Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

15.08.2018 | Witajcie na Wioskowym Jarmarku!

1515

Komentarz

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    U mnie w sojuszu też zostalo wlaczone przypadkiem wyzwanie z najlepszym sojuszem, 14 h. Np. 1 mln swin do zbioru, masakra, no kto tyle da rade? Z tymi ilościami to mógłby się zespół ogarnąć....

    Mimo psioczenia jest pozytywna rzecz w tym wszystkim, punkty dostaje ten kto się dokłada do wyzwania, a nie wszyscy.
    Powinno być widac kto odpala wyzwania, kto ile dołożył itp. 
  • Moya (PL1)Moya (PL1) PL1 Posty: 68
    Katarzyna12344 (PL1) powiedział(a):

    Te gwiazdki nie oznaczają trudności wyzwania, a jedynie z ilu farm będą produkty. Trzy gwiazdki oznaczają, że możesz trafić produkty z głównej, smakosza i kwiatowej.[...]

     Też tak myślałam, ale to chyba tylko teoria. Przy wyzwaniu krótkim (30 minut) z jedną gwiazdką, z np. dwoma polami, sadem i stajnią prawie zawsze trafiamy na migdały. Pozostałe produkty są faktycznie z głównej farmy.
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Wzmocnienia też nie działają,nagminnie świecą się na szaro mimo,że wcale się ich nie rusza więc zarówno one  jak i filtr który na chwilę obecną jest do ozdoby też do naprawy.
  • Nina14 (PL1)Nina14 (PL1) PL1 Posty: 28
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    U mnie w sojuszu też zostalo wlaczone przypadkiem wyzwanie z najlepszym sojuszem, 14 h. Np. 1 mln swin do zbioru, masakra, no kto tyle da rade? Z tymi ilościami to mógłby się zespół ogarnąć....

    Mimo psioczenia jest pozytywna rzecz w tym wszystkim, punkty dostaje ten kto się dokłada do wyzwania, a nie wszyscy.
    Powinno być widac kto odpala wyzwania, kto ile dołożył itp. 


    Sama przez przypadek właczyłam takie wyzwanie . Przegladałam sojusze i raptem ciach już się właczyło, nawet nie kliknęłam na pole "rzuć wyzwanie". Dajcie możliwość wycofania się z wyzwania lub dodatkowe zabezpieczenie np. okienko "czy chcesz rzucić wyzwanie.... sojuszowi".

    Mam pytanie: czy możliwe jest , że ktoś z innego sojuszu rzuca wyzwanie i pokazuje się ono w moim sojuszu?

    Brak widocznych postępów w wyzwaniu po drugiej stronie czyli wybieram sojusz ale niczym to nie skutkuje?

    Pozdrawiam

    Nina

  • Torian (PL1)Torian (PL1) PL1 Posty: 86
    edytowano 19.08.2018
    Jeżeli skończy się wyzwanie, to przez dziesięć minut od jego zakończenia kolejne może uruchomić tylko szef sojuszu i kierownicy, dopiero po tych 10 minutach wyzwanie może rzucić każdy członek sojuszu.

    A co do trudności wyzwań, to faktycznie gwiazdki wskazują na farmy, z których produkty będą brane pod uwagę, a stopień trudności wskazuje chyba tarcza z liczbą i strona, na której znajduje się wyzwanie. Ale długie są tylko z trzema gwiazdkami i z wysoką liczbą przy tarczy na piątej stronie, więc dla sojuszu z małą liczbą aktywnych członków i nie korzystającego ze złota i/lub ogromnych ilości wodorostów ukończenie wyzwania jest niewykonalne.
    Post edited by Torian (PL1) on
  • Gaja68 (PL1)Gaja68 (PL1) PL1 Posty: 299
    Nowe wydarzenie nawet fajne w porównaniu z innymi tego typu. Mam pytanie : gdzie można sprawdzić w trakcie wyzwania kto prowadzi : mój sojusz czy  przeciwnik ??
    Nie znalazłam takiej informacji  i  popieram pomysł aby wyzwania mogli rzucać KIEROWNICY I SZEF.
    To ograniczyło by zamieszanie :(  , bo u u nas też  ktoś rzucił wyzwanie z 3 gwiazdkami to wiadomo ogromne ilości i nie do zebrania.  :'(  Kierownicy zawsze uzgadniamy co puszczamy , a  nowi gracze nieraz są zadowoleni że mogą coś zacząć ale zebrać to już nie zawsze !!  :s
    Pewnie na odpowiedź do poniedziałku czekać będę, ale zaczekam. Pozdrawiam
  • JiperJiper Guest Posty: 495
    Gaja68 (PL1) powiedział(a):
    Nowe wydarzenie nawet fajne w porównaniu z innymi tego typu. Mam pytanie : gdzie można sprawdzić w trakcie wyzwania kto prowadzi : mój sojusz czy  przeciwnik ??
    Nie znalazłam takiej informacji  i  popieram pomysł aby wyzwania mogli rzucać KIEROWNICY I SZEF.
    To ograniczyło by zamieszanie :(  , bo u u nas też  ktoś rzucił wyzwanie z 3 gwiazdkami to wiadomo ogromne ilości i nie do zebrania.  :'(  Kierownicy zawsze uzgadniamy co puszczamy , a  nowi gracze nieraz są zadowoleni że mogą coś zacząć ale zebrać to już nie zawsze !!  :s
    Pewnie na odpowiedź do poniedziałku czekać będę, ale zaczekam. Pozdrawiam
    Witam :)
    Jarmark wioskowy różni się tym od starej ligi wioskowej - że tu wyzwania rzuca się jedynie swojemu sojuszowi. Podczas wyzwania Twój sojusz nie rywalizuje z żadnym innym sojuszem, jedynie nazwa danego wyzwania pochodzi od nazwy jakiegoś sojuszu. Dlatego dane które widzisz w wyzwaniu dotyczą jedynie Twojego sojuszu i tylko od Was zależy czy takie wyzwanie wygracie (ukończycie), czy nie.
    Za nieukończenie wyzwania żadne punkty Wam nie przepadają.

    Pomysły o rzucaniu wyzwań przez kierowników i szefa, oraz informacji na czacie sojuszu o tym, kto dane wyzwanie włączył zostały już przekazane do Zespołu.

    Pozdrawiam,
    Jiper 
  • amelka58 (PL1)amelka58 (PL1) PL1 Posty: 48
    edytowano 19.08.2018
    Mnie się nie podoba, że sojusze które są w rankingach dużo wyżej  są w tej samej grupie co dużo słabsze. Jeżeli rzucą nam wyzwanie blokując na 13  godzin ilości dla nas jak z kosmosu to już przestaje być zabawą. I niestety przestają mnie przynajmniej interesować takie wyzwania i rywalizacje bo to jest nudne
  • JiperJiper Guest Posty: 495
    amelka58 (PL1) powiedział(a):
    Mnie się nie podoba, że sojusze które są w rankingach dużo wyżej  są w tej samej grupie co dużo słabsze. Jeżeli rzucą nam wyzwanie blokując na 13  godzin ilości dla nas jak z kosmosu to już przestaje być zabawą. I niestety przestają mnie przynajmniej interesować takie wyzwania.
    Witam,
    Sojusze nie rzucają innym sojuszom wyzwań. Każde wyzwanie do wykonania wybiera jeden z członków Twojego sojuszu. Zatem wykonujecie takie wyzwanie, jakie sobie wybierzecie.

    Pozdrawiam,
    Jiper
  • amelka58 (PL1)amelka58 (PL1) PL1 Posty: 48
    edytowano 20.08.2018
    Dziękuję za informację.
    Czyli to, że Pomysły o rzucaniu wyzwań przez kierowników i szefa, oraz informacji na czacie sojuszu o tym, kto dane wyzwanie włączył zostały już przekazane do Zespołu.jest super.

    Ale jednak nie rozumiem. Czyli jeżeli ktoś nam rzuci wyzwanie to nie będzie widoczne z boku po prawej stronie?

    Edit/ Proszę korzystać z funkcji edycji postu,Twoje wypowiedzi połączyłam.
    Yalenka
    Post edited by Yalenka on
  • Nikt Wam nie rzuci wyzwania ,  wybieracie je sami dla siebie  .
     Jeśli już jakieś macie to ktoś z sojuszu Twojego  je wybrał 

  • amelka58 (PL1)amelka58 (PL1) PL1 Posty: 48
    No ciekawe  a jak u nas nikt nie rzuci a Wasz sojusz rzuci mojemu to gdzie to będzie pokazane?
    Przecież każdy każdemu może rzucić wyzwanie?
  • Świniarz (PL1)Świniarz (PL1) PL1 Posty: 550
    amelka58 (PL1) powiedział(a):
    No ciekawe  a jak u nas nikt nie rzuci a Wasz sojusz rzuci mojemu to gdzie to będzie pokazane?
    Przecież każdy każdemu może rzucić wyzwanie?
    Nie :) To po prostu nazwa została niefortunnie wybrana. Rzucanie wyzwań polega na tym, że stajesz przed lustrem, patrzysz na siebie i rzucasz sobie wyzwanie - wy, jako sojusz, wybieracie wyzwanie dla siebie - uda nam się wypełnić zadanie czy nie? 
    PS. Przydało by się jak widać lepsze tłumaczenie...
  • amelka58 (PL1)amelka58 (PL1) PL1 Posty: 48
    edytowano 20.08.2018
    Może by się i przydało:) bo dla mnie to jakieś nielogiczne:)

    Czyli jeżeli ktoś rzuci mojemu sojuszowi to my o tym nie wiemy. OK

    Edit/ Proszę korzystać z funkcji edycji postu,Twoje wypowiedzi połączyłam.
    Yalenka

    Post edited by Yalenka on
  • Torian (PL1)Torian (PL1) PL1 Posty: 86
    edytowano 19.08.2018
    Sojusze nie rzucają sobie wyzwań.
    Jarmark potraktuj jako coś w stylu targu, a wyzwania jako kontrakty czasowe, które trzeba wypełnić (tyle, że te wyzwania-kontrakty mają nazwy sojuszy, ale nie walczysz z tym sojuszem). Osoba z twojego sojuszu wchodzi na jarmark i wybiera wyzwanie. Gracie tak naprawdę tylko z czasem, uda się wypełnić wyzwanie czy nie.


    A przy okazji: Znalazł ktoś wyzwanie o nazwie Spryciarze? Bo ciekawi nas, co tam Jarmark włożył :D
  • krystyn237 (PL1)krystyn237 (PL1) PL1 Posty: 431
    Torian (PL1) powiedział(a):

    A przy okazji: Znalazł ktoś wyzwanie o nazwie Spryciarze? Bo ciekawi nas, co tam Jarmark włożył :D
    Witaj ;) Zaspokoję Twoją ciekawośc - znalazłem wyzwanie pod nazwą Spryciarze :
    Punkty za wynik - 9345, czas wyzwania - 09:20:00, z trzema gwiazdkami, do zebrania towary z gleby, ze stajni, z sadów i towary przetworzone- czyli karmy, humus,ew płynny nawóz czy towary z destylarni lub piekarni.; Wsparcie za wyzwanie - 90 pnkt
    Ciekawostka - nie spotkaliśmy jeszcze wyzwania w którym by były potrzebne towary ze sklepu, a  może to i lepiej ;)
    Generalnie - po wyeliminowaniu przez zespół napotkanych w tej edycji błędów i małych poprawkach - całkiem fajna zabawa - o niebo lepsza od nieszczęsnej wioskowej ligi, choc nagrody takie sobie.
    Pozdrawiam  ;)
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Dobrze by było,  jakby w trakcie trwającego wyzwania można było przeglądać listę dostępnych wyzwań, tak aby sojusz mógł się wspólnie  zastanowić,  jakie wyzwanie uruchomić jako następne.
    Obecnie można tylko przeglądać listę i filtrować,  jak wyzwanie jest nieaktywne, a często zanim zdążymy tam zajrzeć i dobrze się rozejrzeć już ktoś rzuci wyzwanie w międzyczasie i nie ma czasu na zastanowienie.
  • krystyn237 (PL1) powiedział(a):
    Torian (PL1) powiedział(a):

    A przy okazji: Znalazł ktoś wyzwanie o nazwie Spryciarze? Bo ciekawi nas, co tam Jarmark włożył :D
    Witaj ;) Zaspokoję Twoją ciekawośc - znalazłem wyzwanie pod nazwą Spryciarze :
    Punkty za wynik - 9345, czas wyzwania - 09:20:00, z trzema gwiazdkami, do zebrania towary z gleby, ze stajni, z sadów i towary przetworzone- czyli karmy, humus,ew płynny nawóz czy towary z destylarni lub piekarni.; Wsparcie za wyzwanie - 90 pnkt
    Ciekawostka - nie spotkaliśmy jeszcze wyzwania w którym by były potrzebne towary ze sklepu, a  może to i lepiej ;)
    Generalnie - po wyeliminowaniu przez zespół napotkanych w tej edycji błędów i małych poprawkach - całkiem fajna zabawa - o niebo lepsza od nieszczęsnej wioskowej ligi, choc nagrody takie sobie.
    Pozdrawiam  ;)
    niestety u nas się już trafiły bukiety ze 3 razy...
  • MrocznyŻniwiarz (PL1)MrocznyŻniwiarz (PL1) PL1 Posty: 197
    edytowano 20.08.2018
    kolejny prawdopodobnie błąd, bo nigdzie nie doczytałem że jest limit zebranych produktów na misję

    wygląga na to że od pewnego pułapu zebrania produktów nie są ani one doliczane ani pkt za nie, tak własnie stało sie u nas z jajkami, mimo kilkukrotnych zbiorów liczniki pkt i ilości stoją w miejscu...


  • amelka58 (PL1)amelka58 (PL1) PL1 Posty: 48
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    Dobrze by było,  jakby w trakcie trwającego wyzwania można było przeglądać listę dostępnych wyzwań, tak aby sojusz mógł się wspólnie  zastanowić,  jakie wyzwanie uruchomić jako następne.
    Obecnie można tylko przeglądać listę i filtrować,  jak wyzwanie jest nieaktywne, a często zanim zdążymy tam zajrzeć i dobrze się rozejrzeć już ktoś rzuci wyzwanie w międzyczasie i nie ma czasu na zastanowienie.
    I to jest prawda bo na razie to wygląda jak misja co wypadnie to zbieraj:)
  • Taki szum z tym festiwalem a szału nie ma jak zapowiadano ciekawe nagrody ,a tu jedna lipa same nawozy tylko jedynie nowość nawozu do drzewek  skracający czas 
  • Teresa194 (PL1)Teresa194 (PL1) PL1 Posty: 18
    W zakładce czat i aktualizacja brakuje mi informacji kto i komu rzuca wyzwanie na wiejskim jarmarku.
  • iwa1972 (PL1)iwa1972 (PL1) PL1 Posty: 22
    Wioskowy jarmark - ciekawa sprawa, ciekawsze niż poprzednie wyzwania. Nagrody bez szału delikatnie mówiąc. Niestety po udostępnieniu tych nowości działanie gry, płynność TRA-GE-DIA !!!! Zanim cokolwiek się zbierze, zasieje brak słów. Mam nowy laptop a grając mam wrażenie że gram na starym gracie :( Nie pomaga a raczej na bardzo krótko czyszczenie, usuwanie itp itd. Niestety duże  zniechęcenie człowieka ogarnia przy takiej szybkości, szkoda 
  • Teresa194 (PL1) powiedział(a):
    W zakładce czat i aktualizacja brakuje mi informacji kto i komu rzuca wyzwanie na wiejskim jarmarku.
    Teresa, przeczytaj wczesniejsze posty, bo wg mnie  wszystko  zostało  dokładnie  wyjaśnione  przez moderatorów.
    A tak  wogóle  to  nie  rozumiem  tych  narzekań.Mamy   wydarzenie w  którym   można spokojnie zbierac produkty do wyzwania i  w  zaleznosci  od  tego  kto  ile  zbierze,ma  mniej  lub  wiecej nagród.
    Wreszcie  mamy  cos bez  wyscigu  szczurów, gdzie kazdy moze indywidualnie decydowac,  czy  będzie  aktywny,  a  sojusz nie  poniesie  z  tego  powodu żadnych  strat.
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Ja tak trochę nie w temacie,ale nie wiedzieć czemu mam bana na budowanie sadów cytrusowych na farmie kwiatowej,to błąd czy został wprowadzony jakiś limit?

  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    Ja tak trochę nie w temacie,ale nie wiedzieć czemu mam bana na budowanie sadów cytrusowych na farmie kwiatowej,to błąd czy został wprowadzony jakiś limit?

    Wydaje mi się, że kiedyś już ktoś poruszał na forum ten problem, bo słodkiej pasieki nie liczy jak zwykłej pasieki..a sad wymaga pasieki...  Ale nie wiem czy Ty masz może same słodkie pasieki?
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    Ja tak trochę nie w temacie,ale nie wiedzieć czemu mam bana na budowanie sadów cytrusowych na farmie kwiatowej,to błąd czy został wprowadzony jakiś limit?

    Witam

    Musisz wybudować pasiekę( niestety słodkie pasieki nie liczą się ), więc aby wybudować kolejny sad musisz dostawić w pierwszej kolejności zwykłą pasiekę. 

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    A rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie.
  • FarmerEdi (PL1)FarmerEdi (PL1) PL1 Posty: 85
    wracajac do jarmarku  czy jest taka mozliwosc jak w MS  tabela graczy ktuzy biora udzial w jarmarku i ich punkty 
    bo moze sie okazac ze nic nie zrobil a nagrode ogolna dostanie za zajecie czy to 1 czy 10   niejscaw rankingu sojuszowym 

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    FarmerEdi (PL1) powiedział(a):
    wracajac do jarmarku  czy jest taka mozliwosc jak w MS  tabela graczy ktuzy biora udzial w jarmarku i ich punkty 
    bo moze sie okazac ze nic nie zrobil a nagrode ogolna dostanie za zajecie czy to 1 czy 10   niejscaw rankingu sojuszowym 

    Witam

    Proszę o dokładne zapoznanie się z OO. Ta kwestia jest tam wytłumaczona.

    Pozdrawiam,
    Yalenka

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik