Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

24.05.2017 | Stocznia, połów na głębokim morzu i więcej!

1611

Komentarz

  • Mam 2 poziom stoczni i jacht pływa.
  • karolka321 (PL1)karolka321 (PL1) PL1 Posty: 19
    edytowano 26.05.2017
    norfolk od 4 , ktorego nie mam , a po zdobyciu go jednak go mam i moge wysylac na polowy , mam tez 2 jachty ale te sa caly czas w inwentarzu i nie moge dodac pojawia mi sie cos takiego 




  • zeida (PL1)zeida (PL1) PL1 Posty: 141
    ja też chcę jacht, skąd je macie?
  • Ja mam z leja.
  • no nic napisane do supa , a jachty coz pewnie czesc ze skrzynki
  • EWIK8 (PL1)EWIK8 (PL1) Posty: 47
    edytowano 27.05.2017
    karolka321 (PL1) powiedział(a):
    Witam , nie chce powielac ewentualnego pytanie , ale przeczytac wszystkie posty jest dosc trudno , dlatego zapytam ewentualnie jeszcze raz

    otóz mam 3 poziom stoczni i zdobyty 1 norfolk , ktory juz lowi , w inwentarzu posiadam natomiast jeszcze jacht i nie moge go dodac do portu by zaczał lowic , czemu

    pozdrawiam goraco

    A ile masz w sumie łodzi?
    Bo mi się wydaje, że max można mieć 14 szt jak masz tyle to ani nie dodasz, ani nie zbudujesz nowej, musisz jakiś zburzyć

    Post edited by EWIK8 (PL1) on
  • Ja mam Norflok w inwentarzu i nie mogę go uzyc bo jest niedostępny. Stocznie mam na 5 poziomie. Jachty z kad się dostaje?
  • magdasm27 (PL1) powiedział(a):

    Mam 6 łowiski z czego aż na

    3 mogę łowić tylko homara

    2 dorsza miecznika i łososia

    1 ostrygi małże krewetki

    to trochę dziwne ze az na 3 tylko jeden rodzaj można łowic

    a następne w pracy mam zlowic śledzi i tuńczyka i jak tego dokonać?

    Mam ten sam problem, to chore czekać na łowisko, a już zmieniało mi się kilka razy, ale ani razu nie było w nich śledzi i tuńczyków. Jakieś pomysły?
    Może coś BF pomoże?
  • EWIK8 (PL1)EWIK8 (PL1) Posty: 47
    edytowano 27.05.2017
    magdasm27 (PL1) powiedział(a):
    Ja mam Norflok w inwentarzu i nie mogę go uzyc bo jest niedostępny. Stocznie mam na 5 poziomie. Jachty z kad się dostaje?
    A ile masz w sumie łodzi?
    Bo mi się wydaje, że max można mieć 14 szt jak masz tyle to ani nie dodasz, ani nie zbudujesz nowej, musisz jakiś zburzyć
    Post edited by EWIK8 (PL1) on
  • mam mniej , nawet jedna zostala zniszczona i nadal nie mozna dodac tego jachtu

  • Łodzi można mieć max 14 sztuk. 

    A ja mam pytanie odnośnie tych zagrożeń typu rekiny, wiry wodne itp. Spotkało to już kogoś?  Bo nie wiem jak one dokładnie działają. Tzn. zawsze jest wymienionych 5  różnych,  i  jesli mam przykładowo po 10% na każde z nich, to   mam w sumie 50% na to że  stracę cały ładunek, czy zawsze tracę 50% ładunku, a jak wezmę np. sonar to tylko 40% (bo rekiny mnie nie zeżrą)?
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Hiyoona (PL1) powiedział(a):
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    Carnivor89 (PL1) powiedział(a):
    Ehhh i znów to samo.  Posłałem na noc flotę po wielki ładunek mieczników (do zadania i do lejka zarazem) -  łowiska się zmieniły i łodzie nie przywiozły  ani jednego, tylko jakieś ostrygi...  Łodzie powinny przywozić to po co się je  wysłało :( 
    No właśnie się zastanawialam o co tu chodzi...
    miałam w silosie następne w kolejce śledzie, zbudowałam łódź  i dobrałam wyposażenie tylko pod śledzie,  łódź nawet nazwałam "Śledzie" aby wiedzieć, że tą mam zebrać do silosu w pierwszej kolejności, wysłałam na łowisko ze śledziami, i rano się okazało, że były w niej dorsze.... masakra jakaś... jak tutaj napełniać ten silos, jak nawet tego co nam łódź nałapie nie możemy być pewni..  :s
    Witam.
    Nie wiem czy to nie jest jakiś bug przypadkiem... wczoraj nastawiłam łodzie na 3 rodzaje ryb (różne). Dzisiaj owszem łowiska się zmieniły, ale te łodzie, ktore zdążyły wrócić, wróciły z tymi rybami co trzeba, natomiast te łowiska, na których stoją pozostałe moje łodzie się nie zmieniły... Zmianie uległy jedynie łowiska wolne od łodzi....
    Piszesz, że przygotowałaś łódź pod śledzie, tzn że na pewno w ekwipunku łodzi:

    umieściłaś tą sieć rybacką, dzięki której łowimy wyłącznie śledzie?

    Wybacz, obecnie nie mam wolnej łodzi, aby zrobić lepszy screen. :( Potem wymienię na bardziej dokładny :)

    Jeżeli tak, a łódź nadal przywiozła coś innego, to wg mnie jest to błąd gry, ponieważ u mnie nie ma podobnych sytuacji , pomimo zmiany łowisk.

    Pozdrawiam :)
    Hiyoona doszłam już do ładu i składu jak robić statki pod konkretne połowy :)
    i mając na myśli moją Śledziową łódź wyglądała ona tak jak na poniższym obrazku, została wysłana na noc na łowisko ze śledziami i tuńczykami, a rano okazało się, że przypłynęły na niej dorsze.
    Nie wiem czy to błąd, jeżeli tak powinien zostać pilnie usunięty :/
    Każda moja łódź jest przygotowana i nazwana pod konkretną rybę, więc tutaj nie ma pomyłki, wiem co wysyłam i co powinna zawierać dana łódź jak przypłynie.

  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    A to ciekawa sytuacja - zanęty można produkować na kwiatowej i na lokacji z łowiskami. Przy czym koszt przy produkcji na kwiatowej jest zmniejszony ze względu na zadowolenie na tej farmie. Na łowisku zadowolenia nie ma.
    koszty na kwiatowej:

    koszty na łowisku:

    Przy zanęcie z mieczników różnica między 520, a 47..  Czyżby małe niedopatrzenie? :)
  • Carnivor89 (PL1)Carnivor89 (PL1) Posty: 180
    edytowano 26.05.2017
    Na pewno, biorąc pod uwagę  że w info  o stoczni miminalny koszt produkcji wynosi $104 :P

    BTW  zaczarowana28  zanęty są nam póki co nieopłacalne, zbyt leszczowate łódeczki mamy ;)  Zobacz, jedna zanęta ta z przykłądu podnosi  ilość złowionych ryb o 20%  (chyba że to działa inaczej niż myślę? I może np. nie wlicza dodatkowych do pojemności łodzi?).   Łowiąc 3 ryby na godzinę, przez nawet 2 godziny, to jest 6 ryb.  +20% to 1.2, czyli da ci to raptem jedną dodatkową rybę :P 

    Jak zamiast zanęty weźmiesz gościa który dodaje 2 ryby na godzinę, to za te dwie godziny masz  dodatkowe 4 ryby, czyli  +66% (trochę ponad) :P Zanęty będą użyteczne dopiero jak będziemy mieć łodzie o dużej pojemności,  i łowiące wiele ryb na godzinę, w krótkim czasie.  Wtedy +X%  będzie wychodziło  pewnie więcej niż +stała wartość na godzinę

    (To oczywiście moje spekulacje - jeśli zauważysz że jest inaczej, to oczywiście wyprowadź mnie z błędu!)
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Carnivor89 (PL1) powiedział(a):
    Na pewno, biorąc pod uwagę  że w info  o stoczni miminalny koszt produkcji wynosi $104 :P

    BTW  zaczarowana28  zanęty są nam póki co nieopłacalne, zbyt leszczowate łódeczki mamy ;)  Zobacz, jedna zanęta ta z przykłądu podnosi  ilość złowionych ryb o 20%  (chyba że to działa inaczej niż myślę? I może np. nie wlicza dodatkowych do pojemności łodzi?).   Łowiąc 3 ryby na godzinę, przez nawet 2 godziny, to jest 6 ryb.  +20% to 1.2, czyli da ci to raptem jedną dodatkową rybę :P 

    Jak zamiast zanęty weźmiesz gościa który dodaje 2 ryby na godzinę, to za te dwie godziny masz  dodatkowe 4 ryby, czyli  +66% (trochę ponad) :P Zanęty będą użyteczne dopiero jak będziemy mieć łodzie o dużej pojemności,  i łowiące wiele ryb na godzinę, w krótkim czasie.  Wtedy +X%  będzie wychodziło  pewnie więcej niż +stała wartość na godzinę

    (To oczywiście moje spekulacje - jeśli zauważysz że jest inaczej, to oczywiście wyprowadź mnie z błędu!)
    Masz pewnie rację, nawet się zastanawialiśmy w sojuszu ile to jest 20% od dwóch ryb, czy ogon gratis, czy dwie ości :)
    Ale na razie nie patrzę na opłacalność, tylko bardziej  na to, że choć 1 rybka więcej może wskoczy do silosu :)

  • To proponuję inne podejście , jeśli zależy na choć jednej rybce :) Wziąć narzędzie do gatunku ryby (chyba że idziesz na homary, bo one chyba zawsze są same), nabrać na łódź tyle załogi skracającej  czas, żeby czas rejsu był bliski zeru lub wynosił najwyżej parę minut,  a jak zostaną wolne miejsca to pokombinować z tymi ludkami które wydłużają czas łowienia,  tymi które  podnoszą ilość ryb na godzinę, oraz ewentualnie lodówkami :)  Wtedy prawie nie marnujesz czasu na  "dojazd" :P
  • lub7 (PL1)lub7 (PL1) PL1 Posty: 13
    dano stocznie dobrze TYLKO PYTANIE dlaczego odrazy silos . zawsze gdy jest coś nowego wyłazi DUŻO BŁĘDÓW u jednych to działa u innych nie . jestem z tych drugich  nie wszystko DZIAŁA mogę ulepszać kupować nie można łowić brak ŁOWISK I ZANĘTY podwójny bubel wyszedł bo  nie dość  że nie łowie  TO i silos stoi I CZEKA JAK WYRZUT SUMIENIA .
  • lub7 (PL1)lub7 (PL1) PL1 Posty: 13
    YaroslawGamer (PL1) powiedział(a):
    Nie kumam nic tego "Miejsca Połowów" jak to nazwano na mapie świata B.F. :(
    Wchodzę i podają mi że mogę tam działać od 20 poziomu, a ja mam 63 poziom w grze,
    więc coś tu nie gra :(  Może chodzi o poziom łowienia, tylko i jego nigdzie nie widać,
    a jeśli chodziło o  Wędkarskie Doświadczenie Olega to ma on je na 23 poziomie,
    więc dlaczego nie może tam łowić?

    to że nie łowisz nie polega na braku poziomu czy nie wykonaniu ZADANIA     STOCZNIA TO BUBEL  błąd   wgrywania u jednych to działa u innych nie
  • Jeżeli łowiska były np z miecznik, dorsz i łosoś - a ktoś wysłał łódź po śledzie nawet z siecią i zanętą, to ta łódź na bank nie przywiezie ŚLEDZI. I nie ma co mówić, że się zmieniły łowiska, bo jeżeli są łodzie na danym łowisku, to to się nie zmienia.

    Co do produkcji zanęty - to dzięki za info, jednak to spora różnica.
  • Carnivor89 (PL1) powiedział(a):
    Łodzi można mieć max 14 sztuk. 

    A ja mam pytanie odnośnie tych zagrożeń typu rekiny, wiry wodne itp. Spotkało to już kogoś?  Bo nie wiem jak one dokładnie działają. Tzn. zawsze jest wymienionych 5  różnych,  i  jesli mam przykładowo po 10% na każde z nich, to   mam w sumie 50% na to że  stracę cały ładunek, czy zawsze tracę 50% ładunku, a jak wezmę np. sonar to tylko 40% (bo rekiny mnie nie zeżrą)?
    Mnie spotkało. Samych -"katastrof"- nie widać, jak statek przybija do portu, to masz podsumowanie, czy coś cię spotkało i ile przy tym straciłeś ryb.
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    jeszcze raz pytam, DLACZEGO MUSZE OPRÓŻNIĆ MAGAZYN Z KARMY DLA KUR, GDY CHCĘ ZEBRAĆ POŁOW Z ŁODEK??
  • stocznia-nędza  nie mam łowiska z małżami-ostrygami... (
    14 łodzi na morzu  a silos stoi pusty
    a wiem że niektórzy mają czy to są jakieś wyjątki ?

  • EWIK8 (PL1)EWIK8 (PL1) Posty: 47
    edytowano 27.05.2017
    Joanna2108 (PL1) powiedział(a):
    stocznia-nędza  nie mam łowiska z małżami-ostrygami... (
    14 łodzi na morzu  a silos stoi pusty
    a wiem że niektórzy mają czy to są jakieś wyjątki ?

    Nie wysyłaj łodzi na morze niech ci zmienią się łowiska. Czytaj forum, to zrozumiesz już o tym pisali. Łowiska same się zmieniają co jakiś czas ale muszą być puste Bo inaczej będziesz musiała wyłapać wszystko z łowiska aby się wyczerpało i zamieniło na coś nowego :)
  • dziękuję )
  • Może już go naprawili  po prostu, tylko że po tym jak zaczarowana wysłała łódź  (wcześniej pewnie  gra obliczała połów dopiero w momencie powrotu, a teraz  "z góry").

  • Dopiero wczoraj o 16.00 na jednym łowisku pokazały mi się ostrygi i mogłam zacząć leja. Szkoda mi, że niektórzy zaczęli zabawę a ja z braku czasu ( zostało 15 godzin ) nie zgarnę licencji.  "twórcy " od początku wykluczyli taką możliwość nie dając mi możliwości złowienia tego co było potrzebne do silosa i to jest nie w porządku. Na pocztę też nic nie dostałam :(
  • Witam. Mam od wczoraj puste łowisko i do teraz mi się nie zmieniło dalej stoi puste.
  • Hali (PL1)Hali (PL1) PL1 Posty: 8
    Jak mam dorzucić do leja krewetki, małże i ostrygi, jeśli nie mam ich na żadnym łowisku? Pominęłam 3 razy za złoto. Ale ile mozna? Czy o to chodzi w tej grze? Ciekawa jestem jak BF zrekompensuje tę fatalna pomyłkę takim graczom jak ja?
  • Te łowiska to jakaś kpina. Mam na każdym do złowienia tylko homary. A gdzie śledzie, dorsze i inne potrzebne do leja?

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik