Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

27.02.2018 | IV Mistrzostwa Światowe i zmiany w sposobie przechowywania ciasteczek.

1711

Komentarz

  • Świniarz (PL1)Świniarz (PL1) PL1 Posty: 550
    Pytanie tylko jaki jest balans wiedzy Zepsołu?
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    farm boy (PL1) powiedział(a):
    Dodam jeszcze że nasz zespół zamiast skupiać się na kombinowaniu ze zmianami nagród w wydarzeniach (jeżeli ich celem nie jest zniechęcenie nas do tej gry) skupić powinien się na tym co nam obiecuje od dłuższego okresu

    1.zmiana platformy gry z FLASH na HTML5
    2.czwarta stała farma 
    3.nowe poziomy kota (nawet bez animacji tylko z rysunkami koncepcyjnymi sztuczek 
      dla większości graczy wystarczy)
    Na te zmiany i w takiej kolejności gracze czekają a zespół obiecuje takie zmiany a jedyne co robi to kombinuje jak pociągnąć kasę z graczy a ograniczając cokolwiek warte nagrody


    Tu się nie zgodzę - niech zespół zapomni o czwartej farmie! Szczególnie, że wulkanizm tak się ma do rolnictwa... Lepiej niech Zespół skupi się na naprawie znanych im (skoro tak świetnie zdają sobie z ich występowania sprawę) błędów. Niech skupi się na naprawie tego, co zdążył popsuć - żadnych nowości! Nowości w wydaniu GGS obarczone są błędami - masami błędów, więc lepiej niech za nic nowego - póki stare dobrze nie działa - się nie biorą. 
  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161

    karadok a czy ty myślisz że nie zapomniał o czwartej farmie, zamiast niej dostaliśmy taki bubel jak wioska i połowy na głębokim morzu a nie powierz mi że produkcja gwoździ i cegieł czy łowienie ryb ma coś wspólnego z hodowlą zwierząt czy uprawą roślin
    jeżeli czwarta farma będzie przypominać smakosza lub kwiatową to dla mnie niech zabiorą wioskę i połowy ze wszystkimi bajerami z których i tak nie chcę korzystać 
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    A kota powinni dodać następne poziomy bez nowej sztuczki ta jedna wystarczy, na każdym ta sama, ważny jest poziom zadowolenia !!! na sztuczki mozna zerknać raz, mozę dwa, potem nie ma znaczenia.
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    No ja przyznam że czekam na wulkan, mając nadzieję ;) że będzie to coś wciągającego i coś, co zadecyduje co dalej z grą...bo teraz latawcowe badziewne MS, dwa buble i ścigacze, nie dla mnie i moich Wrzosków też...więc nie ma w co grać, tak prawdę mówiąc...bo ulubione bzyczki i marychę można zebrać w jeden dzień a "szukania" też mało...tylko 5 ...mogłoby by być 12 - na każdy miesiąc bo tematów do szukania mnóstwo! :D Zresztą najbardziej brakuje takiej pandy i słoniczki na targu...ale to zespołowi na być dobrze :p nie mnie...więc może ktoś w końcu po rozum do głowy pójdzie i weźmie do galopu to wszystko i gra w końcu zacznie funkcjonować, tak jak powinna, bo teraz obraz nędzy i rozpaczy...przykre ale prawdziwe...
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Chciałabym zapytać, czy Zespół już wymyślił, co dalej zrobić z latawcami? Czy decyzja o zabraniu latawców jest ostateczna?

    W OO tłumaczono nam, że zostały one usunięte, gdyż "w przyszłości mogłyby pojawić się znaczne rozbieżności pomiędzy Graczami i brak balansu dla różnych wydarzeń z powodu posiadania dużej ilości tych przedmiotów". Chciałabym zauważyć, że już teraz takie różnice istnieją i zabranie latawców wcale nie rozwiązało problemu. Wręcz przeciwnie - mam wrażenie, że właśnie teraz gracze odczuwają brak balansu, gdyż zostali pozbawieni możliwości kupna wybranej przez siebie nagrody, na którą niestety zbiera się monety przez kilka edycji Mistrzostw Światowych. To nie tak, że większość wydała swoje monety na coś innego, a teraz narzeka. Nie, większość wielbicieli latawców cierpliwie zbierała, czekała, odmawiając sobie zakupu innych nagród i teraz została z niczym w imię wyrównania różnic pomiędzy graczami z i bez latawców, które jak wspomniałam wyżej już są i mają się dobrze :)
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Chciałabym zapytać, czy Zespół już wymyślił, co dalej zrobić z latawcami? Czy decyzja o zabraniu latawców jest ostateczna?

    W OO tłumaczono nam, że zostały one usunięte, gdyż "w przyszłości mogłyby pojawić się znaczne rozbieżności pomiędzy Graczami i brak balansu dla różnych wydarzeń z powodu posiadania dużej ilości tych przedmiotów". Chciałabym zauważyć, że już teraz takie różnice istnieją i zabranie latawców wcale nie rozwiązało problemu. Wręcz przeciwnie - mam wrażenie, że właśnie teraz gracze odczuwają brak balansu, gdyż zostali pozbawieni możliwości kupna wybranej przez siebie nagrody, na którą niestety zbiera się monety przez kilka edycji Mistrzostw Światowych. To nie tak, że większość wydała swoje monety na coś innego, a teraz narzeka. Nie, większość wielbicieli latawców cierpliwie zbierała, czekała, odmawiając sobie zakupu innych nagród i teraz została z niczym w imię wyrównania różnic pomiędzy graczami z i bez latawców, które jak wspomniałam wyżej już są i mają się dobrze :)

    Podpisuję się pod pytaniem,tak się zastanawiam czy szanowny zespół do przyszłego stulecia nie będzie ciężko myślał jak rozwiązać problem z latawcami ;);););) Kolejne nowości i aktualizację naprawdę nie zamiotą tego tematu pod dywan.....więc miło by było gdyby szanowny zespół jeszcze w tym stuleciu jakieś normalne rozwiązanie znalazł.....
  • Proz (PL1)Proz (PL1) Posty: 154
    hehe też się podpisuję, no ale Sylwia nie szalejmy, dajmy im czas do końca tego dziesięciolecia, bo końca stulecia to ja nie dożyję:) miłego dnia
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Ponieważ w tej grze nie ma nic "automatycznie" natomiast jest celowo...wymyślenie latawców było doskonałym pomysłem...moim zdaniem najlepsza dekorka z zawartością !!!

    I wiadomo było, że Gracze będą zbierać talarki na powiewające cudo, które zdecydowanie ułatwi misyjność.
    I wiadomo było, że kiedy pojawi się złota oferta na zakup talarków, znajdą się tacy co skorzystają, bo pewnie jak policzyć, ten zakup się opłaca.
    I dlatego należało przemyśleć czy należy zarabiać pieniądze na skłócaniu i konfliktowaniu Graczy...wydaje mi się że to poniżej poziomu firmy...niestety z przykrością stwierdzam.

    Ale to nie pierwsza taka sytuacja...że o czymś się nie dowiadujemy...bo nie ma tego w OO...a jeżeli się dowiadujemy...to nie o działaniach, które mogą choć w części naprawić sytuację...a o jednoznacznych decyzjach: w tym przypadku: latawce zostają wycofane ze sklepu...
    I po raz kolejny pojawia się pytanie ? co dalej z kolejną aferą ? przeszła do historii?...czy ktoś zamierza wrócić do tematu? no i najważniejsze: KIEDY ?
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Witam

    W sprawie akrobatycznych latawców Zespół nie podjął jeszcze decyzji.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • akkarin (PL1)akkarin (PL1) PL1 Posty: 3
    gram tu już jakiś czas i zastanawiam po co są te mistrzostwa w takiej formie jak teraz ???? latawce dają taką przewagę że wygląda to np w mojej sytuacji na walkę z wiatrakami(latawcami) ... skoro nie wiecie jak rozwiązać sytuację to zlikwidujcie te mistrzostwa bo na chwilę obecna są całkowicie bez sensu !!!! albo dajcie mi możliwość zakupu latawców albo usuńcie je tym co je posiadają (oczywiście zwracając koszty ) !!!! 
  • akkarin (PL1) powiedział(a):
    gram tu już jakiś czas i zastanawiam po co są te mistrzostwa w takiej formie jak teraz ???? latawce dają taką przewagę że wygląda to np w mojej sytuacji na walkę z wiatrakami(latawcami) ... skoro nie wiecie jak rozwiązać sytuację to zlikwidujcie te mistrzostwa bo na chwilę obecna są całkowicie bez sensu !!!! albo dajcie mi możliwość zakupu latawców albo usuńcie je tym co je posiadają (oczywiście zwracając koszty ) !!!! 


    Tutaj muszę poprzeć kolegę.
    Gram dosyć krótko i o żadnych równych szansach w BF nie ma mowy.
    Skoro zespół tak sprawnie potrafił przeprowadzić akcję "odbierania graczom tego co im się nie należy" (dzięki za pandę, całkiem fajna), to czas by się było wreszcie zająć rozwiązaniem sprawy latawców bo samo się nic tutaj nie zrobi, a chyba już z pół roku minęło albo i więcej...
    Chcecie naszej kasy to dajcie nam szanse na uczciwą grę
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Sprawa z latawcami została ładnie mówiąc zamieciona pod dywan,nie wiem tylko po co szanowny zespół w dalszym ciągu opowiada graczom bajeczki o równej i jednakowej rywalizacji.Kryteria którymi się kierują chyba ogarniają tylko oni sami, bo skoro zabiera się dobra które zaburzają rywalizację z jednego wydarzenia a w drugim części graczom pozwala na % wzmocnia innym je blokując to zaprzeczają sami sobie.Skoro to takie ciężkie i nader skomplikowane to zabierzecie te latawce całkowicie oddając oczywiście graczom środki za które je gracze sobie kupili....ale to widać przerasta możliwości zespołu skoro ładnie mówiąc udają ,że tematu nie ma,nie mam na myśli moderatorów żeby nie było.
  • LBarbara (PL1)LBarbara (PL1) PL1 Posty: 69
    Witam:) , popieram w 100% wypowiedzi graczy odnośnie bardzo niesprawiedliwej i przy tym niezdrowej
    rywalizacji  w każdego typu rozgrywce w misjach , przez nieszczęsne latawce nigdy nie będzie dobrej
    i sprawiedliwej zabawy , różnica w zdobytych w misjach  PR jest tak duża, że to już nie jest zabawa :( ,
    to parodia - gra z wiatrakami  :(.
    To bardzo przykre i smutne że Zespół udaje , że tego nie widzi i nie próbuje czegoś z tym zrobić.
    W kazdej zabawie - rozgrywce - , każdy gracz powinien mieć mozliwość dobrej i sprawiedliwej rozgrywki, w tym wypadku tego nie ma.Uwierzcie nam - graczom ,że to bardzo zniechęca do dalszej gry w rozgrywkach , a jeszcze do tego te marne nagrody , które miały być zmienione na lepsze - tak nam obiecywano .
    Oczekujemy  uczciwej , sprawiedliwej  gry , w kazdym jej momencie  - to wszystko o co chcę procić Zespół !!!

  • LBarbara (PL1)LBarbara (PL1) PL1 Posty: 69
    -to wszystko o co chcę prosić Zespół !!!  :)
  • Tak czytam te komentarze i się zastanawiam. Z jednej strony rozumiem płacz graczy i walkę o sprawiedliwość, bo gra powinna być "równa" dla wszystkich. I poniekąd to popieram, jednakże jakkolwiek by nie patrzeć BF nie jest do końca grą darmową. Dla twórców to nic innego jak biznes i podejrzewam, że dopóki pieniążki wpadają im na konto nie będą się zbytnio przejmować "darmowymi" graczami. Jakby nie patrzeć w KAŻDEJ grze przeglądarkowej (i nie tylko), która przedstawia dumnie brzmiący baner "zagraj za darmo!" występuje tzw. waluta premium, która ma za zadanie zapewnić przewagę graczom, którzy (nie ma co się oszukiwać) utrzymują całą grę. Więc dlaczego ktoś kto płaci realne pieniądze na tego typu rozrywki nie ma mieć widocznej przewagi? Czy gdyby było inaczej zakup złota byłby opłacalny? Cały "wielki i zły" zespół ggs też musi na czymś zarabiać, żeby wszystko jako tako działało. Warto pamiętać, że gdyby nie gracze, którzy kupują złoto BF długo by nie ustało samodzielnie. 

    Tylko proszę nie myśleć, że ja osobiście całkowicie popieram zagrywki zespołu, po prostu odniosłam wrażenie, że niektóre osoby nie do końca rozumieją jak funkcjonują tego typu gry.
     
    Co do legendarnych już latawców, które tyle zła biednym graczom uczyniły.
    Może przedstawię dialogowo jak moim zdaniem mogło to wyglądać u GGS:
    > Hej! Może zrobimy coś co da mega duży i fajny bonus? Taki, że każdy będzie chciał go mieć? 
    > Okey, świetny pomysł! Tylko dajmy go za miliardy złota, bo hajs się musi zgadzać.
    > Tak! I zrobimy jeszcze że im będzie go więcej tym lepiej!
    ~ Jakiś czas później po zakupie przez graczy milinów latawców ~
    > To było genialne! Patrz ile zarobiliśmy!
    ~ Jeszcze później, po przeczytaniu kilku tomów skarg i wyrzutów na forum ~
    > Kurczę... Faktycznie, trochę się nam balans rozjechał. A co jak gracze premium kupią jeszcze więcej i będzie jeszcze większa różnica?
    > Wiem! Po prostu wyłączmy możliwość kupna!
    > Jesteś geniuszem!
    ~ Kolejna niezliczona ilość skarg, bo #balans bo #niesprawiedliwość ~
    > Dobra... Nie wyszło. Udawajmy, że tego nie było... Latawce? Jakie latawce? Patrzcie jaki mamy fajny jarmark!

    Mam nadzieję, że moja wypowiedź nikogo nie uraziła. Staram się do tego wszystkiego podchodzić z humorem i dystansem, bo już nic innego nie pozostało ;)
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Bo z tą sprawiedliwością jest podobnie jak z miłością w słynnej złotej myśli - Z prawdziwą miłością jest tak jak z pojawieniem się duchów; wszyscy o nich mówią, ale mało kto widział.

    O sprawiedliwości się ciągle pisze - zespół również...i na pisaniu się kończy a sprawa latawców totalnie wszystko zmieniła. Jakiekolwiek było założenie...nie wyszło - to jest delikatnie napisane, ponieważ można było latawce zostawić...a nie dawać oferty na kupowanie talarków...a jeśli już taka oferta musiała się pojawić [bo to świetna dla firmy okazja do zarobienia, należało przewidzieć, że będzie na latawce popyt - przypomnę, że wielokrotnie było na forum pisane, że MS są podobno najbardziej ulubionym wydarzeniem w BF...więc zespół nie może udawać, że tego nie wiedział, nie wie...wie doskonale...stąd szkółka do MS, koło do MS itd.]

    I nie chodzi o to, że w grze przeglądarkowej jest opcja kupowania złota, kamieni czy monet...tylko raczej o to, kto ile kupuje i na co wydaje...bo ja jak widzę w misji 50 tysięcy karmy lub 100 tysięcy mleka czy 200 tysięcy kwiatków, wychodzę z tej misji lub czekam na koniec. Z jednego prostego powodu, nie każdy przychodzi do gry po adrenalinę wiecznych wygranych i topów 5...często przychodzimy na spotkania ze znajomymi, żeby wspólnie poklikać, ale nie za wszelką cenę. I to że jakaś grupa jest ciągle w czołówce [z użyciem złota w wielu zadaniach farm] nie jest motywacją by się z tą grupą wiecznie ścigać. Ponieważ dla części Graczy rywalizacja jest ostatniorzędną rzeczą w tej grze. Dlatego zespół powinien oferować ciekawe zachęty...a nie tylko bazować na tym, że Gracze będą innym Graczom zazdrościć. A jak nie będą i nie zazdroszczą, bo nie chcą w agresywny sposób grać ? Każdego prawo żeby wybrać sposób gry i podjąć decyzje czy wydawać swoją kasę na złoto...ale żeby do gry przybywało nowych Ludzi i chcieli w tej grze pozostać i być może również kupić złoto...nie mogą doświadczać jedynie złych pobudek i emocji...


  • Zawsze i wszędzie są równi i równiejsi. Ktoś chce wydawać pieniądze na grę i być "lepszym", niech to robi, niech ma profity, a jeżeli ktoś komuś zazdrości kilku pikseli więcej to zależy to tylko od niego. 
    Ja osobiście od jakiegoś czasu stosuje pewną strategię, nie patrzę na czołówkę jakiejkolwiek złotej ligi, nie zwracam uwagi na nagrody możliwe do zdobycia za niewyobrażalną liczbę punktów, nie ścigam się na siłę. Gram dla siebie i gra w końcu zaczęła przynosić mi satysfakcję. BF wprowadza masę nowości, które wymagają nie tylko osobistego zaangażowania, ale również współpracy między graczami, więc osobiście uważam, że nie można nazwać tej gry monotonną ;)
    A te latawce... Cóż, podejrzewam, że zespół sam się w to wkopał i nie potrafi znaleźć wyjścia. Kto wie, może jarmark, który również daje możliwość podobnej rywalizacji między sojuszami, miał być swego rodzaju rozwiązaniem tego problemu? Tam latawce nic nie dają. 
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Rozwiązaniem problemu latawcow jest pozostawienie go samemu sobie:) Innego pomysłu na to nie ma, a niech tam, nawet jak mogłem to nie kupilem, a zespół nie wie jak to rozwiązać, sypiacy zlotem zapłacili i teraz głupio im to zabrac. Zostaje więc status quo q.e.d
  • Nanona (PL1)Nanona (PL1) PL1 Posty: 132
    No to jutro kolejne MŚ, 
    mamy zamieszanie wokół złotożniwiarek a o latawcach cisza...
    I już bez kombinacji i tłumaczeń, wystarczyłaby prosta informacja będą jeszcze kiedykolwiek albo nie będą.
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Witam

    Nie zostały podjęte jeszcze decyzje w sprawie akrobatycznych latawców, ani żadne konkretne rozwiązania. Jeśli się takie pojawią, to zamieścimy odpowiednie informacje dla Was w OO.

    Pozdrawiam,
    Yalenka

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    A gdzie nasz ulubiony globus ? :D

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Z kalendarza na wrzesień zniknęły wszystkie lejki lacznił z rybnym. Czy to juz calkowita ich likwidacja?
    Czy moderatorzy coś wiedzą, czy znowu jakies niespodzianki przed nami....
  • JiperJiper Guest Posty: 495
    Witam,

    Daty na wrzesień są niekompletne. Przez najbliższe kilka dni będziemy dla Was uzupełniać kalendarz o kolejne wydarzenia. Lejki za pewne pojawią się w kalendarzu już niebawem.

    Pozdrawiam,
    Jiper
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    dobre i tyle że nie zniknęły, chociaż jak się informacja pojawi na dzień przed to bez sensu (pisze o rybach)
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Pytałam o globus ? czy go zobaczymy w tej edycji światowych ?

    Pewnie nie ma dat bubli Dog...żebyśmy się w przypadku rybnego nie mogli wcześniej przygotować...

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    malwina-m (PL1) powiedział(a):

    Pytałam o globus ? czy go zobaczymy w tej edycji światowych ?


    Witam

    Pytasz o kalendarz w grze? Ta forma przekazywania dat została wycofana i nie wróci. Za każdym razem kiedy daty ulegały zmianie Zespół był zmuszony do robienia przestojów, by aktualizować
    kalendarz. 

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Dziękuje Yalenko za wyjaśnienie powodów likwidacji globusa, choć z tłumaczenia zespołu nie pojmuje nic ;) ale to nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni. Skoro są w planie światowe a w światowe wchodzą wydarzenia w 5 przegródkach, to muszą na ten miesiąc być ustalone niezmienne ich daty żeby światowe miały sens i można było nazbierać trochę punktów, które się potem zamienią na talarki...więc o jakich zmianach mowa ? to pytanie czysto retoryczne, bo z zespołem jest jak z nauczycielem, patrz punkt pierwszy :D
  • Numi (PL1)Numi (PL1) Posty: 32
    edytowano 04.09.2018
    A ja nie rozumiem jednego, po co wprowadzac ponownie latawce i poglebiac roznice zwiazana z punktami reputacji? Ten kto nie chcial i tak nie kupi, a ten kto moze kupi jeszcze wiecej... Przeciez niektorzy gracze moga miec po 50 latawcow, a sa tacy co po trzech mistrzostwach światowych uzbieraja moze na jeden latawiec. Osoby klocace sie o nie, ile kupicie takich latawcow? Jeden, dwa? A gracze premium pewnie dziesiec razy tyle... Naprawde myslicie, ze jeden czy dwa latawce pomoze Wam dogonic 30 latawcow? A z biegiem czasu moze jeszcze i wiecej. Rozumiem, ze to jest uczciwy balans dla bardzo etycznych graczy. 
    Post edited by Numi (PL1) on

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik