Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

22.11.2016 | Nowy kalendarz adwentowy! - Dyskusja

146»

Komentarz

  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 01.12.2016
    Havao powiedział(a):
    Veronika25 (PL1) powiedział(a):
    czy oprócz kalendarza adwentowego, będzie jakiś event np. zbieranie śnieżynek  na dekorację czy coś takiego ?
    Witam,
    Wydarzenie  "Lista życzeń Świętego Mikołaja" zostanie uruchomione 11 grudnia 2016 i każdy etap będzie trwał 4 dni (nie tak jak w tamtym roku 7 dni). 
    Jeśli chodzi o bałwanki, one też najprawdopodobniej zostaną włączone, ale dokładna data nie jest jeszcze znana.

    Pozdrawiam,
    Havao
    Fajnie, jak będzie do wygrania animowana ozdoba to już nie mogę się doczekać  o:)
    Tylko, oby Mikołaj płacił za produkty, bo w tamtym roku dopiero po strajku Graczy zaczął za nie płacić, a tak chciał brać za friko :P i oby w związku ze skróceniem ilości dni na oddawanie produktów, sama ilość produktów także była odpowiednio zmniejszona, bo w wielu wypadkach ilości były przeogromne :neutral:


    Post edited by zaczarowana28 (PL1) on
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Chciałam się zapytać, z czego wynikają różnice w prezentach w adwentowym kalendarzu?

    u mnie jest tak:


    u kolegi tak:


    Prezenty nie są jednakowe dla wszystkich?
    2.png 503.5K
    1.png 391.4K
  • zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    Chciałam się zapytać, z czego wynikają różnice w prezentach w adwentowym kalendarzu?

    u mnie jest tak:


    u kolegi tak:


    Prezenty nie są jednakowe dla wszystkich?
    Ta osoba co dostała wodorosty prawdopodobnie nie ma odblokowanej farmy kwiatowej :))

  • Farmerka~ (PL1)Farmerka~ (PL1) PL1 Posty: 2,313
    edytowano 02.12.2016
    candy90 (BR1) powiedział(a):
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    Chciałam się zapytać, z czego wynikają różnice w prezentach w adwentowym kalendarzu?

    u mnie jest tak:


    u kolegi tak:


    Prezenty nie są jednakowe dla wszystkich?
    Ta osoba co dostała wodorosty prawdopodobnie nie ma odblokowanej farmy kwiatowej :))


    Chyba nie tylko, gdyż ja z kolei  dostałam dzisiaj karmę premium dla osłów. Może zależy od poziomu gracza?
  • Gaja68 (PL1)Gaja68 (PL1) PL1 Posty: 299
    Gram dopiero pół roku i to mój pierwszy sezon zimowy  ;)  podoba mi się dekoracja i zadania świąteczne, tylko denerwują  te komunikaty typu Eror 9 i dzisiaj też był taki , nie mogę znowu sama ryb łowić tylko Olega wysyłam, i znika zdjęcie profilowe ciągle :'(  to psuje zabawę. Wczoraj mieli wyeliminować ten eror ale wyskakuje cały czas.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    Chciałam się zapytać, z czego wynikają różnice w prezentach w adwentowym kalendarzu?

    u mnie jest tak:


    u kolegi tak:


    Prezenty nie są jednakowe dla wszystkich?
    Pewnie wynika to z balansu gry, a tak naprawdę znowu coś tylnymi drzwiami wprowadzono, nie informując graczy, bo po co...
    żadnej informacji o zróżnicowaniu nagród nie było (a może zaraz się dowiemy, że tak wynika z ankiety:) a może zależy od kwadry księżyca:)))
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Reniferek jest rozkoszny ale kiedy zacznie się event mikołajowy potrzebujemy SPRAWNEJ gry...dalej występują błędy bo coś nie działa np. statek i błędy wyświetlania. Czy zespół ds. naprawiania naprawia ? 

  • Kto podpowie, gdzie są te wiewiórki z kalendarza adwentowego?
  • HavaoHavao Guest Posty: 963
    mim (PL1) powiedział(a):
    Kto podpowie, gdzie są te wiewiórki z kalendarza adwentowego?
    Witam
    Wiewiórek nie widać. Musisz jeździć kursorem po mapie (najlepiej po zaspach) i gdy kursor zmieni się w łopatę, naciśnij, a odnajdziesz prezent i wiewiórkę.
    Musisz znaleźć 3 wiewiórki, aby zdobyć wszystkie nagrody z dzisiejszego dnia.

    W razie dalszych pytań służę pomocą.
    Pozdrawiam, Havao
  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    edytowano 10.12.2016
    wokół farmy w większych górach śniegu jak kursor zmieni się w łopatę kliknij
    U mnie 2 były obok znaku farmy smakosza
  • mim (PL1)mim (PL1) Posty: 9
    edytowano 10.12.2016
    Dzięki wielkie:-)

    Już znalazłam a myślałam że ślepa jestem bo szukałam gryzoni:-)

    Post edited by Demona on
  • makao (PL1)makao (PL1) PL1 Posty: 507
    To w końcu dla kogo jest zabawa z reniferem? Dla gracza na pewno nie, skoro mi ukradziono prezent nr 10 a zostawiono info abym zapłacił złotem, w domyśle za jego odzyskanie. Zadanie już wykonałem i złotem płacić nie będę!

    Przejrzyjcie poprzednie dni u renifera, bo pewnie każdego uraczono taką niespodzianką. A reniferowi już dziękuję,  już do niego nie zajrzę.





  • joasia50 (PL1)joasia50 (PL1) PL1 Posty: 109
    u mnie jest oki, przeczyśćcie wszystko , historię , ciasteczka, flasch player,  i zrestartujcie komputery , laptopy
     powinno pomóc
  • makao (PL1)makao (PL1) PL1 Posty: 507
    edytowano 11.12.2016
    joasia50 (PL1) powiedział(a):
    u mnie jest oki, przeczyśćcie wszystko , historię , ciasteczka, flasch player,  i zrestartujcie komputery , laptopy
     powinno pomóc
    Gratuluję! Widać nie każdego uraczono niespodzianką.

    Czyszczenie czegokolwiek nie cofnie żądania posypania złotem w Kalendarzu Mikołaja.

  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 11.12.2016
    makao (PL1) powiedział(a):
    To w końcu dla kogo jest zabawa z reniferem? Dla gracza na pewno nie, skoro mi ukradziono prezent nr 10 a zostawiono info abym zapłacił złotem, w domyśle za jego odzyskanie. Zadanie już wykonałem i złotem płacić nie będę!

    Przejrzyjcie poprzednie dni u renifera, bo pewnie każdego uraczono taką niespodzianką. A reniferowi już dziękuję,  już do niego nie zajrzę.





    U mnie też wszystko ok.. ale tak patrząc na Twój screen, to  90 złota za żetona i wodorosta to nawet okazja :)
    jakby u mnie się zresetowało , bym brała :)))
    Chyba, że za każdą szuflekę płaci się oddzielnie i ceny są stosunkowo wyższe, bo tak pewnie jest  :/
    Ale  pisz do supportu i tyle, póki event jeszcze w trakcie , jest szansa, że odpiszą zanim się skończy  i może naprawią co się spsuło...
  • zauważyłam przy 1 i 8 ze prezent trzeba kupić za złoto więc odpuściłam ale nie zauważyłam, że 10 też za złoto? jakieś zaćmienie miałam chyba
  • makao (PL1)makao (PL1) PL1 Posty: 507
    edytowano 12.12.2016
    Perlabelus (PL1) powiedział(a):
    zauważyłam przy 1 i 8 ze prezent trzeba kupić za złoto więc odpuściłam ale nie zauważyłam, że 10 też za złoto? jakieś zaćmienie miałam chyba
    Wychodzi na to, że przymuszenie do powtórnego wykonania zadania u każdego wygląda inaczej.
    Gracz z reguły nie przegląda  w Kalendarzu Mikołaja poprzednich dni, w których już wykonał zadania, a po zrobieniu ostatniego czekałaby go niespodzianka, że musi powtórnie wykonać jakieś zadaniem  ZA ZŁOTO, aby otrzymać nagrodę. Ja przejrzałem, wiedziony złym doświadczeniem, że ostatnimi czasy nagminnie ginie na farmie to i owo. W każdym razie tego rodzaju "uatrakcyjnienie" uważam za naganną przesadę.

  • DemonaDemona Posty: 2,160
    Witajcie,

    nie zauważyłam u siebie na farmie podobnych nieprawidłowości, w sojuszu także nikt nie zgłaszał tego typu problemów. Wydaje mi się jednak, że mylicie wydarzenie Kalendarza Adwentowego z Przygotowaniami świątecznymi. Zacytuje wpis z zeszłego roku opisujący wydarzenie z Kalendarzem, ponieważ event tegoroczny opiera się na tej samej zasadzie działania:

    Asia07 powiedział(a):
    (...)
    Począwszy od 1 grudnia każdego dnia czeka na Was drobne zadanie, nagroda lub inna niespodzianka! Drobne nagrody i zabawy, będą czekały na Was przez cały Adwent, aż do 24 grudnia.  

    • Każdego dnia, gdzieś na Waszej farmie schowa się Rudolph, zaginiony renifer. codziennie schowa się w innym miejscu, ale jeśli uda się Wam go znaleźć, otworzy okienko kalendarza adwentowego. W oknie znajdzie się aktualna data, a ponadto towarzyszące jej dzienne zadanie, nagrodę, czy inną niespodziankę kalendarza adwentowego. 
    • Jeśli przegapicie jeden z dni zabawy, w dowolnej chwili możecie do niego powrócić i z pomocą złota otworzyć zaległe okienko kalendarza adwentowego. Nagrodę można odebrać tylko 1 raz.
    • Świąteczna opowieść będzie prezentowana na przestrzeni całego kalendarza adwentowego. :)
    • Nagrody są uzależnione od poziomu Gracza. (...)


    Więcej świątecznych wydarzeń na horyzoncie!

    • Częścią kalendarza adwentowego będą micro - wydarzenia - "Chcesz zbudować bałwana ♫ ♪ ?" 
    • Wiewiórki zagnieździły się na Waszych farmach i panoszą się tu i ówdzie - czy możecie je odnaleźć zanim zjedzą wszystkie Wasze zapasy słodyczy? (...)
    Dodam jeszcze fragment opisu z tegorocznego ogłoszenia:

    Havao powiedział(a):
    (...)
    • Mechanika działania kalendarza adwentowego będzie podobna do tej, którą mieliście okazję poznać w tamtym roku. Opis wydarzenia z 2015 roku możecie znaleźć >TUTAJ<.
    • Wydarzenie przedstawi nam całkiem nową historię, zatem teksty zadań będą inne.
    • W zamian za ukończenie zadań nie będziecie dostawać już gwiazdek tak jak miało to miejsce w zeszłym roku, ale w nagrodę otrzymacie różnego rodzaju przedmioty i produkty.
    • Przedmioty niezbędne do budowy bałwanków będą wypadały na farmie głównej.
    • Na wniosek Społeczności Big Farm będziecie mieć możliwość wyboru wyglądu bałwankowej dekoracji, gdy wydarzenie zakończy się. Do wyboru będziecie mieli wizualizacje dla których zebrano wystarczającą ilość śnieżek. (...)

    Jeśli opisujecie, że wykonaliście już jakieś zadanie wcześniej, więc i nagroda za ten dzień powinna od razu zostać dopisana do Waszego konta gry. Każdy dzień jest oddzielnie traktowany i nie ma ze sobą związku. W każdym dniu pojawiają się nowe nagrody. Zgodnie z informacją powyżej, jeśli nie wykonaliście micro zadania lub nie odkryliście którejś z kart kalendarza, możecie do niego powrócić i z pomocą złota otworzyć zaległe okienko kalendarza adwentowego. Nagrodę można odebrać tylko 1 raz.
    Częścią Kalendarza będzie etap ze zbieraniem przedmiotów do budowy bałwanków i w tym etapie otrzymamy za wykonanie dekorację. Nie ma ona związku z innymi etapami Kalendarza.
    Tak więc, jeśli pomimo wykonania (otwarcia) zadania w określonym dniu, i otrzymania za ten etap nagrody, system teraz pokazuje, że dzień jest niezaliczony, prawdopodobnie jest to błąd wyświetlania lub inny błąd w grze. Możecie oczywiście napisać w tej sprawie do supportu, albo po prostu kontynuować dalszą zabawę z kalendarzem adwentowym, bez powracania do tamtych dni.
    Jeśli jednak ktoś rzeczywiście nie ukończył danego dnia w Kalendarzu, może tak jak napisałam powyżej, powrócić do niego i z pomocą złota otworzyć zaległe okienko. Chcę też zaznaczyć, że na wykonanie niektórych zadań mamy określony czas. Na znalezienie wiewiórek były to 24 godziny od momentu otwarcia karty z kalendarzem.

    Pozdrawiam,
    Demona

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik