Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

15.08.2018 | Witajcie na Wioskowym Jarmarku!

114

Komentarz

  • Świniarz (PL1)Świniarz (PL1) PL1 Posty: 550
    Czy moderatorzy dostają majle z GGS? Bo według mnie ciekawszym njusem od jakiegoś najbardziej powalającego systemu powiadomień jest to:

    "W ciągu najbliższych kilku tygodni w grze pojawi się nowa funkcja – tryb planowania.

    Tryb planowania to tymczasowy schowek służący do swobodnego rozmieszczania budynków i obiektów dekoracyjnych na farmie. Tryb planowania umożliwia ustawianie na farmie elementów bez konieczności rozbiórki i odbudowy. Przenieś budynki i obiekty dekoracyjne do magazynu tymczasowego. Możesz tu spokojnie zadecydować, gdzie co umieścić.

    Tryb planowania dostępny jest w menu nawigacyjnym w dolnej części ekranu."

    A wiem to z majla z GGS...





  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Świniarz (PL1) powiedział(a):
    Czy moderatorzy dostają majle z GGS? Bo według mnie ciekawszym njusem od jakiegoś najbardziej powalającego systemu powiadomień jest to:

    "W ciągu najbliższych kilku tygodni w grze pojawi się nowa funkcja – tryb planowania.

    Tryb planowania to tymczasowy schowek służący do swobodnego rozmieszczania budynków i obiektów dekoracyjnych na farmie. Tryb planowania umożliwia ustawianie na farmie elementów bez konieczności rozbiórki i odbudowy. Przenieś budynki i obiekty dekoracyjne do magazynu tymczasowego. Możesz tu spokojnie zadecydować, gdzie co umieścić.

    Tryb planowania dostępny jest w menu nawigacyjnym w dolnej części ekranu."

    A wiem to z majla z GGS...





    Dobry wieczór ;)

    Ta informacja również była podana TUTAJ to żadna tajemnica ;)  Proszę się trzymać tematu dyskusji ;)
    I czytać uważnie zamieszczane ogłoszenia na forum :)

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • pilka2 (PL1)pilka2 (PL1) PL1 Posty: 251
    tego emaila dostana wszyscy ktorzy napisza o nagrody zalegle= wioskowego jarmarku jest tam takze informacja o jutrzejszym swiecie piwa 
  • pilka2 (PL1)pilka2 (PL1) PL1 Posty: 251
    dzisiaj jestem zadowolona z nagrod wioskowego jarmarku zawartosc byla na bogato:))mysle ze wszyscy otrzymali nagrody pozdrawiam i zycze dobranoc
  • maRuda (PL1)maRuda (PL1) PL1 Posty: 119
    co za PORAŻKA!!! skoro zespół od początku wiedział, że nie wie kto nagrody ma dostać to po jaką cholerę ja się pytam był ten cyrk przez blisko miesiąc?!? Można przecież było od razu napisać- zgłoście się do supportu- i koniec tematu, a nie takie cyrtolenie się przez trzy tygodnie, tylko po to żeby się na końcu okazało, że nagród i tak praktycznie nikt nie dostał.... fantastyczna sprawa... fantastyczny zespół....
  • pilka2 (PL1)pilka2 (PL1) PL1 Posty: 251
    tak dziekujemy za zalegle nagrody wlasnie trafiaja do naszych inwentarzy pozdrawiam i milego zycze:))
  • pilka2 (PL1)pilka2 (PL1) PL1 Posty: 251
    mamy kolejne swieto piwa cos znowu poszlo nie tak poznikaly nam monety krola ludwika a z farmy nic nam niewypada czy to jest kolejny blad czekam na informacje
  • sylciafi (PL1)sylciafi (PL1) PL1 Posty: 320
    edytowano 16.11.2018
    monety wypadaja jak posiejesz rosliny oktober  czyli pomidory , buraki .....
    ale faktycznie, mam monet ludwika przeszło milion a budowac nie moge:(
    ps .  po przelogowaniu stare monety zniknęły , trzeba sobie uzbierac na nowo :)
  • pilka2 (PL1)pilka2 (PL1) PL1 Posty: 251
    sylciafi (PL1) powiedział(a):
    monety wypadaja jak posiejesz rosliny oktober  czyli pomidory , buraki .....
    ale faktycznie, mam monet ludwika przeszło milion a budowac nie moge:(
    ps .  po przelogowaniu stare monety zniknęły , trzeba sobie uzbierac na nowo :)
    dziekuje :)
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    pilka2 (PL1) powiedział(a):
    mamy kolejne swieto piwa cos znowu poszlo nie tak poznikaly nam monety krola ludwika a z farmy nic nam niewypada czy to jest kolejny blad czekam na informacje
    sylciafi (PL1) powiedział(a):
    monety wypadaja jak posiejesz rosliny oktober  czyli pomidory , buraki .....
    ale faktycznie, mam monet ludwika przeszło milion a budowac nie moge:(
    ps .  po przelogowaniu stare monety zniknęły , trzeba sobie uzbierac na nowo :)
    pilka2 (PL1) powiedział(a):
    sylciafi (PL1) powiedział(a):
    monety wypadaja jak posiejesz rosliny oktober  czyli pomidory , buraki .....
    ale faktycznie, mam monet ludwika przeszło milion a budowac nie moge:(
    ps .  po przelogowaniu stare monety zniknęły , trzeba sobie uzbierac na nowo :)
    dziekuje :)
    Witam,
    bardzo proszę omawiać Oktoberfest w TYM miejscu.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • Hania22222 (PL1)Hania22222 (PL1) PL1 Posty: 166
    A ja napiszę dość pozytywnie - bo już dziś dostałam skrzynki za poprzedni Jarmark - tym razem support zadziałał ekspresowo :)))
  • a ja dalej nic nie dosałam
  • SłodkaMałaKicia (PL1)SłodkaMałaKicia (PL1) PL1 Posty: 2,168
    edytowano 16.11.2018
    lenka1402 (PL1) powiedział(a):
    a ja dalej nic nie dosałam
    Napisz do supportu tak jak pisała o tym Yalenka :) Podała nawet wzór co dokładnie trzeba napisać :)
    (dokładnie w TYM miejscu :)
    jeśli masz problem napisz do mnie na priv :) pomogę Ci :)

    Hania22222 (PL1) powiedział(a):
    A ja napiszę dość pozytywnie - bo już dziś dostałam skrzynki za poprzedni Jarmark - tym razem support zadziałał ekspresowo :)))
    Ja też jestem wyjątkowo zadowolona :) mimo wszystko nigdy nie było tak aby support odpisał uwaga po niecałych 24 godzinach..na odpowiedź od nich można czekać miesiącami a tu taka niespodzianka :smile:
    Choć myślę że support był już przygotowany na to po wpadce GGS. 
  • SłodkaMałaKicia (PL1) powiedział(a):
    lenka1402 (PL1) powiedział(a):
    a ja dalej nic nie dosałam
    Napisz do supportu tak jak pisała o tym Yalenka :) Podała nawet wzór co dokładnie trzeba napisać :)
    (dokładnie w TYM miejscu :)
    jeśli masz problem napisz do mnie na priv :) pomogę Ci :)

    Hania22222 (PL1) powiedział(a):
    A ja napiszę dość pozytywnie - bo już dziś dostałam skrzynki za poprzedni Jarmark - tym razem support zadziałał ekspresowo :)))
    Ja też jestem wyjątkowo zadowolona :) mimo wszystko nigdy nie było tak aby support odpisał uwaga po niecałych 24 godzinach..na odpowiedź od nich można czekać miesiącami a tu taka niespodzianka :smile:
    Choć myślę że support był już przygotowany na to po wpadce GGS. 
    ale ja pisałam do supportu i cisza
  • lenka1402 (PL1) powiedział(a):
    ale ja pisałam do supportu i cisza
    To zaczekaj jeszcze troszkę :) skoro pisałaś pewnie dostaniesz nagrodę :) support dostaje teraz ogromne ilości wiadomości o stratach po tym jarmarku.. daj im "chwilę" :) jakoś muszą to ogarnąć :)

  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    zaległe nagrody za wioskowy jarmark dostałam
    podwójne PD już działają poprawnie
    A CO Z REKOMPENSATĄ, KTÓRĄ MIELIŚMY DOSTAĆ? KIEDY DOSTANIEMY TE 2 TYG. PODWÓJNYCH PUNKTÓW??
    Z tego, co czytałam, aktualizacja miała być odłożona do tego tygodnia, po niej mieliśmy dostać tę rekompensatę... Tylko nagle pojawił się trójkąt mówiący o szybkiej poprawce, w czasie tego hotfixu było chyba wszystko oprócz rekompensaty... Co dalej? Kiedy dostaniemy te punkty? Traciliśmy ponad miesiąc...
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    zaległe nagrody za wioskowy jarmark dostałam
    podwójne PD już działają poprawnie
    A CO Z REKOMPENSATĄ, KTÓRĄ MIELIŚMY DOSTAĆ? KIEDY DOSTANIEMY TE 2 TYG. PODWÓJNYCH PUNKTÓW??
    Z tego, co czytałam, aktualizacja miała być odłożona do tego tygodnia, po niej mieliśmy dostać tę rekompensatę... Tylko nagle pojawił się trójkąt mówiący o szybkiej poprawce, w czasie tego hotfixu było chyba wszystko oprócz rekompensaty... Co dalej? Kiedy dostaniemy te punkty? Traciliśmy ponad miesiąc...
    Witam
    Rekompensata zostanie uruchomiona po aktualizacji, wstępnie spodziewamy się jej najwcześniej jutro, niestety nie mam obecnie żadnych dokładnych ram czasowych. Za utrudnienia przepraszamy.

    Pozdrawiam,
    Yalenka

  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    Yalenka powiedział(a):
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    zaległe nagrody za wioskowy jarmark dostałam
    podwójne PD już działają poprawnie
    A CO Z REKOMPENSATĄ, KTÓRĄ MIELIŚMY DOSTAĆ? KIEDY DOSTANIEMY TE 2 TYG. PODWÓJNYCH PUNKTÓW??
    Z tego, co czytałam, aktualizacja miała być odłożona do tego tygodnia, po niej mieliśmy dostać tę rekompensatę... Tylko nagle pojawił się trójkąt mówiący o szybkiej poprawce, w czasie tego hotfixu było chyba wszystko oprócz rekompensaty... Co dalej? Kiedy dostaniemy te punkty? Traciliśmy ponad miesiąc...
    Witam
    Rekompensata zostanie uruchomiona po aktualizacji, wstępnie spodziewamy się jej najwcześniej jutro, niestety nie mam obecnie żadnych dokładnych ram czasowych. Za utrudnienia przepraszamy.

    Pozdrawiam,
    Yalenka

    Dziękuję za odpowiedź
    mam nadzieję, że niedługo dostaniemy te punkty.

    Pozdrawiam
    amik23
  • Limonka (PL1)Limonka (PL1) PL1 Posty: 20
    Pisze tu bo nie-wiem gdzie to umieścić. O co chodzi z tymi MS.Miało być ich mniej a są coraz częściej. Czy ktoś chce nas wykończyć? W tej pogoni za zarobkiem szefostwo BF nieco się zagalopowało. Jedne MS dopiero się skończyły a za 2 dni następne? 

  • pilka2 (PL1)pilka2 (PL1) PL1 Posty: 251
    czarno nas widze po takim maratonie niemoge sie doczekac az skonstruowany zostanie kalendarz na grudzien bo moze to byc miesiac ale wakacji od farmy naszczescie niema takiego obowiazku brania udzialu we wszystkich zaserwowanych wydazeniach troche tego za duzo ...
  • pilka2 (PL1)pilka2 (PL1) PL1 Posty: 251
    pilka2 (PL1) powiedział(a):
    czarno nas widze po takim maratonie niemoge sie doczekac az skonstruowany zostanie kalendarz na grudzien bo moze to byc miesiac ale wakacji od farmy naszczescie niema takiego obowiazku brania udzialu we wszystkich zaserwowanych wydazeniach troche tego za duzo ...
    p.s dolozyla bym naraz wszystkie ewenta naraz moze bylo by to ciekawsze -petarda
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    Delfin (PL1) powiedział(a):
    Pisze tu bo nie-wiem gdzie to umieścić. O co chodzi z tymi MS.Miało być ich mniej a są coraz częściej. Czy ktoś chce nas wykończyć? W tej pogoni za zarobkiem szefostwo BF nieco się zagalopowało. Jedne MS dopiero się skończyły a za 2 dni następne? 

    zaraz następne ms, do tego dłuższe niż zwykle...
    cytat z kalendarza:
    "Mistrzostwa sojusznicze: 23/11/2018 - 27/11/2018"
    A miało być mniej mistrzostw...

    aktualizacja znów odłożona... czy My tę rekompensatę za błąd związany z podwójnymi PD kiedyś dostaniemy???
  • pilka2 (PL1)pilka2 (PL1) PL1 Posty: 251
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    Delfin (PL1) powiedział(a):
    Pisze tu bo nie-wiem gdzie to umieścić. O co chodzi z tymi MS.Miało być ich mniej a są coraz częściej. Czy ktoś chce nas wykończyć? W tej pogoni za zarobkiem szefostwo BF nieco się zagalopowało. Jedne MS dopiero się skończyły a za 2 dni następne? 

    zaraz następne ms, do tego dłuższe niż zwykle...
    cytat z kalendarza:
    "Mistrzostwa sojusznicze: 23/11/2018 - 27/11/2018"
    A miało być mniej mistrzostw...

    aktualizacja znów odłożona... czy My tę rekompensatę za błąd związany z podwójnymi PD kiedyś dostaniemy???
    za rok moze w Nowym 2019 bo nie wtym zadlugo sie to wlecze ...
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    W miesiącu kwietniu mamy aż 3 razy jarmark, czy dostaniemy jakieś info ? bo widać z kalendarza, że trwa 5 dni a nie 7...to domyślam się, że został "przebudowany" na korzyść czy może na niekorzyść graczy ?
    Co się w nim zmieniło ?
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    malwina-m (PL1) powiedział(a):
    W miesiącu kwietniu mamy aż 3 razy jarmark, czy dostaniemy jakieś info ? bo widać z kalendarza, że trwa 5 dni a nie 7...to domyślam się, że został "przebudowany" na korzyść czy może na niekorzyść graczy ?
    Co się w nim zmieniło ?
    pewnie czas trwania się zmienił, i nic więcej
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    malwina-m (PL1) powiedział(a):
    W miesiącu kwietniu mamy aż 3 razy jarmark, czy dostaniemy jakieś info ? bo widać z kalendarza, że trwa 5 dni a nie 7...to domyślam się, że został "przebudowany" na korzyść czy może na niekorzyść graczy ?
    Co się w nim zmieniło ?
    Cześć
    Informacje odnośnie jarmarku na pewno pojawia się wkrótce.
    Diana
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Przyszedł czas na Wioskowy Jarmark. Zagrałam już całe dwa, więc chyba mogę ;).

    Na początek wytłumaczenie, wynikające ze stwierdzenia powyżej: brałam udział tylko w ostatnich dwóch Jarmarkach, więc nie wiem, jak wyglądały i działały wcześniej, dlatego skupiam się tylko na tym, co jest teraz.

    Najpierw pozytywy:

    1. Nagrody indywidualne za wysiłek. Jest ich dużo i mogą być atrakcyjne (no, może poza dekoracjami, ale jak niejednokrotnie już pisałam, ja nie uznaję dekoracji o niskim zadowoleniu, nawet eżeli wioskowe zadowolenie mają wysokie - więc to sprawa indywidualna)
    2. Ranking wewnątrzsojuszowy - dodatkowa atrakcja, która może mobilizować
    3. Nagrody rankigowe w ligach - chyba nie trzeba tego punktu tłumaczyć ;)
    4. Fakt, że bezpośrednio nie "bijemy" się z innymi graczami (jak podczas misji w MS, gdzie, żeby jeden wygrał, drugi musi przegrać) - "bijemy" się sami ze sobą i swoimi możliwościami, które na koniec są porównywane.
     
    Teraz minusy - znalazłam dwa, ale według mnie psują całą rozgrywkę
    1) ligi i przyznawane w nich nagrody
    2) czasowe wzmocnienia w wyzwaniach (może nawet wzmocnienia w ogóle).

    Zacznę od wzmocnień: na wczesnych etapach są niskie. Im więcej wyzwań robimy, tym więcej ich zdobywamy. I niby to jest ok, a nawet może się podobać, tylko niestety "podobanie" się kończy, gdy zbieramy produkty do długiego wyzwania bez wzmocnienia. To ogromna różnica w porównaniu z punktami wzmocnionymi. A im dłużej trwa Jarmark, tym ta różnica jest większa. I wystarczy się zalogować trochę później, a już ponosimy "punktowe" straty. To mi się nie podoba. Wolałabym, by to wzmocnienie działało na całe wyzwanie, a nie tylko przez jego część. Bo prawdę mówiąc, kończące się wzmocnienie w wyzwaniu ponad 10h sprawia, że wyzwanie to tak naprawdę skraca się do czasu trwania wzmocnienia (a przynamniej jego opłacalność dla zbierającego się skraca).

    Drugim, poważniejszym zarzutem są ligi i ich nagrody rankingowe. Są po prostu niesprawiedliwe. Za wygranie każej ligi dostajemy "mocne" nagrody, czyli budynki specjalne. Niby super, ale nie ma żadnych różnic pomiędzy ligami oprócz silniejszych przeciwników w wyższych ligach. Ligę brązową i srebrną wygrać jest łatwo - za łatwo. Można to zrobić jednoosobym sojuszem. Przyczym w wyższych ligach, pomimo iż pracuje cały sojusz, często zostaje się z niczym (niczym, czyli nie zdobywa się nagród rankingowych). Cała liga srebrna jest stratna w stosunku do zwycięzcy ligi brązowej. Cała liga złota jest stratna w stosunku do 3 pierwszych miejsc ligi srebrnej i 1 brązowej, itd. Im w wyższej lidze jesteśmy, tym bardziej stratni jesteśmy. Bo na wygranie ligi potrzebujemy o wiele więcej punktów, a nie jesteśmy za to nagradzani, gdy nie znajdziemy się w wygranej trójce (skrzynia dla 10 sojuszy jest marną namiastką nagrody, więc również miejsca od 4-10 uważam za wielkich przegranych). Dla porównania w MS, gdzie też mamy ligi, różnicuje je nam ilość możliwych nagród sojuszowych do zdobycia: im wyższa liga, tym zdobyć możemy ich więcej, więc nawet jeżeli w rankigu sojuszowym idzie nam gorzej, dalej zdobywamy więcej niż gracze w sojuszach z lig niższych (teoretycznie, bo jakie nagrody w MS są, każdy widzi ;)). W Jarmarku wszystko jest dla każdej ligi takie same... Jaki więc sens starać się być wyżej i walczyć z mocniejszymi?

    Ale żeby nie było tak "na słowo", to zamieszczam wyniki ostatniego Jarmarku (chyba ostatniego ;)) - różnice punktowe w poszczególnych ligach...? Kolosalne!




    ps. gdzieś mi się Złota (chyba, bo nie jestem pewna nazwy) liga straciła, ale powyższe wyniki chyba wystarczą, by zobrazować, o co mi chodzi. I jak nie napisać, że wszystkie sojusze w Lidze Diamentowej z poza pierwszej 3 nie są wielkimi przegranymi? 

    Teoretycznie powinno być tak, że każda liga coś ze sobą niesie, coś, na czym gracze korzystają. Jarmark niesie zamęt. Nie faworyzuje rozwoju. Mobilizować mogą jedynie nagrody indywidualne, ale to za mało jak na event sojuszniczy. Sojuszom powinno zależeć, by rosnąć, a niestety Jarmark udowadnia nam, że nie zawsze się opłaca. Czasem wystarczy zagrać samemu i zdobywa się coś, na co praca i 60 osób czasem to za mało... 




  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    A ja o "nagrodach" dla 4 najlepszych Graczy sojuszu:
    oto ona:


    plus wodorosty dla nr 1
    naprawdę żałosne...
  • lewis (PL1)lewis (PL1) PL1 Posty: 95
    edytowano 13.05.2019
    A ja o systemie wyszukiwania wyzwań... jest strasznie czasochłonny... szczególnie, jak człowiek wpada na 5 min i chce sobie coś tam puknąć na szybko...O ile kryteria wyszukiwania wg czasu trwania i stron jest dla mnie jasne, o tyle wyszukiwanie po rodzaju produkcji to jakaś fikcja... Odznaczam sobie sady, a one ciągle się pokazują.... :\ Powinno być tak - chce wyszukać wyzwanie z pszenicą to klikam w pszenicę i tylko te wyzwania widzę.. potem mogę sobie szukać wg czasu i stron... Wtedy naprawdę wystarczy mi 5minut...nie tylko na wyszukanie odpowiedniego wyzwania ;)
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    lewis (PL1) powiedział(a):
    A ja o systemie wyszukiwania wyzwań... jest strasznie czasochłonny... szczególnie, jak człowiek wpada na 5 min i chce sobie coś tam puknąć na szybko...O ile kryteria wyszukiwania wg czasu trwania i stron jest dla mnie jasne, o tyle wyszukiwanie po rodzaju produkcji to jakaś fikcja... Odznaczam sobie sady, a one ciągle się pokazują.... :\ Powinno być tak - chce wyszukać wyzwanie z pszenicą to klikam w pszenicę i tylko te wyzwania widzę.. potem mogę sobie szukać wg czasu i stron... Wtedy naprawdę wystarczy mi 5minut...nie tylko na wyszukanie odpowiedniego wyzwania ;)
    Cześć
    Przekaże Twoja prośbę do Zespołu Gry.
    Diana

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik