Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

19.10.2017 | Sojusznicze Święto Ciężkiej pracy i więcej...

Witajcie Farmerzy!

W Oficjalnych Ogłoszeniach pojawiła się zapowiedź najnowszej aktualizacji.(Aktualizacja planowana jest na czwartek 19/10/2017)
Całe ogłoszenie możecie znaleźć  pod tym linkiem :
https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/163902/19-10-2017-sojusznicze-swieto-ciezkiej-pracy-i-wiecej/p1?new=1


Zachęcam do komentowania i wyrażania swojej opinii na temat nadchodzących wydarzeń.

Pozdrawiam,
Yalenka
«1334

Komentarz

  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 17.10.2017
    Przyznam szczerze, ze bardzo podoba mi się aktualizacja i nowości które wraz z nią przybędą :).

    Silos na pewno będzie wymagał ode mnie więcej czasu niż do tej pory miało to miejsce podczas mistrzostw, ale mam nadzieje, ze nagrody będą na tyle atrakcyjne, aby tak szybko nie mieć go dosyć :).

    Pamiętam jeszcze jak gdzieś czytałem, chyba nawet na angielskim forum, ze zespól nie przewiduje prezentów na statki, a tutaj taka mila niespodzianka, oby tylko można było je w miarę często zdobywać, bo bardzo chętnie będę tym obdarowywać znajomych :).

    Jestem również bardzo ciekaw rozszerzeń farmy, bo każdy dodatkowy teren to więcej zabawy w układanie/ dokładanie, coś co bardzo lubię robić :). Chodź skoro już teraz GGS informuje o wyższych cenach, to aż strach pomyśleć jak bardzo :).

    Oby tylko wszystko było tak jak zostało podane, to będzie git, no i trzymam kciuki, żeby było jak najmniej błędów :).


    Post edited by xPiotorux (INT1) on
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Czyli dla tych co ładują wszystko złotem, a kiedy coś dla zwykłych graczy? Dziękuję, bardzo dziękuję, kolejny event po Oktoberfest beze mnie...
  • jeszcze się nie uporałem z poprzednimi rozszerzeniami a tu kolejne... cóż przynajmniej nie będziemy się nudzili

    tylko SKĄD BRAĆ NA TO WSZYSTKO DOLARY!? bo oczywiście złoto to wiadomo, że za realną kasę ale to nie dla mnie
  • neferetka (PL1)neferetka (PL1) PL1 Posty: 538
    Jestem w szoku, że moja sugestia została wysłuchana "Nowe prezenty i psikusy dla połowów na głębokich morzach zostaną dodane w wydarzeniu Psotnik i Pomocnik." Bardzo dziękuję :)
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Mi kolejne rozszerzenia nie przeszkadzają,jak będzie bardzo drogo to najwyżej wykupienie ziemi zajmie więcej czasu,dodatkowy plusik tego,że w końcu jak wykupie ziemie to będę mogła się pobawić w przemeblowanie co na chwilę obecną nie jest możliwe  :p:p:p

    Lejek sojuszniczy zapowiada się ciekawie,godzina rozpoczęcia mniej ciekawa,ale za dobrze nie może być :D no i w końcu w lejku indywidualnym jakieś zmiany.No i jak po aktualizacji błędów nie będzie to będzie dobrze  :p:p:p
  • Chciałbym jeszcze tylko dopytać, chodź odpowiedz pewnie już znam, ale czy wzmocnienia(konkretnie osoby uruchamiające) będą wyświetlane na czacie? Bywały problemy podczas mistrzostw/ligi wioskowej, wiec obawiam się, ze osoby ciekawskie mogę trochę namieszać :).

    Byłoby milo gdyby GGS zaczęło w końcu brać to pod uwagę, bo dla sojuszy jest to coś bardzo istotnego :).
  • candy90 (PL1)candy90 (PL1) PL1 Posty: 354
    edytowano 17.10.2017
    Dużo rzeczy by było bardzo miło wprowadzić / zmienić... by najmniej nie czat. 
    ale logi owszem było by wspaniale gdyby były ze wzmocnień i z wioski.

    Rozszerzenia spoko , chodź ceny pewnie zabiją jednak nie trzeba mieć wszystkiego od razu a wiadomo że GGS każdą zmianę robi dla swojego zysku a nie dla nas :))

    co do lejka - czy już tylko będą edycje sojusznicze ?
    biorąc pod uwagę wzmocnienia osoby bez lub ze słabszych sojuszy mają ciężej na starcie... to ci "Balans" 


    p.s. 
    współczuje tym co zaczynają gre od zera ( chodz pewnie takich nie wiele ) wieczna budowa i wieczna "pogoń" za dolarami to jest jakiś koszmar... kilka lat zabiera budowa farmy w normalnym trybie biorąc pod uwagę że uciłamy na nią środki..... balans... :)
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    Chciałbym jeszcze tylko dopytać, chodź odpowiedz pewnie już znam, ale czy wzmocnienia(konkretnie osoby uruchamiające) będą wyświetlane na czacie? Bywały problemy podczas mistrzostw/ligi wioskowej, wiec obawiam się, ze osoby ciekawskie mogę trochę namieszać :).

    Byłoby milo gdyby GGS zaczęło w końcu brać to pod uwagę, bo dla sojuszy jest to coś bardzo istotnego :).
    Dzien dobry xPiotorux
    W sprawie wzmocnień zadałam to pytanie developerowi gry i czekam na odpowiedź ;) Jak ja poznam zamieszczę ja dla Was wszystkich na forum ;) 

    candy90 (PL1) powiedział(a):

    co do lejka - czy już tylko będą edycje sojusznicze ?

    Witaj  Candy90,
    edycja Święta Ciężkiej Pracy dla sojuszy została specjalnie stworzona z myślą o Miesiącu Atrakcji Sojuszniczych ;) Nie jest oczywiście wykluczone, że pojawi się kiedyś jeszcze ponownie. Jak na razie w tej sprawie nie zapadły ostateczne decyzje. 

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    ja mam pytanie odnoście rozszerzenia farm. Do jakiej wielkości będzie? jak teraz jest 36 kratek? Czy nie spowoduje to problemów, jak ostatnio na kwiatowej? Oby tylko te do 36 nie zmieniły ceny na droższą.
  • candy90 (PL1)candy90 (PL1) PL1 Posty: 354
    Yalenka powiedział(a):
    xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    Chciałbym jeszcze tylko dopytać, chodź odpowiedz pewnie już znam, ale czy wzmocnienia(konkretnie osoby uruchamiające) będą wyświetlane na czacie? Bywały problemy podczas mistrzostw/ligi wioskowej, wiec obawiam się, ze osoby ciekawskie mogę trochę namieszać :).

    Byłoby milo gdyby GGS zaczęło w końcu brać to pod uwagę, bo dla sojuszy jest to coś bardzo istotnego :).
    Dzien dobry xPiotorux
    W sprawie wzmocnień zadałam to pytanie developerowi gry i czekam na odpowiedź ;) Jak ja poznam zamieszczę ja dla Was wszystkich na forum ;) 

    candy90 (PL1) powiedział(a):

    co do lejka - czy już tylko będą edycje sojusznicze ?

    Witaj  Candy90,
    edycja Święta Ciężkiej Pracy dla sojuszy została specjalnie stworzona z myślą o Miesiącu Atrakcji Sojuszniczych ;) Nie jest oczywiście wykluczone, że pojawi się kiedyś jeszcze ponownie. Jak na razie w tej sprawie nie zapadły ostateczne decyzje. 

    Pozdrawiam,
    Yalenka
    Dziękuje za odpowiedź Yalenka . 
    Miłego dnia :)
  • Świniarz (PL1)Świniarz (PL1) PL1 Posty: 550
    Przypuszczam, że zapowiedziane rozszerzenia nie będą dotyczyć wielkości farm, lecz nowych poziomów obiektów... 
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    edytowano 17.10.2017
    Świniarz (PL1) powiedział(a):
    Przypuszczam, że zapowiedziane rozszerzenia nie będą dotyczyć wielkości farm, lecz nowych poziomów obiektów... 
    jola62 (PL1) powiedział(a):
    ja mam pytanie odnoście rozszerzenia farm. Do jakiej wielkości będzie? jak teraz jest 36 kratek? Czy nie spowoduje to problemów, jak ostatnio na kwiatowej? Oby tylko te do 36 nie zmieniły ceny na droższą.
    Witajcie,
    nie posiadamy dodatkowych informacji na temat cen dodatkowych działek, ale na pewno będą one wysokie. Świniarzu tu się mylisz, chodzi o dodatkowe rozszerzenia terenów , a nie o nowe poziomy obiektów.

    ~Yalenka
    Post edited by Yalenka on
  • chrupek89 (PL1)chrupek89 (PL1) PL1 Posty: 33
    A czy wiadomo ile bedzie tych nowych rozszerzen ? 13 (10x10) czy jakos inaczej tym razem ? 
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    edytowano 17.10.2017
    chrupek89 (PL1) powiedział(a):
    A czy wiadomo ile bedzie tych nowych rozszerzen ? 13 (10x10) czy jakos inaczej tym razem ? 
    Witaj,
    nie posiadamy na chwilę obecną dodatkowych informacji na temat rozszerzeń. 

    ~ Yalenka
  • HavaoHavao Guest Posty: 963
    Witajcie,

    Dostaliśmy właśnie informację od Zespołu na temat nowych rozszerzeń farmy.
    Główna farma i farma smakosza dostaną po jednym rzędzie nowych rozszerzeń (6 nowych działek), natomiast farma kwiatowa dostanie 4 nowe rozszerzenia.

    Pozdrawiam,
    Havao
  • Torian (PL1)Torian (PL1) PL1 Posty: 86
    A to tłumaczenie z GGS-owskiego języka na nasz:

    "Nadszedł czas na kolejną aktualizację, którą tym razem przyniesiemy w skrzyniach! Przygotujcie portfele, bo czeka na Was sporo nowości, m.in. nowe sojusznicze wyzwanie! Niech Wasze złoto wspomaga Was jak najczęściej, a lej i skrzynie przepełnią się produktami!

    Jak wcześniej ogłaszaliśmy, nowa wersja Święta Ciężkiej Pracy pojawi się w Big Farm już niebawem i tym razem będziecie mogli zdobyć świetne nagrody za Wasz wspólny, sojuszniczy wysiłek w wydawaniu złota!"

    "Nowe rozszerzenia farmy zostaną udostępnione dla trzech głównych farm. Jako, że rozbudowa farmy jest przedsięwzięciem długoterminowym – ceny będą wyższe i za kilkanaście/kilkadziesiąt miesięcy może będzie Was na nie stać, ale zawsze możecie kupić dolary za złoto."

    :smiley:
  • alaska01 (PL1)alaska01 (PL1) PL1 Posty: 227
    Jeszcze nie wykupiłam wszystkich poprzednich rozszerzeń , wiec pewnie do ich ceny zdaże się przyzwyczaić o ile w ogóle zdążę za swego życia je wykupić
    dużo bardziej interesują mnie zmiany w leju
    pierwsza sprawa  - czy licencje uchowały  w nagrodach ?
    druga  - z Oo nie wynika jakiego leja mamy się spodziewać .....
    trzecia  - czy będzie nas stać na indywidualne wzmocnienia

  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    Krupcia (PL1) powiedział(a):
    Jeszcze nie wykupiłam wszystkich poprzednich rozszerzeń , wiec pewnie do ich ceny zdaże się przyzwyczaić o ile w ogóle zdążę za swego życia je wykupić
    dużo bardziej interesują mnie zmiany w leju
    pierwsza sprawa  - czy licencje uchowały  w nagrodach ?
    druga  - z Oo nie wynika jakiego leja mamy się spodziewać .....
    trzecia  - czy będzie nas stać na indywidualne wzmocnienia

    gdzieś widziałęm odpowiedź Yalenki, ze będzie to lej  ZWYKŁY.
  • Paralusek (PL1)Paralusek (PL1) PL1 Posty: 694
    jola62 (PL1) powiedział(a):
    Krupcia (PL1) powiedział(a):
    Jeszcze nie wykupiłam wszystkich poprzednich rozszerzeń , wiec pewnie do ich ceny zdaże się przyzwyczaić o ile w ogóle zdążę za swego życia je wykupić
    dużo bardziej interesują mnie zmiany w leju
    pierwsza sprawa  - czy licencje uchowały  w nagrodach ?
    druga  - z Oo nie wynika jakiego leja mamy się spodziewać .....
    trzecia  - czy będzie nas stać na indywidualne wzmocnienia

    gdzieś widziałęm odpowiedź Yalenki, ze będzie to lej  ZWYKŁY.
    tak, lej zwykły z dodatkiem lucka, buroków, roszpunki i pszenżyta hahahha
  • alaska01 (PL1)alaska01 (PL1) PL1 Posty: 227
    dzięki , nie widziałam tej informacji :)
    cóż silos to była fajna rzecz dla wszystkich .....teraz będzie kolejną atrakcją dla bogatych
    te 6 skrzynek z  z pól na tej samej farmie ..... mam nadzieję ze to jest jednorazowy wypust , choć nadzieja -wiadomo- czyją jest matką
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    ho, ho, ho, a pamiętacie ile lat trwała walka o rozszerzenie farm o kolejne pola? A tu trzask-prask i znowu nowe pola, nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić za ile.
    Nowy silos,nowe zakupy za złoto, tak, tak wiem nie muszę kupować, każdy gra według swojej strategii...a ile będzie błędów... no zobaczymy

  • candy90 (PL1)candy90 (PL1) PL1 Posty: 354
    • W głównym interfejsie wydarzenia znajdziecie dodatkowy panel z dwoma przyciskami, które przeniosą Was do globalnego rankingu wydarzenia, oraz sklepu ze wzmocnieniami.
    Czyli będziemy pomieszani razem z innymi serwerami ?? 
    czy na koniec będzie jakiś ranking serwerów ?
  • HavaoHavao Guest Posty: 963
    Witam,
    "Globalny" to raczej kwestia tłumaczenia z języka angielskiego.
    Póki co Zespół nic nie wspominał nam o tym żeby miał to być ranking między serwerami. Myślę, że należy to interpretować jako zwykły ranking serwerowy.

    Pozdrawiam,
    Havao
  • candy90 (PL1)candy90 (PL1) PL1 Posty: 354
    edytowano 17.10.2017
    Jeszcze jest takie zdanie...

    • Nagroda do wyboru będzie także dostępna dla najlepszego sojuszu, oraz pięciu najlepszych sojuszu. Inne świetne nagrody będą dostępne do wygrania dla TOP100 sojuszy.
    więc wskazywało by to na zmagania między serwerowe... 

    #edit
    W sumie u nas jest ponad 100 sojuszy więc może to źle zinterpretowałem :))
    Pozdrawiam
  • HavaoHavao Guest Posty: 963
    Na wszelki wypadek dopytam się ponownie gdyż faktycznie jest tu pewne niedopowiedzenie i nie chciałbym wprowadzić nikogo w błąd.
    Jutro rano zapytamy w zespole czy będzie to faktycznie ranking globalny, czy jedynie jest to nieco mylące tłumaczenie.

    Pozdrawiam,
    Havao
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    A mnie interesuje od czego się zacznie lejek ? bo skoro to zwykły to kuku powinien ...a czy ten co będzie to jest zwykły ? z OO już widać że nie...to może zespół zdradzić z czym czekać na północ ;)
  • HavaoHavao Guest Posty: 963
    Witam,

    Niestety nie mamy takich informacji, ale mogę powiedzieć że z pewnością nie będzie to silos rybny. Produkty będą takie jak w zwykłym silosie (uwzględniając również roszponkę, pszenicę, brukiew i lucernę) więc jest szansa że zaczniemy jak zawsze od kukurydzy.

    Pozdrawiam,
    Havao
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    candy90 (PL1) powiedział(a):
    Jeszcze jest takie zdanie...

    • Nagroda do wyboru będzie także dostępna dla najlepszego sojuszu, oraz pięciu najlepszych sojuszu. Inne świetne nagrody będą dostępne do wygrania dla TOP100 sojuszy.
    więc wskazywało by to na zmagania między serwerowe... 

    #edit
    W sumie u nas jest ponad 100 sojuszy więc może to źle zinterpretowałem :))
    Pozdrawiam
    Witajcie 

    Odnośnie rankingu dostaliśmy odpowiedź od Zespołu, że ranking będzie jeden dla wszystkich sojuszy na serwerze polskim. Więc wszystkie sojusze na serwerze PL będą przeciw sobie, ale nie mogą walczyć z sojuszami na innym serwerze.

    xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    Chciałbym jeszcze tylko dopytać, chodź odpowiedz pewnie już znam, ale czy wzmocnienia(konkretnie osoby uruchamiające) będą wyświetlane na czacie? Bywały problemy podczas mistrzostw/ligi wioskowej, wiec obawiam się, ze osoby ciekawskie mogę trochę namieszać :).

    Byłoby milo gdyby GGS zaczęło w końcu brać to pod uwagę, bo dla sojuszy jest to coś bardzo istotnego :).
    Jeśli chodzi o wzmocnienia to nie będzie komunikatu pojawiającego się na czacie sojuszniczym, gdy wzmocnienie zostanie  zakupione podczas Sojuszniczego Święta Ciężkiej Pracy.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Yalenka
  • Bardzo dziękuje za odpowiedz. Liczyłem ze może jednak, no ale cóż jak widać szkoda im na to czasu.
  • HavaoHavao Guest Posty: 963
    Cześć Farmerzy,

    Aby wyjaśnić większość niejasności dotyczących nowej wersji Święta Ciężkiej Pracy - dodam, że zebrane punkty bonusowe będą działały dla każdej następnej skrzyni, która pojawi się w silosie.
    Tłumaczę to, gdyż ogłoszenie może być nieco mylące:
    • "Od teraz, za każdym razem gdy osiągnięcie produktywność na poziomie 10 w Święcie Ciężkiej Pracy dla danej skrzyni – otrzymacie bonusowe punkty!"
    Dla ułatwienia podam przykład:
    Gracz zbiera kukurydzę i udaje mu się ustawić maszynę na poziom 10 pkt/sekundę. Dzięki temu dostaje 1 pkt/s bonusu. Przy następnej skrzyni (np. z mlekiem) maszyna będzie leciała na poziomie 7 pkt/sekundę, przy czym Gracz będzie dostawał w sumie 8 pkt/sekundę (7 pkt + 1 bonusowy). 
    Punkty bonusowe będą doliczać się do każdej następnej skrzyni i nie musi to być skrzynia z takim samym towarem jaki wbił nam punkt bonusowy (w tym wypadku z kukurydzą). 

    Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłem sytuację.
    Pozdrawiam,
    Havao

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik