Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Gorąca oferta

2

Komentarz

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Ja bym Kasiu czuła się pozytywnie zaskoczona, gdyby pakiet o którym piszesz, kosztował 120 sztuk złota :D
  • Velusia (PL1) powiedział(a):
    neferetka (PL1) powiedział(a):
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    Zauważyłam dziś, iż potaniał u Omara pakiet mieszany:  licencja na złoto + 5 żetonów
    wcześniej było 2550 złota -   teraz 2430 złota :) więc 120  szt. złota taniej :)
    Więc czuję się pozytywnie zaskoczona i pochwała za to z mojej strony   :+1:
    .. oby więcej takich obniżek, bo ceny wielu rzeczy są w Grze kosmiczne    :p

    A mnie wkurza, że jest to kolejna zmiana bez informacji - mimo, że korzystna... I ciekawa jestem, co poszło w górę w takim razie :/
    Mam nadzieję, że nie goła licencja  :/
    Oferta z licencja bez zmian ;)
  • martaola1 (PL1)martaola1 (PL1) Guest Posty: 191
    edytowano 26.03.2017
    Witam.
    W dniu dzisiejszym po zalogowaniu się do gry moim oczom ukazała się taka oto Gorąca Oferta z żetonami do koła fortuny:


    Moją uwagę zwrócił napis, że nagrody są warte 70 tyś sztuk złota.
    Z racji tego, że coś mi się w tej sumie nie zgadzało otworzyłam menu zakupów żetonów w kole fortuny, które obecnie znajduje się na naszych farmach a jest tam możliwość zakupu żetonów.
    Oto jak wyglądają ceny żetonów do bezpośredniego zakupu w kole:


    Gdybym chciała zakupić 120 żetonów kupiła bym dwa pakiety po 50 żetonów za 13,500 sztuk złota oraz jeden pakiet 20 żetonów za 5,760 sztuk złota.
    Daje nam to 2 X 13,500 + 5760 = 32,760 sztuk złota.
    Ktoś powie mi - dobra Marta, ale te pakiety o których piszesz są z pewnym procentem w gratisie do zakupu pakietów i będzie miał rację.
    Ja odpowiem, że ok - masz rację, ale cena jednego żetonu wynosi 360 sztuk złota.
    Chcąc zakupić 120 sztuk wydała bym 120 X 360 = 43,200 sztuk złota.
    Przykłady tych wyliczeń dają jasno mi do zrozumienia, że coś tu się nie zgadza.
    Pomijam już fakt, że jeśli ktoś chce kupić większą ilość żetonów najzwyczajniej w świecie kupi to w dużym pakiecie, ale nawet jeśli zakupi te żetony po 1 sztuce to gdzie do 70 tyś skoro wyda na to 43,200.
    Niech mi ktoś z szanownych Moderatorów wyjaśni fenomen, unikalność i cudowność Gorącej Oferty, skoro kupując żetony czy to w pakiecie czy pojedyńczo ma się to nijak do ceny 70 tyś jaka jest podana o wartości.
    I jest to kolejny przykład moi mili jak tu trzeba z dystansem i rozsądkiem podchodzić do wszelkiego rodzaju ,,cudownych" ofert.
    Czy naprawdę w GGS  ktoś myśli, że Gracz nie umie tego obliczyć czy też liczy na zwykłą ludzką naiwność ?

    Ps. Tu nie chodzi o to, że te 120 żetonów otrzymuję jako gratis do zakupu złota.
    Chodzi o wyliczenie tego gratisu, którego wartość została podana jako 70 tyś sztuk złota a suma ta nijak ma się do realnych cen zakupu żetonów ...

  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 26.03.2017
    A czy do bonusu z samych żetonów nie jest doliczony bonus zakupu złota? Większe pakiety mają bonus w stosunku do podstawowego (+x% więcej), więc może te 70000 to suma ceny zakupów i właśnie tego procentu przy zakupie pakietu 50000 sztuk złota? Albo ta premia +140% ma z tym coś wspólnego..
  • martaola1 (PL1)martaola1 (PL1) Guest Posty: 191
    edytowano 26.03.2017
    karadok (PL1) powiedział(a):
    A czy do bonusu z samych żetonów nie jest doliczony bonus zakupu złota? Większe pakiety mają bonus w stosunku do podstawowego (+x% więcej), więc może te 70000 to suma ceny zakupów i właśnie tego procentu przy zakupie pakietu 50000 sztuk złota?
    No nie bardzo w/g mnie ma to sens.
    Zwróć proszę uwagę - w Gorącej Ofercie nic nie pisze o bonusie.
    Pisze tam bardzo dokładnie, że jak zakupię 50 tyś złota otrzymam nagrodę, której wartość to 70 tyś złota.
    Wartość ta ma się nijak do ceny żetonów z uwagi na to, że cena pojedyńczego żetonu bez żadnego prima, przeceny, bonusu, wyprzedaży itp wynosi 360 sztuk złota. Jest to normalna cena żetonu.
    120 X 360 = 43,200 sztuk złota.
    Ja więc pytam - jakim cudem wartość nagrody została wyceniona na 70 tyś kiedy to w normalnej cenie jak pisałam chcąc zakupić 120 żetonów po 1  sztuce wydała bym znacznie mniej.
    Pisząc kolokwialnie - one nie mają wartości 70 tyś złota a 43,200.
    Pytanie więc brzmi - skąd kwota 70 tyś ?
    Tam nic nie pisze o bonusie do zakupu złota a jasno jest określone, że jest to NAGRODA a jej wartość wynosi 70 tyś sztuk złota co jak pokazałam na przykładach ma się nijak do realnych cen żetonów.

    Ps. Napis na Gorącej Ofercie mówi o 140%
    Ja rozumiem to tak - 100% to wartość sumy złota (50 tyś) do tego owe 40% daje Nam to 70 tyś.
    Na sumę 140% od podstawowego zakupu złota za 50 tyś sztuk zostały wycenione żetony czyli na 70 tyś.
    W/g moich wyliczeń nie jest to 140% czyli 70 tyś i nie jest to nawet 100% bo wartość żetonów jest poniżej 50 tyś sztuk złota i duuuużo tam brakuje do 70 tyś.
    Temat mnie zaciekawił i pytam - jak GGS wyceniło żetony skoro przy wszystkich wariantach zakupu nawet klikając 120 razy na kupno żetonów po 1 sztuce nie wyjdzie Nam 50 tyś już nie wspominając o 70 tyś złota.
  • martaola1 (PL1)martaola1 (PL1) Guest Posty: 191
    Hiyoona (PL1) powiedział(a):
    Martaola, cieszę się, że wróciły mewy na forum ;)

    Sprawa, którą tu poruszasz dotyczy nie tylko żetonów, trwa od dawna i była już kilkakrotnie poruszana na forum. Niestety odpowiedzi nie doczekaliśmy się!
    W kilku wątkach, przez kilka osób (tak, przez kilka, nie tylko jedną :p ) były stwierdzane błędy w wyliczaniu wartości wodorostów, karm itp itd właśnie w tych "gorących ofertach" zakupu złota... Ale błędy są także w wyliczaniu procentu obniżki w wielu innych ofertach...
    Kto te sumy oblicza, naprawdę?
    Witaj cieplutko Hiyoona :)
    Ja mam głęboką nadzieję, że ktoś mi to wytłumaczy z Moderatorów.
    Jak bym nie liczyła to nagroda - tak, nagroda bo tak pisze - ,, zdobądź te specjalne nagrody WARTE 70 tyś złota " nie wychodzi mi o wartości 70 tyś złota.
    Nawet jak bym policzyła te zakupione złoto (50 tyś) oraz wartość żetonów po normalnej cenie kupując je po 1 sztuce to razem to wzięte nie stanowi 140% wartości żetonów.
    Żetony kosztują 43,200 co odejmując od wartości zakupu złota czyli od 50 tyś stanowi ponad 90% wartości zakupu - już tak nawet próbowałam to rozkminić, ale nijak ma się to do 140% jak pisze w Ofercie.
    Pytanie pozostaje więc otwarte - na ile w tej ofercie została wyceniona cena żetonu ?
    Aby było to 140% to jeden żeton musiał by kosztować w regularnej cenie ponad 580 sztuk złota a tyle jak wiemy wszyscy nie kosztuje.
    Jako bazę wyjściową cały czas biorę cenę zakupu w kole czyli 360 sztuk złota bo nic tam nie pisze, aby była to cena w promocji, przecenie itp więc rozumiem, że jest to normalna, regularna wartość zakupu jednego żetonu.
    Powtarzając - skąd GGS wzięło więc sumę 70 tyś złota za 120 sztuk żetonów ?
    Żeby nie wiem jak to liczyć nie wyjdzie 70 tyś złota tak kupując po 1 sztuce jak i w pakietach a istnieje też możliwość jeśli mówimy tylko o ich kupieniu zakupu u Omara, gdzie jest jeszcze taniej.....
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Witajka

    Jak się połączy te dwa wątki [co proponuje] wtedy się okaże że zawyżona oferta jest już od dawna...również o niej pisałam Marta...

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/132039/gorace-oferty

    To może tylko powtórzę, że dla mnie wszelkie oferty zachęcające [według GGS] do zakupienia waluty premium...jak to ładnie brzmi :D mnie skutecznie odrzucają...są wcale atrakcyjne, nieprzemyślane, mnie do niczego nie zapraszają... 

  • Świniarz (PL1)Świniarz (PL1) PL1 Posty: 550
    U handlarza w sandałach cena wyjściowa za żeton to także 360 zeta. 
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Widzę że "GORĄCE" - pewnie mogę tak napisać NAS  nie opuszczają :D ponieważ ja ich zupełnie nie kumam...a o żetonowej pisałyśmy już z Martą - ja w październiku 2016, a Marta w marcu 2017...a oferta jak była tak jest...to może ktoś rozliczy inne oferty, bo chce uwierzyć, że specjalne nagrody są faktycznie tyle warte ile tam pisze...oto jedna z nich:

    of.PNG 181.2K
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Niestety ;) znów musze napisać post pod swoim postem...temat - OFERTY - ale w innej wersji...mianowicie dlaczego szanowny ;) Omar ma w swoim wózku specjalistę ? a nie kolejną przecudną sukienkę ?

    Czy mało razy było pisane że sukienki na obiekty są Nam potrzebne, że wyczekujemy każdej w tym względzie nowości lub tego co już jest w BF a jeszcze nie każdy ma. Ja chce sukienkę krasnoludka, ktoś inny komainu a jeszcze inny Gracz śmigło...czy to jest problem dać dziadowi i dać do kolorowego koszyczka ? na przemian...

    Podobno GGS słucha ? tylko nie wiem co słyszy i czy w ogóle słyszy...

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Tak sobie siedzę, tak sobie myślę dla kogo ta rwąca oferta ? :D uwielbiam dekorki BF...ale bez przesady :p

  • I nie  zapominajmy,Malwinko,że w każdym momencie taki dekorek może zniknąć w tajemniczych okolicznościach i po kiego nam te nerwy nawet jak oddadzą  :(:(:(
                                                                                  Pozdrawiam serdecznie  :)
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    edytowano 17.06.2017
    Ja wam powiem, dla kogo !!  np. dla mnie i innych podobnych... co niechcący klikną i stracą kilkadziesiąt tysięcy złota na chłam...



    ps.  przy opcjach za złoto powinno wyskakiwać okienko o potwierdzenie zakupu !!! żeby niechcący nie kliknąc... 
    ale zapewne się nie doczekam, bo to strata dla GGS.
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305


    Serio to ma być gorąca oferta? Postarajcie się.




    Tu mam niemalże za pół darmo.
  • Świniarz (PL1)Świniarz (PL1) PL1 Posty: 550
    Balans ekonomii :)
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Już kiedyś o tym było...a oferta dalej nie zmieniona i przekłamuje !

    Cena żetonu to 360 sztuk złota x 24 = 8640

    Więc gdzie te 13 000 ?

  • jola red (PL1)jola red (PL1) PL1 Posty: 120
    dzis juz przesadziliscie, te gorace oferty co 10 min, to przesada, nie da sie grac. Kto kupowal, kupi znow, ale przeszkadzac w grze co chwile, to juz troche zenujace, wrecz zniecheca
  • pilka2 (PL1)pilka2 (PL1) PL1 Posty: 251
    wszystkie oferty przeszly nawet niektore juz sie zaczely powtarzac po 3x a mam pytanko gdzie jajka i mleko??polowanie w nocy mnie niebawi w nocy sie spi
  • pilka2 (PL1)pilka2 (PL1) PL1 Posty: 251
    pilka2 (PL1) powiedział(a):
    wszystkie oferty przeszly nawet niektore juz sie zaczely powtarzac po 3x a mam pytanko gdzie jajka i mleko??polowanie w nocy mnie niebawi w nocy sie spi
    znowu roszponka co to za promocje

  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    Aktualna oferta
    Kto wymyślił te ceny?
    kupię 100 łososi za 7 560 000, sprzedam za 400 tys...
    i to jest jeszcze 10% taniej...
    100 śledzi kosztuje 2 520 000, sprzedam je za 180 tys...

    Po co pojawiają się takie oferty? Przecież nikt tego nie kupi
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Wyjątkowo mnie drażni oferta żetonowa...nie zmieniona nadal...która - delikatnie pisząc - wprowadza Graczy w błąd !
    Wszyscy zapewne wiedzą, że 1 żeton kosztuje 360 sztuk złota...i od tej ceny są obniżki [mieliśmy okazje widzieć to w grudniowych promocjach] a nie podwyżki :p 


    Więc dlaczego to przekłamanie nadal nie jest skorygowane ???

    80 żetonów x 360 = 28 800...
    tyle warta jest nagroda za zakup złota !!! jakim cudem wyszło więcej -> to nie wiem...ale życzliwe radzę sprawdzać te ofertowe obiecanki - cacanki
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Kolejna niezrozumiała dla mnie oferta ?
  • Obawiam się, że wszystkie te oferty "mega korzystne, że aż grzech przejść obok nich obojętnie" działają na podobnej zasadzie jak sklepy w BLACK FRIDAY.
    Spieszę z wizualizacją:
    > bluzka w sklepie w BLACK FRIDAY (czy inny głośny i koniecznie napisany drukowanymi literami napis jak: MEGA WYPRZEDAŻ, CZYSZCZENIE MAGAZYNÓW, LIKWIDACJA KOLEKCJI!) przeceniona z
    300 zł na 50 zł!
    O matko, grzech nie kupić! 
    Obniżka 80% !
    > uwaga teraz kluczowa informacja: mało kto jest na tyle zaintrygowany, żeby zobaczyć iż pod ceną 300zł jest naklejona cena np 80 zł ;). Sklepy zazwyczaj podnoszą ceny przed wyprzedażą. Druga sprawa sklep nabył ową nieszczęsną bluzkę w nakładzie hurtowym za około 15 zł. Nie ma to jak wycisnąć z konsumenta ostatni grosz co nie?
    Ale wracając do BF.
    Więc te wszystkie napisy "nagrody warte XX złota!" nie są rzeczywistym przelicznikiem, a typowym chwytem marketingowym, który ma zmotywować do kupna owych "leniwych" graczy, którym się nie chce sprawdzić rzeczywistej wartości i zachłysną się tą ową niesamowitą promocją. 
    Więc obawiam się, że jakiekolwiek uwagi kierowane do GGS w sprawie ich "niezbyt porządnie wyedukowanych matematyków" zostaną srodze zignorowane. Oni mają prawo jako sprzedawca, problem konsumenta :p.
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Masz racje Guendoline...problem...ale tylko raz...jeśli ten raz w ogóle nastąpi...bo czasem warto poczytać, posłuchać tu i ówdzie, żeby nie zostać nabranym na promocje, która wcale promocją nie jest. 
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Bo to chyba nie chodzi o promocję w naszym rozumieniu :) Te oferty chyba trzeba rozpatrywać w kategoriach bonusu i to dla osób, które i tak kupią złoto, więc teraz tylko kwestią wyboru będzie, czy wolą dodatkowe fiolety, skrzynki, czy coś tam innego (podwójne złoto, złoto dla sojuszu). Natomiast dla osób, które rzeczywiście kalkulują, nic tu się nie będzie zgadzać. 

    Kolejny przykład: żetony konstrukcyjne - ilu by mi ich nie brakowało, i tak zazwyczaj przyspieszenie zakończenia już trwającej rozbudowy i rozpoczęcie nowej wychodzi mnie taniej niż zakup żetonów potrzebnych do uruchomienia drugiego okna... 



  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Tak Karadok...nasze rozumienie jest zupełnie inne i liczenie też :D;) a chodziło mi o to, dlaczego kurnik droższy od różowej ???
    i żeby nie było, że tylko ofertowe minusy...to ta oferta jest najbardziej przyzwoita:



    Jeszcze łuk kupidyna zwrócił moją uwagę ale ten za złoto na większe zadowolenie niż ten za dolce.
  • Sensei (PL1)Sensei (PL1) PL1 Posty: 3,162
    edytowano 13.02.2019

    I do tej oferty mam pytanko do moderatora, czy wiadomo może czy pojawi się oferta obórek za 5 tys ?? za niższą cene to jeszcze do przyjęcia  :D:D
  • A najlepiej nic nie kupować i wtedy nie ma żadnych kłopotów ani zmartwień

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik