Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

14.01.2016 | Wynieś budynki na wyższy poziom!

Drodzy Gracze, 

tym razem krótko, ale treściwie. Kolejne zmiany w Big Farm jeszcze w tym tygodniu. 

Zapraszam do Oficjalnych Ogłoszeń. Co o tym sądzicie? 
«134

Komentarz

  • candy90 (PL1)candy90 (PL1) PL1 Posty: 354
    1 )Dodatkowe lvl budynków jupi super , a co z naszym balansem ??
    celowo wymieniałem domki na złote i mam wyliczone ilość pracowników na ilość budynków .

    2) 95% osób nie ma ukończonych farm starym architektem a wy dokładacie kolejne lvl ,
    ile czasu zajmie mi wybudowanie wszystkiego na max bez przyspieszania budowy ( bez złota ), proszę o odpowiedz .


  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Tylko nie niespodzianka  :s no ja jak sobie obliczylam to samo ulepszanie smakosza zajmie mi dwa lata poprawka zajełaby bo teraz to juz chyba ze cztery sie zrobi   :'( (zakladajac,że architekt bywal dwa razy w miesiacu i fakt ze przy jednej wizycie bez zlota nie ogarne wiecej niz 1-2 rozbudowy bo czas rozbudowy jest strasznie długi)
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 13.01.2016
    Jeśli mamy dyskutować o kolejnych zmianach na naszych farmach i tej niespodziance w postaci nowych poziomów ulepszeń budynków, to porozmawiajmy o balansie gry, bo na 100% on się zmieni.

    Jak będzie przedstawiał się poziom zadowolenia na farmach po wprowadzeniu nowych poziomów budynków?
    Bo sądząc po nowym, siódmym poziomie jakości dekoracji, to poziom zadowolenia na farmach też się zmieni - pozostaje pytanie: o ile się zmieni?
    Oraz czy wzrosną też koszta produkcji, bo przecież jeśli dojdzie do manipulacji poziomem zadowolenia, to i koszta też będą musiały się zmienić?

    Co do częstotliwości pojawiania się architekta, to czy będzie się pojawiał 2 razy częściej niż dotychczas czy 3 razy?
    Ponieważ to jest kluczowe pytanie, jeśli idzie o nowe poziomy ulepszeń budynków - wszystkim graczom zapewne będzie zależało na jak najszybszej rozbudowie swoich farm.

    Pozdrawiam
    club
    Post edited by club (PL1) on
  • Kynio (PL1)Kynio (PL1) Posty: 274
    Nowe poziomy super. Tylko ile to zajmie?
    Czy obecny najwyższy poziom + ten nowy będą u architekta czy obecny maksymalny stanie się ogólnodostępny a ten nowy u architekta?
    Bo jeśli dwa najwyższe będą u architekta (stary i nowy) a będzie się on pojawiał jak dotąd to jak napisała Sylwia nie da się ulepszyć wszystkiego w przewidywalnym czasie gry (wątpię bym za 4 lata nadal w to grał tylko po to by wszystko poulepszać).

  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    Podzielam Wasze wątpliwości. Nie wiem czy tej grze akurat zmiana w postaci dodatkowych poziomów budynków jest taka niezbędna. Jeśli zaś chodzi o balans, to ten argument niestety działa tylko w jedną stronę, nasz balans nie ma znaczenia, bo liczy się ten mityczny, którego nikt nie rozumie i w którego istnienie większość wątpi.
  • Już teraz rozbudowa budynków trwa bardzo długo, a ile będzie trwała rozbudowa na poziom ósmy czy dziewiąty? 30 godzin?
  • miejmy nadzieje ze nie wszystkie obiekty będą wyglądały tak jak wyglądają + fioletowe chorągiewki :) mnie się to wcale nie widzi = cała farma pokryta chorągiewkami , włożyli by więcej serca w te projekty obiektów a nie wszystko na  "masz i odwal się"
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 14.01.2016
    Witam serdecznie, 

    wszystkie obiekty, poza wskazanymi w oficjalnych ogłoszeniach, będzie można podnieść o dodatkowy poziom w górę. Ku zadowoleniu lub niezadowoleniu estetów wypowiadających się powyżej, nowe wydanie budynków będzie na najwyższym poziomie ozdobione właśnie na kolorowo, często z chorągiewkami. Czy to naprawdę minus? Ocenę pozostawiam Wam. 

    W sprawie Architekta... Nie ma gwarancji, jak często będzie się pojawiał. Zwiększenie częstotliwości jego odwiedzin to w dużej mierze byłaby zmiana logiczna, względem nowych możliwości gry, dlatego zakładam - pewności nie mam - że Steve częściej odwiedzi Wasze farmy i zaoferuje pomoc w rozbudowie. Obecnie rozbudowane obiekty z pomocą Architekta, w przyszłości również będą wymagały jego obecności. W większości przypadków 2 najwyższe poziomy obiektów będą wymagały pomocy Steve'a. 

    Wiele osób wspomina również kwestię czasu... Ile to godzin, czy nawet lat, zajmie maksymalna rozbudowa farmy. W tej kwestii powiem tak... Nikt Was nie goni i nie stoi z czasomierzem ;) Jak się coś uda rozbudować, to fajnie, ale jak się nie uda, trudno, może przy następnej okazji będzie lepiej.  Gra ma przede wszystkim bawić, cieszyć, nie frustrować, bo "tyleee" jeszcze do zrobienia.  Budowa i rozwój farmy to od początku kluczowe elementy świata Big Farm. Z tym łączą się oczywiście wspomniane przez Was kwestie balansu, który na nowo trzeba będzie dopasować do nowej rzeczywistości gry.

    Od kiedy istnieje możliwość ulepszania jakości dekoracji, balans zadowolenia nie powinien stanowić wielkiego problemu. Oczywiście, wszystko wymaga czasu, ale raz jeszcze... Nikt Was nie goni :) 


    Pozdrawiam i życzę powodzenia w grze! Dodam na zakończenie, że prace na serwerach partnerskich są wstępnie przewidziane na okolice godziny 14:00, u nas zaczniemy pewnie około 14:40, może 15:00... Czas wyłączenia każdego z serwerów wyniesie około 10 - 15 minut. 

    Miłego dnia! 
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    A psią budę też będzie można ulepszyć? :wink: 


  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    A psią budę też będzie można ulepszyć? :wink: 


    Złapałaś mnie... ;)

    Buda na 99,9% też będzie wyjątkiem, bo nie ma jej w dokumentacji nowych obiektów, do której mam wgląd. Myślę, że Zespół Big Farm mówiąc o "wszystkich budynkach" poza dwoma wspomnianymi w Oficjalnych Ogłoszeniach, miał raczej na myśli obiekty produkcyjne, wytwarzające coś lub wpływające na produkcję (to wyjaśnia domy i zwiększenie ilości pracowników wraz z rozbudową). Będzie też opcja rozbudowy pól, których przecież nie traktujemy jako budynki.  

    Wszystko okaże się już niebawem, wczesnym popołudniem powinno być wszystko jasne. 
  • candy90 (PL1)candy90 (PL1) PL1 Posty: 354
    edytowano 14.01.2016
    Dodajcie nawet 10 lvl ale wycofajcie tego durnego architekta i każdy będzie zadowolony 

    a co do Balansu gry to co chwile coś dokładacie i wszystko trzeba zmieniać , układać na nowo - staje się to nudne i frustrujące , zapewne jak za 100 lat ukończymy famy nowym architektem bez przyspieszania budowy to dołożycie kolejne lvl budynków aż będzie ich więcej do zrealizowania architektem niż bez architekta .
    staliście się pazerni na nasze pieniądze 

    p.s. chorągiewki jak w auto-komisie... proszę was... 

    p.s 2 : durne karteczki wypadają dalej by mydlić oczy ze coś wypada z budynków ale niestety nie jest to kolekcja... 
  • WieslawoLeader (PL1) powiedział(a):
    miejmy nadzieje ze nie wszystkie obiekty będą wyglądały tak jak wyglądają + fioletowe chorągiewki :) mnie się to wcale nie widzi = cała farma pokryta chorągiewkami , włożyli by więcej serca w te projekty obiektów a nie wszystko na  "masz i odwal się"

    Jestem dokładnie tego samego zdania.. Farma powinna wyglądać jak farma, a nie jak jakieś skupisko ozdobionych straganów.
    Według mnie - pomysł samej rozbudowy jest ok, pod warunkiem, że Steve będzie pojawiał się częściej niż dotychczas. Natomiast co do wyglądu to kiepsko to widzę jeśli wszystko pokryje się chorągiewkami.
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    Jeśli z góry nastawiacie się na "nie" to pewnie faktycznie będzie "nieporozumienie" nie "niespodzianka". 

    Ach... Ten "optymizm" tryskający ze wszech stron. Za dużo czasu to kosztuje, ciągle coś budować to nudne i cena też pewnie będzie wysoka, a do tego chorągiewki jak na straganie... Słyszycie siebie? Jeśli tak to macie odpowiedź na brak aktywności na forum. Nikt nie chce przebywać w atmosferze nieustannego marudzenia i narzekań. 

    I to nie jest kwestia zmian w grze i kierunku, w którym te zmiany idą. To nasza polska mentalność w dużej mierze. Są Społeczności gry, które - choć pewnie trudno Wam w to uwierzyć - cieszą się na nowości i cieszą się z zapowiadanych zmian i już się ucieszyły z nowych opcji budowy, bo to zawsze coś, co urozmaica grę. 

    Może te słowa skłonią choć niektórych do refleksji, czy naprawdę chcecie uchodzić za marudy? Mam nadzieję, że nie. Krytyka mile widziana, ale z głową, a nie w taki sposób... 


    P.S. Update na serwerach partnerskich ukończony, niebawem będzie i u nas. 

    Pozdrawiam :)  
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Już u mnie na serwerze wgrali aktualizacje, ale wrrr szkoda, że tych wypadających ulotek, jak już ktoś ukończył ich zbieranie nie naprawili przy okazji. Innych błędów na razie nie widzę. ;)
    No to czekam na Pana Architekta :smiley: 
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 14.01.2016
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    Już u mnie na serwerze wgrali aktualizacje, ale wrrr szkoda, że tych wypadających ulotek, jak już ktoś ukończył ich zbieranie nie naprawili przy okazji. Innych błędów na razie nie widzę. ;)
    No to czekam na Pana Architekta :smiley: 
    Pozostaje jedynie wypatrywać Steve'a... :) 


    Powodzenia
  • błąd w piekarni na 8lvl ilosc wypiekow nie wzrasta a maleje ^^
  • Strasznie drogie te chorągiewki. A i ludzi potrzeba znacznie więcej niż dotychczas:
    Sklep poziom 8 - 32 500 000 i 8 ludzi
    Sklep poziom 9 - 59 000 000 i 14 ludzi
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 14.01.2016
    Czy to jest zamierzone czy tylko błąd w opisie, że w Sklepie na kwiatowej, niektóre produkty mają mniej PD za produkcję na 9 poziomie sklepu niż na 8 poziomie? np. w przypadku Kremu miodowego?
    W piekarni też są błędy chyba , po ulepszeniu zmniejsza się produkcja, wtf??????


  • candy90 (PL1)candy90 (PL1) PL1 Posty: 354
    Polska Mentalność hahahahahah ,
     z Polskiego to wy coś macie rządu - dojenie ludzi ile wlezie i na każdym kroku 
    a dysproporcja między graczami za złota a bez niego będzie jeszcze większa - przepaść to delikatne słowo .
    Robicie to co wam zapewnia zysk , komercja to też delikatne słowo w stosunku do was !

    Badań dla sojuszu nie dołożycie chodź większość sojuszy ma ich na full ,
    a przypuszczam że ich możliwości by było tyle co busterów .

    trzeba było dołozyc lvl na budynki , i pole proszę 3 ludzi i 25 tyś sztuk złota jest zysk jest :) 
  • Jeszcze dodatkowo wszystkie budynki potrzebują dwa razy więcej pracowników na 8 poziom w porównaniu do 7. a domki dają tyle samo pracowników a zysk z nowych poziomów mizerny. Wychodzi na to, że na max poziom opłaca się podnieść tylko młyn, silos, kompostownik i magazyny...

    Tak w ogóle to nie wyobrażam sobie rozpoczynać teraz grę w BF od początku, między nowymi graczami a tymi z większym stażem jest ogromna przepaść, której bez dużej ilości złota nie da się przeskoczyć...
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Selmak (PL1) powiedział(a):


    Tak w ogóle to nie wyobrażam sobie rozpoczynać teraz grę w BF od początku, między nowymi graczami a tymi z większym stażem jest ogromna przepaść, której bez dużej ilości złota nie da się przeskoczyć...
    A ja sobie nie wyobrażam, aby ktoś kto rozpoczyna grę teraz przeskoczył takiego gracza jak ja, która gram w BF praktycznie od samego początku ;) Nawet z ogromną ilością złota - w drugą stronę też by było trochę niesprawiedliwie. ;)
    Co do opłacalności tych ulepszeń, także mam wątpliwości, szczególnie do ilości pracowników, jaką wymagają nowe obiekty - na razie ulepszę sobie magazyny, potem się zastanowię czy warto..
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    Na magazyny to będę zbierać wieki, ale zbiorę, spokojna głowa. Złota nie kupię, nie w tej grze. Zaczęłam od budynku głównego i zobaczymy co będzie dalej. Na razie to czekam na jakąś reakcję w innej sprawie. A chorągiewki? oj tam, Kochani, trochę kiczu nas nie zabije.
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Ja również zaczęłam od magazynu  a potem się zastanowię czy będzie mnie stać na architekta,jest bardzo drogi nie ukrywam tego i czas budowy długi,chyba że po magazynach pójdzie duże gospodarstwo  to się troszkę skróci budowa.
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Przy okazji nowych poziomów obiektów, mogłyby się pojawić nowe zadania na ich ulepszenie - zawsze to by była jakaś dodatkowa motywacja, dla tych, co już żadnych zadań związanych z rozbudową nie mają .
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    No może gdyby było co chwalic to byśmy to chwalili  :s no jestem ciekawa czy nowy balans gry bedzie obliczał ten sam zespół który sie zajmował balansem przy wprowadzeniu wydarzenia z mikołajem,bo aż strach pomyślec co z tego balansu wyjdzie.No a czas rozbudowy to można by tak jeszcze ze dwa razy podnieśc po cholere sie ma coś rozbudowywac 59 h jak może i cały tydzien,już pomijam to,że jak wszystko po rozbudowie bedzie tak pstrokate to sie wesołe miasteczko na farmie zrobi.A co do mniejszej aktywności graczy na forum to jest raczej to wynikiem wprowadzenia przejrzystego,wizualnie bardziej atrakcyjnego od starego nowego forum aniżeli Naszego narzekania,No co można pochwalic w grze,no można umiejetnośc wprowadzania do gry coraz wiecej elementów które do ukończenia wymagaja złota za to to GGS medal powinno dostac bo wychodzi Im to wrecz imponujaco (to nie jest przytyk z mojej strony do graczy używajacych złota,)no i jeszcze błedy godne wrecz pochwały wezmy na przykład ulotki,które leca leca i leca po postawieniu karuzeli,po cholere to zlikwidowac niech se leca,w koncu za pare dni problem sam sie rozwiaże jak wydarzenie sie skończy  ;),no pochwalic też można bardzo szybkie odpowiedzi z supportu,tak że jest masa atrakcji których My gracze po prostu najzwyczajniej nie doceniamy,no co za niewdzieczny naród  :s .
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    No może gdyby było co chwalic to byśmy to chwalili  :s no jestem ciekawa czy nowy balans gry bedzie obliczał ten sam zespół który sie zajmował balansem przy wprowadzeniu wydarzenia z mikołajem,bo aż strach pomyślec co z tego balansu wyjdzie.No a czas rozbudowy to można by tak jeszcze ze dwa razy podnieśc po cholere sie ma coś rozbudowywac 59 h jak może i cały tydzien,już pomijam to,że jak wszystko po rozbudowie bedzie tak pstrokate to sie wesołe miasteczko na farmie zrobi.A co do mniejszej aktywności graczy na forum to jest raczej to wynikiem wprowadzenia przejrzystego,wizualnie bardziej atrakcyjnego od starego nowego forum aniżeli Naszego narzekania,No co można pochwalic w grze,no można umiejetnośc wprowadzania do gry coraz wiecej elementów które do ukończenia wymagaja złota za to to GGS medal powinno dostac bo wychodzi Im to wrecz imponujaco (to nie jest przytyk z mojej strony do graczy używajacych złota,)no i jeszcze błedy godne wrecz pochwały wezmy na przykład ulotki,które leca leca i leca po postawieniu karuzeli,po cholere to zlikwidowac niech se leca,w koncu za pare dni problem sam sie rozwiaże jak wydarzenie sie skończy  ;),no pochwalic też można bardzo szybkie odpowiedzi z supportu,tak że jest masa atrakcji których My gracze po prostu najzwyczajniej nie doceniamy,no co za niewdzieczny naród  :s .
    hahahaha nie no sylwia masz u mnie za to duże piwo! Już nie chciałam tego pisać, bo by znowu było, że jestem złośliwa. Masz, dziewczyno, w 100% rację. Ja nie powiem, ja mam czas i fakt 34 godzinnego blokowania okienka przez budujący się budynek główny nie robi na mnie wrażenia, bo najwyżej na ten czas nudy i przymulenia pójdę sobie porobić co innego, a jeśli akurat mam czas, to i pograć, gdzie indziej. Jak już pisałam, odrobina kiczu nam nie zaszkodzi, zwłaszcza, że będzie dawkowana w sposób umiarkowany... Moja pierwsza rozbudowa ukończy się pojutrze, więc mam dwa dni bez chorągiewek, trzeba się nimi nacieszyć. Jest tyle błędów, tyle problemów podnoszonych przez graczy i zdecydowanie ekipa zajmująca się grą ma co robić, więc skąd zaskoczenie narzekaniem? Gracz czasem zwyczajnie nie wie do kogo się ma zwrócić z problemem, bo znikąd pomocy, no ale grunt to nowości, kij, że reszta leży.
  • aginexx (PL1)aginexx (PL1) PL1 Posty: 272
    a mi podoba się nowy architekt. 
    farm dolarów mam mnóstwo i z niecierpliwością czekam zawsze na architekta aby coś rozbudować...
    czasem nie rozumiem ciągłego niezadowolenia graczy i wiecznego narzekania.

    to jest gra i warto się dobrze bawić a nie ciągle spinać.
  • cczarnyy (PL1)cczarnyy (PL1) PL1 Posty: 15

    W piekarni na poziomie 7 i na 8 produkcję mam identyczną. Nie zmienia się ani ilość ani czas- pewnie jakiś błąd!

    Przy takiej aktualizacji konieczne jest aby architekt pojawiał się ze dwa razy w tygodniu lub minimum raz w tygodniu!!! Nie ważne koszty i chorągiewki niech sobie będą ,ale architekt niech częściej rusza do nas tyłek!!! W innym wypadku nie wiem czy dożyję całkowitego rozbudowania farmy ,a taka perspektywa mnie nie cieszy.

    Miłej gry wszystkim życzę :)


  • 59 mln za rozbudowe sklepu na farmie kwiatowej ????????????!!!!!!!!!!!!!! i 56,5h ????

    nnnnnnniiiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeee

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik