Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

07.06.2016 | Nowe fasady budynków i inne zmiany

2

Komentarz

  • werdakub (PL1)werdakub (PL1) PL1 Posty: 97
    Ludzie nie dajcie sie sfrajerowac na sojusznicze sady jabloniowe i sojusznicze sady wisniowe, zmiany wygladu ich nie dotycza
    Jabloniowe jeszcze mozna przezyc bo za dolce ale wydalem zloto w ofercie specjalnej na sad wisniowy  i w plecy bo nie mozna zmienic wygladu
    Mam nadzieje ze GGS to poprawi i bedzie mozna zmienic wyglad sojuszniczego sadu albo odda mi wydane zloto w co watpie
    Mozna bylo napisac w nawiasie w oficjalnych ogloszeniach ze sojuszniczych sadow to niedotyczy
  • obruno (PL1)obruno (PL1) Posty: 6
    edytowano 08.06.2016
    Nie wiem czemu...ale...mam nieodparte wrażenie, że aktualizacje w tej grze to jakaś praca na akord...
    Strach pomyśleć gdyby w normalnej firmie zmiany odbywały się w takim tempie... ba... niekiedy wywracające wszystko do góry nogami i to dokładnie, zanim się człowiek oswoił z poprzednimi - już coś nowego. Ba... żeby te zmiany były sensowne, usprawniające grę... Lecz tu, mam wrażenie, jest tylko by odfajkować - Patrzcie drodzy Gracze, jak CIĘŻKO pracujemy dla... no właśnie...dla kogo? Dla Graczy? Przepraszam... wątpię.

    Dość ciężko pracuje się w firmie gdy nie wiadomo co będzie jutro, czy zasady dziś panujące będą jutro obowiązywały.. Pewność jutra rodzi poczucie bezpieczeństwa... Jeżeli tego poczucia nie ma..jest i nerwowość.
    Zmiana za zmianą, jeden wielki pęd... tylko że.. no właśnie... takie malowanie domu tylko od fasady.. Potiomkinowska wioska...  Dla oka... pokazywanie dziecku cukierka za szybą. By szef widział, że ekipa pracuje i że za darmo pieniędzy nie bierze.

    Jeżeli coś jest poza zasięgiem... (przy okazji ciekawe kto będzie korzystał z katalizatorów - użyteczne dopiero od 12-stego poziomu laboratorium) zamiast zachęcać i motywować... budzi tylko ironiczny uśmiech i zniechęcenie. A przecież nie to jest celem zmian.

    Ba... Zawsze jest ten argument - "Sami chcieliście tego".. wszak ankieta itd.. itp... Jeno, ze tak naprawdę, ani słychu ani widu, zmian opartych o sugestie graczy, których wiele jest choćby na tym forum. Poza tym ... w skali od 1 do 10...(wszak takie były możliwości odpowiedzi) ostanie zmiany minus 10.

    Mam wrażenie robienia w konia. I delikatnie powiedziawszy olewania przez osoby pracujące nad tą grą...

    Każda zmiana w ostatnim czasie tylko, mimo szumnych i wzniosłych słów, grę jedynie... wybaczcie.. w moim odczuciu.. psuje.

    Asiu... prosze...nie bierz tego com napisał do siebie, jako atak na Ciebie...Nie jest to moim celem. Za trud i pracę na forum masz mój szacunek i wdzięczność...

    Bruno
    Sojusz Jaga Jaga Jaga


    Post edited by obruno (PL1) on
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Ja się cieszę że magazyny kolubryny zniknęły, powietrze świeże na farmę dotarło. No i jabłonki takie powabne.

    Ale silosik ładny...hehehe za złoto...może w tym krecim wykopalisku trza kopać ? ;)

  • werdakub (PL1)werdakub (PL1) PL1 Posty: 97
    juz naprawine
    po ponownym wlaczeniu serwerow mozna zmieniac wyglad sojuszniczych sadow :)))
  • Favierro (PL1) powiedział(a):
    Koncepcja fajna, ale bardzo niedopracowana...

    Dlaczego wszystkie nowe fasady wyglądają tak samo dla każdego poziomu budynku?
    (...)

    akurat ja sie z tym niezgodze...wrecz przeciwnie....BARDZO sie ciesze ze tak jest
    a dlaczego ?
    prosty przyklad na misjach z mlekiem
    widze gracza na 1 miejscu, zagladam na jego farme, widze ile ma obor, koz i mniej wiecej moge sobie obliczyc ile mleka oddal, ile mu zostalo do zebrania i obstawiac czy bedzie uzywal wodorostow np...
    ( podobnie jest przy swiniach )
    TERAZ gdy jeden budynek jest taki sam dla wszystkich poziomow, latwiej jest "zmylic" przeciwnika, bo osoba ogladajaca nasz profil nie wie, czy mamy obore czy chlew na max, czy tylko na 7 poziomie, albo 6 i uzywamy super karmy do tego, ktora daje wiecej produktow...
    moim zdaniem to super pomysl, i jezeli ktos uzywa STRATEGII do tej gry a nie tylko bezmyslnie klika to to jest zmiana jak najbardziej na plus !! mimo ze chlewy wygladaja wyjatkowo brzydko, ja i tak mam zamiar powoli powymieniac je...tak jak i cala reszte budynkow ;)
  • obruno (PL1)obruno (PL1) Posty: 6
    edytowano 08.06.2016
    madzia_toffikha (PL1) powiedział(a):

    moim zdaniem to super pomysl, i jezeli ktos uzywa STRATEGII do tej gry a nie tylko bezmyslnie klika to to jest zmiana jak najbardziej na plus !! mimo ze chlewy wygladaja wyjatkowo brzydko, ja i tak mam zamiar powoli powymieniac je...tak jak i cala reszte budynkow ;)
    Z całego serca życzę Ci powodzenia i trzymam kciuki by się to Tobie udało.

    Tylko że ja specjalnie wybrałem właśnie tę grę by uciec od wszelkiego rodzaju rankingów, ścigania się...Takich gier w sieci jest mnóstwo... strategicznych pełna gama. Ja po prostu chciałbym rozwijać swoją farmę i cieszyć się jej wzrostem, Mieć nadzieję, że moja farma będzie miała realną szanse rozwinąć się w pełni jeszcze za mego życia, a nie dopiero moich praprapra....prawnuków. Rozwinąć się w pełni  bez ciągłego doładowywania złota.

    I nie jest to tylko bezmyślne klikanie. Trzeba czasem się nagłowić w co inwestować i jak rozwijać farmę by przestojów nie było i starczyło zielonych dolarów aby nie utknąć z palcem wiesz gdzie.

    pozdrawiam serdecznie
  • Favierro (PL1)Favierro (PL1) Posty: 397
    edytowano 08.06.2016
    madzia_toffikha (PL1) powiedział(a):
    Favierro (PL1) powiedział(a):
    Koncepcja fajna, ale bardzo niedopracowana...

    Dlaczego wszystkie nowe fasady wyglądają tak samo dla każdego poziomu budynku?
    (...)

    akurat ja sie z tym niezgodze...wrecz przeciwnie....BARDZO sie ciesze ze tak jest
    a dlaczego ?
    prosty przyklad na misjach z mlekiem
    widze gracza na 1 miejscu, zagladam na jego farme, widze ile ma obor, koz i mniej wiecej moge sobie obliczyc ile mleka oddal, ile mu zostalo do zebrania i obstawiac czy bedzie uzywal wodorostow np...
    ( podobnie jest przy swiniach )
    TERAZ gdy jeden budynek jest taki sam dla wszystkich poziomow, latwiej jest "zmylic" przeciwnika, bo osoba ogladajaca nasz profil nie wie, czy mamy obore czy chlew na max, czy tylko na 7 poziomie, albo 6 i uzywamy super karmy do tego, ktora daje wiecej produktow...
    moim zdaniem to super pomysl, i jezeli ktos uzywa STRATEGII do tej gry a nie tylko bezmyslnie klika to to jest zmiana jak najbardziej na plus !! mimo ze chlewy wygladaja wyjatkowo brzydko, ja i tak mam zamiar powoli powymieniac je...tak jak i cala reszte budynkow ;)
    O czym Ty w ogóle mówisz?
    Wystarczy wejść do kogoś na farmę, najechać na oborę kursorem i sprawdzić jaki ta ma poziom, więc gratuluje Ci wymyślenia super strategii i życzę coraz większych sukcesów w misjach. Zanim coś napiszesz, sprawdź dokładnie i zastanów się czy to ma sens :)
  • na cale szczescie ja misji juz nie robie bo zrezygnowalam z gry i tylko wpadam zobaczyc co sie dzieje i czy sa jakies nowe zmiany. nie planuje juz na stale powrotu do gry. a z farmy ciezko zrezygnowac bo jednak wlozylo sie w nia duuuuuzo czasu i wysilku. szkoda zeby poszlo na marne. moze kiedys sie cos zmieni, a jak na razie trzeba sie pogodzic z tym co jest.
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    Witam serdecznie, 

    największa część Waszych opinii w tej dyskusji skupia się wokół jednakowego wyglądu nowej nakładki (fasady) danego obiektu - proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że - poza kwestią części obiektów za złoto - to będzie ten moment, który najbardziej Was poruszył. Nie jestem tutaj na innej pozycji od Was, muszę po prostu dopytać o powód takich działań i przedstawię odpowiedź, jak tylko ją otrzymam.  

    Jakie jest Wasze ogólne wrażenie po aktualizacji? Co jest na plus, a co - poza wspomnianym - na minus? 


  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Jeżeli mi napiszesz Asiu, że następne prace Twojego zespołu będą dotyczyć tego co w grze wymaga zmian najpilniejszych, to ja Ci napiszę, że zawsze "nowa sukienka" poprawia nastrój kobiecie. Byle nie za długo ją nosić ;)

    Seria fasad " powrót do korzeni" jest miła dla oka. Z tym że ja uważam że takich serii powinno być więcej, w tym jedna w całości za dolary, może skromniejsza, ale żeby każdy miał szanse odświeżyć swoje farmy. Pozostałe pół na pół, lub to pół do zdobycia w czasie wydarzeń, ale nie tak jak jest teraz w lejku, że tylko dla dwóch osób. 

  • mi sie srednio podobaja te katalizatory ktore sa obecnie do "wygrania" w silosie... z tego co wiem, duzo osob zrezygnowalo z budowy labolatorium z powodu kosmicznych cen...wiec zanim ktos rozbuduje wspomniany budynek do poziomu 15 i uzyje tych katalizatorow to troche czasu minie i zdazy ich nazbierac tak jak zlotych podkow.. ( przy 12 poziomie jest humus szklarniowy, ktory mozna tez wyprodukowac w garazu, a - jak juz wspomnialam -  podkow konkursowych jest tez pod dostatkiem )
    podejrzewam ze w czasie kolejnych mistrzostw, cenne nagrody ( jak np super humusy czy super karmy ) tez zostana zastapione tymi katalizatorami...
    ...ale to tylko moje zdanie/spostrzezenie....
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Skoryguje Cię Madziu...lab u większości stoi nieruszony dalej, nie z powodu cen a z powodu WPROWADZENIA NOWYCH PRZEPISÓW...to one zniechęciły Graczy.

    Mam nadzieję że zespół GGS wycofa się z tej beznadziejniej aktualki [to kieruje do Asi] i z powrotem wprowadzi to co było, a więc możliwość produkcji super i wodorostów. Te przepisy, które teraz są mogą być w dalszej kolejności i to piętro po piętrze...a nie jakieś luki za ciężkie miliony dolarów.

  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    edytowano 08.06.2016
    Mi osobiscie fasady sie podobaja ale powinna byc jedna opcja w calosci dostepna tylko za dolary niech sie rozni od tych za zloto ale pozwoliloby to zmienic wyglad kazdemu graczowi nawet temu nie kupujacemu zlota

    -wielka szkoda,że domki sa do zdobycia tylko w kole fortuny,sa ladniutkie ale wykrecic je w kole zakrawa wrecz o cud,tym bardziej,że tych domkow na farmie jest sporo to uzbieranie wszystkich trwac bedzie latami ;)

    - fajnie by bylo dopracowac wyglad obor i chlewow sa "płaskie"osobiscie nie wymienie ich a to dlatego,że zostana zasłoniete przez domki,(nie mam możliwości zrobienia "przemeblowania")

     -dostepnośc niektorych fasad w wydarzeniach specjalnych jak np pol w wyscigach jest dla sporej czesci graczy nieosiagalna,a szkoda

    -fasady dostepne za zloto sa dopracowane, nie mam im nic do zarzucenia, jeszcze jagby tak te ceny złota choć troszke obnizyc to by była bajka

    -zapomniałam dodać,że fasada tropikalna owszem ładna ale do całej reszty jakos nie bardzo pasuje ;) ,dobrze by było gdyby była w wersji pozostałych fasad tzw. powrotu do korzeni(osobiscie z tej tropikalnej fasady korzystac nie bede)


    A to,że fasada nie zmienia wygladu wraz z poziomem  obiektu czy budynku wcale a wcale mi nie przeszkadza.

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627

    Musze trochę pomarudzić. Wydawało mi się, że zasady obowiązują obydwie strony he he...

    Gdzie zostało napisane że nagrody w leju ulegną modyfikacji? Ja się pytam

    Na cholerę mi tyle katalizatorów. Jak dobrze pójdzie to wykorzystam je w 2044r., jak już podniosę laboratorium na wymagany poziom. A tak to co mam z nimi zrobić? żeby chociaż można było przerobić je na bimber i uchlać psa, to może zacząłby miauczeć, i w ten sposób mielibyśmy kota, tzn. pies by miau(ł).

    Te fasady to chyba dla śmiechu, te zmiany... co by tu jeszcze sp..ć panowie(panie)

    Mój osąd całkowicie subiektywny, jeżeli ktoś lubi takie zmiany, jego/jej sprawa

    powodzenia w grze...

  • LukaszManager4 (PL1)LukaszManager4 (PL1) PL1 Posty: 40
    edytowano 11.06.2016
        
    Post edited by LukaszManager4 (PL1) on
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Na Polskim serwerze graczy cieżko o takich zmianah informować,nie dość ,że ceny wszystkiego ida w góre rozbudowa nowo wprowadzonych obiektów jest" hartkorowa" to jeszcze sie graczom po cichaczu ucina ilości wyprodukowanych towarów...........pozostawie to bez komentarza bo dożywotniego bana zarobie jak napisze co o tym mysle ale,że to świntwo ze strony tworcow to mało powiedziane i bardzo grzecznie
  • a gdzie są te fasady?
  • za ostatni ewent wyskoczyło jakieś pudełko, ale nie wiem gdzie go teraz znaleźć
  • edytowano 14.06.2016
    zanim zadas pytanie, sprawdz czy juz nie padla odpowiedz....
    na poprzedniej stronie tego tematu masz
     -> https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/comment/3028158/#Comment_3028158
  • Ok, burzliwy był czas plus chciałem zobaczyć jak to idzie w praktyce. 

    Moich kilka słów.
    Ogólnie = świetny pomysł. Fajnie, że można zmienić wygląd swoich budynków szczególnie jeżeli jakieś ci sie bardzo nie podobają (dla mnie normalny chlew jest straszny). 

    Natomiast, jak już ktoś pisał, moim zdaniem powinno być kilka wersji, kilka schematów. Jeden niewiele zmieniający, ale w całości za dolary i osiągalny, a np. kolejne dwa już mieszane, że trzeba zdobyć w leju mistrzostwach i gdzie tam bądź. Bo aktualnie nie oszukujmy się zdobyć całą farmę w jednym stylu jest praktycznie niemożliwe. Taki warsztat np za 15 tys złota jest. 

    Co do wyglądu zmieniającego się z poziomami? Nie przeszkadza mi w ogóle, że jest jednolity dla wszystkich poziomów.
  • Margo47 (PL1)Margo47 (PL1) PL1 Posty: 1,300
    zmieniam wystrój farmy na bardziej naturalny a tu nie ma kurników "powrót do korzeni" tylko jakieś marsjańskie...czy to tylko przeoczenie ? minęło ponad pół roku od wprowadzenia nowych fasad budynków a tu takie zaniedbanie...czekam na kurnik "powrót do korzeni"
  • mmajunia (PL1)mmajunia (PL1) PL1 Posty: 264
    Margo47 (PL1) powiedział(a):
    zmieniam wystrój farmy na bardziej naturalny a tu nie ma kurników "powrót do korzeni" tylko jakieś marsjańskie...czy to tylko przeoczenie ? minęło ponad pół roku od wprowadzenia nowych fasad budynków a tu takie zaniedbanie...czekam na kurnik "powrót do korzeni"
    Chodzi ci chyba o chlewy? Bo właśnie marsjańskie fasady chlewów można otrzymać jako nagrodę w evencie "nie z tego świata". W przypadku kurników, poza oryginalnym wyglądem, można użyć fasady hawajskiego kurnika, również do wygrania po ukończeniu cyklicznego wydarzenia. Jednak faktycznie, nie można kupić innej nakładki.
  • Margo47 (PL1)Margo47 (PL1) PL1 Posty: 1,300
    faktycznie pomyliłam chlew z kurnikiem....prawie każdy budynek ma jeden lub dwa wymienniki fasad..tylko kurnik nie ma zamiennika na "powrót do korzeni" ten hawajski styl ma się nijak do pozostałych fasad "powrotu do korzeni"
  • Kurniczek ma fasade powrotu do korzeni,jedynie musisz byc w pierwszej 5 kola fortuny :)

    Mozesz sobie zerkna u mnie na farmie mam taka fasadke ;)

  • Piotr Mazurek (PL1)Piotr Mazurek (PL1) PL1 Posty: 5,847
    magdalenka1978 (PL1) powiedział(a):

    Kurniczek ma fasade powrotu do korzeni,jedynie musisz byc w pierwszej 5 kola fortuny :)

    Mozesz sobie zerkna u mnie na farmie mam taka fasadke ;)

    Brzydka jest ta fasada mam ich chyba 5 wolę tradycyjny irlandzki kurnik 

    Magda
  • Margo47 (PL1)Margo47 (PL1) PL1 Posty: 1,300
    Bardzo dziękuje magdalenka1978 za pokazanie mi kurnika w opcji "powrót do korzeni" mam jednak żal do twórców,że rozpoczynając serie "powrót do korzeni" kurnik można zdobyć tylko zajmując 1-5 miejsce w kole fortuny...ta seria powinna być dostępna za dolary lub złoto (jak w przypadku:silosa,kompostownika czy labolatorium)..osobiście kurnik w tej wersji mnie akurat sie podoba i mam nadzieje że jednak coś twórcy z GGS przemyślą i zmienią aby był dostepny dla wszystkich .....pozdrawiam :)
  • Cala przyjemnosc po mojej stronie ;) Margo47

    Byc moze kiedys taka opcja jak piszesz bedzie dostepna ;) dla wszystkich :)

    Rowniez cieplutko pozdrawiam :)

  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305


    Pytanie mam: Czy jeśli mam fasadę na zwykły dom u mnie przykładowo i chcę podnieść poziom czy fasada mi zniknie? 
  • Świniarz (PL1)Świniarz (PL1) PL1 Posty: 550
    Podwyższałem budowle z fasadami i mi nie znikały.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik