwie to nic nas nie czeka, ale po kolei...

    Już widać, że do zespołu dotarło, że większość Graczy chwalipiętami nie jest i wyśmiała pomysł...o poprawkach błędów czytam lata całe...pewnie będę czytać dalej :p i nic się nie zmieni...co do trybu, kiedy przeczytałam definitywne stanowisko zespołu, że nie wróci, przezornie zostawiłam sobie dekorki pojedyncze, więc mam tyle ruchu na faremkach, ile potrzebuje...Kupiec ? od dawna pisałam o bardzo nieciekawych ofertach i obojętnie czy za złoto czy za dolce...są nieprzyciągające i źle przeliczone [np żetony] no i pytanie czy granie to kupowanie czy granie ?
    bo myślę że bez przeszkód możemy swoją potrzebę nabywania produktów realizować w realu...Kota można mieć i nie mieć...tak jak psa...wiadomo, że buda podniesiona za złoto, daje konkretne prezenty...a kici kici ma być za darmo :D
    Chiński zawita 4 raz...to samo walentynki...
    No i najważniejsze...które wydarzenia są ekscytujące ??? wróć ...może te, które pojawiły się po raz pierwszy i bez błędów...można to na palcach policzyć!!! ...zapowiadajka MS akurat wisi :D nagrody to znów las...rok 2018 to rok lasu w BF...Subskrypcje to kupowanie...więc się w grze nie liczą zupełnie...
    Maszyny rolnicze garażowe...pomysł świetny...czy w związku z nim dodano do mikołaja sprzedaż certów...żeby potem kupować za złoto, bo zapewne mnóstwo ich będzie wymagane...a co z młotkami ?
    zacznie ich więcej wypadać ??? np tyle ile pojemników z kolekcji do projektów, mam już 150 tysięcy i nie wiem co z nimi zrobić.
    Jarmark od kiedy się pojawił, powinien zawierać listę graczy sojuszu, tak samo bubel sojuszowy...jest tak logiczne...że nie ma sensu pisać, że sojusz musi widzieć swoje wzajemne działania.
    Rewolucja rybna była bolesna...liczę na to, że łowiska będą sensowne do kontraktów na targu...bo w tej chwili te żałosne ilości skorupiaków odbierają wszelkie chęci...
    Podsumowując nic nas nie czeka...
    Wulkan nie planuje wybuchnąć. 

    No i na koniec...fragment z nowej gazetki...

    "Fascynujący rok 2018 chyli się już ku końcowi i musimy przyznać, że tempo rozwoju gry i społeczności zadziwiło nawet nas! Wprowadziliśmy wiele nowych funkcji, takich jak turbożniwiarka, subskrypcje i wioskowy jarmark, a do gry dołączyło mnóstwo nowych graczy i więzi między wszystkimi użytkownikami znacznie się zacieśniły"

    Nie skomentuje...brak słów...
  • Gaja68 (PL1)Gaja68 (PL1) PL1 Posty: 299
    Znowu wielkie zapowiedzi a realiów brak. Sami twórcy przyznali że rozwój gry ich zaskoczył, ciekawe nie liczyli na rozwój?? :D  Rozumiemy że dla twórców gra to najważniejsza rzecz ale ten szczególny czas w roku , kiedy mamy naprawdę mało czasu na zabawę, to nam serwują Mistrzostwa Sojuszy  >: ) w same Święta prawie. Co za ego !!  Nie ważna rodzina i real tylko grajcie. Powodzenia życzę i więcej realizmu w podejściu di nas i gry
  • Nowe poziomy maszyn rolniczych
    • Chcemy przedłużyć życie maszyn rolniczych, które tak uwielbiacie, i dać Wam więcej opcji podnoszenia ich poziomów!
    tego nie rozumiem wytłumaczy mi ktoś?
  • Nowe poziomy maszyn rolniczyc Chcemy przedłużyć życie maszyn rolniczych, które tak uwielbiacie, i dać Wam więcej opcji podnoszenia ich poziomów . myślałem że podnoszą punkty doświaczednia niz poziomy xD
  • WinnerKuba44 (PL1)WinnerKuba44 (PL1) PL1 Posty: 91
    edytowano 21.12.2018
    Zapowiedzi jak co roku, duży szum...a wyjdzie jak zwykle, nie powiem, że choćby subskrypcje są złym pomysłem, bo już na tym etapie indywidualne fajna sprawa (sojuszowe do niczego nie potrzebne jak na chwile obecną - nic ciekawego nie oferują)  Ale jak tak GGS plany robi to  może pomyślało by na przyszłość, by przed startem każdego eventu określić stanowisko co zrobi jak pojawi się błąd z nagrodami na końcu eventów, który nie ukrywajmy pojawia się już notorycznie. Czy jak wystąpią błędy odda nagrody czy tylko przewiduje rekompensatę,  w takim wypadku moglibyśmy chociaż zdecydować czy chcemy ponosić takie ryzyko. Bo to co się stało z Octoberfast to czysta kpina.
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Matesctb (PL1) powiedział(a):
    Nowe poziomy maszyn rolniczych
    • Chcemy przedłużyć życie maszyn rolniczych, które tak uwielbiacie, i dać Wam więcej opcji podnoszenia ich poziomów!
    tego nie rozumiem wytłumaczy mi ktoś?
    Witam

    Maszyny rolnicze posiadają 7 poziomów rozbudowy, odnajdziesz je w swoim garażu na farmie głównej ;)
    Każda maszyna spełnia inną funkcje na farmie. I jak możesz przeczytać w zapowiedziach, prawdopodobnie pojawią się nowe poziomy ;)

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • Karolineczka7 (PL1)Karolineczka7 (PL1) PL1 Posty: 519
    edytowano 21.12.2018
    w tym roku miał być kot, miała wyspa wulkaniczna, tryb planowania, zmiany na łowiskach i wiele innych, dostaliśmy plac na zbędne dekoracje, zabrali nam psotnika/pomocnika...
    teraz zapowiadają znowu podobnie już bez wyspy ale za to nowe poziomy maszyn a tradycyjnie zrobią i tak co innego, a później będą nam udowadniali, że tego chciała społeczność 

    w ogóle szkoda sobie głowę zawracać

    malwina-m (PL1) powiedział(a):

    No i na koniec...fragment z nowej gazetki...

    "Fascynujący rok 2018 chyli się już ku końcowi i musimy przyznać, że tempo rozwoju gry i społeczności zadziwiło nawet nas! Wprowadziliśmy wiele nowych funkcji, takich jak turbożniwiarka, subskrypcje i wioskowy jarmark, a do gry dołączyło mnóstwo nowych graczy i więzi między wszystkimi użytkownikami znacznie się zacieśniły"

    Nie skomentuje...brak słów...
  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    długo się zbierałem żeby cokolwiek tu skomentować
    wzrosła liczba graczy może ale tylko dla tego że GGS nie usuwa kont nie aktywnych znam z sojuszu kilka przypadków których niema już od roku a kiedyś któryś z moderatorów pisał że konta są usuwane po pół roku ale liczą się statystyki więc kont nie usuwamy a nawet wielu nowych graczy już po kilku dniach przestają się logować
    kocia kryjówka który z graczy który po odblokowaniu kota i zobaczeniu jak to z wielkich zapowiedzi wyszło wielkie nic znowu zacznie zbierać te nieszczęsne talizmany nawet jeśli ich liczbę zmniejszycie o połowę i sprawicie że tak jak w listopadzie 2017 na smakoszu będą wypadać przy okazji każdej produkcji we wszystkich obiektach wątpię żeby rozczarowani gracze ponownie weszli na te drogę
    wydarzenia ciężarówka z jedzeniem i ślubne przygotowania trochę zespołowi minęło czasu zanim zauważył że większość graczy nie odblokowało tych wydarzeń i po kilku próbach nawet ich nie zaczynają więc zespół zapowiada zmiany a na razie dokłada nowe roślinki mające ułatwić zbieranie wypadajek tylko jak znam życie dostaniemy po 2-3 nasionka z których połowa będzie pusta a więcej kup za złoto, zespół chyba sobie nie zdaje sprawy że wszystkie farmy poza główną nie były projektowane do realizacji wydarzeń tylko do zwiększania zysków graczy i jak dla mnie tak powinno pozostać a wydarzenia pozbawione elementów wioski sojuszu i połowów (we wszystkich konfiguracjach) mogły by dołączyć do do pozostałych na głównej 
    Dolina dekoracji jeżeli dobrze zrozumiałem pozwoli przenieść dekoracje pochowane w lokalnych magazynach farmy do inwentarza i ich odbudowę na innej farmie pytanie co z ulepszeniami 
    powrót trybu planowania zobaczymy funkcja była fajna ale czy pozwoli przenieść dekoracje które teraz trzeba odbudowywać przez kilka godzin 
    Nowe poziomy maszyn jak dla mnie o ile będzie więcej aktywacji bez złota i jeszcze z tysiąc pojemności do magazynu z garażu to super jeśli kolejne poziomy za złoto to przestańcie zawracać głowę bo i tak mniej niż 5% graczy skorzysta z tych poziomów
    subskrybcje dajcie spokój kto to kupuje pierwsza 50 w mistrzostwach i to pewnie nie
    jarmark wioskowy nie zachwycał gdy był w wiosce a teraz denerwuje bo dlaczego nie ma możliwości ukrycia pasku postępu tak jak turbo żniwiarki i ciągle wyskakuje nawet jak go chowasz tysiąc razy
    przebudowa rybołówstwa morskiego a co tam zmienicie pewnie znowu kosmetyka a problemem jest ilość łowionych skorupiaków i ciągłe niedobory łowisk po co są zadania dzienne jeżeli nie można ich wykonać i po co są straty w czasie połowów to tylko dodatkowe utrudnienia w i tak mało ciekawym  elemencie gry
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    Matesctb (PL1) powiedział(a):
    Nowe poziomy maszyn rolniczych
    • Chcemy przedłużyć życie maszyn rolniczych, które tak uwielbiacie, i dać Wam więcej opcji podnoszenia ich poziomów!
    tego nie rozumiem wytłumaczy mi ktoś?
    według mnie, traktorki mają teraz 7 poziomow, a pewnie zrobią im osmy:)
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Bardzo dobrze, że zespół szanowny coś usłyszał i pojawi się potwierdzacz kupowania złota, funkcja ogromnie od dawna potrzebna.
  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    Malwina chyba wreszcie się doczekamy i pojawi się potwierdzenie zakupów za złoto długo prosiliśmy ale wreszcie będzie
    ciekawe tylko co to za nowe wydarzenie na "dekoracyjnym śmietniczku" i na czym będzie polegać
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    farm boy (PL1) powiedział(a):
    Malwina chyba wreszcie się doczekamy i pojawi się potwierdzenie zakupów za złoto długo prosiliśmy ale wreszcie będzie
    ciekawe tylko co to za nowe wydarzenie na "dekoracyjnym śmietniczku" i na czym będzie polegać
    wydarzenie jak zwykle służy jednemu.. niezadowoleniu graczy , wprowadzeniu ukrytych aktualizacji itp.
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Mamy nową gazetkę...heh...chyba czas rozluźnić związek z grą :p

    Wulkan do szuflady :'( ...znaczy na wieki tam poleży ? czy jak to rozumieć ? coś na co bardzo czekałam, co świetnie przygotowane, mogło być hitem w tej wielomiesięcznej stagnacji...no cóż...z racji, że czuje się mocno rozczarowana, że kolejne obietnice spełzły na niczym, ustosunkuje się do tej wiadomości w sposób konkretny.

    Subskrypcje, żniwiarki, siewniki i inne turbo barachła nie są mi potrzebne...nie mam braków, by gra grała za mnie...może gra zacznie kurze wycierać, większy pożytek będzie :p

    Skrzynie nowe ? zamiana wody na kiszonkę czy na 7500 dolarów ? Automat się obudził wraz z przyrodą na wiosnę... :D:D:D

    Kopanie w wydaniu kobiecym...może być niezłe pod warunkiem, że się wydarzenie nie zawali...jak większość w ostatnich latach...

    Nowe wydarzenie świąteczne ? o co brakowało staremu ? jest najmilej wspominanym wydarzeniem sojuszowym, bez nachalnej rywalizacji...może trzeba było naprawić pociąg, pilnować żeby było bez błędów...i tylko co roku zmieniać nagrody.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Zmiany w rybołówstwie morskim - już się boję, dotychczas wszystko co z rybami zawsze było na gorzej

    Nowe eventy=nowe kłopoty=nowe bugi w grze
    Farmę wulkaniczną wulkan rozsadził, tak to jest jak się eksperymentuje bez umiejętności. I po co było dwa lata bajki o niej opowiadać? Zresztą jak zrobiono to z dekoracjami , nie wiem po co, to już czułem że  po wulkanie
  • tradycji stało się zadość, im bardziej się cieszymy na jakąś nowość tym skuteczniej trafia ona do szuflady, wulkan w szafie to niebezpieczny eksperyment podobnie jak kot którego talizmany zbieraliśmy miesiącami i zonk mamy wybrakowanego kota, który nic nie daje i tylko zawadza, a wyrzucić szkoda bo drugi raz nikt normalny tych talizmanów zbierał nie będzie 

    i najlepsze: zmiany na łowiskach! wszyscy wiedza do czego to prowadzi tylko nikt nie kuma jak to sie ma do mitycznego balansu, że niby za szybko się wzbogacimy i  nam się gra znudzi

    oj szanowne GGS ona sie nam znudzi szybciej przez te Wasze kombinacje

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Jeśli pamiętasz Karolineczku, plan co do "darmowego kota" jest taki, że ma być darmowy i że dla kolejnych graczy ilość talizmanów ma być zmniejszona lub zniesiona...

    Też myślę ile krwi się znów poleje na oceanie?...bo przecież rybki teraz nie najgorsze...wystarczy albo poprawić łowiska ze skorupiakami albo zmniejszyć ich ilości, szczególnie krewetek, minimum o 50% w kontraktach i może flota pływać spokojnie :D

    Wulkanu długo nie zapomnę.
  • mika304 (PL1)mika304 (PL1) PL1 Posty: 2,159
    edytowano 02.04.2019
    Ja też pisałam w innym wątku ( https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/191044/farma-wulkaniczna-i-reszta-nowo%C5%9Bci#latest)iż, zniesmaczona jestem obietnicą kolejnej farmy która nagle została zrzucona w zapomnienie...


  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Bardzo szkoda, że w planach nie ma wioski...jest tam kilka pustych miejsc na przyszłe budowle, ich rozwój by przyciągnął do wioski, która jest niespecjalnie lubiana przez brzegowe. Na pewnym poziomie sojusz zostaje zablokowany przez poziom wioski, bo nie ma co ulepszać lub ulepszenie np. łódeczki nie koniecznie może przynieść korzyść.
  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    Ja tam za wioską nie tęsknię, odkąd jest centrum pracy sianie brzegowych mi się nie opłaca za długo trwa naprawa pól jak się nie zatrudnia darmoziadów, więc wcale nie sieję 
    Zapowiadane wydarzenie w dolinie dekorek to nic innego jak oktoberfest 3.0 więc kolejna lipa
    Trochę szkoda czwartej farmy ale tak bardzo twórczy zespół zamiast zapytać gracz co by mogłoby być na tej czwartej farmie czeka aż uda mu się zatrudnić kogoś kto będzie mieć jakiś pomysł na tę farmę bo przez 2-3 lata jak my gracze dopytujemy o nią i zespół zaczął się zastanawiać nad jej stworzeniem powstała tylko nazwa "farma wulkaniczna" i sami nie wiedzą co by miało na niej być
  • makao (PL1)makao (PL1) PL1 Posty: 507
    21.12.2018 gracze zostali poinformowani, że wreszcie KOCIA KRYJÓWKA zyska kolejny poziom - minął kwartał i nic się nie dzieje. Dlaczego, jeśli wolno wiedzieć? 
  • chmurka80 (PL1)chmurka80 (PL1) PL1 Posty: 37
    makao (PL1) powiedział(a):
    21.12.2018 gracze zostali poinformowani, że wreszcie KOCIA KRYJÓWKA zyska kolejny poziom - minął kwartał i nic się nie dzieje. Dlaczego, jeśli wolno wiedzieć? 
    właśnie z tym samym zapytaniem tu przyszłam.....co z kocią kryjówką ?
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    chmurka80 (PL1) powiedział(a):
    makao (PL1) powiedział(a):
    21.12.2018 gracze zostali poinformowani, że wreszcie KOCIA KRYJÓWKA zyska kolejny poziom - minął kwartał i nic się nie dzieje. Dlaczego, jeśli wolno wiedzieć? 
    właśnie z tym samym zapytaniem tu przyszłam.....co z kocią kryjówką ?
    Witam :smile:
    Zapytam się CM.
    Diana
  • olivia05 (PL1)olivia05 (PL1) PL1 Posty: 6
    A co z szumnie zapowiedziana przebudowa rybolostwa morskiego w 2019 roku??? Do konca roku zostalo 32 dni...
  • Basia777 (PL1)Basia777 (PL1) PL1 Posty: 375
    OOoooo właśnie temat był poruszony na forum i zrobiła się cisza.... o rybkach . ? :(
    Po ostatniej aktualizacji ..nawet zrobiło się sporo miejsca na kwiatowej ..?  drapie się  po głowie co nam szykują twórcy na tym wolnym miejscu ..? i aż się boję pomyśleć co to będzie ..? :P
  • Mam pytanie, kiedy będą podane jakiekolwiek plany nowości na 2020 rok ???  i czy w ogóle  są takowe przewidziane ???
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    jadwiga2901 (PL1) powiedział(a):
    Mam pytanie, kiedy będą podane jakiekolwiek plany nowości na 2020 rok ???  i czy w ogóle  są takowe przewidziane ???
    Witam :)
    Na pewno są przewidziane nowości,ale nie mamy ich podanych tak jak to było np.w ubiegłym roku.Pozostaje Nam czekać na ich wprowadzenie.
    Diana
Sign In to comment.