Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Wyprawa na Ryby - aktualizacja na serwerze testowym

2

Komentarz

  • Oby jak najdłużej nie trafiło Basiu,kolejna aktualizacja i kolejne problemy,do tej pory borykamy się z problemami po poprzedniej a z każdym dniem coraz gorzej,aż strach pomyśleć co będzie dalej :'(
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    edytowano 19.10.2016
    Witajcie Kochani,

    mam dla Was do przekazania kilka ważnych informacji.
    Po pierwsze sporo osób zadaje pytanie odnośnie rekompensaty za błędy pojawiające się na serwerze testowym. Pisałam to już nie raz i powtórzę ponownie. Błędy na serwerze testowym mają prawo występować, są i prawdopodobnie będą. Założenie serwera testowego było właśnie takie, że z pomocą Graczy uda się te błędy wyszukiwać, a następnie Zespół Big Farm postara się je eliminować, aby po wprowadzeniu nowości na główne serwery gry, pojawiało się ich jak najmniej. Płynna i bezproblemowa rozgrywka jest naszym celem. Przykro nam, że nie zawsze udaje się ten cel osiągnąć w sposób najbardziej zadowalający, ale przykładamy do tego bardzo dużo starań.
    Nie przewidujemy dla Graczy rekompensat za błędy pojawiające się na serwerze testowym. Przykro mi, ale uprzedzaliśmy Was o tym i stanowisko Zespołu w tym względzie jest niezmienne.

    Chcę ponadto Was poinformować, że Zespół BF przyjął do wiadomości Wasze uwagi dotyczące ostatnich nowości, wprowadzonych na serwerze testowym i błędów, które się jednocześnie pojawiły. Postaramy się uporać z nimi tak szybko jak to tylko możliwe. Jednocześnie chcemy Was zapewnić, że popracujemy nad opisem zadań dotyczących wędkowania oraz zdobywania wędkarskich punktów doświadczenia, aby były bardziej czytelne, zrozumiałe i szczegółowiej opisywały jak owe zadania wykonać.
    Problem z zadaniem z sumami został także przekazany Zespołowi i postaramy się dopasować zadania tak, żeby przekazywanie sumów nie pojawiało się w grze wcześniej niż powinno, a wygląda na to, że tak właśnie się stało.

    Ostania informacja powinna Was ucieszyć. Postanowiliśmy z CM Asią stworzyć na forum serwera testowego polski kącik, w którym będziecie mogli zgłaszać błędy powstałe na serwerze testowym w języku polskim. Myślę, że to wiele ułatwi Wam i nam, albowiem mamy do Was gorącą prośbę! Nie zgłaszajcie proszę błędów dotyczących serwera testowego na naszym forum. Robi się przez to straszny bałagan, a forum na którym się znajdujemy jest przeznaczone dla głównych serwerów gry. Po to stworzono forum serwera testowego, aby rozgraniczyć regularną rozgrywkę, od problemów dotyczących bezpośrednio nowości testowanych na serwerze testowym.
    Oczywiście możecie dyskutować na temat nowości pojawiających się na serwerze testowym w tym wątku oraz innych wątkach przeznaczonych specjalnie do tego celu, jednak jeszcze raz gorąca prośba. Błędy dotyczące serwera testowego zgłaszajcie na forum serwera testowego.
    Link do polskiego kącika podamy Wam jak tylko zostanie utworzony :)

    Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłam sytuację po ostatniej aktualizacji na serwerze testowym.
    Życzę Wam dobrej nocy,
    Demona
    Post edited by Demona on
  • JAK ZWYKLE ZAPOWIEDZI WYDAJĄ SIĘ FAJNE 
    nowe przepisy, może nowe badania sojusznicze tychże, zawsze fajnie jak się coś dzieje ale! skoro na testowym nic nie działa to moze warto trochę się wstrzymać z wprowadzaniem tego na wszystkie serwery? jeszcze pełno starych błędów a tu zapowiedź góry nowych :/
  • makao (PL1)makao (PL1) PL1 Posty: 507
    Nie widzę sensu w zgłaszania jakichkolwiek błędów - gdziekolwiek. Do supportu zgłaszałem 3 razy, że mi zginęły dekoracje podczas używania trybu planowania a rezultat żaden. Jak działa farma testowa każdy widzi, kto skusił się, aby w teście uczestniczyć, i bardzo spóźnione założenie forum testowego po polsku niczego tu nie zmieni.

  • Ponieważ nie działa jeszcze forum po polsku dla serwera testowego, to może jednak w tym wątku pojawi się odpowiedź na pytanie, kiedy zostanie usunięty błąd uniemożliwiający indywidualne wędkowanie.

    W istocie oznacza to doprowadzenie, by łowiska były dostępne nie tylko dla Olega, ale również do indywidualnego łowienia ryb. Inaczej nie ma możliwości zdobywania PD. Można je tylko kupować i to raczej za złoto, bo za dolary odpowiedni poziom wędkowania mamy szansę osiągnąć w następnej pięciolatce.

    A przy okazji może zespół BF jeszcze raz przemyśli dla wędkowania tzw. balans. Przy tak wysokich cenach i długich czasach rozbudowy Zatoki Syrenek, efekt w postaci jednej dodatkowej sztuki produktu jest doprawdy śmieszny. Rozbudowa Zatoki zupełnie nie będzia miała uzasadnienia.

  • Beti703 (PL1)Beti703 (PL1) PL1 Posty: 433
    Pytam się po co te zmiany jak nic nie działa...Przy każdej nowości jest tylko pełno błędów Może niech tworcy sami najpierw potestuja jak wprowadzać do gry coś nowego tak żeby nie truć zdrowia graczom
    A tak z drugiej beczki wszystkie nowości sa wprowadzane aby wyciagnać jak najwięcej kasy i tak jak ktoś wcześniej napisał bez złota będziemy stać w miejscu i tylko patrzeć z zazdrościa jak rozwijaja się bogacze
    Dlaczego nie zrobia zmian dla tych co graja tylko za dolary to nie feer przecież tych złotników w życiu nie dogonimy
  • Gonić tych, którzy grają za złoto to ja nie mam zamiaru. Ale dobrze by było, aby gra za dolary, może trochę wspomagana złotem,  miała sens.

    Takiego na pewno nie ma obecnie testowana wersja wędkowania. Jeśli jej nie poprawią, to będzie to kolejna wtopa jak stajnia, targ i inne.

  • Ja nie jestem na testowym serwerze bo nawed zalogować się na niego, nie mogę bo ciągle wyskakuje złe hasło błąd logowania ,ale to chyba w tej grze norma bo przez 5 miesięcy się nie mogłem zalogować na forum by dodać komentarz, ale wracając do sprawy rybaka.
    Po jakiego grzyba dajecie go jak nie możecie uporać się z błędami na głównym serwerze ciągłe problemy brak odpowiedzi na prożby ze strony graczy czy was BF to podmieca czy z graczy robicie wariatów .
    Naprawcie błędy na głównym serwerze a potem wprowadzajcie tego rybaka ale też już bez wad programowych. \
    Zamiast ta gra być przyjemna i odprężająca to jest uciążliwa i denerwująca bo pojawia się coraz więcej błędów których nie naprawiacie a dokładacie następne tak nie może być .
    Moja babcia świętej pamięci mówiła "Pomyśl 3 razy zanim coś zrobisz " i wy tak samo zróbcie zanim kolejny feler wrzucicie na farme

  • Rozwiąże ktoś ten problem, gdyż nie mamy jak testować
  • Tositosiek (PL1)Tositosiek (PL1) Posty: 43
    edytowano 20.10.2016
    makao (PL1) powiedział(a):
    Nie widzę sensu w zgłaszania jakichkolwiek błędów - gdziekolwiek. Do supportu zgłaszałem 3 razy, że mi zginęły dekoracje podczas używania trybu planowania a rezultat żaden. Jak działa farma testowa każdy widzi, kto skusił się, aby w teście uczestniczyć, i bardzo spóźnione założenie forum testowego po polsku niczego tu nie zmieni.

    Też miałam taką sytuację. Straciłam dekoracje, wielokrotnie to zgłaszałam w każdy możliwy sposób. Nic nie otrzymałam w zamian za utratę zadowolenia na moich farmach. W rezultacie boje się cokolwiek zmieniać na farmach i cokolwiek ulepszać u dekoratorki. Dwa razy zostałam pozbawiona dekoracji i nie otrzymałam rekompensaty. Ale jednocześnie staram się o tym nie pamiętać i gram dalej. Może kiedyś zostanie cokolwiek oddane :)
  • Pomarzyć dobra rzecz lecz tutaj to tak jak w filmie "Przeminęło z wiatrem " i już nie wróci 
    Problemy się piętrzą jak muł w rzece a posprzątać niema komu taka jest prawda :'(
  • witajcie kochani
    jak mam wejść na serwer testowy? nigdy na żadnym nie byłam bo nie wiedziałam jak :( i do dzisiaj nie wiem. teraz jakies ryby się łowi a ja gapa nic nie umiem :'( czy ktoś mi pomoże?
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 21.10.2016
    aasiaa77 (PL1) powiedział(a):
    witajcie kochani
    jak mam wejść na serwer testowy? nigdy na żadnym nie byłam bo nie wiedziałam jak :( i do dzisiaj nie wiem. teraz jakies ryby się łowi a ja gapa nic nie umiem :'( czy ktoś mi pomoże?


    Cytat z Ogłoszeń :) :

    Jak stworzyć nowe konto na serwerze testowym

    Dołączenie do naszego serwera testowego nie powinno sprawić Ci trudności - na początek wybierz serwer testowy z listy dostępnych serwerów znajdującej się obok flagi na ekranie tytułowym. Kolejnym krokiem będzie stworzenie nowego konta - prosimy o użycie tego samego adresu e-mail, co w przypadku konta głównego, gdyż da nam to możliwość nagradzania Cię prezentami i premiami.



    Ps. Tylko niestety w obecnej chwili to wędkowanie się zapsuło, więc za wiele nie potestujesz ..

  • zalogowałam się i tam muszę znów od nowa farmę stwarzać? gdzie w ogóle mam szukać tego wędkowania?
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    aasiaa77 (PL1) powiedział(a):
    zalogowałam się i tam muszę znów od nowa farmę stwarzać? gdzie w ogóle mam szukać tego wędkowania?
    Tak niestety tam się zaczyna grę od początku, ale powinni Ci dać trochę złota na start i skrócony czas rozbudowy, to powinno trochę ułatwić start.
    Tylko nie radzę tam kupować złota, bo pisali, że w każdym momencie mogą skasować wszystko , co znajduje się na tym serwerze testowym, więc szkoda kasiury , jak może przepaść :) 
    No chyba, że komuś nie szkoda, to można :)

    Rybak jest dostępny niby od 3 poziomu, 
    Stoi na mostku na rzece, koło garażu , potem jak się rozbudujesz to jest też na smakoszu i na kwiatowej :)
  • Dziękuję ci pięknie :*
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 21.10.2016
    aasiaa77 (PL1) powiedział(a):
    Dziękuję ci pięknie :*
    o tak wygląda, tylko nie wiem właśnie jak to z nim jest, bo napisali w Ogłoszeniu, że jest dostępny od 3 poziomu, a zadania z nim związane pojawiają się na farmie kwiatowej, która dostępna jest chyba od 40 poziomu albo coś koło tego.. to hmmm w sumie nie wiem jak to jest z tym rybakiem do końca, bo dorobiłam się już na testowym kwiatowej i tam mi się pokazały te zadania 

    • Po zdobyciu 3 poziomu, będziecie mogli znaleźć Olega nieopodal portu na farmie kwiatowej. 

    a na Kwiatowej stoi na pomoście :)


    na głównej na mostku koło garażu:

  • Aktualizacja była. Rybki można połowić ale po co? Gdzie te łódki do wyboru, bo ja nie widzę?


    Błąd z produkcją oliwy z oliwek nie został poprawiony a kapitan statku chce oliwę.

  • Na serwerze testowym, błąd z łowieniem teoretycznie usunięty.

    Łowiska odblokowane, więc wybrałem się na ryby. Sprzęzakupiony i włożony do skrzynki na narzędzia. Wydaje mi się, że odpowiednie, by łowieć bassy - jak każą w zadaniu - 150 kg. i tu klops.

    Zupełnie nie wiem jak te ryby łowić, co zrobić, na co kliknąć? Oficjalne ogłoszenia jak dla mnie tego nie wyjaśniają, albo ja straciłem zdolność czytania ze zrozumieniem.

    Kilkakrotnie udało mi się zarzucić wędkę i złapałem rybę, choć sam nie wiem jak to się stało. Raz nawet jedną z nich włożyłem do wiaderka - choć też nie wiem jak - okazała się tunkiem, a ja chciałem bassa (co za kretyńskie nazwy tych ryb).

     

  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Niepotrzebnie piszesz to samo w tylu wątkach :)

    Tutaj masz podpowiedź: :)

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/comment/3245168/#Comment_3245168
  • Z tego co wypróbowałem, to na każdym łowisku mogą być różne ryby. Żeby złąpać ściśle określoną, trzeba znaleźć łowisko, gdzie ona jest, oraz mieć odpowiedni sprzęt w skrzynce na ryby. Ok. do tego doszedłem.

    Ale jak te ryby łowić, w co świadomie kliknąć, by połowy były skuteczne, a nie wynikiem przypadkowego klikania?

    Czy ktoś z Was już to rozkminił?

    Podzielcie się swoim doświadczeniem.

  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 22.10.2016
    Przy wyciąganiu ryby z wody, nie liczy się to gdzie klikniemy, to nie ma znaczenia.... tylko aby nie naprężyć żyłki do czerwoności, nie dopuścić do jej zerwania.
    Więc według moich obserwacji liczy się po prostu czas przyciskania klawisza myszki, jak za długo go przytrzymamy to żyłka się zbytnio napręży i pęknie, więc trzeba go puszczać i przytrzymywać obserwując ten wskaźnik.
    Tym sposobem złowiłam sporo ryb bez zerwania żyłki.

    Ps. i jeszcze zauważyłam, iż te mniejsze ryby ważą więcej niż te wielkie :) 
    Post edited by zaczarowana28 (PL1) on
  • Zasady łowienia mniej wiecej opanowałam. Tak mi sie wydaje. I nawet mi sie spodobało. Tylko doszłam do zadania z sumami (przekaż sumy) a w podpowiedzi że mam szukać łódką nowych łowisk. Tylko za diadła nie mogę znaleźć żadnej łódki. To ja się pytam gdzie te sumy i gdzie te łódki?
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Nie zalicza mi w zadaniu kupna złożonego wabika na bassy, kupuję i zadanie nie jest zaliczone :(
    Odświeżałam stronę, czyściłam historię itp. Czy u Was normalnie zaliczyło to zadanie?:

  • Akrobatka (PL1)Akrobatka (PL1) PL1 Posty: 69
    Hej, też nie mogę go zaliczyć, a kupiłam już kilka wabików.
  • tajka (PL1)tajka (PL1) PL1 Posty: 66
    U mnie też nie zalicza tego zadania. Mam jeszcze jeden problem, nie wiem, czy to błąd, czy celowe działanie- mianowicie mam w pełni skompletowaną skrzynkę ze sprzętem na ryby, a wędka w większości przypadków zarzuca tak jakby nie miała żyłki-chociaż jak wcześniej wspomniałam, żyłkę mam zakupioną. Nie wiem o co w tym chodzi
  • Z tego co wypróbowałem, to przy każdej wyprawie na ryby, żyłka z wędki jest zarzucana tylko jeden raz. Aby była zarzucona ponownie, należy zamknąć okno połowu i wybrać się ponownie na ryby.

    Ja natomiast mam problem z wyciągnięciem ryby z wody i wrzucenia jej do wiadra. Łowię już ileś czasu, a udało mi się to zaledwie trzykrotnie i to raczej przypadkiem.
    Próbuję korzystać z podpowiedzi zaczarowanej, ale raczej mało efektywnie. Klikam, by naprężyć wędkę, naciskam klawisz, puszczam go, żyłka się luzuje, czasem ponownie napręża. Upływa czas i ..... trach żyłka pęka.
    I zabawa zaczyna się od nowa z podobnym skutkiem.
    Jeśli ktoś z Was to naprawdę opanował, to proszę o bardziej szczegółowy opis czynności.
    Chyba, że to indywidualne łowienie ma być wyłącznie kwestią przypadku.
    Pozdrawiam

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik