Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

16.10.2018 | Szczęśliwego Samhain!

Dzień dobry Farmerzy!

W tym wątku możecie skomentować nowości, oraz inne zmiany nadchodzące w najbliższej aktualizacji!
Całe ogłoszenie możecie znaleźć TUTAJ.


Pozdrawiam,
Jiper
«134

Komentarz

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Rewelacyjny koniec lata o:) ...widać z duchami może być ciekawie i atrakcyjnie ;):D

    Zapytam tylko dlaczego znów dekorka 5x6 ? wracamy do kolubryn ? zamczyska dyniowe miały 5x5...a pozostałe malały...
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Pomysł ze wzmocnieniami w fasadach ani trochę mi się nie podoba ale szkoda się rozpisywać w tym temacie,nie ma to najmniejszego sensu....
    Nowości nowościami ale spora grupa graczy czeka na informację dotyczące błędów z przyznawaniem nagród po zakończonych ms,więc fajnie by było zająć się najpierw tym co jest dla Nas istotne,chcemy nagród które sobie wybraliśmy nie tego co błąd ludziom powciskał. 
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):

    Nowości nowościami ale spora grupa graczy czeka na informację dotyczące błędów z przyznawaniem nagród po zakończonych ms,więc fajnie by było zająć się najpierw tym co jest dla Nas istotne,chcemy nagród które sobie wybraliśmy nie tego co błąd ludziom powciskał. 
    Witam

    I taka informacja została dla Was zamieszczona w Nowinkach. Proszę czytać forum i nie odbiegać od tematu dyskusji.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Yalenko
    Na angielskim forum są 3 tabelki...może można je dać tutaj do tematu dyniowania...pewnie pomogą.
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    edytowano 12.10.2018
    malwina-m (PL1) powiedział(a):
    Yalenko
    Na angielskim forum są 3 tabelki...może można je dać tutaj do tematu dyniowania...pewnie pomogą.
    Jeśli masz na myśli mapy lokalizacji dyń, możecie je również odnaleźć  TUTAJ 

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • Prośże o naszą polką flagę od farmerki, po co mi bułgarska flaga?
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Zapytam o to samo...czy ta bułgarska dekorka będzie dostępna w wersji polskiej ???
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    YaroslawGamer (PL1) powiedział(a):
    Prośże o naszą polką flagę od farmerki, po co mi bułgarska flaga?
    malwina-m (PL1) powiedział(a):
    Zapytam o to samo...czy ta bułgarska dekorka będzie dostępna w wersji polskiej ???
    Witam

    Niestety nie będzie tej dekoracji w polskiej wersji. Dlaczego? Ponieważ została ona zaprojektowana przez gracza, który wygrał Komisje Fridy i tym samym zdobył szanse na zaprojektowanie unikalnej dekoracji wraz z zespołem artystycznym Big Farm ;)( zasady tego konkursu odnajdziecie TUTAJ )

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Dzięki za info...zasady nieistotne...natomiast dziwi mnie ;) że przeszła dekorka krajowa...bo jak rozumiem wyrazem patriotyzmu [oczywiście niejednym] jest szacunek do flagi a do flagi swojej ojczyzny wyjątkowy.
    Dekorki od Fridy powinny mieć tematykę międzynarodową lub uniwersalną.
  • Można było np. dać graczom z Europy flagę UE a spoza niej flagę ONZ 

  • AmazingMarzena3 (PL1)AmazingMarzena3 (PL1) PL1 Posty: 257
    edytowano 16.10.2018
    A nie mielismy dostać za zepsute kiedyś tam koło mistrzostw światowych..bo ja nie mam żadnych skrzynek tylko rekompensatę...właśnie chyba za to koło..:P ..utopiłam w nim sporo żetonów...

    Edit/ Przeniosłam Twój post.
    Yalenka 

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    edytowano 16.10.2018
    AmazingMarzena3 (PL1) powiedział(a):
    A nie mielismy dostać za zepsute kiedyś tam koło mistrzostw światowych..bo ja nie mam żadnych skrzynek tylko rekompensatę...właśnie chyba za to koło..:P ..utopiłam w nim sporo żetonów...

    Witam 

    Rekompensata została udzielona dzisiaj za koło fortuny.


    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • Była dziś ta aktualizacja? Bo ja żadnych zmian na farmie nie widzę :(
    Chyba ją przełożoo na późniejszy czas yak w okolicy końca miesiąca
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    A ja tak nie w temacie spytać chciałam jakim cudem po dzisiejszej aktualizacji małe krówki na 9 poziomie z siłaczem aktywowanym na 50% busterami na 6 poziomie dają 1033 mleka a wcześniej dawały 1118 mleka? tak z ciekawości pomniejszone wartości mleka są celowym działaniem z powodu wprowadzenia fasad ze wzmocnieniami czy to błąd???

    Pytanie drugie gdzie graczom wyparowały podwójne pkt doświadczenia z młynów,silosów i innych obiektów?
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    YaroslawGamer (PL1) powiedział(a):
    Była dziś ta aktualizacja? Bo ja żadnych zmian na farmie nie widzę :(
    Chyba ją przełożoo na późniejszy czas yak w okolicy końca miesiąca
    Witam

    Aktualizacja się odbyła. Jakich zmian oczekiwałeś?Treść aktualizacji została wgrana, a odpowiednie funkcje i wydarzenia pojawią się w odpowiednim czasie.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    edytowano 16.10.2018
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    A ja tak nie w temacie spytać chciałam jakim cudem po dzisiejszej aktualizacji małe krówki na 9 poziomie z siłaczem aktywowanym na 50% busterami na 6 poziomie dają 1033 mleka a wcześniej dawały 1118 mleka? tak z ciekawości pomniejszone wartości mleka są celowym działaniem z powodu wprowadzenia fasad ze wzmocnieniami czy to błąd???

    Pytanie drugie gdzie graczom wyparowały podwójne pkt doświadczenia z młynów,silosów i innych obiektów?
    Dobry wieczór 

    Poczytaj o kolejności wzmocnień TUTAJ
    Jeżeli zginęły Ci podwójne punkty doświadczenia zapraszam do kontaktu z Działem wsparcia technicznego ;)
    ( Najpierw spróbuj wyczyścić pamieć podręczną przeglądania i wyczyść pliki cookie )

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Ja nie chcę czytać o kolejności wzmocnień tylko pytam dlaczego mleka jest po aktualizacji mniej niż było przed nią,i na to pytanie proszę odpowiedz,czyli jak dobrze rozumiem wartości mleka zostały odjęte przez wzgląd na wprowadzenie fasad ze wzmocnieniami?
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    Ja nie chcę czytać o kolejności wzmocnień tylko pytam dlaczego mleka jest po aktualizacji mniej niż było przed nią,i na to pytanie proszę odpowiedz,czyli jak dobrze rozumiem wartości mleka zostały odjęte przez wzgląd na wprowadzenie fasad ze wzmocnieniami?
    Moja droga, ale własnie tam uzyskasz odpowie na swoje pytanie. Ponieważ wszystkie wzmocnienia od teraz działają nieco inaczej. Przykład co prawda przedstawia produkcje z pola, ale tyczy to wszystkich obiektów produkcyjnych. 

    Miłego wieczoru,
    Yalenka
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    ja czytałam wątek z działaniem fasad i to nie zmienia tego ,że pomysłodawce tego wysłałabym w kosmos,ładnie mówiąc,napisałabym inaczej ale na co mi ban i tego ,że szanowny zespół tak sprytnie policzył nowy system wzmocnień ,że cześć mleka wyparowało.......to jest nie w porządku i nie jest to zmiana dla graczy korzystna.Nie będę zakładać tony czasowych fasad tylko dlatego,że ktoś sobie ubzdurał,że jak nam pomniejszą wcześniejsze ilości uzyskiwanych towarów, to będę kupować coś czego wcale nie ma zamiaru ruszać.
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Chce się upewnić...więc zapytam...kolejność poprzednio była taka, że obora z książką i garaż...
    a teraz jest obora i garaż i do tego książka ...czy dobrze rozumiem ?
  • Torian (PL1)Torian (PL1) PL1 Posty: 86
    malwina-m (PL1) powiedział(a):
    Chce się upewnić...więc zapytam...kolejność poprzednio była taka, że obora z książką i garaż...
    a teraz jest obora i garaż i do tego książka ...czy dobrze rozumiem ?
    Dokładnie - wartość podstawowa produkcji, do tego bonus z garażu i dopiero doliczana jest ilość z książek.
    Przedtem można było sobie łatwo obliczyć ilość, bo patrzyło się ile daje obiekt i doliczało się bonus z garażu i po sprawie. Teraz, żeby obliczyć to trzeba znać wartość podstawową i wartość dodawaną przez książki. I to ma być niby bardziej intuicyjny system (ale czego się można po GGS spodziewać?)
    Obora tropikalna na 9 poziomie z książkami daje u mnie 685 mleka, poprzednio z bonusem 50 procent dawała łącznie 1028, po zmianie daje 973.
    A wszystko odbije się na misjach podczas MS, mniejsze ilości to mniej punktów reputacji i trudniejsze zdobycie nagród.
    Kolejny punkt na liście za tym, żeby grze powiedzieć: "Żegnaj".
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    ja czytałam wątek z działaniem fasad i to nie zmienia tego ,że pomysłodawce tego wysłałabym w kosmos,ładnie mówiąc,napisałabym inaczej ale na co mi ban i tego ,że szanowny zespół tak sprytnie policzył nowy system wzmocnień ,że cześć mleka wyparowało.......to jest nie w porządku i nie jest to zmiana dla graczy korzystna.Nie będę zakładać tony czasowych fasad tylko dlatego,że ktoś sobie ubzdurał,że jak nam pomniejszą wcześniejsze ilości uzyskiwanych towarów, to będę kupować coś czego wcale nie ma zamiaru ruszać.
    Ile razy już pisałem że każda aktualizacja ma coś ukryte? Przecież wiadomo,ze co nowe to chodzi o wyciąganie kasy, to już nie jest żałosne, to jest dziadowanie. A nakładki? a na cholerę mi one. Nie mam co robić tylko jak kto głupi zmieniać nakładki. Litości...
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Dziękuje Torian za info...

    A czy brzegowe na tym kreatywnym pomyśle ucierpią ? ktoś sprawdził ? bo jeśli tak, to poprzednia akcja kiedy rzekomo humusy przestały działać...już nie wydaje się awarią programu gry...a kolejnym sprawdzeniem jak damy sobie radę, kiedy znów coś nam się zabierze...

    Jeśli zespół myśli, że to są sposoby by zmusić nas do kupowania złota, to informuje, że Gracze są zbulwersowani po raz kolejny, rozczarowani i rozgniewani...i zapewniam, że bez względu na ilość szkół pokończonych...umiemy myśleć, pisać i LICZYĆ.
  • Renata04 (PL1)Renata04 (PL1) PL1 Posty: 52
    I rzeczywiście po aktualizacji z garażem zbiera się znacznie mniej mleka nie wiadomo dlaczego po co komu takie udogodnienie Każda aktualizacja jest na niekorzyść graczy wcześniej zabrane wydarzenie psotnik i pomocnik .I pewnie chodzi o złoto żeby gracze więcej kupowali ja to mogę przestać grać w tą grę bo robi się coraz bardziej denna a jest dużo fajniejszych bez nakładów pieniężnych
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    Pisać do supportu nie warto. Tam nikt nie odpowiada. Na odpowiedzi czekam już tydzień, więc jaki jest sens odsyłania tam po odpowiedź?

  • Zbiory z obór, chlewów i kurników  przy wzmocnieniu o 50 % są mniejsze od tego co powinno się zebrać.
    Dla przykładu podam  mleko: zbiór z małej obory ( wykupiony buster 5  ) 685 l  x 150%  wzmocnienia = 1027 l  tyle powinno się zebrać a zbieram nieco powyżej 900 l. Ta sama sytuacja jest z jajkami i świniami. Sądziłam , że tylko u mnie coś szwankuje ale okazuje się , że w całym sojuszu jest ta sama sytuacja.
    Czy nastąpiła jakaś zmiana z wzmocnieniami czy to jest błąd ? Niestety są mistrzostwa i zaniżone zbiory, sama radość.
    Yelenko proszę o info co się dzieje ?
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    tesaa (PL1) powiedział(a):

    Zbiory z obór, chlewów i kurników  przy wzmocnieniu o 50 % są mniejsze od tego co powinno się zebrać.
    Dla przykładu podam  mleko: zbiór z małej obory ( wykupiony buster 5  ) 685 l  x 150%  wzmocnienia = 1027 l  tyle powinno się zebrać a zbieram nieco powyżej 900 l. Ta sama sytuacja jest z jajkami i świniami. Sądziłam , że tylko u mnie coś szwankuje ale okazuje się , że w całym sojuszu jest ta sama sytuacja.
    Czy nastąpiła jakaś zmiana z wzmocnieniami czy to jest błąd ? Niestety są mistrzostwa i zaniżone zbiory, sama radość.
    Yelenko proszę o info co się dzieje ?
    Witam

    Proszę przeczytać oficjalne ogłoszenie, które tłumaczy kolejność wzmocnień. TUTAJ 
    Nie jest to błąd.

    P.S. Utworzony temat przenoszę. 

    Pozdrawiam,
    Yalenka

  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    edytowano 17.10.2018
    Yalenka powiedział(a):
    tesaa (PL1) powiedział(a):

    Zbiory z obór, chlewów i kurników  przy wzmocnieniu o 50 % są mniejsze od tego co powinno się zebrać.
    Dla przykładu podam  mleko: zbiór z małej obory ( wykupiony buster 5  ) 685 l  x 150%  wzmocnienia = 1027 l  tyle powinno się zebrać a zbieram nieco powyżej 900 l. Ta sama sytuacja jest z jajkami i świniami. Sądziłam , że tylko u mnie coś szwankuje ale okazuje się , że w całym sojuszu jest ta sama sytuacja.
    Czy nastąpiła jakaś zmiana z wzmocnieniami czy to jest błąd ? Niestety są mistrzostwa i zaniżone zbiory, sama radość.
    Yelenko proszę o info co się dzieje ?
    Witam

    Proszę przeczytać oficjalne ogłoszenie, które tłumaczy kolejność wzmocnień. TUTAJ 
    Nie jest to błąd.

    P.S. Utworzony temat przenoszę. 

    Pozdrawiam,
    Yalenka

    Tak, to nie jest błąd. Teraz siłacz nie działa na dodatkową ilość mleka i świnek, które mamy z podręczników :((

    A ja mam pytanie - czy wiadomo już, dlaczego nie mamy podwójnych PD gdy zbieramy z młynów, silosu, kompostownika, sklepu i piekarni??? Pisałam już do supportu, ale na razie odpowiedzi nie dostałam.
    Często kręcę kołem właśnie ze względu na podwójne PD, dlaczego mam być stratna? Przed wczorajszą aktualizacją było wszystko ok...
    Zauważyłam też, że traktorek nie zwiększa zbioru z piekarni.
    Kiedy te błędy będą poprawione? Będzie za to jakaś rekompensata? Ponosimy straty...

    I jeszcze jedno pytanie, o te nowe nakładki.
    mam teraz dwie nakładki na pola
    jedna na brukiew, czas działania 30 min
    druga na kapustę, czas działania 3 godz
    doszłam, że nakładki trzeba dać przed rozpoczęciem produkcji
    no i mam problem - jak to zrobić, aby działały na specjalną brukiew i kapustę?
    specjalna brukiew rośnie 45 min, nakładka działa 30 min
    specjalna kapusta rośnie 4 godz, nakładka działa 3 godz...
    te nakładki, jak dobrze gdzieś przeczytałam, mają być za złoto
    czyli za złoto mam kupić nakładkę a potem złotem przyspieszyć np. kapustę aby zebrać więcej????
    Takie udogodnienie nie zachęca mnie do eksperymentowania z nakładkami.
    Post edited by Nuka (PL1) on
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Witam

    Problem piekarni jak i podwójnych punktów doświadczenia zgłosiliśmy dzisiaj rano do Zespołu gry. Nie posiadam jeszcze informacji co dalej w tej sprawie nastąpi. Jeżeli otrzymamy informacje w tym temacie, zamieścimy je dla Was w Nowinkach.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    Yalenka powiedział(a):
    Witam

    Problem piekarni jak i podwójnych punktów doświadczenia zgłosiliśmy dzisiaj rano do Zespołu gry. Nie posiadam jeszcze informacji co dalej w tej sprawie nastąpi. Jeżeli otrzymamy informacje w tym temacie, zamieścimy je dla Was w Nowinkach.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
    Dziękuję za odpowiedź.
    I proszę o odpowiedź na pytanie związane z nakładkami, edytowałam swój wcześniejszy wpis

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik