Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Wasze pomysły dotyczące połowów!

Witajcie Farmerzy!

Zapraszam do zapoznania się z najnowsza notatką w Oficjalnych Ogłoszeniach, całe ogłoszenie możecie znaleźć  pod tym linkiem :
https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/173137/wasze-pomysly-dotyczace-polowow



Zachęcam do komentowania i wyrażania swojej opinii oraz przedstawienie nam Waszych pomysłów ;) Pamiętajcie jednak, aby Wasz pomysł został przesłany do Zespołu Big Farm musi uzyskać co najmniej 15 polubień ;)

W imieniu Zespołu Big Farm oraz własnym pozdrawiam serdecznie,
Yalenka
«13

Komentarz

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Zanim zacznę fantazjować o rybkach w oceanie :D:D:D napiszę, że bardzo mnie to cieszy, że szanowny zespół przyznał się publicznie do tego, że sknocił targ rybny. I bardzo szybka zmiana tam powinna nastąpić ! a co do reszty to będę mocno przez weekend myśleć ;):D
  • Paralusek (PL1)Paralusek (PL1) PL1 Posty: 694
    edytowano 09.02.2018
    nie no, całe to ogłoszenie to jeden Wielki pkt krytyczny..to masło maślane...na zasadzie, chciałabym a boję się...hahhahah
    a już  największym przedobrzeniem jest podwójne wejście  smoka , czyli dwóch moderatorów...
    nie o rebalans chodzi? ...hahah  a mi się wydaje ze właśnie o to chodzi..bo jako tako działa...no to co pozostaje? popsuć...no to niech psują, i nie męczą już ludzi swoimi pomysłami, bo cokolwiek teraz wymyślą  nie będzie dobre...no ale jak już, to marzy mi się , że Oleg siedzi sobie na leżaku, opala się  a przy okazji łowi rybki hahahahh  no ale to chyba  zbyt trudne i nieprzyzwoite hahahahhah
    ....aha...a kąpielówki mogą być koloru czarnego :p
    Post edited by Paralusek (PL1) on
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    malwina-m (PL1) powiedział(a):
    Zanim zacznę fantazjować o rybkach w oceanie :D:D:D napiszę, że bardzo mnie to cieszy, że szanowny zespół przyznał się publicznie do tego, że sknocił targ rybny. I bardzo szybka zmiana tam powinna nastąpić ! a co do reszty to będę mocno przez weekend myśleć ;):D
    Jako maruda zadam pytanie, kiedy to nowe (nie) szczęście nas dotknie? Znowu trzeba będzie sprzedać ryby, bo jak to zbalansuja to dostaniemy po czterech literach. Nie podzielam entuzjazmu moderatora, każda zmiana ma na celu zrobienie w konia graczy pod przykrywką i tyle, niestety

  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    Najbardziej mnie niepokoi punkt drugi, zapowiadajacy katastrofalny spadek opłacalności połowów :(((
  • ogólnie połowy to jest niewypał a już po zredukowaniu zysków wyszła z tego katastrofa, dokładanie wyposażenia do łodzi jest tak wnerwiające ze odechciewa się w ogóle wysyłać łodzie :/ jedynie do lejka warto się przyłożyć dla zdobycia licencji

    jola62 (PL1) powiedział(a):
    Najbardziej mnie niepokoi punkt drugi, zapowiadajacy katastrofalny spadek opłacalności połowów :(((
    mi tam nie zapowiada to spadku, a wręcz przeciwnie napawa nadzieją na zwiększone dochody :)

    wymyślanie i produkowanie się nie ma sensu bo i tak zrobią co sobie ubzdurali, a w razie czego można powiedzieć, że na innych serwerach tego chcieli i nasz głos jest w mniejszości, gra się znowu posypie, a błędy będą się pojawiały przez kolejny rok

    CHCEMY ZMIAN ALE DOPRACOWANYCH!
  • Czaga (PL1)Czaga (PL1) PL1 Posty: 22
    odwalcie się od tych połowów, już nie macie co psuć ?!
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Pisałem gdzie indziej, ale tu też
    Ggg niech poprawi błędy w grze to jeden, dwa niech wreszcie zrobi coś dla graczy nie dla siebie, trzy niech zostawią to co działa dobrze.
    Wygląda na to ze za te ryby nadal mamy za wiele i pod płaszczykiem powiązania tego z produktami na innych farmach znowu nam obniżą i tak już kiepskie dochody
  • aurelka40 (PL1)aurelka40 (PL1) PL1 Posty: 103
    popieram poprzedników w wypowiedziach 

    jedyne źródło dochodu odejdzie w sina dal,,,, bo jak coś działa co prawda nie aż tak jakbyśmy oczekiwali a chodzi mi o kontrakty bo bilans skorupiaków w kontraktach ogromny to i tak warto poświecić czas 

    wiec jeśli się za to bierzcie to z głową i nie po to aby utrudnić a w końcu wspomóż nas graczy bo tylko gggs umie wołać kaskę a nic w zamian a jest na co wydawać te dolary kiedyś ms raz w miesiącu teraz co co chwilkę nie zdarzysz odsapnąć już następne ,, o lidze nie wspomnę jak dla mnie zbędne i niczemu nie służy
     a nagrody nie warte zachodu co pokazuja nowe evenenty ktore sa niewykonalne 

    wiec proszę szanowny zespól POMÓŻCIE ale z głową co by nie było znów bluzgów na forum
  • W wydarzeniach otrzymujemy nagrody za wysiłek. Nagrodami są również przedmioty związane z łowiskami (łodzie,ekwipunek,załoga). Tylko co to za nagroda skoro jaj nigdy nie wykorzystam i muszę wywalić ja do kosza.
    A może by tak zrobić możliwość sprzedaży tych przedmiotów? 
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 10.02.2018
    To, że coś z rybami, albo raczej z targiem zrobić trzeba, to pewne. Ale niektóre zawarte w OO pomysły to już przesada. 
    Interakcja łowisk i Olega z innymi farmami? No przecież mamy Zatokę Syrenek i Kapitana Yarnacle'a, który potrawy z Zatoki pochłania jak nienormalny ;) Dla mnie to wystarczająca interakcja. Produkuję zanęty, co jeszcze mam produkować? Pamiętajmy, że to gra o "sadzeniu marchewek", a nie łowieniu karpi ;) Dlatego też ani minigra, gdzie sami łowimy, ani łowienie ryb przez Olega dla większości wciągająca nigdy nie będzie, szczególnie gdy już dawno skończyliśmy 10 lat ;) . Osobiście łowię tylko złote rybki, a i to od niechcenia. Czas łowisk - też nie jest to jakaś tragedia. Wysyłam kuter raz na jakiś czas i jest w porządku. Problemem jest TYLKO i wyłącznie dostosowanie ilości łowisk i częstości ich pojawiania się w stosunku do ilości ryb potrzebnych do wypełnienia kontraktu (czyli skorupiaki). Przyznam, że jeżeli zawsze miałabym po jednym łowisku każdego rodzaju plus dwa pojawiające się losowo, byłabym zadowolona. Problemem jest również "ładowanie" łodzi - ale nie w kontekście prędkości, bo shift daje radę, ale "bałagan" w ekwipunku wędkarskim. Pojawiają mi się w nim bezwartościowe rzeczy i zalegają. I nie, nie chodzi o przyrządy ochronne, ale o Jim'ów i John'ów - przyspieszaczy do malutkich łódek, których już nie mam i mieć już nie będę. Jako nagrody i prezenty powinniśmy dostawać wyposażenie kutrów, a nie motorówek!!! Albo opcja druga - powinniśmy mieć możliwość sprzedaży niepotrzebnego ekwipunku, by nie zalegał. Przy czym za rozsądną cenę, powiedzmy 1/3 tej, za którą możemy go kupić, a nie jakiś ochłapy. 

    Co do niebezpieczeństw na morzu.. No cóż, dla mnie to zbędna zabawa. Ryby łowi się bardzo wolno, więc zabieranie nam ich jest po prostu wredne - szczególnie przy cenach, jakie mamy zapłacić za wyposażenie się w "zabawki ochronne" oraz ilość dostępnego miejsca na statku. Znów przypominam, że to gra farmerska, gra, gdzie mamy sadzić i hodować, a nie wędkarska! Wędkarstwo i łowienie to dodatek, z którego nie należy robić nie wiadomo czego. Gdyby bowiem zależało mi na emocjach rybnych, zagrałabym w grę o wędkowaniu i tworzeniu floty :)

    Najbardziej mnie jednak przeraża dołączenie łowienia do misji. Tutaj już w ogóle ktoś bardzo "poleciał". Szybkie łowienie dla Olega to koszt albo dolarów, albo złota. I o ile w normalnych misjach jestem w stanie zebrać jako nagrody fioletowe humusy i karmy i udawać, że mam szansę w misjach, o tyle gdy mam wydać z trudem uzbierane złoto na wysłanie Olega na ryby na 10 minut, albo by przyspieszyć to łowienie, to już nie robi się wesoło. 

    Co ja bym zmieniła w rybach? Oprócz tego, że bym je wywaliła i o nich zapomniała, skupiając się na podniesieniu zarobków na normalnych farmach? Tylko poprawiła/dostosowała łowiska względem targu, poprawiła ekwipunek (by łatwiej było nam znaleźć potrzebne wyposażenie) oraz umożliwiła sprzedaż ekwipunku zbędnego, a zalegającego w koszmarnych ilościach, np po co mi klatka na homary? Homary na łowisku występują same! Po co mi sprzęt na krewetki czy ostrygi, skoro jednym kutrem wyławiam całe łowisko! Drogi Zespole, czas w końcu przemyśleć - naprawdę przemyśleć - wprowadzane opcje i jakość ich działania, a nie skupiać się tylko i wyłącznie na ich ilości. 

    A jeżeli już fantazjujemy, to raz na jakiś czas Oleg mógłby się przebiec po plaży na farmie głównej w czerwonych kąpielówkach, udając ratownika ze Słonecznego Patrolu ;) Albo z wód niech wyłania się Latający Holender i .. nie wiem co, ale też mogłoby być ciekawie. Szczególnie gdyby Kapitanowi Yarnacle'owi dać szabelkę i walczyć z owym Holendrem jak.. - a co tam idźmy na całość - jak Wiedźminem* :)

    * skoro w planach jest wyspa wulkaniczna i jakaś "czarownica" ze znakami, to i Wiedżmin byłby jak znalazł :)
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Z wody tu już raczej Wenus powinna wychodzić:)
    Poza tym popieram.

    A tak w ogóle to Coma szumnymi zapowiedziami farmy wulkanicznej z października? Chyba  gucio z tego będzie, ggs moglby czasem trzymać sie tego co obiecuje, ale to już fantastyka
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
     cytat  "Przy czym za rozsądną cenę, powiedzmy 1/3 tej, za którą możemy go kupić, a nie jakiś ochłapy"

    powinni 100% ceny dać za sprzedaż, wtedy byłaby to jakaś nagroda . taki kuter, skoro więcej ich nie można mieć a w każdym lejku wpada, mam juz 8 na składzie (inne wyrzuciłem bo się sumują z dekoracjami :(((((  )
    dało by kilka milionów :)  już o tym trąbiliśmy i nic nie wyszło.... 
  • A jeszcze ten lejek rybny co teraz leci to mistrzostwo świata. Do lejka są potrzebne ryby ale takie że nie ma łowisk do nich
  • olimpia43 (PL1)olimpia43 (PL1) PL1 Posty: 62
    Zastanawiałam sie dlaczego tak długo nie ma leju rybnego.Przypuszczałam , że na bank będą w nim ''grzebali'' i nie omyliłam się .Doszli geniusze , ze za duzo na tym zarabiamy  :D:'( i pozmieniali .Teraz mając na 10 lejek leci jedynie 6 minut .Szkoda słow ,komercja i jeszcze raz komercja.Ta gra przed laty była naprawdę fajna teraz to skarbonka dla twórców  a dla głupich naiwnych w ich mniemaniu rozrywka  w moim nader  luksusowy badziew.
  • rafcio78 (PL1)rafcio78 (PL1) PL1 Posty: 12
    Jest takie powiedzenie: "nie ruszaj gówna, które nie śmierdzi", a Wy już raz to zrobiliście. Jak czytam te Wasze niby tylko propozycje, to już się domyślam, o co chodzi :-D
    Wszyscy wiemy, że zarobek z ryb pomaga nam w jakimś tam zdobyciu dolarów potrzebnych do rozwoju farm (są jeszcze te super promocje, coś w stylu: kup 1 mln dolarów za 10 000 złota :P ale to kpina ), więc po raz kolejny nam go nie ukracajcie. Ulepszcie to po prostu.  Słuchajcie, co piszą ludzie, a nie tylko patrzcie na czubek własnego nosa (interesu firmy). A moje propozycje to:

    - zwiększyć ilość łowisk,
    - zwiększenie ilości skorupiaków na łowiskach,
    - łowiska stałe, czyli np. 3 bliskie, 3 środkowe i 3 daleki. Wyłowię skorupiaki, to w ich miejsce pojawiają się      ponownie one, a nie, że jest sytuacja, gdzie 6 łowisk to tylko homary,
    - ładowanie ekwipunku jednym kliknięciem myszki, a nie tak jak teraz shift+LPM, bo na przykład wole w tym  czasie popijać jakiś napój ;)
    - możliwość podpatrzenia, co i ile aktualnie dany statek łowi,
    - powiększenie miejsca na ekwipunek albo usunięcie tych śmiesznych zagrożeń lub ich korekta do max dwóch.


    Tyle ode mnie :) miłego week
    Pozdrawiam
    Rafcio
  • khaki07 (PL1)khaki07 (PL1) Posty: 482
    edytowano 10.02.2018
    punkt drugi  - niektóre przedmioty są mało użyteczne

     niepokoi mnie to ze chcecie się za to zabrać , oczywiście ze ładowanie przedmiotów chroniących ładunek przed katastrofami ,z naszego punktu widzenia , jest bezużytecznym  zajmowaniem miejsca na łodzi ponieważ.....
    jak nie rekiny to wiry a jak nie wiry to ośmiornice ale zawsze ggs musi wziąć z połowu swój haracz
    gdy  chcemy ochronić łódź przed jednym  wydarzeniem to dopada nas inne fatum a jaki jest sens wysyłania łodzi wyposażonej jedynie w przedmioty ochronne ????
    proponuje zmniejszyć ilość tych przedmiotów i  zamiast zwiększać niebezpieczeństwo strat które już teraz dochodzą do 30% połowów , zrobić je bardziej uniwersalne, takie remedium na wszelkie zło 
     -wszak ubezpieczenia kupuje się z reguły w większym pakiecie czyż nie ?

    ponadto wszystkie wasze propozycje, dotyczą wyłącznie gry rozwiniętej na wysokie poziomy  a   gdzie są propozycje poprawy "życia" dla początkujących graczy ?
    nagrody z silosu rybnego nie są  złe  bo ja na ten przykład ich używam , w silosie zdobyłam wszystkie swoje łodzie, bo w przeciwnym razie nadal na moim łowisku pływały by nie do końca ulepszone motorówki i to nie z braku chęci na ulepszenie ale z braku możliwości ich ulepszenia  a o jachtach czy kutrach mogłabym najwyżej sobie zazdrośnie pomarzyć
    moja propozycja  - obniżyć wymagania poziomów blokujących możliwość rozbudowy stoczni i floty
    tym bardziej że przydział do  grupy w silosie jest uzależniony od poziomu wędkarstwa a nie poziomu gracza
    niech wiec i rozbudowa strefy połowów będzie zależeć od poziomu wędkarstwa - myślę ze będzie to jakieś wyrównanie szans w niektórych dziedzinach

    zgadzam się z powyższymi wpisami  ze należy wprowadzić możliwość sprzedaży zbędnych przedmiotów ,
    nie wszystkie są potrzebne  i nie każdy gracz ma obowiązek wszystkich przedmiotów używać, bo  ma własną strategię wyposażania swoich łodzi
    Chyba nie chodzi wam o to żeby z utęsknieniem wyczekiwać warsztatu św, Mikołaja i raz w roku wietrzyć magazyny ze wszystkiego co jest zbędne

    moje wielkie nie jest tez dla ryb w misjach  chyba że wraz z rybami wprowadzicie tez opcje dwuminutowych połowów bez konieczności wydawania złota
    czy to nadal -w myśl reklamy- jest gra darmowa bez  obowiązku kupowania waluty premium ?

     targ rybny jest nudny a powód jest jeden ale bardzo ważny ..... oczekiwanie przez dwa tygodnie na odpowiednia ilość  skorupiaków  aby  wypełnić jeden kontrakt  po krótkim czasie zaczyna nużyć i traci się nim zainteresowanie
    ja sprzedaje ryby z wody... świeże  :)   i dzięki za okazaną nam łaskę ze można ryby sprzedawać choćby  i za takie ceny jak są obecnie 

    min igra wędkarska  - nie korzystam bo wędkarstwo to kosztowne hobby
    te wszystkie straty sprzętu częstsze niż zdąży się zwrócić ich zakup , haczyki , zanęty  a rybka.....raptem waży 4kg ......
    no i pojawiające się w mini grze  zawiadomienia o rozpoczętym lub skończonym projekcie , które trzeba odklikać akurat w chwili gdy ryba połknęła haczyk ...no to jest dopiero mistrzostwo  nie do ogarnięcia że odruch ADHD  szybciej można złapać niż rybę
    pozdrawiam


  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Przeczytałam i popieram poprzedników.

    Czy zespół chce już całkiem nam obrzydzić smak rybek ? a miało być tak fajnie...(?)

    Zacznę od NIE !

    Rybki do misji ? do jakich misji ?

    Rybki łączone z czymś tam. Po co?

    Zmiany:

    1. więcej łowisk...można zrobić 12 godzinne...jedno lub dwurybkowe

    2. łowisko nierozdzielone na płytkie czy głębokie...tylko łowiska, na których są rybki [w rybkach się mieszczą skorupiaki] i nie w ilości 29 sztuk [chyba że do kontraktu potrzebne będzie sztuk 6] tylko sensowne ilości...targ do poprawy...więcej kontraktów bez skorupiaków...

    3. ochronka - może być jednym znaczkiem, a nie pięcioma...albo ktoś kupuje ochronkę albo nie

    4. oddzielenie piwnicy dekorek od piwnicy statków...i jednocześnie pytanie czy flota 14 może się zwiększyć ? jeśli tak, to ok, jeśli nie...to możliwość sprzedania statku za konkretną kwotę czy rozebranie na części np. po to by zbudować swój statek

    5. event tylko rybkowy - chętnie zobaczę...byle ilości były sensownie dopasowane...i czas !!!

    6. na pewno skrócenie połowów

    7. zrobienie gotowców wyposażenia do floty...wtedy każdy ewentualnie z reszty dokłada to co potrzebuje...

    8. o Johnach pisałam i tych innych...możliwość sprzedaży zbytecznej załogi...a w nagrodach...załoga do całej floty...

    cdn

  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Tak czytam te pomysły wprowadzenia zmian w rybkach i jedno jest pewne wyobrazni wymyślającym nie zabrakło  ;);););) moim zdaniem to co wymaga w temacie rybek zmian to ;

    -Możliwość sprzedaży łodzi sprzętu i innych (z racji tego ,że mam same kutry większość tego co wpada jako nagrody ląduje w koszu).

    -Wprowadzenie opcji powtórz podczas ładowania łodzi sprzętem bo wysłanie kilkunastu łodzi bywa czasochłonne.

    -Zmniejszenie wymagań dotyczących kupna określonych łodzi i rozbudowy stoczni (rozbudowa farm jest bardzo droga jest tego  wszystkiego dużo a ułatwiłoby to graczom początkującym start).

    -Różnice między łowiskami i ilością ryb na nich a wymagania w kontraktach są tak kolosalne,że jeden kontrakt poprzez brak skorupiaków czasami robi się cały tydzień,więc tu głównie potrzebne są zmiany.

    -Nie obraziłabym się gdyby był jakiś rekin który zeżarłby mi kilka rybek które zostały na łowisku,a mam chyba dar do tego ,że zostaje mi na nim np 3 sztuki więc z rekina osobiście byłabym zadowolona gdybym takiego mogła wysłać

    -A jak już tak sobie fantazjujemy to delfinek który pojawiałby się od czasu do czasu dający np.żetony super humus,nawóz albo  z 2 tys rybek byłby ciekawy -a jeszcze ciekawiej by było gdyby delfinek dawał pkt które potem wymieniałoby się w jednym miejscu na różne różności typu żetony humusy nawozy itp.czy atrakcyjne dekoracje mało dostępne na co dzień.

    -Co do misji z rybami to jestem na nie,gracze wybierają tą grę, bo to gra farmerska, a nie z zawodami w łowieniu ryb.






  • iloooooo (PL1)iloooooo (PL1) PL1 Posty: 27
    O rybach w kontraktach i na łowiskach już ktoś wspomniał.

    A czy było o lejku i dostępnych łowiskach?

    W obecnym lejku wypracowałam sobie 9 pozycję, którą za chwilę stracę, bo kończy mi się skrzynia z ostrygami i zacznie z miecznikami. A na łowiskach miecznika nie uświadczy!!!!!
    Niech to ma jakieś ręce i nogi. Ja rozumiem że ta rozbieżność być może, a raczej prawie na pewno, ma na celu popychanie złotem, ale może ktoś nie chce jego wydawać bo woli mieć na inne rzeczy? Np. ciuła na licencję u Omara. W lejku gdzie siejemy i zbieramy nie ma takiego problemu, dlaczego tu został stworzony?

    Niech wymagania lejkowe odpowiadają temu jakie ryby są dostępne na łowiskach. 
  • carry (PL1)carry (PL1) PL1 Posty: 10
    karadok (PL1) powiedział(a):
    To, że coś z rybami, albo raczej z targiem zrobić trzeba, to pewne. Ale niektóre zawarte w OO pomysły to już przesada. 
    Interakcja łowisk i Olega z innymi farmami? No przecież mamy Zatokę Syrenek i Kapitana Yarnacle'a, który potrawy z Zatoki pochłania jak nienormalny ;) Dla mnie to wystarczająca interakcja. Produkuję zanęty, co jeszcze mam produkować? Pamiętajmy, że to gra o "sadzeniu marchewek", a nie łowieniu karpi ;) Dlatego też ani minigra, gdzie sami łowimy, ani łowienie ryb przez Olega dla większości wciągająca nigdy nie będzie, szczególnie gdy już dawno skończyliśmy 10 lat ;) . Osobiście łowię tylko złote rybki, a i to od niechcenia. Czas łowisk - też nie jest to jakaś tragedia. Wysyłam kuter raz na jakiś czas i jest w porządku. Problemem jest TYLKO i wyłącznie dostosowanie ilości łowisk i częstości ich pojawiania się w stosunku do ilości ryb potrzebnych do wypełnienia kontraktu (czyli skorupiaki). Przyznam, że jeżeli zawsze miałabym po jednym łowisku każdego rodzaju plus dwa pojawiające się losowo, byłabym zadowolona. Problemem jest również "ładowanie" łodzi - ale nie w kontekście prędkości, bo shift daje radę, ale "bałagan" w ekwipunku wędkarskim. Pojawiają mi się w nim bezwartościowe rzeczy i zalegają. I nie, nie chodzi o przyrządy ochronne, ale o Jim'ów i John'ów - przyspieszaczy do malutkich łódek, których już nie mam i mieć już nie będę. Jako nagrody i prezenty powinniśmy dostawać wyposażenie kutrów, a nie motorówek!!! Albo opcja druga - powinniśmy mieć możliwość sprzedaży niepotrzebnego ekwipunku, by nie zalegał. Przy czym za rozsądną cenę, powiedzmy 1/3 tej, za którą możemy go kupić, a nie jakiś ochłapy. 

    Co do niebezpieczeństw na morzu.. No cóż, dla mnie to zbędna zabawa. Ryby łowi się bardzo wolno, więc zabieranie nam ich jest po prostu wredne - szczególnie przy cenach, jakie mamy zapłacić za wyposażenie się w "zabawki ochronne" oraz ilość dostępnego miejsca na statku. Znów przypominam, że to gra farmerska, gra, gdzie mamy sadzić i hodować, a nie wędkarska! Wędkarstwo i łowienie to dodatek, z którego nie należy robić nie wiadomo czego. Gdyby bowiem zależało mi na emocjach rybnych, zagrałabym w grę o wędkowaniu i tworzeniu floty :)

    Najbardziej mnie jednak przeraża dołączenie łowienia do misji. Tutaj już w ogóle ktoś bardzo "poleciał". Szybkie łowienie dla Olega to koszt albo dolarów, albo złota. I o ile w normalnych misjach jestem w stanie zebrać jako nagrody fioletowe humusy i karmy i udawać, że mam szansę w misjach, o tyle gdy mam wydać z trudem uzbierane złoto na wysłanie Olega na ryby na 10 minut, albo by przyspieszyć to łowienie, to już nie robi się wesoło. 

    Co ja bym zmieniła w rybach? Oprócz tego, że bym je wywaliła i o nich zapomniała, skupiając się na podniesieniu zarobków na normalnych farmach? Tylko poprawiła/dostosowała łowiska względem targu, poprawiła ekwipunek (by łatwiej było nam znaleźć potrzebne wyposażenie) oraz umożliwiła sprzedaż ekwipunku zbędnego, a zalegającego w koszmarnych ilościach, np po co mi klatka na homary? Homary na łowisku występują same! Po co mi sprzęt na krewetki czy ostrygi, skoro jednym kutrem wyławiam całe łowisko! Drogi Zespole, czas w końcu przemyśleć - naprawdę przemyśleć - wprowadzane opcje i jakość ich działania, a nie skupiać się tylko i wyłącznie na ich ilości. 

    A jeżeli już fantazjujemy, to raz na jakiś czas Oleg mógłby się przebiec po plaży na farmie głównej w czerwonych kąpielówkach, udając ratownika ze Słonecznego Patrolu ;) Albo z wód niech wyłania się Latający Holender i .. nie wiem co, ale też mogłoby być ciekawie. Szczególnie gdyby Kapitanowi Yarnacle'owi dać szabelkę i walczyć z owym Holendrem jak.. - a co tam idźmy na całość - jak Wiedźminem* :)

    * skoro w planach jest wyspa wulkaniczna i jakaś "czarownica" ze znakami, to i Wiedżmin byłby jak znalazł :)

    karadok (PL1) powiedział(a):
    To, że coś z rybami, albo raczej z targiem zrobić trzeba, to pewne. Ale niektóre zawarte w OO pomysły to już przesada. 
    Interakcja łowisk i Olega z innymi farmami? No przecież mamy Zatokę Syrenek i Kapitana Yarnacle'a, który potrawy z Zatoki pochłania jak nienormalny ;) Dla mnie to wystarczająca interakcja. Produkuję zanęty, co jeszcze mam produkować? Pamiętajmy, że to gra o "sadzeniu marchewek", a nie łowieniu karpi ;) Dlatego też ani minigra, gdzie sami łowimy, ani łowienie ryb przez Olega dla większości wciągająca nigdy nie będzie, szczególnie gdy już dawno skończyliśmy 10 lat ;) . Osobiście łowię tylko złote rybki, a i to od niechcenia. Czas łowisk - też nie jest to jakaś tragedia. Wysyłam kuter raz na jakiś czas i jest w porządku. Problemem jest TYLKO i wyłącznie dostosowanie ilości łowisk i częstości ich pojawiania się w stosunku do ilości ryb potrzebnych do wypełnienia kontraktu (czyli skorupiaki). Przyznam, że jeżeli zawsze miałabym po jednym łowisku każdego rodzaju plus dwa pojawiające się losowo, byłabym zadowolona. Problemem jest również "ładowanie" łodzi - ale nie w kontekście prędkości, bo shift daje radę, ale "bałagan" w ekwipunku wędkarskim. Pojawiają mi się w nim bezwartościowe rzeczy i zalegają. I nie, nie chodzi o przyrządy ochronne, ale o Jim'ów i John'ów - przyspieszaczy do malutkich łódek, których już nie mam i mieć już nie będę. Jako nagrody i prezenty powinniśmy dostawać wyposażenie kutrów, a nie motorówek!!! Albo opcja druga - powinniśmy mieć możliwość sprzedaży niepotrzebnego ekwipunku, by nie zalegał. Przy czym za rozsądną cenę, powiedzmy 1/3 tej, za którą możemy go kupić, a nie jakiś ochłapy. 

    Co do niebezpieczeństw na morzu.. No cóż, dla mnie to zbędna zabawa. Ryby łowi się bardzo wolno, więc zabieranie nam ich jest po prostu wredne - szczególnie przy cenach, jakie mamy zapłacić za wyposażenie się w "zabawki ochronne" oraz ilość dostępnego miejsca na statku. Znów przypominam, że to gra farmerska, gra, gdzie mamy sadzić i hodować, a nie wędkarska! Wędkarstwo i łowienie to dodatek, z którego nie należy robić nie wiadomo czego. Gdyby bowiem zależało mi na emocjach rybnych, zagrałabym w grę o wędkowaniu i tworzeniu floty :)

    Najbardziej mnie jednak przeraża dołączenie łowienia do misji. Tutaj już w ogóle ktoś bardzo "poleciał". Szybkie łowienie dla Olega to koszt albo dolarów, albo złota. I o ile w normalnych misjach jestem w stanie zebrać jako nagrody fioletowe humusy i karmy i udawać, że mam szansę w misjach, o tyle gdy mam wydać z trudem uzbierane złoto na wysłanie Olega na ryby na 10 minut, albo by przyspieszyć to łowienie, to już nie robi się wesoło. 

    Co ja bym zmieniła w rybach? Oprócz tego, że bym je wywaliła i o nich zapomniała, skupiając się na podniesieniu zarobków na normalnych farmach? Tylko poprawiła/dostosowała łowiska względem targu, poprawiła ekwipunek (by łatwiej było nam znaleźć potrzebne wyposażenie) oraz umożliwiła sprzedaż ekwipunku zbędnego, a zalegającego w koszmarnych ilościach, np po co mi klatka na homary? Homary na łowisku występują same! Po co mi sprzęt na krewetki czy ostrygi, skoro jednym kutrem wyławiam całe łowisko! Drogi Zespole, czas w końcu przemyśleć - naprawdę przemyśleć - wprowadzane opcje i jakość ich działania, a nie skupiać się tylko i wyłącznie na ich ilości. 

    A jeżeli już fantazjujemy, to raz na jakiś czas Oleg mógłby się przebiec po plaży na farmie głównej w czerwonych kąpielówkach, udając ratownika ze Słonecznego Patrolu ;) Albo z wód niech wyłania się Latający Holender i .. nie wiem co, ale też mogłoby być ciekawie. Szczególnie gdyby Kapitanowi Yarnacle'owi dać szabelkę i walczyć z owym Holendrem jak.. - a co tam idźmy na całość - jak Wiedźminem* :)

    * skoro w planach jest wyspa wulkaniczna i jakaś "czarownica" ze znakami, to i Wiedżmin byłby jak znalazł :)
    Karadok napisał całą prawdę o połowach na głębokich morzach. Popieram w 100%
  • Ja proponuję zmianę w lejku rybnym. Po zdobyciu wszystkich nagród żeby można było zacząć od nowa kolejkę zdobywania nagród.
  • Merrin (PL1)Merrin (PL1) PL1 Posty: 51
    Ja - być może retorycznie zapytam Zespół - dlaczego chcecie znów majstrować przy połowach, jednym z niewielu elementów, które może nie działają idealnie, ale w przeciwieństwie do wielu innych jakoś działają. Skoro jak sami twierdzicie "wiecie, że lubimy tę funkcję", to czy rzeczywiście konieczne jest jej poprawianie na siłę, żebyśmy może przestali ją lubić? Czy już zapomnieliście jak dużą awanturą skończyło się Wasze poprzednie "ulepszanie" połowów? Było to nie tak dawno, zaledwie pół roku temu i wyszedł z tego jakiś kompromis. Być może nie do końca satysfakcjonujący wszystkich, ale zdaje się że akceptowalny.
    Zatem chciałbym wiedzieć - dlaczego nie poświęcicie swojej energii twórczej raczej w przygotowanie nowych funkcji, które spodobają się graczom, choćby w tę od dawna zapowiadaną farmę wulkaniczną? Dlaczego nie ulepszycie tego, co jest funkcją, której gracze nie lubią, a więc wymaga pochylenia się nad nią? Gdzie zbalansowanie wioski sojuszu, eventów, dostosowanie nagród w różnych wydarzeniach pod kątem doświadczenia graczy itd. itp.?
    Bo to oczywiście nie jest tak, że w połowach nie ma nic do poprawienia, pewnie że by się znalazło. Tylko wszyscy doskonale wiemy czym zawsze się kończy Wasze pytanie nas, graczy, o zdanie. Wyciągacie z tego w najlepszym wypadku to, co jest wygodne z Waszego punktu widzenia, a odrzucacie to, co faktycznie mogłoby być przydatne dla graczy, tłumacząc się jakimś enigmatycznym "dobrem ogółu". Nawet w tej Waszej informacji powyżej uprzedzacie, że zapewne i tym razem tak będzie. A na koniec wprowadzając tylko te wybrane przez Was, niekoniecznie korzystne dla graczy zmiany będziecie "zdziwieni", że "o co chodzi, przecież sami tego chcieliście?".
    Dlatego ja proszę - skupcie się na tym, co faktycznie jest zepsute w tej grze. Bo ja osobiście nie zgadzam się z większością tzw. "punktów krytycznych", w zasadzie zgadzam się jedynie z niewygodnym interfejsem użytkownika, ale to są zmiany bardziej kosmetyczne. Nie wyszukujmy sobie problemów na siłę. Na pewno nie zamierzam rozbierać tych ogólnikowych "propozycji" GGS na czynniki pierwsze, bo tak jak pisałem - nie raz już bywało tak, że nasze opinie i tak nic dla nikogo nie znaczyły, być może będąc jedynie zasłoną dymną dla i tak już zaplanowanych zmian.
    A Was, drodzy Współgracze, uprzedzam przed nadmiernym entuzjazmem, bo to się skończy jak zwykle, że pod przykrywką zaakceptowania drobnych zmian, otrzymamy o wiele więcej zmian gorszych. Dostaniecie dostęp do wszystkich rodzajów łowisk, ale będzie na nich 25% tych ryb, co obecnie, w kontraktach nie będzie wody, karmy, ale w zamian i pieniędzy będzie mniej... Tego, moi Drodzy nikt z GGS nam nie powie, dopóki nie będzie za późno, dopóki  zobaczymy tego na własne oczy i nie odczujemy (boleśnie) na własnych skórach.
    Oszczędźmy sobie wszyscy kolejnej awantury.
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 11.02.2018

    o Merrin...jak dobrze że napisałeś co napisałeś...już nie muszę przelewać swoich dokładnie takich samych myśli...ale tak za mną chodzi ;) że właśnie o to chodzi...że plan na rybki w oceanie już dawno jest...oczywiście dostaniemy po d...znaczy po kieszeni...a pytają dla formalności :p...żeby potem nie było że nie pytali...a jak jest każdy wie...zespół idzie według swojego planu...z nami, znaczy z naszym dobrym samopoczuciem czy zadowoleniem nie ma to nic wspólnego...liczy się prawidłowy balansik, krótko - wysoki zysk...tylko dlaczego w ten sposób kroczy się do tego zysku, to nie wiem...tak bez litości...może trzeba rozważyć słowo "promocja" lub 2+1 lub inny pomysł, przyciągający Gracza...nie dla każdego bezwzględna rywalizacja jest celem tej grze...wiecznie przypominamy że to farmerska gra...i wprowadzanie wojennych zagrywek jej szkodzi...a nas jeszcze bardziej zraża.

    W rybkach w oceanie należy poprawić to co wcześniej zostało napisane...i należy pozwolić żeby sobie rybki spokojnie pływały :D

    Post edited by malwina-m (PL1) on
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    jest 6 łowisk i 4 rodzaje ryb, powinno być tak, że cały czas są wszystkie rodzaje dostępne, można też zwiększyć ilość łowisk, niech są wszystkie 12 cały czas, wtedy można zmienaić, raz tych wiećej raz innych , ale zawsze wszystkie dostępne.
  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    1 odblokowanie stoczni - mniej zadań i wyraźniej zaznaczony obowiązek ich realizacji (powiadomienia widoczne na wszystkich farmach tak jak zadania dzienne uruchom maszynę i zdobądź punkty reputacji)
    2 mało użyteczne przedmioty - przedmioty nie powine być przypisane do jednej łodzi a do wszystkich dodatkowo uważam, że nie powinniśmy tracić ryby podczas połowów bo i tak łowione ilości są śmiesz wobec kontraktów na targu
    3 związek głębokich mórz z resztą gry - nie oszukujcie głębokie morza to nie udana wersja nowej gry GGS która została wciśnięta do big farmy jako suplement 4 farmy i obawiam się, że jak zaczniecie łączyć grę z głębokimi morzami znowu będziecie musieli usunąć jakiś atrakcyjny element gry jak było w przypadku trybu planowania 
    4 dostępność ryb - miejmy nadzieje że wreszcie nie będzie trzeba czekać tydzień żeby zrealizować wszystkie zadania dzienne związane z połowem na głębokich morzach
    5 powiązanie zadowolenia z grą - jak w punkcie 3 nie kombinujcie bo wyjdzie jak w przypadku łodzi poszukiwacza przygód po wprowadzeniu pracowników sezonowych mało kto przekazuje przedmioty na jej naprawę bo uprawa roślin brzegowych zajmuje mnóstwo czasu z powodu konserwacji pól jeśli nie inwestujesz w pracowników sezonowych
    6 czas połowu i łączenie głębokich mórz z wydarzeniami - czas nie jest problemem tylko ilość łowionych ryb, a misje na głębokie morza to głupota na maksa  
    7 reakcja zwrotna - fajnie by było żeby żeby w czasie zaopatrywania statku wyświetlała się informacja ile dana łudź złowi ryb po wybraniu złogi
    8 interfejs użytkownika - jedno klikniecie, może być fajnie tylko pytanie za ile dolarów lub złota
    9 mini gra - zwiększenie wydajności sprzętu do wędkowania żeby zmniejszyć koszty ręcznego łowienia i skrócenie czasu potrzebnego do wyciągnięcia ryby, zmiana wyglądu tła łowiska w zależności od farmy, wygląd sprzętu taki jaki jest w użyciu (chyba nie trudno zmienić wygląd kija na pomoście) dodatkowo po wyłapaniu wszystkich ryb na łowisku powinien pojawić się dodatkowy bonus w postaci np złotej rybki dającej jakiś prezent (np tajemniczą skrzynię)
    10 łodzie Olega - samodzielne łowienie z łodzi jest nie używana funkcja z powodu ograniczenia pojemności wiaderka, na łodzi nie można go opróżnić i dokończyć połów, dlatego na łodzi nie powinno być limitu wagowego ryb 

    Co do kontraktów uważam że koniecznie trzeba zmniejszyć ilość wszystkich ryb zwłaszcza w początkowych kontraktach nawet kosztem wartości kontraktu bo ilości są mocno przesadzone a zbieranie krewetek przez miesiąc żeby zrealizować jeden kontrakt - konkretna przesada 
  • Jeśli sądzicie że ktoś tego wysłucha i weźmie pod uwagę  to Wam powiem że w w tym momencie straciłam co do tego wszelkie złudzenia
    przed miesiącem w trakcie światowych mistrzostw nie było edycji rybnego silosu , wtedy napisałam  ze z pewnością GGs planuje w nim zmiany i już w nim grzebią  cytuje bo dyskusja w tamtym wątku jest juz zamknięta

    A silosu rybnego nie dali bo też w "pocie czoła"  przerabiają go na  bubel

    zauważyliście że słowo stało sie ciałem ? drobnych zmian  juz dokonano
    ja zauważyłam bo mam małe łodzie a co oznacza ze nie mam możliwosci ładować do oporu
    śledź niestety już nie jest taki fajny
    wprowadzanie tzw "pomysłów " juz sie zaczęło :|


  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    To że nasze pomysły nie pójdą wyżej można się domyślić, 15 polubień - tyle Yalenka ma jak ogłosi konkurs i jednym z warunków jest postawienie "Lubie to" pod jej postem 
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Nie jest tak źle. Większość graczy wypowiadających się na forum (nie tylko polskim, ale i eng) ma podobne zdanie. Zmiany owszem, ale tylko dotyczące ilości skorupiaków w łowiskach i/lub w kontraktach, sprzedaży zbędnego ekwipunku czy optymalizacji w ładowaniu załogi na statek (co przyznam dla mnie osobiście problemem zupełnie nie jest, gdy niechciane Jim'y i John'y "nie kręcą się pod nogami" ;) )

    Jednak całościowo GGS nas do pewnych schematów przyzwyczaiło, więc niestety przychylam się do wypowiedzi @Merrin (PL1) czy @malwina-m (PL1), że nasze opinie sobie, a decyzje Zespołu sobie.. i skończy się tym, że będziemy w misjach łowić tunki i karpie, a na ryby z głębin wprowadzą limity magazynowe, co byśmy nie mogli ich gromadzić (wtedy zerowe ilości skorupiaków nie będą aż tak razić w oczy, bo wszystkich ryb będziemy mieć mało ;) ) I do tego te bezsensowne zagrożenia.. Jeżeli nabiorą jeszcze większego znaczenia, to już w ogóle nie będzie się opłacało wysyłać statków, gdyż zamiast załogą i lodówkami będą napakowane sonarami.. 

    Ankiet czy pytań było za mojej (niedługiej ;) ) kadencji całkiem sporo i prawdę mówiąc nie wiele z tego wynikło. Osobiście chciałabym, by Zespół skupił się na naprawieniu błędów, o których wie, poprawił jakość grania (teraz co i rusz trzeba albo się przelogowywać, albo czyścić ciasteczka, albo inne czary odprawiać, by gra się nie wieszała) oraz wprowadził drobne zmiany czy opcje, o które gracze wciąż proszą, np.: przestawienie przycisku przyspieszenia produkcji, dopasowanie nagród w wydarzeniach do poziomu gracza - szczególnie nagród "dolarowych", podlewanie drzewka sojuszowego bez konieczności odwiedzania farm sojuszników, wprowadzenie nowych badań sojuszowych.. Uzbiera się tego trochę. W gruncie rzeczy każdy event, którym GGS chce nam zapewnić rozrywkę, jest opatrzony błędami czy niedoskonałościami i na tym tle głębokie łowiska zupełnie nie potrzebują gruntownej przebudowy, jaką Zespół chce na zaserwować.
  • BestElunia (PL1) powiedział(a):
    A jeszcze ten lejek rybny co teraz leci to mistrzostwo świata. Do lejka są potrzebne ryby ale takie że nie ma łowisk do nich
    Dokładnie! Fajne te zadania, w których nie mam możliwości wzięcia udziału. W kolejce po dorszu (dla którego nie mam łowisk), są krewetki, których mam na całych morzach 16! Żeby je w ogóle zacząć łowić, to muszę popchnąć temat złotem w ilości 100 sztuk, bo ten dorsz blokuje - dla 16 krewetek... Ręce mi opadły  :/:'( Kilkanaście godzin do końca ŚCP, a ja już pasuję, bo zanim się odświeżą łowiska, będzie już dawno po zabawie. 

    Chętnie dołączę się do tych wszystkich próśb związanych z częstszym odświeżaniem łowisk, z szerszą paletą ryb w nich i krótszym czasem połowów. 
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Jeszcze jedno mi się przypomniało (nie widzę, czy ktoś już o tym wspominał): silos rybny. Osobiście bardzo mi się nie podoba rozbieżność pomiędzy przydziałem do grypy "lejkowej", a wymaganiami przy rozbudowie statków. Teraz jedno opiera się na punktach wędkarskich (lejek), a drugie na zwykłych punktach doświadczenia (poziom - rozbudowa stoczni i statków). Tak więc można mieć niski poziom, a dużo punktów wędkarskich i grać w najwyższej lidze motorówkami przeciw kutrom albo wysoki poziom i mało punktów wędkarskich i walczyć  6stopoziomowymi kutrami przeciw motorówkom.. Wszystko zależy jak nam się te połowy ułożyły i w którym momencie zaczęliśmy w ryby i łowiska się bawić. Szczególnie, że "kiedyś" łatwiej było zarobić (bezpośrednia sprzedaż ryb) i na te kutry uzbierać. Jak również wykonać wszystkie zadania ze stoczni, gdzie zamiast 6 czy tam 4 kutrów w zadaniu, były motorówki. Dodatkowo punkty wędkarskie dostajemy nie tylko za "głębokie łowiska", ale też za Olega, więc można ich sobie sporo uzbierać, a stoczni rozbudowanej nie mieć. Punkty wędkarskie dostaje się przy okazji eventu "Złota rybka", który również ze stocznią nic wspólnego nie ma, ale potem wpływa na grupę przy silosie. Tak więc warto by było zdecydować się na jedno: albo wszystko uzależnić od poziomu wędkarskiego, albo poziomu doświadczenia w grze.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik