Strona główna Polish Studia grafiki

Sygnaturki "U Mony"

12969

Komentarz

  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    Tryptyki z reguły sa do siebie podobne ale i ten od FB i od Mony sie roznia ja zadnego plagiatu jak to Gloriano nazwałas tu nie widze, tak przyczepic sie tez mozna do każdej standardowej synaturki bo wszystkie sa w ksztalcie prostokata a jednak sie od siebie roznia prawda?a niezrozumiały dla mnie jest tekst typu :

    Tajemniczą osobę próbującą robić sygnaturki o nicku "FB", domyślam się, że to Farm Boy, prosiłabym o zaprzestanie "podrabiania" moich sygnaturek, czerpanie pomysłów na stworzenie sygny ode mnie, bo to jest po prostu śmieszne i tandetne. Kopia i tak jak widać powyżej  wychodzi zawsze gorzej.  

    Nie jest to pierwsza sygnatura, którą naśladujesz w tak perfidny sposób, przepraszam próbujesz naśladować, bo jakościowo porównałabym to do chińskiej podróbki oryginału.

    Uwazasz Gloriano,że rzucanie tego typu kasliwych uwag w kierunku innego gracza jest na miejscu?pytanie retoryczne.Oburzenie to jedno ale jak podchodzi pod obrazanie drugiego czlowieka to juz lekka przesada,delikatnie ujmujac

    Jak widac tryptyki na forum były duzo wczesniej,wiec nie jest,to żaden skradziony pomysl czy projekt jak sie dobrze poszuka to zapewne znajda sie i podobne do tych wykonywanych teraz.

    Ja tu obrazy nie widzę, to tylko ocena i nic więcej. Równie dobrze można by powiedzieć, że źle podrobiony oryginał obraża ten oryginał, ale chyba nie chcemy tak daleko iść, prawda? Człowiek we wzburzeniu pisze więcej niż by chciał... Ja to rozumiem, bo gdyby mnie ktoś nieudolnie kopiował, to bym pewnie jeszcze ostrzej zareagowała. Nie rozwija się przed złodziejem czerwonego dywanu, tak jak się tego nie robi wobec plagiatora. Może dla Was to mało istotne, ale skoro sama zauważyłaś pewną etyczną dysproporcję, to znaczy, że miałaś świadomość kopiowania a teraz udajesz, że nie. Poza tym nie chodzi o samą formę tryptyku, czego jak widać Piotr Mazurek nie rozumie, tylko o jawne zżynanie samego wykonania. Poza tym to nie jest jedyna podrobiona sygnaturka, a proceder ciągnie się od dawna. Wykonanie dobrej sygny to nie jest 5 minut, więc tym bardziej należy tę prace uszanować. Wy tego nie umiecie i jeszcze uważacie, że forma zwrócenia uwagi na taki proceder jest zła? Ta dyskusja nie powinna być ciągnięta, z kilku powodów. Po pierwsze ze względu na zapalny charakter dyskusji. Po drugie, bo chyba przekaz dotarł gdzie miał i na tym powinno się zakończyć a proceder powinien ustać, a po trzecie (choć to moja ocena) watek powinien być wyczyszczony. Z drugiej strony w tym wątku kiedyś powstał offtop, gdy jeden z byłych już użytkowników przyszedł się do studia poawanturować i to też zdaje się gdzieś tu jest. Forum to ludzie, ludzie to namiętności, czasem złość i uraza, czasem ignorancja i brak zrozumienia a czasem sielanka. Emocje to emocje, a "czasami człowiek musi bo inaczej się udusi". Lepiej coś powiedzieć niż trzymać w sobie by złość się jątrzyła. Mam nadzieję, że to co tu się wydarzyło wpłynie budująco i oczyści atmosferę.

    P.S. Moja alergia na skały osadowe ostatnio tak bardzo mi dokucza, że nawet na forum jest mnie mniej.
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Widzisz Gloriano może obrazy nie widzisz,bo jednak z Mona jesteście ze soba zżyte ,przebywajac ze soba w jednym sojuszu trudno byc wzgledem siebie obojetnym ;) fakt sygnaturki sa do siebie podobne,i musialabym skłamać żeby tego nie przyznać,fakt,że Mona miała prawo sie zirytowac widzac podobne wykonanie zrobione przez Kogos innego,ale dalej uważam i tu zdania nie zmienie,że Jej krytyka jest dalece przesadzona i z cała pewnoscia mogaca obrazic.Po za tym troche na wyrost razem z Mona załozyłyście,że jest to perfidna kradzież i nieudolne podrabianie sygnaturek Mony.Przyszło Wam do głowy,że Oni oboje moga miec podobne pomysły czy to aż taka zbrodnia,żeby,insynuowac Komuś perfidna kradzież czy plagiat

    Jakos Favierro potrafił wyrazić swoja opinie na tyle konstruktywnie żeby Nikogo nie obrażać,wiec jednak sie da grzecznie i kulturalnie bez obrazania,tylko jeszcze trzeba chciec prawda.

    Ps.a faktu,że Mona robi naprawde ładniutkie sygnaturki nie neguje,podobaja mi sie i Jej wykonania i naszej drugiej "krawcowej"jak i te od FB,nawet jeśli Mona je nazywa "chinskimi podróbkami"(tak na marginesie,to za ten tekst Mona powinna przeprosic,o ile potrafi schowac własne ego do kieszni i umie przepraszac,na mnie sie może fochnac tak,że mi wiecej nic "nie uszyje".Ale to moje skromne zdanie i możecie je miec w nosie,Macie do tego pełne prawo)

    Szkoda żeście Obie z góry od razu załozyły,tylko najgorsze intencje ze strony FB,bo konkurencja nawet podobna to nie zbrodnia,i nie daje prawa do ubliżania drugiemu.

    Ps. a fakt watek powinien zostac wyczyszczony,to studio sygnatur a nie watek dyskusyjny,ze swej strony napisałam wszystko co miałam tym temacie do powiedzenia,wiecej spamowac nie bede.




  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    Po za tym troche na wyrost razem z Mona załozyłyście,że jest to perfidna kradzież i nieudolne podrabianie sygnaturek Mony.Przyszło Wam do głowy,że Oni oboje moga miec podobne pomysły
    W taki zbieg okoliczności ciężko uwierzyć. Poza tym ja tylko usiłuję wytłumaczyć wam co powodowało Moną, a swoje zdanie na temat sygnatur robionych przez FB zachowam dla siebie, gdyż nie jest przedmiotem tej dyskusji, ani też żadnej, co o nich sądzę i jak je odbieram.
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    @kris258 (INT1)  bardzo cię proszę, nie przypisuj mi czegoś czego nie ma, dobrze?

    Monuś chyba czas na zmianę avatara. Mogłabyś zrobić coś z którejś z noszonych przeze mnie sygnaturek? Może być nawet ta co ją mam na sobie, o ile wyjdzie z niej ładny avek. Z góry dzięki.
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    edytowano 16.05.2016
    ~~Mona~~ (INT1) powiedział(a):




    Witajcie,

    wydaje mi się, że wystarczy już tego offtopu i prób przegadywania się nawzajem. Dam jeszcze możliwość osobom zainteresowanym tematem, zapoznania się przez jakiś czas z treścią ostatnich postów, a potem wyczyszczę wątek.
    Padło tutaj wiele przykrych słów, być może nawet zbyt wiele, ponieważ wszyscy powinni być do siebie nastawieni serdecznie, jestem jednak w stanie zrozumieć, że to nie zawsze wychodzi.

    Mona robi piękne i niepowtarzalne sygnaturki, jest mistrzynią w doborze szczegółów, dodatków i ślicznie wykańcza swoje małe - wielkie dzieła. Poświęca swojemu hobby nie tylko sporo czasu i uwagi, ale także wkłada w sygnaturki swoje serce i duszę. To musi być piękna i wrażliwa dusza :)

    Plagiat w języku potocznym to kradzież utworu lub pomysłu - odsyłam do cioci Wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Plagiat Nie da się ukryć, że sygnaturka zrobiona przez FB jest wzorowana na pomyśle Mony, i nie chodzi tutaj o samą formę tryptyku, którą stosuje wiele osób, ale właśnie o szczegóły, sposób, rodzaj i miejsce ułożenia dodatków, jak i połączenia wszystkiego razem w jedną spójną całość.
    Każdy szanujący swoją pracę artysta, reaguje na jawne próby czerpania z jego pomysłów, bo przeważnie takie prace chronione są prawem autorskim i w ten sposób traci się część dochodów. Ale jeszcze bardziej boli, gdy widzi się swój pomysł w wykonaniu kogoś innego, w dodatku bez przyzwolenia ze strony autora.
    Dlatego rozumiem wzburzenie Mony, gdzie emocje wzięły górę i nie pozwoliły napisać postu w nieco bardziej łagodnym tonie. Myślę, że gdyby Mona miała go teraz napisać ponownie, na pewno użyłaby innych słów i sformułowań.

    Moi Drodzy wierzę, że w kąciku artystycznym każdy z naszych twórców sygnaturek znajdzie dla siebie miejsce i chętnych do noszenia ich dzieł. Pamiętajcie jednak, że każdy powinien kierować się swoimi pomysłami i wykazywać kreatywność w swej pracy. Pokażcie na co Was stać, ale dajcie coś naprawdę od siebie.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Demona
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    Gloriana (PL1) powiedział(a):
    (...)

    Monuś chyba czas na zmianę avatara. Mogłabyś zrobić coś z którejś z noszonych przeze mnie sygnaturek? Może być nawet ta co ją mam na sobie, o ile wyjdzie z niej ładny avek. Z góry dzięki.
    Zrobiłam z dwóch grafik z jakich miałaś sygny, jak którąś inną jednak miałbyś na myśli to pisz. ;)




  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    Są śliczne ;) Bardzo Ci dziękuję ;*
  • Psotna Farmerka (PL1)Psotna Farmerka (PL1) PL1 Posty: 2,602
    edytowano 17.05.2016
    Monuś wiesz co? Wiesz, wiesz... Ty już tam dobrze wiesz, co ja o tym wszystkim myślę.
    Całym serduchem jestem z Tobą <3

    Mam taką malusieńką prośbę, taką tyci, tyci... bo nie mogę się oprzeć tym zdjęciom i ile razy na nie patrzę, tyle razy sobie wyobrażam, jakie fajne mogą z nich być sygnaturki. Wiem, że wyczarujesz z tego coś pięknego i niebanalnego :)
    http://creativeconceptssa.com/wp-content/uploads/rachael_hale_social_notebooks_catalogue-1-copy.jpg
    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/c4/3c/29/c43c294767c1175a5e5bf73dac82325f.jpg
    http://www.kelnet-optic.com/Fichiers/Galeries/Collection-Rachael-Hale-1-1923-RH04.jpg?PHPSESSID=orso44viggnu1siudb3t7d6832
    http://www.petassure.com/animal-pictures/wp-content/uploads/20120104.jpg

    Plissss :blush:


    edit: Mona znalazłam coś jeszcze... wrzucę, ale nie spieszy mi się z tymi grafikami. Będziesz mieć czas, to zrobisz :)
    https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13245394_446193165590567_4069155821996340138_n.jpg?oh=b056cb09395a8785cab533ca581cbdc6&oe=57E7D3E5




    Post edited by Psotna Farmerka (PL1) on
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    edytowano 17.05.2016
    Psotna Farmerka (PL1) powiedział(a):
    Monuś wiesz co? Wiesz, wiesz... Ty już tam dobrze wiesz, co ja o tym wszystkim myślę.
    Całym serduchem jestem z Tobą <3

    Mam taką malusieńką prośbę, taką tyci, tyci... bo nie mogę się oprzeć tym zdjęciom i ile razy na nie patrzę, tyle razy sobie wyobrażam, jakie fajne mogą z nich być sygnaturki. Wiem, że wyczarujesz z tego coś pięknego i niebanalnego :)
    (...)
    Piękne te graficzki wyszukałaś, aż nie mogłam się im oprzeć, żeby coś nie "wyskrobać" z nich dzisiaj rano... ;)
    Dwie, które pozostały zrobię trochę później.

    Chciałam coś pokombinować inaczej, ale wiem, że lubisz takie tradycyjne, proste, bez dodatków. ;)
    Zatem do Twojego wyboru pozostawiam poniższe, z ulubioną przez Ciebie czcionką i troszkę inną :












    no i jeżyk :smiley:  :

  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    O rety, Mona, ale to fajnie wyszło. Psocia będzie zachwycona!
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    Gloriana (PL1) powiedział(a):
    O rety, Mona, ale to fajnie wyszło. Psocia będzie zachwycona!
    Dzięki ;)
    Jak nie będzie w pełni zadowolona, niech pisze śmiało. ;)
  • ~~Mona~~ (INT1) powiedział(a):
    Piękne te graficzki wyszukałaś, aż nie mogłam się im oprzeć, żeby coś nie "wyskrobać" z nich dzisiaj rano... ;)
    Dwie, które pozostały zrobię trochę później.

    Chciałam coś pokombinować inaczej, ale wiem, że lubisz takie tradycyjne, proste, bez dodatków. ;)
    Zatem do Twojego wyboru pozostawiam poniższe, z ulubioną przez Ciebie czcionką i troszkę inną...

    O jejku, jejku, jejku... jakie to boskie wszystko jest :smiley: Aż dostałam głupawy jak to zobaczyłam ;)


    gatos2Bfofosgif

    Wszystkie mi się podobają bez wyjątku, a psu dorobiłaś nawet to czego już nie było widać... WOW!
    Mona, jeśli podobają Ci się te graficzki, to zrób je tak, jak Ci podpowiada wyobraźnia ;) Aż jestem ciekawa co z tego wyjdzie... Nie bój nic :) i tak wszystkie założę, przecież wiesz :)
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    edytowano 18.05.2016
    Psotna Farmerka (PL1) powiedział(a):
    (...)

    Wszystkie mi się podobają bez wyjątku, a psu dorobiłaś nawet to czego już nie było widać... WOW!
    Mona, jeśli podobają Ci się te graficzki, to zrób je tak, jak Ci podpowiada wyobraźnia ;) Aż jestem ciekawa co z tego wyjdzie... Nie bój nic :) i tak wszystkie założę, przecież wiesz :)
    Cieszę się, że spodobały Ci się, a wyobraźnia moja może mnie poniesie przy tych dwóch co pozostały do zrobienia, no ale zobaczymy. ;)


    Demono...zgodnie z "umową" przynoszę coś, coś podobnego kolorystycznie i tematycznie do Twojej obecnej sukienki, ale jak się nie spodoba, to spokojnie możesz pisać, wówczas pomyślimy nad czymś innym. ;)


    http://istorage.pl/images2/img-1463568795913720341.png
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    ~~Mona~~ (INT1) powiedział(a):

    Demono...zgodnie z "umową" przynoszę coś, coś podobnego kolorystycznie i tematycznie do Twojej obecnej sukienki, ale jak się nie spodoba, to spokojnie możesz pisać, wówczas pomyślimy nad czymś innym. ;)


    http://istorage.pl/images2/img-1463568795913720341.png

    Witaj Mono,

    bardzo dziękuję za miłą niespodziankę :) Sygnaturka mi się podoba, i nawet jest w moich barwach. Wiele osób się wciąż przebiera na forum, więc teraz mogę poszaleć i ja :)
    Jeszcze raz bardzo dziękuję.

    Pozdrawiam ciepło,
    Demona
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    Bardzo mi miło, że się podoba to co zrobiłam, a sam materiał jest wyszperany już nie przeze mnie, a przez Glorianę, więc również i ja tutaj dziękuję jej za tworzywo, z którego mogłam coś wykonać. ;)

    Pozdrawiam serdecznie i miłego noszenia nowej sukienki życzę. :)
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    Coś przynoszę dla Piotoru ;)




  • Dziękuje :P Jeszcze kilka aktualizacji i nie będziemy mieć kasy na ulepszenie czegokolwiek, a co dopiero żeby budynek zrobić na maksa, wiec może w ten sposób coś mi dolarów wpadnie :D.
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    Dziękuje :P Jeszcze kilka aktualizacji i nie będziemy mieć kasy na ulepszenie czegokolwiek, a co dopiero żeby budynek zrobić na maksa, wiec może w ten sposób coś mi dolarów wpadnie :D.
    Zatem życzę Ci tego, byś w ten sposób więc zdobył środki na utrzymanie farmy. ;)
  • ~~Mona~~ (INT1) powiedział(a):
    xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    Dziękuje :P Jeszcze kilka aktualizacji i nie będziemy mieć kasy na ulepszenie czegokolwiek, a co dopiero żeby budynek zrobić na maksa, wiec może w ten sposób coś mi dolarów wpadnie :D.
    Zatem życzę Ci tego, byś w ten sposób więc zdobył środki na utrzymanie farmy. ;)
    To na co czekasz dawaj dolara :D
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    No wiesz....nie bądź taki "chitry".
    Ja już swoje zrobiłam, pomogłam chyba wystarczająco przynosząc tutaj tego kocurka...
    ale...proszę, na dobry początek ;)


  • ~~Mona~~ (INT1) powiedział(a):
    No wiesz....nie bądź taki "chitry".
    Ja już swoje zrobiłam, pomogłam chyba wystarczająco przynosząc tutaj tego kocurka...
    ale...proszę, na dobry początek ;)


    No i to rozumiem :D Na jeden poziom laboratorium powinno starczyć hehe :)))
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    ~~Mona~~ (INT1) powiedział(a):
    No wiesz....nie bądź taki "chitry".(...)
    No chociaż na tyle, dałam ile miałam... wiesz...ja też już sama nie mam się czym dzielić. :(
    Któż z nas biednych "dolarowych" farmerów może sobie pozwolić na więcej? Jak tak dalej będzie tylko "goldziarze" zostaną w grze. ;)
  • ~~Mona~~ (INT1) powiedział(a):
    xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    ~~Mona~~ (INT1) powiedział(a):
    No wiesz....nie bądź taki "chitry".(...)
    No chociaż na tyle, dałam ile miałam... wiesz...ja też już sama nie mam się czym dzielić. :(
    Któż z nas biednych "dolarowych" farmerów może sobie pozwolić na więcej? Jak tak dalej będzie tylko "goldziarze" zostaną w grze. ;)
    Moja droga to wtedy zrobisz mi sygne i zamiast dolarów będzie złoto :D A skoro "zlociarze" nadal maja klapki na oczach i płacą za byle co tyle kasy to i chyba dla mnie dadzą  :p
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    edytowano 20.05.2016
    xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    (...)
    Moja droga to wtedy zrobisz mi sygne i zamiast dolarów będzie złoto :D A skoro "zlociarze" nadal maja klapki na oczach i płacą za byle co tyle kasy to i chyba dla mnie dadzą  :p
    Nie ma sprawy oczywiście. ;)

    Na razie jednak zarobiłeś ile zarobiłeś z datków, no ale będę musiała Cię prosić abyś się rozebrał... ;)No z sygny oczywiście. ;)
    Nieopatrznie
    zrobiłam z tej grafiki Tobie sygnę, a Psotka miała już "sukienkę" z tej graficzki. Choć była animowana, jednak to był ten kotek, a że ona wraca do swoich sygnaturek, to jednak proszę rozbierz się z niej, a ja postaram się pomyśleć nad inną dla Ciebie.
    Może ze złotem...hmmm, chyba jednak lepiej byś wyszedł na tym zbieraniu złota, niż dolarów. ;)

    P.S.
    Psociu, sorki, mam nadzieję, że mi wybaczysz...
    Post edited by ~~Mona~~ (INT1) on
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305

    Witaj Mona,

    Jakbyś miała czas przygotuj dla mnie coś wiosennego, jak zawsze nie mam pomysłu ani grafiki, ale ze względu na to zawsze spisywałaś się na medal. Ważne żeby była nazwa sojuszu :>

  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    edytowano 25.05.2016
    XxasieczekxX (PL1) powiedział(a):

    Witaj Mona,

    Jakbyś miała czas przygotuj dla mnie coś wiosennego, jak zawsze nie mam pomysłu ani grafiki, ale ze względu na to zawsze spisywałaś się na medal. Ważne żeby była nazwa sojuszu :>

    Proszę, trzy wersje :smiley:
     






    Post edited by ~~Mona~~ (INT1) on
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Dziękuję ślicznie, już jedną wstawiłam a mój nick to; xxasieczekxx :P
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    edytowano 25.05.2016
    XxasieczekxX (PL1) powiedział(a):
    Dziękuję ślicznie, już jedną wstawiłam a mój nick to; xxasieczekxx :P
    Proszę bardzo. :)
    Nick wpisałam taki jaki widziałam, że masz na forum, pierwszy i ostatni znak "X" pisany wielką literą. ;)
    Jak chcesz ją kiedyś założyć to mogę tam poprawić, wstawić nick, czy imię, nie ma problemu, bo mam wersję roboczą pliku.


    edycja:
    Asiu, poprawiłam sygnaturkę, przepraszam za pomyłkę, myślałam, że chodzi o znaki "X"


    *******************
    Dla Psotki, kotek na razie w pierwszej wersji, plażowej, druga wersja jak zdążę to za chwilę. ;)



     No i pozostałe (tygrysek na "potem" został, ale pamiętam o nim) ;)




    Post edited by ~~Mona~~ (INT1) on
  • ~~Mona~~ (INT1) powiedział(a):

    Dla Psotki, kotek na razie w pierwszej wersji, plażowej, druga wersja jak zdążę to za chwilę. ;)



     No i pozostałe (tygrysek na "potem" został, ale pamiętam o nim) ;)




    WOW :) Ale superaśne :D Wszystkie fochy już dawno mi przeszły, ale nawet gdybym jeszcze focha miała, to te sygnaturki pędzikiem by go przegoniły :p
Ta dyskusja została zamknięta.