Strona główna Polish Sprawdź, co kryje archiwum!

Posty widmo

Chciałbym zapytać naszych moderatorów jak to jest możliwe, że zniknęło z forum kilkadziesiąt tysięcy postów? To nie jest błąd z mojej strony, nie chodzi jedynie o jeden czy dwa wątki czy o jakieś pojedyncze posty, ale KILKADZIESIĄT TYSIĘCY postów po prostu wyparowało. Podejrzewam, że jest to jakiś błąd forum, który powstał podczas nakładania niektórych banów. Piszę "niektórych", ponieważ niektóre kary przebiegły bez podobnych błędów. jak i WSZYSTKIE poprzednie bany również nie łączyły się z takim błędem. Sprawdziłem ;)
 
Nie próbuję insynuować, iż jest to działanie świadome Zespołu czy moderatorów, ponieważ osoby, których posty zniknęły od dawna udzielały się na forum, pomagały, doradzały; a w wielu wątkach wygląda to teraz w ten sposób, że jest pytanie, a potem podziękowanie za odpowiedź. Tylko jaką odpowiedź? W tej sytuacji nie da się korzystać prawidłowo z forum i trzeba będzie zakładać ponownie niektóre wątki i ponownie zadawać te same pytania, a to prosta droga do ogromnego bałaganu (który już w jakimś stopniu tutaj panuje). Nie po to to forum zostało założone i nie po to ciągle się zwraca uwagę, aby korzystać z wyszukiwarki, aby korzystanie z wyszukiwarki było bezużyteczne. Nie wiem jak dla was wszystkich, ale dla mnie mija się to z celem :/
 
Sprawa by wyglądała zupełnie inaczej, gdyby te osoby nie były aż tak zasłużone dla naszej społeczności. Podam prosty przykład: Poradnik Kapitana Yarnacle. Dotychczas łatwo można go było znaleźć w kategorii "Porady i triki". Obecnie go tam nie ma. Wiecie jak trudno to wszystko wytłumaczyć nowemu graczowi mając do dyspozycji jedynie te parę linijek? 10 wiadomości priv... i nadal nie wyczerpałem tematu. A i tak jest to jedynie najbardziej jaskrawy przykład.
 
Dlaczego cała społeczność ma tracić z powodu 3 osób? Proszę o zgłoszenie tego błędu do Zespołu i jego naprawę w najszybszym możliwym terminie.
Pozdrawiam

Komentarz

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Witaj 
    Poradnik Kapitana Yarnacle znajduje się tu:

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/119271/mini-kompendium-gry-ii

    Jeśli natomiast masz ochotę kontynuować dzieło koleżanki forumowej, zawsze możemy go przenieść do bardziej odpowiedniego działu.


    Pozdrawiam
    Yalenka
  • Mich0s (PL1)Mich0s (PL1) PL1 Posty: 43
    Witaj, Yalenko!
     
    W pierwszej kolejności chciałbym Ci podziękować za przeniesienie tego drobnego poradnika do Mini kompendium gry. Ja nie mam zacięcia edukacyjnego, więc na pewno kontynuacji nie będzie, a miejsce w ogólnie dostępnym i będącym zawsze "na wierzchu" kompendium wydaje mi się idealne. Mam tylko jedna uwagę... W początkowym poście jest:

     

    XI.      Opis budynków – Otoczenie farm cz II: Przystań ze Statkiem, Szklarnia, Stadnina, Akademia farmerska Matildy, Sekretna skrytka Lestera.

    W przygotowaniu…

     

    "W przygotowaniu" to znaczy, że tego jeszcze nie ma..., a właśnie to wkleiłaś ;) Nikt z nowych graczy, kto nie wie,że to tam jest, tego nie znajdzie, bo pomyśli  - zresztą słusznie - że jak w przygotowaniu, to w przygotowaniu.... Skoro wkleiłaś to w ramach mini kompendium, to powinien tam się znaleźć link to tego postu :)

     
    Jednakże chciałbym zauważyć, że zajęłaś się jedynie jednym z kilkudziesięciu tysięcy postów, które nadal są "zaginione". To nie rozwiązuje problemu. Proszę jeszcze raz o przekazanie występującego ewidentnego błędu do Zespołu i naprawienie go w najbliższym terminie.
     
    Dziękuję
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    Mich0s (PL1) powiedział(a):
    (...)
    Jednakże chciałbym zauważyć, że zajęłaś się jedynie jednym z kilkudziesięciu tysięcy postów, które nadal są "zaginione". To nie rozwiązuje problemu. Proszę jeszcze raz o przekazanie występującego ewidentnego błędu do Zespołu i naprawienie go w najbliższym terminie.
     
    Dziękuję
    Tak sobie czytam co napisałeś i nie mogę pohamować się od komentarza. :)
    Uważam, że czepiasz się tak naprawdę o nic, ponieważ jakieś kilkadziesiąt tysięcy postów, o których piszesz to w znakomitej większości posty z wątków spamerskich, a pozostałe to wywody, a nie rzeczowe porady, niezbędne dla graczy. Oczywiście z tego co pamiętam, a jestem już trochę na forum i czytałam co pisali gracze, których z takim rozrzewnieniem wspominasz, zresztą nie dziwię się skoro jedną z tych osób jest koleżanka z sojuszu. Może zachowywałbym się podobnie, gdyby chodziło o sojuszniczkę, która być może prosiłaby mnie o przysługę. ;)
    Wracając do meritum, nie uważam, to oczywiście moje zdanie, by wyróżniali oni (ci gracze, o których piszesz) się w tak wybitny sposób. 
    Zresztą skoro sądzisz, że brak tych postów to taka niepowetowana strata i jak piszesz, społeczność tak traci z powodu tych trzech osób, to ja się pytam, jakie porady, jakie poradniki tobie tak szczególnie utkwiły w pamięci, których tak ci brakuje? Wymień proszę choć kilka?
    Nie widzę osobiście powrotu do czegoś do czego nie ma sensu i podstaw by wracać, jeśli oczywiście w jakikolwiek sposób dałoby się powrócić.
    Nie widzę tutaj żadnego problemu powstałego z powodu braku jakiś postów z przeszłości, tym bardziej naprawdę nie wnoszących nic szczególnego. Poradnik owszem, to jeszcze zrozumiem, jest to jakaś praca, która może się okazać przydatna dla graczy, ale naprawdę nie przesadzaj, że jakieś dyskusje, wywody czy offtopy  są taką stratą dla tego forum.:)

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Mich0s (PL1) powiedział(a):
    Witaj, Yalenko!
     
    W pierwszej kolejności chciałbym Ci podziękować za przeniesienie tego drobnego poradnika do Mini kompendium gry. Ja nie mam zacięcia edukacyjnego, więc na pewno kontynuacji nie będzie, a miejsce w ogólnie dostępnym i będącym zawsze "na wierzchu" kompendium wydaje mi się idealne. Mam tylko jedna uwagę... W początkowym poście jest:

     

    XI.      Opis budynków – Otoczenie farm cz II: Przystań ze Statkiem, Szklarnia, Stadnina, Akademia farmerska Matildy, Sekretna skrytka Lestera.

    W przygotowaniu…

     

    "W przygotowaniu" to znaczy, że tego jeszcze nie ma..., a właśnie to wkleiłaś ;) Nikt z nowych graczy, kto nie wie,że to tam jest, tego nie znajdzie, bo pomyśli  - zresztą słusznie - że jak w przygotowaniu, to w przygotowaniu.... Skoro wkleiłaś to w ramach mini kompendium, to powinien tam się znaleźć link to tego postu :)


     
    Dziękuję
    Witaj Mich0s

    Zamieściłam link z przeniesieniem w odpowiednie miejsce, więc teraz już nie będzie problemu z odnalezieniem tego mini poradnika.

    XII. Kapitan Yarnacle

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/comment/3653568/#Comment_3653568

    Yalenka/

    Edit: Pod tym linkiem znajdziecie mini poradnik Kapitana Yarnacle, którego autorką jest Hiyoona.



    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • Mich0s (PL1)Mich0s (PL1) PL1 Posty: 43
    ~~Mona~~ (INT1) powiedział(a):
    nie dziwię się skoro jedną z tych osób jest koleżanka z sojuszu. Może zachowywałbym się podobnie, gdyby chodziło o sojuszniczkę, która być może prosiłaby mnie o przysługę. ;)
    Piszę tu z własnej woli, z poczucia własnego obowiązku, a Hiyoona tutaj nie ma nic do rzeczy, więc wypraszam sobie takie insynuacje.
    ~~Mona~~ (INT1) powiedział(a):
    to oczywiście moje zdanie
    Oczywiście. Ja natomiast opieram moje słowa nie na tym, co osobiście myślę na temat tych osób, ale na profesjonalnej opinii naszych moderatorów:
    Demona, Havao, Yalenka... nawet ostatnie słowa Havao o tym świadczą (abstrahując od innych insynuacji):
    "Bycie zasłużonym na forum to jedno,"
    Także uważam, że dalsza dyskusja na ten temat jest bezproduktywna, a komentarze zbędne. :)

    Yalenko!
    Dzięki Tobie droga do Poradnika jest jasna i przejrzysta. Dziękuję. Jakby tu była sama Hiyoona, to pewnie napisałaby "Cudownie ! Wspaniale !" i jeszcze dodała ze trzy serduszka na koniec.... lub coś równie egzaltowanego i afektowanego  :D
     
    Wyszukałbym więcej postów, ale wyszukiwarka nie działa prawidłowo. Wpisuję "coś" -> wyszukuje post -> klikam na post -> postu nie ma -> ergo: błąd.
    Proszę ponownie o zgłoszenie błędu forum do Zespołu i jego szybką naprawę.
     
    Dziękuję.
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Forum (dyskusyjne) –  forma dyskusji, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami...nie jest nigdzie powiedziane, że Gracz [Gracze] jest tylko wtedy coś wart, jak tylko robi poradniki. To tylko dobra wola Gracza, niewymagana przez społeczność, że ktoś ma ochotę zebrać informacje i złożyć w całość pomocnika. Są tacy którzy nigdy do tych poradników nie zajrzeli...a mają ciekawe rzeczy do napisania na podstawie własnych doświadczeń.

    I mam pytanie co to są wątki spamerskie ???

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496

    I mam pytanie co to są wątki spamerskie ???

    Witaj Malwino
    Na forum istnieje oddzielny dział jest to cały dział "Rozrywka i Zabawa" ( przez niektórych nazywany również spamem) w którym możesz umieścić (prawie) wszystko ;) czego tylko dusza zapragnie, znajdziesz tam tematy i posty, które nie są związane z Big Farm ;)
    Mich0sZdajemy sobie sprawę z tego, że wyszukiwarka nie działa prawidłowo i na naszym forum jest dość sporo błędów natury technicznej. Zespól jest tego świadomy, a my jako moderatorzy zgłaszamy zaistniałe problemy.Z mojej strony raz jeszcze, dziękuje bardzo Mich0s za zwrócenie uwagi na zaistniały problem.

    Pozdrawiam,
    Yalenka


  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 24.09.2017

    To może należy niektórym wyjaśnić co to jest SPAM !

    Spam to, niepożądana przez odbiorców wiadomość tekstowa. Najczęściej wysyłana, mająca na celu nakłonienie do pewnych działań. [to w skrócie]

    Więc jak wątki rozrywki i zabawy mogą być spamem ??? ...a kto kogo atakuje żeby tam zajrzeć ? :p można omijać jak wiele innych...a skoro są i są w swym bycie zaakceptowane przez GGS...to nie widzę powodu by krytykować i Graczy i same tematy.

    A i jeszcze jedno !

    Nie śmiałabym nazwać konkursów organizowanych przez Moderatorów właśnie w "rozrywce" spamem.

  • Kaspaldo (PL1)Kaspaldo (PL1) PL1 Posty: 349
    edytowano 24.09.2017
    Tu naprawdę sa posty widmo,pojawiam sie i znikam i znikam........  :)
  • HavaoHavao Guest Posty: 963
    malwina-m (PL1) powiedział(a):

    To może należy niektórym wyjaśnić co to jest SPAM !

    Spam to, niepożądana przez odbiorców wiadomość tekstowa. Najczęściej wysyłana, mająca na celu nakłonienie do pewnych działań. [to w skrócie]

    Więc jak wątki rozrywki i zabawy mogą być spamem ??? ...a kto kogo atakuje żeby tam zajrzeć ? :p można omijać jak wiele innych...a skoro są i są w swym bycie zaakceptowane przez GGS...to nie widzę powodu by krytykować i Graczy i same tematy.

    A i jeszcze jedno !

    Nie śmiałabym nazwać konkursów organizowanych przez Moderatorów właśnie w "rozrywce" spamem.

    Witam,

    Ja myślę, że ten "spam" należy brać z przymrużeniem oka :smile:
    Po prostu dla niektórych Graczy zabawy typu liczenie do miliona i nabijanie kilkudziesięciu postów dziennie, jest po prostu lekko mówiąc prymitywne i nazywane spamem.

    Pozdrawiam,
    Havao
  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    Cytowanie wszystkiego co się pojawia w niektórych wątkach nawet postu poprzedzającego dla mnie jest większym spamem niż udział w liczeniu do miliona lub innym temacie z działu rozrywki a nie którzy  nie mając co napisać kopiują kilka postów i dodają jedno słowo żeby tylko zaistnieć
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Uprzejmie przypomnę że w wątkach spamerskich  [określenie jak dla mnie bardzo pejoratywne] udział biorą także moderatorzy, ostatnio w właśnie takim wątku moderatorka rozdała dekoracje...więc zaskoczenie budzi to "przymrużenie oka".

    Ale pewnie gdybym ja tak napisała hejtowi nie byłoby końca.

  • HavaoHavao Guest Posty: 963
    Droga Malwino,

    Na wielu forach ogólnoświatowych wątki mniej restrykcyjne pod względem ich zawartości widnieją pod nazwą "OFFTOPIC / SPAM".  Dlatego nie wiem dlaczego budzi to w Tobie tak negatywne emocje. 
    Nie widzę nic złego w braniu udziału w takich zabawach od czasu do czasu, jednak z drugiej strony siedzenie po kilka godzin na forum i wywoływanie ciągle tych samych osób w wątku "Kto będzie następny", lub liczenie do miliona przez kilka godzin bez przerwy jest nieco dziwne nawet dla mnie, dlatego nie dziwię się, że część Graczy uważa te wątki za spam :)
    Jednak dopóki nie dzieje się tam nic złego - każdy ma prawo działać na forum w taki sposób, jaki chce.

    Życzę dobrej nocy,
    Havao 
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    A dla mnie nie jest dziwne Havao, co kto robi ze swoim czasem. Każdy robi to chce. Mnie to nie obchodzi i nie oceniam. I uważam że inni również się powinni powstrzymać, szczególnie że nie ponoszą z tego tytułu żadnych strat moralnych ani finansowych.

  • HavaoHavao Guest Posty: 963
    edytowano 24.09.2017
    Jasne :)

    W takim razie wszyscy wiemy o co chodzi. Oby tylko było kulturalnie.

    Jeśli chodzi o cały temat, dodam tylko, że "posty widmo" o których mowa - są wynikiem tego, że wiadomości zbanowanych Graczy zostały przeniesione w miejsce niewidoczne i nie są dłużej dostępne do publicznego przeglądania.

    Myślę, że wszystko w tej kwestii zostało już powiedziane, zatem pozwolę sobie zamknąć wątek.

    ~Havao


Ta dyskusja została zamknięta.