Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Na czym można zarobić?

FarmerBoss9 (PL1)FarmerBoss9 (PL1) Posty: 955
edytowano 09.05.2013 w Pytania ogólne Big Farm
Mam pytanie, opłaca się trzymać sad wiśniowy?
Post edited by FarmerBoss9 (PL1) on

Komentarz

  • lotka2 (PL1)lotka2 (PL1) Posty: 158
    edytowano 26.04.2013
    Jak jesteś często w grze to lepiej mieć sady jabłoniowe.
  • madzia_toffikha2madzia_toffikha2 Posty: 906
    edytowano 26.04.2013
    ja zaczelam uzywac sadu wisniowego dopiero jak rozbudowalam go na max. wczesniej po prostu szkoda mi bylo nawozu na niego.
    lepiej wychodzilam zbierajac co 3h jablka...
  • KayriKayri Posty: 5
    edytowano 26.04.2013
    Jeżeli jesteś w stanie mieć tyle nawozu, żeby sad stale "pracował" i jesteś rzadko w grze to tak jak najbardziej się opłaca. W innym wypadku lepiej mieć no 2 sady jabłoniowe. Ja osobiście skasowałam sad wiśniowy i nie zanosi się żebym szybko do niego wróciła.
  • madzia_toffikha2madzia_toffikha2 Posty: 906
    edytowano 27.04.2013
    sad wisniowy bedzie potrzebny do zadan w sojuszu i bedziesz musiala go ulepszyc bo pozniej pojawi Ci sie takie zadanie na farmie.
    wiec lepiej go miec, a nie uzywac.
    jak ulepszysz go do max poziomu to mozna ladnie zarobic. i wtedy Ci sie zwroci kasa wlozona w niego :]
    a na razie niestety musisz inwestowac :/
  • KayriKayri Posty: 5
    edytowano 27.04.2013
    Wiem że będę mieć zadanie na ulepszenie, już je mam:P A zadanie nie zając nie ucieknie, a póki co miejsce na farmie na wagę złota, dlatego po co mi coś co nie przynosi realnych zysków? Wybudować go zawsze zdąże, i dlatego też na początek nie polecam sadu wiśniowego.
  • PejnPejn Posty: 24
    edytowano 27.04.2013
    Dzięki waszym wskazówkom zburzyłam sad wiśniowy. I tak rzadko go "używałam". Kiedyś go wybuduję na nowo, na razie daję sobie z nim spokój.
    Doczytałam też w innym dziale, że lepiej i szybciej jest zarobić na jabłoniowych, więc... Dobrze radzicie. Widzę znaczną poprawę w dolarach.
    Thnx. :)
  • m4r1uszm4r1usz Posty: 59
    edytowano 28.04.2013
    ja robię i wiśniowy i jabłoniowe, starcza mi nawozu. Dobrze kasa leci.
  • FarmerBoss9 (PL1)FarmerBoss9 (PL1) Posty: 955
    edytowano 05.05.2013
    Co zyskam dzięki Farmie Smakosza?
  • mika304 (PL1)mika304 (PL1) PL1 Posty: 2,159
    edytowano 05.05.2013
    sadząc w ogrodach np buraki cukrowe lub inne rzeczy możesz sprzedawać produkty , które przerobisz w restauracji ewentualnie od razu sprzedawać to co zbierzesz :)
  • hawken1997hawken1997 Posty: 1
    edytowano 09.05.2013
    Na czym najlepiej zarobie , potrzebuje kasy ! :)
  • Polecam zarabianie na łowieniu rybek na głównej farmie. Odyńczyki i Jesiotry
    Oczywiście wcześniej należy poświęcić pieniążki na wędkę, żyłki, haczyki i kołowrotki w ilości kilku do kilkunastu (haczyki i przynęty kupcie tyle samo oczywiście radzę dokupić w zapasie kilka sztuk na wypadek złapania przypadkiem innej rybki.)

    W liczbach wygląda, to tak:

    ODYŃCZYK:
    1 w.     = 5,250$             1 szt.  = 9 kg/szt.         1 szt.       = 1,500$
    10 w.   = 52,500$         10 szt.  = 90 kg/szt.       100 szt.   = 150,000$
    100 w. = 525,000$     100 szt.  = 900 kg/szt.      999 szt.  =  1,485,000$
    111 w.  = 585,000$      111 szt. = 999 kg/szt.

    JESIOTR:
    1 w.      = 6,900$         1 szt.     = 116 kg/szt.        1 szt. = 106$     
    10 w.    = 69,000$       10 szt.   = 1,160 kg/szt.     11,600 szt. = 1,229,600$
    100 w.  = 690,000$     100 szt. = 11,600 kg/szt. 

    W przypadku odyńczyka więcej zarobicie tzn. Wydając na wabiki i całą resztę wydacie około 700k$, a zarobicie drugie tyle ponad 700k$ przy sprzedaży 999 szt. Uparciuchy są w stanie zarobić miliony w ciągu dnia :)

    Podałem ryby które moim zdaniem są najbardziej opłacalne i warte czasu na łowienie i sprzedaż. Można jeszcze próbować z SZCZUPAKAMI i SUMAMI, ale to już mniej opłacalne za czas poświęcony na łowieniu, a pewnie każdemu z was na czasie zależy.

    ZAROBKI SĄ O WIELE WIĘKSZE W CIĄGU DNIA. Połączenie to razem ze sprzedażą warzyw i owoców da wam jeszcze większą kwotę i pamiętajcie Olega wysyłać na łowienie TUNKA bo on również jest bardzo opłacalny. W ciągu jednego dnia łowi mi od 900 do ponad 1100 szt. TUNKA i ładne pieniążki za to lecą.

    P.S. Przy wrzucaniu wabika na ryby wrzucajcie 30 max 40 wabików na raz, nie więcej. Jeżeli wrzucicie więcej i wyłowicie ryby do zapełnienia wiadra przy następnym wejściu do wędkowania może was spotkać czas oczekiwania na kolejne ryby i wówczas gdy wrzuciliście wszystkie przynęty, to wam znikną i tak pozbędziecie się dużej ilości wydanych $ na wabiki w głupi sposób. Jednym słowem stracicie kupę kasy. Dlatego ryby należy łowić na raty, hehe. Wyłowić te 30 max 40 sztuk odczekać 15-20 minut zależy jaki czas oczekiwania na zapełnienie stawu i można łowić dalej :)
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    edytowano 25.01.2018
    A komu chce się siedzieć i bawić w samodzielne łowienie i to nonstop ??  jedynie złote rybki to trochę połowiłem, Olega na morze łodką wysyłać to i owszem. A wracajac do głownego tematu, na głownej farmie podstawą zarobku są sady jabłoniowe!! na drugiej oczywiście piekarnia( chociaż z kilku migdałów też sporo wychodzi) a na kwiatowej sklep, który jest chyba podstawą zysków najlepszą w całym BF, poza kutrami na pełnym morzu, z targiem, ale to odroczona platność.
  • Co do rybek to faktycznie, lepiej opłaca się Olega wysyłać na łódkę i niech łowi. Najlepiej brać łowiska z bonusem +5, +4; otwarte morze, wzburzone morze, dzika woda.
    Potem tylko sprzedać złowione rybki i jest ok $200 000 na jednym kursie.
    Na farmach zarabiam przede wszystkim na targu, mimo że ilości kosmiczne, to generalnie wychodzi się na plus.
    Poza tym jabłka i inne do piekarni, gotowe ciasta dają więcej kasy niż gdyby sprzedać składniki osobno.
    Oczywiście podstawą jest zadowolenie na farmach.
    Jak by co to pytajcie tutaj, postaram się coś doradzić.
  • Jeżeli masz dobrze rozwiniętą stocznię to zarobisz i tam masę pieniędzy. Dla początkujących polecam, to co pisałem wcześniej. Każdy ma swój sprawdzony sposób na zarabianie. Nikt nie karze Tobie cały czas siedzieć i łowić ryby, ale jest to dobry sposób na szybkie i duże zarobienie pieniędzy w miarę rozwijania swoich farm zarobki są coraz większe i sposoby na ich zdobywanie bardziej wyszukane :) Tobie się nie chce, to nie! proste i logiczne! A może innym by się chciało, bo samo łowienie nie zabiera tak dużej ilości czasu jak myślisz, wystarczy znaleźć własną technikę i w ciągu kilku minut złowisz wszystkie.
    Moim zdaniem podstawa zarobku jest tam gdzie najwięcej pieniędzy dostajesz! z ryb masz o wiele więcej niż z jabłek. Dodam jeszcze, że w wiosce sojuszniczej warto porobić badania na większy % zarobku i ho ho! aż miło się patrzy :)
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 06.02.2018
    INVI91 (PL1) powiedział(a):
    Dodam jeszcze, że w wiosce sojuszniczej warto porobić badania na większy % zarobku i ho ho! aż miło się patrzy :)
    A gdzie Ty masz badania zwiększające % zarobku w wiosce sojuszniczej??? bo ja ich nigdzie nie widzę?  :/
    Rozumiem ,  że chodzi Ci o sojusz a nie wioskę sojuszniczą? 
  • Już tłumaczę! Najwidoczniej nie każdy zrozumiał.
    Wchodzisz do wioski sojuszu > Laboratorium badawcze > Badania > zaznaczasz z wyboru Główna farma i masz do wykonania badania. Np. Badanie pierwsze (Zdrowsze Świnie lvl1) dają 20% więcej $ ze sprzedaży i tak jest z jakami, mlekiem, wiśnią i jabłkami itd, itd. Każde badania po kolei wykonujesz. Zwiększasz dzięki temu cenę sprzedaży danego towaru i od to masz większy zarobek z głównej farmy :)
  • mmajunia (PL1)mmajunia (PL1) PL1 Posty: 264
    INVI91 (PL1) powiedział(a):
    Już tłumaczę! Najwidoczniej nie każdy zrozumiał.
    Wchodzisz do wioski sojuszu > Laboratorium badawcze > Badania > zaznaczasz z wyboru Główna farma i masz do wykonania badania. Np. Badanie pierwsze (Zdrowsze Świnie lvl1) dają 20% więcej $ ze sprzedaży i tak jest z jakami, mlekiem, wiśnią i jabłkami itd, itd. Każde badania po kolei wykonujesz. Zwiększasz dzięki temu cenę sprzedaży danego towaru i od to masz większy zarobek z głównej farmy :)
    Ależ to są badania, które wykonywało się przed pojawieniem się wioski ;) Sojusze będące wysoko w rankingu mają je wszystkie wykonane. W wiosce postawiono laboratorium, ale nie oznacza to, że wprowadzono nowe badania. Taki bajer wioskowy, ot co ;)
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    no też na to nie wpadłam :) bo badania już od paru lat mamy pokończone :)
    myślałam, że może jakieś nowe badania zwiększające produkcję na wiosce sojuszu zrobili ....... oj mogliby w końcu..... :)
  • Wszystko jest jasne, proste i zrozumiałe. Zwróciłem uwagę głównie na ryby ponieważ zdziwił mnie fakt, że wabiki za odyńczyki są dość kosztowne,a skoro coś dużo kosztuje, to znak, że jest również dużo warte przy odsprzedaży :) Tak jakoś mam, że przy widoku dużych cyferek mam wizję podobnie dużego zarobku :p ...
    Specjalistą od BF nie jestem gram tu nie całe 2 miesiące i tyle tak sobie dla rozrywki i zbicia czasu :). Słuchaj mmajunia nie ważne kiedy one były. Bynajmniej są to wszystkie przydatne informacje dla początkowego gracza, wprowadzanie nowych badań mnie nie interesuje, tylko to co jest w nich wyraźnie napisane i co można z nich uzyskać. :) A uzyskać można dodatkowe $ jak w temacie jest opisane :)
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    INVI91 (PL1) powiedział(a):
    Wszystko jest jasne, proste i zrozumiałe. Zwróciłem uwagę głównie na ryby ponieważ zdziwił mnie fakt, że wabiki za odyńczyki są dość kosztowne,a skoro coś dużo kosztuje, to znak, że jest również dużo warte przy odsprzedaży :) Tak jakoś mam, że przy widoku dużych cyferek mam wizję podobnie dużego zarobku :p ...
    Specjalistą od BF nie jestem gram tu nie całe 2 miesiące i tyle tak sobie dla rozrywki i zbicia czasu :). Słuchaj mmajunia nie ważne kiedy one były. Bynajmniej są to wszystkie przydatne informacje dla początkowego gracza, wprowadzanie nowych badań mnie nie interesuje, tylko to co jest w nich wyraźnie napisane i co można z nich uzyskać. :) A uzyskać można dodatkowe $ jak w temacie jest opisane :)
    Tylko, ze nikt normalny nie wchodzi do badań z wioski sojuszowej, tak jak nie pisze listów z poczty itd.
    to wszystko jest z menu na dole w normalnym widoku farmy :)

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik