Strona główna Polish Problemy techniczne i błędy

Dzisiejszy bugfix i jeszcze więcej błędów?

27

Komentarz

  • dana44 (PL1)dana44 (PL1) PL1 Posty: 190
    A ja niestety nie mogę zebrać mleka ani swiń. Po zbiorze wyskakuje mi, że nie zebrałam, ale z magazynu znika. Po takiej akcji mam wyczyszczony magazyn. Gdzie sie podziały moje dolary, świnie i mleko. Jestem zła, bo gram dla przyjemnosci a ktoś mnie ciągle w "gniadego robi". Odswieżam stronę, czyszczę ciasteczka i całą resztę.
  • NataPlayer2 (PL1)NataPlayer2 (PL1) Posty: 31
    edytowano 12.03.2016
    club (PL1) powiedział(a):
    (****)
    Demona/
    Proszę mieć na uwadze, że poniższy przykład jest zupełnie teoretyczny i nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi wartościami występującymi w grze.


    Jeśli chodzi o boostery, to przy zbiorach dodatkowe procenty dadzą więcej sztuk, niż gdyby boostery dawały same sztuki.
    Oto przykład:
    Przed zmianą:
    - zbieramy mleko, powiedzmy 400 sztuk z jednej obory, booster daje nam na pierwszym poziomie 35 sztuk więcej, czyli daje nam to 435 sztuk.

    Po zmianie:
    - zbieramy 400 sztuk mleka z jednej obory, a booster daje nam na pierwszym poziomie 35% więcej, czyli daje nam to 540 sztuk mleka (400 * 0,35 = 140 + 400 = 540 sztuk).

    Ja wolę, jakby boostery dawały mi dodatkowe procenty, niż dodatkowe sztuki.

    Pozdrawiam
    club
    a skąd 35%?
    ja widzę za najwyższy poziom boostera 26%
    Post edited by Demona on
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 12.03.2016
    club (PL1) powiedział(a):
    (****)
    Demona/
    Proszę mieć na uwadze, że poniższy przykład jest zupełnie teoretyczny i nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi wartościami występującymi w grze.



    Jeśli chodzi o boostery, to przy zbiorach dodatkowe procenty dadzą więcej sztuk, niż gdyby boostery dawały same sztuki.
    Oto przykład:
    Przed zmianą:
    - zbieramy mleko, powiedzmy 400 sztuk z jednej obory, booster na pierwszym poziomie daje nam 35 sztuk więcej, czyli daje nam to 435 sztuk.

    Po zmianie:
    - zbieramy 400 sztuk mleka z jednej obory, a booster na pierwszym poziomie daje nam 35% więcej, czyli daje nam to 540 sztuk mleka (400 * 0,35 = 140 + 400 = 540 sztuk).

    Ja wolę, jakby boostery dawały mi dodatkowe procenty, niż dodatkowe sztuki.

    Oczywiście nie na wszystkie zbiory procenty są lepsze niż sztuki, ale ja i tak wolałbym dostać dodatkowy procent przy zbiorach niż dodatkowe sztuki - zwłaszcza, kiedy zbiór jest duży, np. jabłek lub mleka.

    Pozdrawiam
    club
    Tylko geniuszu buster nie daje 35% wiećej a 8%! (przy starej ilości +35 sztuk), podręcznik 2 poziom)

    Liczyć umiem doskonale, z zawodu jestem księgową. I przy błyskawicznej karmie jestem stratna po zmianach.




    Post edited by Demona on
  • PlayerAlina (PL1)PlayerAlina (PL1) Posty: 286
    edytowano 11.03.2016
    club (PL1) powiedział(a):
    NataPlayer2 (PL1) powiedział(a):
    a skąd 35%?
    ja widzę za najwyższy poziom boostera 26%

    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    Tylko geniuszu buster nie daje 35% wiećej a 8%! (przy starej ilości 35 sztuk)
    Liczyć umiem doskonale, z zawodu jestem księgową.


    To tylko przykład - ludzie, zacznijcie wreszcie czytać ze zrozumieniem !!!!

    jeśli już dajesz przykłady to wyliczaj je na podstawie rzeczywistych wartości . Bo na Twoich rewelacyjnych pomysłach i zachwytach nad procentami , na mleku ze zwykłej karmy straciłam 10 szt z jednej obory
    To się równa 80 szt ze zbioru
    heheh...a zdawało by się że krówki dużo mleczka dają , więc według Ciebie powinno procentowo być więcej niż mniej

    edit : nie prawda że 10 szt straciłam , trzeci buster dodawał mi 55 szt mleka a teraz według procentów dodaje 13%
    Post edited by PlayerAlina (PL1) on
  • ależ po przeliczeniu jestem stratna
    na starej karmie mam dzisiaj 375*19%= +71 mleka, a wczoraj booster dawał mi +80 szt

    a nowa karma, to porażka 11*19%= +2 mleka w porównaniu z wczorajszym +80 robi niemiłe wrażenie
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Że tak spytam wiadomo coś czy bedza poprawki odnośnie błedow przy zbiorach na farmie głównej?bo przeczyszczenie ciasteczek i przelogowanie sie pomaga chwilowo to znaczy przeczyszcze przeloguje sie zbiore jedno pole i dalej doopa nie da sie  :s, takim systemem to po 30 min,byc może skoncze zbiory na farmie głównej, teraz to z tymi błedami polecieli na całego,w koncu jak szalec to na całego.
  • sposób liczenia zmienili tylko na świnkach i krówkach, pozostałe boostery są bez zmian, tzn dodawane w sztukach
  • KRZEMO (PL1)KRZEMO (PL1) PL1 Posty: 1,534
    edytowano 12.03.2016
    (****)
    Ludzie mają rację pisząc o tym wszystkim - to jest totalne przegięcie.
    W grę wchodzą realne pieniądze, które wydaliśmy na walutę premium, aby za to kupić bustery.
    Dla mnie jak i pewnie wielu Graczy, gdy w grę wchodzą realne pieniądze to żarty się kończą.
    Jeśli ggs pretenduje do miana poważnej firmy to należy Nam się komentarz ze strony opiekuna forum czyli cm.
    Do tej pory mimo, że zbliża się godzina 17 komentarza do całości sytuacji nie ma.
    Ludzie są wściekli bo wydali REALNE pieniądze i nie zostali poinformowani o tym, że taka zmiana w grze nastąpi.
    Nie ma tu znaczenia czy po zmianie mamy w plecy 1 sztukę mleka czy 10. To bez znaczenia.
    Liczy się fakt, że W OGÓLE mamy w plecy po wydaniu REALNYCH pieniędzy na grę - tu wszelkie żarty się kończą a zaczyna poważna dyskusja.
    W moim Sojuszu mnóstwo osób ma problemy ze zbiorami z farm - na forum cisza a cm milczy jak zaklęta.
    Błędu nie naprawiają. To naprawdę wszystko zaczyna robić się chore.
    (****)
    Post edited by Demona on
  • Zapłata realnymi pieniążkami za "coś" powoduje, że NIE WOLNO tego zmieniać!!!
    Proszę dołożyć dodatkowe opcje procentowe za odpowiednią opłatą i wtedy każdy decyduje.

    Jak kupiłem booster ilościowy, to taki chcę mieć. Taki wybrałem. Za taki zapłaciłem.
    Opłacalność przedsięwzięcia to drugorzędna sprawa.

  • Miałam po zebraniu z jednego chlewu z  busterem 172 świnie teraz mam 170, przepraszam gdzie ta opłacalność?
  • Ja też mam mniejsze zbiory zarówno z chlewików jak i obór.
    Tyle, że równocześnie nie zwrócono mi wydanego wirtualnego złota, kupionego wszakże za prawdziwą kaskę.....
  • edytowano 11.03.2016
    Nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, ze zmiana szt. na % spowodowana jest bledem.
    I nie wiem jak u Was, ale u mnie ilosci pozostaly bez zmian. Obora na 7 poziomie daje mi 420 szt mleka podstawowego, z busterem w %  (26%) daje mi 530 szt. Tyle samo dodatkowego mleka (czyli 110 szt.) dawal mi buster okreslony w szt.


    Post edited by Yattmur on
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 11.03.2016
    FarmerNefertiti (PL1) powiedział(a):
    Nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, ze zmiana szt. na % spowodowana jest bledem.
    I nie wiem jak u Was, ale u mnie ilosci pozostaly bez zmian. Obora na 7 poziomie daje mi 420 szt mleka podstawowego, z busterem w %  (26%) daje mi 530 szt. Tyle samo dodatkowego mleka (czyli 110 szt.) dawal mi buster okreslony w szt.


    Przy wyższych poziomach rozbudowy Obory po zmianie busterów na % w przypadku zwykłej karmy nie ma aż takiej różnicy, ale jak ktoś miał np oborę na poziomie 1 i kupił sobie bustery, to różnica po zmianie przeliczenia busterów już jest znaczna.
    Niemniej jednak, pisząc o swoim niezadowoleniu po zmianie naliczania busterów w przypadku krów i świń, chodziło mi głównie o zbiory przy karmieniu błyskawicznymi karmami, przed zmianą ilości doliczone z busterów były znaczące, teraz są znikome i tu jest cały problem.
    Post edited by Yattmur on
  • Moi Drodzy,
    Nie wypowiadałem się do dnia dzisiejszego ani razu na forum.
    Grałem sobie dla relaksu i tyle. Bez spinania się.

    Istotą mojego oburzenia jest fakt, że kupując cokolwiek w tej grze za pieniądze, Sprzedający nie ma prawa mi tego odbierać, zamieniać, "ulepszać"!!! Może jedynie złożyć mi nową propozycję w grze. Np. prawo odsprzedania kupionych (w tym przypadku boosterów) w stosunku 1:1 i wyboru innej, zaproponowanej opcji.

    Nie jestem prawnikiem, ale traktuję transakcję zawartą w tej grze jako zupełnie normalną umowę pomiędzy Sprzedającym, a Kupującym. 
    Może mnie ktoś poprawi, jeśli mój tok rozumowania jest nieprawidłowy.
    Konstruktywną krytykę zawsze przyjmuję ;)
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 11.03.2016
    smarek3900 (PL1) powiedział(a):
    Nie jestem prawnikiem, ale traktuję transakcję zawartą w tej grze jako zupełnie normalną umowę pomiędzy Sprzedającym, a Kupującym.
    Zatem zawierając umowę z GGS (producentem gry Big Farm), zgodziliśmy się na postanowienia OWU, szczególnie z działem nr. 8, a w nim czytamy:


    8.2.2
    W przypadku usług płatnych firma Goodgame Studios będzie ponosić odpowiedzialność tylko za działanie w złej woli i rażące zaniedbanie, jednak żadne ograniczenia nie będą obowiązywać w przypadku uszkodzenia ciała. W przypadku drobnego zaniedbania firma Goodgame Studios będzie jednak ponosić odpowiedzialność tylko za naruszenie podstawowych zobowiązań umownych, takich jak opóźnienie lub niedostępność z winy firmy Goodgame Studios. W przypadku naruszenia podstawowych zobowiązań umownych odpowiedzialność będzie ograniczona do typowych odszkodowań umownych, które firma Goodgame Studios obliczyła podczas zawierania umowy zgodnie z istniejącymi w tym czasie okolicznościami.

    Wspomniane „podstawowe zobowiązania umowne” są zobowiązaniami, na jakie może powoływać się użytkownik, gwarantującymi wykonanie umowy zgodnie z jej postanowieniami i osiągnięcie celu uwzględnionego w umowie.

    8.2.4
    Firma Goodgame Studios ponosi odpowiedzialność za utratę danych, zgodnie z powyższymi punktami, tylko wówczas, gdy użytkownik nie mógł zapobiec utracie danych, wykonując odpowiednie kopie zapasowe.

    Jeśli więc zespół techniczny uzna, że powstałe błędy są z winy programistów GGSu, to powinni zrekompensować nam straty.

    Jeśli nie, to znaczy, że oni mają nas głęboko w poważaniu.

  • Tak.
    Sam sobie zmieniłem ustawienia boosterów!!!

    Kolego. Litości.....

  • edytowano 11.03.2016
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    FarmerNefertiti (PL1) powiedział(a):
    Nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, ze zmiana szt. na % spowodowana jest bledem.
    I nie wiem jak u Was, ale u mnie ilosci pozostaly bez zmian. Obora na 7 poziomie daje mi 420 szt mleka podstawowego, z busterem w %  (26%) daje mi 530 szt. Tyle samo dodatkowego mleka (czyli 110 szt.) dawal mi buster okreslony w szt.


    Przy wyższych poziomach rozbudowy Obory po zmianie busterów na % w przypadku zwykłej karmy nie ma aż takiej różnicy, ale jak ktoś miał np oborę na poziomie 1 i kupił sobie bustery, to różnica po zmianie przeliczenia busterów już jest znaczna.
    Niemniej jednak, pisząc o swoim niezadowoleniu po zmianie naliczania busterów w przypadku krów i świń, chodziło mi głównie o zbiory przy karmieniu błyskawicznymi karmami, przed zmianą ilości doliczone z busterów były znaczące, teraz są znikome i tu jest cały problem.
    Ogolnie to ja i tak jestem przeciwna tego typu zmianom, niezaleznie od ich oplacalnosci. Taki zakup, tak jak i prawo, wstecz nie powinien dzialac ;)
    Post edited by Yattmur on
  • Witam :::))
    I znowu błędy .Jest  ich coraz więcej .Nowe nasiona są fajne ale narazie kiepsko wszystko działa .
    Nie można napełnić magazynu bo po 950 mówi ze jest pełny i wiele innych co pisali poprzednicy.
    Proszę o szybki naprawienie bo zaczynam mieć dość tej gry.



  • candy90 (PL1)candy90 (PL1) PL1 Posty: 354
    edytowano 11.03.2016
    Buster w %%  niech sobie wsadza w buty złodzieje , 
    wcześniej było dobrze , już na 1 lvl obora ( przy zakupionym busterze na max )  przynosiła dużo większy efekt a teraz co mamy ?- dziadostwo 
    mozna było np. na czas MS chować dekorację dostawiać obory a buster dawał efekt i był wart ceny.
    0 oficjalnego komunikatu o zmianach , robią z nami co chcą naszym kosztem 
  • joasia50 (PL1)joasia50 (PL1) PL1 Posty: 109
    u mnie po naprawie, już w busterach farmy jest jak było , doliczane są sztuki, % znikły
  • edytowano 11.03.2016
    club (PL1) написал:
    smarek3900 (PL1) powiedział(a):
    Nie jestem prawnikiem, ale traktuję transakcję zawartą w tej grze jako zupełnie normalną umowę pomiędzy Sprzedającym, a Kupującym.
    Zatem zawierając umowę z GGS (producentem gry Big Farm), zgodziliśmy się na postanowienia OWU, szczególnie z działem nr. 8, a w nim czytamy:


    8.2.2
    W przypadku usług płatnych firma Goodgame Studios będzie ponosić odpowiedzialność tylko za działanie w złej woli i rażące zaniedbanie, jednak żadne ograniczenia nie będą obowiązywać w przypadku uszkodzenia ciała. W przypadku drobnego zaniedbania firma Goodgame Studios będzie jednak ponosić odpowiedzialność tylko za naruszenie podstawowych zobowiązań umownych, takich jak opóźnienie lub niedostępność z winy firmy Goodgame Studios. W przypadku naruszenia podstawowych zobowiązań umownych odpowiedzialność będzie ograniczona do typowych odszkodowań umownych, które firma Goodgame Studios obliczyła podczas zawierania umowy zgodnie z istniejącymi w tym czasie okolicznościami.

    Wspomniane „podstawowe zobowiązania umowne” są zobowiązaniami, na jakie może powoływać się użytkownik, gwarantującymi wykonanie umowy zgodnie z jej postanowieniami i osiągnięcie celu uwzględnionego w umowie.

    8.2.4
    Firma Goodgame Studios ponosi odpowiedzialność za utratę danych, zgodnie z powyższymi punktami, tylko wówczas, gdy użytkownik nie mógł zapobiec utracie danych, wykonując odpowiednie kopie zapasowe.

    Jeśli więc zespół techniczny uzna, że powstałe błędy są z winy programistów GGSu, to powinni zrekompensować nam straty.

    Jeśli nie, to znaczy, że oni mają nas głęboko w poważaniu.

    hmmm, to chyba nie do konca tak....

    7.2 Użytkownicy będą otrzymywać informacje dotyczące funkcji do zakupu, a zwłaszcza zastosowania funkcji, czasu dostępności funkcji (jeżeli został określony), ceny zakupu i metody płatności dostępnej w grach obsługiwanych w trybie online lub na urządzeniach przenośnych.
    7.3 Użytkownicy mogą przesyłać swoje oferty zakupu dostępnych funkcji, wybierając żądany element i metodę płatności oferowaną w określonej grze obsługiwanej w trybie online lub na urządzeniach przenośnych, klikając przycisk Buy Now (Kup) i finalizując proces zamówienia.
    7.6 Po sfinalizowaniu procesu płatności, a w przypadku przelewu po zaksięgowaniu środków na koncie firmy Goodgame Studios, firma Goodgame Studios odnotuje na koncie użytkownika kredyt zgodnie z zakupionymi funkcjami. Odnotowanie tego kredytu oznacza również, że użytkownik zaakceptował umowę z firmą Goodgame Studios dotyczącą zakupu dostępnych funkcji.

    Reasumujac funkcje masz taka, jaka kupiles, a przynajmniej taka powinienes miec.

    A u mnie jezeli chodzi o mleko w bibliotece zamiast sztuk %....
  • carry (PL1)carry (PL1) PL1 Posty: 10
    przez aktualizacje nie idzie nic zbierać. Czy Wy nie potraficie nic zrobić żeby czegoś nie zepsuć??????? Napchacie tych eventow, silosów, mistrzostw, wysp itp że nie idzie grać normalnie. A jestem pewna że to nie wina internetu bo jakoś każda inna strona mi smiga bez problemu. Zamiast żerować i wyłudzać złoto od graczy to najpierw zajmijcie się tym żeby Wasze swrwery sprawnie chodziły i nie zacinała się gra.
  • Po tej aktualizacji nie mam nasion, nie mogę siać, zbierać ani nic zrobić na farmie. Co się dzieje?

  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 11.03.2016
    U mnie też w bibliotece procenty na mleku zamiast sztuk.

    Do tego nadal zamienione są czasy produkcji Lucerny i Brukwi - teraz Lucerna robi się 3 minuty, a Brukiew 9 minut.
    Podejrzewam, że zamienili czasy, ponieważ świnie produkują się krócej niż krowy i dostosowali czasy do zagród.

    Problem ze zbiorami zniknął, ale pojawił się problem z czatem i aktywnością na nim - nie pojawia się informacja (czerwony wykrzyknik), kiedy ktoś napisze coś na czacie.
    Jest jeszcze jeden "błąd", mianowicie nie powinno być widać jednocześnie:
    - menu ustawień gry,
    - menu kołowego zagrody,
    - menu sojuszowego.



    Chyba, że tak ma już być, bo przed "bugfiksem" kliknięcie w cokolwiek, powodowało zniknięcie wcześniej pokazanego menu, np. kołowego jakiejś zagrody.

    Pozdrawiam
    club

    Post edited by club (PL1) on
  • Piotr Mazurek (PL1)Piotr Mazurek (PL1) PL1 Posty: 5,847
    club (PL1) powiedział(a):
    U mnie też w bibliotece procenty na mleku zamiast sztuk.

    Do tego nadal zamienione są czasy produkcji Lucerny i Brukwi - teraz Lucerna robi się 3 minuty, a Brukiew 9 minut.
    Podejrzewam, że zamienili czasy, ponieważ świnie produkują się krócej niż krowy i dostosowali czasy do zagród.

    Problem ze zbiorami zniknął, ale pojawił się problem z czatem i aktywnością na nim - nie pojawia się informacja (czerwony wykrzyknik), kiedy ktoś napisze coś na czacie.


    Hej Club
    Ja dalej mam procenty na mleku i świnkach 
  • joasia50 (PL1)joasia50 (PL1) PL1 Posty: 109
    joasia50 (PL1) powiedział(a):
    u mnie po naprawie, już w busterach farmy jest jak było , doliczane są sztuki, % znikły
    żle sprawdziłam, mleko i prosiaki jednak %
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 11.03.2016
    Piotr Mazurek (PL1) powiedział(a):

    Hej Club
    Ja dalej mam procenty na mleku i świnkach 
    Hej :smile:,
    ja na boosterze do świń nie mam procentów, tylko na boosterze do mleka.

    Poprawka:
    i na tym i na tym mam jednak procenty zamiast sztuk. :wink:
    Post edited by club (PL1) on
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 12.03.2016
    (****)

    A propo obornika:
    - boostery z procentami działają od teraz także na obornik w chlewach i oborach



    Post edited by Demona on
  • Piotr Mazurek (PL1)Piotr Mazurek (PL1) PL1 Posty: 5,847
    edytowano 12.03.2016
    Witajcie

    Zniknęły mi wszystkie nasiona i nie mogę zasiać pola co za masakra s

    Alicja1955 (PL1) powiedział(a):
    Po tej aktualizacji nie mam nasion, nie mogę siać, zbierać ani nic zrobić na farmie. Co się dzieje?

    Poczekaj spokojie pisza że się naprawi i daj zgłoszenie do suportu


    /Proszę używać opcji edycja postu.
    Yattmur

    Post edited by Yattmur on
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    Moi Drodzy,

    myślę, że wszystkich nas zaskoczyły dzisiejsze błędy i zmiany na farmach (piszę tutaj jako Gracz), ale to jeszcze nie powód do bycia dla siebie nawzajem niemiłym i do udowadniania na siłę swoich racji, a także wprowadzania w błąd Graczy mających troszkę mniej wiedzy na temat gry niż starzy wyjadacze, podając przykłady wyssane z palca.
    Proszę Was bardzo pomimo zaistniałej sytuacji, o stonowanie swoich wypowiedzi i nie naskakiwanie na siebie nawzajem. Forum nie jest odpowiednim miejscem do publicznego wytykania sobie wad i przywar, a także prowadzenia na jego łamach prywatnych dyskusji nic nie mających wspólnego z tematem wątku. Jeśli macie sobie coś do powiedzenia, uczyńcie to na drodze PW.
    Wybaczcie, ale przeczyszczę nieco ten wątek.
    Pod koniec dzisiejszego dnia pracy Asi chciałam ją prosić o odniesienie się do niektórych komentarzy na forum, dotyczących zmian powstałych po bugfixie, niestety musiała wyjść na ważne spotkanie, ale obiecała zająć się sprawą w poniedziałek.
    Na chwilę obecną nie mogę Wam poradzić nic innego jak standardowe czynności, czyli czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki i ciasteczek oraz przelogowywanie w grze. Jeśli to nie pomoże, a zaobserwujecie na swoich kontach jakieś straty, których wcześniej nie było, zalecam zrobienie w tym przypadku zgłoszenia do supportu.

    Pozdrawiam Was ciepło,
    Demona

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik