Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Lista życzeń Świętego Mikołaja - opis wydarzenia!

11012»

Komentarz

  • Ten ostatni etap jest bez sensu, wiadomo że zwyciężą sojusze które mają więcej członków a tak nie powinno być. Wszystkie sojusze bez względu na wielkość, na starcie powinny mieć jednakową szansę na zdobycie nagrody. Jak tu porównywać sojusz gdzie jest 60 osób a sojusz gdzie gra 25 osób, wiadomo że ten pierwszy zdobędzie więcej gwiazdek.
  • -jork- (PL1) powiedział(a):
    Ten ostatni etap jest bez sensu, wiadomo że zwyciężą sojusze które mają więcej członków a tak nie powinno być. Wszystkie sojusze bez względu na wielkość, na starcie powinny mieć jednakową szansę na zdobycie nagrody. Jak tu porównywać sojusz gdzie jest 60 osób a sojusz gdzie gra 25 osób, wiadomo że ten pierwszy zdobędzie więcej gwiazdek.
    hmm prawie bym sie z tym zgodziła, gdyby nie to , że na wysokiej 10 pozycji znajduje sie własnie sojusz liczący 3 (słownie TRZY) osoby  :p 
  • BlueCzarownica (PL1) powiedział(a):
    -jork- (PL1) powiedział(a):
    Ten ostatni etap jest bez sensu, wiadomo że zwyciężą sojusze które mają więcej członków a tak nie powinno być. Wszystkie sojusze bez względu na wielkość, na starcie powinny mieć jednakową szansę na zdobycie nagrody. Jak tu porównywać sojusz gdzie jest 60 osób a sojusz gdzie gra 25 osób, wiadomo że ten pierwszy zdobędzie więcej gwiazdek.
    hmm prawie bym sie z tym zgodziła, gdyby nie to , że na wysokiej 10 pozycji znajduje sie własnie sojusz liczący 3 (słownie TRZY) osoby  :p 
    dokladnie :) proponowalabym wiec skorygowac na "najliczniejsze albo uzywajace najwiecej zlota sojusze maja najwieksze szanse" :) a tak powaznie mowiac to licznosc sojuszu odgrywa spora role ale wazne jest tez zaangazowanie kazdego z graczy :) 
  • Psotna Farmerka (PL1)Psotna Farmerka (PL1) PL1 Posty: 2,602
    edytowano 21.12.2015
    janina60 (PL1) powiedział(a):
    Psotna Farmerka (PL1) powiedział(a):
    YOGI78 (PL1) powiedział(a):
    (...)
    Jej wartość zadowolenia jest widoczna na gwiazdce, która znajduje się u góry choinki.
    Zadowolenie już nie wzrośnie a jedynie może zmaleć w wyniku odejścia kogoś z członków danego Sojuszu. (...)
    Gdzie jest napisane, że zdobyte podczas minionych 4 tygodni zadowolenie zmaleje, gdy odejdzie jeden z członków sojuszu? Nie zaobserwowaliśmy czegoś takiego.

    To cytat z opisu wydarzenia zamieszczony przez CM Asie ;
    "Jeśli członek opuści sojusz lub zostanie z niego usunięty w trakcie wydarzenia, wzrost wskaźnika zadowolenia, do którego się przyczynił, zostanie utracony. "
    Dziękuję Janinko za naprowadzenie na trop właściwego zapisu, jednak coś tutaj mi nie gra. Były osoby w naszym sojuszu, które wychodziły z niego w poniedziałek ze względu na niesatysfakcjonującą ich "listę zakupów" Mikołaja. Po ponownym wejściu lista była inna, ale wedle tego zapisu wskaźnik zadowolenia wypracowany wcześniej przez nie powinien się obniżyć. Tym  czasem nie zauważyłam różnicy. Wychodzi na to, że albo wskaźnik obniża się o tak niewiele, że jest to mało zauważalne i odczuwalne dla sojuszu, albo ze mnie jest "ślepa gapa" i umknęło to mojej uwadze. :p

    Co do dekoracji dedykowanej elicie tej gry, jeśli jest rzeczywiście tak jak piszecie, to chyba powoli się przekonuję, że do niej nigdy nie należałam i należeć nie mam ochoty ;) Życzę jednak powodzenia wszystkim tym, którzy o nią będą ciężko walczyć i zasuwać na polu "chwały" we dnie i w nocy lub nie zasuwać, ale za to podsypywać złotkiem ;)
    Post edited by Psotna Farmerka (PL1) on

  • Dziękuję Janinko za naprowadzenie na trop właściwego zapisu, jednak coś tutaj mi nie gra. Były osoby w naszym sojuszu, które wychodziły z niego w poniedziałek ze względu na niesatysfakcjonującą ich "listę zakupów" Mikołaja. Po ponownym wejściu lista była inna, ale wedle tego zapisu wskaźnik zadowolenia wypracowany wcześniej przez nie powinien się obniżyć. Tym  czasem nie zauważyłam różnicy. Wychodzi na to, że albo wskaźnik obniża się o tak niewiele, że jest to mało zauważalne i odczuwalne dla sojuszu, albo ze mnie jest "ślepa gapa" i umknęło to mojej uwadze. :p

    Co do dekoracji dedykowanej elicie tej gry, jeśli jest rzeczywiście tak jak piszecie, to chyba powoli się przekonuję, że do niej nigdy nie należałam i należeć nie mam ochoty ;) Życzę jednak powodzenia wszystkim tym, którzy o nią będą ciężko walczyć i zasuwać na polu we dnie i w nocy lub nie zasuwać, ale za to podsypywać złotkiem ;)
    psotna farmerko z tego co zauwazylam to sojusz traci jedynie to co w danym (niezakonczonym) tygodniu gracz wrzucil ;) czyli jezeli wyszedl z sojuszu w pn nie wrzuciwszy jeszcze nic sojusz nic nie straci ;) 
  • KoziolekwaGamer (PL1) powiedział(a):
    psotna farmerko z tego co zauwazylam to sojusz traci jedynie to co w danym (niezakonczonym) tygodniu gracz wrzucil ;) czyli jezeli wyszedl z sojuszu w pn nie wrzuciwszy jeszcze nic sojusz nic nie straci ;) 
    Dzięki za kropeczkę nad "i" :) Tak właśnie myślałam :D
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Mnie najbardziej wkurzył sam fakt tego,że nikt w oficjalnych ogłoszeniach nie podał informacji o tej rzekomej "niespodziance"Wszyscy którzy brali udział w tym wydarzeniu raczej liczyli na najwyższa nagrode która cm Asia nawet tam umieściła,po czym okazuje sie,że wiekszosc sojuszy za swoja prace dostanie nagrode pocieszenia,najzwyczajniej w swiecie twórcy podstepem wprowadzili wydarzenie majace na celu użycie w nim jak najwiecej ilosci złota w dodatku przed samymi swietami-doszczetnie sie im w glówkach poprzewracało.No i żeby było jeszcze lepiej to teraz zero informacji czy te zbierane śnieżki w jakikolwiek sposob poniosa chociaz zadowolenie dekoracji czy leca tylko w celu ewentualnej próby zdobycia najwyższej nagrody,jakos nie zauwazyłam żeby zadowolenie dekoracji sie podniosło w najmniejszym choc stopniu od wczoraj.Wprowadzane w ostatnim czasie wydarzenia wcale nie maja na celu zadowolenia graczy i jeszcze wciskanie kitów ,że zespółł sie stara........ moga takie bajki dzieciom opowiadac,Nasze zadowolenie to ewentualny skutek uboczny tych wydarzen,no faktycznie zespół sie stara...... wprowadzic teraz juz podstepem wydarzen majacych na celu wyciagniecie jak najwiecej złota od graczy. 
  • bb66bb (PL1)bb66bb (PL1) PL1 Posty: 128
    Nie prawda. Jesteśmy niewielkim sojuszem, 31 członków, nie gramy złotem a jednak jesteśmy na 21 pozycji w mikołaju. Liczy się aktywność, zgranie i spryt. I grunt to fajna i wesola ekipa :)
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    No i tak wydarzenie się skończyło śnieżynki leciały obficie a nagrody żadnej, doszłam do wniosku że, to wszystko jest fikcja i od dzisiaj nie robię żadnych ewentów ani wysp ,ani wydarzeń nie ma żadnego sensu siedzenie na farmie całymi dniami i nic z tego nie ma
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 04.01.2016
    Poczekaj, jeszcze pewnie nie skończyło mielić (serwer jeszcze przerabia dane).
    Za jakiś czas powinni wszyscy otrzymać odpowiednie dekoracje do swoich magazynów.
    A tymczasem jest problem z zalogowaniem się do gry:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/comment/2775565/#Comment_2775565

    Pozdrawiam
    club

    EDIT:
    Wszystko wróciło do normy - można się zalogować, dekoracja jest w piwnicy. :smile:


  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Jest musiałam się przelogować i był mały problem z powrotem do gry ale jest już ok
  • alemania4 (PL1)alemania4 (PL1) PL1 Posty: 91
    Witam,
    czy ktoś może mi wytłumaczyć łopatologicznie jak to jest z tym pałacem od Mikołaja ?
    Początkowo miałam zadowolenie 390, a teraz zmieniło się na 195.
    O co w tym wszystkim chodzi ?
  • makis (PL1)makis (PL1) PL1 Posty: 6
    Czyli nagrodą jest tylko 1 dekoracja , a pozostałe te co były za poszczególne tygodnie to tylko podpucha ... .
    :(
  • KRZEMO (PL1)KRZEMO (PL1) PL1 Posty: 1,534
    edytowano 04.01.2016
    Jako Sojusz dostaliśmy dekorację Mroźny Zamek Lodowy z wypracowanym zadowoleniem 184.
    Są jednak u nas w Sojuszu osoby, które mają taką samą dekorację z zadowoleniem odpowiednio 551, 780 a jest nawet jedna osoba, która ma zadowolenie 1110 !
    Niestety te osoby nie mogą wybudować dekoracji, gdyż pojawia się informacja, że brak odpowiedniej ilości elementów.
    Wyświetla się też napis ERROR.
    No cóż - mam nadzieję, że to chwilowy błąd i sytuacja wróci do normy ....

    EDIT: Po przelogowaniu się, wyczyszczeniu przeglądarki sytuacja wróciła do normy :smile: 
    Post edited by KRZEMO (PL1) on
  • alemania4 (PL1)alemania4 (PL1) PL1 Posty: 91
    YOGI78 (PL1) powiedział(a):
    Jako Sojusz dostaliśmy dekorację Mroźny Zamek Lodowy z wypracowanym zadowoleniem 184.
    Są jednak u nas w Sojuszu osoby, które mają taką samą dekorację z zadowoleniem odpowiednio 551, 780 a jest nawet jedna osoba, która ma zadowolenie 1110 !
    Niestety te osoby nie mogą wybudować dekoracji, gdyż pojawia się informacja, że brak odpowiedniej ilości elementów.
    Wyświetla się też napis ERROR.
    No cóż - mam nadzieję, że to chwilowy błąd i sytuacja wróci do normy ....

    EDIT: Po przelogowaniu się, wyczyszczeniu przeglądarki sytuacja wróciła do normy :smile: 
    Co masz na myśli pisząc,że sytuacja wróciła do normy.
    Nadal co niektórzy mają tak wysokie zadowolenie ?
  • KRZEMO (PL1)KRZEMO (PL1) PL1 Posty: 1,534
    alemania4 (PL1) powiedział(a):
    YOGI78 (PL1) powiedział(a):
    Jako Sojusz dostaliśmy dekorację Mroźny Zamek Lodowy z wypracowanym zadowoleniem 184.
    Są jednak u nas w Sojuszu osoby, które mają taką samą dekorację z zadowoleniem odpowiednio 551, 780 a jest nawet jedna osoba, która ma zadowolenie 1110 !
    Niestety te osoby nie mogą wybudować dekoracji, gdyż pojawia się informacja, że brak odpowiedniej ilości elementów.
    Wyświetla się też napis ERROR.
    No cóż - mam nadzieję, że to chwilowy błąd i sytuacja wróci do normy ....

    EDIT: Po przelogowaniu się, wyczyszczeniu przeglądarki sytuacja wróciła do normy :smile: 
    Co masz na myśli pisząc,że sytuacja wróciła do normy.
    Nadal co niektórzy mają tak wysokie zadowolenie ?

    Cześć.
    Nie, nie mają.
    Sytuacja wróciła w ten sposób do normy, że każdy może już wybudować zdobytą dekorację z zadowoleniem takim, jakie wypracował nasz sojusz.
    Pozdrawiam
  • Witam, chcialam zapytac jak to jest, ze sojusz ktory zajał miejsce w pierwszej 24 jedo czlonkowie dostali nagrody o nizszej wartości niż sojusz pożyęj 50 miejsca?
    Jak to sie ma do obietnic i zachecen aby być w pierszej 24 druzynie? to zwykle oszustwo i draństwo, zniechecilam sie do gry i przemyśle czy dam sie dalej oszukiwać.
  • KRZEMO (PL1)KRZEMO (PL1) PL1 Posty: 1,534
    Janinko u nas na szczęście pomogło.
    Skoro u Was nie zdaje to egzaminu pozostaje jedynie napisać do Supportu i uzbroić się w cierpliwość.
    Współczuję Wam, bo to przykre, że człowiek się stara przez tak długi czas a na końcu taka nie miła niespodzianka...
    Pozdrawiam serdecznie Ciebie oraz Twój Sojusz - mam nadzieję, że będzie dobrze :smile: 
  • magdalenka47Gam (PL1) powiedział(a):
    Witam, chcialam zapytac jak to jest, ze sojusz ktory zajał miejsce w pierwszej 24 jedo czlonkowie dostali nagrody o nizszej wartości niż sojusz pożyęj 50 miejsca?
    Jak to sie ma do obietnic i zachecen aby być w pierszej 24 druzynie? to zwykle oszustwo i draństwo, zniechecilam sie do gry i przemyśle czy dam sie dalej oszukiwać.

  • Kurde nawet nikt sie pofatygowal na komentarz ale żenada 

  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 04.01.2016
    magdalenka47Gam (PL1) powiedział(a):
    magdalenka47Gam (PL1) powiedział(a):
    Witam, chcialam zapytac jak to jest, ze sojusz ktory zajał miejsce w pierwszej 24 jedo czlonkowie dostali nagrody o nizszej wartości niż sojusz pożyęj 50 miejsca?
    Jak to sie ma do obietnic i zachecen aby być w pierszej 24 druzynie? to zwykle oszustwo i draństwo, zniechecilam sie do gry i przemyśle czy dam sie dalej oszukiwać.

    Było zadawane wcześniej pytanie, czy płatki śniegu , które zbieraliśmy będą wpływać na wzrost zadowolenia w uzyskanej przez sojusz dekoracji, czy tylko na podniesienie jej jakości (czyli np. zamiast dekoracji Mroźny zamek - 6 jakość dekoracji, otrzymało się Zamrożony pałac - 7 jakość dekoracji) , jeżeli dany sojusz skończył w top 24 - ale pozostało bez konkretnej odpowiedzi.
    Po zakończeniu tego wydarzenia zimowego u mnie w sojuszu \ wzrosło zadowolenie w końcowej dekoracji o ok. 10 pkt - co miało na to wpływ - bardzo chciała bym wiedzieć, czy miejsce w rankingu, czy ilość zdobytych płatków śniegu, czy coś innego? Dobrze, gdyby CM wypowiedziała się w tej sprawie.
    Z punktu widzenia gracza, mogę jedynie stwierdzić, iż ilość zdobytych płatków śniegu miała jednak nieznaczny wpływ na zadowolenie zdobytej dekoracji. Na jego wysokość miało wpływ głównie ilość przekazanych produktów Mikołajowi przez pierwsze 4 tygodnie eventu.
    Zatem sojusze, które przekazały Mikołajowi duże ilości produktów w ciągu tych 4 tyg., mogą mieć więcej  zadowolenia na dekoracji, niż te sojusze, które przekazały mniej produktów, ale nazbierały potem dużo płatków śniegu- co za tym w rankingu płatków były dużo wyżej niż te pierwsze.
    Gram na serwerze nk.pl - i także zauważyłam wiele takich sytuacji, gdzie sojusz z 2 miejsca ma dużo gorszą dekorację niż sojusze z dalszych pozycji.
    Czy to draństwo, czy nie draństwo trudno mi ocenić, niemniej jednak myślę, że ten 5 tydzień i to, że tylko 24 sojusze się załapały na lepszą jakościową dekorację było do kitu - mogli trochę inaczej wymyśleć zakończenie tego wydarzenia... Mam tylko nadzieję, że na przyszłość Twórcy wyciągną wnioski i bardziej przemyślą nowe eventy  w tej grze.
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Tylko jedna dekoracja sądziłam że 3 dostaniemy bo pierwszy tydzień Nam się nie udał nie wspomnę o tej Naprawdę ostatniej szansy. Przecież te dekoracje różniły się od siebie wyglądem.
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    XxasieczekxX (PL1) powiedział(a):
    Tylko jedna dekoracja sądziłam że 3 dostaniemy bo pierwszy tydzień Nam się nie udał nie wspomnę o tej Naprawdę ostatniej szansy. Przecież te dekoracje różniły się od siebie wyglądem.
    Widać, że nie czytałaś dokładnie oficjalnego ogłoszenia w sprawie wydarzenia mikołajowego - tam jest jak byk napisane, że na koniec dostaniemy taką dekorację, jaką sobie wywalczymy w ciągu 4 tygodni oddawania produktów mikołajowi.
    Ja tą dekorację postawiłem, a potem oddałem architektce.

    Pozdrawiam
    club
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    club (PL1) powiedział(a):
    XxasieczekxX (PL1) powiedział(a):
    Tylko jedna dekoracja sądziłam że 3 dostaniemy bo pierwszy tydzień Nam się nie udał nie wspomnę o tej Naprawdę ostatniej szansy. Przecież te dekoracje różniły się od siebie wyglądem.
    Widać, że nie czytałaś dokładnie oficjalnego ogłoszenia w sprawie wydarzenia mikołajowego - tam jest jak byk napisane, że na koniec dostaniemy taką dekorację, jaką sobie wywalczymy w ciągu 4 tygodni oddawania produktów mikołajowi.
    Ja tą dekorację postawiłem, a potem oddałem architektce.

    Pozdrawiam
    club
    Czytałam, ale nadziei mi chyba nikt tutaj na forum nie odbierze co :P Po za tym to by było za dużo jakby miało się tyle dekoracji, ale za taką pracę to jednak nie dziwota że moje myśli się wyolbrzymili.
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    Zresztą co by nie mówić, to każdy miał nadzieję, że jednak ostatni tydzień to będzie faktycznie niespodzianka, ale nikt nie sądził, że aż taka... :disappointed:

  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    No nie nauczyliśmy się że GGS Nas zawodzi, chodź często to robili :D Chyba trzeba się przyzwyczaić nadzieja matką głupich.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik