Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

20.09.2016 | Od testów do rzeczywistości

1312

Komentarz

  • Pisałam już o tym w uwagach do serwera testowego ale napiszę jeszcze raz bo bardzo mi to przeszkadza, brak na menu kołowym informacji ile posiadam karmy, nawozu czy humusu gdy najedziemy na pracujące pole lub zabudowania. Uważam, że bardzo utrudnia to planowanie prac na farmie.

  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    Mam pytanie czy skoro stworzyliście taki bubel na serwerze testowym to może zróbcie jeszcze jakiś serwer na którym ta aktualizacja niema miejsca bo szukanie co i gdzie się schowało jest idiotyzmem i to może sprawić że wkrótce się pożegnamy bo zamiast nieco zwiększyć tło, przewróciliście wszystko do góry nogami, a raczej nie podnieśliście cen za produkty więc poco mi nowe pola jak bez złota i non stop wyspą na nie nie uzbieram
  • janina60 (PL1) powiedział(a):
    Mtuszek (PL1) powiedział(a):
    Haloooo wszystkim :)


    Dalej wygląd farmy kwiatowej w tej postaci był taki sam na testowej. Więc Ci co byli, spodziewali sie i nic z nikąd się nie wzięło. Końcowo kwiatowa ma tyle samo działek - 36 co inne, tylko zamiast 6x6 to ma 4x9. 



    Pozdrawiam wszystkich
    Mtuszek
    Byłam na serwerze testowym więc widziałam kwiatową  ale to nie zmienia faktu ,ze teraz po aktualizacji nie mogę grać na kwiatowej,Większość budynków i dekoracji mam w magazynie w trybie planowania.
    Nie mogę normalnie opuścić farmy i przejść na inną bo się nie da ,dopóki nie poustawiam wszystkich rzeczy z magazynu ,Tego też się nie da zrobić brakuje miejsca .
    Pytam jakim cudem brakuje mi miejsca skoro do tej pory mialam wszystko ustawione tak jak trzeba ?
    Mam wykupic pole ?miałam wszystkie wykupione !!! i wszystko sie mieściło.
    w tej chwili ponosze straty na kwiatowie bo nie mozna nic zrobic .
    Janina wszedłem na Twoją farmę, masz tyle samo pół co wcześniej. Więc nie wiem jak ukladasz ale powinno Ci się zmieścić.
  • gdzie jest sekretną skrytkę Lestera. bo nie mogę zmależć?
  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    patplo1 (PL1) powiedział(a):
    gdzie jest sekretną skrytkę Lestera. bo nie mogę zmależć?
    Na głównej obok targu
  • aurelka40 (PL1)aurelka40 (PL1) PL1 Posty: 103
    a kto wie co to sa te wioskowe dolary skad brac i do czego beda sluzyc?
  • Zuzana (PL1) powiedział(a):

    Pisałam już o tym w uwagach do serwera testowego ale napiszę jeszcze raz bo bardzo mi to przeszkadza, brak na menu kołowym informacji ile posiadam karmy, nawozu czy humusu gdy najedziemy na pracujące pole lub zabudowania. Uważam, że bardzo utrudnia to planowanie prac na farmie.

    Zgadzam się w zupełności :)

    Co do kogoś mówiącego że nowe poziomy i rozszerzenia są by wyciągnąć kasę od nas - żadna gra online nie może się nie zmieniać, musi wprowadzać nowe rzeczy, przekładać linię "END GAME" bo starzy gracze odejdą, bo nie będą mieli co robić. Stąd nowe poziomy. Co do rozszerzeń farm - pamiętam patche sprzed wakacji przez kilka miesięcy multum ludzi marudziło i płakało, że to szkółka że to lab że wcześniej pies i jeszcze coś dodają a miejsca ani trochę. Dodali miejsce? AAAA CHCĄ KASY! No proszę Was logiki to tu nie ma.

    kris258 (INT1) powiedział(a):
    Tak masz rację aktualka bardzo duzo wprowadziła lecz, czy aby na pewno wszystko jest potrzebne i dobre?  


    To jest jedna z podstawowych rzeczy dotyczaca ewoluujących gier - nigdy nie wiadomo czy wszystkie zmiany są potrzebne i dobre. Zobaczymy z czasem. Najwyraźniej tak widzą grę developerzy w tym momencie, jak dla mnie ogólnie więcej na plus niż na minus. Zobaczymy czy uda się kilka minusów wyeliminować :)
  • A mi się nie podoba to że port wraz ze statkiem został przeniesiony na farmę kwiatową. Nie mam jeszcze farmy kwiatowej i jedyne po co tam muszę przechodzić to żeby załadować statek pomimo że większość produktów do załadunku pochodzi z głównej farmy. Bez sensu jak dla mnie
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Mnie zniknęły najcenniejsze dekoracje z kwiatowej, więc nawet nie mam co ustawiać...i dalej nie rozumiem komu przeszkadzało że farmy takie same ? było 5x5...mogło być wszędzie 6x6 i byłoby spoko

    Mtuszek...proponuje żebyś przejrzał forum, wtedy się przekonasz że ŻADNA  AKTUALKA wprowadzona do gry nie była bez błędów, a te błędy to nasze straty...a obecnie marnowany czas, żeby ogarnąć kwiatową.

  • farm boy (PL1) powiedział(a):
    patplo1 (PL1) powiedział(a):
    gdzie jest sekretną skrytkę Lestera. bo nie mogę zmależć?
    Na głównej obok targu
    po prawej stronie targu  mam czetelnie po lewej Akademie, a skrzynie brak
  • Też musiałem wszystko ustawiać od nowa, muszę sobie też przemyśleć i poprzekładać na nowo, jest to niedogodność.

    Co do start w deko i na tymczasowej - powiedzieli już, że wiedzą i jutrzejszy fix to naprawi. Wiecej i tak nie mozna zrobic bo nie wyczarujesz tego, wiec nie przejmuje sie tym bo juz bym dawno umarl gdybym wszystkim sie tak przejmowal. Owszem niefajnie i uwazam ze powinni jakos zadoscuczynic ale nie pozostaje nic jak czekac.

    Janina - jak poustawiasz wszystko poza niektorymi dekorami to je mozesz przeniesc do magazynu i tak ruszyc z kwiatowa. (pod budynkami w przechowalni bedzie przycisk magazynu) A potem na spokojnie przekladac budynki az znajdziesz optymalne rozwiazanie :) mam nadzieje ze tak chociaz Ci troche pomoge.
  • Mtuszek (PL1) powiedział(a):
    Też musiałem wszystko ustawiać od nowa, muszę sobie też przemyśleć i poprzekładać na nowo, jest to niedogodność.

    Co do start w deko i na tymczasowej - powiedzieli już, że wiedzą i jutrzejszy fix to naprawi. Wiecej i tak nie mozna zrobic bo nie wyczarujesz tego, wiec nie przejmuje sie tym bo juz bym dawno umarl gdybym wszystkim sie tak przejmowal. Owszem niefajnie i uwazam ze powinni jakos zadoscuczynic ale nie pozostaje nic jak czekac.

    Janina - jak poustawiasz wszystko poza niektorymi dekorami to je mozesz przeniesc do magazynu i tak ruszyc z kwiatowa. (pod budynkami w przechowalni bedzie przycisk magazynu) A potem na spokojnie przekladac budynki az znajdziesz optymalne rozwiazanie :) mam nadzieje ze tak chociaz Ci troche pomoge.
    a może Ty wiesz gdzie jest sekretną skrytkę Lestera. bo nie mogę zmależć?
  • Przy lotnisku nic nie mam, a kiedyś było przejście i statystyki do farmy 
    Teraz po co jest nieaktywne lotnisko?
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 20.09.2016

    Latanie z farmy na farmę żeby obsłużyć sąsiadów jest idiotyczne, kto ma na to czas ?

    Poza tym dlaczego targ na smakoszu i kwiatowej jest taki ubogi? czy mam rozumieć że teraz kontrakty będziemy robić osobno dla każdej farmy ?

    Podobno sąsiedzi mają potrzebę ;) kupowania produktów z farmy do której przyłażą, u mnie na główną przylazł chętny i zapragnął oliwek :D 

  • Piotr Mazurek (PL1)Piotr Mazurek (PL1) PL1 Posty: 5,847
    janina60 (PL1) powiedział(a):
    Mtuszek (PL1) powiedział(a):
    janina60 (PL1) powiedział(a):
    Mtuszek (PL1) powiedział(a):
    Haloooo wszystkim :)


    Dalej wygląd farmy kwiatowej w tej postaci był taki sam na testowej. Więc Ci co byli, spodziewali sie i nic z nikąd się nie wzięło. Końcowo kwiatowa ma tyle samo działek - 36 co inne, tylko zamiast 6x6 to ma 4x9. 



    Pozdrawiam wszystkich
    Mtuszek
    Byłam na serwerze testowym więc widziałam kwiatową  ale to nie zmienia faktu ,ze teraz po aktualizacji nie mogę grać na kwiatowej,Większość budynków i dekoracji mam w magazynie w trybie planowania.
    Nie mogę normalnie opuścić farmy i przejść na inną bo się nie da ,dopóki nie poustawiam wszystkich rzeczy z magazynu ,Tego też się nie da zrobić brakuje miejsca .
    Pytam jakim cudem brakuje mi miejsca skoro do tej pory mialam wszystko ustawione tak jak trzeba ?
    Mam wykupic pole ?miałam wszystkie wykupione !!! i wszystko sie mieściło.
    w tej chwili ponosze straty na kwiatowie bo nie mozna nic zrobic .
    Janina wszedłem na Twoją farmę, masz tyle samo pół co wcześniej. Więc nie wiem jak ukladasz ale powinno Ci się zmieścić.

    Mtuszek (PL1) powiedział(a):
    janina60 (PL1) powiedział(a):
    Mtuszek (PL1) powiedział(a):
    Haloooo wszystkim :)


    Dalej wygląd farmy kwiatowej w tej postaci był taki sam na testowej. Więc Ci co byli, spodziewali sie i nic z nikąd się nie wzięło. Końcowo kwiatowa ma tyle samo działek - 36 co inne, tylko zamiast 6x6 to ma 4x9. 



    Pozdrawiam wszystkich
    Mtuszek
    Byłam na serwerze testowym więc widziałam kwiatową  ale to nie zmienia faktu ,ze teraz po aktualizacji nie mogę grać na kwiatowej,Większość budynków i dekoracji mam w magazynie w trybie planowania.
    Nie mogę normalnie opuścić farmy i przejść na inną bo się nie da ,dopóki nie poustawiam wszystkich rzeczy z magazynu ,Tego też się nie da zrobić brakuje miejsca .
    Pytam jakim cudem brakuje mi miejsca skoro do tej pory mialam wszystko ustawione tak jak trzeba ?
    Mam wykupic pole ?miałam wszystkie wykupione !!! i wszystko sie mieściło.
    w tej chwili ponosze straty na kwiatowie bo nie mozna nic zrobic .
    Janina wszedłem na Twoją farmę, masz tyle samo pół co wcześniej. Więc nie wiem jak ukladasz ale powinno Ci się zmieścić.
    Próbuję ustawic ale sie nie mieszcze ma do postawienia 9 dekoracji ,4 pasieki,duzy dom i destylarnie ,to wszystko mam w magazynie planowania ,ja tego tam nie wstawiłam.Taka farmę zastałam
    Nie ma szans próbowałam juz na wszystkie sposoby a po wylogowaniu farma wraca do tego samego co zastałam po aktualizacji .
    janina60 (PL1) powiedział(a):
    Mtuszek (PL1) powiedział(a):
    janina60 (PL1) powiedział(a):
    Mtuszek (PL1) powiedział(a):
    Haloooo wszystkim :)


    Dalej wygląd farmy kwiatowej w tej postaci był taki sam na testowej. Więc Ci co byli, spodziewali sie i nic z nikąd się nie wzięło. Końcowo kwiatowa ma tyle samo działek - 36 co inne, tylko zamiast 6x6 to ma 4x9. 



    Pozdrawiam wszystkich
    Mtuszek
    Byłam na serwerze testowym więc widziałam kwiatową  ale to nie zmienia faktu ,ze teraz po aktualizacji nie mogę grać na kwiatowej,Większość budynków i dekoracji mam w magazynie w trybie planowania.
    Nie mogę normalnie opuścić farmy i przejść na inną bo się nie da ,dopóki nie poustawiam wszystkich rzeczy z magazynu ,Tego też się nie da zrobić brakuje miejsca .
    Pytam jakim cudem brakuje mi miejsca skoro do tej pory mialam wszystko ustawione tak jak trzeba ?
    Mam wykupic pole ?miałam wszystkie wykupione !!! i wszystko sie mieściło.
    w tej chwili ponosze straty na kwiatowie bo nie mozna nic zrobic .
    Janina wszedłem na Twoją farmę, masz tyle samo pół co wcześniej. Więc nie wiem jak ukladasz ale powinno Ci się zmieścić.

    Mtuszek (PL1) powiedział(a):
    janina60 (PL1) powiedział(a):
    Mtuszek (PL1) powiedział(a):
    Haloooo wszystkim :)


    Dalej wygląd farmy kwiatowej w tej postaci był taki sam na testowej. Więc Ci co byli, spodziewali sie i nic z nikąd się nie wzięło. Końcowo kwiatowa ma tyle samo działek - 36 co inne, tylko zamiast 6x6 to ma 4x9. 



    Pozdrawiam wszystkich
    Mtuszek
    Byłam na serwerze testowym więc widziałam kwiatową  ale to nie zmienia faktu ,ze teraz po aktualizacji nie mogę grać na kwiatowej,Większość budynków i dekoracji mam w magazynie w trybie planowania.
    Nie mogę normalnie opuścić farmy i przejść na inną bo się nie da ,dopóki nie poustawiam wszystkich rzeczy z magazynu ,Tego też się nie da zrobić brakuje miejsca .
    Pytam jakim cudem brakuje mi miejsca skoro do tej pory mialam wszystko ustawione tak jak trzeba ?
    Mam wykupic pole ?miałam wszystkie wykupione !!! i wszystko sie mieściło.
    w tej chwili ponosze straty na kwiatowie bo nie mozna nic zrobic .
    Janina wszedłem na Twoją farmę, masz tyle samo pół co wcześniej. Więc nie wiem jak ukladasz ale powinno Ci się zmieścić.
    Próbuję ustawic ale sie nie mieszcze ma do postawienia 9 dekoracji ,4 pasieki,duzy dom i destylarnie ,to wszystko mam w magazynie planowania ,ja tego tam nie wstawiłam.Taka farmę zastałam
    Nie ma szans próbowałam juz na wszystkie sposoby a po wylogowaniu farma wraca do tego samego co zastałam po aktualizacji .
    Janino 

    Zobacz u mnie jakoś to po układałam jak coś to ustaw tak samo 

    Pozdrawiam magda
  • Joy1 (PL1)Joy1 (PL1) PL1 Posty: 251
    Nie wiem jak nazwać to, co dzisiaj zafundowało nam GGS. Przez kilka lat budowałam,ulepszałam,dopieszczałam swoją farmę kwiatową.Kosztowało mnie to wiele.A GGS jednym machnięciem ogona wszystko to zniszczył :(.I niech mi nikt nie mówi, że nic się nie stało,bo ilość pól jest taka sama .Stało się i to dużo złego. Farma straciła swój kształt a przy tak różnorodnych wymiarach zarówno obiektów jak i dekoracji ustawienie farmy na nowo i zmieszczenie tego co na niej stało jest niemożliwe! Mam propozycję,aby ten kto to zrobił wszedł na moją farmę i ustawił ją tak aby zadowolenie było jak przed zniszczeniem i aby farma zachowała swoje walory estetyczne.W przeciwnym wypadku uznam , że firma traktuje graczy niepoważnie nie mówiąc dosadniej
  • Nie wiem po co była ta farma testowa, jak i tak wgrali z błędami. Testować i eliminować błędy, a jak wyszło?  Tak jak zawsze. Brawo WY ! :D  

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Fantastycznie to ujęłaś Joy ! tak...kwiatowa była dopieszczana w każdym calu, takie nasze "oczko w głowie" żeby zarabiała i cieszyła nas swoim wyglądem...jak to nazwać ? przecież wiemy jak to nazwać !
  • Gdzie się podziały moje budynki z farmy kwiatowej?
  • Jakiś nowy bubel. Już starożytni twierdzili, że lepsze jest wrogiem dobrego. Wsiąkła mi połowa dekoracji na farmie kwiatowej.
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Kwiatowa farma daje najwieksze zyski a po aktualizacji chocby sie na głowie stanelo,to nie da sie wsadzic wszystkich ozdob zeby zadowolenie było w porzadku,Juz pomijam fakt,że walor estetyczny dla sporej ilosci graczy ma duże znacznie dla mnie ma.Nie po to zbieralam ozdoby ustawialam tak zeby to oko cieszylo i zadowolenie dawalo zeby mi to ktos ot tak sobie rozwalil.i jeszcze oczekiwal zebym zadowolona z tego była. Teraz zeby powstawiac wszystkie ozdoby ktore były(o ile wroca do magazynu z powrotem) to po pierwsze trzeba kupic pola, no za darmo ich nie daja.Po drugie wszystko kosztuje kolejne pola,no sklep to juz totalne przegiecie cena i czas jego rozbudowy również powala.Jak juz zrobiliście co zrobliście na kwiatowej to dajcie graczom dodatkowe pola dzieki ktorym pomieszcza wszystko to co było przedtem bo wielkosc kwiatowej sie mniejszyla, nie wiem jak ale sie zmniejszyla i nie ma sie co dziwic graczom,ze sa sfrustrowani skoro rozwala sie ich długa dotychczasowa prace jeszcze twierdzac,ze mamy z tego byc niesamowicie zadowoleni ,no ja nie jestem i to nawet bardzo nie jestem,mówiac grzecznie choc mam wielka ochote na uzycie bardziej dosadnych slow.
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    edytowano 20.09.2016
    Sama zmiana wielkości farmy z 5x5 na 6x6 jest jak najbardziej OK. Nowe poziomy budynków, poza może cenami i czasem, również:) 
    Zmiana jednak kołowego menu spowodowała zniknięcie mozliwości podejrzenia , ile jest karmy dla danego budynku, gdy tam idzie produkcja. Przedtem, było na szaro, ale widoczne, w tej chwli nie widać, a było przydatne przy planowaniu produkcji w młynie!!  Wiem, zę idzie sprawdzić w magazynie, ale to uciążliwe jest.

    Zniknęly mi przy okazji karmy na Wyspie :((  dobrze, że nie na farmach normalnych....

    ps.  wydaje mi się, ze ilość towarów w piekarni na poziomie 9 jest mniejsza niż na dotychczasowym 8, zastanwiające się w takim razie, poco rozwijać?
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Taka korzyść z podnoszenia obiektów na wyższy poziom :p jeden chlew awansował na 8 poziom - daje 22 świń więcej...a półka z ilości 220 świń awansowała na 522 świń...prawdziwa zagadka ?
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    No tak, Dotychczas twierdziłem że są pewne pozytywy w grze podobały mi się event małpa i farma kwiatowa. Wiedziałem że chłopaki się do niej dobiorą i udało się. Pierwszy sygnał, że to będzie skok na kasę to był architekt w dużych ilościach-co mnie zaczęło zastanawiać Ale po kolei o aktualizacji-pierwsze wrażenia.


    1.Widok świata po włączeniu gry to beznadzieja- pytanie po co? poprzednia wersja -główna farma było OK.
    2.Możliwość powiększenia farm- OK, wiadomo tanio być nie może- już zakup ostatnich pól był kosztowny mi to nie przeszkadza, powoli się farmy rozbuduje - może w 2044 skończę:)
    3.Kolejne poziomy budynków to mieszane uczucia-rozbudowywało się poziomy z architektem- a tu teraz są za dolary- zagranie poniżej pasa.
    4.Wyczyszczenie farmy wikingów z towarów- poniżej krytyki
    5.Porozwalanie statku, stajni, targu itd po farmach  pytam się po co?
    6. Kółko wyboru do zasiewu czy budynków pól OK.
    7. Farma kwiatowa!- jak można coś spieprzyć to warto tam zajrzeć. Poustawiam pewnie jakoś to wszystko ale nie tak szybko- kształt wyimaginowany i najlepiej byłoby dokupić pięć pól żeby było jak dawniej tylko za jakie ilości dolarów?

    Osobiście uważam, że wprowadzenie takiej dużej aktualizacji po uruchomieniu wyspy było WREDNE. Trzeba było z wyspą poczekać - nic by się nie stało, ale to wygląda po raz kolejny jak skok na kasę - źle to się skończy i dla graczy i dla producentów. Pisałem w innym wątku: trzeba było zrobić serwer testowy z duplikacją normalnego serwera i testować. Tak się robi testy- jakby aktualizację tę przetestowano na serwerze testowym, wszystkie błędy byłoby łatwo wyeliminować i nikt by nie psioczył- a tak zaufanie graczy chyba już utraciliście drodzy twórcy ( o ile je mieliście....)

    Czekam na następną aktualizację informatyków amatorów, a nie obrażajmy amatorów - to są kompletnie niekompetentni dyletanci. Jakbym coś takiego zrobił w robocie wylano by mnie na zbity pysk. Wyobraźcie sobie coby było, jakby ta ekipa robiła, np. takiego Wiedźmina :) strach się bać hi hi.

    Jakby twórcy mieli krztynę odwagi zrobiliby kilka rzeczy:
    1.Przyznanie się że projekt nowej wersji gry jest niedopracowany
    2.Powrót do poprzedniej wersji gry przed aktualizacją
    3. Wprowadzenie poprawek i aktualizacja po zakończeniu wyspy
    4. Wypłacenie odszkodowania za straty na wyspie

    i najważniejsze.

    Ciągle czytam, że zmiany są efektem ankiety i oczekiwań graczy- może ujawnijcie wyniki tej ankiety zobaczymy
    czego faktycznie gracze chcieli







Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik