Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

07.06.2016 | Nowe fasady budynków i inne zmiany

Cześć Farmerki i Farmerzy! 

Zespół Big Farm przygotował dla Was coś, czego do tej pory jeszcze u nas nie było. Jesteście ciekawi, co to takiego? Zapraszam do Oficjalnych Ogłoszeń

Co o tym sądzicie? :)
«13

Komentarz

  • alaska01 (PL1)alaska01 (PL1) PL1 Posty: 227
    edytowano 06.06.2016
    cyt z OO
    "Nie będzie dalszych budynków tematycznych, a fasady, które możecie połączyć z regularnymi obiektami w grze. Przykładowo: nie musicie budować kompletnego hawajskiego kurnika, niszcząc przy tym stary, aby zrobić miejsce na nowy obiekt. W zamian możecie dołączyć "fasadę kurnika Aloha" do istniejącego obiektu i już macie powiew hawajskiego klimatu na swej farmie, bez potrzeby większej przebudowy. "


     Z założenia ciekawie to wygląda tyle że ...
     kiedy staram się o hawajski kurnik to nie dla hawajskiego klimatu tylko dla dodatkowych jaj które
     on daje :smile: 
    Mam nadzieje że przynajmniej dotychczasowe budynki tematyczne zostaną w grze bo jeśli np: zamiast hawajskiego kurnika ,zdobędę  tylko nakładkę  (fasadę ) żeby ładnie się komponowała.....co
     w świetle tej informacji poniżej , na to chyba wygląda ... to nie wiem czy jest to na plus ..raczej na 100% minus

    cyt z OO
    - Fasady będą alternatywami do istniejących wyglądów obiektów. Zmienią wygląd budynku nie mając wpływu na jego wartości, czy działanie. 

    I po co ja te żetony ciułałam  :/

     :'( 
    A może jak nie zgarnę kurnika to chociaż fasadę się uda i będę udawać że wygrałam  :p


    Post edited by alaska01 (PL1) on
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Do ozdabiania naszych farm są dekoracje i całe szczęście że ktoś wymyślił dekoratorkę, która byle co zamienia w części, bo przynajmniej można ulubionym dekoracjom dodać punktów. Dodatkowe zasładzanie jest zbyteczne. Wątpię czy ktoś by walczył o palmową oborę, zimowe kaczuszki albo zielony kurnik, gdyby nie to - tak jak napisała Krupcia - te obiekty dają więcej. To że różnią się wyglądem, to chyba normalne. I to tylko estetyczne wrażenie, ważne ale tylko wrażenie...do lejka, do misji, do eventu nieistotne, tam się liczy ilość.

    Właśnie wymyśliłam "zezwolenia" na podwyższenie produkcji. I zdobywanie ich byłoby bardziej pasjonujące niż zbyteczne zdobnictwo.

  • Moya (PL1)Moya (PL1) PL1 Posty: 68
    A ja chyba poczekam z komentarzem, bo mam nadzieję, że to błąd w tłumaczeniu... Że fasady sobie (faktycznie są ładne), a kurnik irlandzki w rzeczywistości zostaje bez zmian :#
  • a ja się cieszę, że wreszcie docelowo będzie można nadać indywidualny charakter swojej farmie! BRAWO TWÓRCY!!! dla mnie walor estetyczny jest ważniejszy niż 100 czy 200 jaj lub mleka więcej (od tego są karmy z wodorostami) - hejterom śpieszę donieść, że po roku nieobecności GGS zlikwidował moją farmę (na bardzo wysokim poziomie), więc mój obecny niski poziom jest efektem zaczynania wszystkiego od zera (od Wielkanocy) a nie z powodu bycia nowicjuszem (co wielokroć się w wątkach wartościuje słowa piszącego, gdy zabiera głos ktoś z niskim levelem); ściskam wszystkich i cieszę się na zmiany !!!
  • Moya (PL1)Moya (PL1) PL1 Posty: 68
    kkkmmmkkk (PL1) powiedział(a):
    [...]wreszcie docelowo będzie można nadać indywidualny charakter swojej farmie![...]
    A gdzie tu indywidualny charakter? Farmy nadal będą wyglądały podobnie do siebie (będą może trochę bardziej zróżnicowane), tylko inaczej niż teraz.
    Indywidualny charakter byłby wtedy, gdyby każdy gracz dostał paletę kolorów i mógłby zdecydować, czy jego obora będzie w np. zielono-różową kratkę, czy czarno-żółte paski. Ale to tylko moje zdanie.
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Mi osobiście opcja fasad stanowczo dużo bardziej odpowiada aniżeli sławetne choragiewki,które mojemu gustowi ani troche nieodpowiadaja ;) .Ciekawa jestem tylko czy ceny zakupu tych wszystkich fasad beda tak samo zabójcze jak ceny rozbudowy laboratorium czy reszty nowo wprowadzonych budynków.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627

    Po ostatnich aktualizacjach nie spodziewam się żadnej rewelacji w tej nowo zapowiadanej. Znowu najlepsze/ najwartościowsze fasady będą za koszmarne ilości dolarów albo złota. A reszta dostanie jakieś ochłapy z pańskiego stołu dla zamknięcia twarzy na kłódkę...

    Jak bardzo chciałbym się mylić...

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    No tak, najpierw słono zapłaciliśmy za te ohydne szlaczko-chorągiewki fioletowe :p a teraz ponownie będziemy płacić, żeby tego paskudztwa nie oglądać.

  • khaki07 (PL1)khaki07 (PL1) Posty: 482
    edytowano 07.06.2016
    zastępczy258 (PL1) powiedział(a):
    No cóż, jestem rozczarowany, że nie będą dawały korzyści te fasady np. irlandzkiego kurnika jak prawdziwy irlandzki kurnik... Korzyścią będzie wygląd, a zysk w produkcji żaden ;)  
    W takim razie mam jedno pytanie. Co z graczami, którzy JUŻ mają specjalne budynki? Korzyści z nich zostaną cofnięte i będzie plaga niezadowolenia, bo się ciulało, ciulało by się te budynki dostało, a tu nagle dooopa? A może jednak wszystko zostanie i ci którzy mają teraz specjalne budynki to będą mieli nadal z korzyścią, a już inni nie będą mogli tego dokonać, bo jak nie mieli to nie zdobędą? I znowu fala krytyki pójdzie...

    Tak czy owo nie mogę się doczekać tego jak będą te nowe wyglądy... hmmm wyglądały :p.
    Prawdziwy miszmasz będzie...  ot co będzie.
    fasady które uda się przypadkiem zdobyć lub będą dostępne dla naszych portfeli , tak więc zobaczymy farmy z  całą paletą - barw, wzorów, stylów i kolorów :|
    osobiście wolę klasyczne wzornictwo więc jeśli coś mi się zdarzy takiego dostać to raczej długo będzie zawalać mi piwnicę zanim kompletu nie zbiorę w co wątpię  , a po drugie przykładowo luksusowy dom nic mi nie da poza zmianą wyglądu to zostanę przy czerwonych dachówkach które podobają mi się dużo bardziej :p
    podstawą tej gry jest ekonomiczne myślenie i dążenie do poprawy wydajności farm a nie takie dooperele dla dzieci - baloniki, chorągiewki-  wszak to dorośli zostawiają tu pieniądze
    Gdyby chociaż te "cudeńka" jakiś plus do zadowolenia dodawały.... ale to marzenie ściętej głowy jest raczej
    I tylko coraz częściej dostajemy farbowane koty,  żeby pokazać że coś się nowego dzieje

     edit: ps:
    Napisałam że aktualizacja nic nie da ?.... pomyliłam się, coś jednak może dać - wycie wentylatora na procesorze
    a fasadowa farma może się wczytywać z pół godziny o:)


    Post edited by khaki07 (PL1) on
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    I to wszystko w ramach super aktualizacji ze specjalną oferta za graczy, to jest sztuka lepsza niż sprzedaż tego francuskiego sikacza na jesieni:)
  • aktualizacja że aż się odechciewa by weszła w życie...
    po co kurnik ma się przebrać za kurnik irlandzki albo obora za oborę hawajską skoro to nie wpłynie na ich produkcję!?
    tego chcieli gracze w Wielkiej Ankiecie - Porażce??

    wprowadzili by kolejne badania, może inne rodzaje projektów już o kocie zamiast psa na innych farmach albo wręcz o nowej stałej farmie nawet nie wspomnę :/
  • Pyzka23 (PL1)Pyzka23 (PL1) PL1 Posty: 44
    Karolineczka7 (PL1) powiedział(a):

    wprowadzili by kolejne badania, może inne rodzaje projektów już o kocie zamiast psa na innych farmach albo wręcz o nowej stałej farmie nawet nie wspomnę :/
    jak ja bym chciała właśnie taką nową stałą farmę xD
  • Nowe warunki odblokowywania obiektów

    Przyjrzeliśmy się wszystkim możliwym opcjom odblokowań w grze. Generalnie w Big Farm wszystko zostaje bez zmian. Dodaliśmy jednak kilka komfortowych zmian, na wypadek, jeśli chcecie naprawdę szybko rozbudować swoją farmę.

    - Każdy poziom budynków można od samego początku odblokować za złoto (wyjątek stanowią obiekty wymagające obecności Architekta). 
    - Wszystkie obiekty w menu budowy można alternatywnie nabyć za złoto, niezależnie od poziomu gry.


    No, no, no... A co na to "bilans" sory balans gry ?  Widzę tonący brzytwy się chwyta :D   A tak poza tym, mam jeszcze jedno spostrzeżenie. Za niedługo Aśka,sama tu zostaniesz, jak dalej będziesz tak blokować ludzi, którzy zbyt głośno krytykują grę. Brawo TY !!  ( Ciekawe, kto będzie następny). 

  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    Cześć wszystkim! 

    Opcja zmiany wyglądu budynków i nadania im nowej fasady jest jedną ze zmian, które od samego początku przewijały się w sugestiach i to z Waszej strony jako Społeczności gry, więc proszę mi tu nie mówić, że coś jest zbędne ;) Kto będzie chciał/mógł, skorzysta, kto nie, zostawi farmę po staremu. W czym problem? Wciąż czekamy na aktualizację, Zespół BF dodał nowe elementy do gry, które szkodzić nikomu nie mogą, a zadowolić estetów jak najbardziej. Nie dla każdego farma ma wyłącznie wartość produkcyjną. Jest wielu Graczy (otrzymujemy od Was feedback najróżniejszymi drogami), dla których wartości estetyczne w grze mają ogromne znaczenie. Przykład horyzontów: przechadzając się po innych farmach, spójrzcie, ile osób ma zmieniony horyzont względem tego oryginalnego, a przecież zmiana tła nic w praktyce nie daje, poza właśnie walorami estetycznymi. 

    Ktoś tu wspomniał, że teraz Big Farm będzie kolorowe koty oferować... Może i będzie, ku uciesze wszystkich tych, którzy na kota od lat czekają. Czy to komuś szkodzi? Nie! Ale niemożliwym jest zadowolić wszystkich.

    W oczekiwaniu na aktualizację... do usłyszenia później
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Mi osobiście możliwośc zmiany wygladu obiektów na farmie odpowiada o ile ceny nie beda tak zabójcze jak w laboratorium.Ale ilu graczy tyle różnych upodobań i gracze maja pełne prawo twierdzic a nawet negowac fakt możliwości zmiany wygladu obiektow na farmie.Ile graczy tyle róznych upodobań a od wyrażania własnej opini jest właśnie forum,i jak sie graczowi ta opcja nie podoba to chyba bez obawy,że zostanie "upomniany"przez CM,że śmie Mu sie nie podobać ta opinie na forum napisac,no chyba,że sie coś zmieniło i na forum należy tylko chwalic,zachwalac i przechwalac nawet jak sie ma odmienne zdanie.Jako opiekun forum to chyba CM chyba w bardziej odpowiedni sposob powinien dobierac słowa zwracajac sie do graczy a nie pisac żeby gracze nie mówili(w sumie to tu piszemy a nie mówimy tak gwoli ścisłości) ;)
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Wątpię czy Społeczność gry pragnęła fioletowych chorągiewek i proporczyków :p to WY poszliście po linii najmniejszego oporu i wprowadziliście kijową ozdobę, bo się komuś zwyczajnie nie chciało opracować nowego wyglądu obiektu [obiektów] produkcji i domków. Jeśli dobrze pamiętam, brak tej zmiany był krytykowany.

    A horyzonty ? oryginalne były tak pospolite, że nie ma czemu się dziwić, że długo nikt nie mógł na nie patrzeć. Ale jeśli zostanie dodana opcja postawienia czegoś w tle co daje niezłe dolce, to horyzonty pójdą w kąt, tak jak poszły w kąt dekoracje.

     

  • Asia07 powiedział(a):
    Cześć wszystkim! 

    Opcja zmiany wyglądu budynków i nadania im nowej fasady jest jedną ze zmian, które od samego początku przewijały się w sugestiach i to z Waszej strony jako Społeczności gry, więc proszę mi tu nie mówić, że coś jest zbędne ;) Kto będzie chciał/mógł, skorzysta, kto nie, zostawi farmę po staremu. W czym problem? Wciąż czekamy na aktualizację, Zespół BF dodał nowe elementy do gry, które szkodzić nikomu nie mogą, a zadowolić estetów jak najbardziej. Nie dla każdego farma ma wyłącznie wartość produkcyjną. Jest wielu Graczy (otrzymujemy od Was feedback najróżniejszymi drogami), dla których wartości estetyczne w grze mają ogromne znaczenie. Przykład horyzontów: przechadzając się po innych farmach, spójrzcie, ile osób ma zmieniony horyzont względem tego oryginalnego, a przecież zmiana tła nic w praktyce nie daje, poza właśnie walorami estetycznymi. 

    Ktoś tu wspomniał, że teraz Big Farm będzie kolorowe koty oferować... Może i będzie, ku uciesze wszystkich tych, którzy na kota od lat czekają. Czy to komuś szkodzi? Nie! Ale niemożliwym jest zadowolić wszystkich.

    W oczekiwaniu na aktualizację... do usłyszenia później
    Jak ja Cię CM Asiu  lubię za to :)
    Nie kolorowe tylko farbowane koty a to jest różnica .Przykład - mam dachowca więc jeśli przefarbuję go na niebiesko to stanie się automatycznie persem ? nie
    Estetyka to jest ważna sprawa i już to widzę gdy za jakiś czas przejdę się po farmach i zobaczę przypuśćmy
    średniowieczną Anglię połączoną z Azteckim przepychem
    bo to że dla większości graczy zdobycie wszystkich ubranek w tym samym stylu będzie graniczyło z cudem, jest pewne jak to że po nocy wstaje dzień :o
    Może zdradzisz nam maleńka tajemnicę ??? Gospodarstwo za ile punktów repki będzie ? 100 mln ? czy może jednak więcej niż jeden sojusz da radę na nie zapracować B)

  • Moya (PL1)Moya (PL1) PL1 Posty: 68
    edytowano 07.06.2016
    Witam!
    Widzę, że fasady właśnie zawitały. Cena tych płatnych (np. 12,9 tys. szt. złota za szkółkę) wprawiła mnie w "lekką" konsternację, ale tu przychylam się do spostrzeżenia CM - czyli "kto chce/może skorzysta". Moim zdaniem to - delikatnie mówiąc - mało rozsądny wydatek (ale chętni na pewno się znajdą)  ;)
    Wielkim rozczarowaniem dla mnie jest wycofanie budynków dających bonusy, choćby kurników z koła fortuny, o które każdy gracz cierpliwie ciułający żetony mógł powalczyć. Tak, wiem, powtarzam się...

    I pytania:
    Czy te fasady ewoluują wraz z poziomem budynku - w sensie, czy zmienia się ich wygląd? Bo przyjrzałam się nakładce na kurnik z eventu hawajskiego i... Ale wiadomo - to rzecz gustu ;)
    I czy każdy event pozwoli skompletować pełen zestaw nakładek na wszystkie budynki w stylu danego eventu? Czy event hawajski będzie miał tylko kurniki, a event kosmiczny np. tylko obory?

  • werdakub (PL1)werdakub (PL1) PL1 Posty: 97
    - Uroczy wiejski sad jabłoniowy: nagroda za ciężką pracę
    tzn za jaka pracę?
    mozna jasniej?
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    W związku z problemami technicznymi, musimy odłożyć aktualizację na drugi plan. Obecnie Team Big Farm przygotowuje bugfix związany z dolarami na Farmie Cukrowej. Sytuacja ma poważny wymiar i chcąc uniknąć kłopotów z tym związanych, jeszcze dziś przeprowadzimy bugfix. 

    Zależnie od dalszego biegu wydarzeń, aktualizacja najprawdopodobniej zostanie wczytana jutro. 

    Przepraszamy za niedogodności związane z tą sytuacją. 



    Odnośnie tego ogłoszenia to mi sie zdaje,że na Polskim serwerze aktualizacja już była ;)
  • mam pytanie gdzie jest ten sklep z fasadami???????????????
  • edytowano 07.06.2016
    magdasm27 (PL1) powiedział(a):
    mam pytanie gdzie jest ten sklep z fasadami???????????????


    opcja "ulepsz" na kazdym budynku i druga zakladka


    edit:
    kupilam nowy wiejski chlew, ale zeby "uzyc" nowego wygladu, produkcja w chlewie musi sie skonczyc...bynajmniej tak mi sie wydaje :lol: 

  • dzięki ja tez chlew wlasnie kupiłam i zobaczę co z tego bedzie
  • Koncepcja fajna, ale bardzo niedopracowana...

    Dlaczego wszystkie nowe fasady wyglądają tak samo dla każdego poziomu budynku?
    wprowadzacie nowości to róbcie to solidnie, a nie - zrobimy jeden obrazek dla wszystkich poziomów budynków i super!
    Trzeba było dać sobie więcej czasu i dopracować projekt, bo pomysł sam w sobie jest ok.

  • nowy chlew wyglada jak dziura po krecie :flushed: 


  • Moya (PL1)Moya (PL1) PL1 Posty: 68
    edytowano 07.06.2016
    Pozwiedzałam i stwierdzam, że wizualnie ten "powrót do korzeni" bardzo mi się podoba, ALE...

    OCZYWIŚCIE...
    Łyżka dziegciu: nie da się skompletować całości bez kilkudziesięciu tys. szt. złota (i pewnie mistrzostw, albo czegoś jeszcze).
    Skusiłam się na budę, za resztę podziękuję ;)

    I nadal czekam na odpowiedź na moje drugie pytanie zadane wyżej ;)

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik