Strona główna Polish Sugestie, pochwały i krytyka

Eventy Tygodniowe - subiektywna ocena

Kynio (PL1)Kynio (PL1) Posty: 274
edytowano 10.01.2016 w Sugestie, pochwały i krytyka
Odkąd pojawiły się eventy tygodniowe w nowej odsłonie (Tajemnicza Azja, Smak Hawajów etc.) postanowiłem zrobić wszystkie na najwyższym, szóstym poziomie. Okazało się to niezwykle trudne a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. A gram naprawdę dużo.

(poziom przy nazwie eventu to nadana przeze mnie ocena możliwości jego ukończenia)

Oto moja subiektywna ocena nowych eventów:

Tajemnicza Azja - poziom NIEMOŻLIWY (bez użycia złota)
1. Pierwsza misja uległa radykalnej zmianie - zbierz nawóz, zamiast 130 to 390, co wydatnie wydłuża zrobienie tego kroku. Zamiana rozpocznij produkcję zamiast 4 wiśnie to 27 jabłka niewiele pomaga (zależy od ilości obu rodzajów sadów)
2. 2 razy więcej wypadajek japońskie malowidła
3. Zbierz: 3 razy więcej jajek, 50% więcej kapusty i 3 razy więcej ryżu
4. Wypadajki kwiaty wiśni - 2 razy więcej niż w poprzedniej wersji (1840 zamiast 920)
5. Uruchom produkcję świnie 140 (zamiast80) - zabójcza ilość nawet dostawiając dodatkowe chlewy. I o 50% więcej karmy do wyprodukowania
6. Zabójcze ostatnie wypadajki origami - 4600 (zamiast 2300)
Zwiększenie wszystkich wypadajek o 100% i niemal tyle samo karmienia świń uniemożliwiło ukończenie eventu (nawet posiłkując się specjalnymi roślinami do wypadajek)

Smak Hawajów - poziom BARDZO TRUDNY
Tylko dlatego dało się go ukończyć, że poprzednia wersja była łatwa i nawet pomnożenie wymagań razy 2 nie uniemożliwiło jego ukończenia, aczkolwiek wymagało wielu nasion specjalnych roślin przy wypadajkach (3300 muszelek wobec 1270 poprzednio i 4200 kwiatów wobec 2880 poprzednio.

Bliżej Natury - poziom CAŁKIEM NIEMOŻLIWY
W poprzedniej edycji był to najtrudniejszy (w mojej ocenie) z eventów. Podkręcenie wymagań sprawiło go niemożliwym do ukończenia bez użycia złota, chyba, ze ktoś gra 24h na dobę.
1. Wypadajki drewno 66 zamiast 30
2. Oddawanie jabłek nie wzrosło bardzo - "tylko o połowę z 15.150 do 22.000
3. Wypadajki ślady 710 zamiast 330
4. Nastąpiła zmiana kolejności misji ale to bez znaczenia. Udostępnij kukurydzę - zamiast 2100 jak kiedyś aż 5 razy więcej!!! - 10.400. Jajka zamiast 14.250 to 26.300 - tez kosmiczna ilość.
5. Wypadajki fragmenty mapy - zamiast 1150 to aż 2700
6. Najlepsze na koniec - rozpocznij produkcje karmy:
krowy 570 zamiast 400
świnie 1400 zamiast 100
kury 2900!! zamiast 1400
Łatwo sobie obliczyć, że czas potrzebny do wyprodukowania takiej ilości karmy okazał się zabójczy.

Nie z tego świata - poziom TRUDNY
Najłatwiejszy z eventów w nowej wersji okazał się dosyć znośny mimo podwojenia a nawet potrojenia wypadajek i masakrycznego rozpocznij produkcje mleka 30 razy (kiedyś 18) oraz zbierz jabłka 31.100 (kiedyś 12.060).

Czas na Bajkę - poziom NIEMOŻLIWY
1. Już pierwsza misja wali po oczach zbierz 50% więcej kapusty, 3 razy więcej kukurydzy, udostępnij 8 razy!!!! więcej jajek (zamiast 1500 to 11.100)
2 Wypadajki strony książki zamiast 170 - 490
3. Dobijające zbieranie liści - 920 (kiedyś 270) i 2 razy więcej kwiatków.
4 Wypadajki okruszki - 3 razy więcje niż poprzednio
5 Misja o dziwo prawie nei ma róznicay - oddaj jabłka 26.500
6. Wypadajek robaczków niewiele więcej.
Mimio niewielkich zmian w dwóch ostatnich misjach pozostałe utrudniono do tego stopnia, że nei byłem w stanie ukończyć eventu.

Mam 13 pól, 9 sadów jabłkowych, 15 kaczek i gram sporo. To oczywiste, że zmiana miała zwiększyć zużycie złota. Na szczęście mi już dekoracje nie są potrzebne, ale początkujący gracze, na niższych poziomach podejrzewam, że maja spore problemy z ukończeniem tych eventów.

Pozdrawiam
Kynio
Post edited by Kynio (PL1) on

Komentarz

  • arabeska (INT1)arabeska (INT1) Posty: 8
    edytowano 19.01.2016
    bardzo dziekuje za ten post :) Dzieki niemu wiem, zeby nigdy sie nie zabierac za eventy na najwyzszym poziomie ;) Po tej wyliczance juz mnie nie beda kusic...
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    Nieprawda. Wszystko zależy od lvl Twojego i czasu na farmie. Zrobiłem wszystkie na najwyzszym poziomie, chociaż czasu do zakończenia zostało niewiele, to jednak spokojnie da radę bez złota !!!  Czassami warto przebudować, i dołożyć kilka sadów, zamiast pól, czy jajek i odwrotnie...
  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    Ja tam się nie bawię w najwyższe poziomy dla kilku punktów zadowolenia z dekoracji której i tak niema gdzie wstawiać siedzieć przed kompem 24h - nie, jak mam czas to robię 5 jak nie 4 i bez spinania się, warto zachować nawóz z wodorostów i trochę przyśpieszyć ale bez przesady max 1/4 zbiorów i  da się bez problemów ( wodorosty rzadko dają patyki muszelki itp. ale przekaz jabłka to już spore zyski) :D  
  • Kynio (PL1)Kynio (PL1) Posty: 274

    jola62 (PL1) powiedział(a):
    Nieprawda. Wszystko zależy od lvl Twojego i czasu na farmie. Zrobiłem wszystkie na najwyzszym poziomie, chociaż czasu do zakończenia zostało niewiele, to jednak spokojnie da radę bez złota !!!  Czassami warto przebudować, i dołożyć kilka sadów, zamiast pól, czy jajek i odwrotnie...
    Powyżej 100 lvl nie gra roli. A czas? Chyba, że w nocy nie śpisz :P
    Przebudowa farmy pod event (z wyjątkiem czasowego dostawienia świń) bez sensu. Chyba, że grasz tylko dla tych eventów i masz pola, sady i kaczki tylko na 1 poziomie aby je dowolnie budować i burzyć.
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    Witam,

    zrobiłam tutaj trochę porządku i dyskusję na temat długości trwania eventu "Bliżej natury" przeniosłam do odpowiedniego wątku i połączyłam. Proszę o trzymanie się tematu dyskusji wpisując się na naszym forum.
    Dyskusja na temat eventu "Bliżej natury" toczy się TUTAJ.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Demona
  • a ja się pytam jak mam uzbierać np. ślady ,które wypadają z pól ,kiedy mi przez dwa dni wypadło 60 a z róż zasadzonych 3 x 6 pól 30 .Granda!, żeby uzbierać bez złota musiałabym siedzieć chyba non stop ,a kiedy do pracy choćby po to żeby mieć na złoto ? Coraz mniej mi się gra podoba ,chyba nie długo nie będzie komu grać bo z tego co słyszę to coraz więcej jest opinii krytycznych delikatnie pisząc. Nie będę na silę kończyć eventów ,bez sensu bo żeby wydać złoto musi być realna możliwość skończenia poszczególnych zadań a w finale eventu po prostu wychodzi za drogo a nagroda godna pożałowania.Na marginesie dotyczy wszystkich waszych ostatnich pomysłów.
  • zawsze mozesz wziac slabszy poziom eventu i problemu nie bedzie :D 
    niektore eventy sa do zrobienia na 5 poziomie, a niektore na 4 juz sa problemem
    chociaz przyznaje ze informacja z kolejnymi krokami jest niezbedna do planowania co mozna zebrac teraz, a z czym lepiej sie wstrzymac. wystarczy tylko nauczyc sie planowac...bo to jednak nadal w jakims stopniu gra strategiczna, a nie bezmyslne klikanie na "zbierz" i "posiej"....

    mi slady wypadaly bez problemow, chociaz zuzylam kilkanascie roznych nasionek specjalnych, troche ich nachomikowalam, bo jakos nigdy nie byly mi do niczego potrzebne i w zasadzie dopiero teraz zauwazylam ze mam 77 nasionek slonecznikow :flushed: 

  • proszę sobie wyobrazić ze planuję :) ale jestem bezsilna jeżeli ma" coś " wypadać ,a nie wypada :(
  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    Ja od początku kwietnia z powodu mniejszej ilości czasu robię te eventy na 3-4 poziomie i wszystkie kończę 2 dni wcześniej bez złota :D
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    Witajcie,

    nie należy się zniechęcać, a próbować zrobić tak dużo, ile się da. W końcu za każde wykonane zadanie dostajemy również odrębnie nagrody. Przypomnienie sobie w kompendium gry kolejnych kroków eventu jest dużym ułatwieniem, a po to właśnie mamy poziomy trudności w eventach, aby dopasować je do swoich możliwości i posiadanej zabudowy farm. Uważam, że eventy da się wykonać bez udziału złota, trzeba jednak poświęcić im sporo czasu i uwagi. Nie piszę tutaj o eventach na najwyższych poziomach, ponieważ nie wszystkie jeszcze wykonałam osobiście, ale w tych, które ukończyłam, udało mi się finiszować bez użycia złota.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Demona
  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    Demona dla graczy z wyższym poziomem główne nagrody w tych eventach idą na przemiał to może zamiast za proponować wypełnienie zadań do końca za złoto dajcie 15% wartości głównej nagrody w postaci części dekoracji za każdą już zrealizowaną część zadania, czyli jak np rozbierając dekoracje uzyskam 200 elementów to za każde zrealizowane zadanie dostane 30 :)  
  • fafi (PL1)fafi (PL1) PL1 Posty: 49
    Eresiak (PL1) powiedział(a):
    a ja się pytam jak mam uzbierać np. ślady ,które wypadają z pól ,kiedy mi przez dwa dni wypadło 60 a z róż zasadzonych 3 x 6 pól 30 .
    Do zbierania śladów najlepiej nadają się zwykłe nasiona lucerny. Lucerna rośnie tylko 3 minuty, a częstotliwość wypadania śladów nie różni się od innych nasion. Zazwyczaj z lucerny wypada 1 ślad, ale zdarzają się zbiory, gdy wypada z niej aż 10 śladów. Siejąc samą lucernę wystarczyło mi około 7 godzin na zaliczenie tego zadania na 5 poziomie trudności ewentu (na tym poziomie trzeba zebrać 470 śladów).
  • 7h siania i zbierania co 3 min ??????????????
    ...no to ja powstrzymam sie od komentowania tego  :D
    ..ale jak by nie bylo...kazdy sposob dobry :P ale nie kazdy sposob jest dla wszystkich ;)
    ..nagrody z eventu nie sa AZ TAK cenne , zeby marnowac tyle czasu na nie  :o
  • fafi (PL1)fafi (PL1) PL1 Posty: 49
    Zazwyczaj ten event (jak i każde inne tygodniowe) robię tylko na 4 poziomie i nigdy nie miałem większych problemów z ukończeniem go przed czasem, nie siedząc cały czas w grze i nie przyśpieszając złotem. W tym tygodniu postanowiłem jednak spróbować go zrobić na nieco wyższym poziomie i dlatego musiałem nieco więcej czasu poświecić na niego niż zazwyczaj. 
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    farm boy (PL1) powiedział(a):
    Demona dla graczy z wyższym poziomem główne nagrody w tych eventach idą na przemiał to może zamiast za proponować wypełnienie zadań do końca za złoto dajcie 15% wartości głównej nagrody w postaci części dekoracji za każdą już zrealizowaną część zadania, czyli jak np rozbierając dekoracje uzyskam 200 elementów to za każde zrealizowane zadanie dostane 30 :)  
    Witaj,

    przekażę Twoją sugestię zespołowi gry.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Demona

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik