Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Lista życzeń Świętego Mikołaja - opis wydarzenia!

1912

Komentarz

  • Smrodek (PL1)Smrodek (PL1) PL1 Posty: 135
    edytowano 29.11.2015
    Ci gracze, którzy nie zaczęli niczego dodawać do listy Mikołaja są pomijani, a sojusz dalej może kontynuować wydarzenie. Przeczytaj sobie pomoc zawartą pod pytajnikiem klikając na choinkę.   Dlatego tak bardzo ważne było aby Ci gracze, którzy nie są wstanie zrealizować zamówienia, bądź nie mają czasu na grę w ogóle nie zaczynali tego wydarzenia. Pisze też dalej, że jeżeli ktoś nowy dołączy do sojuszu musi od nowa realizować zamówienie, czyli na starcie ma:  0 % Czyli ma to sens by na chwilę usunąć sojusznika a za chwilę go przyjąć ponownie, jeżeli chcemy dalej kontynuować wydarzenie. Choć ja i tak dalej się upieram że najlepszym rozwiązaniem byłby reset wydarzenia i wystartowanie zupełnie od nowa. Przynajmniej już teraz wiadomo o co chodzi.
  • czarny2807 (PL1) powiedział(a):
    Ale jak jest traktowany gracz, który nic nie wrzucił i ma 0%?
    Jest traktowany tak,że nie musicie z nim nic robić bo ani nie pomagał ani nie zaszkodził.Jeśli zaczniecie od poniedziałku znów oddawać do Mikołaja to lepiej kto nie da rady miał o% niż 20%.
  • Procne (PL1) powiedział(a):
    Pasigroch (PL1) powiedział(a):
    Nie wiem od czego to zależy, ale jakoś ten pierwszy etap u nas też idzie do przodu bez większych kłopotów. W moim sojuszu mamy zawrotną ilość 3 osób, a zadanie jest już na ukończeniu bez przekazywania. Byłoby wcześniej skończone, ale dwie osoby w tygodniu miały dwa dni wyjęte z życiorysu, a trzecia remont w domu, ale ona akurat skończyłą swoje zadania.
    Zatem trudno powiedzieć od czego zależy trudność wykonania tego zadania dla jednych sojuszy.
    A jaki poziom mają ci gracze? I jakie dostali zadanie?
    Poziomy: 135, 131,116 - to akurat można było samemu sprawdzić.

    Nie wiem jak inni, nie będę im głowy zawracał, moje zadanie to:
    9270 pszenicy
    1817 karmy dla kóz
    10 260 migdałów
    1920 fioletowej mikstury
    3718 szarlotki (jeszcze robie)
    3920 migdałowych babek
    4424 letniego bukieta (jeszcze robie)
    najgorsze jest to ostatnie, bo długo trwa produkcja i babram się z tym z własnej głupoty, bo dwa razy z przyzwyczajenia na noc odpaliłem co innego.
  • barusi2 (PL1)barusi2 (PL1) PL1 Posty: 3
    Jak mam pomagać w sojuszu nikt z grających  nie ma takiej opcji,czy u was coś sie pokazało jakaś lista ????
  • Halina88 (PL1)Halina88 (PL1) PL1 Posty: 37
    Dokładnie tak jest i jaka to jest pomoc sojusznikom
    miałam do oddania 31.590 mleka i 3.650 szarlotki 
    a teraz komu coś brakuje właśnie tylko mleko i szarlotkę mogę oddać w tych samych ilościach
    brawo, brawo i dzięki ogromne za możliwość pomocy.
    Event oceniam jako super bubel jakiego jeszcze nie było.
    Kupujcie złoto i kończcie za złoto albo klapa. 

  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 29.11.2015
    barusi2 (PL1) powiedział(a):
    Jak mam pomagać w sojuszu nikt z grających  nie ma takiej opcji,czy u was coś sie pokazało jakaś lista ????
    Przy nicku każdego z sojuszników na liście u "Mikołaja", jest zielona strzałeczka - należy w nią kliknąć i pojawi się lista produktów do przekazania:
    - duża ikonka produktu - ty przekazujesz,
    - mała ikonka produktu - produkt, którego sojusznikowi brakuje.

    Pozdrawiam
    club
  • Halina88 (PL1) powiedział(a):
    Dokładnie tak jest i jaka to jest pomoc sojusznikom
    miałam do oddania 31.590 mleka i 3.650 szarlotki 
    a teraz komu coś brakuje właśnie tylko mleko i szarlotkę mogę oddać w tych samych ilościach
    brawo, brawo i dzięki ogromne za możliwość pomocy.
    Event oceniam jako super bubel jakiego jeszcze nie było.
    Kupujcie złoto i kończcie za złoto albo klapa. 

    Mamy tak samo ja mam krem miodowy i ciasto ze śmietaną , które robi się 7 i 8 godz. Ale na szczęście inni sojusznicy mają szarlotkę i babeczki więc jakoś to idzie i na szczęście produkty się sumują.
  • Podsumowując tydzień - nam udało się skończyć... tylko 4 osoby nie wzięły udziału, u reszty widnieją zielone 100 :)
    Większość skończyła bez pomocy, kilku osobom zabrakło niewiele %. W jednym przypadku musieliśmy uzupełnić ponad 50%, bo dziewczyna jakby się przestraszyła, chyba ją to trochę przerosło i od kilku dni się nie pokazuje.
    Deko ponad 36, szału nie ma :) ale przynajmniej nikogo nie musieliśmy usuwać :)
    Zobaczymy, co na kolejny tydzień nam przygotował Mikołaj... mam nadzieję, że te listy rzeczywiście będą okrojone...
  • Mikołaj mało zdecydowany bo chciał od kogoś jajka a ode mnie tylko ciasto ze śmietaną. Jak miałbym sam pomóc musiałbym 25 000 ciasta wyprodukować.
  • cczarnyy (PL1)cczarnyy (PL1) PL1 Posty: 15
    a jeśli jedna osoba w ogóle nie wzięła udziału i ma 0% to reszta nie dostanie nagrody tygodniowej???
  • cczarnyy (PL1) powiedział(a):
    a jeśli jedna osoba w ogóle nie wzięła udziału i ma 0% to reszta nie dostanie nagrody tygodniowej???
    Dostanie , tylko ozdoba będzie miała mniejsze zadowolenie ale jeśli to była jedna osoba na pewno będzie minimalna różnica.Im więcej osób bierze udział tym wyższe zadowolenie.Ale wszyscy muszą ukończyć w 100%.
  • cczarnyy (PL1)cczarnyy (PL1) PL1 Posty: 15
    No właśnie to mi miesza w głowie "...wszyscy muszą ukończyć 100%.." No właśnie pozostali z sojuszu mają 100% a jedna osoba 0% -czyli dostaniemy nagrodę ,ale będzie słabsza? (tak dla 100% pewności pytam jeszcze raz :)
  • Tak ale będzie słabsza w minimalnym procencie odp.cm Asi:

    WAŻNE: Jeśli ktoś ma 0%, bo np. nie bierze udziału w wydarzeniu lub wyjechał i nie gra chwilowo wcale, te osoby nie mają żadnego wpływu na osiągnięcie celu tygodniowego. (O ile pozostaną przy tym zerze do zakończenia danego tygodnia i nie przekażą niczego np. w ostatniej chwili). 

    i jeszcze jedna:

    Teoretycznie możecie ten event zrealizować nawet w pojedynkę. Wyznaczyć 1 osobę w sojuszu, która będzie przekonana, że sprosta tygodniowemu zadaniu, za tydzień wziąć innego Gracza i tak np. na zmianę, Ktoś, kto poświęci czas na rzecz zrealizowania zadań z listy Mikołaja w 100%. Jeśli nikt inny nie weźmie udziału i u wszystkich innych sojuszników będzie 0% realizacji, to nie przeszkodzi to w zdobyciu dekoracji, ale jej jakość punktowa będzie znacznie niższa niż w przypadku udziału większości lub wszystkich członków sojuszu.



  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Wszyscy którzy zaczełi musza miec ukonczone 100% sojusznik który ma zero 0% nie musi  :p

    Dostaniecie nagrode  :p
  • cczarnyy (PL1)cczarnyy (PL1) PL1 Posty: 15
    Dzięki za odpowiedzi - światełko już teraz świeci mi nad głową :) i już wszystko wiem :)
  • Procne (PL1)Procne (PL1) PL1 Posty: 21
    Zaczął się drugi tydzień i nie napawa mnie on optymizmem. Mam 50 poziom, i w tym tygodniu mam dostarczyć m.in. 4800 szarlotek (w zeszłym tygodniu 4900), 6000 migdałów, 2100 polnych buketów (w zeszłym tygodniu też coś koło 2000). Więc rzeczywiście wymagania jedynie odrobinę niższe w stosunku do poprzedniego tygodnia. Wydaje mi się, że ewentualne nagrody nie są warte tego zachodu, a już na pewno nie będziemy się bawić w usuwanie członków sojuszu.

    Event jest irytujący i nieprzemyślany. Kompletnie go zignoruję i będę się w spokoju przygotowywał do Świąt Bożego Narodzenia NIE siedząc w BigFarm. 

    Pozdrowienia dla wszystkich i wesołych Świąt :)
  • u mnie tez szalu nie ma,... mam 150 poziom i mam do oddania m.in 8 900 pszenicy, 730 karmy dla swin ( na szczescie jest event to szybko to nadrobie) , 25 tys jajek i po prawie 5 tys owocow cytrusowych, szarlotki i babeczek.... sojusz nie chcial zbojkotowac tego badziewia, wiec jakos powoli staram sie realizowac zamowienia....jednak nie spinam sie, bo niebawem swieta i nie mam zamiaru wtedy siedziec non stop na farmie. lepiej bedzie obejrzec Kevina i spedzic czas z bliskimi ;)
    mikolajkowe nagrody nie sa warte wlozonego wysilku w to wydarzenie....

    ciekawi mnie tylko czy na wigilie dadza np. mistrzostwa lub wydarzenie z lejem :D 
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    Witam. Kto wie gdzie szukać nagród z zakończonego tygodnia harówki dla Mikołaja. Nasz Sojusz wykonał w całości zadanie, niestety niczego nie dostał w zamian! Gdzie te nagrody ?????????
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Mi sie tam zamówienia z tego tygodnia dużo bardziej widza,aniżeli z poprzedniego   :p szarlotek chce wprawdzie sporo ale teraz przynajmniej jestem spokojnie nawet żółwim tempem zrealizowac liste zamówień od mikołaja-jak dla mnie jest poprawa w balansie co mnie niezmiernie cieszy  :p:p:p.
  • fafi (PL1)fafi (PL1) PL1 Posty: 49
    Dziękuje twórcom gry za zmniejszenie ilości towarów potrzebnych dla Mikołaja. W zeszłym tygodniu miałem od oddania 5000 ciast owocowych, w tym "tylko" 4980. Te 0,4% mniej wymaganych produktów znacznie ułatwi ewent, 
  •  obiecanki cacanki....a naiwnemu  farmerowi radość
    ,,,Nagrody za wysiłek również ulegną zmianie. Będzie więcej nagród, o lepszej jakości w zamian za osiągnięcie poszczególnych przedziałów zadowolenia. "
    mamy kolejny tydzień a zmian w nagrodach nie widać... czyżby znowu nas oszukaliście .....
    i znowu mamy dybać na marne nagrody to śmieszne....
    moje pytanie brzmi gdzie te zmiany w nagrodach???

  • gdzie jest nagroda z bombki? Bo nadal nie wiem, czy gra warta świeczki...
    Dla małych farm oddanie prawie 4 tyś ciasta owocowego przy jednoczesnym oddawaniu nawozu do sadów, jest niewykonalne...zadania ciągle źle wyważone...

  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    madzia1726 (PL1) powiedział(a):
     obiecanki cacanki....a naiwnemu  farmerowi radość
    ,,,Nagrody za wysiłek również ulegną zmianie. Będzie więcej nagród, o lepszej jakości w zamian za osiągnięcie poszczególnych przedziałów zadowolenia. "
    mamy kolejny tydzień a zmian w nagrodach nie widać... czyżby znowu nas oszukaliście .....
    i znowu mamy dybać na marne nagrody to śmieszne....
    moje pytanie brzmi gdzie te zmiany w nagrodach???

    Nie wiem czego się spodziewałaś, ale to co jest to są właśnie te zmienione nagrody. Wcześniej były dużo gorsze. Nagrody zostały zmienione już w czwartek, więc zmiana w poniedziałek nie była przewidziana.
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    A według mnie Twórcy gry " schodzą na psy", zwykle Dziady, kłamliwe, podstępne, naciągające na kasę i obiecujące " gruszki na wierzbie" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • No coz, jak widac slowo "delikatne" swietnie odzwierciedla zmiany w zamowieniach. Lekko nie bedzie, ale jak to mowia co nas nie zabije, to nas wzmocni. Mnie uratowaly pelne magazyny, bo moje zamowienie to wielkie wyzwanie i w innym przypadku nie byloby wykonalne.
    Ja mam 23 420 jablek i 4 700 miodu, przy jednoczesnej ilosci 1 970 kremu miodowego i 4 000 szarlotki.
    A i bym zapomniala o 2 930 koszach z makaronowymi prezentami :) 
    No i uwazam, ze naprawde swietnym pomyslem bylo danie komus, kto nie ma koz 400 szt karmy ( i nie mowie tu o sobie)..... Podziekowac wypada chyba za to, ze zamowienie na te karme w tysiace nie idzie......
    GRATULACJE..... Zmieniam juz zdanie, ze ten event to nie totalna porazka, ale spory niewypal.
  • z naszych obserwacji - dużym farmom ułatwiono -  większość z magazynów uzupełniła do 60 % natomiast mniejsze mają gorzej - bo mają znowu to, z czym borykały się w poprzednim tygodniu, więc w magazynach miały pusto.
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    osio1 (PL1) powiedział(a):
    z naszych obserwacji - dużym farmom ułatwiono -  większość z magazynów uzupełniła do 60 % natomiast mniejsze mają gorzej - bo mają znowu to, z czym borykały się w poprzednim tygodniu, więc w magazynach miały pusto.
    Nie wiem na czym opierasz to stwierdzenie, ale u nas się to w żadnym razie nie pokrywa.
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Ktoś już dostał nagrodę? Chwalić się, to zobaczę jak wygląda na farmie :P
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    XxasieczekxX (PL1) powiedział(a):
    Ktoś już dostał nagrodę? Chwalić się, to zobaczę jak wygląda na farmie :P
    a to nie jest tak, że nagrody zostaną rozdane na koniec całego eventu?
    Przynajmniej mój sojusz nic nie dostał ;)
  • Raczej oczywistym było ze otrzymamy jedna nagrodę na koniec. Jakby miała być wręczana co tydzień to mielibyśmy aż 4 takie dekoracje, tyle ze różniące się wyglądem i zadowoleniem. 

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik