Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

20.09.2016 | Od testów do rzeczywistości

1612

Komentarz

  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    Statek stoi w porcie i ani drgnie, załadunek też niemożliwy.
    Pytam też, dlaczego mi nie dodano nagród z zbierania Prime ????
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Z najwyższym priorytetem...hahahahaha...matko z córką przestańcie mnie osłabiać...w jakim celu ruszaliście to, co ruszania nie wymagało ??? teraz sami nie możecie poradzić ze swoim bałaganem !!!

  • a może by tak cofnąć stan gry ????  tak o 24h  do tyłu ?....... już raz tak kiedyś było  to może i teraz też się da ?........
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    ciekawe kiedy zaczną to naprawianie i czy oddadzą wszystko co wyparowało w tajemniczych okolicznościach.
    A czy projekt z wyspą też będzie przedłużony o 2 dni, po jak narazie drugi dzień nie możemy tam nic zrobić.
  • Proz (PL1)Proz (PL1) Posty: 154
    ehh, miał być fix dzisiaj, miały dekorki z kwiatowej wrócić, a teraz o postępach w próbach naprawiania będziemy informowani w ciągu najbliższych godzin/DNI!!!!!!!!!!!!!!!!!! No to są jakieś jaja chyba.
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    Uczą nas cierpliwości. A mogliby zacząć od siebie, prawda ?
  • Joy1 (PL1)Joy1 (PL1) PL1 Posty: 251
    Z uwagi na niski poziom zadowolenia,produkcja na mojej farmie kwiatowej od wczoraj stała się nieopłacalna a wręcz nie możliwa.Nie da się poprawić zadowolenia, skoro przy okazji rozwalania farmy GGS zabrał mi najcenniejsze dekoracje.Mam nadzieję, że dekoracje wrócą,zostaną ustawione tam gdzie być powinny tzn na farmie a nie w magazynie.A firma zwróci mi koszty tzw postojowe.O lekach na nerwy nie wspominam, bo tego by już budżet GGS nie udźwignął
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    Popieram w stu procentach !!!
  • Piotr Mazurek (PL1)Piotr Mazurek (PL1) PL1 Posty: 5,847
    wiosenka66 (PL1) powiedział(a):
    Popieram w stu procentach !!!
    Ja też jestem za , ale co z tego jak pewnie nic to nie da
  • Dostałam z powrotem wszystko co straciłam, dziękuję.
  • Ale dekorów z kwiatowej jak nie było tak nie ma;(   produkcja stoi !!!
  • Magdalena2407 (PL1) powiedział(a):
    Dostałam z powrotem wszystko co straciłam, dziękuję.
    tzn. co?
  • Bo deko na kwiatowej jak nie było tak nie ma :/
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    czytajcie oficjalne komunikaty i to co się pisze w tej dyskusji

    nie uporali się jeszcze ze zdemolowaną kwiatową !

  • Smrodek (PL1)Smrodek (PL1) PL1 Posty: 135
    Otrzymałem zwrot wszystkiego co tyczy się farmy czasowej  +  rekompensatę, tak jak  obiecano  -  dziękuję :)

    Lotnisko nie działa, ale kasiorkę można zamieniać  przez bank na wyspie  ( wcześniej z resztą też można było ).

    Ale tak,  wiem że to dopiero część napraw, które miały miejsce.   B)
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    To naprawde bardzo wielce pocieszajace,że zespół pracuje nad czyms co przypominam sam zepsuł i z powodu czego spora cześc graczy,codzinnie traci możliwośc produkcyjna na farmie kwiatowej...wprowdziliscie do gry zmiany w ktorych żeby cokolwiek kupic czy rozwinac trzeba posiadac mozliwośc produkcyjna przy okazji te możliwosc graczom zabraliście.W jaki cudowny sposob gracz ma zarobic te wszystkie mln potrzebne na rozwoj skoro zabrana została Nam jedna z najlepszych możliwosci zarabiania tych dolarow,Zwrocicie graczom poniesione straty przez ten czas kiedy borykacie sie z naprawa tego co sami zepsute do gry wprowadziliście?Ile czasu jeszcze musi minać zanim to naprawicie?.podejrzewam,że gdyby to było cos co przynosi firmie straty sto razy zostałoby naprawione,myle sie?niesadze.


  • waldi67 (PL1)waldi67 (PL1) PL1 Posty: 70
    edytowano 21.09.2016
    <******> grę. 
    Wszystko trzeba ustawiać na nowo a już nie wspomnę o tym że zniknęly mi ozdoby.
    Jaja sobie z nas robicie?Ciężko pracowałem by doprowadzić swoje farmy do poziomu konkretnego a wy to <*****> w jeden dzień.Kto mi odkupi teraz ozdoby?Wy? Nie sadzę Może mam wam złotem to nadrobić?

    Demona/
    Proszę przy dokonywaniu wpisów na forum nie używać niecenzuralnego słownictwa.
    Post edited by Demona on
  • mnie tez nie podoba się kwiatowa stracilam  dużo,nawet poziom oliwek mi się znizyl .nie mowie już o zmianie kształtu i zabraniu ziemi z kwiatowej a kupienie ziemi wiaze się z duza ilości pieniazkow
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    Nie naprawiliście wszystkiego. Farma kwiatowa bez zmian, a na wyspie brakuje przekazanych pieniędzy. Ponadto, nie otrzymałam nagród za zbieranie Prime. U mnie się nic nie zgadza!
  • Ludzie, ja rozumiem, że emocje sięgnęły zenitu, ale weźcie się opanujcie...

    TO JEST TYLKO GRA..
    Ja też nie mam dekoracji i dopiero co zwrócili mi towary z farmy zimowej, ale jakoś żyję i mam się dobrze.
    Przestańcie siać panikę.. Gra nie działa, to idźcie do ogrodu, albo gdzieś indziej się odstresować, a nie siejecie zbędny ferment.

    Nikogo tu nie bronię, bo GGS narozrabiało ostro, ale miejmy wszyscy trochę rozsądku. Po co sobie psuć zdrowie nerwami?
    Przecież w końcu doprowadzą ten bałagan do ładu i wtedy ten kto zechce wróci do gry, a ten kto nie zechce po prostu odejdzie. Wszyscy krzyczą jak to są wkurzeni, a później i tak większość będzie grać i tak..
    Wyluzujmy :)
  • a co stało się z moim targiem  gdzie to wszystko się podzialo
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    Witajcie,

    na wstępie dziękuję Favierro za pokrzepiający wpis na forum.
    Chciałam Was też prosić o ostudzenie emocji i pomimo mojego pełnego zrozumienia dla zdenerwowania, które Wami kieruje, spróbujcie zamieszczać swoje wpisy w sposób nikogo nie obrażający, a także miejcie na uwadze, że nasze forum odwiedzają dzieci, więc bez wulgaryzmów.

    Zespół Big Farm uporał się z tak dużą ilością błędów podczas dzisiejszego hotfixu, jak to tylko możliwe, ale prace naprawcze nadal trwają i będziemy eliminować dalsze błędy.
    Problem związany z dekoracjami na farmie kwiatowej nie został jeszcze rozwiązany, Zespół cały czas nad nim pracuje. Gdy tylko będziemy wiedzieć coś więcej w tej sprawie natychmiast Was poinformujemy.

    Jeśli po dzisiejszym hotfixie nie otrzymaliście zwrotu zaginionych rzeczy z inwentarza na Farmie Vikingów, lub otrzymaliście je w ilościach według Was mniejszych niż zaginione, a także jeśli na Wasze konta w grze nie wpłynęły pieniądze i produkty z kompensaty, zgłoście ten fakt bezpośrednio do supportu.
    My ze swej strony również zgłosimy ogólnie, że dostajemy informacje od Graczy o braku należnej kompensaty.

    Pomimo całego Waszego wzburzenia i zdecydowanie dość problematycznej sytuacji wynikłej po wczorajszej aktualizacji, liczę na Wasze zrozumienie i mam nadzieję, że nie będziecie swoich frustracji przerzucać na nas - Moderatorów. Choćbyśmy chcieli jak najszybciej pomóc Wam rozwiązać problemy, z którymi się borykacie, jedyne co możemy zrobić, to przekazywać Wasze uwagi, skargi i sugestie we właściwe miejsce, a także próbować Was wspierać w tych trudnych chwilach - robimy to! możecie być tego pewni.

    Pozdrawiam Was ciepło, bo na dworze już ziąb,
    Demona
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 21.09.2016

    heh widzisz Favierro...to tylko gra...a ile syfu w niej jest, ile przekrętów, ile nieuczciwości i tu nie chodzi o grę...chodzi o to jak firma GGS traktuje swoich klientów. Są w ruinie finansowej, nie mają na odprawy dla zwalnianych pracowników itd., czy to nasza wina ? GGS od dawna jest żarłoczne i nieprzyjazne dla Graczy. Dlatego wiele osób odeszło. Wiele osób również zainwestowało swoje pieniądze w grę i nie dyskutujmy o tym czy dobrze zrobili czy źle, to ich pieniądze, to ich decyzja. Czują się oszukani, pokrzywdzeni. Zupełnie tak jak poprzednio, kiedy rozwalili zadowolenie, smakosza i wywinęli jeszcze kilka innych numerów, z których lab z dziurami jest szczytem nad szczytami wyrachowania.  

    I dodam jeszcze, że jak widać architekt może stać na placu prawie bez przerwy, za chwile wrośnie w ten plac :p i już nikt nie pisze "kiedy w końcu przyjdzie" bo wiadomo że będzie stał tak długo aż wydrze sporo kasy.


    Post edited by malwina-m (PL1) on
  • malwina-m (PL1) powiedział(a):

    heh widzisz Favierro...to tylko gra...a ile syfu w niej jest, ile przekrętów, ile nieuczciwości i tu nie chodzi o grę...chodzi o to jak firma GGS traktuje swoich klientów. Są w ruinie finansowej, nie mają na odprawy dla zwalnianych pracowników itd., czy to nasza wina ? GGS od dawna jest żarłoczne i nieprzyjazne dla Graczy. Dlatego wiele osób odeszło. Wiele osób również zainwestowało swoje pieniądze w grę i nie dyskutujmy o tym czy dobrze zrobili czy źle, to ich pieniądze, to ich decyzja. Czują się oszukani, pokrzywdzeni. Zupełnie tak jak poprzednio, kiedy rozwalili zadowolenie, smakosza i wywinęli jeszcze kilka innych numerów, z których lab z dziurami jest szczytem nad szczytami wyrachowania.  

    I dodam jeszcze, że jak widać architekt może stać na placu prawie bez przerwy, za chwile wrośnie w ten plac :p i już nikt nie pisze "kiedy w końcu przyjdzie" bo wiadomo że będzie stał tak długo aż wydrze sporo kasy.



    Jasne Malwina. Ja rozumiem o co Ci chodzi i też myślę tak samo jak Ty. Jednak co nam wszystkim da denerwowanie się na Goodgamestudios? Przecież osoby, które wymyślają wszystkie nowości, albo programują grę z milionem błędów, za pewne i tak nie czytają tego forum.
    To jest po prostu wredna taktyka zarabiania pieniędzy.. Niestety tak to wszystko w dzisiejszym świecie wygląda. Uważasz, że w sklepach Cię nie okradają? Że państwo Cię nie okrada?
    Tak po prostu zbudowana jest dzisiejsza mentalność ludzi. Zysk, zysk, zysk i po trupach do celu.

    Po prostu poczekajmy grzecznie aż farma się naprawi, bo w końcu kiedyś się przecież naprawi. A tymczasem życzę wszystkim spokojnej nocy :)

  • Karolineczka7 (PL1)Karolineczka7 (PL1) PL1 Posty: 519
    edytowano 21.09.2016
    <***> mnie sprawa zniknięcia dekoracji na kwiatowej bo z -200 koszty wzrosły mi do 400% nie wiem skąd mam teraz brać dolary na cokolwiek :/
    mimo to przychylam się do nielicznych przedmówców, że musimy to po prostu jakoś przeczekać choćby miało to trwać kilka dni (mam nadzieję, że nie tygodni!)
    kolejne poziomy budynków mi akurat pasują, powiększenie farmy mimo dużych kosztów też fajne, jedynie ta nieszczęsna kwiatowa narobiła samych problemów!

    można by też trochę więcej czasu poświęcić na informowanie graczy o kolejnych planach i wtedy nie było by takich wpadek-niespodzianek?

  • Piotr Mazurek (PL1)Piotr Mazurek (PL1) PL1 Posty: 5,847
    kris258 (INT1) powiedział(a):
    Fav, owszem masz rację - nie jest dobre to, że się tak denerwujemy i wrzeszczymy, co niektórzy sięgają wulgaryzmów... To nie jest dobre... Ale jaki szacunek ma ggs dla graczy ;) Taki, że my w sam raz się odwdzięczamy. Ale faktycznie - bądźmy mądrzejsi, nie popadajmy w furię, choć absolutnie nie pozwolimy na takie traktowanie.

    Jeśli chodzi o hotfix to wszystko zwrócone, jesli chodzi o farmę wikingów. No i myślę, że nawet błędy na kwiatowej zostaną w ciągu najbliższych 2 dni załatwione... Ale straty będą, bo bez ozdób, to przeciez koszty produkcji są katastrofalne. 
    Ogólnie wszystko zostanie naprawione, ale ja się spytam - po co to wszystko??? Po co wprowadzać coś niedokończone i z błędami, a potem n razy poprawiać... Już możemy poczekać trochę więcej na jakąś aktualizację, ale niech wreszcie będzie ona bez bugów!!

    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    To naprawde bardzo wielce pocieszajace,że zespół pracuje nad czyms co przypominam sam zepsuł i z powodu czego spora cześc graczy,codzinnie traci możliwośc produkcyjna na farmie kwiatowej...wprowdziliscie do gry zmiany w ktorych żeby cokolwiek kupic czy rozwinac trzeba posiadac mozliwośc produkcyjna przy okazji te możliwosc graczom zabraliście.W jaki cudowny sposob gracz ma zarobic te wszystkie mln potrzebne na rozwoj skoro zabrana została Nam jedna z najlepszych możliwosci zarabiania tych dolarow,Zwrocicie graczom poniesione straty przez ten czas kiedy borykacie sie z naprawa tego co sami zepsute do gry wprowadziliście?Ile czasu jeszcze musi minać zanim to naprawicie?.podejrzewam,że gdyby to było cos co przynosi firmie straty sto razy zostałoby naprawione,myle sie?niesadze.


    I Sylwia dobrze pisze.  Kiedyś zdarzały się błędy na naszą korzyść ;) I były naprawiane błyskawicznie... po za tym bylo ich znacznie mniej niż tych na naszą niekorzyść.. a teraz? Taki fajnych bugów nie ma W OGÓLE!! Czy to nie podejrzane?? Że błędy są zawsze na naszą niekorzyść?? A może to wszystko specjalnie....


    Masz racje Kris ,ale mnie dziwi co innego dlaczego CM Asia nic nie napisała tylko moderatorzy z całym szacunkiem dla nich.
    I popieram Propozycję koleżanki piszącej powyżej , iż czas najwyższy podnieś ceny za wyprodukowane przez nas produkty oraz za codzienne logowanie i nowy poziom.
    Myślę że wiele osób myśli tak jak ja.

    Pozdrawiam Magda

  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    No dzisiaj mi wrócili z wyspy, to mozę jeszcze coś tam pociagnę, ale już bez spinki... wolę sobie co nieco na zwykłych rozbudować puki mozna :)  Na kwiatowej, jakoś mi nie zniknęlo, pól było tyle samo, ale kształt inny to 1 dekoracja się nie zmieściła... możliwe, ze innym poznikały. Ja jestem zadowolony, ze można teraz rozbudować farmy do 36 pól zamiast 25... zmiana kołowego menu też OK. brak tylko by było je widać także w trakcie budowy, na szaro, tak jak było wczęśniej, łątwiej dobrać jakiej karmy brakuje... 
  • serio te ochłapy jakie daliście za zniszczoną farmę kwiatową mają mi zadośćuczynić to że straciłam praktycznie wszystkie dekoracje i koszty produkcji wynoszą + 335% ? sto lat minie zanim to odbuduje... skandal. oczekiwałam zwrotu dekoracji, plus prezentów na zadośćuczynienie... 

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik