Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Jak usunac gracza z sojuszu?

Nataliaszpotans2Nataliaszpotans2 Posty: 4
edytowano 23.02.2015 w Pytania ogólne Big Farm
Witam. mam prośbę jak można usunąć gracza z sojuszu?
Post edited by Nataliaszpotans2 on

Komentarz

  • YattmurYattmur Guest Posty: 1,057
    edytowano 23.02.2015
    Witaj,

    Taką czynność może wykonać jedynie szef sojuszu. Widzę, że Ty jesteś kierownikiem i zarazem założycielką sojuszu, ale to niestety nie daje Tobie takiej możliwości.

    Pozdrawiam,
    Yattmur
  • maniumarecki (PL1)maniumarecki (PL1) Posty: 62
    edytowano 23.02.2015
    Członka sojuszu usunąć może tylko i wyłącznie szef sojuszu.Ty jak sprawdziłem nim nie jesteś.
    Fizycznie wygląda to tak:klikasz na nick delikwenta z listy członków otwiera się okienko i tam jest odpowiedzi przycisk "usuń"- klik i... po sprawie :)
  • Nataliaszpotans2Nataliaszpotans2 Posty: 4
    edytowano 23.02.2015
    Dziekuje Ci bardzo Yattmur
  • maniumarecki (PL1)maniumarecki (PL1) Posty: 62
    edytowano 23.02.2015
    Im sorry Yattmur ubiegłeś mnie kiedy pisałem w edytorze treść postu

    /Yatt~
    Nie szkodzi, mnie się to często zdarza, że ktoś mnie ubiegnie :)
    Pozdrawiam serdecznie
  • Nataliaszpotans2Nataliaszpotans2 Posty: 4
    edytowano 23.02.2015
    Dzieki ci rownież maniumarecki :)
  • tom8 (PL1)tom8 (PL1) PL1 Posty: 2
    edytowano 21.01.2016
    Witam :) mam taką prośbę od pewnego czasu gracz <******>, zaznaczam że to jest jeden gracz i ma jeszcze wiele innych kont , pisze do mojej 13 letniej córki która mam nick <*****>  i jest zastraszana , nękana , na dodatek ma nick jako <****> i pisał jako support i grożono jej ze bedzie mieć usunięte konto jeśli nie bedzie z tym graczem rozmawiac ale ze na tym koncie gra m i ja czyli tata wiec mam te wiadomosci i od jakiegos czasu nie pozwalam grac córce bo nie wiem kto to jest , wiec jesli to możliwe to sprawcie tego gracza a jesli bedzie trzeba to prześle Wam wiadomosci z róznych kont ktore córka dostawała i dostaje bo sie boje o nia a bardzo lubi ta gre:pozdrawiam
    Post edited by Demona on
  • KRZEMO (PL1)KRZEMO (PL1) PL1 Posty: 1,534
    edytowano 21.01.2016
    tom8 (PL1) powiedział(a):
    Witam :) mam taką prośbę od pewnego czasu gracz <*****> , zaznaczam że to jest jeden gracz i ma jeszcze wiele innych kont , pisze do mojej 13 letniej córki która mam nick <******>  i jest zastraszana , nękana , na dodatek ma nick jako <*****> i pisał jako support i grożono jej ze bedzie mieć usunięte konto jeśli nie bedzie z tym graczem rozmawiac ale ze na tym koncie gra m i ja czyli tata wiec mam te wiadomosci i od jakiegos czasu nie pozwalam grac córce bo nie wiem kto to jest , wiec jesli to możliwe to sprawcie tego gracza a jesli bedzie trzeba to prześle Wam wiadomosci z róznych kont ktore córka dostawała i dostaje bo sie boje o nia a bardzo lubi ta gre:pozdrawiam
    Sprawa jest stosunkowo prosta do rozwiązania i jak to się mówi po męsku: raz a dobrze.
    Wykonaj screeny wszystkich wiadomości jakie otrzymała Twoja córka na prywatną pocztę w grze.
    Następnie będąc zalogowanym do gry kliknij u góry ekranu na taki symbol główki ze słuchawkami.
    Przekieruje Cię na stronę Supportu czyli wsparcia technicznego/pomocy.
    Mniej więcej w połowie strony będzie napis E-mail do działu wsparcia. Klikasz na to.
    Jako temat wybierasz na dole opcję Zgłoś Użytkownika a podkategoria ja tu bym wybrał Inne.
    Następnie opisz tam bardzo dokładnie całość sytuacji jaka spotkała Twoją córkę i dodatkowo zamieść screeny tych wiadomości jakie otrzymała wybierając opcję po prawej stronie Przeglądaj.
    Całość jak wypełnisz, opiszesz oraz zamieścisz screeny wyślij.
    Support może i szybko nie zadziała ale jeśli już podejmie interwencję zapewne będzie ona konkretna i zdecydowana.
    Na forum jako Gracze nie mamy innej możliwości pomocy jak doradzenie Ci co masz zrobić.
    Tylko Support ma możliwości techniczne, dzięki którym jest w stanie to wszystko zweryfikować i podjąć właściwe środki zaradcze.
    Pomijam fakt, że nie powinieneś logować się na obce konto i nie ma tu znaczenia, że to córka, ale sytuacja jest doprawdy wyjątkowa.
    Myślę, że jak zrobisz wszystko tak jak opisałem to powyżej to załatwi definitywnie sprawę a córka będzie mogła grać dalej spokojnie.
    Pozdrawiam
    Post edited by Demona on
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    edytowano 21.01.2016
    Witaj tom8,

    proszę, abyś w opisywanej przez siebie sprawie postąpił zgodnie z sugestią Gracza Yogi, któremu dziękuję za pomoc. Chciałam jednakże zaznaczyć, że forum nie jest absolutnie miejscem na załatwianie tego typu spraw, a tym bardziej nie wolno zamieszczać publicznie nicków innych Graczy opisując problem, w  którym chcieliście zasięgnąć porady. Tworzenie "czarnych list" na forum jest zabronione.
    Tak jak już wspomniał wcześniej Yogi, logowanie się na konta osób trzecich jest także niezgodne z Regulaminem, chyba, że zgłosiłeś grę rodzinną.

    Życzę powodzenia w doprowadzeniu sprawy do pomyślnego końca,
    Demona
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 21.01.2016
    Dodam jeszcze do tego co napisał wyżej Yogi78,  że do czasu, aż "support" podziała można ignorować nadawcę wiadomości, nie będzie mógł on wówczas nic do nas napisać. Więc jak pisze do Twojej córki z wielu kont powciskaj na wszystkich "Ignoruj gracza" - na jakiś czas może pomoże, aż nie założy nowego konta :neutral: 

    w ostatniej zakładce w oknie Skrzynka odbiorcza wiadomości, można sobie  sprawdzić, jakie konta są przez nas ignorowane.
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    edytowano 21.01.2016
    Bardzo dziękuję zaczarowana28 za tę sugestię. To bardzo dobry pomysł, o którym zapomniałam wspomnieć. Jak to miło gdy znajdują się na naszym forum osoby, które niosą bezinteresowną pomoc innym Graczom. Można by rzec "Gdzie Moderator nie dotrze, tam Gracz go wyręczy" :)

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik