Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Lista życzeń Świętego Mikołaja - opis wydarzenia!

11012

Komentarz

  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 30.11.2015
    xPiotorux (INT1) powiedział(a):
    Raczej oczywistym było ze otrzymamy jedna nagrodę na koniec. Jakby miała być wręczana co tydzień to mielibyśmy aż 4 takie dekoracje, tyle ze różniące się wyglądem i zadowoleniem. 
    Prawdę mówiąc na to właśnie liczyłam, na te 4 dekoracje , każda z zadowoleniem wypracowanym na koniec każdego etapu... byłoby dla architektki , w wieży dekoracji by się odblokowało każdą po kolei ;)  ale cóż  :/
  • W końcu to GGS wiec wykluczyć tego tez nie można. Moze na koniec dostaniemy za każdy tydzień, właśnie ze względu na wieże itp kto ich tam wie :dizzy: 
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    XxasieczekxX (PL1) powiedział(a):
    Ktoś już dostał nagrodę? Chwalić się, to zobaczę jak wygląda na farmie :P
    a to nie jest tak, że nagrody zostaną rozdane na koniec całego eventu?
    Przynajmniej mój sojusz nic nie dostał ;)
    Też tak to zrozumiałam, zwłaszcza, że ciągle była mowa o jednej dekoracji. A jaka to będzie dekoracja zależy od tego ile się tygodni zamknie poprawnie.
  • Gloriana (PL1) powiedział(a):
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    XxasieczekxX (PL1) powiedział(a):
    Ktoś już dostał nagrodę? Chwalić się, to zobaczę jak wygląda na farmie :P
    a to nie jest tak, że nagrody zostaną rozdane na koniec całego eventu?
    Przynajmniej mój sojusz nic nie dostał ;)
    Też tak to zrozumiałam, zwłaszcza, że ciągle była mowa o jednej dekoracji. A jaka to będzie dekoracja zależy od tego ile się tygodni zamknie poprawnie.
    Też tak to zrozumiałam.Im więcej tygodni zrobimy taka nagroda końcowa jak dobrniemy do końca będzie animowany zamek a jak ktoś zrobił tylko pierwszy tydzień na koniec wydarzenia i resztę tygodni odpuszcza dostanie igloo z takim zadowoleniem jakie wywalczył.
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 30.11.2015
    Witam,
    bardzo dobitnie twórcy tego bubla pokazali nam, gdzie mają nasze pomysły i opinie na temat tytułowego wydarzenia.
    Mam 99 lvl.
    W zeszłym tygodniu miałem do przekazania 2980 ciast owocowych i 4270 babeczek migdałowych - oczywiście nie dałbym rady tyle przekazać, siedząc po minimum 16h dziennie na grze.
    W tym tygodniu mam do przekazania 3300 ciast owocowych i 4740 babeczek migdałowych - oczywiście te ilości są już dla mnie nierealne do przekazania.

    Dziękuję twórcom BF za zapowiedziane zmniejszenie ilości przekazywanych produktów (hip, hip, hurraaa!!!)
    oraz działowi balansu gry, za bardzo przemyślane zbalansowanie rozgrywki.

    Pozdrawiam i życzę innym sojuszom jak największej wartości ich ciężko wywalczonej dekoracji :wink:
    club
    Post edited by club (PL1) on
  • club (PL1) powiedział(a):
    Witam,
    bardzo dobitnie twórcy tego bubla pokazali nam, gdzie mają nasze pomysły i opinie na temat tytułowego wydarzenia.
    Mam 99 lvl.
    W zeszłym tygodniu miałem do przekazania 2980 ciast owocowych i 4270 babeczek migdałowych - oczywiście nie dałbym rady tyle przekazać, siedząc po minimum 16h dziennie na grze.
    W tym tygodniu mam do przekazania 3300 ciast owocowych i 4740 babeczek migdałowych - oczywiście te ilości są już dla mnie nierealne do przekazania.

    Dziękuję twórcom BF za zapowiedziane zmniejszenie ilości przekazywanych produktów (hip, hip, hurraaa!!!)
    oraz działowi balansu gry, za bardzo przemyślane zbalansowanie rozgrywki.

    Pozdrawiam i życzę innym sojuszom jak największej wartości ich ciężko wywalczonej dekoracji :wink:
    club
    Może w minionym tygodniu awansowałeś na wyższy poziom i wskoczyłeś na wyższy próg ilościowy :)

  • Selmak (PL1) powiedział(a):
    club (PL1) powiedział(a):
    Witam,
    bardzo dobitnie twórcy tego bubla pokazali nam, gdzie mają nasze pomysły i opinie na temat tytułowego wydarzenia.
    Mam 99 lvl.
    W zeszłym tygodniu miałem do przekazania 2980 ciast owocowych i 4270 babeczek migdałowych - oczywiście nie dałbym rady tyle przekazać, siedząc po minimum 16h dziennie na grze.
    W tym tygodniu mam do przekazania 3300 ciast owocowych i 4740 babeczek migdałowych - oczywiście te ilości są już dla mnie nierealne do przekazania.

    Dziękuję twórcom BF za zapowiedziane zmniejszenie ilości przekazywanych produktów (hip, hip, hurraaa!!!)
    oraz działowi balansu gry, za bardzo przemyślane zbalansowanie rozgrywki.

    Pozdrawiam i życzę innym sojuszom jak największej wartości ich ciężko wywalczonej dekoracji :wink:
    club
    Może w minionym tygodniu awansowałeś na wyższy poziom i wskoczyłeś na wyższy próg ilościowy :)
    Nie wiem czy to ma znaczenie bo ja mam poz.93 a babeczek mam oddać 5 450 w minionym tygodniu ich nie miałam.
  • YattmurYattmur Guest Posty: 1,057
    Witajcie,

    Potwierdzam, że nagrodę w postaci dekoracji dostajemy jedną i pod koniec trwania eventu "Lista życzeń św. Mikołaja". Jeśli sojusz nie ukończył etapu, wtedy w kolejnym tygodniu walczy o tą samą jakość dekoracji co poprzednio.

    Pozdrawiam,
    Yattmur
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 30.11.2015
    Selmak (PL1) powiedział(a):

    Może w minionym tygodniu awansowałeś na wyższy poziom i wskoczyłeś na wyższy próg ilościowy :)
    O jeden poziom awansowałem na dzień przed pojawieniem się eventu z Mikołajem - więc to raczej nie będzie przyczyną.
    Sam nie wiem, dlaczego zamiast mieć mniej, jak zapowiadała CM Asia, to mam więcej...? :confused:

  • Ilość produktów do dostarczenia jest kompletnie z kosmosu, trzeba by grać 24 h na dobę a i tak pewnie by czasu zabrakło na zebranie tego wszystkiego, chociaż farmę mam rozwiniętą. Czyli kolejny źle przemyślany event, który sobie odpuszczam.
  • Ragnarok18 (PL1)Ragnarok18 (PL1) Posty: 2
    edytowano 01.12.2015
    Powiedzcie mi, gdzie jest ten balans w przypadku Mikołaja jeżeli chodzi o moją farmę - 15lvl?
    http://images77.fotosik.pl/123/a57beb1e6f6c0a2emed.png





  • świnie masz dwa razy?
  • Tak wyszło najwyraźniej. Ale koleżanka miała podobnie - w pierwszym dniu dostała do oddania podwójnie jabłka :(
  • iwonka30 (PL1)iwonka30 (PL1) Posty: 13
    edytowano 01.12.2015
    Witam wszystkich      Czy ktoś wie może co oznacza że pierwszy tydzień tego eventu jest TOKU  napis taki widnieje na bombce choinkowej Śnieżne igloo
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 01.12.2015
    iwonka30 (PL1) powiedział(a):
    Witam wszystkich                                                                                                                                                  Czy ktoś wie może co oznacza że pierwszy tydzień tego eventu  jest w TOKU                                                   napis taki widnieje na bombce choinkowej Śnieżne igloo
    Chyba nie zrealizowaliście 100% zamówień w sojuszu w poprzednim tygodniu i nie przeszliście do 2 etapu??
    U nas w sojuszu na 1  bombce jest napis - OSIĄGNIĘTO , aktywna jest zakładka z 2 etapem eventu.
    Czyli Wasz sojusz w tym tygodniu będzie grał o awans do 2 etapu jak domniemam.

    Chyba, że każda ozdoba w tej bombce powinna mieć jakieś min. zadowolenie i Wy go jeszcze nie macie :grey_question: 
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    Gloriana (PL1) powiedział(a):
    A to ja mam jeszcze jedną ciekawostkę związaną z tym eventem. Sprawa dotyczy jednej z moich sojuszniczek. Otóż dodajemy sobie spokojnie towar do jednej z osób i nagle koleżanka pisze na czacie, żeby do czegoś tam (przyjmijmy, że obornik) coś dodać, to ona doda to co ma. Myślę sobie, kurka no jak ma to niech dodaje. No ale nic, dodajemy sobie spokojnie w następnym, a moja sojuszniczka znowu to samo, żeby dodać w produkcie (a niech będzie, że w szarlotce) coś, to ona doda swoje. I tak jeszcze ze dwa razy. W końcu nie wytrzymałam i się pytam o co biega, bo przecież jak ma towar to niech go doda, dlaczego pisze, żeby ktoś dodał. A to naprawdę solidna osoba, bardzo pomocna, więc zdziwiło mnie, że tak pisze żeby dodawać. I wiecie co się okazało? Sojuszniczka mi odpisała, że ją system blokuje i choć ma towar to nie może oddać, a jak ktoś doda w tej kategorii cośkolwiek, to ją wtedy system puści. Próbowaliśmy dociec jak to możliwe i dlaczego tak się dzieje i nie mamy pojęcia. A zdarzyło się tak kilka razy. Teraz kończymy ostatnią osobę i oto co mi napisała koleżanka: "mam oba produkty ale nie mogę ich dodać  dopóty, dopóki ktoś nie doda ciasta z owocami i kosza z makaronem" (lub tych zamienników wymaganych w jego przypadku).

    No to pytanie do Was, czy u kogoś też występują takie blokady? Szczerze mówiąc jestem sytuacja trochę zaskoczona. Czy to nie dziwaczne? dziewczyna może zakończyć nasze zbieranie, ale ktoś musi ją najpierw odblokować.

    Podbijam mój post, bo mam wrażenie, że umknął uwadze, a naprawdę chciałabym by się do niego Asia odniosła. Zaintrygowała mnie ta sytuacja i chce wiedzieć od czego to zależy.
  • Lista Mikołaja z tygodnia na tydzień nie miała być trudniejsza? No wiec, chyba należy sie cieszyć że jednak wcale trudniej nie jest, tylko troszke łatwiej ;) Przynajmniej porównujac te dwa tygodnie
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    edytowano 02.12.2015
    Goddess (PL1) powiedział(a):
    Lista Mikołaja z tygodnia na tydzień nie miała być trudniejsza? No wiec, chyba należy sie cieszyć że jednak wcale trudniej nie jest, tylko troszke łatwiej ;) Przynajmniej porównujac te dwa tygodnie
    No cóż... tak się składa, że akurat w tym tygodniu lista miała być odrobinę łatwiejsza... Więc jak widać po cytowanym przeze mnie poście, niewiedza może być błogosławieństwem, skoro czegoś nie wiem, to mnie to nie boli... Tyle, że ci co wiedzą, słusznie piszą, że nie dostrzegają poprawy, zważywszy, że faktycznie... w przyszłym tygodniu ma być trudniej.
  • Jest jak jest i raczej nic już się nie zmieni, ale mam ciekawostkę dla osób którym nie przeszkadza wyjście z sojuszu. Teraz już jest polowa tygodnia, wiec odpada bo większość sprzedała mikołajowi część towaru . W poniedziałek jeśli wam wylosuje podobne towary co tydzień wcześniej, to przy każdym opuszczeniu sojuszu i dołączeniu zostanie to zmienione. Jest to dobry sposób żeby wytracić z magazynów inne produkty, niż te których już w nim nie mamy. Szefostwo raczej nie może z tego skorzystać i pewnie większości tez nie będzie się chciało, ale dla osób grających mniej to idealny sposób, aby lepiej wypaść na końcu tygodnia i dzięki czemu sojusznicy będą musieli mniej dokładać :).
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    A wiesz, Piotruś, to dobry patent. Zobaczymy w przyszły poniedziałek, bo jak mi trzeci tydzień każe robić krem miodowy i bukiety to będę wyć.
  • Gloriana (PL1) powiedział(a):
    A wiesz, Piotruś, to dobry patent. Zobaczymy w przyszły poniedziałek, bo jak mi trzeci tydzień każe robić krem miodowy i bukiety to będę wyć.
    Już wole krem bo i tak się go robi ze względu na największy zysk niż ciągle makaronowe prezenty :)
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 02.12.2015
    Gloriana (PL1) powiedział(a):
    Gloriana (PL1) powiedział(a):
    A to ja mam jeszcze jedną ciekawostkę związaną z tym eventem. Sprawa dotyczy jednej z moich sojuszniczek. Otóż dodajemy sobie spokojnie towar do jednej z osób i nagle koleżanka pisze na czacie, żeby do czegoś tam (przyjmijmy, że obornik) coś dodać, to ona doda to co ma. Myślę sobie, kurka no jak ma to niech dodaje. No ale nic, dodajemy sobie spokojnie w następnym, a moja sojuszniczka znowu to samo, żeby dodać w produkcie (a niech będzie, że w szarlotce) coś, to ona doda swoje. I tak jeszcze ze dwa razy. W końcu nie wytrzymałam i się pytam o co biega, bo przecież jak ma towar to niech go doda, dlaczego pisze, żeby ktoś dodał. A to naprawdę solidna osoba, bardzo pomocna, więc zdziwiło mnie, że tak pisze żeby dodawać. I wiecie co się okazało? Sojuszniczka mi odpisała, że ją system blokuje i choć ma towar to nie może oddać, a jak ktoś doda w tej kategorii cośkolwiek, to ją wtedy system puści. Próbowaliśmy dociec jak to możliwe i dlaczego tak się dzieje i nie mamy pojęcia. A zdarzyło się tak kilka razy. Teraz kończymy ostatnią osobę i oto co mi napisała koleżanka: "mam oba produkty ale nie mogę ich dodać  dopóty, dopóki ktoś nie doda ciasta z owocami i kosza z makaronem" (lub tych zamienników wymaganych w jego przypadku).

    No to pytanie do Was, czy u kogoś też występują takie blokady? Szczerze mówiąc jestem sytuacja trochę zaskoczona. Czy to nie dziwaczne? dziewczyna może zakończyć nasze zbieranie, ale ktoś musi ją najpierw odblokować.

    Podbijam mój post, bo mam wrażenie, że umknął uwadze, a naprawdę chciałabym by się do niego Asia odniosła. Zaintrygowała mnie ta sytuacja i chce wiedzieć od czego to zależy.
    "Sojuszniczka mi odpisała, że ją system blokuje i choć ma towar to nie może oddać, a jak ktoś doda w tej kategorii cośkolwiek, to ją wtedy system puści." 

    Takie sytuacje nie powinny występować. Nie implementowano żadnych ograniczeń w dodawaniu produktów. Jeśli pomagacie komuś w niedzielę, a ten ktoś ma towary do przekazania na własną listę, powinien móc je dodać. Jedynym ograniczeniem, jakie w tej kwestii występuje jest to, że nie możecie ponad limit przekazać towarów dla kogoś, a jedynie dla siebie. Wszystko inne powinno być możliwe. 

    P.S. Dobrze by było, gdyby osoba, która doświadczyła braku możliwości przekazania towarów zrobiła zrzut ekranu, co ją blokuje, musi wystąpić jakiś komunikat o błędzie, lub "wyszarzony" przycisk uniemożliwiający przekazanie towarów mimo ich posiadania. 
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    Ok, przekażę. Jeśli w niedzielę sytuacja się powtórzy, to damy znać. Z tego co nam Alicja pisała, to miała właśnie szary przycisk i nie dało się przekazać towaru. Ktoś inny musiał oddać choćby tylko kilka sztuk, żeby ona mogla dodać cokolwiek.
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    Gloriana (PL1) powiedział(a):
    Ok, przekażę. Jeśli w niedzielę sytuacja się powtórzy, to damy znać. Z tego co nam Alicja pisała, to miała właśnie szary przycisk i nie dało się przekazać towaru. Ktoś inny musiał oddać choćby tylko kilka sztuk, żeby ona mogla dodać cokolwiek.
    Podałam Wam informację, które uzyskałam z Zespołu Big Farm. Byłby to zatem błąd. 
  • jolkam62 (PL1)jolkam62 (PL1) PL1 Posty: 58
    Witam i ja mam pytanie bo róznie kazdy mówi..mam 2 graczy co zaczeli mikołaja zrobili po 12% i dalej nie robia ..w pierwsza niedziele  pomoglismy było duzo do przekazania..prosiłam aby w nastepnym tygodniu te osoby co nie sa wstanie wykonac zadania conajmniej w 70% nie zaczynały i znów sie powtórzyła ta sama historia z tymi samymi graczami.. sa mało aktywni  nawet jak im pisze na priv to nie odpowiadaja..wiec jak ich usune  po zakonczeniu 2 tygodnia  czy to bedzie miało jakis wpływ  na   to ze ukonczymy sami  tego mikołaja ?

                    Jolka
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Jak dobrze kojarze to chyba tylko lekko spadnie poziom zadowolenia ozdoby nic po za tym,bedzie to spadek o wkład jaki Ci sojusznicy wnieśli dotychczas.
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    Jak dobrze kojarze to chyba tylko lekko spadnie poziom zadowolenia ozdoby nic po za tym,bedzie to spadek o wkład jaki Ci sojusznicy wnieśli dotychczas.

    Dobrze kojarzysz.;)

    Jak widać ten event powoduje jednak roszady w sojuszach. Sojusze muszą się albo mobilizować, by pouzupełniać nieraz znaczne braki w rozpoczętym zadaniu, albo na chwilę usuwać i przyjmować sojuszników, by wyzerować liczniki, albo nawet całkowicie się ich pozbywać...
  • jolkam62 (PL1)jolkam62 (PL1) PL1 Posty: 58
    witam z tego co zrozumiałam to moge usunac  i nie przyjmowac  bo nie mamy zamiaru co tydzien  uzupełniac  a wychodzi na to jakby to było robione celowo..

    pozdrawiam Jolka
  • alemania4 (PL1)alemania4 (PL1) PL1 Posty: 91
    Witam, mam mam parę pytań::
    Dostarczyłam cały potrzebny towar Mikołajowi (100% )
    Czy mogę już dodawać towar jako nadwyżkę, jak to wpływa na poziom zadowolenia i czy w ogóle warto ?
    Oddałam podwójną ilość paszy i nie zauważyłam żadnego postępu.
    I kiedy pojawia się ten procent w polu obok zielonego 100%
    Czy ktoś może mnie uświadomić w tym temacie ?

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik