Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

08.03.2017 | Dzień Św. Patryka, "Społecznościowy" sezon jeździecki i więcej!

1912

Komentarz

  • DemonaDemona Posty: 2,160
    Witajcie ponownie,

    Hiyoona (PL1) powiedział(a):
    (...)
    Demona powiedział(a):
    zbierałam więcej przez dzień, niż mógł pomieścić magazyn, więc zawsze miałam równe 100.
    Porównując te 2 strony, powiem szczerze - nic nie rozumiem.... Jak Demona mogła mieć 100 narzędzi w jeden dzień, a inni mają problem aby aktywować maszyny podczas mistrzostw..? (...)
    Havao powiedział(a):
    (...)
    Podejrzewam, że tutaj chodziło o to, że mimo codziennego uruchamiania maszyn za narzędzia suma summarum i tak było ich w magazynie 100, czyli więcej wypadało niż zostało zużyte dziennie.
    (...)

    dokładnie oto mi chodziło, że pomimo aktywowania maszyn w garażu codziennie, przybywało mi narzędzi na tyle, że wciąż miałam 100 sztuk. Owszem podczas MS narzędzi szło więcej, ale i tak ich ilość mi zdecydowanie wystarczała. I być może poziom Gracza niezupełnie ma tutaj znaczenie, ale już rozbudowanie farmy (ilość obiektów, z których wypadają narzędzia) jak najbardziej tak. Szczególnie na szybkiej karmie można sobie siedząc na farmie podgonić narzędzia.
    W tej chwili robię już przed ostatni poziom drugiej maszyny, a w zapasie mam już 4 narzędzia, więc jutro ją skończę, a na pewno włączę rozbudowę ostatniego poziomu.
    Wszystko zależy od tego kto, co potrzebuje i jak aktywuje. Ja praktycznie korzystam z garażu non-stop. Jeśli nie za narzędzia + certyfikaty, to za same certyfikaty, i chodzą 4 maszyny na okrągło.
    Jednakże jak już wcześniej kilkukrotnie wspominaliśmy, Zespół całej nowej sytuacji z narzędziami się przygląda i podejmie decyzję co do tej funkcjonalności w grze, na zasadzie nowych statystyk.

    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    (...)
    Jednak patrząc na to, że zabrali narzędzia z nagród w Mistrzostwach, raczej celowo zmniejszają ich ilość i raczej w drugą stronę to ciągnie.
    (...)

    Chciałam również zwrócić uwagę na ten aspekt, albowiem zapytałam Zespół o tę sprawę i zaprzeczyli, aby narzędzia były zabrane z MS. Dostałam odpowiedź, że narzędzi jako nagród w MS nie było, chyba, że wypadały z tajemniczych skrzyń (to jedyna możliwość).

    Pozdrawiam,
    Demona
  • mmajunia (PL1)mmajunia (PL1) PL1 Posty: 264
    Hiyoona (PL1) powiedział(a):
    Demona powiedział(a):
    Witajcie ponownie,

    W tej chwili robię już przed ostatni poziom drugiej maszyny, a w zapasie mam już 4 narzędzia, więc jutro ją skończę, a na pewno włączę rozbudowę ostatniego poziomu.
    Wszystko zależy od tego kto, co potrzebuje i jak aktywuje. Ja praktycznie korzystam z garażu non-stop. Jeśli nie za narzędzia + certyfikaty, to za same certyfikaty, i chodzą 4 maszyny na okrągło.
    Cóż... pozostaje mi tylko powiedzieć: czapki z głów... Ja nie daje rady.. Jakbym nie kombinowała, to czegoś mi  w końcu zabraknie - no chyba że aktywuje za 10 certyfikatów raz dziennie... Tak to wtedy dam radę, fakt :)
    Ale  w jaki sposób tyle maszyn w tak krótkim czasie? Niesamowite. Ja wczoraj zebrałam chyba 2 albo 3 narzędzia ;) czyli do 90 narzędzi na maszynkę potrzebuje ok. 30 dni (już liczę z dobrą passą) wchodzenia codziennie. 110 - ok. 40 dni itd...
    I fakt z mokrej karmy czasami wypadają  - od aktualizacji wypadły mi 1 raz :D

    Uważajcie na tego malucha: bo jakoś ciężko było go obaczyć ;)
    Da się zbudować maszyny nie kupując skrzynek. Robię podobnie jak Demona - gdy mam czas, to karmię zwierzęta mokrą karmą. Oczywiście skrzynki nie wypadają co 5 minut, ale ponieważ cykl produkcji jest dużo krótszy, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zgromadzi się więcej skrzynek w krótszym czasie. Przed aktualizacją co 3 h wypadała mi skrzynka z silosu. Teraz przez 2 dni potrafi z tego obiektu wypaść 1, podobnie z kompostownikiem. Z 7 obór załadowanych pszenicą czasem nic nie wypada, a z kiszonki dla krów mogą nawet wypaść 2 w pół godziny. Reasumując: w tym momencie mam 2 nowe maszyny rozbudowane na max (poduszkowiec i ciężarówka), zbieram na wózek widłowy, brakuje mi jeszcze 41 skrzynek. Prędko nie uzbieram, bo zbliżają się mistrzostwa i skrzynki siłą rzeczy pójdą jak woda. 

    Ps. Ciułając skrzynki nie aktywuję maszyn (poza MS), niestety :/
  • mmajunia (PL1) powiedział(a):
    Hiyoona (PL1) powiedział(a):
    Demona powiedział(a):
    Witajcie ponownie,

    W tej chwili robię już przed ostatni poziom drugiej maszyny, a w zapasie mam już 4 narzędzia, więc jutro ją skończę, a na pewno włączę rozbudowę ostatniego poziomu.
    Wszystko zależy od tego kto, co potrzebuje i jak aktywuje. Ja praktycznie korzystam z garażu non-stop. Jeśli nie za narzędzia + certyfikaty, to za same certyfikaty, i chodzą 4 maszyny na okrągło.
    Cóż... pozostaje mi tylko powiedzieć: czapki z głów... Ja nie daje rady.. Jakbym nie kombinowała, to czegoś mi  w końcu zabraknie - no chyba że aktywuje za 10 certyfikatów raz dziennie... Tak to wtedy dam radę, fakt :)
    Ale  w jaki sposób tyle maszyn w tak krótkim czasie? Niesamowite. Ja wczoraj zebrałam chyba 2 albo 3 narzędzia ;) czyli do 90 narzędzi na maszynkę potrzebuje ok. 30 dni (już liczę z dobrą passą) wchodzenia codziennie. 110 - ok. 40 dni itd...
    I fakt z mokrej karmy czasami wypadają  - od aktualizacji wypadły mi 1 raz :D

    Uważajcie na tego malucha: bo jakoś ciężko było go obaczyć ;)
    Da się zbudować maszyny nie kupując skrzynek. Robię podobnie jak Demona - gdy mam czas, to karmię zwierzęta mokrą karmą. Oczywiście skrzynki nie wypadają co 5 minut, ale ponieważ cykl produkcji jest dużo krótszy, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zgromadzi się więcej skrzynek w krótszym czasie. Przed aktualizacją co 3 h wypadała mi skrzynka z silosu. Teraz przez 2 dni potrafi z tego obiektu wypaść 1, podobnie z kompostownikiem. Z 7 obór załadowanych pszenicą czasem nic nie wypada, a z kiszonki dla krów mogą nawet wypaść 2 w pół godziny. Reasumując: w tym momencie mam 2 nowe maszyny rozbudowane na max (poduszkowiec i ciężarówka), zbieram na wózek widłowy, brakuje mi jeszcze 41 skrzynek. Prędko nie uzbieram, bo zbliżają się mistrzostwa i skrzynki siłą rzeczy pójdą jak woda. 

    Ps. Ciułając skrzynki nie aktywuję maszyn (poza MS), niestety :/

    Nie ma przeszkody w aktywowaniu maszyn ;) Mozna to zrobic bez skrzyneczek na poziomie drugim ;)

    Lepszy rydz jak nic jak to mowia ;)

    Ja tez juz dwie stale maszyny mam na max ;) Nad wybudowaniem amfibii i wozka widlowego sie zastanawiam ;) jakos mi sie nie spieszy :p:D

  • mmajunia (PL1)mmajunia (PL1) PL1 Posty: 264
    magdalenka1978 (PL1) powiedział(a):

    Nie ma przeszkody w aktywowaniu maszyn ;) Mozna to zrobic bez skrzyneczek na poziomie drugim ;)

    Lepszy rydz jak nic jak to mowia ;)

    Ja tez juz dwie stale maszyny mam na max ;) Nad wybudowaniem amfibii i wozka widlowego sie zastanawiam ;) jakos mi sie nie spieszy :p:D

    Tak, oczywiście, można bez skrzynek. Tylko ja oszczędzam również certyfikaty, ponieważ spłukałam się z nich kręcąc kołem u Mikołaja ;) Nie wiedziałam, że jeszcze do czegoś się przydadzą, miałam multum, teraz po wybudowaniu 2 maszyn mam 5 tys. :D 
    Wg mnie wózek to fajna sprawa , zwłaszcza aktywacja podczas mistrzostw. No ale trzeba mieć zapas skrzynek.
    Amfibię zrobię na końcu, na luzie. Dla mnie to najmniej atrakcyjna maszyna, ryb i tak mam zatrzęsienie. 
  • Torian (PL1)Torian (PL1) PL1 Posty: 86
    Tak sobie czytam o tym wypadaniu skrzynek i mogę stwierdzić, że chyba niektóre osoby zapomniały, że wypadanie skrzynek jest losowe i to że u niej pojawiają się częściej nie oznacza, że inne osoby mają podobnie. Nieraz używam "krótkiej karmy", ale jakoś szczególnie mocno te skrzynki nie wypadają, czasami się zdarzają częściej, ale przeważnie to jest jedna na 30 minut albo godzinę.
  • Torian (PL1) powiedział(a):
    Tak sobie czytam o tym wypadaniu skrzynek i mogę stwierdzić, że chyba niektóre osoby zapomniały, że wypadanie skrzynek jest losowe i to że u niej pojawiają się częściej nie oznacza, że inne osoby mają podobnie. Nieraz używam "krótkiej karmy", ale jakoś szczególnie mocno te skrzynki nie wypadają, czasami się zdarzają częściej, ale przeważnie to jest jedna na 30 minut albo godzinę.
    no raczej tak często to chyba we śnie wyskakują bo wtedy w ciągu dnia dało by się spokojnie zebrać kilkanaście, tak było przed tym zbalansowaniem bo teraz 3-4 dziennie to szczyt szczęscia przynajmniej u mnie. Cóż te Mistrzostwa bedę musiał załatwić jeszcze bez widlaka
  • mmajunia (PL1)mmajunia (PL1) PL1 Posty: 264
    Torian (PL1) powiedział(a):
    Tak sobie czytam o tym wypadaniu skrzynek i mogę stwierdzić, że chyba niektóre osoby zapomniały, że wypadanie skrzynek jest losowe i to że u niej pojawiają się częściej nie oznacza, że inne osoby mają podobnie. Nieraz używam "krótkiej karmy", ale jakoś szczególnie mocno te skrzynki nie wypadają, czasami się zdarzają częściej, ale przeważnie to jest jedna na 30 minut albo godzinę.
    Nie zapomniałam i wiem, że wypadają losowo. Logicznie rzecz biorąc większe prawdopodobieństwo zdobycia 1 czy 2 skrzynek wystąpi, gdy nakarmisz krowy kiszonką przez jakiś czas, niż że choć 1 wypadnie po 7 godzinach ze wszystkich obór (załadowanych karmą z pszenicy) jakie posiadasz. Faktem natomiast jest to, że produkcja na mokrej karmie, by te skrzynki uzyskać, wymaga sporo czasu spędzonego przed monitorem komputera.
    I nie sądzę, bym była szczególnie wyróżniona przez GGS, ponieważ udało mi się zebrać więcej skrzynek niż niektórzy gracze. Skrzynki u mnie wypadają tak samo losowo jak u innych :P 
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Mi tam najwięcej narzędzi wypada z kurczaków,,, fakt jest to 1 sztuka co któraś tura zbioru...

    ale gdyby nie kurczaki , bym chyba z rok na 1 traktor zbierała :)
  • Gaja68 (PL1)Gaja68 (PL1) PL1 Posty: 299
    Witam wszystkich !! Nie wiem jaki to balans wprowadziło GGS ale skrzynek brakuje i to ne fer wobec nas graczy. Co mi po nowych maszynach jak już parę razy miałam do wyboru : albo uruchomię maszynę-zadanie codzienne , albo zbuduje nową.Oczywiście budowa nowych odpada i czeka. Dawniej nie było takiego problemu i Damonko  nie wiem jakim cudem zbudowałaś wszystkie nowe maszyny w  miesiąc. Dla mnie i wielu innych to niewykonalne :'(
  • Karolineczka7 (PL1)Karolineczka7 (PL1) PL1 Posty: 519
    edytowano 15.03.2017
    Gaja68 (PL1) powiedział(a):
    Witam wszystkich !! Nie wiem jaki to balans wprowadziło GGS ale skrzynek brakuje i to ne fer wobec nas graczy. Co mi po nowych maszynach jak już parę razy miałam do wyboru : albo uruchomię maszynę-zadanie codzienne , albo zbuduje nową.Oczywiście budowa nowych odpada i czeka. Dawniej nie było takiego problemu i Damonko  nie wiem jakim cudem zbudowałaś wszystkie nowe maszyny w  miesiąc. Dla mnie i wielu innych to niewykonalne :'(
    mozna zadania codzienne puszczać za same certyfikaty, ja już nawet w poprzednich Mistrzostwach nie włączałem dopalaczy za skrzynki a jedynie za certyfikaty żeby tylko zbierac na te nowe maszyny ale dopiero na 2 uzbierałem i ich rozbudowa też stoi w miejscu (o aktywacji nawet nie marzę na razie)...
  • Tadeusz22 (PL1)Tadeusz22 (PL1) PL1 Posty: 17
    edytowano 15.03.2017


    Bez komentarza Ilość do uzbierania kończynek na 1-więcej punkt zadowolenia
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Tadeusz22 (PL1) powiedział(a):
    Bez komentarza Ilość do uzbierania kończynek na 1-więcej punkt zadowolenia
    też mi dziś kopara opadła, jak to zobaczyłam, że ponad 30 tys koniczynek, aby podbić ozdobę o 1 pkt 
    Przeskok ogromny, w poprzednich progach było po kilka tysięcy.

    a to dopiero 53 pkt, ozdoba na max może mieć 79 pkt zadowolenia, strach pomyśleć co dalej :o
    Raczej tego nie sprawdzę, bo 80 tys koniczyn nie uzbieram   :p


  • martaola1 (PL1)martaola1 (PL1) Guest Posty: 191
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    ozdoba na max może mieć 79 pkt zadowolenia, strach pomyśleć co dalej :o
    Raczej tego nie sprawdzę, bo 80 tys koniczyn nie uzbieram   :p


    Zadowolenie              Ilość potrzebnych do zebrania koniczynek
    53                                       79,999
    54                                       119,999
    55                                       159,999
    56                                       199,999
    57                                       239,999
    58                                       279,999
    59                                       319,999
    60                                       359,999
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    martaola1 (PL1) powiedział(a):
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    ozdoba na max może mieć 79 pkt zadowolenia, strach pomyśleć co dalej :o
    Raczej tego nie sprawdzę, bo 80 tys koniczyn nie uzbieram   :p


    Zadowolenie              Ilość potrzebnych do zebrania koniczynek
    53                                       79,999
    54                                       119,999
    55                                       159,999
    56                                       199,999
    57                                       239,999
    58                                       279,999
    59                                       319,999
    60                                       359,999
    na 79 pkt to pewnie już w miliony idzie,,,

    pewnie się znajdą tacy co to uzbierają  :o

    ale trochę już nudny ten event sie zrobił, jak nie ma nagród za wysiłek, bo zdobyte, progi w zadowoleniu zbyt wysokie, aby Gracz niebogaty w złoto miał szanse podnieść zadowolenie w ozdobie..
    Więc druga połowa eventu , już z mniejszy entuazjazmem u mnie przebiega :P
    Dobrze, że te skrzaty z Garnuszkami jeszcze są :)
    o i błyskawiczne oferty, mam nadzieję , że się jeszcze pojawią :)

  • Szukając skrzata na kwiatowej zauważyłam nowy malutki pomost. Szykuje się coś co przeoczyłam czy to tylko forma urozmaicenia krajobrazu?  ;)
  • Joana888 (PL1)Joana888 (PL1) PL1 Posty: 12
    To będą wodorosty :)
  • xVeronkax (PL1)xVeronkax (PL1) PL1 Posty: 175
    Demona powiedział(a):
    Szczególnie na szybkiej karmie można sobie siedząc na farmie podgonić narzędzia.
    Z tego co mi wiadomo jak się najedzie na skrzynki w ekwipunku, nie ma interakcji z młynem, więc dlatego Wam lecą skrzynki z młyna. Mi ani razu nie poleciała skrzynka z młyna, więc o co tutaj chodzi????? 
  • xVeronkax (PL1) powiedział(a):
    Demona powiedział(a):
    Szczególnie na szybkiej karmie można sobie siedząc na farmie podgonić narzędzia.
    Z tego co mi wiadomo jak się najedzie na skrzynki w ekwipunku, nie ma interakcji z młynem, więc dlatego Wam lecą skrzynki z młyna. Mi ani razu nie poleciała skrzynka z młyna, więc o co tutaj chodzi????? 
    Mysle ze chodzi o karmienie zwierzat mokra karma, np swinki co 5 minut zamiast ponad godzina czy krowy co 7 min a nie 7h.
  • xVeronkax (PL1)xVeronkax (PL1) PL1 Posty: 175
    AnnaN (PL1) powiedział(a):

    Mysle ze chodzi o karmienie zwierzat mokra karma, np swinki co 5 minut zamiast ponad godzina czy krowy co 7 min a nie 7h.
    Ok, tylko niektórym faktycznie lecą skrzynki z młyna. 
  • martaola1 (PL1)martaola1 (PL1) Guest Posty: 191
    edytowano 15.03.2017
    xVeronkax (PL1) powiedział(a):
    AnnaN (PL1) powiedział(a):

    Mysle ze chodzi o karmienie zwierzat mokra karma, np swinki co 5 minut zamiast ponad godzina czy krowy co 7 min a nie 7h.
    Ok, tylko niektórym faktycznie lecą skrzynki z młyna. 
    Nikomu nie lecą i nigdy nie leciały skrzynki z narzędziami z młyna na miłość Boską.
    Chodzi o to, że zarówno świnie jak i krowy mamy możliwość karmienia 2 rodzajami karm.
    Jedna karma po zarzuceniu obórki daje nam mleko po 7 godzinach a druga tzw. szybka po 7 minutach.
    To samo dotyczy świnek - normalna karma daje nam świnki po ponad godzinie a tzw. szybka po 5 minutach.
    W tym wszystkim chodzi o to, aby jak ma ktoś czas zarzucał te SZYBKIE karmy na świnki i obórki i wtedy istnieje zwiększone prawdopodobieństwo, że za którymś razem wypadnie nam skrzynka z chlewika lub obórki.
    I w ten właśnie sposób, ale wymagający poświęcenia w czasie można zebrać troszkę więcej skrzynek z narzędziami.
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Genialny post Kris...jest balsamem...dziękuję Ci bardzo za te mądre słowa.
  • neferetka (PL1)neferetka (PL1) PL1 Posty: 538
    Powiem Wam szczerze, że mnie bardziej przeraża ile oni rzeczy w takim razie po cichu wprowadzili, bez informowania nas o tym. Liczyli chyba, że nie zauważymy tych narzędzi, ale akurat wszyscy rozbudowywali maszyny i nie trudno było się dopatrzeć zmiany... 
    Tak samo było z wypadaniem żetonów z młyna na początku. Pamiętacie? CM mówili, że wszystko jest jak było tylko nie wypadały :p,

    Sugestia do przekazania, to prośba by o zmianach WSZYSTKICH nas informowano. Złych, dobrych - informujcie, nie róbcie nic po cichu, bo i tak wyjdzie.

  • neferetka (PL1) powiedział(a):


    Sugestia do przekazania, to prośba by o zmianach WSZYSTKICH nas informowano. Złych, dobrych - informujcie, nie róbcie nic po cichu, bo i tak wyjdzie.

    Nie wiem, czy ktoś jeszcze pamięta takie stare czasy jak GGS podnosiło cenę za wieżę ciśnień. Mieliśmy podaną informację chyba z tydzień wcześniej, wiedzieliśmy jakie będą nowe ceny i mieliśmy czas aby każdy mógł sobie rozbudować ten obiekt.

    To było UCZCIWE potraktowanie nas graczy.

    Dlatego przyłączam się do sugestii neferetki TRAKTUJCIE NAS POWAŻNIE.

  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    edytowano 16.03.2017
    To i ja coś naskrobię.
     Sam event Patryka mi się podoba, ten skrzat i psikusy i garnki.  Jeśli jednak w dekoracji jest taki przeskok w ilościach, to faktycznie przestaje być zabawne, myślałem, ze się trafi dobra dekoracja, a to znowu zwykły bałwanek za 52  :((...

    Teraz skrzynki... zawsze musiałem ostrożnie operować, głownie na niebieskie humusy i siłacza. Jedynie gdy oscylowało blisko 100 to się poszalało na pozostałych.  używanie samych certyfikatów , to tylko jak tych narzędzi nie ma... ale zysk niewielki. Od momentu wejścia nowych traktorków, w ogóle zrezygnowałem z aktywacji, bo nigdy bym nie nazbierał, mimo duużego czasu gry, wypada teraz poniżej 20 dziennie :(

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik