Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Lista życzeń Świętego Mikołaja - opis wydarzenia!

111

Komentarz

  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    alemania4 (PL1) powiedział(a):
    Witam, mam mam parę pytań::
    Dostarczyłam cały potrzebny towar Mikołajowi (100% )
    Czy mogę już dodawać towar jako nadwyżkę, jak to wpływa na poziom zadowolenia i czy w ogóle warto ?
    Oddałam podwójną ilość paszy i nie zauważyłam żadnego postępu.
    I kiedy pojawia się ten procent w polu obok zielonego 100%
    Czy ktoś może mnie uświadomić w tym temacie ?

    Osobiście nie oddaję nadwyżek, ponieważ parę razy dołożyłam więcej towaru i nie zauważyłam jakiejś znacznej różnicy w wartości nagrody. Może trzeba więcej towaru oddać, by zauważyć jakąś zmianę. Wg mnie nie warto oddawać nadwyżek, ale może się mylę.
    Oddawać nadwyżki możesz cały czas, kiedy tylko przy danym towarze po przesunięciu suwakiem pojawia się zielony ptaszek, później oddajesz już nadwyżkę, nie  ma potrzeby uzupełnić wszystkich towarów na 100%, by móc oddawać nadwyżki. ;)
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 04.12.2015
    alemania4 (PL1) powiedział(a):
    I kiedy pojawia się ten procent w polu obok zielonego 100%
    Czy ktoś może mnie uświadomić w tym temacie ?
    Witam,
    w polu obok (tym w kolorze szarym) pojawiają się procenty za wykonanie zadań w "niedzielę ostatniej szansy", nie za przekazywanie nadwyżek Mikołajowi - co zresztą widać w wierszu tytułowym tej kolumny (u góry).

    Pozdrawiam
    club
  • a wie ktoś czy może będzie można dodawać produkty do poprzednich tygodni? Kilka osób nie uzuskało u nas tych 100% i zastanawiamy się czy będzie można to nadrobić
  • wie ktoś może dlaczego nie można przekazywać towarów tzw, niedziela ostatniej szansy ?
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 05.12.2015
    Julitka2009 (PL1) powiedział(a):
    a wie ktoś czy może będzie można dodawać produkty do poprzednich tygodni? Kilka osób nie uzuskało u nas tych 100% i zastanawiamy się czy będzie można to nadrobić
    Nie będzie można, ponieważ w każdy poniedziałek aktywuje się następna lista produktów do przekazania (kolejny etap).
    FarmerKrysia (PL1) powiedział(a):
    wie ktoś może dlaczego nie można przekazywać towarów tzw, niedziela ostatniej szansy ?
    Ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, ten etap jest aktywowany tylko w niedziele i tylko na ten jeden dzień włącza się lista zadań "ostatniej szansy". :wink:

    Pozdrawiam
    club
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Julitka2009 (PL1) powiedział(a):
    a wie ktoś czy może będzie można dodawać produkty do poprzednich tygodni? Kilka osób nie uzuskało u nas tych 100% i zastanawiamy się czy będzie można to nadrobić
    • Nawet jeśli jeden z etapów wydarzenia nie zostanie pomyślnie ukończony po upływie siedmiu dni, można spróbować sił w walce o kolejne ulepszenia w następnych tygodniach, aż do zakończenia wydarzenia. Jednak w zależności od ogólnych postępów niepowodzenie może skutkować brakiem możliwości odblokowania ostatnich etapów dekoracji-informacja z oficjalnych ogłoszeń.
    • A to nie jest tak,że dopóki sojusz nie ukończy w 100%pierwszego etapu to drugi sie wcale nie odblokuje?ja to rozumiem w ten sposób,że jesli sojusz w pierwszym tygodniu nie zrealizuje w 100%to w nastepnym tygodniu sojusz nie przejdzie do drugiego etapu,bo dalej robia zaległy pierwszy,wiec w sumie dany sojusz powinien miec możliwośc ukonczenia pierwszego etapu w nastepnym tygodniu-jak zle rozumiem to prosze mnie poprawic co Nikogo w bład nie wprowadze  ;)
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    edytowano 05.12.2015
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    Julitka2009 (PL1) powiedział(a):
    a wie ktoś czy może będzie można dodawać produkty do poprzednich tygodni? Kilka osób nie uzuskało u nas tych 100% i zastanawiamy się czy będzie można to nadrobić
    • A to nie jest tak,że dopóki sojusz nie ukończy w 100%pierwszego etapu to drugi sie wcale nie odblokuje?ja to rozumiem w ten sposób,że jesli sojusz w pierwszym tygodniu nie zrealizuje w 100%to w nastepnym tygodniu sojusz nie przejdzie do drugiego etapu,bo dalej robia zaległy pierwszy,wiec w sumie dany sojusz powinien miec możliwośc ukonczenia pierwszego etapu w nastepnym tygodniu-jak zle rozumiem to prosze mnie poprawic co Nikogo w bład nie wprowadze  ;)
    No tak, tyle, że etap to nie to samo co tydzień i wszystko co piszesz jest zgodne z prawdą, ale Julitka pyta zdaje się o to, czy można nadrobić stracony etap, a tego (jak już napisał club) nie da się zrobić. Czyli jeśli teraz zaliczą pozytywnie resztę, to nadal zabraknie im jednego etapu do ostatniej nagrody. Finalnie powalczą nie o zamek a o posiadłość. No chyba że tajemniczy 5 tydzień (o którym nic nie wiadomo, bo to niespodzianka), coś tu zmieni.
    Post edited by Gloriana (PL1) on
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    A to jednak cos zle pytanie zrozumiałam  ;) -dziekuje za sprostowanie
  • a ja przepraszam za to pytanie, dla mnie to coś dzisiaj się wydawało że jest niedziela :-)
  • fafi (PL1)fafi (PL1) PL1 Posty: 49
    Jestem pozytywnie zaskoczony ilością towarów potrzebnych do przekazania Mikołajowi w tym tygodniu. W pierwszym tygodniu miałem do oddania 5000 owocowych ciast, w drugim 4980 ciast. Skutecznie zniechęcało mnie to przed rozpoczynaniem eventu. W trzecim tygodniu Mikołaj wymaga ode mnie tylko 2870 ciast owocowych co jest już całkiem znośną ilością.
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Im bliżej Świąt tym Mikołaj mniej chytry :P
  • Event dobry tylko dla graczy z wysokimi poziomami, ci którzy maja levele poniżej 100 nie maja w nim szans. Taki mały apel do twórców gry: PRZEMYŚLCIE NASTĘPNYM RAZEM JAK ROBICIE EVENT! Daliście takie zasady, że słabsi gracze nie maja szans by wspomóc sojusz i wypełnić zadania >> Do tego nagrody nie są aż tak super.

  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    Trzeci tydzień eventu zamknęliśmy kilka godzin temu. Jak do tej pory idzie całkiem nieźle... i juz się nie mogę doczekać północy. Powodzenia wszystkim życzę.
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    No u mnie to mikołaj popada z jednej skrajności w jeszcze wieksza skrajnośc  ;).W pierwszym tygodniu miałam taaakie zamówienie,że cały tydzień walczyłam,w dwóch nastepnych żeby była równowaga to zamówienia miałam tak proste,że w przeciągu niespełna 4 dni byłam w stanie je w pełn zrealizowac bez kupowania czegkolwiek.Za to w tym tygodniu to chyba kare jakaś mam :s ,no żem trzy razy sprawdzala, oczy przecierałam,ale jednak dobrze widze dziadzio chce prawie 9 tys migdałów,8 tys miodu i 4 tys ciasta ze śmietana-pocieszyc sie moge chyba tylko tym,że przy takiej ilosci migdałów nie krzyczy o babeczki.No cóż ja mam farmy dośc porozwijane ale nie wiem czy bez kupna cześci wymaganych towarów byłabym w stanie zrealizowac w pełni zamówienie(nie chce mi sie bawic w liczenie),bez wizji chaosu w moim domu i wizyty u chirurga z powodu przyrośnietego tyłka do stołka przy biurku .
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Jak dla mnie to w tym tygodniu Wszystkie sojusze które zaliczyły wcześniejsze etapy powinny dostac te najwyzsza dekoracje,a śnieżynki powinny podniesc tylko i wyłacznie poziom ich zadowolenia,drugie to nawet nie wiadomo ile tego trzeba zebrac żeby sojusz otrzymał,ostatnia dekoracje-jedna wielka niewiadoma w tym temacie-no faktycznie niespodzianka tylko szkoda,że zupełnie inaczej pojmowana przez twórców, aniżeli przez samych Graczy-to gra powinna byc dla graczy nie odwrotnie a wszystko sprowadza sie w ostatnim czasie do jak najwiekszej próby wyciagniecia zlota przez samych twórow chyba coś ich duch swiat opuscił.
  • Witam

    Może ktoś przybliżyć o co chodzi  tymi śnieżkami?

    Zwiększamy też wartość dekoracji czy tylko jej rodzaj?

    Gdzie można sprawdzić, ile śnieżynek brakuje do wyższego poziomu

  • julcia2011 (PL1) powiedział(a):

    Witam

    Może ktoś przybliżyć o co chodzi  tymi śnieżkami?

    Zwiększamy też wartość dekoracji czy tylko jej rodzaj?

    Gdzie można sprawdzić, ile śnieżynek brakuje do wyższego poziomu

    Zwiększamy tylko wartość dekoracji,chodź nigdzie tego nie można sprawdzić, a ulepszony wygląd otrzyma tylko top 24.
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    edytowano 25.12.2015
    Te nawyższa dekoracje dostana tylko najlepsze sojusze.trzeba sie znalesc w top 24 najlepszych sojuszy zeby ja dostac,to jest ta "niespodzianka"dla graczy w piatym tygodniu,,,,,,,,,,,ja mam w <wielkim poważaniu> takie niespodzianki,to i tak delikatnie powiedziane.
    Post edited by Demona on
  • angie151 (PL1)angie151 (PL1) Posty: 56
    edytowano 21.12.2015
    xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    julcia2011 (PL1) powiedział(a):

    Witam

    Może ktoś przybliżyć o co chodzi  tymi śnieżkami?

    Zwiększamy też wartość dekoracji czy tylko jej rodzaj?

    Gdzie można sprawdzić, ile śnieżynek brakuje do wyższego poziomu

    Zwiększamy tylko wartość dekoracji,chodź nigdzie tego nie można sprawdzić, a ulepszony wygląd otrzyma tylko top 24.
    Jesteś pewien, że wszyscy dostaną dekorację o powiększonej wartości? Bo ja niestety rozumiem to tak, iż jedynie top 24 otrzyma dekorację o zwiększonej o 1 jakości... Nigdzie nie ma info, żeby wartość zadowolenia miała wzrosnąć dla wszystkich... Może ktoś z załogi by nam to wyjaśnił... Na wyglądzie dekoracji mi nie zależy... jeśli wartość wzrośnie tak, czy siak, to warto się starać, ale jeśli tylko top 24 na tym zyska, to nie ma co się szarpać.
    Asi nie ma, więc zapewne będziemy klikać w ciemno i dowiemy się po fakcie...


    EDIT:
    Odpowiedź CM na forum angielskim:
    The happiness will also only be awarded for the first 24 coops, I'm sorry  

    Dziękuję, nie mam więcej pytań, a śnieżynki dla mnie mogą już w tej chwili zniknąć...


  • Chyba nie zrozumiałaś co pisałem. Kazdy sojusz zbierając płatki śniegu na końcu wydarzenie będzie mieć ozdobę z lepszym zadowoleniem, chodz nie wiadomo jaki jest przelicznik a tylko top 24 otrzyma do tego lepszy wygląd dekoracji. Czyli z tego co Ty chciałabyś to właśnie tak to będzie
  • angie151 (PL1)angie151 (PL1) Posty: 56
    edytowano 21.12.2015
    xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    Chyba nie zrozumiałaś co pisałem. Kazdy sojusz zbierając płatki śniegu na końcu wydarzenie będzie mieć ozdobę z lepszym zadowoleniem, chodz nie wiadomo jaki jest przelicznik a tylko top 24 otrzyma do tego lepszy wygląd dekoracji. Czyli z tego co Ty chciałabyś to właśnie tak to będzie

    Zrozumiałam dokładnie, co pisałeś... i wg angielskiego CM nie masz racji... wyższe zadowolenie dostanie tylko top 24.
  • angie151 (PL1) powiedział(a):
    xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    Chyba nie zrozumiałaś co pisałem. Kazdy sojusz zbierając płatki śniegu na końcu wydarzenie będzie mieć ozdobę z lepszym zadowoleniem, chodz nie wiadomo jaki jest przelicznik a tylko top 24 otrzyma do tego lepszy wygląd dekoracji. Czyli z tego co Ty chciałabyś to właśnie tak to będzie

    Zrozumiałam dokładnie, co pisałeś... i wg angielskiego CM nie masz racji... wyższe zadowolenie dostanie tylko top 24.
    W pomocy jest napisane inaczej, wiec albo CM się pomylił, albo mamy kolejny nieprawdziwy opis, czyli perfidne kłamstwo.
  • xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    angie151 (PL1) powiedział(a):
    xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    Chyba nie zrozumiałaś co pisałem. Kazdy sojusz zbierając płatki śniegu na końcu wydarzenie będzie mieć ozdobę z lepszym zadowoleniem, chodz nie wiadomo jaki jest przelicznik a tylko top 24 otrzyma do tego lepszy wygląd dekoracji. Czyli z tego co Ty chciałabyś to właśnie tak to będzie

    Zrozumiałam dokładnie, co pisałeś... i wg angielskiego CM nie masz racji... wyższe zadowolenie dostanie tylko top 24.
    W pomocy jest napisane inaczej, wiec albo CM się pomylił, albo mamy kolejny nieprawdziwy opis, czyli perfidne kłamstwo.
    Czas pokaże :)
    Chyba, że nam to ktoś łaskawie wytłumaczy...
  • angie151 (PL1) powiedział(a):
    Czas pokaże :)
    Chyba, że nam to ktoś łaskawie wytłumaczy...
    Info z góry na pewno przydałoby się wam, bo ja osobiście już nawet tym słowom nie wierze, wiec dla mnie bez różnicy czy przeczytam czy nie:). 
  • KRZEMO (PL1)KRZEMO (PL1) PL1 Posty: 1,534
    Ja to teraz rozumiem w ten sposób:
    Dekoracja jaką Sojusz zdobył jest już w posiadaniu danego Sojuszu.
    Jej wartość zadowolenia jest widoczna na gwiazdce, która znajduje się u góry choinki.
    Zadowolenie już nie wzrośnie a jedynie może zmaleć w wyniku odejścia kogoś z członków danego Sojuszu.
    W chwili obecnej mamy okres 14 dni na zebranie takiej ilości śnieżek, aby zakwalifikować się do odbioru najwyższej dekoracji czyli Zamrożony Pałac Kryształowy.
    Jeśli Sojusz zdobył dekorację z 4 tygodnia czyli Mroźny Zamek Lodowy to go dostanie.
    Walczymy o najwyższą, możliwą do zdobycia nagrodę czyli Pałac.
    Ta dekoracja jeśli uda się ją zdobyć będzie miała takie zadowolenie jakie jest widoczne u góry choinki.
    Różnica polega na tym, że Pałac jest wizualnie ładniejszy oraz podobno wg zapewnień CM ta dekoracja ma być animowana.
    To tak na mój chłopski rozum.
    Jeśli się mylę niech mnie proszę ktoś poprawi.
  • YOGI78 (PL1) powiedział(a):
    (...)
    Jej wartość zadowolenia jest widoczna na gwiazdce, która znajduje się u góry choinki.
    Zadowolenie już nie wzrośnie a jedynie może zmaleć w wyniku odejścia kogoś z członków danego Sojuszu. (...)
    Gdzie jest napisane, że zdobyte podczas minionych 4 tygodni zadowolenie zmaleje, gdy odejdzie jeden z członków sojuszu? Nie zaobserwowaliśmy czegoś takiego.

  • KRZEMO (PL1)KRZEMO (PL1) PL1 Posty: 1,534
    Psotna Farmerka (PL1) powiedział(a):
    YOGI78 (PL1) powiedział(a):
    (...)
    Jej wartość zadowolenia jest widoczna na gwiazdce, która znajduje się u góry choinki.
    Zadowolenie już nie wzrośnie a jedynie może zmaleć w wyniku odejścia kogoś z członków danego Sojuszu. (...)
    Gdzie jest napisane, że zdobyte podczas minionych 4 tygodni zadowolenie zmaleje, gdy odejdzie jeden z członków sojuszu? Nie zaobserwowaliśmy czegoś takiego.


    Dzisiaj pożegnaliśmy się z jedną osobą - wartość zadowolenia zmalała - nieznacznie, ale jednak zmalała.
    Zaobserwowane naocznie.
  • Witam ;) 
    czy jest jakis sojusz ktory chcialby powalczyc o te najwyzsza dekoracje?

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik