Strona główna Polish Szkicownik

Nadchodzące zmiany 2018/2019

YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496

Witajcie Farmerzy!

W tej notce chcielibyśmy przedstawić Wam podgląd tego, co czeka nas do końca roku w Big Farm, oraz plany na nieco późniejszy okres. Zobaczcie zatem jakie zmiany nadejdą jeszcze w 2018 roku (oraz potencjalnie w 2019!)  


Nadchodzące zmiany w 2018 roku

  • Pakiety subskrypcji

    • Już wkrótce wprowadzimy do gry subskrypcje, dzięki którym będziecie otrzymywać na Wasze konto co miesiąc dany pakiet treści. Zaczniemy od dwóch pakietów do wyboru - pakietu Gracza, oraz pakietu sojuszu. Pakiet Gracza pomoże Wam lepiej i jeszcze wygodniej prowadzić Waszą farmę, dzięki takim funkcjom jak np. nielimitowane użycie błyskawicznej żniwiarki gdy subskrypcja jest aktywna. Pakiet sojuszniczy zapewni korzyści całemu sojuszowi - tym większe, im więcej osób w sojuszu będzie posiadało daną subskrypcję! Będziecie mogli zredukować efekt zmniejszonych ilości zbiorów po sianiu roślin brzegowych, zmniejszyć koszt żetonów konstrukcyjnych i jeszcze więcej! Pakiety z czasem będą rozszerzane o nowe udogodnienia, oraz zwiększymy ich różnorodność! Sprawdźcie pełną zawartość pakietów subskrypcji jeszcze w tym roku! 

  • Jarmark wioskowy

    • Dodatkowe rozszerzenia tego wydarzenia nadchodzą! Pojawi się dynamiczny system promocji i spadków pomiędzy ligami, który podkręci chęć współzawodnictwa. Ponadto wprowadzimy wewnętrzne wyniki sojuszy, oraz nagrody dla najbardziej zaangażowanych Graczy w sojuszu.

  • Wspólny handlarz

    • Benny ciężko pracuje sprzedając różnorodne przedmioty za różnorakie waluty. Czy nie byłoby łatwiej, gdyby cała wymiana odbywała się w jednym miejscu? Oczywiście, że tak! Dlatego też stworzymy stałego handlarza, u którego będziecie mogli wymienić każdą walutę dostępną w grze na różne przedmioty w dowolnym momencie! Stały wspólny handlarz zawita do gry w grudniu, co przyniesie także nowości związane z ...

  • Psotnik i pomocnik 

    • Prezenty powrócą w grudniu wraz z nowym ujednoliconym handlarzem. Będziecie mogli zużyć Wasze punkty karmy, aby zakupić prezenty u nowego handlarza. Psikusy nie będą dostępne u handlarza (jednak nadal będziecie mogli je zdobyć w niektórych wydarzeniach), jednak chcemy kontynuować dzielenie się dobrem z Waszymi przyjaciółmi w grze! Prezenty ostatecznie będą dostępne za złoto, jednak przedtem będziecie mieć sporo czasu na zakup ich za punkty karmy.

  • Koło św. Mikołaja (Punkty karmy)

    • Będziecie mogli także wykorzystać punkty karmy w grudniu, w kole św. Mikołaja, aby zakupić za nie niektóre cenne dekoracje!  

  • Boże Narodzenie 2018

    • Informacje zwrotne z ostatnich lat pokazały, że nasze wydarzenie Bożonarodzeniowe nie było strzałem w dziesiątkę. Chcielibyśmy, aby ten szczególny świąteczny czas obfitował w dobre samopoczucie, a wydarzenie Lista Życzeń św. Mikołaja niekoniecznie się do tego przyczyniało. Zdecydowaliśmy nie uruchamiać go w tym roku, ani w kolejnych latach. Zamiast tego pojawią się inne, standardowe wydarzenia jak np. Kalendarz Adwentowy i Koło św. Mikołaja z nowymi nagrodami. 


Pomysły na koniec roku 2018 i przyszłość 

Gdy powyższe tematy planowane są na ten rok, mamy w zanadrzu kilka dodatkowych idei, które chcielibyśmy wdrożyć. Poniżej możecie znaleźć zapowiedź kolejnych planowanych zmian! 


  • Zmiany dotyczące akrobatycznych latawców

    • Akrobatyczne latawce były świetną nagrodą, bardzo lubianą przez Graczy dzięki wzmocnieniom punktów reputacji w Mistrzostwach Sojuszniczych. Kiedy przedmiot ten został dodany do gry, był bardzo dobrze odebrany przez Graczy, jednak później okazało się, że wywiera on negatywny wpływ na ekonomię wydarzenia i daje garstce Graczy znaczną przewagę nad innymi. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, chcemy przywrócić ten przedmiot, jednak w o wiele mniej inwazyjny i szkodliwy sposób!  W związku z tym akrobatyczne latawce zostaną przerobione na nową wersję, wraz z maksymalnym limitem posiadania ich na koncie, oraz możliwością ich ulepszenia w celu zwiększenia wzmocnienia punktów reputacji - stając się tym samym ponownie dostępne dla wszystkich! 
  • Park dekoracji

    • Dekoracje są ważnym elementem gry, dlatego chcielibyśmy stworzyć dla Was miejsce, w którym będziecie mogli pokazać swoje ulubione dekoracje! 

  • Tryb planowania

    • Część z Was pamięta na pewno specjalny tryb gry, który umożliwiał posegregowanie i poukładanie budynków i dekoracji na Waszych farmach za pomocą widoku siatki, oraz narzędzi do przechowywania obiektów. Już wkrótce ponownie wprowadzimy tryb planowania do gry, przebudowując kod całkowicie od zera, przy jednoczesnym zachowaniu starego wyglądu i takiej samej funkcjonalności! Dzięki temu Wasze gospodarstwa będą mogły stać się jeszcze wydajniejsze i piękniejsze - w łatwiejszy sposób! 


Namiastka nowości w 2019

Na sam koniec, przedstawiamy Wam plany na rok 2019, które rozważamy i nad którymi pracujemy: 

  • Funkcje udogodnienia (Manager produkcji) 

    • Dodamy więcej udogodnień, dzięki którym codzienne zarządzenie farmą będzie przyjemniejsze i łatwiejsze, pozwalając skupić się na wydarzeniach i funkcjach, które są dla Was ważniejsze. Jednym z przykładów jest "manager produkcji", bardziej dogłębny sposób zarządzania farmą i produkcją na niej.

  • Nowe wydarzenia… (Oktoberfest)

    • Oktoberfest to fantastyczny czas roku i udane wydarzenie w Big Farm! Bawiliśmy się budując to wydarzenie i chcielibyśmy używać go częściej. Zmodyfikujemy wydarzenie tak, aby można było włączać je kilka razy do roku, najprawdopodobniej przebudowując je graficznie, aby bardziej pasowało do innych pór roku.

  • Ulepszenie wydarzenia Grety

    • Wydarzenie Grety - architektki krajobrazu zostało wprowadzone do gry, w momencie gdy Wioska sojuszu i zadowolenie wioski jeszcze nie istniały. Wkrótce wydarzenie doczeka się aktualizacji, lepiej radząc sobie z zadowoleniem wioski, oraz ogólnymi ulepszeniami tego systemu. 

  • Farma wulkaniczna (ponowne przemyślenie koncepcji) 

    • Widzieliśmy, że często pytacie o ten temat, a teraz chcielibyśmy w końcu skorzystać z okazji, aby przekazać Wam nieco nowości na temat czwartej, głównej farmy.  W procesie planowania zauważyliśmy, że niektóre rzeczy nie mogą być zrealizowane tak, jak zamierzaliśmy i konieczne jest ponowne przemyślenie tej koncepcji. Może to trochę potrwać, ponieważ musimy przemyśleć dokładnie, w jaki sposób farma będzie działać i wiązać się z innymi istniejącymi funkcjami i wydarzeniami. W tym przypadku nie możemy podać konkretnej daty, ale przedyskutujemy zakres nowej farmy i to, co zamierzamy wnieść wraz z nią, oraz czas w którym zostanie wdrożona do gry.

  • Zmiany na głębokich morzach (może w przyszłym roku)

    • Jak wspominaliśmy kiedyś w poprzednich wypowiedziach, zamierzamy przerobić obszar głębin oceanu, aby stworzyć przyjemne wrażenia dla wszystkich Graczy. Po jego zmianie zauważyliśmy, że niektórzy z was nie są zbyt zadowoleni z tego, jak działa mechanika i mają nadzieję na zmiany, które będziemy wykonywać w 2019 roku. Należą do nich m.in:

      • Nowy sposób wyświetlania floty łodzi i wykorzystania ich w większym stopniu

      • Większa zależność od umiejętności niż przypadkowych zdarzeń w bieżącym systemie (wszystkie ryby  dostępne przez cały czas)

      • Więcej łowisk, więcej łodzi do wykorzystania, a tym samym jeszcze większy połów!

  • Zmiany w kociej kryjówce 

    • Koty są niesamowite! Wiemy o tym my, wiecie o tym Wy, cały Internet wie o tym od wielu lat!  Wprowadziliśmy kocią kryjówkę, ponieważ chcieliśmy, aby ten niesamowity zwierzak był dostępny na Waszych farmach. Niestety odbiór tej funkcji nie był tak dobry jak oczekiwano i w międzyczasie spadł poniżej Waszych oczekiwań. Wiemy o tym i dlatego chcielibyśmy dokonać pewnych zmian poprzez reorganizację i ulepszenie kociej kryjówki, w tym obniżenie pułapu wejściowego, aby nieco łatwiej było odblokować nowego towarzysza - kota i zwiększyć ilość sztuczek, których kot może się nauczyć.

  • Zmiany na farmach tymczasowych

    • Tymczasowe farmy zostały zaprojektowane pierwotnie jako miejsce dla nowych funkcji, mechaniki i doświadczeń dla Graczy, ale przede wszystkim jako inny sposób na farmę i zerwanie ze zwykłym, codziennym schematem farmy. W ciągu ostatnich kilku lat dodaliśmy odmiany farm tymczasowych, z których korzystaliście, uważamy jednak, że nadszedł czas, aby wrócić do głównego zamysłu projektu, oraz zacząć przyjmować sugestie dotyczące tego, co chcielibyście zmienić. Będziemy przyglądać się opiniom, które przekazujecie nam na temat Farm tymczasowych (Cukrowej, Zimowej i Tropikalnej), aby spróbować je ulepszyć, wprowadzić nowe, ciekawe udogodnienia i dać Wam więcej ciekawych rzeczy do wykonania poza głównymi farmami. 


Oto nasze cele na 2018 rok, a także na rok 2019! Jaka jest Wasza najbardziej oczekiwana zmiana lub nowość? Na co czekacie? 

Szczęśliwego Farmerowania!

Wasz Zespół BigFarm

Komentarz

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 08.10.2018
    Rozumiem...albo może kompletnie nic nie rozumiem...nie czekam na pewno, żeby mnie zespół podkręcał :p
    Wulkan [przeze mnie upragniony] odłożony na nie wiadomo kiedy.
    Wróci tryb - czekam ! 
    Park dekorek - również.
    Nie ma odbioru pozytywnego darmowego kota ? jest zdziwienie? nie powinno go być...skoro do tej pory kot jest bezużyteczny...a talizmany trzeba było zbierać i nie obyło się bez problemów.
    Nie jesteśmy zadowoleni z rybek w oceanie ? po krwawej rewolucji...to chyba jasne, że nie ma akceptacji...
    Piwo ...kilka razy w roku ? a po co ? jest ciekawe, kiedy przychodzi czas jego picia...
    Porządki w latawcach ? super...a skrzynie magazynowe też wrócą ??? a co z latawcami, które już powiewają ???
    Mikołaj obfitował w wiele pozytywnych emocji i mimo czasu świątecznego był świetnym wydarzeniem...może nie trzeba było zrąbać pociągu i fabryki i nigdy nie naprawić...byłoby dobre samopoczucie...
    heh
    muszę się głęboko zastanowić czy jest, po tym co przeczytałam, rzecz/rzeczy na które czekam...

    edit
    Powyższe ogłoszenie zawiera lokowanie produktu - złoto.
    Post edited by malwina-m (PL1) on
  • pilka2 (PL1)pilka2 (PL1) PL1 Posty: 251
    zobaczymy ile zlota to wszystko bedzie kosztowalo np te pomocniki moze powstal juz jakis cennik chetnie bysmy sie z nim zapoznali jeszcze w starym roku pozdrawiam
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    malwina-m (PL1) powiedział(a):
    Rozumiem...albo może kompletnie nic nie rozumiem...nie czekam na pewno, żeby mnie zespół pokręcał :p
    Wulkan [przeze mnie upragniony] odłożony na nie wiadomo kiedy.
    Wróci tryb - czekam ! 
    Park dekorek - również.
    Nie ma odbioru pozytywnego darmowego kota ? jest zdziwienie? nie powinno go być...skoro do tej pory kot jest bezużyteczny...a talizmany trzeba było zbierać i nie obyło się bez problemów.
    Nie jesteśmy zadowoleni z rybek w oceanie ? po krwawej rewolucji...to chyba jasne, że nie ma akceptacji...
    Piwo ...kilka razy w roku ? a po co ? jest ciekawe, kiedy przychodzi czas jego picia...
    Porządki w latawcach ? super...a skrzynie magazynowe też wrócą ??? a co z latawcami, które już powiewają ???
    Mikołaj obfitował w wiele pozytywnych emocji i mimo czasu świątecznego był świetnym wydarzeniem...może nie trzeba było zrąbać pociągu i fabryki i nigdy nie naprawić...byłoby dobre samopoczucie...
    heh
    muszę się głęboko zastanowić czy jest, po tym co przeczytałam, rzecz/rzeczy na które czekam...

    edit
    Powyższe ogłoszenie zawiera lokowanie produktu - złoto.
    Oktoberfest jest tylko raz w roku! w grze oczywiście wszystko jest możliwe, ale... myśleć trzeba, skoro bigfarm nawiązuje do jakiejś rzeczywistości to trzeba si e tego trzymać!
    Dlaczego Mikołaja nie ma kilka razy w roku? Stosują ten tok myślenia jego częstsze włączanie jest uzasadnione.
    Porządki w latawcach ( w tym ulepszanie jeszcze bardzie pogłębią już istniejące róznice między graczami i nic tego nie zmieni.
    farma wulkaniczna = fantasmagoria, wszyscy słyszeli nikt nie widział i nie zobaczy, szkoda pisać, miała być w 2017, 2018  teraz w 2019 -  Lotnisko w Berlinie tez się tak otwiera :D

    że nie wspomnę o wszystkich możliwych katastrofach, które pojawią się przy  wprowadzaniu tych "nowości"
  • pilka2 (PL1)pilka2 (PL1) PL1 Posty: 251
    a ja bym chcial wygrac obory tropikalne u sw.Mikolaja moze powstanie jakies dodatkowe pietro:)
  • Żyrafsko (PL1)Żyrafsko (PL1) PL1 Posty: 19
    Najbardziej poruszył mnie następujący fragment:

    "Psikusy nie będą dostępne u handlarza (jednak nadal będziecie mogli je zdobyć w niektórych wydarzeniach), jednak chcemy kontynuować dzielenie się dobrem z Waszymi przyjaciółmi w grze!"

    Bliźniacy byli OK. Wiadomo było kiedy są, gracze [o dziwo!] sami wybierali... dobro. Raz ktoś mi zrobił psikusa, prezentów dałam i dostałam mnóstwo. Nigdy za punkty karmy psikusa nie kupiłam i znakomita większość graczy też tak postępuje. I właśnie to grzało jak mało co w grze tak pełnej "atrakcji" w postaci ciągle podkręcanego współzawodnictwa.

    "Prezenty ostatecznie będą dostępne za złoto, jednak przedtem będziecie mieć sporo czasu na zakup ich za punkty karmy."

    To zdanie mnie mocno niepokoi, bo chyba oznacza likwidację wymiany prezentów za punkty karmy. Czyżbyście jednak nie bardzo chcieli kontynuować to nasze "dzielenie się dobrem" z przyjaciółmi w grze?

    Ze złożenia tych dwóch cytatów wynika coś jeszcze, choć nie do końca jasno. Psikusy jeszcze ciągle będzie można zdobyć, a prezentów już chyba nie.

    Dzielenie się dobrem za złoto i darmowe psikusy to piękny pomysł jest. Zmuszanie ludzi do płacenia za dobro. Wow! Mam dla Was nowy pomysł, też przedni: "pakiet subskrypcji przyjaciół na godziny". Oczywiście za złoto. Kapitalna rzecz! :-)

    Powaliła mnie zbitka "Namiastka nowości w 2019". Pomyliło się z "zajawką", czy to autoironia?

    Gram już na tyle długo, że takie ogłoszenia napawają mnie raczej obawą, niż nadzieją. Manager produkcji - hmmm... to będzie może coś w rodzaju turbożniwiarki? Będzie się za mnie bawił moją farmą, żebym miała wolne ręce do wysyłania SMS-ów, które pozwolą mi sfinansować jego działanie? To czym gra będzie się różnić od płacenia rachunków? Gdakaniem w tle?

    Pożyję, zobaczę i może mi oczy całkiem nie wyjdą z orbit, kto wie?

    Póki co jestem zmęczona nadmiarem atrakcji i czuję się jak chomik pędzony po trzech biegawkach równocześnie i wychodzą mi bokiem rozpędzone kołowrotki, które radośnie mam kręcić. Mam wrażenie, że gra też ledwo dyszy, bo coraz częściej mi się zawiesza, zajmuje coraz więcej pamięci i ma coś w rodzaju blackoutów - czasem kilkanaście razy trzeba klikać by obsiać jedno pole.

    Przestaję lubić tę grę i coraz bardziej jestem tu tylko dla przyjaciół. Tych za darmo.

    Zasmucone Żyrafsko



  • MrocznyŻniwiarz (PL1)MrocznyŻniwiarz (PL1) PL1 Posty: 197
    edytowano 09.10.2018
     :D:D:D:D:D:D:D  

    nie wierze , jaka obłuda - najpierw piszecie że wycofano blizniakow bo prezenty powodowały "nieporozumienia", a teraz wracaja za złoto....

    rozumiem że tylko darmowe prezenty są powodem niesnasek wsrod graczy, te premium będą powodem tylko do radości....

    octoberfest - no nie dziwi, pewnie okazał sie najbardziej dochodowa impreza w historii BF, bo bez złota kompletnie nie da się w to grać, ale przypominam że odbywa sie tylko raz w roku...
    co, jak wypali event z bożym narodzeniem i przyniesie dochody tez nam święta będziecie co miesiąc fundować ? :dizzy:

    latawce - no, patrzac na koszta rozbudowy na maksymalne poziomy budynków za złoto tanio na pewno nie będzie, lepsza byłaby całkowita likwidacja

    farma wulkaniczna? a po co to komu, gra i tak ledwo zipie i bez niej...

    chyba jedyna pozytywnie zapowiadająca się zmiana to tryb planowania, bo to rzeczywiście potrzebne
  • Żyrafsko (PL1) powiedział(a):
    Póki co jestem zmęczona nadmiarem atrakcji
    Mam podobne odczucia, eventy w większości są fajne, ale ich nadmiar i częstotliwość potrafi zniechęcić.
    Oktoberfest, tak jak już ktoś pisał, wystarczy, że będzie raz w roku.

    Co do innych nowinek:
    Farma wulkaniczna:
    a jaka była poprzednia koncepcja? W sumie jeśli miałaby to być kolejna farma, tak jak kwiatowa, to może i lepiej, że myślą nad inną opcją.

    Manager produkcji - pewnie będzie za złoto, no ale zobaczymy.

    Kocia kryjówka - "obniżenie pułapu wejściowego" heheh, do tego czasu to pewnie już go odblokuję sam ;)

    Czekam na zmiany na głębokich morzach, ale adnotacja "może w przyszłym roku", więc pewnie sobie jeszcze poczekam.

    Z pozostałych to ciekawe mogą być pakiety subskrypcji, wspólny handlarz, tryb planowania (nie pamiętam tego, być może gdy grałem to go nie było).




  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Wszystko pięknie brzmi, a potem wychodzi...
    Ale podoba mi się że wraca akrobatyczny latawiec, nie zdążyłam go upolować a zależało mi na Nim, dobrze że jednak pomyśleli aby usprawnić pod kontem równych szans.
    Jarmark wioskowy to jakaś kicha tak samo jak jego poprzednik Wioskowa Liga, żadnego zapału i "pożądania". Małe korzyści za dużą pracę. Współczuje sojuszom o niższym rozwoju niż Nasz.
    Czwarta farma wulkaniczna, widzę przesunięcie na kolejne parę lat, myślę że moje dzieci będą miały okazję z niej korzystać (a nawet nie jestem w stanie błogosławionym). 
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Jeszcze o Oktoberfest, październik mamy raz w roku, ale wszedłem na ranking sujuszy wydarzenia i już wiem, dlaczego kilka razy do roku jest planowany :)
    Żeby te radosne zapowiedzi spełniły sie w 10% będę zadowolony
    Czego innym graczom również zycze :):)

  • Okey... Fajnie. Znowu zmiany. Nawet się na nie nie nakręcam, bo wiadomo jak będzie khm, khm złoto khm, khm (i to nie jest skrajny pesymizm). Jedyne na co czekam z utęsknieniem to Tryb planowania, który miał być naprawiony już nawet nie wiem kiedy.
    Tylko gdzie w tym pięknym drzewku zmian są takie elementy jak optymalizacja i naprawa błędów? Bo w to, że są wprowadzane na bieżąco nie uwierzę, a osobiście dużo bardziej by mnie ucieszyły niż kolejne wywabiacze złota. 
    Robi się przesyt formy nad treścią. Za dużo tego wszystkiego. Człowiek widząc napis BIG FARM myśli, że będzie sobie spokojnie grał w farmę, a tu co chwila jakieś cuda na kiju. Dlaczego GGS nie może wziąć przykładu z innych gier przeglądarkach, które skupiają się na tym, aby gra działała poprawnie, a nowości często są kosmetyczne, a cieszą równie mocno. Nie lepiej wprowadzić nowe dekorki za MS (zmienne chociaż co miesiąc)? Skupić się na eventach, które są i je usprawnić? Nie, lepiej wpychać kolejny bubel za złoto, z którego nikt nie korzysta (a informatyk się napoci, gdzie ten czas mógłby poświęcić na szukanie kodu w którym jest błąd lub projektowaniu dekorki), a nóż GGS sobie zarobi.
    Koniec końców gra może i nie jest monotonna, ale coraz częściej irytująca. 
    I naprawdę cały czas szukam czegoś za co bym mogła pochwalić, czegoś na co spojrzę i pomyślę "O! W końcu coś fajnego!" (chociaż w sumie tak myślę jeszcze o Trybie planowania). Ostatnio wszystkie eventy opierają się na grze złotem i czuję, że to się nie zmieni. Co jest zabawne, bo wiele funkcji gry jest dostępnych tylko za złoto, gdzie w innych grach (tak o wredna ja znowu porównuje i się czepiam) waluta premium ma za zadanie ułatwiać zdobycie przedmiotów/dekoracji a nie to zastępować.
    Trochę przykre, ale może kiedyś GGS się obudzi.
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 09.10.2018
    Zawsze czytam takie ogłoszenia 3 razy :D...najpierw żeby odtajnić i odgmatwać, potem żeby zrozumieć co autor miał na myśli  B) następnie żeby znaleźć argumenty do odpowiedzi. Że zespól od dawna idzie swoją drogą koncepcji i planów...niby czyta co tam skrobiemy...ale przełożenia nie ma...żadnego ukłonu w stronę Graczy...tak sobie myślę, czy po tych 5 z hakiem latach, nie czuje się jak cytryna, którą ciągle się dusi, żeby wycisnąć dla siebie najlepsze...

    Zabranie nam bliźniaków było kolejnym policzkiem...wrócą w złotym wydaniu. Moja kochana Kopytko napisała wyczerpująco.

    Pytanie: dlaczego zostanie wprowadzone ułatwienie w otwarciu kryjówki kota ? skoro ja i wiele innych Osób mogliśmy zebrać 4 500 000 talizmanów...niech tak będzie dalej !

    Po co ruszać palmy i vikingów i cukier ? niech sobie będą dla tych, co jeszcze nie robili lub nie skończyli całości...najwyższy czas na nowości 30 dniowe.

    Bardzo mnie intryguje ulepszanie latawców...ciekawam czy te, co powiewają teraz spokojnie, też możliwość wzmocnienia dostaną ?

    Pytanie na co czekam...przespałam się z tym pytaniem...czekam:
    1. na nowe projekty
    2. na nowe badania
    3. na ciekawe zadania boczne jednodniowe zwykłe i złożone i na wszystkich farmach i w rybkach
    4. na nowe krótkie wydarzenia na smakoszu i kwiatowej [typu: pszczółki, marycha]
    5. na zmianę cen sprzedawanych przez nas produktów
    6. na zmianę "prezentów" w logowaniu...ilości powinny być większe
    7. na naprawę bubli...a już sojuszowego w szczególności...
    8. na nowe 7 dniowe eventy
    9. na zmianę nagród w większości wydarzeń...wycofanie zwykłych karm i innego badziewia...dopasowanie nagród do poziomu Gracza...
    10. na nowe MS...z dodatkową ligą...
    11. na ciekawe oferty "te u góry" przemyślane, prawidłowo policzone i zachęcające do zakupów premium
    12. na dalszy rozwój wioski...
    13 i wreszcie czekam na to, by gra działała bez zarzutu 
    pewnie będzie cd

    I teraz tak, czy to co nie zostało ujęte...mianowicie Rok Świni - 2019 i Patryk...to już nie będzie czy co ?

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    edytowano 09.10.2018
    Witam

    Akrobatyczne latawce które posiadają już gracze również zostaną przerobione na nową wersję, wraz z maksymalnym limitem posiadania ich na koncie, oraz możliwością ich ulepszenia w celu zwiększenia wzmocnienia punktów reputacji.

    P.S. Więcej szczegółów na temat latawców, otrzymamy wraz z wprowadzeniem tej funkcji do świata gry.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • Yalenka powiedział(a):
    Witam

    Akrobatyczne latawce które posiadają już gracze również zostaną przerobione na nową wersję, wraz z maksymalnym limitem posiadania ich na koncie, oraz możliwością ich ulepszenia w celu zwiększenia wzmocnienia punktów reputacji.

    P.S. Więcej szczegółów na temat latawców, otrzymamy wraz z wprowadzeniem tej funkcji do świata gry.

    Pozdrawiam,
    Yalenka


    a tak z ciekawości droga Yalenko, czy wiadomo jaka będzie opcja zdobycia latawcy?
    jak wcześniej za monetki mistrzostw czy za złoto? a może za dolary ;) ?
    i to samo pytanie w kwestii pózniejszej rozbudowy
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Witam

    Latawce będą dostępne u handlarza Światowych mistrzostw, rozbudowa za monety mistrzowskie.
    Więcej szczegółów nie znamy.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • madllen (PL1)madllen (PL1) PL1 Posty: 116
    Czyli: prezenty i psikusy powodowały "nieporozumienia" wśród Graczy, ale za złoto już tych "nieporozumień" powodować nie będą...-  aha... :\ - zwłaszcza,że prezenty-czyli to co dobre- będą za złoto i trzeba będzie je kupić, a psikusy -czyli to co negatywne- będziemy dostawać za zadania- mhmm... :\ taa... świetnie- po prostu świetnie(!) :\ dodam, iż jedyne psikusy jakie dostałam w grze były od GGSu właśnie- w postaci Leprechauny...

    park rozrywki- to jakaś bzdura, przyznam szczerze że nie rozumiem- po co?!? - ulubione dekorki mam wystawione na farmach no i jest jeszcze caaałłaa wieża pełna dekorek- poważnie?!?- jest jeszcze koniecznie potrzebny park rozrywki???

    Oktoberfest- dla wielu Graczy stanie się dokładnie takim samym "ulubionym" wydarzeniem co MS- co za dużo to nie zdrowo- jeśli jest raz w roku to cieszy bo jest to jakaś nowość i odmiana- serwując go raz za razem spowszednieje, znudzi się i będzie odbębniany byle jak, albo nie ruszany wcale...

    udogodnienia farm- dla mnie jest to jasny przekaz- czytaj złoto, i nawet nie próbuję się pocieszyć że może będzie inaczej- bo nie będzie

    zmiany na głębokich morzach- to coś co mnie naprawdę przeraża! jak tylko sobie pomyślę, że zaczną w tym grzebać to mam ochotę z miejsca wyłączyć grę... obecne rybki wiadomo są dalekie od doskonałości ale jakoś żadna zmiana w tym temacie nie była zmianą na korzyść Gracza- więc i tym razem nie sądzę aby miał stać się cud jakiś- coś mi mówi, że dostaniemy po tyłkach strasznie (znowu!)

    zmiany w kociej- od samego początku kot był zupełnie nieprzemyślany, a progi talizmanów zwyczajnie wzięte z kosmosu- ale GGS jakoś nie wpadło na to że zbieranie talizmanów przez pół roku albo i dłużej może gracza znudzić- w ogóle nie wiem skąd pomysł że to mogło Gracza zabawić... ale skoro ja mogłam się szarpać z kotem tyle czasu to inni też powinni mieć taką samą możliwość i dokładnie tyle samo "frajdy" co ja! ;)

    podsumowując: dokładnie całe ogłoszenie -od góry do samego dołu- przyjęłam jako jedno wielkie "ee tam", nie odnotowując żadnego, nawet malutkiego "wow" :/
  • maRuda (PL1)maRuda (PL1) PL1 Posty: 119
    Żyrafskoslavo75Guendolinemadllen- popieram w 100%

    Fragment o prezentach to także "mój ulubiony"- a wystarczyło napisać prawdę tzn: "kupujecie dużo prezentów, ale za pkt karmy, a nie za złoto więc GGS nic z tego nie ma- a tak być nie może!"- zamiast się ośmieszać, a z Graczy robić idiotów... :\ Gracze pewnie by się pieklili, ale i tak to robią, bo nikt głupi nie jest i wszyscy wiedzą o co chodzi- a GGS i tak zrobi po swojemu. Kłamać też trzeba umieć, pamiętać co się nakłamało i tego się trzymać, a nie wymyślać takie pierdoły- ogłoszenia tego typu powinny się nazywać "czas na bajkę" a nie "oficjalne ogłoszenia"- a i Gracz wiedziałby od razu co czyta ;)

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    maRuda (PL1) powiedział(a):
    Żyrafskoslavo75Guendolinemadllen- popieram w 100%

    Fragment o prezentach to także "mój ulubiony"- a wystarczyło napisać prawdę tzn: "kupujecie dużo prezentów, ale za pkt karmy, a nie za złoto więc GGS nic z tego nie ma- a tak być nie może!"- zamiast się ośmieszać, a z Graczy robić idiotów... :\ Gracze pewnie by się pieklili, ale i tak to robią, bo nikt głupi nie jest i wszyscy wiedzą o co chodzi- a GGS i tak zrobi po swojemu. Kłamać też trzeba umieć, pamiętać co się nakłamało i tego się trzymać, a nie wymyślać takie pierdoły- ogłoszenia tego typu powinny się nazywać "czas na bajkę" a nie "oficjalne ogłoszenia"- a i Gracz wiedziałby od razu co czyta ;)

    Najlepszy ten psotnik i pomocnik który był be a teraz pewnie za złoto jest ok. Poza tym czy te nowości będą? I tak za jakiś czas padnie info że daty wprowadzenia mogą ulec zmianie, błędy balanse dopracowania . nie mamy pańskiego płaszcza i co Pan na zrobi!
    A tyle razy już pisałem, ze nowości są świetną okazją do poprawienia reputacji przez GGS, ale grochem o ścianę..
  • Martinn571 (PL1)Martinn571 (PL1) Posty: 112
    edytowano 11.10.2018
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    Poza tym czy te nowości będą? I tak za jakiś czas padnie info że daty wprowadzenia mogą ulec zmianie
    Toż jest napisane przy zmianach na głębokim morzu:
    Yalenka powiedział(a):

    (może w przyszłym roku)

    :smiley::smile:

    Najbardziej jednak czekam na zlikwidowanie Mistrzostw Sojuszniczych - zdecydowanie najgorszy element tej gry. Zamiast tego, lepiej będzie zająć się na poważnie tym Jarmarkiem, podzielić go na ligi, tak by każdy sojusz miał jakieś szanse (nie w każdym sojuszu jest po 50 aktywnych i high-levelowych graczy).
    I tak samo jak w MS, kto będzie chciał, będzie gonił złotem, reszta będzie normalnie grała.

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Martinn...widocznie ominąłeś posty moderatorów z info o "ukochaniu przez Graczy MS" dyskusja była burzliwa, zerknij do tematów dotyczących MS.

    Ale do rzeczy...

    Zawsze mi się podobało przekładanie wydarzeń realu do świata BF...chiński rok, BN, walentynki, grzybki, Patryk, kopanie, itd...były super co roku, niby to samo ale inaczej, w końcu imieniny i urodziny też co roku mamy...ale pomysł piwa czy innego wydarzenia powtarzany, mnie mocno bulwersuje !!! może trzeba przejrzeć kalendarz społeczności BF i przemyśleć, które święto wprowadzić do gry...aby odwietrzyć i przyciągnąć...Nowości...Nowości...Nowości...tego grze potrzeba...tlenu !!! bo się udusimy przez ciągłe nakręcanie czy podkręcanie :p do naparzanki.
  • póki MS przynoszą dochody dla GGS to będą w grze, niezależnie od opinii graczy.

    co do reszty się zgadzam, zamiast wstawiać kolejne eventy będące kopią poprzednich to mogliby się skupić przede wszystkim nad usunięciem błędów i optymalizacją. A dopiero potem faktycznie ogarnąć jakieś nowości, chociażby tę farmę wulkaniczną.
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Pakiet subskrycji w sumie nie bardzo wiem o co w tym chodzi po za tym ,że ma to być kolejne cudo udogodnień w dwóch formach do wyboru sojuszniczej i indywidualnej cała reszta przede wszystkim jak się to coś będzie mogło nabyć to jedna wielka niewiadoma....

    Wspólny handlarz brzmi ciekawie.

    Zmiany w jarmarku wioskowym mile widziane jak one wyjdą zobaczymy.

    Psotnik i pomocnik wracający za złoto......no ponoć był tematem nieporozumień i sami gracze go nie chcieli,ciekawe,że za złoto to już nie temat nieporozumień  ;) .

    Koło świętego mikołaja lubiłam aż strach myśleć co w nim zrobią jak zaczną tam grzebać  ;)

    Akrobatyczne latawce cytuję ;Kiedy przedmiot ten został dodany do gry, był bardzo dobrze odebrany przez Graczy, jednak później okazało się, że wywiera on negatywny wpływ na ekonomię wydarzenia i daje garstce Graczy znaczną przewagę nad innymi

    Miło,że zespól w końcu na to wpadł,ciekawa jestem co zrobią z tymi powiewającymi u graczy.


    Park dekoracji,dla mnie osobiście zupełnie zbędny.

    Powrót trybu planowania-na to czekam z niecierpliwością,super udogodnienie pozwalające na zabawę w przemeblowanie nawet graczom nie posiadającym ozdób  :p:p

    Manager produkcji- tu tylko jedno przychodzi mi do głowy opcja wykupienia czegoś co będzie za gracza klikać :D - kolejne cudo turbożniwiarki i innych -jakbym klikać nie lubiła to bym nie grała, a jak już by mnie tak rąsia bolała, czy miała niechęć do klikania taką ,że samej mi się nie chcę to grę zamykam a nie kupuje coś co gra za mnie.

    October poważnie kilka razy w roku???? to było najnudniejsze wydarzenie jakie być może,na pomidory to ja długo patrzeć nie będę-balans w tym wydarzeniu był tak super zrobiony,że jak nie brakowało pomidorów to buraków jak nie buraków to rybek i tak miesiąc czasu.....za długo to raz,dwa wrzucanie wydarzenia wraz z innymi...no nobel dla pomysłodawcy zwłaszcza ,że w całej reszcie wydarzeń pola z głównej też brała udział,więc wizja siania tony pomidorów czy innych  miesiąc czasu jakoś niespecjalnie napawa mnie optymizmem.

    Pani architekt krajobrazu może sobie dla mnie być albo i nie.

    Wyspa wulkaniczna-poważnie kolejna stała farma???? są trzy stałe ,do tego łodzie,wyspy czasowe,to kolejna farma do klikania, dla mnie dużo za dużo zupełnie niepotrzebne. 

    Zmiany w rybkach....strach się bać, zobaczymy jak te zmiany wyjdą -jak czytam ,że szanowny zespół planuje w czymś grzebać to nie napawa optymizmem,bez urazy to grzebanie Nam graczom jakoś nigdy na dobre nie wychodzi.

    Zmiany w kociej kryjówce-kotka nie mam i mieć nie chcę  ;).

    Zmiany na farmach czasowych,mile widziane.
  • hpk93 (PL1)hpk93 (PL1) PL1 Posty: 22
    zmiany w rybkach OK. Ale targ rybny: pojawianie się kontraktów z rybami od rybaka i dań z zatoki syrenek. Nie chodzi o gotówkę, a o różnorodność (zgodnie z opisem zatoki syrenek).
Sign In to comment.